Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  Gazda o Realne problemy z ukraińskimi…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wegry: Żydzi i główne siły polityczne demonstrują przeciwko Jobbikowi

Posted by Marucha w dniu 2012-12-04 (Wtorek)

Wczoraj w Budapeszcie odbyła się zorganizowana przez organizacje żydowskie demonstracja “przeciwko antysemityzmowi Jobbiku”, węgierskiej nacjonalistycznej partii, która naraziła się Żydom m.in. wezwaniem do ujawnienia podwójnych obywatelstw (węgierskiego i izraelskiego) węgierskich polityków.

Jobbik twierdzi, że obecność u władzy ludzi, których lojalność rozłożona jest pomiędzy dwa kraje może być zagrożeniem dla narodowego bezpieczeństwa. Kolejnym ciosem dla organizacji żydowskich były wezwania Jobbiku, aby rząd węgierski udzielił poparcia Palestynie na forum ONZ.

Wśród zgromadzonych przed budynkiem węgierskiego parlamentu byli przedstawiciele wszystkich partii politycznych, od postkomunistów z Węgierskiej Partii Socjalistycznej przez centrolewicę z “ruchu wyborczego” Razem 2014 do centroprawicowego Fideszu.

Środowiska żydowskie, Unia Europejska i główne partie polityczne, walczą z Jobbikiem niejednokrotnie wykorzystując broń tzw. “antysemityzmu”. Podobnie jak w innych krajach, przeciwnicy nacjonalistów zarzucają im”rasizm” czy wręcz sympatie nazistowskie. Należący do Razem 2014 były premier, Gordon Bajnai, wezwał do “szerokiej współpracy w zwalczaniu neonazistowskiej ideologii”.

W demonstracji uczestniczyli także ambasador USA, Eleni Tsakopulo,s i ambasador Izraela, Ilan Mor. Organizatorami manifestacji była Federacja Społeczności Żydowskich (Mazsihisz), Ewangeliczna Chrześcijańska Kongregacja Wiary (Hit Gyulekezete) oraz fundacja Marszu Żywych. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć węgierskich Cyganów. Jobbik jest partią znienawidzoną przez tę społeczność z uwagi na walkę z plagą cygańskiej przestępczości na Węgrzech.

Przedstawiciele Jobbiku w odpowiedzi na uczestnictwo Fideszu w żydowsko-lewicowej manifestacji powiedzieli, że teraz wszyscy mogą przekonać się z kim po drodze politykom tej partii i czyje interesy reprezentują. Przewodniczący Jobbiku, Gabor Vona, powiedział, że oczywistym jest, iż wszystkie główne siły polityczne sformowały koalicję, której celem jest zniszczenie jego partii. Vona powiedział także, że demonstracja ta była wyrazem niewrażliwości i obojętności na realne problemy Węgrów, oraz rosnącego niepokoju establishmentu zwiększającym się poparciem społecznym dla nacjonalistów.

http://autonom.pl

Komentarzy 8 do “Wegry: Żydzi i główne siły polityczne demonstrują przeciwko Jobbikowi”

 1. RG said

  Zniszczona Jugosławia, upokorzona Serbia, koniec Romanowów i Habsburgów, zdemoralizowani i zdegenerowani Polacy, sprytnie manipulowani przygłupi i wymierający Ukraińcy i Litwini, zdradzieccy Białorusini, niewiadoma Łotwa, biedna Rumunia, muzułmańska Albania i Kosowo… Nas, Słowian te Eskimoski poniżają już dość długo. Pora i u nas ujawnić nazwiska, nie tylko Eskimosów. Niech sklepikarka wie, że ten miły Pan z trójki co przychodzi o dziewiątej po chleb i kapustę zakatował na śmierć jej męża czterdzieści lat temu. Niech pan Jurek wie co robił jego sąsiad. Dajmy im ultimatum: każdy „człowiek mediów, kultury i nauki” któremu nie podoba się nowy patriotyczny, chrześcijański, narodowo-wolnościowy porządek ma opuścić ten kraj w przeciągu 48 godzin. Wszystkie polityczne, biznesowe, wojskowe i policyjne pionki podobnie. Wszystkich won! Szychy na szubienice, do więzień, do kamieniołomów, do Tel-Awiwy, do Waszyngtonu, do Brukseli, do Londynu i do Paryża. Won z mojego kraju, szczury.

 2. AlexSailor said

  Czy uczestnictwo w demonstracjach antyrządowych dyplomatów obcych państw nie jest wystarczającą postawą do uznania ich za osoby niemile widziane i w konsekwencji wydalenia?
  Tu już nie chodzi o cokolwiek innego jak prostą logikę i podstawy myślenia.

 3. AV said

  „Uderz w stół, a nożyce się odezwą.”

 4. JO said

  Talmud zabrania Zydom ujawniania prawdziwej Twarzy, Narodowosci, intencji, Celow..
  Talmud Nakazuje Zydom Co innego Mowic, co innego Myslec a co innego robic wzgledem Nas.

  Talmud to antyteza Chrzescijanstwa, ktore bez Prawdziwych Ksiezy, Krolow, Autorytetow Moralnych, z wiedza Elity Katolickiej, powoduje, ze cale Rzesze Ludzkie sa Oszukiwane.

  Kazdego Kto Klamie I dziala w Mysl Talmudu, co Latwo Udowodnic wbrew pozorom, nalezy odseparowywac I nakladac Ciezkie Kary.

 5. nobody said

  Właśnie teraz w TV Arte można zobaczyć program na temat Węgrzech, niestety po niemiecku lub francusku :/

 6. wi42 said

  Re: 2 AS
  „Czy uczestnictwo w demonstracjach antyrządowych dyplomatów obcych państw nie jest wystarczającą postawą do uznania ich za osoby niemile widziane i w konsekwencji wydalenia?”
  Tutaj logika nie dziala dlatego, ze sie obiera falszywe zalozenia.
  Trzeba wiedziec kto ustala prawo i wszystko bedzie sie zgadzalo.

 7. Tekla said

  Sytuacja jest faktycznie niepokojąca,ogladałam wywiady róznych notabli wegierskich w tym temacie,otóz cały czas powtarzali zgodnym chórem ,ze trzeba z a m k n ą ć w k w a r a n t a n n i e całą partię Jobbik za antysemityzm i nazizm..!!!!!!!!!!!!
  Czyli takie rezerwaty..albo obozy..

  Jobbik natomiast podkresla ,ze w Izraelu żaden parlamentarzysta nie może mieć podwójnego obywatelstwa!!!

 8. Fran SA said

  7. Nie wiem, czy Jobbik ma racje. O ile wiem Bibi mieszkal w USA, (handlowal meblami i kradl czesci do glowic atomowych) i napewno ma amerykanskie obywatelstwo. I napewno ma prawo do polskiego. Liberman napewno byl sowieckim obywatelem. Nie wiem czy ma moldawskie, ale pewnie tak.
  Osobiscie jestem zdania, ze zaden czlonek rzadu nie tylko nie powinien miec obcych paszportow, ale nawet PRAWA do obcego obywatelstwa. Nie zlikwiduje to przekupstwa ale napewno ograniczy reprezentowanie obcych mocarstw i wbrew interesom wyborcow.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: