Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Szokująca wypowiedź ministra A…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  bryś o 3:0 dla Łukaszenki
  jaroslawraczynski o Koniec świata
  zen o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Belgia: Tintin oczyszczony z zarzutów o rasizm

Posted by Marucha w dniu 2012-12-07 (Piątek)

Belgijski sąd oczyścił z zarzutów o rasizm, słynny komiks o przygodach Tintina. Sąd Apelacyjny w Brukseli uznał, że komiks „Tintin w Kongo”, nie może być wycofany ze sprzedaży i dystrybucji.

Sąd Apelacyjny w stolicy Belgii, podtrzymał tym samym wyrok sądu pierwszej instancji, który w 2011 roku uznał, że komiks nie jest rasistowski, więc nie można zablokować jego sprzedaży i ogólnej dystrybucji.

O rasistowski przekaz, oskarżyły komiks organizacje murzynów w Belgii i jeden z imigrantów z Konga. Zdaniem sądu, ten tom przygód Tintina, powstały w 1930 roku, nie ma znamion rasizmu, a został jedynie przygotowany jako rozrywka dla czytelników.

Przygody Tintina, w których widać m.in. murzynów niosących go w lektyce, są wycofywane z bibliotek w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii czy Szwecji.

Źródło: ActuaLitte.com
http://narodowcy.net

Co to byłby za świat, w którym sąd rzekłby: „Tak jest, oczywiście ten komiks jest rasistowski. Każdy w naszym kraju ma prawo być rasistą, a komu się to nie podoba, niech wraca do Konga, czy skąd tam przybył”.
Admin.

Komentarzy 12 do “Belgia: Tintin oczyszczony z zarzutów o rasizm”

 1. JO said

  Przgod koziolka Matolka tez juz w Polsce nie mozna kupic

 2. Rysio said

  „……. rasistowski przekaz, oskarżyły komiks organizacje murzynów w Belgii i jeden z imigrantów z Konga. …….”

  „……….. Co to byłby za świat, w którym sąd rzekłby: “Tak jest, oczywiście ten komiks jest rasistowski. Każdy w naszym kraju ma prawo być rasistą, a komu się to nie podoba, niech wraca do Konga, czy skąd tam przybył”. Admin……..”

  Nie ma co się dziwić murzynom z Konga.

  Belgowie w XIX wieku za czasów króla Leopolda zrobili tam murzynom prawdziwą krwawą łaźnię.

  Opisują to dwie książki:

  King Leopold’s Ghost: A Story of Greed, Terror, and Heroism in Colonial Africa – Adam Hochschild
  i
  Heart of Darknes – Joseph Conrad

  Gdyby taki komiks zrobili ukraińscy banderowcy, względem Polaków, to Gajowy byłyb pierwszy który by podniósł „Aj waj!!!”

  PS Jak to było „ździbło w oku bliźniego widzicie, a belki w swoim nie.”

 3. Rysio said

  Heart of Darkness

 4. lopek said

  Re2: Czyżby Rysio uważaał, ze unym zależy na murzynach z Afryki, których zaflancowano w określonym, niecnym celu w Europie?
  Jeżeli tak – to zdrowia życzę.

 5. Rysio said

  Gdyby zamiast murzynów z Kongo byli to żydzi to Belgijski sąd, pierwszy by im tak tyłki wylizali, że nie mieli by już dłużej odbytów.

  😉

 6. Zerohero said

  Re 2, Rysio

  Po pierwsze, widzę, że Pan Wolnościowiec jest za cenzurą. 🙂

  Po drugie…

  Tin Tina nie rysowali siepacze króla Leopolda. Belgijski czytelnik komiksów nie odpowiada za zbrodnie sprzed ponad 100 lat. Taka odpowiedzialność (posrednia, do 10 pokolenia), to wynalazek typowo talmudyczny. Są np, głosy rabinów nawołujące do zniszczenia Europy, bo Żydom nie zawsze było w niej dobrze. Trzeba mieć talmudycznego pier..ca by się tak grzebać w historii. Pamięć i nauka to jedno, a rozdrapywanie ran sprzed wieków to drugie. Może Szwedom wypowiemy wojnę za zniszczenia z XVII wieku?

  A poza tym co robią czarni w Belgii?

  Znowy wyjdę na wrednego, ale po raz kolejny apeluję o:

  1. Sprawdzenie ilu jest czarnych informatyków, architektów, chemików itd. Tu nie chodzi o geniuszy, ale szarych inżynierów. Podpowiem, że rasizm w tej branży nie panuje i jak ktoś jest dobry, to biorą! Hindusów, Chińczyków…

  2. Zastanowić się czemu w ZEA, Kuwejcie itd. wieżowce budują głównie robotnicy z Indii a nie czarni.

  3. Przeczytać statystyki gwałtów. W Afryce, w Europie, w miejscach Europy, gdzie koncentracja emigrantów z Afryki jest znaczna.

  4. Czemu w więzieniach w USA tylu czarnych? O USA nie ma dobrego zdania, ale bez przedady. Tam nie urządzają łapanek motywowanych rasistowsko. Doszło nawet do tego, że statystycznie więcej idzie kasy na czarnego ucznia niż na białego.

  5. Czemu historia czarnej Afryki nie zna organizmów państwowych? Majowie, Aztekowie, Hindusi, Chińczycy, Hindusi, Khmerowie, Rzymianie, Sumerowie….wszędzie coś się działo, tylko nie w Afryce i Australii.

  Niech ci ludzie zostaną w Afryce i tam zajmują się swoimi sprawami a my swoimi. Ich obecność w Europie to tylko kula u nogi europejskich społeczeństw.

 7. Zerohero said

  Re 4

  Słsuznie Pan prawi. Murzyn z Afryki 100 razy bardziej wolałby mieć perspektywy w Afryce niż emigrować. Emigracja generalnie nie jest fajna.

  Jak une traktują czarnych to najlepiej świadczy:

  1) tradycyjna niechęć czarnych do Żydów
  2) historia handlu niewolnikami w której Żydzi mieli znaczną rolę
  3) historia upadku apartheidu w RPA. Burowie zostali pognębieni, ale złoto i diamenty RPA nadal w tych samych łapach.
  4) Afryka podlega brutalnemu neokolonializmowi.

  Im po prostu chodzi o zatomizowanie społeczeństw. Poza tym jak się Europejczycy wymieszają z Afrykańczykami, to prędzej Europejczycy nabędą cech afrykańskich niż Afrykańczycy europejskich. Proszę sobie zrobić wycieczkę do Afryki i zobaczyć jak tam np. wygląda infrastrruktura.

  Czemu żydowstwo nie zaprasza do Europy Azjatów z dalekiej Azji?

  Tylko Arabowie, muzułamanie, czarni….

  Kosa w brzuch za 100€ – tego można oczekiwać w dzielnicy kolorowych emigrantów.

 8. Brat Dioskur said

  A w Holandii sw.Mikolajowi towarzyszy dwoch murzynkow przebranych za paziow. Rozdaja oni dzieciom ciasteczka przypominajace piernik.Juz byly interpelacje w parlamencie dlaczego sa oni czarni a nie zieloni ,natomiast ostatnio sprawe tych „czarnych Pitow” poruszyly jakies imigranckie organizacje.Oczywiscie bez „czarnego Pita ” Holender nie potrafi sobie wyobrazic Sinterklasa chociaz musial to juz zrobic w N.Jorku ,gdzie Pity sa juz biale!Czyli promocja rasy bialej …tez rasizm ,right?

 9. Zerohero said

  W Chinach, nawet w biednych miastach jest bezpiecznie. W Japonii jest bezpiecznie. Można iść ulicą po zmroku. W czarnej Afryce w wiekszośći miejsc turysta poważnie ryzykuje życiem, np. w RPA jest pod tym względem t r a g i c z n i e. Chcemy tego w Europie? Nie obchodzi mnie czy to geny czy kultura. Jako Europejczyk chcę mieć prawo współdecydowania kogo to zapraszamy i CZY zapraszamy.

 10. JO said

  W ubieglym Wieku zapadla decyzja by zwiekszyc Anglii Polulacje do okolo 70 czy 100 000 000 ludzi I to EMOGRANTA!I z Obcych Krajow, co oznacza genetyczna Depopulacje poprzez Rozmycie Anglo Sasow !!!!

  W PRL Bis szokuje nam to samo, Poki co wyrzucaja Mlodych w okresie Reprodukcyjnym a reszte zagladzaja…..

 11. Rysio said

  No już dobrze – czuję się pokonany i całkowicie rozłożony na łopatki.

  😉

 12. Piotr said

  Panowie nie popadajcie w skrajności! Warto wiedzieć o tym, że rzeczywiście pierwsze tomy komiksu Tintin miały bardzo silny przekaz polityczny, a w drugim tomie („Tintin w Kongo”) nawet w pewnym sensie rasistowski (mówię to obiektywnie gdyż jestem sympatykiem serii). Było to wywołane chęcią wpłynięcia na ludność Belgii i wywołania u nich określonych zachowań, np chęci wyzysku Kongo w celu zwiększenia bogactwa państwa. Jednak wracając do tematu waszej dyskusji, czy to że grupy społeczne o innym kolorze skóry domagają się poszanowania ich praw oznacza ,że należy wypędzić ich z kraju? Warto zaznaczyć że to europejczyk narzucił swoją cywilizację i kulturę krają Afryki, a nie odwrotnie! Największą głupotą z jaką w życiu się spotkałem jest twierdzenie że ludność wywodząca się z kontynentu afrykańskiego ma zapisany w genach wandalizm i inne nie pozytywne cechy. W miastach Afryki przestępstwa są bardzo częste gdyż wraz z wprowadzeniem europejskości nie wprowadziliśmy tak naprawdę cywilizacji, tylko wyzysk! A dlaczego w Amerykańskich filmach w więzieniach jest więcej ludzi o czarnym kolorze skóry?
  1.Lepiej to wygląda w telewizorze białego odbiorcy…
  2. Ci ludzie to często (oczywiście nie zawsze) biedni źle wykształceni imigranci zniszczeni naszą podłą pełną wyzysku cywilizacją

Sorry, the comment form is closed at this time.