Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Ukraina w UE i NATO?
  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Powstaje projekt ustawy legalizujący ubój rytualny

Posted by Marucha w dniu 2012-12-10 (Poniedziałek)

Ubój rytualny bez wcześniejszego ogłuszania powinien zostać zalegalizowany – poinformował w czwartek minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Posłowie PO i PSL już zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma zezwolić na ten proceder.

W poprzednim tygodniu Trybunał Konstytucyjny uznał, iż przepis rozporządzenia ministra rolnictwa, który pozwala na rytualny ubój bez wcześniejszego ogłuszenia jest sprzeczny z konstytucją i ustawą o ochronie zwierząt.

W odpowiedzi na decyzję TK powstaje poselski projekt, który ma zmienić ustawę o ochronie zwierząt. Jak dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita” posłowie chcą po prostu wykreślić z ustawy art. 34. , który mówi o tym, że „zwierzę kręgowe w ubojni może zostać uśmiercone tylko po uprzednim pozbawieniu świadomości przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.”

Ministerstwo Rolnictwa tłumaczy, że nie można zakazać uboju rytualnego, bo z dniem 1. stycznia 2013 roku wchodzi w życie rozporządzenie unijne, które zezwala na ten proceder.

Jednak prawnicy podkreślają, że nowe rozporządzenie nie oznacza automatycznego dopuszczenia uboju bez ogłuszenia w Polsce. „Państwa członkowskie mogą przyjąć przepisy krajowe, które służą zapewnieniu dalej idącej ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania”. – brzmi art. 26 unijnego rozporządzenia. Zatem ustawodawstwo krajowe może zarówno dopuścić taki ubój, jak i go wyłączyć – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

„Po raz kolejny ubój rytualny ma być wprowadzony w Polsce w sposób niezgodny z demokratycznymi standardami – osiem lat temu nielegalnym rozporządzeniem, teraz w ekspresowym tempie siedmiu dni. Rząd nie planuje żadnych konsultacji społecznych, ani rzetelnej debaty z organizacjami pozarządowymi” – czytamy w komunikacie prasowym Fundacji Viva!

– Obrońcy uboju rytualnego mówią, że zwierzę uśmiercane jest przez specjalistę jednym sprawnym cięciem, co decyduje o tym, że natychmiast traci ono przytomność i nie cierpi długo… To mit – mówi Dorota Wiland z Fundacji IUS ANIMALIA. – Utrata świadomości nie następuje natychmiast. To wynika z budowy anatomicznej i fizjologii zwierzęcia. Jak pokazują badania międzynarodowych komisji złożonych z niezależnych ekspertów, wykonane m.in. na zlecenie Komisji Europejskiej, liczba cięć waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu. Od momentu cięcia do utraty przytomności upływa od kilku sekund do nawet kilku minut. – dodaje.

Jak donoszą obrońcy praw zwierząt podczas planowanego w dniu 14 grudnia głosowania nad nowelizacją w Platformie Obywatelskiej ma obowiązywać dyscyplina klubowa głosowania mimo, iż kwestia uboju rytualnego jest sprawą sumienia i światopoglądu, czyli spraw, które powinny być pozostawione posłom. Za złamanie dyscypliny grozi kara 1 tys. złotych.

– Apelujemy do posłów o głosowanie zgodnie ze swoim sumieniem i jako organizacje deklarujemy, że pokryjemy kary nałożone przez klub na posłów – jeśli trzeba zorganizujemy zbiórkę pieniędzy na ten cel – mówi Katarzyna Śliwa-Łobacz z Fundacji Mondo Cane

Gra toczy się o wielką stawkę. W naszym kraju działa około 20 zakładów specjalizujących się w uboju rytualnym. Do końca roku w Polsce bez ogłuszenia zostanie zabitych kilkaset tysięcy krów. Mięso z tych zwierząt trafi m. in. do Izraela i Turcji. „Taki eksport to około 1 mld rocznie” – powiedział „Rzeczpospolitej” prezes organizacji Polskie Mięso Witold Choiński.

Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt planują na najbliższe dni serię działań wymierzonych przeciwko legalizacji uboju rytualnego, m.in. wystawienie przed Sejmem ekranu, na którym będzie odtwarzane wideo z uboju rytualnego, spotkania z posłami, kontakt za pomocą FB i maili oraz demonstrację.

– Podczas uboju rytualnego, zwierzę jest cały czas przytomne, czuje, widzi co dzieje się z nim oraz innymi zwierzętami – mówi Cezary Wyszyński, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

– Najpierw jest unieruchamiane, co wywołuje poczucie paniki. Pod wpływem silnego stresu serce zaczyna pompować szybciej krew. Często jest odwracane do góry nogami za pomocą tzw. obrotowych klatek ubojowych, co jest kolejnym stresorem. Następnie przecina się mu tętnicę, krtań, przełyk oraz tchawicę, nie uszkadzając przy tym rdzenia kręgowego. W pełni świadome zwierzę pozostawia się do całkowitego wykrwawienia. Niejednokrotnie treść żołądka dostaje się do tchawicy i zwierzę dusi się własnymi wymiocinami. – dodaje.

Na portalu Facebook zostało założone wydarzenie z apelem do władz PO o nie ogłaszanie dyscypliny klubowej na czas głosowania w sprawie uboju rytualnego

http://www.facebook.com/events/385847834830509/Ekologia.pl
Źródło: Rzeczpospolita, PAP, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Nie ma takiego draństwa i łotrostwa (słusznie) zakazanego gojom, którego nie da się zalegalizować w przypadku Żydów, a w tym przypadku, niejako przy okazji, i muzułmanów. Zwłaszcza, jeśli za legalizacją stoi opanowana przez żydostwo Unia Europejska.
Admin.

Komentarze 23 do “Powstaje projekt ustawy legalizujący ubój rytualny”

 1. osoba prywatna said

  A bardziej obrazowo wygląda to tak:
  7min 22s.
  Wieczny Żyd 4/4

 2. Brat Dioskur said

  „bo z dniem 1. stycznia 2013 roku wchodzi w życie rozporządzenie unijne, które zezwala na ten proceder.”

  Ale z ogluszeniem i to pod pewnym warunkiem ,bo Holandia zrobila wyjatek od tego nakazu i jezeli zwierze do 40 sek . nie wyzionie ducha to ma zostac zabite przez asystujacego weterynarza niweczac tym samym halal i koszer.

 3. BBC said

  APAGE SATANAS !!!

 4. JO said

  Uboj rytualny I jego legalizacja jest krokiem do rytualnej skladania Ofiary z ludzi, tzn innych Gojow- bydlat…

 5. wet3 said

  Sqrvysynstwo, znecanie sie nad Bogu ducha winnym zwierzetami …

 6. Niedaleko said

  Szukać GOOGL-em można długo ale nie wiadomo jak ta sprawa wygląda w UE.

  Holandia była atakowana by prawo zakazu się nie powidło. Jak to się zakończyło nie mogę się dowiedzieć. Mimo że niby stanowczo są przeciw http://tinyurl.com/blgtxmq

  Estonia wydaje się że daje sobie rade z zakazem. Ale jak to jest z resztom UE ?

 7. JO said

  Wyobrazacie sobie Panstwo jakie na psychice musi wybierac wrazenie, ze sie JE mieso tak ZAKATOWANEGO-zamordowanego zwierzecia?

 8. Zerohero said

  Najlepiej takie mięso wpakować w pierożki „uszy hanana” – pierożki upamiętniające masakrę wrogiego Żydom stronnictwa politycznego w starożytnej Persji. Ekstaza, cymesowy orgazm. Krew, cieprienie, Persja, Palestyna, buldożer, gułagi Lenina i Trockiego….aaaaa….i te „uszy” – iskra leci po krzyżu, palce drętwieją…oczy zachodzą mgłą.

 9. JO said

  Zydzi takimi emocjami Zyja, tym sie Karmia….jaka roznica, my dajemy Karmic Nasza Dusze Cialem Bozym-Jedyna Miloscia… A ONI Zbrodnia….Morderstwem .

 10. — Czy to prawda ze polaki upominaja sie , by zarabiac w sposob okrutny , obrzydliwy , w sposob od ktorego inne narody sie odcinaja ?
  Cokolwiek bym wiecej chcial napisac , bylo by zbyt obrazliwe
  Chyba ze Gospodarz by mnie zmoderowal .

 11. — Pan JO na 7-ce pisze ze : — My dajemy Karmic Nasza Dusze , Cialem
  Bozym – Jedyna Miloscia , A oni Zbrodnia i Morderstwem .

  Co Pan JO za glupoty opowiada . Od zawsze jest prawo , ze wspolnik zbrodniarze
  tez jest zbrodniarzem .
  Tylko w tym przypadku , my polaki jestesmy tu zydowskimi parobkami ,
  zaslugujacymi na miedzynarodowa pogarde .
  Dzieki tej decyzji Sejmu , Swiatu latwiej bedzie uwierzyc w Jedwabne , Polskie Obozy Smierci a w kolejnosci ze to Polacy wywolali II-ga Wojne Swiatowa .
  A co jeszcze nam wymysla . To uni wiedza .A glupich polakow uprzedzac ,
  ostrzegac , prawde im mowic , i tak nie uwierza .

 12. Fran SA said

  Panie Marucha
  Czas poznac prawo muzulmanskie.
  Koran nakazuje halal tylko tam, gdzie lokalne prawo na to pozwala. Polscy muzulmanie obchodza sie bez rytualnego uboju. O to byla wielka awantura w Nowej Zelandii, gdzie zydzi ( a maja teraz zyda premiera) probowali podpiac do swoich wrzaskow muzulmanow. Muzulmany sie nie zgodzily i oficjalnie wyjasniali, ze im Koran nakazuje szanowac lokalne prawo kraju, w ktorym zyja.
  Natomiast rabiny nie znosza kompromisu i wprowadzaja swoje prawa gdzie chca i kiedy chca. Unia juz skapitulowala. Polska tez.
  Tera bedzie na muzulmanow!

  Czasem trudno jest odroznic paskudna propagande od faktow, ktore MOZNA sprawdzic.

 13. Fran SA said

  Ja mysle, ze jak tak dalej pojdzie to wprowadzimy niedlugo nastepny zydowski rytual: Kapparot. W Nowym Jorku juz jest.

 14. niereligijna said

  a tak beda wygladac „chrzciny”…………metzitzah b’peh

 15. niereligijna said

  niech legalizuja wszystko…a nie wybiorczo

 16. Marucha said

  Re 12:
  Bardzo chętnie poznam prawo muzułmańskie na wyjeździe do jakiegoś kraju muzułmańskiego.
  Natomiast nie chcę go poznawać w Polsce.

 17. Kar said

  O to byla wielka awantura w Nowej Zelandii, gdzie zydzi ( a maja teraz zyda premiera) probowali podpiac do swoich wrzaskow muzulmanow.

  dzisiaj jest norma, ze kazdy kraj..demokratyczny kraj ma juz swojego zaprogramowanego gudlaja premiera. Bo jak mozna by inaczej?

  premier nie-zyd egzystuje dzisiaj tylko w krzakach u papuasow

 18. Ad 12

  Kolega opowiada duby smolone. Znam kilku muzułmanów mieszkających w Polsce. Zawsze starają się jeść mięso halal. Do tej pory nie mieli problemów. Wszyscy których znam bez kłopotu kupowali zwięrzęta bezpośrednio od rolników i nieraz sami rolnicy pomagali im w rytualnym uboju.

  Polska do tej pory osiągała spore zyski w dziedzinie produkcji mięsa z rytualnego uboju. Już kilka lat temu było wiadomo, że Unia zgodzi się na rytualny ubój, gdyż zarówno Żydzi jak i muzułmanie mają więcej do powiedzenia niż walnięta w czerep Bardotka, która zdaje się najgłośniej walczyła z rytualnym ubojem.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Panie Tomku, na jakie jeszcze ustępstwa wobec muzułmanów i żydów możemy pójść?
  Może obowiązkowo obrzezywać wszystkich niemowlaków płci męskiej?
  Nakazać wieszanie półksiężyca w urzędach?

  Nie wszystko można przeliczać na zysk pieniężny.
  Ubój rytualny to barbarzyństwo i bestialstwo. Bóg na pewno go sobie nie życzy.

 20. Re 19

  Od stuleci żydzi i muzułmanie, jacy od wieków tu mieszkali zabijali zwierzęta jak tam sobie chcieli i nikomu rozsądnemu do głowy nie przyszło im tego zabraniać.

  Porównuje pan sprawy z dwu róznych kategorii ontologicznych. Czym innym jest tolerowanie zasad religii, którą uważamy za błędną, a czym innym jest wprowadzanie jej elementów do własnej cywilizacji i kultury. Zresztą muzułmanie i żydzi nawet współcześnie, kiedy postępuje zlewaczenie życia społecznego w cywilizacji łacińskiej nigdy słowem nie zająknęli się o powszechnym dla wszystkich obowiązku obrzezania osobników płci męskiej.

  Ponadto zachowajmy pewną podstawową zasadę – miłości bliźniego, co sprowadza się do dwu praktycznych formuł – „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe” i „czyńcie innym tak, jakbyście sami chcieli, aby wam czynili”. Pańskie pomysły jak i pomysły wielu forumowiczów idą dalej w stronę zamordyzmu niż polityka np. Islamskiej Republiki Iranu, gdzie chrześcijanie w swoich dzielnicach zabijają po swojemu zwierzęta (nikt nie nakazuje im robić tego rytualnie), jedzą wieprzowinę i piją alkohol, a przecież to wszystko jest w islamie haram.

  Czy ubój rytualny to barbarzyństwo – zapewne nie większe od uboju stosowanego powszechnie w produkcji mięsa na wielkoprzemysłową skalę. Nie wiem, czy zdaje pan sobie sprawę, ale dokładnie to samo mówią muzułmanie o naszych sposobach uboju zwierząt i zastanawiam się często, czy nie mają po części racji np. kiedy pomyślę sobie o świniach jadących na taśmie do tunelu, gdzie mają być porażone prądem, część z nich do celu dociera martwa – wcześniej padają na zawał ze stresu, spowodowanego wiedzą o rychłej śmierci.

  Pan Bóg nie życzy sobie wielu ważniejszych rzeczy od kwestii uboju zwierząt. Obserwuję, że suterena ruchu narodowego na tutejszym forum kwitnie w najlepsze. Dla sporej grupy gości najważniejsze to ponarzekać na żydów, żydomasonów i czasami muzułmanów. I jeszcze te dziwne recepty na naprawę sytuacji np. gospodarczej polegające na wprowadzaniu wymyślonego przez żyda Marksa socjalizmu, dla niepoznaki nazywanego nieco inaczej.

 21. Unia Europejska, która oficjalnie ma na swej fladze „maryjny wieniec z gwiazd 12-stu” – legalizuje praktyki znane mi z lektury ksiąg czarnomagicznych, gdzie m.in. było napisane, jak efektywnie spuścić krew z ŻYWEGO psa czy gołębia dla odniesienia korzyści własnej. Tak się więc zastanawiam: skoro liczba gwiazd na unijnej NIEBIESKIEJ fladze nie ulegnie zmianie, choćby w niej było utopionych więcej krajów – to czy nie chodzi przypadkiem o mityczne 12 POKOLEŃ IZRAELA i ich symboliczny triumf
  nad wyznającą chrześcijaństwo Białą Europą???
  PS. Jestem w stanie zrozumieć sadyzm, ale gdy ma to sankcje religijne (także popi np. wyświęcający narzędzia mordu ukraińskich rizunów), to mnie strzela CHUJ!

 22. Marucha said

  Re 21:
  Skąd Pan wytrzasnął ten „maryjny wieniec” Unii Europejskiej, która jest organizacją antychrześcijańską?
  Oczywiście, ze chodzi o 12 pokoleń Izraela!

 23. @ 22
  Jakoś muszą to oficjalnie tłumaczyć durniom. Pierwszy raz spotkałem się z nią w szkole średniej, a innym razem w koszermediach, przy sposobności skrzeczenia Wojtyły ‚Polska potrzebuje Europy… Europa potrzebuje Polski’. A Pan jaką oficjalną wersję słyszał?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: