Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA przeprowadza akty terroru aby usprawiedliwiać niekończącą się wojnę

Posted by Marucha w dniu 2012-12-04 (Wtorek)

The US Conducts Acts of Terrorism to Justify Endless War
http://wariscrime.com/new/the-us-conducts-acts-of-terrorism-to-justify-endless-war/
Autor: Carl Herman, 23 XI 2012 r.; przekład: Ussus

warlong-300x220Wesley Clark, Naczelny Dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie, przyznał w tym dwuminutowym nagraniu, że USA planowało obalenie siedmiu państw po zamachach 9 IX: Iraku, Syrii, Libanu, Libii, Somalii, Sudanu i Iranu.

Pentagon przyznał się do tej strategii (tutaj,tutaj i tutaj):

 1. USA będzie prowadziło działania terrorystyczne w państwach, które chce kontrolować;
 2. USA będzie kontynuować te działania aby prowokować odwety;
 3. USA będzie „etykietkować” odwety jako „ataki terrorystyczne” w celu usprawiedliwiania akcji zbrojnych mających na celu obalenie wybranych rządów.

Zatem amerykańska polityka „wojny z terroryzmem” jest prowadzona z premedytacją: 9 IX był pozorem, NIE był przyczyną.

W rzeczywistości prawo wojenne i dwie rezolucje ONZ umożliwiają międzynarodową współpracę mającą na celu wykrywanie terrorystów powiązanych z 9 IX, aresztowanie ich, sądzenie.

USA gwałci prawo, nie uznaje zobowiązań traktatowych, zabijając pomad milion ludzi od czasów 9 IX. I jak dotąd wydając na te „cele” 4-6 biliona dolarów należących do amerykańskich podatników (40000 – 60000 dolarów na gospodarstwo domowe).

To zbójeckie państwo skończy się, gdy Amerykanie z wojska, organów ścigania, rządu, mediów, edukacji innych organizmów publicznych wzniosą się na odpowiedni poziom intelektualny i moralny aby zorientować się, że „cesarz jest nagi”.

Bezprawna polityka Stanów Zjednoczonych doprowadziła do zamordowania 20-30 milionów ludzi od 1945 r. w otwartych i ukrytych wojnach. To długa historia kłamstwa, łamania postanowień pokojowych prowadzona by kraść ziemię i zasoby. Jak już wspomniałem:

 1. USA regularnie łamały postanowienia pokojowe zawierane z rdzennymi Amerykanami, tak jak i manipulowały tym określeniem w celu zagarniania ziem rdzennych mieszkańców kontynentu.
 2. Amerykański prezydent Polk łgał przed Kongresem, aby wywołać wojnę z Meksykiem. W rezultacie tej wojny USA zagrabiły 40% ziem Meksyku z 1848 r. Stało się to mimo obiecanek Abrahama Lincolna, jako członka Kongresu, o „sporach granicznych”, Adams-Onis Treaty, tyczących się 400 milowego odcinka obiecanego na zawsze Meksykowi.
 3. USA pogwałciły nasz traktat z Hawajami, kradnąc te państwo w 1898 r.
 4. USA wycofały się z obietnic dania wolności po wojnie z Hiszpanią, aby wzmocnić swoją pozycję na Filipinach i zainstalować przyjaznego sobie dyktatora na Kubie.
 5. USA zaangażowały się w pierwszą wojnę światową mimo braku zagrożenia dla własnych obywateli, wsadzając do paki niezależnego kandydata na prezydenta, który kwestionował publicznie przystąpienie do działań zbrojnych.
 6. CIA prowadziło kilka ukrytych wojen; być może najistotniejsza w dzisiejszym kontekście walk z Iranem: „operacja Ajax” – obaliła irańską demokrację i zainstalowała brutalną dyktaturęprzyjaźnie nastawioną do Stanów Zjednoczonych. Gdy dyktator został obalony, a Irańczycy odmówili zaakceptowania następnego, USA pomogły Irakowi w bezprawnej inwazji w latach 1980-1988, mordując milion Irańczyków. Gdyby w dzisiejszych czasach USA zełgały dwa razy i dwukrotnie obaliły demokrację w Iranie, czy przyjęlibyśmy te kłamstwa wraz z tymi wojnami? Czy nie powinniśmy aresztować tych zbrodniarzy wojennych, zamiast pozwalać im nadal zabijać, po potwierdzeniu ich kłamstw?!
 7. Wojna w Wietnamie wybuchła po tym jak USA zezwoliły na anulowanie wyborów mających zjednoczyć kraj, eskalowała po incydencie w Zatoce Tonkińskiej – w najlepszym wypadku fałszywych doniesień, następnie zmanipulowanych do fałszywej flagi i zrobienia ze wszystkiego wojny „obronnej”.
 8. Być może najbardziej oburzające w sprawie rodziny Kinga jest to, że w procesie cywilnym rząd USA został uznany winnym zamordowania dr Kinga. Media korporacyjne, prasa przemilczały tą historię. Rodzina Kinga konkluduje, że King został zamordowany by nie dopuścić do „Okupacji Waszyngtonu”, planu rozpoczętego latem 1968 r. – planu który miał zakończyć dzisiejsze wojny.
 9. Już wiemy z raportów Kongresu, że wszelkie „powody” do wojny z Irakiem były fałszywe.
 10. Dwa „powody” do wojny z Iranem są tak samo „racjonalne” jak powody do wojny z Irakiem. Uważaj na fałszywe ataki prowadzone przez USA lub Izrael by oskarżyć Iran w pretekście kolejnej „defensywnej” wojny:
  1. Irański prezydent nigdy nie zagrażał fizycznie Izraelowi.
  2. Wszystkie irańskie materiały nuklearne są w pełni przeliczone i pokojowo oraz legalnie używane tylko w energetyce i medycynie.

http://ussus.wordpress.com

Komentarzy 9 do “USA przeprowadza akty terroru aby usprawiedliwiać niekończącą się wojnę”

 1. JO said

  Jan Pawel II z Pozycji swego Tronu wiedzec Musial Kim sa USA I co planuja.
  Wie I widzi dobrze aktualny Papiez….I nic, I kieruje uwage Swiata w inna strone zamiast wskazywac na Gwalt, Grzech USA, Izraela….

  JPII wiedzac o Morderstwach Izraela wzgledem Palestyny pojechal oddac Hold temu Panstwu bijac czolo o sciane Placzu…

 2. Griszka said

  Do listy trzeba dopisać kontrolowane wysadzenie 3 wieżowców w NY.

 3. Fran SA said

  Lista jest chyba dluzsza:

  http://www.apk2000.dk/netavisen/artikler/global_debat/2002-1126_us_imp_basic_stats.htm

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/dangertopeace.php

  No i dobrze pamietac Hiroszime (chrzescijanska) i Nagasaki juz po kapitulacji Niemiec i w czasie kapitulacji Japonii.

 4. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 5. Kar said

  sluchajac George Galloway dochodzi sie jeszcze raz do wnioskow, ze przebicie dziury w mentalnosci przecietnego yankee doodle jest niewykonalne..PRL system zalosnie/wiernie kibicuje amerykanskiemu systemowi…yankee doodle sie wyknoci-przecietny w Polsce zje srebna lyzeczka

 6. Brat Dioskur said

  Jezeli wiekszosc wymienionych pozycji jest w miare wiarygodna to twierdzenie ,ze oba Wietnamy mozna bylo zjednoczyc w czasach najwiekszego natezenia sowieckiej ekspasji ,jest absurdem!Taktyka tzw. domina przy pomocy ktorej Sowiety obalaly jedno panastwo po drugim wprowadzajac tam system ,ktory nam zaserwowano po 45′ jest juz dawno zdemaskowana.O tym zas jaki naprawde charakter miala wojna w Wietnamie swiadczy tylko masowy ekxodus Wietnamczykow po inwazji komunistycznej Wietnamu Pd. „Boat people” ,ktorych bylo setki tysiecy rozlali sie po calym swiecie.I tak nawet Niemcy maja wicepremiera …Wietnamczyka!Meksyk niech nie zaluje straconych ziem ,bo dzisiaj na tych terenach znalazlo zatrudnienie dziesiatki tys. jego obywateli ktorym nie potrafil zapewnic zatrudnienia.Tu sie klania casus Camerona ,ktory ponoc Doniowi mial powiedziec,ze Anglia stworzyla Polakom miejsca pracy co raczej jest obowiazkiem rzadu polskiego.Donio zas tylko wytrzestrzyl galy ze zdumienia slyszac poraz pierwszy ,ze to on mialby zapewniac Polakom miejsca pracy.

 7. Tusia said

  Ad.1 Polecam książkę Biały dym

  Autor: Greeley Andrew
  Wydawnictwo: PRIMA Agencja

  Rok wydania: 1999
  Kategoria: Literatura piękna / Sensacja
  Tytuł oryginału: WHITE SMOKE
  Tłumacze: Marcin Krygier

  Po śmierci Jana Pawła II do Rzymu zjeżdżają kardynałowie, by wybrać nowego papieża. Kościół staje przed najpoważniejszym kryzysem w swojej historii. Koalicja kardynałó popiera wybór kandydata liberalnego, przeciwstawiają się jej ultrakonserwatywne siły Watykanu, wspierane przez prawicową organizację religijną Opus Dei. Biskup John Ryan, prawa ręka kardynała Cronina stojącego na czele koalicji, i jego przyjaciel, reporter „The New York Timesa” Dennis Michael Mulloy, są bliscy zdemaskowania osób odpowiedzialnych za defraudację funduszy watykańskich, ich życie znajdzie się w niebezpieczeństwie. Wynajęty zabójca czeka na moment pojawienia się białego dymu sygnalizującego wybór nowego papieża, by spełnić swoją misję…

 8. Przecław said

  Tekst ad.6
  „gdy dyktator został obalony, a Irańczycy odmówili zaakceptowania następnego…”

  Niedopuszczalny skrót myślowy stawiający na głowie prawdę historyczną sprzed zaledwie 30 lat.
  Który „dyktator” jeśli wolno zapytać, i którego następnego „Irańczycy” odmówili zaakceptowania ?
  W pierwszym wypadku wiadomo, że chodzi o Rezę Pahlavi, daj Boże aby Polska kiedyś miała taakiego „dyktatora”, który buduje potęgę i dobrobyt swojego kraju i na każdym kroku dba o jego interesy.
  Jest bezczelnym kłamstwem twierdzenie jakoby USA dążyło do zatrzymania Rezy Pahlavi u władzy w r.1979, wobec faktu że musiał on uchodzić z USA i szukać azylu w Egipcie. Wygląda na to, że było wręcz odwrotnie i USA dążyło do pozbycia się szaha.
  Zupełnie natomiast nie wiem kogo USA usiłowały narzucić jako „dyktatora” po Rezie Pahlavi. Mam również wątpliwości, czy bandę instalującą „ajatollaha”Chomeiniego, właśnie przywiezionego w walizce z siedziby Wielkiego Wschodu w Paryżu, można przedstawiać jako decyzję „Irańczyków”.

 9. Motyl said

  Nie zebym sie czepial, ale chyba 9 XI powinno byc….

Sorry, the comment form is closed at this time.