Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
  Sebastian o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Krzysztof M o Tożsamość Ukrainy
  Tadeusz Kaktus o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Tadeusz Kaktus o Upały i irracjonalizm z b…
  Tadeusz Kaktus o Tożsamość Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Kowalscy czyli inaczej o antysemityzmie

Posted by Marucha w dniu 2012-12-06 (Czwartek)

W środku nocy obejrzałem piękny film „Historia Kowalskich”. Był emitowany ponownie. Dlaczego takie filmy publiczna telewizja pokazuje w środku nocy? Przecież to film, który powinien obejrzeć każdy Polak.

„Historia Kowalskich” to fabularyzowany dokument opowiadający o wydarzeniach z Ciepielowa. W tym małym miasteczku w pobliżu Radomia przed wojną żyły dwie społeczności: polska i żydowska. Ta druga opanowała rzemiosło i handel. Senną atmosferę miasteczka przerwał wybuch wojny, w jej konsekwencji Niemcy rozpoczynają masową wywózkę Żydów. Rodzina Adama Kowalskiego podejmuje próbę uratowania kilku Żydów z Ciepielowa. Ukrywa ich w stodole, w ziemiankach. Codziennie dostarcza jedzenie. Niemcy podejmują próbę wykrycia rodzin ukrywających Żydów, która – niestety – kończy się powodzeniem. Z rąk hitlerowców giną najpierw ukrywani Żydzi, a potem trzy polskie rodziny, które udzieliły im schronienia. Giną zresztą w okrutnych mękach. Niemcy zamykają ich w stodole, a potem podpalają. Widz może poznać relację naocznego świadka, który opowiada o wielkiej łunie na niebie, którą wywołał pożar stodoły. Jest też wstrząsająca relacja osoby, która widziała kości spalonych Polaków.

Film jest pięknie zrobiony, trzyma w napięciu, doskonale oddaje grozę tamtych wydarzeń. Jednak nie na tym polega jego wielkość. Film pokazuje prawdę o zapomnianej ofierze polskiej rodzinie, która dla ratowania Żydów naraziła siebie i swoje dzieci i poniosła za to śmierć. W tym kontekście wymowne jest nazwisko rodziny „Kowalscy”. Kowalski to jedno z najpopularniejszych nazwisk w Polsce tak przedwojennej, jak i dzisiejszej. Tym samym historia Kowalskich staje się historią tysięcy innych, polskich rodzin zamęczonych przez Niemców za pomoc Żydom.

Historia Kowalskich to piekna i pouczająca odtrutka na serwowane od dziesięcioleci kłamstwa o „polskich” obozach koncentracyjnych, o „polskich” sojusznikach Hitlera, w końcu o polskim narodzie współpracującym z Niemcami przy masowym mordowaniu Żydów. Obu reżyserom należą się brawa za odwagę zmierzenia się z tematem, za odnalezienie nieznanej niemal nikomu historii, za wspaniałą realizację, za intrygujące wprowadzenie w klimat dawnych lat. Rodzi się natomiast pytanie: dlaczego takie filmy polska telewizja emituje nocą w porze, gdy większość zapracowanych „lemingów” śpi. Czyżby chodziło o to, aby jak najmniej ludzi poznało historię Kowalskich? A może chodziło o rzekome „kontrowersje” jakie ten film wywołuje?

Polska potrzebuje takich filmów jak „Historia Kowalskich”. Są potrzebne po to, aby przypominać światu o ogromnej daninie krwi, którą zapłacił polski naród za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej. Polska potrzebuje również – i to jest najsmutniejszy wniosek z oglądania tego filmu – odważniejszych dyrektorów w telewizji, którzy nie będą sabotować emisji takich filmów. Wszak chodzi o prostą rzecz: o prawdę. A prawdzie służyć ma misja telewizji publicznej.

Leszek Szymowski
http://szymowski.nowyekran.pl

Film i tak nie pokazał całej prawdy. Nie widzieliśmy w nim Żydów tańczących na grobie Polski – i to zarówno pod okupacją niemiecką, jak i sowiecką. Nie pokazano „starszych braci” rzucajacych kwiaty na niemieckie czołgi. Nie ujrzeliśmy żydowskich kolaborantów, donoszących na sąsiadów i mordujących ich. Nie dowiedzieliśmy się nic o Żydach, którzy potrafili zadenuncjować okupantom ludzi, jacy ich z narażeniem życia ukrywali.
Ale dobre i to. Takie tłumaczenie się przed „społecznością międzynarodową”, że wcale nie jesteśmy antysemitami…
Gajowy od wielu lat cznia jakiekolwiek oskarżenia o antysemityzm. Innymi słowy ma je w dupie na samym dnie. Nie ma najmniejszego zamiaru nikomu się ze swego antysemityzmu tłumaczyć – podobnie jak z wyssanego z mlekiem krowy antyportugalizmu i antyanglizmu.|
Admin.

Komentarzy 45 do “Kowalscy czyli inaczej o antysemityzmie”

 1. Placebo said

  Nie mam nic do ludności pochodzenia żydowskiego. która na skutek asymilacji z Polakami nie rujnuje tego kraju a wręcz rozwija go i w razie zagrożenia poświęci życie dla swojej ojczyzny ale ludność żydowska która jest jak koń trojański powinna opuścić ten kraj w trybie natychmiastowym a wszelcy zdrajcy Ojczyzny powinni zawisnąć na szubienicy publicznie na rynku.

 2. Tusia said

  http://thot.nowyekran.pl/post/67307,adam-mickiewicz-czego-polakom-nie-wolno-wiedziec

 3. JO said

  Film Zapewne pokazuje jak Polacy kiedys sie Nosili.

  Dzis, och dzis CI ZYDZI Polakow zdeprawowali….Ci Zydzi , ktorych Polacy Ratowali, Ktorym z Armia Andersa Dostarczyli Wojsko…

 4. aż się dziwię że w ogóle puścili taki film.

 5. Ad. 1

  „wszelcy zdrajcy Ojczyzny powinni zawisnąć na szubienicy publicznie na rynku.”

  – Wystarczy, żeby musieli żyć z pracy własnych rąk. Sami się powieszą.

 6. p.e.1984 said

  Emisja tego filmu to działanie antypolskie. Na słuszny gniew Polaków za oszczerstwa wylewany jest zatruty balsam, który ma sprawić, że Polacy będą się prześcigać w podawani, ilu to Żydów uratowali. A należy mówić – ratowanie Żydów z narażeniem życia Polaków, rodzin polskich to akt antypolski. Wymierzony przez ratujących we własną rodzinę, w sąsiadów. Hitlerowcy palili całe wsie (poniżej linkuję tekst z odnośnikiem do filmu „Wsie spalone za Żydów”). W czasie okupacji Polacy mieli obowiązki wobec własnych rodzin, innych Polaków i wobec narodu polskiego. Polacy powinni dziś Żydom powiedzieć – „Ratowaliśmy was, ale dziś, patrząc na to , co nam robicie – bardzo żałujemy. Jest nam wstyd, że byliśmy tacy głupi. A drzewka w JAD WASZYM mamy gdzieś, łącznie z waszymi oszczerstwami, żądaniami reprywatyzacyjno-restytucyjnymi i podaniami o obywatelstwo.”

  (…)Obowiązkiem Polaków wobec narodu polskiego było szanować polską krew, a nie szafować nią w czasie okupacji. Śmierć pomordowanych za ratowanie Żydów jest dziś tym tragiczniejsza, że nie służyła ratowaniu Polaków, tylko substancji biologicznej innej nacji, konkurującej z Polakami ekonomicznie i politycznie na ziemiach polskich. Ofiara Polaków, będąca jednocześnie szczytem heroizmu i altruizmu, podeptania własnych interesów narodowych w imię wartości humanistycznych – motywowana empatią – jest dziś oceniana przez Żydów tak:

  (Fragment wywiadu z żydowską socjolog Barbarą Engelking-Boni)
  – Za ukrywanie Żydów groziła kara śmierci.
  – (B. E-B:) Kara śmierci groziła za mnóstwo rzeczy. Dlaczego ludzie chodzili na tajne komplety, wydawali i czytali gazetki podziemne, słuchali radia, a przede wszystkim – konspirowali? Przecież za to też można było zginąć. Można było zginąć i za nic – w łapance czy publicznej egzekucji. Jak do tej pory udokumentowano śmierć ok. 800 Polaków za pomaganie Żydom. Szacuje się, że pomagało ok. 300 tysięcy. Może więc zagrożenie karą śmierci nie było tak nieuchronne, jak się powszechnie sądzi. Myślę, że inne rodzaje działalności konspiracyjnej były o wiele bardziej niebezpieczne. Tyle że jedne stanowiły akt patriotyzmu, a drugie nie. Ratowanie Żydów po prostu nie należało do repertuaru walki z okupantem.
  Źródło: http://tygodnik2003-2007.onet.pl/1547,1243150,5,dzial.html , str 5

  Polacy na oszczerstwa i na takie ataki jak powyżej odpowiadają (zgodnie z intencjami atakujących) wyliczaniem polskich zasług, porównaniami z zachowaniami innych narodów. Czy ma być nam przykro, że za ratowanie Żydów zamordowano “tylko 800 Polaków”? Mamy za to przepraszać tak, jak za Jedwabne? Pora zacząć akcentować, że narażanie życia przez Polaków w innych sprawach niż polskie jest niezgodne z polskim interesem narodowym. Śmierć nawet jednego Polaka w niepolskiej sprawie – to o jedna śmierć za dużo.

  Źródło: Prawda o “pogromie” w Jedwabnem. Mordowali Niemcy, a nie – Polacy.

  W kwestii Jedwabnego mamy do czynienia z wieloletnim, skoordynowanym programem pacyfikowania Polaków przy użyciu psychologicznych trików – „pedagogiki winy”/ „pedagogiki wstydu”. Ten program jest silnie wspierany w internecie działaniami hasbary – ogólnoświatowej scentralizowanej organizacji żydowskich aktywistów propagandowych. Zainteresowanych szczegółami odsyłam do tekstów poniżej.
  Leszek Żebrowski o Jedwabnem, “Pokłosiu”, kłamstwach A. Bikont i żydowskich zbrodniach

  (…)
  Wystąpienie L. Żebrowskiego, zainspirowane “Pokłosiem” jest wartościowym kompendium wiedzy historycznej na temat niemieckiego mordu w Jedwabnem i niektórych kłamstw i manipulacji związanych z historią tej zbrodni. Jak dotąd żadna osoba omawiająca ten film nie zastanowiła się nad pewną jego “funkcją dodatkową”, obok “pedagogiki wstydu” / “pedagogiki winy” wobec Polaków. Otóż film ten może być narzędziem prania mózgów żydowskiej młodzieży na antypolonizm, pod hasłem “patrzcie, to nie my, to uczciwi Polacy sami się przyznali – i są za to atakowani przez polskich antysemitów”. Żydowska młodzież w Izraelu już i bez takich materiałów ma mózgi wyprane na antypolonizm (co widać we fragmentach filmu Zniesławienie (Defamacja)). (…)

  Warto przeczytać również:
  “Pokłosie” Pasikowskiego jako narzędzie prania mózgów w polskich szkołach
  Prawda o “pogromie” w Jedwabnem. Mordowali Niemcy, a nie – Polacy.
  Jedwabne oszczerstwo i haniebne przeprosiny

 7. Niedaleko said

  Ad. 4 – Też jestem zdziwiony że 2009 ten film się pokazał. Może pokazali go o 23:00.

 8. 25godzina said

  http://www.tvp.pl/vod/dokumenty/historia/historia-kowalskich/wideo/historia-kowalskich/4284188

  No i dobrze i jaki wniosek z tej historii dzisiaj, po ponad pół wieku od tego i innych takich mordów? Gdzie są dzisiaj ci, których Polacy ratowali? Czemu pozwalają opluwać tych, dzięki którym żyją? Czemu ich zdradzają milczeniem? Czemu stoją razem z Niemcami przeciw Polsce?

  Generalnie film słaby. Jedne stereotypy mają obalać inne.

 9. jowram said

  Modlitwa przebaczenia

  Poniższa modlitwa o. Roberta De’Grandisa SSJ obejmuje najważniejsze obszary naszego życia, wymagające przebaczenia. Przypomni ci ona również, które dotyczą wyłącznie Twojego własnego życia. Pozwól Duchowi Świętemu działać w wolności będzie przywodził Ci na myśl te osoby lub grupy ludzi, którym potrzebujesz przebaczyć. Poświęć na tę modlitwę dostatecznie dużo czasu, by móc przedstawić Bogu wszystkie osoby, z którymi związały cię bolesne doświadczenia,

  Panie Jezu Chryste proszę Cię dzisiaj, abym przebaczył wszystkim ludziom, jakich spotkałem w moim życiu. Wiem, że udzielisz mi sił, abym mógł tego dokonać i dziękuję Ci, że kochasz mnie bardziej niż ja siebie i bardziej pragniesz mego szczęścia niż ja pragnę.

  Ojcze przebaczam Ci te wszystkie momenty, kiedy śmierć weszła w moją rodzinę, chwile kryzysu, trudności finansowe i te wydarzenia, które uznałem za karę zesłaną przez Ciebie, – gdy inni mówili ,,Widać Bóg tak chciał”, a ja stałem się zgorzkniały i obraziłem się na Ciebie. Proszę dzisiaj oczyścić me serce i mój umysł

  Panie przebaczam sobie, moje grzechy, winy i słabości, oraz wszystko to, co złego jest we mnie lub to, co ja uważam za złe. Wyrzekam sie wszelkich przesądów i wiary w nie, posługiwania sie tablicami do seansów spirytystycznych. uczestniczenia w seansach, czytania horoskopów, odczytywania przyszłości, używania talizmanów i wymawiania zaklęć na szczęście. Wybieram Ciebie jako jedynego Pana i Zbawiciela. Napomnij mnie swym Duchem Świętym.

  Następnie przebaczam sobie branie twojego imienia nadaremno, nieoddawanie Ci czci przez chodzenie do kościoła, ranienie moich rodziców, upijanie się, cudzołóstwo, homoseksualizm. Ty mi to już przebaczyłeś w sakramencie pokuty, dzisiaj ja przebaczam sobie samemu, także aborcje, kradzież, kłamstwa, oszustwa, zniesławianie innych.

  Z całego serca przebaczam mojej MATCE. Przebaczam te wszystkie momenty, w których mnie zraniła, gniewała sie na mnie, złościła się i karała mnie, gdy faworyzowała moje rodzeństwo.

  Przebaczam jej to, że mówiła, że jestem tępy, brzydki, głupi, najgorszy z jej dzieci i że dużo kosztuję naszą rodzinę. Kiedy wyjawiła mi, że byłem niechcianym dzieckiem, przypadkiem,

  błędem lub nie urodziłem się tym, kim ona by chciała. Przebaczam jej to.

  Przebaczam mojemu OJCU. Przebaczam mu te dni i lata, w których zabrakło mi jego wsparcia, miłości, czułości lub choćby uwagi. Przebaczam mu brak czasu i to, że mi nie towarzyszył w ważnych momentach mojego życia; jego pijaństwo, kłótnię i walki z mamą lub moim rodzeństwem. Jego okrutne kary, opuszczenie nas, odejście z domu, rozwód z mamą lub jego zdrady – przebaczam mu to, Panie, tym przebaczeniem pragnę ogarnąć również moich BRACI i SIOSTRY. Przebaczam tym, którzy mnie odrzucali, kłamali o mnie, nienawidzili mnie, obrażali się na mnie, walczyli ze mną, o miłość naszych rodziców, ranili mnie lub krzywdzili fizycznie. Przebaczam tym, którzy byli dla mnie okrutni, karali mnie lub w jakikolwiek inny sposób uprzykrzali mi życie.

  Panie, przebaczam mojemu MĘŻOWI/ŻONIE brak miłości, czułości, rozwagi, wsparcia, uwagi, zrozumienia i komunikacji, wszelką winę, wady, słabości i te czyny i słowa, które mnie raniły i niepokoiły. Jezu, przebaczam moim DZIECIOM ich brak szacunku do mnie, nieposłuszeństwo, brak miłości, uwagi, wsparcia, ciepła, zrozumienia. Przebaczam im ich złe nawyki, odejście od Kościoła, wszelkie złe uczynki, które wzbudziły mój niepokój.

  Mój Boże, przebaczam rodzinie mojego współmałżonka i dzieci: teściowej/teściowi, synowej /zięciowi i pozostałym, którzy przez małżeństwo weszli do mojej rodziny. a którzy traktowali ją z brakiem miłości. Przebaczam ich słowa, myśli, uczynki i zaniedbania, które zraniły mnie i zadały mi bóI. Panie, proszę Cie, pomóż mi przebaczyć moim KREWNYM: babci i dziadkowi, ciotkom, kuzynom, którzy może ingerowali w sprawy naszej rodziny, a zaborczo traktując moich rodziców spowodowali w niej zamieszanie i nastawiali jedno z rodziców przeciwko drugiemu,

  Jezu, pomóż mi przebaczyć moim WSPÓŁPRACOWNIKOM, którzy są nieprzyjemni lub utrudniają mi życie. Tym, którzy zrzucają na mnie swoje zadania, którzy nie chcą współpracować, usiłują zagarnąć moje stanowisko – przebaczam im. Sąsiadom, którzy potrzebują mojego przebaczenia – ich hałasy, śmiecenie, uprzedzenia, obmawianie mnie i oczernianie innych sąsiadów – to wszystko przebaczam im, Panie.

  Teraz przebaczam wszystkim KSIĘŻOM, zakonnicom, mojej parafii, organizacjom parafialnym i grupom modlitewnym, mojemu duszpasterzowi, biskupowi, papieżowi, całemu Kościołowi: brak wsparcia, potwierdzenia mojej wartości; złe kazania, małostkowość, brak zainteresowania, brak za­chęty, której nasza rodzina bardzo potrzebowała; także wszelkie zranienia, jakie zadano mnie lub mojej rodzinie, nawet w odległej przeszłości – przebaczam im dzisiaj.

  Panie, przebaczam osobom ODMIENNYCH PRZEKONAŃ: tym, którzy należą do innych opcji politycznych, którzy atakowali mnie, ośmieszali, dyskryminowali, przez których poniosłem szkodę materialną.

  Przebaczam przedstawicielom INNYCH WYZNAŃ, którzy próbowali mnie nawrócić na siłę, na­pastowali mnie, atakowali, kłócili się ze mną, narzucali mi swój punkt widzenia. Przebaczam tym, którzy zranili mnie ETNICZNIE: dyskryminowali mnie, wyszydzali, mówili dowcipy o mojej narodowości lub rasie, wyrządzili mojej rodzinie krzywdę fizyczną, emocjonalną lub materialną. Przebaczam im dzisiaj.

  Panie przebaczam też wszystkim SPECJALISTOM, którzy w jakikolwiek sposób mnie skrzywdzili: lekarzom, pielęgniarkom, prawnikom, sędziom, politykom i pracownikom admini­stracyjnym. Wybaczam wszystkim pracującym w służbach społecznych: policjantom, strażakom, kie­rowcom autobusów, sanitariuszom, a szczególnie fachowcom, którzy zażądali zbyt wiele za swoją pracę.

  Jezu przebaczam mojemu PRACODAWCY to, że nie płacił mi wystarczająco, nie doceniał mojej pracy, nie chwalił za osiągnięcia.

  Panie Jezu, przebaczam moim NAUCZYCIELOM I Wykładowcom zarówno dawnym jak i obec­nym, tym, którzy mnie karali, upokarzali, obrażali mnie, traktowali niesprawiedliwie, wyśmiewali, na­zywali „tępym” lub „głupim”, zmuszali, żebym zostawał po szkole. Przebaczam im, Panie, z serca. Jezu przebaczam moim przyjaciołom, którzy mnie zawiedli, zerwali ze mną kontakt, nie wspierali mnie i byli nie osiągalni, gdy ich potrzebowałem, pożyczali pieniądze i nigdy nie oddali, plotkowali o mnie. Panie Jezu w szczególny sposób modlę się o łaskę przebaczenia TEJ JEDNEJ OSOBIE, która w całym mo­im życiu zraniła mnie najbardziej. Proszę, pomóż mi przebaczyć temu, kogo uważam za swojego naj­większego wroga; komu najtrudniej jest mi przebaczyć; o kim powiedziałem, że nigdy nie przebaczę. Panie, sam również proszę o przebaczenie tych wszystkich ludzi za ból, jaki im zadałem, szczególnie moją matkę i ojca oraz mojego współmałżonka. Przepraszam z całego serca zwłaszcza za te największe krzywdy, jakie im wyrządziłem.

  Dziękuję Ci, Panie Jezu, że jestem teraz uwolniony od zła, jakim jest brak przebaczenia. Niech twój Święty Duch napełni mnie światłem i rozjaśni każdy mroczny obszar mojego umysłu. Amen.

  PAMIĘTAJ!!!

  Przebaczenie jest aktem woli, nie uczuciem. Jeśli modlimy się za kogoś, możemy być pewni, że przeba­czyliśmy tej osobie.

  Aby pomóc sobie kogoś zaakceptować i otworzyć się na tę osobę bardziej, wyobraź ją sobie z Jezusem i powiedz do Pana: „Kocham ją, ponieważ Ty ją kochasz”.

  PRZEBACZENIE JEST ZOBOWIĄZANIEM TRWAJĄCYM CAŁE ŻYCIE.

  Każdego dnia jesteśmy zaproszeni do przebaczania tym, którzy nas krzywdzą lub ranią.

  To jest moje przykazanie abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem – przypomina nam Jezus (J 15, 12).

  o. Roberta De’Grandis SSJ

  Forgiveness Prayer (http://members.aoLcom/frartwebb7/fire4ic/prahtm)

  O. Robert wyjaśnia, że nawet najświętszy człowiek nie przejdzie przez życie bez zranień, choć wielu z nich nie będzie pamiętał. Często nie doceniamy potrzeby przebaczenia sobie samemu: wszystkich zmarnowanych szans, grzechów, ciemnych kart z historii naszego życia, niepowodzeń. Ojciec Robert zapowiedział, że modlitwa ta ma nam towarzyszyć codziennie przez 30 dni. Można ją sobie podzielić na 2 części, np. jedną odmówić rano, drugą wieczorem. Radosną wiadomością jest to, że już po 20 dniu od jej podjęcia doświadczamy wyraźnej odpowiedzi, ze strony Pana Boga w postaci ulgi w cierpieniu, poprawy relacji z innymi.

 10. Pokręć said

  Bo polska TV pracuje według czasu GMT+8…

 11. Pokręć said

  @6: Dlatego trzeba wyciągać wnioski z historii. Jak przyleci Żydówka z dzieckiem z łzawym „przechowajcie nas”, to my wołamy policję. Skoro i tak, i tak będą na nas pluć…

 12. Ad. 9

  Rozumiem, że to przebaczanie jest bezwarunkowe… Pan Bóg też tak bezwarunkowo przebacza?

 13. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 14. Wandaluzja said

  Ja stałem 2 razy pod ściną ezgzekucyjną: I raz za ukrywanie czerwonoarmistów a II raz za ukrywanie Żydów. Potem daleki krewny mej matki, abslwent szkoły NKWD w Równem Jan Hołod robił wszystko, żeby nas zlikwidować Rękami Niemców, aż zginął na Sylewstra 1943/44 z plutonewm przybocznym, o co oskarżano mego ojca. Szczuł też na nas Żydów, co bardzo przestraszyło Bronisława Komorowskiego, który jako Pełniący Urząd Prezydenta Zawiesił śledztwo IPN w tej sprawie ze zdjęciem z wokandy Oskarżenia Balcerowicza o sprzeniewierzenie 53 bilionów zł.
  Rzecznik Milicji Drogowej Aleksander Chyl jeszcze myśli o zlikwidowaniu mnie za ukrywanie w moim domu jego ojca.

 15. Zerohero said

  Re 6

  Ja już dawno temu komentowałem podobne postawy, tzn. licytowanie się kto ilu Żydów uratował albo co gorsza – spychanie zarzutów antysemitniczości na inne nacje. np. jakiś „obrońca Polaków” zaczyna wyciągać antysemityzm Węgrów i Francuzów.

  Skutkiem tego jest wyścig szczurów po certyfikat „dobrego goja”, tworzy się kult ratowania Żyda, i suma sumarum stajemy się czymś w rodzaju zwierzątek. Są na przykład psy ratujące życie i są takie co gryzą. Jakiemu cyowiekowi odpowiada rola braci mniejszych? Jesteśmy ludźmi do kurvvy nędzy!

 16. Zerohero said

  PS. Słowotoki Wandaluzji są bardzo dokuczliwe. Proponuję sobie wyobrazić sytuację z życia: siedzimy w jednej sali, rozmawiamy, dyskutujemy, a tu wchodzi nagle jakiś pan i zaczyna wykrzykiwać bełkotliwe monologi do ściany.

  Niezręcznie, żenująco?

  Raz, dwa razy – można zignorować albo nawet szukać drugiego dna (nie ma 🙂 ). Ale ten nieszczęśnik produkuje się w każdym temacie i zawsze w ten sam deseń. Ma to to jakiś amatorów?

 17. Rysio said

  „……..Gajowy od wielu lat cznia jakiekolwiek oskarżenia……”

  Przyznam się, że nigdy nie słyszałem wyrazu „cznia”.

  W pierwszej chwili myślałem, że Gajowy uderzył w nie te co trzeba klawisze.

  Czy to może nowy wyraz?

 18. APA said

  APEL DO MADRYCH LUDZI NA CALYM SWIECIE !!! Nie dajcie sie wzajemnie ANTAGONIZOWAC I NAPUSZCZAC NA SIEBIE przez ZLYCH LUDZI obojetnie z jakiej sa NARODOWOSCI.

 19. Helena said

  Jesli chodzi o ukrywanie Zydow ,to mysle ,ze my Polacy, powinnismy wyciagnac wnioski z naszej historii i kilka razy dziennie powtarzac sobie wiersz Jana Lechonia konczacy sie slowami :”Jak zal mi ze ci oczy nareszcie otwarto,/ I powiedz sam mi teraz, CZY TO BYLO WARTO ????”

 20. — Wpis Pana Gderczyka i Pani Wandaluzji omijam i mi dlatego nie wadzi .

 21. NC said

  20. Bełkotu p. Wandaluzji nigdy nie czytam, więc nie mam problemu 🙂

 22. u said

  To chyba ostatnia emisja, mimo, ze film umiarkowany w wymowie, cala „taneczna” prawde ukryl, ale i tak mozna zaprorokowac, ze bedzie na cenzurze. Juz sie swiatowej slawy GROSZE o to postaraja. Juz na pewno pisza obiektywne – recenzje.

 23. Benny Kuleczka said

  Re. 17
  Panie Rysiu, jest taki wyraz i nie jest nowy. Jakiś regionalizm chyba, ale nie wiem skąd. Sam go czasem używam i słyszałem go u innych osób. Co znaczy, łatwo z kontekstu sie domyślić.:)

 24. Mariusz81 said

  Re. 12

  „Rozumiem, że to przebaczanie jest bezwarunkowe… Pan Bóg też tak bezwarunkowo przebacza?”

  Mnie jako katolika od małego uczono, że powinno się przebaczać nawet, jeśli ta druga strona nie chce nam przebaczyć. W relacjach człowiek-Bóg wygląda to trochę inaczej. Najpierw my musimy przeprosić Boga, a w akcie naszego żalu i skruchy za grzechy, Bóg nam wtedy przebacza nasze grzechy. W innym razie przebaczenia ze strony Boga się nie doczekamy, a przynajmniej tak mnie uczono i tak, też sam przypuszczam, że tak jest. Wiem, też że dawniej (być może nadal tak jest ale większość już o tym zapomniała, a szkoda), a tak mi mówiła moja mama, że zanim się poszło do spowiedzi, trzeba było najpierw pójść też do każdej osoby, której zrobiło się źle i ją przeprosić lub starać się jej zadośćuczynić całe zło, a dopiero potem można było pójść do spowiedzi i przepraszać Boga. W innym wypadku taka spowiedź nie miała sensu.

  Pokuszę się wobec was o pytanie. Czy my mamy prawo bezwarunkowo przebaczać innym? Czy może też mamy prawo tj Bóg przebaczać dopiero gdy ten ktoś przyzna się do błędów i zła wobec nas?

 25. APA said

  Gajowy co z naszym APELEM ? Komu i czemu ten portal sluzy ???

 26. veri said

  1 @Placebo

  „…a wręcz rozwija go i w razie zagrożenia poświęci życie dla swojej ojczyzny ” – Polska nie jest Ojczyzna dla Zydow … to raz

  Dwa … w filmie „Wolne Miasto” padaja znamienne slowa pod adresem „dobrego” Niemca : „ty jestes tak sam Szkop jak i inni”

  „Zew krwi” – tego nie da sie przeskoczyc !!!

 27. veri said

  Daniel Olbrychski ( aktor 🙂 ) w „GieW” na temat „Poklosia” : „Fantastyczny film, cieszę się, że polski reżyser odważył się coś takiego nakręcić.

  Pan Olbrychski moca swojego autorytetu powinien wobec tego wystapic z wnioskiem o wyciecie ‚polskich’ drzewek w Yad Vashem !

 28. veri said

  Jedwabne : http://www.bialystok.ap.gov.pl/lomza/jedwabne.html

 29. veri said

  6. @ P.E. 1984

  W temacie : Prawda o “pogromie” w Jedwabnem. Mordowali Niemcy, a nie – Polacy. sa linki do youtube … no i ‚wyskakuje# mi takie ‚cus’ :

  / „Antysemityzm wedłu…” Dieses Video ist aufgrund des Urheberrechtsanspruchs von TelewizjaPolska-itvp nicht mehr verfügbar.

  Das tut uns leid./

  Cenzura ?

 30. Marcin said

  Aby uratować jednego żyda musiało być zaangażowanych ok 20 Polaków to ja nie mam więcej pytań i powtórzę za słowami krakowskiego taksówkarza ” żydzi powinni Polakom tyłki lizać”!

 31. AlexSailor said

  Miło przeczytać kilka rozsądnych opinii na forum, za co składam podziękowania Adminowi.
  Jeszcze nie wszystko stracone, budujące.
  Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli, a zwłaszcza myślących Polaków.

 32. Niedaleko said

  Ad. – 27
  Tak, ale jak cicho jest u nas o Niemcach, którzy stworzyli warunki, że za pomoc komuś zabijali, a ten, kto prosił o pomoc, narażał dobroczyńcę na śmierć. To byli potwory i nie rozumiem dlaczego dziś już nikt nie ma do nich pretensji, a tylko ofiary ich bestialstwa nadal się kłócą między sobą i skaczą sobie do oczy. Za malo jest dyskusji historii lub filmow na ich temat. A moze wszystko jusz bylo zrobione w czasie PRL-u i mamy tego dosyc, bot teraz jest czas UE i kupna BMW lub wyjazdu na robote?

  http://www.wprost.pl/ar/347367/Die-Welt-sadzone-za-polskie-obozy-koncentracyjne/

 33. Zerohero said

  Re 20, NC

  Ale jak przyjdzie tu ktoś pierwszy raz to pomyśli, że tu komentują czubki. Ja np. w innym wątku napisałem, że król Jordanii Abd Allah II ibn Husajn grał w serialu Star Trek. W Star Treku grywali członkowie Bnai Brith, a sam król ma związki z masonerią.

  Brzmi fantastycznie, nie? To są sprawdzone rzeczy, ale w towarzystwie pisaniny Wandaluzji tracą na wiarygodności. To jest bardzo demotywujące, przyznam. Bardziej niż pisowska hasbara Bojkotki 166.

  Tylko prawda jest ciekawa.
  Józef Mackiewicz

 34. p.e.1984 said

  Panie Zerohero, a myśli Pan, że po co tu jest pan Wandaluzja, Rysio, Bojkot i masa nawiedzonej ferajny? „(…) A Juliusz Cezar milcząc zabaw nie zabrania (…)”, jak śpiewał pewien żydowski bard polskich „patriotów”.

 35. Leopold said

  dużo nagrywam wszelkiego rodzaju dokumentów czy ciekawszych filmów i chętnie nagrał bym również ten gdybym tylko wiedział, że coś wartościowego pokażą w telewizorze. być może dobrym pomysłem było by przybliżać ciekawsze pozycje ukazujące się na szklanym ekranie?

 36. wet3 said

  @ Niedaleko (30)
  Poruszyl Pan bardzo istotna rzecz. Otoz szwaby, jak widac, nie na darmo zaplacily zydkom kolosalne sumy na wybielenie swoich potwornych zbrodni. Cholera mnie bierze gdy porusza sie sprawy gehenny 2WS z opuszczeniem jej przyczyn oraz aktywnych katow – szwabow! Jak widac taktyka szwabsko – zydowska odnosi ogromne sukcesy. Oglupiale goje licytuja sie kto pomagal zydom wiecej… Dochodzi do takich paradoksow, ze swinskie i butne szwaby oraz zydzi maja odwage pisac o polskich obozach koncentracyjnych, wiedzma Steinbach, z poparciem Angeli Magiel, bezczelnie plecie swiatu klamstwa na temat „wypedzonych” przy kompletnym milczeniu szumowin rzadzacych PRL-bis… Jak widac, uklad szwabso – srulowski zawarty w hotelu przy Dorothenstrasse w Berlinie oraz mamona dzialaja niezawodnie.
  Zyjemy w bardzo podlych i kompletnie zaklamanych czasach!!!

 37. Marucha said

  Re 17:
  http://www.ling.pl/cznia%C4%87
  Ja tego słowa używam od bardzo dawna, acz nieczęsto.

  Re 35:
  Ten film jest już nagrany i będzie udostępniony w gajówce.

 38. APA said

  A co czynic gdy ZLA nie da sie dobrem zwyciezyc ?

 39. Marucha said

  Re 25:
  O jaki apel chodzi?
  Ostatnio na mą głowę zwaliło się trochę za dużo kłopotów i mogłem coś przeoczyć albo zapomnieć.

 40. Ad. 38

  „A co czynic gdy ZLA nie da sie dobrem zwyciezyc ?”

  – Może pomodlić się, żeby za nas to Pan Bóg zło zwyciężył?

 41. — Do Pan Krzysztof M. z wpisu 40 —
  Nie zrzucajmy wszystkiego na barki Pana Boga .Pan Bog prawa dla calego Swiata ustanowil i z wyjatkiem wyjatkow , przestrzegac bardzo je musimy .
  O glupie tysiac lat , za pozno spostrzegamy , ze na tym Swiecie nie ma
  litosci dla slabosci , a juz w ogole dla gluposci. A mieli my ci kiedys – ZLOTY ROG —

 42. Kronikarz said

  Tak właśnie należny z Mośkami :

  „Nie widzieliśmy w nim Żydów tańczących na grobie Polski – i to zarówno pod okupacją niemiecką, jak i sowiecką.”

  „Gajowy od wielu lat cznia jakiekolwiek oskarżenia o antysemityzm. Innymi słowy ma je w dupie na samym dnie.”

  Chyle czoła, Panie Gajowy !

 43. 166 bojkot TVN said

  34/Pe
  https://marucha.wordpress.com/2012/12/04/bez-tematu-9-12-2012/#comment-215670

 44. veri said

  40. @ Mrzysztof M
  Praktyka zycia pokazuje, zlo mozna zwyciezyc tylko wiekszym zlem ( Zydzi w swoim interesie ukuli te formulke : zlo dobrem zwyciezaj )

 45. zofia said

  ad15
  najwlasciwszy komentarz
  ” wyścig szczurów po certyfikat “dobrego goja”, tworzy się kult ratowania Żyda”
  Powstaja filmy o tych, ktorzy ich ratowali. Natomiast o mordowanych Polakach przez okupanta niemieckiego nie ma filmow,nie ma ksiazek, nie mowi o Nich TV ani nikt z tzw autorytetow.
  Wynika z tego, ze wszyscy ministrowie kultury,IPN,Rada Ochrony Pamieci Walk i Meczenstwa, Prezydenci,kolejne Rzady lobuja na rzecz organizacji zydowskich albo sa tych organizacji tajnymi czlonkami.
  W wolnej Polsce posolidarnosciowej wreszcie powinna byc wlasciwa polityka historyczna a powolane organizacje utrzymywane z podatkow powinny wreszcie policzyc i upamietnic meczenstwo Polakow!
  To wlasnie takie przemilczanie pomordowanych Polakow, zamilcznie cierpienia milionow polskich dziecie wola o pomste do Nieba dla odpowiedzialnej polskojezycznej wladzy majacej obcych mocodawcow. KOR najpierw zatroszczyl sie o cirpiacych z „Marca 68”.Prezydent L Kaczaczynski prosil ich aby przyjeli ponownie polskie obywatelstwo, pochylal sie nad Czeczencami ale nie interesowal sie Polakami.
  Obecna opozycja z J Kaczynskim nawet nie mruknie a wlasciwie popiera nastepny film poszkwil na Polakow podobnie zreszta jak kosciol. Najwazniejsze jest upamietnic prezydenta L Kaczynskiego i Smolensk nadajac temu range nawet wyzsza niz Katynia jakby to byla jedyna ZBRODNIA POPELNIONA na POLSKIM NARODZIE.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: