Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Żeńskie wcielenie Goebbelsa na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2012-12-05 (Środa)

Nie bacząc na triumfalny udział atamanii neobanderowskiej „Swobody” we wszystkich politycznych show na centralnej telewizji Ukrainy, w małonakładowej prasie znad Dniepru można jeszcze spotkać krytyczne wypowiedzi pod adresem współczesnych spadkobierców OUN-UPA.

Niedawno w ukraińskiej agencji informacyjnej „Wersje” opublikowano artykuł „Iryna Farion: reinkarnacja doktora Goebbelsa albo „new-Tymoszenko”?” autorstwa publicysty ukraińskiego Oleksandra Zubczenki. Podsumowując 2012 rok autor koncentruje uwagę na faszyzacji społeczeństwa i opozycji na Ukrainie. Zamiast uwięzionego lidera opozycji Julii Tymoszenki na arenę polityczną w Kijowie wychodzi neobanderowski filolog języka ukraińskiego ze „Swobody” Iryna Farion.

Tymoszenko w porównaniu z Farion to biały aniołek. Chociaż i jej nie była obca ideologia banderowska ale w pewnych ramach. Natomiast Farion – to żeńskie wcielenie Josepha Goebbelsa na Ukrainie – zaznacza Zubczenko.

Farion utworzyła nowy wizerunek polityka płci żeńskiej w kraju. Nacjonalistka bezpardonowo dba o czystość języka i nacji ukraińskiej. W swoich wypowiedziach używa pod adresem Żydów zamiast przyjętego na Ukrainie zrusyfikowanego wyrazu „jewrieje” wyraz staroukraiński „żydy”, co wywołuje niejednoznaczną reakcję wśród rosyjskojęzycznych polityków w Kijowie. Od Farion promieniuje mentalność galicyjska, która jest obca większości Ukraińców naddnieprzańskich – uważa Zubczenko. Teraz przed politykami w Kijowie powstał problem akceptacji tej nacjonalistycznej „bydło-mentalności” z ukraińskiej Galicji – stwierdza publicysta na stronie „Wersji”.

Autor opisuje swoją niedawną podróż do Lwowa, gdzie pilot miejski, opowiadając o współczesnym Lwowie, podkreślił z radością, iż w mieście teraz o wiele mniej Żydów niż było za władzy sowieckiej. Zdaniem Zubczenki, galicyjski antysemityzm jest wsysany z mlekiem matki. A pani Farion jest typowym dzieckiem neobanderowskiej Galicji, która tradycyjnie nienawidzi: Żydów, Moskali i Lachów.

Irynie Farion udało się skoncentrować w swojej chorej na nacjonalizm głowie wielowieczną nienawiść lokai z Galicji do swoich gospodarzy. Odbyła się żeńska reinkarnacja doktora Goebbelsa na Ukrainie – konkluduje publicysta Zubczenko.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów
http://www.isakowicz.pl

Komentarzy 37 do “Żeńskie wcielenie Goebbelsa na Ukrainie”

 1. AlexSailor said

  „Nasz” rząd i społeczeństwo polskie w większości oczywiście popiera, popierało i popierać będzie pobanderowską(po?) opozycję i kontynuować tradycyjne samobójcze postawy oraz działania.

  Wczoraj uświadomiłem sobie, że Rosja i Rosjanie nie tylko mają w bardzo dużym stopniu (oni też zdają się tego nie zauważać?) z Polską i Polakami interesy.
  Oni już teraz z bronią w ręku walczą w naszej obronie, po prostu bronią nas przed naszymi wrogami, którzy są również śmiertelnym dla nich zagrożeniem.
  To jest niesamowite, że my tego nie dostrzegamy i tradycyjnie będziemy zwalczać naszych (mimowolnych?) sojuszników, a sprzymierzać się z wrogami.
  Czy my Polacy mamy wdrukowany przez kogoś jakiś kod autodestrukcji i działań samobójczych.
  Np. jak jakikolwiek Polak, nawet najgłupszy, mógł obejrzeć w kinie ostatni film ze szczurami, nabijając śmiertelnym wrogom kieszenie.

 2. Inkwizytor said

  Co do rzadu to zgoda ale polskie spoleczenstwo i Polacy banderowcow nie popieraja i popierac nie beda tym bardziej jezeli przedstawi im sie w jaki sposob OUN -dUPA walczyla za samostijna Ukraine. A jak walczyla to dzieki wieloletniej pracy takich osob jak Ewa Siemaszko, Bogumil Grott, Lucyna Kulinska, Edward Prus, Wiktor Poliszczuk i wielu innych doskonale wiemy.

  Probanderowska opozycje popieral szmaciacki PiS i takie szuje jak Kowal, Kaminski, Bielan i pomniejsza pisowska swolocz

 3. andrzej krajan said

  Ten artykuł jest na pierwszy rzut oka niezrozumiały. Oto jakaś dziennikarka Żydów nazywa zamiast jewreje określeniem: żydy. Jakiś przewodnik cieszy się, ze Żydów jest we Lwowie mniej niż przed wojną. Mamy więc podanie dwa przypadki.Więc zgodnie z marksizmem- leninizmem postawiona jest ( teza ), jest też stwierdzenie o wyssanym z mlekiem matki antysemityzmie, czyli ( antyteza ) . Gdzie więc jest synteza? Tę podaje nam zgodnie z komunistycznym wzorcem: AlexSailor: musimy ze wszystkich sił, dla naszego dobra współpracować z Rosją.
  Bardzo groźna ta Iryna Farion, tym bardziej, że to …” Nacjonalistka
  bezpardonowo dba o czystość języka i nacji ukraińskiej…”
  GW mogłaby się sporo nauczyć.

  Nacjonalistka bezpardonowo dba o czystość języka i nacji ukraińskiej.

 4. AlexSailor said

  Ad.2. @Inkwizytor
  Jak społeczeństwo nie popiera?
  Kto dziś popiera rządy PO-PSL jak nie polskie społeczeństwo?
  A druga jego część popiera PIS, który w tej kwestii niczym się nie różnił.
  KUL nadał doktorat Juszczence ogłaszającemu banderę bohaterem narodowym ukrainy.
  Czy były jakieś reperkusje ze strony hierarchii kościelnej?
  O innych sprawach nawet nie piszę, a są jeszcze mocniejsze w wymowie.

  Organa władzy i społeczeństwo postępują w sposób autodestrukcyjny i samobójczy.
  Prawdopodobnie nie ma już jednego Narodu Polskiego, jest tylko społeczeństwo polskie, polskojęzyczne.
  Nawet takie symboliczne święta jak 1 listopada są w Polsce przez Polaków obchodzone świeczką w dyni.

 5. AlexSailor said

  Ad. 3. @Krajan
  „Tę podaje nam zgodnie z komunistycznym wzorcem: AlexSailor: musimy ze wszystkich sił, dla naszego dobra współpracować z Rosją.”

  Typowe talmudyczne gadanie.

  Po pierwsze ważne są Polskie interesy, co implikuje działanie w zgodzie a nie przeciw nim.
  Po drugie Rosjanie nie maja zamiaru i nie chcą z nami współpracować nawet bardzo luźno, wręcz przeciwnie.
  Po trzecie ani polskie władze, ani polskie społeczeństwo nie chce jakiejkolwiek współpracy z Rosją, a wręcz przeciwnie, wrogość wobec Rosji jest w Polsce w dobrym tonie.
  Po czwarte, wielkie bum w Smoleńsku załatwiło stosunki Polsko-Rosyjskie dość skutecznie.

 6. Mariusz81 said

  W 1943 i ’44 roku tak dbali o czystość nacji ukraińskiej, że wysłali na tamten świat kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Ukraińscy sąsiedzi z kozacką fantazją mordowali polskich sąsiadów. W rodzinach mieszanych, dzieci zabijały jedno ze swoich polskich rodziców, ukraiński mąż zabijał polską żonę… a dzisiaj tym mordercom stawiają pomniki. Nawet nacjonalizm ma swoje granice, wtedy kiedy zaczynają ginąć niewinni ludzie innej narodowości. Wtedy bez wahania można użyć wobec takich „ludzi” określenia: bandyci bez krzty człowieczeństwa, bydło, które przez takie czyny nigdy nie powinno zasłużyć na posiadanie własnego państwa. To co teraz wyprawiają ukraińscy faszyści, a z czasem będzie się to coraz bardziej pogłębiać, wskazuje na to że, w nieodległej przyszłości, Ukrainę czeka rozpad na kilka rywalizujących ze sobą państw. Niestety przyjdzie też nam graniczyć z bandyckim krajem Zachodniej Ukrainy. Wariatom z brzytwą w ręku (czyt. własnym państwem) zapragnie się przyłączenia do macierzy „starych ukraińskich ziem” aż po Kraków. Znowu będą mogli dać upust swoim zdziczałym instynktom robiąc Polakom, to samo co robili w czasie Rzezi Wołyńskiej.

  W 2004 roku, z inicjatywy PiS-u, miałem możliwość wyjazdu na Ukrainę, jako obserwator wyborów w czasie Pomarańczowej Rewolucji. Jednak przed samym wyjazdem coś mnie tknęło i zrezygnowałem. Teraz z perspektywy czasu wiem, że to był dobry wybór. Inaczej pluł bym sobie teraz w brodę, że jadąc tam, mimo jako „bezstronny” obserwator, dałbym poparcie Juszczence i tym samym mordercom z zachodniej części Ukrainy.

 7. Inkwizytor said

  Re: 4

  Jedno nie wynika z drugiego. Czy to, ze polscy chlopi zaglosowali za PSL znaczy, ze sa za GMO, ktore PSL popiera ? Lech Kaczynski tez kreowal sie patriota polskim a potem podpisal Lesbone i lizal zope banderowcom. Czy to znaczy, ze wyborcy Lecha to zwolennicy Lesbony i Bandery ? Partiom Polacy potrzebni sa raz na 4 lata a potem te dziwki partyjne i tak robia co chca

 8. AlexSailor said

  Ad.6. @Mariusz81
  Chciałbym zwrócić pańską uwagę na bezsprzeczny fakt, który w zasadzie wszyscy przemilczają.
  Masowe rzezie Polaków w województwach południowych i wschodnich II Rzeczpospolitej pod okupacją niemiecką i radziecką odniosły zamierzony skutek.
  Polacy zginęli, uciekli z przerażenia, wyjechali tym łatwiej w ramach akcji „repatriacyjnej”, a ludność nieidentyfikująca narodowo lub identyfikująca się jako Ukraińcy został psychicznie skrzywiona wbrew własnej woli.
  To właśnie wyrwanie z tych ziem Polaków. przerażenie Ukraińców i nieidentyfikujących się narodowo umożliwiło powstanie państwa ukraińskiego i pozostawienie pod jego jurysdykcją terenów RP pod koniec XX wieku przy zupełniej bierności Polski i Polaków, którym te ziemie należały się zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i prawem międzynarodowym.
  To właśnie bestialskie wymordowanie Polaków stanowi akt założycielski państwa ukraińskiego, państwa, którego tylko ułamek terytorium obejmuje ziemie, na których dokonano zbrodni i, którego ludność nie ma z tymi zbrodniami w przeważającej większości nic wspólnego.
  Stanowi, a wcale stanowić nie musiało.
  Całe państwo ukraińskie teraz musi się zmagać z propagandą (po)banderowców na skutek ich bardzo dobrej organizacji dzięki wsparciu Brytyjczyków w w latach 1945-49.
  Istnieje niebezpieczeństwo, że Ukraina stoczy się właśnie w takim kierunku, kierunku zbieżnego z interesem Niemiec.

  Dlatego Państwo Polskie i Naród Polski, powinny wspierać antybanderowskie władze Ukrainy (skoro już powstała), zwalczać, obnażać prawdziwe oblicze tych ludzi.
  Tymczasem jest zupełnie na odwrót.

  Pisze Pan:
  „Ukrainę czeka rozpad na kilka rywalizujących ze sobą państw.”
  Postępując przemyślanie i metodycznie, przy takim rozpadzie można odzyskać zagrabione terytoria II RP i to jeszcze
  przy wspólnej korzyści Rosji i Ukrainy.
  Niestety, postępując głupio i wbrew swoim interesom, można doprowadzić do powstania bandyckiego ale silnego państewka i nawet stracić na jego rzecz obecne kresy południowo-wschodnie, o kolejnych rzeziach i w zasadzie bratobójczych mordach tylko wspominając.

 9. AlexSailor said

  Ad.7. @Ikwizytor
  Właśnie winni są Polacy.
  Każdy mógł sprawdzić co mówił, robił i jak głosował w sejmie polityk.

  Dziś nawet ślepy powinien zobaczyć w jakie bagno wpakowała się Polska w 2004r. – i co??
  Kogo Polacy wybrali sobie na prezydenta, który podpisał traktat Lizboński likwidujący formalnie państwo polskie?
  Czyż nie namawiał on z bratem i cała rzeszą innych polityków do zrzeczenia się suwerenności przy wstąpieniu do UW, której jeszcze wówczas nawet formalnie nie było?

  Kiedy pierwsze polskie czołgi na początku lat dziewięćdziesiątych wysłano na przetop do hut JUŻ BYŁO WSZYTSKO JASNE.
  Kiedy duńska marynarka wojenna manewrowała na polskich wodach terytorialnych, osłaniała pirackie statki rybackie swojego kraju porywające polskich inspektorów morskich łapiących ich na kradzieży ryb, a polska marynarka stała w tym czasie z bronią u nogi – JUŻ WSZYSTKO BYŁO WIADOMO.
  Bo żaden z polskich myśliwców nie poderwał się do boju, żaden polski okręt wojenny nie wyszedł w trybie alarmowym w morze.
  Kiedy 1/3 polskich pól była porastana przez krzaki, a polscy rolnicy nie mogli kupić ziemi, gdyż była ona wydzierżawiana po 2 zł za hektar „Holendrom”, „Francuzom”, „Belgom”, „Niemcom” (ci chociaż coś próbowali uprawiać), i innym „Szwajcarom”.
  JUŻ WSZYSTKO BYŁO WIADOMO.

  Niestety, Polacy, do których należę i ja, to „ciemny lud, który wszystko kupi”.

 10. Mariusz81 said

  Ad.8. AlexSailor

  Tylko czy w przypadku rozpadu Ukrainy, miałby dla nas jakikolwiek sens „odzyskiwania” tamtych ziem? Ziem, na których mieszka wroga wobec nas ludność. Już prędzej zrozumiałbym, uszczknięcia Polsce części ziem Litwy gdzie mieszka większy odsetek Polaków, chociaż ogólnie nie jestem zwolennikiem dzielenia cudzego, dzielenia skóry na niedźwiedziu. 😉 Ziemie zachodniej Ukrainy byłyby dla nas tym czym dla Izraela jest Palestyna. Dla nas tamte ziemie byłyby wylęgarnią ukraińskiego terroryzmu, my zaś dla nich bylibyśmy znienawidzonymi okupantami. Oni już teraz nas nienawidzą, a co dopiero by się działo gdyby tamte ziemie jakimś cudem zostały włączone do Polski. Podobnie było w czasie II RP. Z biegiem lat zwiększała się świadomość narodowa Ukraińców, coraz bardziej się radykalizowali, dokonywali zamachów. Na to wszystko nakładały się odgórne państwowe akcje polonizacyjne, najpierw ziem na zachód od Bugu, a w dalszej perspektywie planowane były kolejne na wschód od Bugu, gdzie spotkały by się ze zdecydowanie większym oporem niż wcześniej. Przypuszczam, że gdyby nie wybuch 2 WŚ, w latach 40 tych lub 50-tych, protoplaści UON-UPA zorganizowali by zbrojne powstanie na tamtych ziemiach. Oczywiście dałoby to pretekst ZSRR by propagandowo interweniować w Polsce celem zjednoczenia narodu ukraińskiego z braćmi z ZSRR.

  Zgadzam się, że powinniśmy mieć rząd który powinien zgrabnie manewrować w polityce międzynarodowej, który powinien działać w interesie Polski i Polaków, a nie tak jak teraz w interesie wszystkich dookoła, którzy chcą coś zyskać kosztem Polski. W interesie Brukseli, Berlina, Waszyngtonu, Tel Avivu i Moskwy. Nie może być tak, że polskie paszporty są rozdawane Żydom jak papier toaletowy. Nie może być tak, że ohydni ludzie tacy jak Soros, którzy przyczynili się do wypompowania z Polski miliardów dolarów, obecnie są odznaczani przez prezydenta III RP. To jedynie pokazuje, że Polska jest neokolonią innych krajów, że każdy obcy może sobie przyjechać do Polski by tankować ile wlezie, za darmo. Utopią według mnie są jakieś marzenia o przyłączaniu do Polski historycznych ziem, kiedy obecnie nie potrafimy rządzić tym co mamy.

  Co do politycznych wyborów Polaków, za obecny stan rzeczy odpowiedzialni są i ci głosujący i ci co sprawują i sprawowali wcześniej władzę. Winna jest temu nasza polska mentalność, że nikt z nas nie chce brać odpowiedzialności za Polskę i za swoje czyny. Winę można zwalać na naszą naiwność, że raz po raz dajemy się oszukiwać kolejnym politykom, którzy naszym kosztem i którzy dzięki nam rządzą i rządzili naszym krajem, którzy dzięki nam stali się wielkimi szychami, którzy są ustawieni do końca swoich dni. Wielu z nas krytykuje rządzących Polską, ale niewielu potrafi się uczyć na swoich błędach i nie potrafią być samokrytyczni wobec wcześniejszych decyzji. Wielu z nas krytykuje rząd, ale gdyby znaleźli się wśród rządzących robili by to samo co i oni, czy to z chęci zysku i pozycji, czy po prostu zmuszeni do działania według odgórnych partyjnych dyrektyw. Nawet gdyby znalazł się jakiś uczciwy wśród nich, to jak to się rzecze, rozdziobały by go kruki i wrony.

 11. ponury said

  Znów farbowany na blond, duży nos….

 12. kiriki said

  AD10 Mariusz81 A moim skromnym zdaniem odzyskanie tych ziem ma dla Polski wielkie znaczenie. Nie dość, ze Maopolska Wschodnia i Lwów wracóciłyby do macierzy to, odzyskalibyśmy granicę z Węgrami. A to, że banda faszystowskich kundli by podskakiwała nic by nie znaczyło, gdybyśmy reagowali na ich działania adekwatnie. A mając dobre stosunki z Rosją moglibyśmy zgarnac neobanderowców i wywieść hen daleko do lagrów. Wprowadzic prawo surowe wobec faszyzmu i karac bez pardomu. A rożnice ludnościowe mozna było by szybko zrownowazyc osadzając Polakow i Węgrów:) O ile pamiec mnie nie myli, Rus Zakarpacka ma nie łatwo z tymi faszystami, wiec i tą kartę można byloby rozegrac i na naszą korzysc, jako ochrone mniejszosci przed aktami neonazistow!
  Najpierw jednak musimy wyksztalcic w Polskim spoleczenstwie odpowiednie odruchy mające na celu dobro panstwa Polskiego i wyzbyc sie szkodliwych elemewntow w rzadzie i mediach!
  Pozdrawiam

 13. JO said

  Panie Kiriki, pan lansuje Zydowska Propagande. Lepiej niech Pan sie skupieni nad Tym by byc Polakiem I utrzymac Stan posiadania wlasnej Rodziny conajmnie a nie snuje Pan rozwazania, ktore nie tylko Pana Przerastaja, ale ktorych Pan w ogole nie rozumie a powtarza jak Papuga

 14. kiriki said

  Panie JO z szacunkiem dla pana! To że musimy dbać o obecny STAN naszej ukochanej ojczyzny to ja dobrze wiem. Natomiast rozmowa tu zeszła na tory ewentualnego rozczłonkowania Ukrainy więc wyraziłem tylko skromne zdanie, a nie lansuje zydowska propagande:) Zatem prosiłbym grzecznie, aby nie insynuował Pan wobec mnie powyzszych opinii. Dziekuje i pozdrawiam rownie serdecznie!

 15. p.e.1984 said

  @Kiriki
  Nie chcę się rozwodzić, proszę tu znaleźć parę wyjaśnień: http://palmereldritch1984.wordpress.com/
  Polscy nacjonaliści z ukraińskimi nie będą sobie nawzajem podrzynać gardeł, jeśli po obu stronach zwycięży rozum i idea słowiańska. I do tego należy dążyć. Polskie narodactwo i patrioctwo – i ukraińscy szowiniści, po obu stronach szczuci przez Niemców i Żydów, tego jeszcze nie pojmują. Należy walczyć, by nie pojęli za późno dla obu narodów. Przyszłość to panslawistyczna unia nacjonalistycznych państw słowiańskich.

 16. JO said

  Ad.15. A to cos nowego u Pana Slysze…., moze I Pana zrechabilotuje 🙂

 17. JO said

  …zrechabilituje…

  zrehabilituję – admin

 18. JO said

  Ad.14. Jednosc Ukrainy I to co jest dzis Polska musi byc zachowana, pod Jednym warunkiem, ze bedzie pod wladza narodowcow, Ortodoksow – Katolikow..

  Jezeli nie, a pod wladza Unych, to lepiej rozwalic Jednosc I budowac samodzielnosc przyklejajac sie do Rosji I Bialorusi, Jesli te sa Wolne a Potem odebrac Im to co utracone.

  Wladza ZydoMasonerii na Ukrainie dzis I PrlBis to smierc Slowian …zmieszanie Nas Genetyczne z Murzynami…

  Jezeli Ukraina odzyska WOLNOSC to chocby oderwany kawalek Polski, ale Polski z Polakami nalezy przylaczyc do Unii…

  Tu juz nie chodzi o niewole ale o nasze istnienie…

 19. Psiemislavius said

  Ukraina to państwo sztuczne. Zostało utworzone jako pozostałość po byłej USRR. Zachodnia Ukraina, aż do ziem podkijowskich, należy do Polski! Do Rzeczypospolitej!

 20. AlexSailor said

  Ad.12 @Kiriki
  Tu nie chodzi o odzyskanie ziem polskich natychmiast.
  To jest tylko wyznaczenie celu w polityce.
  Tak robią np. Niemcy i z bardzo dobrym skutkiem.
  Jeślibyśmy taki cel mieli prócz „obalenia komunizmu” przed 1989r. to Lwów z pewnością wróciłby do Polski.
  Skoro w Polsce nawet szept o czymś takim był zagłuszany i wyśmiewany, to nic dziwnego, że w krytycznym momencie powstawania państwa ukraińskiego, tacy znani przyjaciele Polski i Polaków, zoologiczni wręcz patrioci, jak Geremek, Kuroń i ten trzeci błagali towarzyszy radzieckich zainteresowanych osłabieniem Ukrainy, żeby Polsce tego „kłopotu” nie robić.
  Argumentacja taka ma się dobrze do dziś, co widać i czytać można.

 21. JO said

  Ad.19. Boze Moj, czy Pan nie rozumie, ze Ukraina to wlasnie Rzeczpospolita?
  Niech ona bedzie Wolna, Katolicka – Ortodoksyjna I PRL Bis, to Sami zobaczycie jak te Rodziny POLACZA sie….

 22. wet3 said

  @ Mariusz (6)
  Korekta. Wyslali na tamten swiat nie kilkadziesiat tysiecy Polakow, tylko okolo pol miliona – co wybelkotal sam Kuczma!

 23. Mariusz81 said

  Wiem, że liczba polskich ofiar Rzezi Wołyńskiej jest przedstawiana różnie w zależności od źródła.

  Tymczasem jutro w Sejmie może być gorąco. Otóż, Sejmowa Komisja ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaproponowała sejmową uchwałę, która potępia powojenną akcję „Wisła”. Miron Sycz, poseł PO i przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych, syn członka UPA, według niego ofiary akcji „Wisła” twierdzi, że jeśli najpierw my Polacy przeprosimy Ukraińców za akcję „Wisła”, to być może w następnym roku, w 70. rocznicę tragedii wołyńskiej, Rada Najwyższa Ukrainy potępi działania UPA, która mordowała polską ludność cywilną.

  http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/czego-chce-miron-sycz-potepic-akcje-wisla-czy-zrehabilitowac-ojca

  Co myślicie o tym myślicie? Czy jest w ogóle za co przepraszać Ukraińców? Czy te „przeprosiny” rzeczywiście umożliwią potępienie i usankcjonowanie UPA przez ukraińskie władze? Czy może jak zwykle, my przeprosimy, a ze strony Ukrainy nie doczekamy jakiejkolwiek reakcji? I znowu wyjdzie, że jak zwykle to Polacy są źli, bo skoro cały czas przepraszają to mają tyle na sumieniu, że wydawali Niemcom Żydów, że zagłodzili w 1920 roku tylu Bolszewików w jenieckich obozach, że tak źle potraktowali Ukraińców itd Osobiście mam mieszane uczucia co do pomysłu przepraszania Ukraińców. Jeśli byłoby pewne to, że doczekamy się reakcji ze strony Ukrainy, to czemu nie. W końcu to nie my będziemy przepraszać za ludobójstwo, bo jakby nie było do takiego w czasie akcji „Wisła” nie doszło. Jednak jeśli miałaby to być jednostronna akcja ze strony Polski, to znowu postawiło by to nas Polaków w złym świetle, zaś z Ukraińców uczyniłoby ofiary. Hmmm…

 24. AlexSailor said

  Ad.23 @Mariusz81
  Myślę to co napisałem: „Organa władzy i społeczeństwo postępują w sposób autodestrukcyjny i samobójczy.
  Prawdopodobnie nie ma już jednego Narodu Polskiego, jest tylko społeczeństwo polskie, polskojęzyczne.”

  Ktoś jednak musiał Sycza Mirona wybrać, a dodam, że nie jednego Sycza tylko.
  Partie wystawiające takie osoby nie powinny dostać ani jednego polskiego głosu.
  Tyle, że Polacy mają to w …, to jest głęboko, a to świadczy z pewnością, że wykazują tendencje autodestrukcyjne i samobójcze.

  I od tego trzeba zacząć.

 25. wet3 said

  @ Mariusz 81
  Absolutnie nie ma za co przepraszac. Akcja ta byla koniecznoscia! Zreszta Ukraincy rozpoczeli mordowanie Polakow na wieksza skale juz w czasie 1WS, a 2WS byla tylko powtorka. Uwazam, ze Ukraincy wykazujacy w Polsce iscie zydowski tupet, podobnie jak zydzi, nie maja zadnego poczucia czlowieczenstwa. Takich osobnikow sie nie przeprasza, szczegolnie za winy nie popelnione lub sprowokowane przez ich barbarzynskie, potworne czyny!!!

 26. Rysio said

  http://www.sjp.pl/zrehabilituj%EA+

 27. Inkwizytor said

  Re: 14

  „Polscy nacjonaliści z ukraińskimi nie będą sobie nawzajem podrzynać gardeł, jeśli po obu stronach zwycięży rozum i idea słowiańska.”

  P.e ty „kilkuszczebelkowy intelektualisto” 🙂 taki mundry i elokwentny jestes a okreslasz ukraincow-banderowcow mianem „nacjonalistow” ? A moze ty tak specjalnie filucie ? To sa szowinisci a nie nacjonalisci i prosze nie klamac a jaka jest roznica miedzy patriotyzmem, nacjonalizmem i szowinizmem to sobie poczytaj i nie rznij glupa

  U ukrainskich szowinistow ( a nie nacjonalistow ) idea slowianska nie zwyciezy bo tam jej nigdy nie bylo, nawet cien sie nie pojawil wiec po co pisac takie bzdury ? Jedyna ich idea to soborna, samostijna ukraina w granicach przez nich okreslonych, czysta jak szklanka wody a co za tym idzie wymordowanie innych narodow i podporzadkowanie wlasnego „nieokielznanego bydla” Wodzowi i „lepszym ludziom”

 28. Leszko said

  Niestety Swoboda, czyli ukraińscy neoupowcy, oraz niemieckie faszyzujące NPD to nacjonaliści. Popiera się swój, narodowy nacjonalizm i nie powinno się utożsamiać z żadną partią. A tak NOP kolaboruje z neopoganami, neonazistowskim NPD i Swobodą, Bubel z syjonistami w inicjatywie RAZEM, ONR ma w swoich szeregach liberałów i faszystów itd. Jeszcze niedawno popierałem wiele organizacji narodowych w Polsce, ale się rozczarowałem. Wszyscy kolejno się sprzedają!

 29. Inkwizytor said

  Re: 28

  Nie ma pan racji. Czym innym jest patriotyzm, czym innym nacjonalizm a czym innym szowinizm. W przedwojennym polskim ruchu narodowym szowinizm byl marginalny i zwalczany przez narodowcow oraz Romana Dmowskiego jako wynaturzenie nacjonalizmu.

 30. JO said

  Ad.25. Takich judeoukraincow sie zabija….

 31. Mariusz81 said

  Jeśli ktoś z was ma czas i ochotę może na tym filmie obejrzeć/usłyszeć przebieg obrad Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych dotyczącej sejmowej uchwały, która potępia powojenną akcję „Wisła”.

  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=EBF0EC7C70F3822BC1257AC20040B1AB

 32. ksiaze said

  Bo Polacy maja zaszczepiony przez zydow .Materializm i blichtr posiadania.Przecierz wiadomo ze oni caly czas nas gnebia.I to tak w podstepny sposob ze Polski GOI tego niewidzi.Nobo jak ma widziec jak tylko mysli o kasieee.
  Nie Rosjanie sa naszymi wrogami Ale nasza glupota slepota lenistwo i zero inteligencji.Noi podstepna Niemiecka =Abwhera wspolpracujaca z zydami.W celu wyniszczenia ekonomicznie POLSKI.I to im sie udaje..POLAKU pogardz bogactwem Gdyz to nie jest prawdziwa cecha Aryjczykow czy Slowian.Wiadomo jak wszyscy beda pracowac to wtedy tworzy sie dobrobyt spoleczenstwa i Narodu.My ludzie rasy bialej pracujemy poto by tworzyc budowac konstruowac.Zyd mysli tylko by zachachmecic niepracowac nie tworzyc Tylko oglupiac GOIOW i doic na rozne sposoby.POLSKO POWSTAN W KONCU.

 33. najnowszy model terminatora said

  @Ksiaze
  Żydzi też są rasy białej. Zdaje się, że Chazarowie to nawet Aryjczycy (Indoeuropejczycy).

 34. najnowszy model terminatora said

  Poza tym, jak już Ksiaze musi trollować z zagranicy (z Izraela?), to dla uwiarygodnienia niech nauczy się polskiej ortografii i załatwi sobie polskiego Windowsa.

 35. p.e.1984 said

  Ad. 27
  Na początek zwrócę uwagę na mały szczegół. Otóż w wypowiedzi Inkwizytora brak polskich czcionek. To zwykle wskazuje na pisanie „spoza polskiego kręgu kulturowego”. Implikacje bywają różne.

  Wypowiedź obfituje w chwyty erystyczne. Przyjrzyjmy się jakie. Obcięcie cytatu w celu manipulowania wypowiedzią to zabieg mocno nieuczciwy.

  Cytat Inkwizytora: “Polscy nacjonaliści z ukraińskimi nie będą sobie nawzajem podrzynać gardeł, jeśli po obu stronach zwycięży rozum i idea słowiańska.”

  Tekst oryginalny: Polscy nacjonaliści z ukraińskimi nie będą sobie nawzajem podrzynać gardeł, jeśli po obu stronach zwycięży rozum i idea słowiańska. I do tego należy dążyć. Polskie narodactwo i patrioctwo – i ukraińscy szowiniści, po obu stronach szczuci przez Niemców i Żydów, tego jeszcze nie pojmują. Należy walczyć, by nie pojęli za późno dla obu narodów. Przyszłość to panslawistyczna unia nacjonalistycznych państw słowiańskich.

  Widać, że szowiniści są wymienieni oddzielnie od nacjonalistów. Z cytatu wynika, że zarówno polskiemu patrioctwu i narodactwu, jak i ukraińskim szowinistom do nacjonalizmu sporo brakuje – rozumu i idei słowiańskiej.
  Tymczasem czytamy takie popisy:

  P.e ty “kilkuszczebelkowy intelektualisto” taki mundry i elokwentny jestes a okreslasz ukraincow-banderowcow mianem “nacjonalistow” ? A moze ty tak specjalnie filucie ? To sa szowinisci a nie nacjonalisci i prosze nie klamac a jaka jest roznica miedzy patriotyzmem, nacjonalizmem i szowinizmem to sobie poczytaj i nie rznij glupa

  Mamy więc nie tylko wypaczenie sensu wypowiedzi i wywodzenie z niej absurdalnych wniosków, lecz również insynuację, jakoby rozmówca nie rozróżniał pomiędzy nacjonalizmem a szowinizmem, czego nie da się nijak wywieść z cytowanego tekstu. Wręcz przeciwnie. Pojęcia są stosowane stosownie do swoich desygnatów.

  Dalsza część wypowiedzi Inkwizytora również obfituje w kurioza:

  U ukrainskich szowinistow ( a nie nacjonalistow ) idea slowianska nie zwyciezy bo tam jej nigdy nie bylo, nawet cien sie nie pojawil wiec po co pisac takie bzdury ?

  Trudno jest orzec, co przeszkadza przejść od niewystępowania idei słowiańskiej w określonej grupie do jej zwycięstwa. Zauważmy ponadto, że fragment o zwycięstwie po obu stronach idei słowiańskiej i rozumu odnosił się nie tylko do nacjonalistów. „Po obu stronach” oznaczało w intencji autora oba narody, a nie ich wybrane frakcje polityczne – nacjonalizm ma sens jako ogólnonarodowy ruch, a nie – frakcja. Ale nawet zawężając do nacjonalistów – autorowi nie są obce panslawistyczne środowiska nacjonalistyczne w Polsce i na Ukrainie, więc idea słowiańska już wśród Ukraińców się pojawiła. W dalszej części wypowiedzi jest jasno wyłuszczone, że należy walczyć o to, by głupcy po obu stronach pojęli rolę idei słowiańskiej w idei narodowej.

  Problem podstawowy w dyskusjach z takimi osobami jak Inkwizytor to to, że głupoty i kłamstwa można pisać szybko i nie muszą mieć dużej objętości. Sprostowania są czasochłonne i z racji obszerności – nie do każdego czytelnika SMSów trafią. Wiedzą o tym doskonale agenci służb dezinformacyjnych różnych nacji grasujących w polskojęzycznym internecie – dlatego staje się on bagnem i rynsztokiem, gdzie uczciwi ludzie mają do wyboru milczeć bądź zmarnować życie na pisanie sprostowań, nie pisząc w tym czasie tekstów szkodzących mocodawcom manipulatorów i oszczerców.

 36. p.e.1984 said

  Ad. 28
  @ Leszko – proszę o kontakt przez stronę Polska Myśl Narodowa: http://myslnarodowa.wordpress.com/polska-mysl-marodowa/

 37. Inkwizytor said

  Re: 35

  Jestes w swoich dociekaniach co do mojego „kregu kulturowego” tak dociekliwy, ze az glupi 🙂 Na nic twoj kilkuszebelkowy intelekt 😦

  Re: 36

  zerohero cie olaj to teraz kolejnemu czlowiekowi streczysz swoj pseudonarodowy blog ? 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.