Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rząd podpisze szkodliwą konwencję

Posted by Marucha w dniu 2012-12-04 (Wtorek)

Rząd jednomyślnie wyraził zgodę na podpisanie konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.

Premier podkreślił po posiedzeniu rządu, że Rada Ministrów jednomyślnie przyjęła uchwałę dotyczącą udzielenia zgody na podpisanie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Dodał, że jest optymistą co do przebiegu dyskusji na ten temat w parlamencie. Wniosek w sprawie podpisania konwencji przygotowała pełnomocnik ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

– Nie ukrywaliśmy, że niektóre zapisy konwencji są kontrowersyjne, szczególnie jeśli chodzi o skutki o charakterze prawnym. To spowodowało, że nasza uchwała, a co za tym idzie – konwencja, jest opatrzona oświadczeniem rządu polskiego w brzmieniu: „Rzeczpospolita Polska oświadcza, że będzie stosować konwencję zgodnie z zasadami i przepisami Konstytucji RP” – powiedział premier.

Dodał, że Polska złoży także dwa zastrzeżenia, które określił jako „techniczne”. Pierwsze – do artykułu 30 (ust. 2) dotyczącego odszkodowań od państwa, których mogą żądać ofiary przemocy. Polska zastrzega, że będzie stosować ten artykuł wyłącznie w stosunku do pokrzywdzonych będących obywatelami Polski lub Unii Europejskiej oraz „w trybie własnego prawa krajowego”.

Antoni Szymański – socjolog, członek zespołu ds. Rodziny Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu, zwraca uwagę, że dokument podważa znaczenie małżeństwa i rodziny oraz wprowadza rozmaite formy walki z nimi.

– Zmieniono definicję płci i ona nie ma charakteru biologicznego, tylko społeczno-kulturowy. Mam nadzieję, że nawet po podpisaniu nie dojdzie w Polsce do ratyfikacji tej konwencji. Ona byłaby zgubna m.in. dlatego, że stracilibyśmy suwerenność w sprawach moralności i rodziny. Jeśli będzie podpisana i ratyfikowana, wówczas ponadnarodowy organ będzie wyznaczał standardy w prawie moralności oraz rodziny i będzie to kontrolowane, jak te standardy są wprowadzane w życie. A więc nie będziemy w tej sprawie suwerenni – powiedział Antoni Szymański.

W konwencji znajdują się także zapisy, które spowodują, że tradycyjne wychowanie dzieci będzie bardzo atakowane – dodaje Szymański.

MM
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 11 do “Rząd podpisze szkodliwą konwencję”

 1. Będzie więcej rozwodów.

 2. Zbigniew Козил said

  Dlaczego rozwodów?

  Będzie więncej zwiąnzków. oprócz rozwodów. Będa i fizyczne, oprócz chemicznych.

  Ja tam też przeciw przy mocy. Żont wie, co robi. Kochać ten jego tam .

 3. AlexSailor said

  Można być pewnym, że konwencje poprą wszystkie „parlamentarne siły polityczne”, gdyż w kwestiach zasadniczych nie różnią się niczym.
  Nie chcę być defetystą, ale coraz bardziej wygląda na to, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest inteligentna ucieczka.

 4. Zbigniew Козил said

  Ucieczka?

  Więcej miłości trzeba.

  Swą drogą, to ja mówiłem ojcu 20 lat temu, że do tego dojdzie. Ale sam nie wierzyłem. Że aż do takiej sqrwielskiej miłości dojdzie.

  „Nasz” żont nadaje się do księgi Guinessa pod względem jeba*nia społeczeństwa. Te tuski z qutasami powinne Nobela dostać z dziedziny.

 5. najnowszy model terminatora said

  Kurde, strach odpalić kompa i włączyć internet, codziennie tyle fatalnych wieści, że normalny człowiek ma wrażenie, iż świat się mu wali na głowę.

 6. Mańka said

  ad. 5) Zgadzam się – można się załamać. Na dodatek, kiedy rozmawia się ze znajomymi, nowoczesnymi Europejczykami ogólnie ze wszystkiego zadowolonymi, to człowiek zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem nie oszalał…

 7. AlexSailor said

  Ad.6.
  Badania rosyjskie wskazują, że ludzi rozumiejących mniej więcej co się wokół dzieje, zainteresowanych tym, jest w społeczeństwie ok. 15-25% MAX.
  Pozostałym można wmówić wszystko, ponieważ nie przywiązują do tego wagi i nie posiadają, nie chcą posiadać umiejętności krytycznego myślenia.
  Zaś jedynie ok. 5% społeczeństwa jest w stanie wyrazić swoje stanowisko, powiedzieć coś niepopularnego a prawdziwego.
  Te badania były robione najpierw u Brytyjczyków, którym propaganda wojenna wmówiła w czasie I WŚ, że Niemcy mają rogi i jedzą dzieci – ok. 80% UWIERZYŁO!

  Proszę się więc nie zrażać.
  Co prawda, czasem ma się wrażenie, że żyją w społeczeństwie dwa, a nawet więcej, różne gatunki człowieka, ale to chyba tylko złudzenie.

 8. Tralala said

  Wysluchalam pilnie (w celach pedagogicznych) wszystkich wykladow na temat „gender”

  http://www.pch24.pl/dr-hab–aleksander-stepkowski–pojawienie-sie-ideologii-gender-nie-jest-przypadkowe,10194,i.html

  ciekawa jestem czy dozyje dnia, w ktorym glosno bedzie mi sie wmawiac, ze moze chcialabym uwazac sie za zwierze?

  Bede miala w nocy koszmary ! Szatanska dyktatura !

 9. Boryna said

  Czas najwy zszy założyć Partię meżczyzn. W przeciwnym razie zgodnie z hasłami feministyki Solanas mężczyzn należy wyeliminpwać z tego świata ruz przy urodzeniu. Dzi s na studiach jest ponad 70 proc. kobiet , w sądach prawie 100%, w zawodach nauczcielskich itd. Jeszcze tylklo w górnictwie zatrzymał się czas feministek.

 10. JO said

  Jedli te Dane byly znane, a przeciez to wiedza Biblijna, to nie Ma co sie dziwic teraz dlaczego w Polsce byl Cholokaust Polskich Elit Przez Stulecia…a podczas II WSw Jawnie

 11. Pablo feminophilo said

  Drogie Panie, drogie Dziewczyny.
  Co wy znowuz chrzanicie, tam powyzej.
  Wiecie, ze dla nas jestescie najwazniejsze.
  My o was dbamy, na rekach nosimy, kwiatki przynosimy na wiosne.
  To ONI chca rzucic niezgody kosc miedzy Wami a nami.
  Bo divide et impera…

Sorry, the comment form is closed at this time.