Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (42 – …
  Marucha o Uwaga na Google Maps! Popularn…
  Boydar o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Boydar o Kobieta aresztowana za brak ma…
  amexpo o Odszkodowanie za “Ognia”
  aro o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Antares o Uwaga na Google Maps! Popularn…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (42 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (42 – …
  ella o Wszyscy pochodzimy ze wsi…
  osoba prywatna o Wolne tematy (42 – …
  Boydar o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Lily o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Lily o Kobieta aresztowana za brak ma…
  Lily. o Kobieta aresztowana za brak ma…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

ABW na tropie „antysemitów”?

Posted by Marucha w dniu 2012-12-04 (Wtorek)

ABW na wiosnę 2012 r. rozpoczęła tajną operację o kryptonimie „Menora”, której oficjalnym celem było rozpracowanie osób podejrzanych o poglądy antysemickie.

Oficjalnym powodem tych działań było „zabezpieczenie operacyjne obchodów powstania w getcie żydowskim”. W ramach tej operacji w kwietniu br. objęto inwigilacją m.in. Stanisława Michalkiewicza, Jerzego Roberta Nowaka oraz Waldemara Łysiaka – informuje „Najwyższy Czas”.

Tomasz Sommer, redaktor naczelny tygodnika „NCz” skierował do rządu, któremu podlega ABW pytania: „Gdzie w ustawie o ABW istnieje zapis dotyczący ochrony spraw żydowskich? Jeśli go nie ma, to czy funkcjonariusze prowadzący operację »Menora« nie złamali prawa?”.

Sommer pyta dalej: „Kto z funkcjonariuszy ABW i na czyje zlecenie wydał rozkaz o przeprowadzeniu operacji »Menora« i czy podobne operacje mają być przeprowadzane w przyszłości, a jeśli tak, to na jakiej podstawie? „Czy prawdą jest, że prowadzący filosemicką operację »Menora« funkcjonariusze dostali za nią nagrody i w jakiej wysokości?”.

Redaktor naczelny tygodnika przypomina, że Stanisław Michalkiewicz ze względu działalność opozycyjną był regularnie inwigilowany od końca lat 70. XX wieku. Zdaniem Sommera prowadzenie wobec publicysty takich praktyk w III RP jest absolutnym skandalem.

Źródło: nczas.com, fronda.pl
pam

Oczywiście nie ma sensu, by szumowinom rządzącym Polską, zadawać pytania, jak choćby: co nas w ogóle obchodzi jakiś „antysemityzm” – słowo, jakiego Żydzi używają do określenia niepożądanej spostrzegawczości gojów? I dlaczego niby mamy go zwalczać? Co komu do jemu, co jemu do komu?
Admin

Komentarze 22 do “ABW na tropie „antysemitów”?”

 1. RG said

  Proponuję się od razu przyznawać i ułatwić chłopkom-roztropkom robotę. Rodakom ruszam w pomocą i początek listy wiecznych antysemitów rozpoczynam swoim imieniem i nazwiskiem:
  1. Robert Grunholz
  Żydowskim nazwiskiem, oczywiście!

 2. 25godzina said

  A po co w ogóle inwigilować Michalkiewicza? Żeby pod tym pretekstem nakraść się publicznej kasy?

 3. Ość said

  Taki jest morał: że – co komu do jemu co jemu do komu to zawsze na odwrót bywa, panie Gajowy.:-) I sam diabeł nie wie o co chodzi. A żyd wie.

  To z żydowskiej wersji wiersza „Paweł i Gaweł”.

 4. Kordecky said

  „Polskie” instytucje często promują i finansują antypolskie „dzieła,” fałszujące historię, które przynoszą niepowetowane szkody opinii o Polsce i Polakach , co szczególnie boleśnie odczuwają np. Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Kiedyś przykładem takiego postępowania mogły być ” prace literackie” Kosińskiego a współcześnie quasi-historyczne ksiażki Grossa. Ostatnio pojawił się nowy „wytwór” z tej serii a mianowicie film Pasikowskiego Pokłosie o Jedwabnem. Dla lepszego zrozumienia fatalnych skutków takiej polityki warto tutaj zacytować wypowiedź historyka prof. Bogdana Musiała:
  ” W krajach zachodnich podobne traktowanie własnego narodu byłoby niemożliwe. Tam po prostu działa społeczeństwo obywatelskie. Ktoś, kto o swoich rodakach wyrażałby się z podobną pogardą, byłby publicznie „spalony.”
  http://niezalezna.pl/34816-nasz-wywiad-poklosie-powiela-falsz-historyczny Z kolei, inny słynny polski historyk, prof. Władysław Konopczyński, pisal kiedyś: „Narody muszą się bronić przed obcą pogardą i wlasnym zwątpieniem.” Czy weźmiemy sobie do serca tę maksymę i nauczymy się wreszcie skutecznie bronić prawdy o polskiej historii, mającej tyle wielkich kart, i tak często szkalowanej przez karły?

  Wobec takiej ignorancji lub złej woli ze strony polskich oficjalnych czynników rządowych, tym większy podziw i naszą wdzięczność powinna budzić działalność tych nielicznych obywateli panstw zachodnich polskiego pochodzenia, którzy przy braku poparcia lub nawet zwykłego zainteresowania ze strony mediów i organizacji polonijnych oraz polskich placówek dyplomatycznych, mają odwagę bronić dobrego imienia Polski i Polaków oraz ukazywać zachodnim odbiorcom często bardzo niewygodne fakty historyczne. Do takich postaci należy na pewno historyk prof. Marek Jan Chodakiewicz z Waszyngtonu oraz niezależny dziennikarz Jan Peczkis z Chicago, który pisze krytyczne recenzje ksiązek, wydawanych w USA, w których często przedstawia sie Polskę i Polaków w zafałszowanym, pełnym nienawiści świetle.
  http://www.amazon.com/review/R3O4IJO3QWCIN7/ref=cm_cr_rdp_perm?ie=UTF8&ASIN=0982488815&linkCode=&nodeID=&tag=

  Na rynku księgarskim w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ukazała się ostatnio książka autorstwa Marka Jana Chodakiewicza pt. Intermarium: The Land between Black and Baltic Seas, w której opisano m.in. masakrę polskich mieszkańców wsi Koniuchy przez Żydów – sowieckich partyzantów.
  http://www.amazon.com/Intermarium-Land-between-Black-Baltic/dp/1412847745

 5. nobody said

  Skoro władze monitorują poziom antysemityzmu to jeszcze można zrozumieć, pewnym zdarzeniom nie należy się dziwić gdyż wynikają z pewnych oczywistości. Ciekawie może być gdy nadejdzie czas monitoringu poziomu semityzmu u tutaj zamieszkałych tubylców. Co będzie gdy sprawdzą i stwierdzą że np. ja jestem w 100% akum lub goim (zależnie kto będzie sprawdzał róże będzie słownictwo).

 6. Atanazy said

  To nie jest zaden skandal ! To sa dzialania jawnie kryminalne ! Tak,tak, ta lajdacka dzialalnosc trzeba nazwac! Kto podejmuje podjecie tych kryminalnych dzialan ,na czyje zlecenie sa one wykonywane? Kto te kryminalne dzialania rozlicza ? Kto te kryminalne dzialania nagradza ? Kim sa ci zwyrodnialcy ktorzy to wykonuja ? Czyje interesy reprezentuja ? Kto tak naprawde jest szefem tego bandyckiego interesu ? Ten termin ma konotacje hitlerowskie i rasistowskie ! Oto rasa panow nadludzi, wyjetych spod jakiejkolwiek odowiedzialnosci i krytyki ! Kto temu uchybi jest przestepca ! Tak samo mowil Adolf Hitler !

 7. najnowszy model terminatora said

  Ciekawe, w jaki to niby sposób Michalkiewicz, Łysiak i Nowak mieli zagrozić obchodom powstania w getcie? Zwykła, chamska wymówka, a tak naprawdę pewnie ich (i nie tylko ich) inwigilują pod kątem tzw.antysemityzmu standardowo. ABW nie zajmuje się już ochroną Polski przed innymi państwami, tylko stała się policją polityczną, jak SB. Coś mi się zdaje, że bez wywołania powstania zbrojnego, normalności nie przywrócimy. To wszystko za daleko już zaszło.

 8. AlexSailor said

  Zwalczanie aktów antypolonizmu w Polsce jest wbrew pozorom dość proste.
  Bojkot, odrzucenie.
  Mnie np. przestały bawić komedie, w których występuje szczur.

 9. Maciej said

  ABW = Anti-Defamation League.

 10. wi42 said

  Re: 1RG
  Nazwisko ma znaczenie drugorzedne, najwazniejszy jest sposob myslenia, docelowo talmudyczny.
  A propos ulatwiania roboty – podoba mi sie definicja antysemityzmu admina:”“antysemityzm” – słowo, jakiego Żydzi używają do określenia niepożądanej spostrzegawczości gojów?”
  Zatem aby dostac nominacje antysemity trzeba wyroznic sie spostrzegawczascia chyba, ze ktos mianuje siebie antysemita nawet za „grzeszne” mysli.

 11. marta15 said

  wyglada na to, ze Zydzi w UK znalezli juz glownego winnego odpowiedzilanego za wzrost anty-semityzmu w owym ,obecnie udoopionym do granic mozliwosci, kraju.
  A jest nim …..Gilad Atzmon , self-hating Jew, ex-Izraelczyk, ex-IDF zolnierz, ktory rozpracowal od podstaw who and how machiny syjonistyczno-israelskiej, i naglosnil wszem i wobec.
  http://www.gilad.co.uk/writings/report-israeli-apostate-blamed-for-uk-anti-semitism.html#entry31680283

 12. wi42 said

  Re: 11 Marta15
  Potwierdza to spostrzezenie, ze chodzi o sposob myslenia.
  Podobny przyklad to Israel Shamir – link u Maruchy w dziale „zagraniczne”.

 13. marta15 said

  zachecam do kupna ksiazki Atzmona: „Wondering who”.
  Warto by ja widac po polsku, ale pewnei wydawnctwem zaraz by sie zajelo ABW pod pozorem siania antysemityzmu.
  Bo wydawanie i promowanie klamliwych ksiazek/szmatlawcow typu: „zlote zniwa”,
  ktore sieja ANTY-POLONIZMEM nie przeszkadzaja ABW i tym co nim kieruja.
  Nie mowiac juz o anty-polonistycznych filmach typu Poklosie, na ktorych ogladanie ZMUSZA sie mlodziez szkolna.
  Czyli, anty-polonizm jest w obecnej POlsce Ok, a anty-semityzm nie.
  Pytanie. Kto tu rzadzi??

 14. marta15 said

  Zydzi zapewnili sobie kasa i grozbami status zlotej krowy w Jewropie i pln Ameryce i praktycznie wszedzie indziej.
  Zlota krowa moze doic kazdego do oporu ,ale nikt sie nie moze odwazyc czegokoliwek zlego powiedzeic na zlota krowe.
  Bo zlota krowa ma specjalny, uprzywilejowany status i kuniec.
  Zlota krowa rozdaje zloto tym ktorzy ow status podtrzymuja, w zamian zabierajac od tych ktorzy nie padaja plackeim przed zlota krowa. Zlota krowa chce rzadic i ustawaic cala reszte, bo zlota krowa jest jedna i jej sie nalezy.

 15. Benny Kuleczka said

  ad. 3 Ciąg dalszy tego wierszyka brzmi jakoś tak: „Ty pieruński giżdzie jo żech w swoim domu.” Chyba mało żydowsko…

 16. Bozydar said

  Czasy konca w ktorych zyjemy, napawaja ludzi lekiem o przyszlosc, mimo, ze wielki ucisk o ktorym mowi Biblia jeszcze nie nadszedl.
  Ksiega Daniela i Objawienie mowia o tym wyraznie ale proroctwa, ktore wypowiedzial Bog, sa dla nas zrozumiale po ich wypelnieniu!
  Znaczy to, ze Stworca ma pod kontrola swiat i diabla, ktory spelnia Jego wole, nawet gdy w oczach ludzi wyglada to na boska bezsilnosc.
  Bestia z Objawienia to Syjonizm, ktory ma wiele glow, jedna z nich jest Izrael, ktory nie istnial 2 tys. lat a teraz ma decydujacy glos !!!
  Dlatego ludzie patrza z podziwem na taki maly kraj trzymajacy w szachu caly swiat, poniewaz ma moc od diabla!
  Gdyby diabel dzialal jawnie, nie mialby zadnych szans na jakiekolwiek powodzenie, dlatego dziala w ukryciu [masoneria], zeby zwiesc i oszukac niczego nie podejrzewajacych ludzi, gdyz jest klamca i ojcem klamstwa!
  Wracajac do polskich spraw, chce powiedziec, ze zadna inna partia nie wygra juz w Polsce wyborow, ludzie beda wiecowali ale to niczego nie zmiani, poniewaz ci co sa przy wladzy, nawet gdy o tym nie wiedza, ida na postronku Lucyfera, bedac bezwiednym narzedziem jego machinacji! Tusk czy Kaczynski to slupy wykonujacy polecenia innych, mocniejszych, tak sie sklada, ze to co mowia i obiecuja jakosc nie moze sie doczekac spelnienia, obiecali marchewke a po zdobyciu koryta, spelniaja zobowiazania wobec mocodawcow!
  Ludzie pozbawieni wiary beda sie miotac w bezsilnosci usilujac cos zmienic lecz wszystko zmierza do tego aby ujawnil sie syn zatracenia, czlowiek na usluga zla, zaprzeczajacy prawdzie, moralnosci i przyzwoitosci.
  Jezel to co napisalem jest mowa nienawisci, to Bog jest antysemita!
  Jedynie Jezus Chrystus, „Pan panow i Krol krolow” jest wladny zniszczyc diabla i jego slugi!!!

 17. Fran SA said

  ‚Antysemityzm’ to jest misnomer. Prawdopodobnie pochodzi z czasow kiedy prawie jedynymi Semitami w Europie byli zydzi.
  Z punktu widzenia prawnego, nie da sie nawet na sile zdefiniowac tego pojecia, bo nie wszyscy syjonisci sa semitami, a taki Bibi napewno mialby problem genetyczny.
  Natomiast zyd krytykujacy zyda moze byc tylko ‚self-hating Jew’ i nie jest to podstawa do jakiegokolwiek oskarzenia. No wiec zyd moze byc antysemita mimo, ze… nienawidzi sam siebie. Rozkoszne meandry rabinackiej logiki.
  W przypadku np. anty-izraelskiej demonstracji, w ktorej uczestniczy wielu zydow, to tylko goje moga byc aresztowane za antsemityzm. Wiadomo, narod wybrany.

  Glupota i chamstwo tego terminu polega tez i na tym, ze pyskowanie na Arabow, Syryjczykow czy Palestynczykow nie lezy w kategorii antysemityzmu. Znajoma zydowka wrecz mnie przekonywala, ze Palestynczyk to nie semita.
  Znajoma zydowka jest z Rosjanka, ktora wyjechala do Izraela, ale uciekla stamtad jak sad rabinacki uznal, ze … nie jest zydowka. (Wiekszosc rosyjskich zydow nie jest). Jej syna zaden rabin nie chcial obrzezac wiec musieli go ‚upiekszac’ doktory w szpitalu.
  Pytanie: czy ktokolwiek moze taka nie-uznana zydowke bezkarnie zwyzywac i nie byc oskarzonym o antysemityzm? Pani ma dalej izraelski paszport.

  Poniewaz sad rabinacki i rabiny decyduja kto jest, a kto nie jest zydem, to czy nie nalezaloby rozpatrywac kazdego przypadku antysemityzmu w Londynie gdzie znajduje sie glowny sad rabinacki??
  Kto w Polsce jest uprawniony do decydowania o genach zydowskich/semickich?
  Mozeby tak wprowadzic obowiazkowe badania genetyczne w kwestiach spornych?
  Przeciez jeden dodatkowy glupkowaty przepis nie zmieni prawniczego cyrku w Polsce ani poza jej granicami.

  Mozna nie wiedziec co to jest zyd (rasa, religia, narod, czy przydomek)

  Ale rase duzo latwiej okreslic. Tylko wtedy nie byloby antysemityzmu.

 18. Jan said

  Ad.16 Podzielam całkowicie pogląd w zamieszczonym tekście. . Dla jasności dodam, że mową nienawiści obecnie nazywa się niewygodne słowa prawdy. To jest burzenia Bożego porządku kolejny etap, aż w końcu wszystko będzie na odwrót.

 19. 25godzina said

 20. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2012/12/04/abw-na-tropie-antysemitow/ […]

 21. Pablo Ebrito said

  Wedle rozprawy Spotwarzona Przeszlosc, najprawdopodobniej wszyscy mamy mniej lub wiecej genow chazarskich (za srodziemnomorskie nie recze). Zyda wiec konstytuuje wylacznie samookreslenie. Nawet nie religia.

  Szerokie pole do manipulancji…

 22. Pablo Ebrito said

  ….przeto mozna mnie swobodnie nazywac pieprzonym jewrejem, a ja nie zaprzecze, ani sie nie oburze, tylko pokiwam z politowaniem glowa, na ktorej niestety pejsow nie odnajdziesz. Wlosow tez nie.

Sorry, the comment form is closed at this time.