Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dzika wyprzedaż resztek majątku polskiego!

Posted by Marucha w dniu 2012-12-05 (Środa)

Link do artykułu podrzucił p. P.E.1984 – admin.

Ministerstwo Skarbu, którego celem winno być sprawne zarządzanie państwowym majątkiem powoli zanika stając się spanikowanym syndykiem masy upadłości polskiego majątku.

W zaciszu zanikających gabinetów Ministerstwa Skarbu, wśród ochraniającego parasola kreowanych medialnie quasi konfliktów i sporów politycznych, w cieniu „zamachowców” i „mowy nienawiści”, dokonuje się ostateczna sprzedaż resztek Polski, prywatyzacja bardziej „dzika” i alogiczna niż ta, której byliśmy świadkiem na początku lat 90-tych.

Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że w dobie kryzysu szybka wyprzedaż majątku staje się ekonomicznie nieefektywna i świadczy raczej o celowym zamiarze degradacji ekonomicznej Polski dokonywanej rękoma obecnego rządu. Ponadto masowa wyprzedaż resztek polskiego majątku uwidacznia prawdziwy obraz marnej jakości rządów PO – PSL. Zatrważający dług publiczny wynoszący już 839,5 mld zł [1], spadek wzrostu gospodarczego powodujący zmniejszanie się wpływów do budżetu państwa [2] spowodowały i powodują więc paniczne łatanie niedoborów budżetowych wpływami z prywatyzacji.

Cały proces prywatyzacyjny od samego początku tych rządów można z wielką dozą pewności uznać za jedną wielką aferę a szczegółowa jego analiza zapewne musiałaby doprowadzić (i tak będzie!) do postawienia wybranych włodarzy przed Trybunał Stanu.Takaż analiza zapewne zdecydowanie powiększy listę afer PO, którą zbudował i uaktualnia MarkD [3].

Nie chcę w tej chwili wnikać w szczegóły, ale polecam zapoznanie się z przyjętym w marcu tego roku Planem Prywatyzacji na lata 2012-2013 [4] i uzupełnić analizę o Plan Prywatyzacji na lata 2008-2011[5].

Bardzo ciekawym i zatrważającym jest również zapoznanie się z wykazemspółek z udziałem Skarbu Państwa, w których nastąpiło zbycie akcji/udziałów niemal od początku prywatyzacji, t.j. od roku 1990 [6].

Analiza tylko tych materiałów budzi szereg wątpliwości, które stają się jeszcze większe w przypadku również nagłej i nieefektywnej (za grosze) prywatyzacji firm, które wcześniej w żadnych planach prywatyzacyjnych nie zostały ujęte a do ich sprzedaży wystarczyło tylko szybkie „ad hoc” rozporządzenie właściwego ministra i uzupełnienie planu.

Jako przykład może świadczyć prywatyzacja uzdrowisk, gdzie wcześniej wyodrębniono te, które nie miały być prywatyzowane, by tę listę ograniczyć do siedmiu. Resztę sprzedaje się dosłownie za „bezcen” – np. w 2010 roku sprzedano Solanki w Inowrocławiu za kwotę około 20 mln, gdzie kapitał własny (zakładowy) firmy wynosił przeszło 16 mln zł, dwuletnie nakłady inwestycyjne przed prywatyzacja wyniosły grubo ponad 10 mln zł a wcześniej Skarb Państwa dokapitalizował uzdrowisko kwotą 8 mln zł (sic!) oraz ostatnia prywatyzacja Uzdrowiska Wysowa za kwotę około 8,7 mln [7]. W planach jest sprzedanie takich naszych perełek jak m.in. uzdrowiska w: Ciechocinku, Busku Zdroju, Lądku Zdroju, Rabce, Świnoujściu, Kołobrzegu, Krynicy Zdroju czy Szczawnie Zdroju. Warto wspomnieć, że w wielu z nich są pokłady wód leczniczych i mineralnych…

Innym przykładem kuriozalnej prywatyzacji, która musi w przyszłości być szczegółowo skontrolowana  jest sprzedaż niemieckiej firmie BASF zakładów „Zachem” w Bydgoszczy. Po tej prywatyzacji… następuje likwidacja tych zakładów i pracę starci około 600 jej pracowników oraz rzesze w spółkach zależnych. Symptomatyczne jest to, że „Zachem” do tej pory był jedną z wiodących polskich firm przemysłu chemicznego. Zakłady jako jedyne produkukowały epichlorohydrynę, TDI (surowiec wykorzystywany np. w produkcji tworzyw sztucznych) i chlorek allilu, a ich udziały w rynku krajowym wynosiły: TDI – ponad 50%, epichlorohydryna – blisko 100% [8].

Warto też zwrócić uwagę na planowaną – katastrofalną dla Polski – sprzedaż spółek z sektora finansowego. Rząd zamierza sprzedać resztę swoich udziałów w: BGŻ S.A, GPW S.A, Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych, PKO BP (!), PZU S.A. (!).

Naprawdę trzeba zobaczyć, co nasz rząd chce sprzedawać i prywatyzować… Razem jest tych firm 279, z czego ponad 110 to tzw. „resztówki”, gdzie Skarb Państwa ma pakiety mniejszościowe, które… miały przecież zabezpieczać interesy państwa w tych firmach!

Pragnę powtórzyć raz jeszcze. Z punktu widzenia efektywności i zyskowności ekonomicznej tak pospieszna sprzedaż aktywów państwowych połączona z uproszczeniem całego procesu prywatyzacji jest najdelikatniej mówiąc nieracjonalna (potencjalni kontrahenci wiedząc o konieczności przez rząd sprzedaży i uzyskania jakichkolwiek środków finansowych będą oczywiście – co jest zrozumiałe – skłonni wydać na zakup o wiele mniej środków inwestycyjnych a pakiety socjalne będą zawierały i zawierają gorsze dla pracowników pakiety prywatyzacyjne). Z punktu zaś długookresowego funkcjonowania Polski należy stwierdzić, iż ta wyprzedaż polskiego majątku nosi znamiona – wedle mnie – „pełzającej” zdrady państwa…

Jeżeli nie powstrzymamy tego rządu, to Polska zostanie całkowicie ograbiona ze swoich aktywów majątkowych! Będziemy pariasem gospodarczym (w tym finansowym) Europy!

Pozdrawiam

P.S. (dopisano 04.12.2012)

Analizując wczoraj plan prywatyzacyjny na lata 2012-2013 przeoczyłem jeszcze dwie tabele – załączniki. Jedna dotyczy firm zgłoszonych do prywatyzacji przez inne resorty, a druga czynnych przedsiębiorstw państwowych przeznaczonych do komercjalizacji, prywatyzacji lub likwidacji. Poniżej pierwsza z nich.

 Źródło:http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/344/20796/Plan_prywatyzacji_na_lata_20122013.html

Na uwagę zasługuje sprzedaż firm przemysłu obronnego i kopalń węgla kamiennego. Osłabiamy obronność kraju i długookresowo pozbawiamy się wpływu na eksploatację jednego z najważniejszych naszych zasobów surowcowych!

W drugiej tabeli na uwagę zasługuje planowana sprzedaż m.in. Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Źródło: j.w.

(1) http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl
(2)
a: http://rybinski.nowyekran.pl/post/81711,zalamanie-inwestycji-i-konsumpcji
b: „Polska gospodarka hamuje i to naprawdę w alarmujący sposób bo o blisko 1 pkt procentowy w każdym kwartale tego roku. W I kwartale wzrost PKB w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego wyniósł jeszcze 3,6%, w II kwartale wyniósł już 2,3% by w III kwartale zmniejszyć się tylko do 1,4%.” –  http://zbigniewkuzmiuk.salon24.pl/468632,szokujacy-zjazd-polskiej-gospodarki
(3)  http://markd.pl/afery-po/
(4)http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/344/20796/Plan_prywatyzacji_na_lata_20122013.html
(5)http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/141/4047/Plan_prywatyzacji_na_lata_20082011.html
(6) http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/import/7/?ile=10&page=158 – (należy u dołu strony kliknąć na tytuł: Wykaz spółek z udziałem Skarbu Państwa, w których nastąpiło zbycie akcji/udziałów – stan na dzień 31.10.2012 roku (plik *.xls)

(7)
a: http://media.wnet.nowyekran.pl/post/81096,msp-sprywatyzowalo-uzdrowisko-wysowa
b: http://bobowa.nowyekran.pl/post/81026,uzdrowisko-wysowa-bandycka-prywatyzacja (jest kilka części tekstu w oddzielnych postach)

(8)
a: http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/zachem-bydgoszcz-juz-niestety-koniec-zakladow-chemicznych-z-wieloletnia-tradycja
b: http://tokispress.nowyekran.pl/post/81772,bydgoszcz-polacy-won-teraz-niemcy-rzadza-w-zachemie

http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

http://niepoprawni.pl/

Nie ulega żadnej wątpliwości, iż Polską rządzą bandyci i szumowiny, których celem jest zniszczenie Polski, zarówno gospodarcze i polityczne, jak i kulturowe. Nie zasługują nawet na powieszenie, bo jest zbyt honorowa śmierć dla tych kanalii.
Ci, którzy wciąż bredzą o „nieudolności” czy „niekompetencji” rządu, są zwykłymi imbecylami, których mózgownica nie nadaje się nawet jako nawóz. 
Admin (wciąż na wolności, nie mający zamiarów samobójczych).

Komentarze 23 do “Dzika wyprzedaż resztek majątku polskiego!”

 1. Mariusz81 said

  Bezmyślną wyprzedaż polskiego majątku narodowego można jedynie porównać do sytuacji gdy jakiś alkoholik (politycy) wyprzedaje wszystko co ma w domu, nie ważne czy to jest jego czy nie, ważne by mieć na kolejne pół litra.

 2. lopek said

  Re1:
  Celem alkoholika jest zdobycie flaszki ale nie zniszczenie domu. Celem obecnych okupantów – jest zniszczenie polskiego domu z premedytacją.
  Widzi Pan różnicę?

 3. Pokręć said

  @1: To już raczej jest sytuacja, kiedy alkoholik sprzedaje ostatnia bimbrownię za przysłowiową flaszkę (choć kilkanaście lat temu miał kilkadziesiąt gorzelni).
  W zasadzie, to obserwacja mojego ojca jest taka, że alkoholik nigdy nie będzie bimbrownikiem, wbrew pozorom. Priorytety alkoholika i bimbrownika są różne i wzajemnie sie wykluczają. Alkoholik zamiast nastawić zacier i czekać z tydzień aż dojrzeje, prędzej sprzeda kocioł i chłodnicę za flaszkę – bo go tak straszliwie suszy.
  To, co mnie interesuje, to stan psychointelektualny naszej władzy. Czy oni faktycznie sprzedają „żeby mieć na następne pół litra”, czy raczej robią to w ściśle z góry okreslonym celu i po prostu realizują jakąś antypolską politykę. Nie chce mi się wierzyć, że Tusk i Rostowski nie zadają sobie pytań co będzie jak już wszystko „pójdzie”. Bo człowiek, który jest w trudnej sytuacji i sprzedaje już wszystko, jak leci, przynajmniej ma jakiś plan, jak się odbić, coś zakłada na kilka kroków do przodu, albo po prostu wpada w rozpacz. Po naszych politykach ani planu, ani rozpaczy nie widać. To faktycznie wygląda albo na działanie w z góry określonym celu, albo na bezplanowe działanie w stylu „byle było czym zapłacić policji, wojsku i skarbówce za następny miesiąc”.

 4. GM said

  Re. 2. Wśród organizatorów wyprzedaży mamy nieliczne grono prawdziwych okupantów i masę tzw. pożytecznych idiotów, począwszy od około 70% składu knesejmu na strukturach terenowych rządzących (opozycyjnych z resztą też) partii kończąc. Ta nieliczna grupa tak wszystko zorganizowała, że „pożyteczni idioci” nie mają świadomości rujnowania kraju. Jeden z młodych parlamentarzystów rzekł mi: „Jest polityka i Polityka, do tej przez duże „P” nie mam szans się dostać.” W ich działaniu nie ma premedytacji lecz zwykła głupota i krótkowzroczność.

 5. JO said

  Ad.3. „Polska jest mitem” – tusk
  Tu Ma Pan Odpowiedz

 6. Mariusz81 said

  Ad. 2

  Jedno nie wyklucza drugiego. 😉 Wyprzedawanie zawartości nie musi się kończyć na wyprzedaży wolnostojących przedmiotów. Kolejno można demontować elementy instalacji grzewczej itd Tak, że w końcu zostaną gołe ściany, dom zaś bez drzwi i okien. I uwierz mi, że taki dom można dalej niszczyć i demolować aż zostanie sama ruina, w dalszym demontażu domu nie musi już uczestniczyć sam alkoholik, uwierz że znajdą się obcy, którzy pomogą w definitywnym rozebraniu domu. Otóż, mieszkam obok dawnych ogródków działkowych. W latach 80-tych i 90-tych dosłownie kwitło na nich życie. Wszystkie były ładnie zagospodarowane, były one ogrodzone i stały na nich domki i altanki, z biegiem lat działek zaczęło ubywać, ale nie dlatego że zdemontowali je ich właściciele. Z każdym kolejnym rokiem złodzieje rozkradali płoty z tych działek, m. in moi sąsiedzi alkoholicy, po to by mieć czym palić w piecu. Siatki, którymi były ogrodzone działki, były demontowane z przeznaczeniem sprzedania na złom. Gdy jeden z właścicieli działki poszedł na policję by zgłosić fakt ukradzenia mu siatki, panowie z policji sami odradzili mu składanie pozwu wobec konkretnej osoby, z racji że koszt siatki wynosił 200 złotych, zaś koszty sprawy wyniosłaby go o wiele więcej, w dodatku wątpliwym było odzyskanie siatki i równowartości tegoż ogrodzenia od rodziny alkoholików. Z biegiem lat, domki i altanki były demolowane, zaś właściciele działek je po prostu porzucali. W ocalałych domkach alkoholicy urządzali libacje, jednak w czasie zimy domki te służyły często jako ognisko by było cieplej pijąc kolejne pół litra. I takim oto sposobem, z kilkudziesięciu działek, zostało ledwie kilka. Jak widać da się bezkarnie zniszczyć i zdemolować wszystko, przy całkowitej bezradności właścicieli.

  Tak samo jest w przypadku wyprzedaży polskiego majątku narodowego. Politycy czują się bezkarnie wyprzedając kolejne zakłady i dobra, które przynosiły zyski dla Skarbu Państwa. Dobrze wiedzą, że nikt ich za to nie ukarze, ponieważ nie ma u nas prawa umożliwiającego rozliczenie rządzących za wszelkie szkody jakie uczynili naszemu krajowi. Trybunał Stanu jest obecnie spacyfikowany, więc powoływanie się na konstytucję i działanie na szkodę państwa nie ma sensu. Zresztą swoi swoich nie ukarzą. Widzimy jak wyglądają działania polskich sądów i prokuratury. Sprawy ciągną się latami, a w końcu i tak są umarzane z racji przedawnienia lub braku dowodów. Nie tak dawno wybuchła afera z Amber Gold i już jest cisza w związku z tą sprawą, cała sprawa została zamieciona pod dywan, w końcu matka Madzi czy polski Breivik są ważniejsi. 😉

 7. Pokręć said

  @5: Skoro jest mitem, to co on, z mitami walczy?
  Tak jak wojujący ateiści – najmocniej walczą z Tym, w Kogo istnienie nie wierzą. To jest psychika i rozumowanie opętanego. bez 2-ch zdań.

 8. Maciej said

  To kolejna firma na odstrzał z mojego regionu, ceniony pracodawca, odwlekanie prywatyzacji ma się skończyć w roku 2013, wyrok wydał wojewoda. Firma zarabia na siebie i na budżet państwa to tego inwestuje i modernizuje swoją produkcję, Polacy mają żyć z pracy własnych rąk, nie z dochodu fabryk:

  http://www.ppz-trzemeszno.com.pl/pl

  A Naród śpi … Cytując polskiego klasyka obnażającego zbrodnie gospodarcze tych kundli …

 9. kysyprzemysl said

  >> Dzisiejsza Ojczyzna<<
  Polsko , Polsko ukochana,
  – wielka rana Ci zadana.
  Nie ma dawnej już komuny,
  – ale znikły też rozumy.

  Ile lat jak były zmiany?,
  – kraj jest ciągle naprawiany,
  – w długi coraz większe pchany.
  Już po zmianach na początek,
  – rozkradano też majątek.

  Stocznie, przemysł to zniszczono,
  – no a resztki rozkradziono.
  Banki dano w obce ręce,
  – cóż dorzucić można więcej?

  Społeczeństwo podzielono,
  – większość w nędzę też wpędzono.
  Dziś kto może stąd ucieka,
  – gdyż go w Polsce nędza czeka.

  Dziś ,,elita” tu się liczy,
  – pozostali to są niczym.
  Dziwne mają skądś fortuny,
  – choć są małe ich rozumy.

  Któż Cię Polsko tak rozłożył?
  – czy to front? wojna może?
  Nie, to Cię Polsko ci skończyli,
  – co też władzę dziś zdobyli.

  Powiem śmiało i do spodu,
  – wrogiem Polski i Narodu.
  To jest Rząd i Parlament,
  – kończą swoich też na amen(t).

  Bo tam niemal wszystkich gości,
  – mamy pełnych pazerności.
  Nie ma wśród nich społeczników,
  – ale mnóstwo szabrowników.

  Jak do władzy się dostają,
  – wpierw o kasę też pytają.
  Rozglądają się na boki,
  – gdzie by zrobić jeszcze skoki.

  Już nie ma gości z Solidarności,
  – teraz rządzą ludzie prości.
  Zachłanni pazerni,
  – a przy tym bezczelni.

  Cóż się z nami porobiło,
  – nas milionów dziesięć było.
  Cóż dziś z członków tych zostało?,
  – i dlaczego nas tak mało?
  Komuś na tym zależało.

  Naród mocno podzielony,
  – ten czerwony, ten zielony.
  Jakby kto się pytał co ,
  – to Ten z Pi-Su ,a ten z Pe-O.

  Ta wypowiedź, to jest wredna,
  – dziś jest Partia tylko jedna.
  Partia ta, to jest Ojczyzna,
  – imię Polska to Jej przyznam.

  Bo od czasów jeszcze Mieszka,
  – każdy Polak w Polsce mieszka.
  Była wielka Partia cała,
  – a się Polska nazywała.

  Obudź się dziś Polsko cała,
  – pókiś jeszcze nie skonała.
  I do póki my żyjemy,
  – to w niewolę nie pójdziemy.

  Ani żadnym tu bankierom,
  – ani zdrajcom i frajerom.
  Choć jesteśmy ludzie biedni,
  – za to silni – jeśli jedni.

  A więc jak się połączymy,
  – wielką siłę stanowimy.
  Kłóćmy się, i sprzeczajmy,
  – ale też nie rozdzielajmy.

  Bo jak się porozdzielamy,
  – wrogom tu przewagę damy.
  Aby sprawa się udała,
  – stanąć musi Polska cała.

  Niechaj staną dziś górnicy,
  – i hutnicy, robotnicy.
  Nawet także taksówkarze,
  – a za nimi kolejarze,
  – oraz drobni sklepikarze.

  Stanąć muszą i markety,
  – elektrownie też niestety.
  Gdzie i można zgaszą prąd,
  – trza usunąć wredny Rząd.

  Trzeba nowe dziś wybory,
  – bo ten Sejm jest wredny chory.
  Trza wybierać społeczników,
  – nie pazernych nieudaczników.

  Za grosz skromny niech pracują,
  – niech jak naród – się też czują.
  Wojsko i Policja z nami,
  – też pomoże tu czasami.

  To są ludzie też myślący,
  – i to całe zło widzący.
  Mundurowi na naszą stronę,
  – zło też musi być skończone.

  Chcą dziś naród otumanić,
  – to i ,,Euro” trza mu wsadzić.
  I gdy w Polsce ludzie biedne,
  – to Mistrzostwa są potrzebne.

  I gdy mają trudne sprawy,
  – są rozgrywki i zabawy.
  Więc Rodacy co ważniejsze?
  – czy Mistrzostwa, czy dni późniejsze.

  A na pewno tu myślicie ,
  – ważne jest przed nami życie.
  Więc już dzisiaj wybieramy,
  – jaką przyszłość wszyscy mamy.

  Rewolucji nam nie trzeba,
  – godny byt oraz chleba.
  Bo dziś wiemy to Rodacy,
  – Polska to jest obóz pracy.

  Człek Ci nie jest nagradzany,
  – ale wszędzie okradany,
  I za ciężką pracę,
  – mają marną płacę.

  My jesteśmy Boskie dzieci,
  – jeszcze słonko nam zaświeci.
  I jak Bogu zaufamy ,
  – to i zło pousuwamy.

  Zło niech w dobro się obróci,
  – i niech zło się też nawróci.
  Bo tam dokąd my zmierzamy,
  – wszyscy się też spotykamy.

  I to nie jest żadna ściema,
  – dziś przed Bogiem żartów niema.
  Aby naród nie był biedny,
  – sprawiedliwy jest potrzebny.

  Sejm też nowy, oraz skromny,
  – Rząd nasz mądry i przytomny.
  Także związki zawodowe,
  – w partie zmienić się gotowe.

  Tyle tego wystąpienia,
  – wiele jest do omówienia.
  Dużo spraw tu nie ruszano,
  – chociaż o nich też myślano.

  23 maja 2012
  Autor :KRZYSZTOF SZCZURKO ps.KYSY
  – zwany też Trybun Ludowy
  Podam tajny numer który,
  – dzwoni wprost do mej komóry:
  +48 782 119 573
  Także i gotowy ,
  – telefon domowy:
  +48 17 27 75 708
  Oraz adres E-mailowy
  kysyprzemysl@gmail.com
  to komputer na mój dom.
  Proszę kontakt czytelnika,
  – bo kontaktów nie unikam.

 10. AniaK said

  Re9:
  Fajne wierszysko!

  A przy okazji może ktoś mnie uświadomi, kto bezpośrednio decyduje o płacach naszych posłanek, posłów, senatorów…skąd się biorą te sumy. Pan premier bodajże w ubiegłym roku wypowiedział się na temat płac w administracji państwowej. Dokładnie nie pamiętam, ale powiedział coś takiego, że on w tym temacie jest zorientowany, bo też jest pracownikiem administracji. Za czasów komuny, zakładam że płace mieli przyznawane odgórnie. Ale teraz to wszystko należy do nas. Jak już na pewne rzeczy nie mamy wpływu, dobrze chociaż wiedzieć kto dzieli tymi pieniędzmi. Minister finansów? Kadrowy?

 11. JO said

  Ad.9. ….potrzeba na Kontrewolucji a nie Rewolucji. Rewolucje mamy teraz…

 12. tutaj said

  Pani AniuK
  Posłowie sami sobie ustalają wysokość diet. .

 13. Pablo Distillero said

  Niedoceniany Alosza Awdiejew opowiadal historie o jednym takim z Odiessy imieniem Wowka Fisz. Otoz owze osobnik ukradl beczke spirytusu i sprzedal, a pieniazki przepil.

  Historia lubi sie powtarzac. Najpierw jako komedia, potem jako farsa (dr.Carl Marx)

 14. Kto chce wiedzieć skąd te płace,
  – i u posłów też pałace?.
  Informacje dam od ręki,
  – bo z wywiadem jestem prędki.
  I nie jedno ja tu znam ,
  – przez telefon powiem Wam.
  Tylko podam tajny numer który,
  – do KYSEGO Jest komóry.
  A że jestem z wami szczery,
  – pisząc KYSY skąd duże litery.
  Otóż KYSY nie był nikim,
  – byłem żywym ja pomnikiem.
  Podam prawdę ja do spodu,
  – zwano Duchem mnie Narodu.
  W Google wstaw me imię i nazwisko,
  – tam jest o mnie nie mal wszystko.
  Choć dla Polski ja walczyłem,
  – to też zawsze w biedzie żyłem.
  I choć wiele też nie miałem,
  – to biedniejszym pomagałem.
  tel:781-096-772
  >>Czas nieunikniony<<
  Ja stąd wkrótce wnet odchodzę,
  – w innym Świecie się narodzę.
  Gdzie jest piękno i poeci,
  – gdzie artystom słonko świeci.

  Nie ma głodu nie ma wojen,
  – tworzą sobie ze spokojem.
  Gdzie niczego nie wydają,
  – między sobą wymieniają.

  Nie ma sobót i niedzieli,
  – każdy się miłością dzieli.
  Cały czas też – jest tam święto,
  – każdy twarz ma uśmiechniętą.

  Nie ocenia nikt Cię z góry,
  – mają pod nogami chmury.
  Prawda z pięknem idą w parze,
  – obok dobroć się ukaże.

  Dobroć zwana też miłością,
  – nikt nie krzyczy tam ze złością.
  Także nie ma tam kościoła,
  – kościół jest tam – dookoła.

  Tam też Boga wychwalają,
  – bo Go też naprawdę znają.
  Bóg się Nimi opiekuje,
  – bo i miłość do nich czuje.

  Bóg ich Ojcem oraz Matką,
  – jest ich tam ogromne stadko.
  Każdy swoje miejsce ma,
  – każdy się też, z każdym zna.

  Nikt nie głodny , nikt nie goły,
  – każdy miły i wesoły.
  Oraz każdy uśmiechnięty,
  – ani też nikt nie jest spięty.

  Medycyny nie potrzebują,
  – bo i też tam nie chorują.
  A i zegar tam nie chodzi,
  – bo tam zawsze wszyscy młodzi.

  Tam też nie ma polityki,
  – bo z niej to są same krzyki.
  Tam nie znają też pieniędzy,
  – także nie ma ,,grama” nędzy.

  Tu nie będzie więc KYSEGO,
  – tutaj większość do niczego.
  Gdy już będę w innym Świecie,
  – to i szybko mnie znajdziecie.

  9 lipca 2012 godz.13,05-13,22
  Autor: Krzysztof Szczurko ps.KYSY
  Zwany także Trybun Ludowy,
  – Prawdę głoszę zawsze z głowy
  Dam wam tajny numer który ,
  – dzwoni wprost do mej komóry:
  781-096-772
  Także podam i gotowy ,
  – adres mój e-mailowy:
  kysyprzemysl@gmail.com
  – to komputer na mój dom.
  Proszę kontakt czytelnika,
  – bo kontaktów nie unikam

 15. AniaK said

  Re12:
  Ja poważnie pytam.

 16. AniaK said

  Re14:

  Rozmarzyłam się.

 17. Ania K . Dam odpowiedź Pani Ani,
  – przez telefon , bo znam drani.
  781-096-772
  ,, KYSY” Trybun Ludowy

 18. jowram said

  Alosza Awdiejew – Kołysanka

 19. Rysio said

  re 16. Jakbyś była bliżej Anno – to mogła byś się do mnie przytulić.

  😉

 20. wi42 said

  Re 13 PD
  Dobrze sie usmialem.

 21. arcybolesnaprawda said

  A Polacy śpią!!!!!!!Narodzie obudz się!Przegoń zaprzańców , ratuj własny majątek!

 22. Niedaleko said

  Szykują nam dobitkę z tym przyszłym prezydentem i jego dama,

 23. AQQ said

  ad,21. Spią i produkują głupców.

Sorry, the comment form is closed at this time.