Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polacy przeciwni euro

Posted by Marucha w dniu 2012-12-06 (Czwartek)

Odsetek Polaków przeciwnych przyjęciu euro wzrósł do 56 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

Zwolennicy wprowadzenia w Polsce wspólnej waluty stanowią 31 proc. badanych. To o 2 pkt proc. więcej niż przed rokiem – wynika z opublikowanego badania Ipsos Observer, które powstało na zlecenie Ministerstwa Finansów.

„Przeprowadzone badania opinii publicznej wskazują na ustabilizowanie się poparcia dla wprowadzenia euro w Polsce na poziomie niższym niż przed eskalacją kryzysu w strefie euro. Zwolennicy euro stanowią obecnie 31 proc. badanych (w ubiegłym roku było ich 29 proc.), podczas gdy jego przeciwnicy – 56 proc. (53 proc.). Nadal prawie 1/3 badanych nie potrafi określić swojego stanowiska w tej kwestii” – napisano w komunikacie.

Dodano, że „chociaż od ostatniego badania nieznacznie zmalał odsetek osób wskazujących, że >wprowadzenie euro nie przyniesie korzyści<, to jednocześnie znacznie wzrósł odsetek osób, które nie negują pozytywnych stron wprowadzenia euro, ale nie potrafią ich wskazać”. „Aktualnie jest to najliczniejsza grupa respondentów (25 proc., wzrost o 6 pkt proc.)”. [Jakże to typowe dla polskiego kretyna… – admin]

Jak wskazano, nastąpił również znaczny spadek wskazań spodziewanych korzyści z wprowadzenia euro w Polsce. „Wynik ten w naszej opinii wiąże się ze znacznym wzrostem niepewności dotyczącej bilansu korzyści i kosztów z wprowadzenia euro w kontekście trwającego od dłuższego czasu kryzysu w strefie euro oraz podejmowanych prób jego rozwiązania” – podano.

Z badania wynika również, że oddaliła się preferowana przez respondentów data wprowadzenia euro w Polsce, co wiąże się ze wzrostem niepewności dotyczącym przyszłego funkcjonowania strefy euro.

MM, PAP
http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 9 do “Polacy przeciwni euro”

 1. Polacy sa tez przeciwni podwyzkom podatkow co nie przeszkadza im wybierac rzadu, ktory podatki zwieksza i euro przyjmie.

 2. JO said

  Nie Wierze , ze wybory byly NIEsfalszowane. Wierze, ze mamy taka juz ilosc rozdanych Paszportow Zydom , ze ONI na Znak glosuja a nawet ktos za nich…, Wierze, ze wybory kazde sa Falszowane

 3. Niedaleko said

  Małymi krokami obcy kapitał robi swoje, a kryzys to najlepszy dla niego czas by dostać co chce za darmo.

  http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12998868,Dzis_rolnicy_znow_zablokuja_Szczecin.html

  http://naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/16996,niemcy-skupuja-akcje-zelmeru.html

 4. Fran SA said

  Z roznych ‚przepowiedni’ politycznych wynika, ze Polacy nie maja wyboru i musza przyjac euro.
  Mnie sie najbardziej podoba rosyjska wymowa: jewro.

 5. wet3 said

  @ 4
  „jewro” czy szwabskie „ojro” znaczy nic innego – tylko (z niemieckiego) „tojro” polaczone z utrata resztek samorzadu.
  Po wprowadzeniu euro szwabstwo wyrzekalo i mowilo: „ojro tojro” (pisze polska pisownia fonetyczna wymowe niemiecka).

 6. 56% przeciwnych? To znaczy, że jest 80%.

 7. placebo said

  Dokładnie jak nie więcej procent bo przecież badanie respondentów dokonała firma na zlecenie Ministra Finansów z brygady platformersów. A kim jest Minister Finansów to chyba wszyscy wiedzą. Typ ten widnieje na liście H. Pająka jako koszerny.

 8. Wandaluzja said

  Suwerenem Euro jest Satelitarna Detekcja Złota, za ktora została sfinansowana Unia Europejska jako nowy folwark żydowski. Władymir Bukowski mówił na PWr, że WŁOSY STANĘŁY MU, gdzy znalazł w archium kremlowskim, do którego wpuścił go Jelcyn, STANY ZJEDNOCZONE EUROAZJI, OD ATLANTYKU PO PACYFIK – bo to mógł wymyślić tylko Lenin – ale ten Satelitarnej Detekcji Złota NIE WYMYŚLIŁ.
  Niemcy wybronili się SDZł przede mną obiecując polskim prostytutkom w Berlinie milion ton złota z satelitarnej detekcji za TUSKOWANIE Funkjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, co ma doprowadzić do likwidacji przez Żydogermanię Polski i realizacji granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi, ale te nie wywiązały się z tego wobec czego oddali ten milion ton Amerykanom i Brytyjczykom, żeby ich otruć jak szczury. Fed jednak ZAREJESTROWAŁ 750 tysięcy ton, co Złamało suwerenność tajnych kont izraelskich nad USA, gdyż sprawa poszła na wokandę Izby Lordów.
  Ja słyszałem o odkryciu olbrzymiego złoża złota na Syberii, które zostało zidentyfikowane przez satelitę do poszukiwania amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej jako SKARBIEC. I łupem tego satelity było odnalezienie wielkiej plamy złota w północno-zachdnim Haiti, którą ja zidentyfikowałem jako poszukiwane od 5 wieków ELDORADO, co chcieli mi wcisnąć Niemcy.
  Mój dziadek oszalbierzył Łowczego Siedmiogrodu, co miało ten skutek, że gdy amerykańskie białuchy PRZEGRAŁY Wojnę Lotniczą to do samolotów wsiadły czarnuchy WEDŁUG POLSKIEJ DOKTRYNY BOMBOWEJ. Niemiecką doktryną Historii Architektury jest zaś Kontrowanie gwałcenia Niemek na śniegu i rozjeżdżania przez czołgi konnych taborów uciekinierów pokazywaniem Odbytnicy Kanclerz Merkel, jak przez nałożnika Hitlera Bronisława Geremeka.

 9. AniaK said

  Re8:
  Złota na Syberii może mają w bród, ale największy diament (skarb) świata – nie wiem czy Pan słyszał – znajduje się w Polsce. Gdyby pan Kaczyński we właściwym momencie śledził wiadomości z kraju i z zagranicy (może bardziej z kraju), oraz rozsądnie korzystał z Internetu, to może mógłby wejść w posiadanie tego skarbu. Miałby dzisiaj darmowego coacha, pomysły na przemówienia, billboardy…..i Polska mogłaby rosnąc w siłę. On by się zajął rządzeniem, a ja administracją. Tam na moje oko mają niezły bajzel. Od pracy w administracji zawsze się broniłam rekami i nogami, ale jednemu udało się mnie przekonać, wiec doświadczenie mam. Kadrami oraz płacami śmiało mogłabym się zająć. Teraz niestety jest już za późno. Mojego uczucia nie da się już reanimować.

Sorry, the comment form is closed at this time.