Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Ks. Boniecki znów przeciw krzyżowi

Posted by Marucha w dniu 2012-12-10 (Poniedziałek)

W Sejmie nie powinien wisieć krzyż – powiedział na spotkaniu z cyklu „Kościół otwarty” ks. Adam Boniecki. Mimo zakazu prowincjała zakonu Marianów, duchowny na spotkaniu chętnie udzielał wywiadów.

– Jeśli komuś przeszkadza krzyż w takim miejscu, to nie powinien on tam wisieć. Nie można nikogo zmuszać, żeby na ten krzyż patrzył – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” były naczelny „Tygodnika Powszechnego” [Sami nie wiemy, czy ks. Boniecki to bardziej ksiądz, czy rabin – admin]

 

Słowa te padły w kontekście akcji Janusza Palikota przeciwko obecności krzyża w Sejmie. Ks. Boniecki stwierdził, że nie chce, by w ten sposób obrzydzano krzyż.

Ksiądz wypowiedział te trudne do zrozumienia słowa po debacie na temat Kościoła otwartego i jego wrogów, w której oprócz ks. Bonieckiego uczestniczył dominikanin o. Maciej Zięba [O. Zięba to swego czasu członek polskiej gałęzi Komisji Trójstronnej. Co to jest ta Komisja, nie ma sensu przypominać. – admin]

– Spotykamy się ostatnio z silnymi atakami na Kościół otwarty – mówiła dziennikarka Ewa Kiedor, prowadząca spotkanie. Wskazywała postawę abp. Józefa Michalika i bp. Antoniego Dydycza. – Biskup Dydycz powiedział, że „Kościół otwarty jest martwy. Coś może umierać, a jednocześnie zatruwać innych” – cytowała.

Ks. Boniecki nie zawahał się skrytykować hierarchów. – Reprezentują ludzi wystraszonych i ich przekonania – powiedział. – Kościół zamknięty jest zalękniony, niepewny wiary – mówił ks. Boniecki.

– Zalękniony, że każde naruszenie tożsamości spowoduje rozsypanie się jej i zagubienie – dodał o. Zięba.

Zakaz wypowiedzi dla mediów został wydany księdzu Bonieckiemu przez zakon marianów w ubiegłym roku po wypowiedziach dotyczących obecności krzyża w Sejmie i w związku z obroną satanistycznych gestów Adama „Nergala” Darskiego. Podczas spotkania prócz dziennikarzy „Gazety Polskiej Codziennie” rozmowę z księdzem Bonieckim przeprowadziła również dziennikarka TVN24 Brygida Grysiak.

Źródło: niezalezna.pl
http://www.pch24.pl/

Zdaniem postępowych katolikówniarzy,  jacy zaglądają do gajówki, pozbycie się krzyża z przestrzeni publicznej to zapewne kolejny „genialny pomysł”, umacniający pozycję Kościoła oraz zyskujący mu rzesze nowych wiernych. 
Admin 

Komentarze 44 do “Ks. Boniecki znów przeciw krzyżowi”

 1. GM said

  Zdaniem postępowych katolikówniarzy, jacy zaglądają do gajówki, pozbycie się krzyża z przestrzeni publicznej to zapewne kolejny “genialny pomysł”, umacniający pozycję Kościoła oraz zyskujący mu rzesze nowych wiernych.
  Admin

  Nie wiem czy wiernych, ale na pewno fanów na Facebooku, a to już sukces i to marketingowy. Zaryzykuję stwierdzenie,że Kościół bez krzyża jest bardziej sexy 😉

 2. GM said

  P.S. Bardziej sexy – tak jak ksiądz bez sutanny i baba z fallusem.

 3. ponury said

  Boniecki to taki sam eunuch z pełnym pampersem jak Nergal.

 4. AniaK said

  Re1,2,3:
  Pogratulować błyskotliwości. Chamstwo może pominę. Od takich obrońców Krzyża staram się trzymać z daleka.

 5. JO said

  To sa Owoce Pontyfikatu JPII , ktory przepraszal wszystkich za Grzechy Koscola Katolickiego, wybaczal Tym , ktorzy o wybaczenie nie prosili, I drawl przyklad Piekny mowienia do Odwiecznych wroGow Kosciola ” nasi starsi Bracia”

 6. GM said

  Szanowna Pani Aniu, może i w niezbyt subtelnej formie zwróciłem uwagę na fakt zidiocenia współczesnych katolemingów, czy jak kto woli -chrześcijan wyznania rzymskokatolickiego, którzy (znów pozwolę sobie na grubiaństwo), dadzą sobie narobić na głowę byle nikt nie posądził ich o zacofanie, nacjonalizm tudzież inną ksenofobię.
  Pani zdaniem x. Boniecki ma rację, jeśli krzyż kogoś gorszy, należy go usunąć?
  Odsyłam do Św. Pawła: „Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. (…) Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi” (1Kor 1,18.22—25).
  P.S. Dla x. Bonieckiego krzyż w sejmie jest zgorszeniem, zaś Adam Darski – niesłusznie szykanowanym artystą. Kim zatem jest x. Boniecki, Żydem, poganinem?

 7. AV said

  @GM: „ksiądz” Boniecki już dawno odkrył swoje karty, to kim jest i to, co jest dla niego najważniejsze. „ksiądz” Boniecki ma tak duże parcie na szkło, że nie jest w stanie nawet wywiązać z bądź co bądź obowiązku służbowego nałożonego przez jego przełożonego. Jak wiemy mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Nie ma co dywagować na temat człowieka, który jest takim księdzem, jakim płemiełem jest niejaki Donald T. Zostawmy go Panu Bogu… Za biednych ludzi zawsze trzeba się modlić, bo „tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.” Ja mu szczerze współczuję.

 8. GM said

  Re.7.
  Słusznie.

 9. Teresa said

  O klękaniu
  http://pl.gloria.tv/?media=369388

 10. Joe said

  Re…7-Czy tylko parcie na szklo?.Z tego co wiem o takich jak un….maja pozaczepiane HAKI w tak czule miejsca….ze tancza.spiewaja i stepuja jak chce oficer prowadzacy.A jest takich w KK…multum.

 11. Brat Dioskur said

  Byc moze ta dziadyga, pelniaca funkcje ksiedza ,ma Alzheimera w poczatkowym stadium.Inaczej tych jego ciaglych kretynizmow nie sposob wytlumaczyc.

 12. Maciej said

  Mnie gorszy to co jest na około w sejmie, wokół krzyża, i tylko dlatego zdjął bym stamtąd ten symbol którego kompletnym zaprzeczeniem w zachowaniu i rządzeniu są osobnicy zasiadający w sejmie. To nie godne miejsce dla symbolu prawdy i dobra, nie chcę gorszych porównań używać wobec tej chołoty żerującej na narodzie polskim bo mówimy o krzyżu …

 13. Marucha said

  Re 12:
  Panie Maćku, to może pozamykać też kościoły, bo zachowanie wielu osobników w ich pobliżu, lub nawet wnętrzu, ubliża Chrystusowi?

 14. yokmokk said

  Te wulgaryzmy są podejrzane. Podejrzane. Rzeczywiście,PRAWDZIWY obrońca krzyża by ich nie używał. A Boniecki to ani ksiądz, ani Polak. Yokmokk.

 15. yokmokk said

  Te wulgaryzmy są wielce podejrzane. PRAWDZIWY obrońca krzyża ich nie potrzebuje – w żadnym celu. A Boniecki to ani ksiądz, ani Polak. Yokmokk.

 16. GM said

  Panie Macieju, proponuję zatem aneks do ustawy zasadniczej – może zaczynać się w ten sposób:
  My z woli Boga Naród Polski zrzekamy się wszelkiej władzy w naszym kraju na rzecz,” w pewnym sensie, naszych starszych braci w wierze”…

 17. GM said

  RE. 14. Przepraszam za tę „babę z fallusem”, próbowałem zawrzeć w tej metaforze pogoń posoborowych katolików za tzw. duchem czasu 🙂

 18. Griszka said

  A Panowie GM i Ponury nie mogli już bardziej kulturlanie ?

 19. Marucha said

  Re 18:
  Rozumiem obiekcje, ale czasami kultura przegrywa z poczuciem bezsilności wobec łobuzów (także religijnych), do jakich należy rabin Boniecki.

 20. olagordon said

  prosze zobaczyc co zrobiono z kościoła we Francji http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A494-Travexin.htm

 21. olagordon said

  nie żyje ks prof Jerzy Bajda http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/17616,ks-prof-jerzy-bajda-nie-zyje.html

 22. Kudlaty said

  „Poniewaz zawiadujemy przemyslem podreczników i nowymi mediami my
  mozemy miec pozycje jako autorytety religijne. Wielu naszych rabinów jest profesorami w rzekomo
  chrzescijanskich teologicznych seminariach”

  Kilka lat temu,jak pierwszy raz czytalem wywiad z Rosenthalem,(fragment powyzej) to nie bardzo w to wierzylem.
  A dzis wierze .

 23. wet3 said

  @ AniaK
  Czy panie nie widzi, ze to jest rebe Boniecki noszacy koloratke tylko dla zmylki???! Niech sie wreszcie Pani otrzezwi!

 24. Jan said

  Ad.5. Zgadza się. Boniecki to wyjątkowo bliska osoba dla JPII. był nawet redaktorem ‚Loservatore Romano” .

 25. AniaK said

  Re12:
  Panie Maćku, ja bym nie tylko Krzyż stamtąd wzięła ale i Godło. Do Godła tam też nie mają szacunku. Tam w zupełności wystarczą kamery. A stolicę to ja już od dawna proponuję przenieść do Krakowa. Tych z wiejskiej – z małymi wyjątkami – bym nie ruszała. Myślę, że zdecydowana większość zasłużyła sobie na roczny urlop bezpłatny. Kryzys z oszczędności na pewno uda się im przetrwać.

  Re23:
  Pani Ania w ks.Bonieckim widzi przede wszystkim człowieka. To pani Ani w zupełności wystarcza.

  Brawo Pani Aniu. Grunt to widzieć człowieka – w każdym. W kłamcy, złodzieju, bandycie. Bo oni są tacy biedni, nierozumiani… – admin

 26. AniaK said

  Re19:
  Kultura kulturą, ale zanim niektórzy dorwą się do klawiatury, to najpierw niech lepiej zerkną w prawy górny róg. Przynajmniej w okresie Adwentu darowaliby sobie takie chamskie komentarze. Co innego nie zgadzać się kimś, a co innego obrażać.

 27. AniaK said

  @Admin
  Człowieka doszukać się w kimś zdarza mi się niezmiernie rzadko. Zdarzają mi się też pomyłki.

 28. GM said

  Pani Aniu, za dużo wypilem do śniadania- proszę o wybaczenie. Oczywiście po trzezwemu widzę człowieka wszędzie.

 29. wet3 said

  @ AniaK
  Czego, biedna kobieto, sie nacpalas???

 30. Griszka said

  Na szczescie ks. Boniecki i inni czlonkowie V kolumny w Krk (Zieba, Hryniewicz) sa w tzw. ‚Pelnej lacznosci’…

 31. Griszka said

  @Wet3
  Najlepiej stad wszystkich od razu przeganiac…

 32. Maciej said

  @ 13

  Panie Gajowy, ja nie porównywałbym kościoła z sejmem, kościół jako budynek ma inny charakter i jest innej instytucji i innej jurysdykcji podlega, na innych prawach jest oparty, na prawach Bożych. Natomiast budynek sejmu to obecnie zbieranina ludzi którzy w większości są obłudnikami, kłamcami i moralnymi karłami którzy przyczyniają się do niszczenia polskiego narodu ( społeczeństwa polskiego – naród to niestety werbalny antyk) na kilka sposobów, o czym kto jak kto, ale szanowny Pan Gajowy wie najlepiej. Po za tym wydaje mi się, że ubliżanie Panu Jezusowi swoim zachowaniem boli jego serce tak samo gdziekolwiek by się ono nie działo, jeśli ktoś zachowuje się nie godnie w miejscach świętych lub pobliżu tych miejsc jest po prostu głupi.

  @ 25

  Pani AniuK obecne godło w swej symbolice nie ma nic wspólnego z narodem polskim, reprezentuje właśnie te siły które okupują nasz naród. Gdyby polskiego godło wisiało w sejmie, krzyż byłby w nim zawarty jako symbol wiary, ale i moralnych wskazówek dla władzy.

  @ 16

  Może taki aneks dałby większą świadomość w społeczeństwie, że jest faktycznie tak jak Pan napisał. Póki co ustawa zasadnicza – to pusto słów używany tylko by zatracać prawną suwerenność na rzecz instytucji zewnętrznych zarówno politycznych jak i ekonomicznych.

 33. marta15 said

  Czemu ten mlotek w ogole jeszcze sie publicznie wypowiada pozujac na ksiedza niby katolickiego.
  Swoja droga jego kretynskie wypowiedzi ukazuja moralna i duchowa degregenolade sekty watykanskiej
  Ale oczywisce na zaczadzonych katulikuf to i tak nie podziala.

 34. bart_w said

  Pozwolcie, prosze, i mnie podzielic sie z Wami pewna mysla.

  Mam w domu kibelek (wiecej, niz jeden, ale to nie ma nic do rzeczy). W zadnym z owych przybytkow nie wisi nic swietego. To bylaby obraza dla ikony albo krzyza, gdyby znalazl sie w takim miejscu.

  Mysle tak sobie, ze dopoki sejm nie odzyska swojej pierwotnej i zamierzonej funkcji, nie bedzie godny tego, by w nim wisial krzyz.

  A nawet nie jest godny tego, by w nim wisiala polska flaga.

 35. marta15 said

  WYSZEDL nowy film na DVD o wojnie w Wandeii .
  Warto zakupic. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dobry prezent swiateczny zamiast jakis pierdulek.
  http://www.cfnorders.com/page2/page9/catholicbooks.html#payloom-detail16

 36. dr TS said

  Jeżeli trzeba już coś napiętnować, to złamanie przysięgi posłuszeństwa przez księdza Bonieckiego. I to przysięgi złożonej Bogu samemu! Sąd nad tym uczynkiem należy wyłącznie do Sędziego – Chrystusa.
  Są ludzie orły i są też wróble… Ale to dotyczy wszystkich – tych co są wierni i tych co łamią przysięgi…
  Krzyż jest teraz symbolem zwycięstwa Chrystusa nad Szatanem i powinien wisieć wszędzie, bo jest znakiem sprzeciwu szatanowi i jego knowaniom. W Sejmie ma kłuć w oczy wróble, orłom nie przeszkadza. To ostatni symbol Polski, która jest tylko Polakom potrzebna…

 37. Jan said

  Ad 36. Można i tak sprawę ująć i to bardzo dobrze. W WC nie należy wieszać świętych symboli. Niemniej uznając że sejm jest zły i tam nie powinien być obecny Krzyż – to w końcu dojdziemy do wniosku iż nawet w kościołach zamienionych na pseudo synagogi i inne świątynie gadania i dumania być nie powinien. A w końcu i w domach gdzie mieszkają „poplątani” niby katolicy.

 38. ponury said

  …prosze swe prośby o kulture skierowac do Negrala i jego pupila…. Kulturalnie tzn jak określić te indywidua?

 39. iskierka650@wp.pl said

  Re38:
  Nergal nie jest z mojej bajki więc się nim nie interesowałam. A w wypowiedziach ks.Bonieckiego chamstwa nigdy się nie doszukałam. Pańska kultura – moim zdaniem – nadaje się tylko do zsypu.

  Re32:
  Panie Maćku, dziękuję za zwrócenie uwagi na godło. Ja trochę niedowidzę, ale bardzo się dziwię, że ci z IPN-u nie zwrócili na to uwagi. Teraz dopiero mi się w głowie rozświetliło. Ja już chyba poniała dlaczego oni tak bronią tego krzyża. Krzyż i godło stanowią całość układanki. Godła do krzyża nie mieli odwagi przybić, więc go powiesili obok. Co to oznacza chyba nie muszę tłumaczyć.

 40. AniaK said

  Re39:
  Iskierko650, zgadzam się z Tobą w 100%-ach.

 41. Marucha said

  Re 39, 40:
  Panie Iskierko i Aniu…
  Był taki zbir, Beria, który był bardzo kulturalnym człowiekiem. W Polsce zaś pewien stalinowski sędzia (zapomniałem nazwiska) również odznaczał się niezwykłą kulturą osobistą i ogładą, wydając wyroki śmierci na polskich patriotów.

  Specjalnie dla Pań wiersz Trembeckiego.

  Myszka, kot i kogut

  Co by to była za szkoda!
  O kąsek nie zginęła jedna myszka młoda,
  Szczera, prosta, niewinna; przypadek ją zbawił.
  To, co ona swej matce, ja wam będę prawił:
  „Rzuciwszy naszych pieczarów głębiny,
  Dopadłam jednej zielonej równiny,
  Dyrdując jako szczurek, kiedy sadło śledzi.
  Patrzę, aliści dwoje żywiąt siedzi:
  Jeden z nich trochę dalej, z milczeniem przystojnym,
  Łagodny i uniżony,
  Drugi zaś zdał mi się być burdą niespokojnym:
  W żółtym bocie z ostrogą chodził napuszony.
  Ogon zadarty do góry,
  Lśniącymi błyskotał pióry.
  Głos przeraźliwy, na łbie mięsa kawał,
  Jakby go kto powykrawał;
  Ręce miał, którymi się sam po bokach śmigał
  Albo na powietrze dźwigał.
  Ja, lubo z łaski boskiej dosyć jestem śmiała,
  Ażem mu srodze naklena,
  Bo mię z strachu drżączka wziena.
  Jak się wziął tłuc z tartasem obrzydły krzykała,
  Uciekłam tedy do jamy.
  Bez niego byłabym się z zwierzątkiem poznała,
  Co kożuszek z ogonkiem ma, tak jak my mamy.
  Minka jego nienadęta
  I choć ma bystre ślipięta,
  Dziwnie mi się z skromnego wejźrzenia podobał.
  Jak nasze, taką samą ma uszka,
  Coś go w nie ukąsiło, bo się łapką skrobał.
  Mój duszka!
  Szłam go poiskać, lecz mi zabronił ten drugi
  Tej przyjacielskiej usługi,
  Kiedy nagłego narobił kłopotu,
  Wrzasnąwszy na mnie fukiem: kto to tu? kto to tu?

  ‚Stój – rzecze matka – córo moja luba.
  Aż mrowie przechodzi po mnie.
  Wieszli, jak się ten zowie, co tak siedział skromnie?
  Kot bestyja, narodu naszego zaguba!
  Ten drugi to był kogut, groźba jego pusta.
  I przyjdą może te czasy,
  Że z jego ciała jeść będziem frykasy
  A zaś kot nas może schrusta.
  Strzeż się tego skromnisia, proszę cię jedynie,
  I tę zdrową maksymę w swej pamięci zapisz:
  Nie sądź nikogo po minie.
  Bo się w sądzeniu poszkapisz.’

 42. AniaK said

  Re42:

  Specjalnie dla Pana Gajowego.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tygodnik-powszechny-w-gpc-nieprawdziwe-informacje-,1,5328733,wiadomosc.html

  Mam nadzieję że z „Gazetą Polską Codziennie” Pan nie ma nic wspólnego.

 43. Marucha said

  Re 42:
  Podany przez Panią artykuł potwierdza wszystko, co napisano o „księdzu” Bonieckim.
  Ma on zakaz wypowiadania się – ale się chętnie wypowiada.
  M.in. w ten sposób:
  „Chrześcijanie nie muszą mieć w Sejmie krzyża. On tam jest nie dlatego, że większość Polaków to chrześcijanie, ale dlatego, że takie są korzenie naszej kultury”
  „Jeśli komuś przeszkadza krzyż w takim miejscu, to nie powinien on tam wisieć. Nie można nikogo zmuszać, żeby na ten krzyż patrzył”

  No i to by było na tyle..

 44. ponury said

  http://st.dwn.so/v/DS50444A0E …ciekawy film o kulturze…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: