Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Pogańskie żniwa

Posted by Marucha w dniu 2012-12-10 (Poniedziałek)

Nakręcanie spirali nienawiści wobec Kościoła katolickiego, duchowieństwa i wartości chrześcijańskich wkroczyło w taką fazę, że nikt już nie może mieć wątpliwości, ku czemu zmierza i czym skutkuje. Na sprofanowanie Jasnogórskiego Wizerunku nie odważyli się nawet zaborcy, natomiast dochodzi do niego w naszych czasach, siedem i pół roku po pontyfikacie Jana Pawła II.

Główna przyczyna takich występków leży w nasilającym się nauczaniu pogardy, które coraz dotkliwiej sączy się ze środków masowego przekazu, trafiając do najbardziej mrocznych zakamarków ludzkich wnętrz, rozniecając wrogość i piętrząc podziały. Wśród milionów ludzi zawsze może pojawić się ktoś, w czyim zachowaniu znajdzie ujście skutecznie zatruta wyobraźnia i zafałszowane rozeznanie.

Najwyższy czas, by przede wszystkim w Kościele przywrócić zachwianą jedność, kładąc kategoryczny kres podziałom na katolików „przedsoborowych” i „posoborowych”, „zamkniętych” i „otwartych”, „toruńskich” i „łagiewnickich”, „radiomaryjnych” i „tygodnikowych”. Każdy, kto im sprzyja i je szerzy, burzy jedność, której brak dotkliwie godzi w prawdę i wiarygodność głoszenia Ewangelii. I nie łudźmy się, Kościół nie ma w świecie samych tylko przyjaciół. Wszelkie podziały tworzą również przedpole dla nieprzyjaciół Kościoła, którzy je wykorzystują do podmywania i osłabiania tożsamości chrześcijańskiej, wyszukując wśród katolików, zwłaszcza wśród duchownych, narzędzia przydatne do niszczenia Kościoła od wewnątrz.

Najwyższy czas, by położyć kres prawdziwej mowie nienawiści, którą bez opamiętania szerzą prominentni przedstawiciele partii politycznych, w czym niechlubny prym wiedzie Janusz Palikot. W ostatnim okresie wtórują mu nawet niektórzy członkowie rządu, a zabierając głos w sprawach moralnych i etycznych, roszczą sobie pretensje do zastępowania duchowieństwa. Wygląda też na to, że wzywanie do monitorowania kazań i homilii ma wzbudzić strach i zamknąć usta głosicielom Ewangelii, natomiast rządzącym zapewnić sprzyjający PR i całkowitą bezkarność.

Najwyższy czas, by postawić tamę zohydzaniu i obrzydzaniu duchowieństwa katolickiego, wyśmiewaniu i wyszydzaniu wiernych oraz zasad naszej wiary, a także deptaniu i profanowaniu świętych i ojczystych wartości, których symbolem jest Jasna Góra.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski
Autor jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przewodniczącym Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Księdzu profesorowi Chrostowskiemu zabrało trochę czasu, aby zrozumieć, iż „dialog” z żydami tyleż ma sensu, co próby ochrzczenia diabła. Poczekajmy jeszcze – a może zrozumie też, iż nie ma mowy o żadnej „jedności” katolików i posoborowców, gdyż są oni wyznawcami różnych religii. Jedni bowiem wierzą w to, w co zawsze wierzono – drudzy zaś w to, co im się aktualnie do wierzenia podaje, choćby stało na przeciw Ewangelii i Tradycji.
Admin.

Komentarzy 18 do “Pogańskie żniwa”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. Kudlaty said

  „Otóż, jeżeli podejmujemy dialog, to – i z judaizmem rabinicznym – to dlatego, że mamy świadomość, że także we współczesnej religii żydowskiej, pomimo wielkiego potencjału anty-chrześcijańskości, jest jednak pewna wierność i ciągłość z judaizmem biblijnym. I że rozmaite formy życia religijnego żydowskiego prowadzą wyznawców judaizmu do Pana Boga, i że jest to dla tych z nich, którzy żyją wedle swojego sumienia, no – skuteczna droga do Pana Boga.”

  Jest to cytat z ksiazki ks Chrostowskiego o slawnym juz dialogu.Szkoda,ze ks Waldemar nie rozwinal glebiej tematu inie podal jaka wiernosc i ciaglosc z judaizmem biblijnym ma judaizm rabiniczny czyli lucyferyzm,i jakie to sa te formy zycia satanizmu talmudycznego,ktore prowadza do Boga.
  Dla mnie ks Chrostowski nie jest autorytetem bo po prostu pieprzy w duchu hermeneutyki ciaglosci.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Ks. Chrostowskiemu trzeba oddać sprawiedliwość, iż w końcu zrozumiał bezsens „dialogu” z judaistami.
  https://marucha.wordpress.com/2008/02/16/obled-rozprzestrzenia-sie/
  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/
  Tak, że podany cytat nie reprezentuje (mam nadzieję!) obecnych poglądów ks. Chrostowskiego.

  Ale poza tym ks. Chrostowski to oczywiście posoborowie…

 4. zofia said

  Ks. prof. W Chrostowski wierzy i glosi, ze ZBAWIC MOZNA SIE TYLKO W JEZUSIE CHRYSTUSIE. Wiele razy sluchalam jego kazan i bylam na Mszy Sw. b godnie sprawowanej.
  Badzmy uwazni i roztropni sluchajac wielu abp.,bo tu juz nie tylko o ich uczynki chodzi ale o to czego nauczaja!!!
  oto przyklad abp. gdzie trzeba Znak Krzyza uczynic aby nie bylo straszno:
  „On nie grał roli humanisty. On był rzeczywistym humanistą – mówił w homilii o zmarłym abp Gocłowski.

  – Talentem, który dominował w Twoim życiu, profesorze, było dostrzeżenie niezwykłego charyzmatu twórcy „Solidarności”. Było to spotkanie spontaniczności ideowej z gruntowną wiedzą. A to wszystko było tak bardzo potrzebne w walce z depczącym prawa człowieka systemem – mówił abp podkreślając wkład Zmarłego w rozwój demokracji i humanizmu w Polsce. – Szedłeś w pochodzie współczesnej ludzkości kierując się zawsze głębokim poszanowaniem dla człowieka, jego rozumu i woli, jego sumienia i wolności – mówił abp Gocłowski. Jak dodał, prof. Geremek rozumiał politykę jako „roztropną troskę o dobro Rzeczypospolitej”.

  – Drogi profesorze, musimy wiele jeszcze zrobić w świecie, Europie i porządkującej swą wolność ojczyźnie. Twój trud i Twoja mądrość niech stanie się zaczynem wielkich planów. Bóg, którego poszukiwałeś i człowiek, którego rozumiałeś, jawią się teraz dla Ciebie w pełnej oczywistości. Nadprzyrodzoność – jej doświadczasz w tej chwili. A człowieczeństwo nasze wspieraj przed Bogiem – powiedział na koniec abp Gocłowski.”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5475110,Msza_za_prof__Geremka___Pan_byl_najwiekszym_z_Polakow_.html

 5. Tralala said

  Ksiadz Chrostowski, skad inad madry czlowiek, obudzil sie tylko na lewe oko. Jam nam zydzi wprowadza prawa Noego, poczym zabronia wiary w Trojce Swieta i boskosc Chrystusa, ks Chrostowski moze obudzi sie na prawe oko.
  Nienawisc do KK szerzona jest moze i rekami katolikow, ale glowa eskimosow organizowana.
  Jezeli ksiadz profesor o tym nie wie, no to …nie ma o czym z nim rozmawiac.

 6. marat15 said

  niesamowice wazny i ciekawy artykul redaktora „Catholic Family News” pana John Vennari. czytalam calosc w gazecie.
  Ciarki przechodza jak czlowiek sobie uswiadomi co tak naprawde sekta watykanska, wyczynia i jak oglupia ludzi.
  Kto za nia stoi i dlaczego??
  Odpowiedz bardzo prosta. Dla tych co szukaja prawdy.
  Zaczadzone stado nigdy nie dojedzie do owych konkluziji, bo jest pozbawione umiejetnosci samodzielnego mysleni oraz jakiejkolwiek checi poznania Prawdy.
  http://www.cfnews.org/page10/page69/nothing_traditional.html

 7. marta15 said

  „…W ciągu ostatnich trzech tygodni, kardynał Koch ponownie potwierdził zasady zawarte w w Nostra aetate w przemówieniu do członków Papieskiej Komisji Watykanu ds. Kontaktów Religijnych z Żydami, opublikowanymi w L’Osservatore Romano, 07 listopada.

  Starania aby osiągnąć porozumienie z SSPX, Koch poinformował Komisję, „absolutnie nie oznaczaja ze”, Kościół katolicki akceptuje lub wspiera anty-żydowskich lub anty-semickich stanowiska rzekomo forsowane przez niektórych członków Bractwa.

  „Ojciec Święty (B16) powierzył mi”, powiedział Koch, „z przedstawieniem pytania w prawidłowy sposób. Nostra Aetate NIE MOZE byc w żaden sposób kwestionowana przez Magisterium Kościoła, jak SAM papież wykazał wielokrotnie w swoich wystąpieniach, pismach i jego osobistych gestach odnosnie udaizmu ” , ( B-16 JUZ TRZYKROTNIE, w przeciagu 6 lat , odwiedzil synagoge, JP-2 byl w przeciagu 26 lat tylko” jeden raz w niej”.

  Wspierajaca aborcje Anti-Defamation League bardzo szybko pochwalila uwagi Kocha. „… Wspieramy i witamy ” kardynała ” Kocha wyraźna i ponownie silna afirmację znaczenia Nostra Aetate dla Kościoła katolickiego”, powiedział Abraham Foxman, ADL Dyrektor Krajowy ( jak widac sekta watykanska MUSI byc zaaprobowana przez ADL–takie pieskie czasy nastaly).

  ADL-u komunikat prasowy chwali potwierdzenie „slusznsci” Nostra Aetate przez Kocha jako ” decydujący kompas wszelkich starań w kierunku dialogu żydowsko-katolickiego.”

  Ten sam komunikat prasowy cytuje rabina Erica J. Greenberg, dyrektora ADL Interfaith ktory mowi:, że: ” ADL z szacunkiem nalega ABY EWENTUALNA REHABILITACJA BRACTWA SSPX objela wymóg, że Bractwo ma PUBLICZNIE ODRZUCIC ich wieloletnia nienawiść [SIC], i że jako wyraz ich afirmacji /zaakceptowania Nostra Aetate, wymagane, jest aby BRACTWO usunelo wszelka anty-semicką retorykę, zarówno z ich internetowych, jak i ich publikacji drukowanych „.

  Nie możemy zbyt szybko więdnac przed zarzutem „antyysemityzmu” i „anty-judaizmu” dopóki nie dowiemy się dokładnie, w jaki sposób te „wybuchowe” terminy są określone. Trzeba pamietac, ze ten sam ADL, zgodnie z żydowskim historykiem , Jules Isaac, UWAZA Świętego Tomasza z Akwinu, Jana Chryzostoma, świętych, PAPIEZY i Ojców Kościoła, a TAKZE swietych ewangelistow za „anty-semitow”.

 8. marta15 said

  „…W dniu 8 czerwca 1999 roku, wziąłem udział w wieczórze dialogu żydowsko-katolickiego w miejscowym seminarium katolickim. Dwaj glowni mowcy prowadzący warsztaty to profesor James McManusz Amerykańskiej Konferencji Biskupów oraz rabin Leon Klenicki z Anti-Defamation League z B’nai B’rith.

  Rabbi Klenicki twierdził, że duchowni z początku wieku , (tych, których czcimy jako Ojców Kościoła: Augustyna, Ambrożego, Cyprian, itp.) działali z bardzo niedoskonałego/niedoinformowanego widzenia, o tym co się dzialo w czasach Jezusa Chrystusa. On twierdzil nawet, że Piłat był całkowicie odpowiedzialny za śmierć Chrystusa, i że faryzeusze tak w rzeczywistosci to probowali ostrzec Jezusa przed zdradą Piłata.

  Innymi słowy, Klenicki przedstawil/promowal fałszywe przekonanie, że ewangeliczne opisy wydarzen, które doprowadziły do ​​męki i śmierci Pana Jezusa, NIE SA godne zaufania, co ma dalej oznaczac, ze Ewangelie NIE SA tak naprawdę Słowem BOZYM.

  Tradycyjna doktryna katolicka, Klenicki powiedział nam, została otruty przez rzekomy „triumfalizmu” i „anty-judaizm”, który objawia się w tak- zwanym „nauczaniu pogardy” przez Kościoł katolicki w średniowieczu.
  To tak zwane „nauczanie pogardy”, jednak nie był niczym więcej niż Tradycyjną nauką Kościoła, ktora , na podstawie Pisma Świętego, twierdzi , że Nasz Pan polozyl KRES Staremu Przymierzu przez Jego mękę i śmierć na krzyżu, oraz poprzez ustanowienie Kościóła katolickiego w Nowym Przymierzu.

  Kiedy W PELNI uświadomić sobie POGARDE niektórych z tych potężnych grup żydowskich maja przeciw Chrystusowi, Jego Ewangelii i Jego Kościołowi , i kiedy lepiej uzmyslowimy sobie szkod,y jakie NOSTRA AETATE wyrzadzila doktrynie katolickiej , możemy tylko drżec , ( ze zlosci) , gdy czytamy pochwale w wykonaniu szefa Anti-Defamation League Abrahama Foxmana dla papieża B-16 za: „jego oddanie sie dla pełnej realizacji tego dokumentu [Nostra aetate], i za jego prawdziwe i szczere zaangażowanie na rzecz stosunków katolicko-żydowskich”.

  Traktowanie wszystkich ludzi, katolików lub nie, z miłością i szacunkiem jest wymagane zarówno przez prawo naturalne i boskie. Jest to naturalnym wynikiem duszy, który naprawdę kocha Chrystusa i wzoruje swe dzialania na Jego Bozym Modelu.

  Temu tez pokojowe stosunki z nie-katolickimi religiach są legalne/do zaakceptowania.
  Ale re-orientacjie/ZMIANE naszej Swiętej Doktryny po to , aby ZADOWOLIC nie-katolickie religie , jak zostało to dokonane przez Sobór Watykański II, JEST PRZESTEPSTWEM, ( it is CRMINIAL).
  Praca w kierunku zmiany kierunku doktryny JEST grzechem przeciwko samej WIERZE…”

 9. najnowszy model terminatora said

 10. marta15 said

  w 1985 roku sekta watykanska wypocila kolejny dokument zwany : „Notatki na prawidlowa prezentacje Zydow i Judaizmu w nauczaniu i katechezach Katolickego Kosciola”
  ten dokument zostal zaakceptowany przez JP2 jako „w pelni zgodny z jego osobistymi przekonaniami”.
  Ow dokument m.in. twierdzi ze ” z uwagi na tego samego Boga, ktory przemawia, trzymajac sie tego samego slowa, my musimy byc swiadkami tej samej, jedynej pamieci i jednej wspolnej nadziei w Nim, ktory jest Mistrzem historii. My musimy takze zaakceptowac nasza ODPOWIEDZIALNOSC aby PRZYGOTOWAC SWIAT na przyjscie Mesjasza poprzez WSPOLNA prace nad spoleczna sprawiedliwoscia, ( social justice) , szacunkiem dla ludzkich i panstwowych praw i dla socjalnego i MIEDZYNARODOWEGO porozumienia /ugody, ( for social and international reconciliation)….
  Tego pragniemy ,my Zydzi i Chrzescijanie zgodnie z przykazaniem aby kochac naszego blizniego, zgodnie z nadzieja na Krolestwo Boze i dzieki wspanialemu dziedzictwu Prorokow.
  Przekazana wkrotce przez katechezy taka koncepcja nauczalaby mlodych chrzescijan praktycznych sposobow na kooperacje/wspolprace z Zydami, ktora wyjdzie PONAD prosty dialog..”

  w 1973 roku ,deklaracja zostala wydana przez Zydowski Rabinat we Francji (Grand Rabbinate of France) w ktorym m. in pisze ,ze :
  ” nauczanie najwybitniejszych Zydowskich teologow mowi, ze MISJA religii wywodzacych sie z Judaizmu, ( za taka uwazaja oni tez Katolicyzm )
  JEST PRZYGOTOWANIE LUDZKOSCI na okres ery mesjanistycznej ogloszonej przez Biblie.
  Ow w/wymieniony dokument z 1985 wyprodukowny przez sekte watykanska i zaakceptowamy przez ich guru JP-2 , JEST W PELNEJ ZGODZIE z owa MISJA zlecona innym religiom przez Zydowskich teologow.

 11. marta15 said

  …”In its directives of May/June 1985 Rome has thus alloted to Catholicism the place and the role assigned to it by Jewish theology..”
  Angielska nazwa owego heretyckiego i judaszowskiego dokumentu z 1985 roku to :
  ” Notes for a Correct Presentation of Jews and Judaism in the preaching and Catechesis of the Catholic Church”, wydany przez Vatican Comission for Religious Relations with the Jews.
  This document was APPROVED by JP-2 . who „ratified it as being IN LINE with HIS OWN thinking…”

 12. Tralala said

  „Watykan bałwochwalczo przyjął talmudyczne, obce Pismu Swiętemu, zbrodnicze wobec chrześcijan 7 Praw Noego. Komisja watykańsko-rabiniczna 11-13.3.2007: Tradycja żydowska podkreśla Przymierze Noahidowe (patrz Księga Rodzaju 9:9-12) jako zawierające powszechny kod moralny obowiązujący całą ludzkość. Ideę tą odzwierciedla Biblia Chrześcijańska w Dziejach Apostolskich 15:28-29.”

  i caly dokument po angielsku :

  http://piotrbein.wordpress.com/2012/07/10/judaizacja-katolicyzmu-7-praw-noego/

 13. marta15 said

  a tutaj Judasz pozujacy na „kardynala” zwany Koch ,odkrecajacy do gory nogami PODSTAWOWE prawdy wiary KK.
  Zdrajca.
  Judasz przy nich to pikus.
  http://traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A499-Koch.htm

 14. marta15 said

  trailer z filmu o wojne w Wandeii

 15. JO said

  Ad.9 no , ale mi I ksiazka, ktora mowi, ze JPII byl Antysemita. Mowi, ze Judaizm Ma te same korzenie co Chrzescijanstwo z Mysla lub bez wyjasnienia, ze tu nie chodzi o judaizm rabiniczny…

  No I wydawca- Fronda

  Prosze mnie nie wciskac takiego kitu..

 16. Fran SA said

  Dialogi na cztery nogi z ‚religia’, ktora nie uznaje Jezusa i podpiera sie ksiega, ktora wyklucza wszystkich wyznawcow Jezusa z kategorii homo sapiens.

  Ciekawe, od czego zaczniemy ten ‚dialog’?

 17. Jan said

  „Dialog” nowe rozpowszechnione słowo nieobecne wcześniej w Kościele ze „starszymi” jest tym samym co powtarzanie szatańskiej umowy sanchedrynu z obrzydliwym Judaszem. . Chrystus Pan dopuszczając zdradę Judasza, wskazał co jest najgorszym grzechem i zaniedbaniem. Biskupi i księża ubabrani w zdradach nie potrafią uzmysłowić sobie, albo przyznać, że są jej uczestnikami. Stąd ciągła paplanina o dialogowaniu.

 18. JO said

  Ad.17. Tak, dialog jest zakazany Przez SwMagisterum.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: