Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bez tematu – 10 (12.2012)

Posted by Marucha w dniu 2012-12-11 (Wtorek)

Miejsce na wolne tematy, czyli na wypowiedzi nie pasujące nigdzie indziej.

Poprzednio ukazywały się tu:
https://marucha.wordpress.com/2012/12/04/bez-tematu-9-12-2012/

Gajowy Marucha

Kontynuacja wpisów:
https://marucha.wordpress.com/2013/01/01/wolne-tematy-1-2013/

Komentarze 302 do “Bez tematu – 10 (12.2012)”

 1. sw. Mikołaj said

  Zdanie z artykułu na serwisie BBC: Ksenofobia i nietolerancja w Europie wzrasta.

  A więc jest jakaś nadzieja!….

 2. AniaK said

  Pozwolę się nie zgodzić z autorem tekstu.

 3. 25godzina said

  Michalkiewicz grabarzem Polski! 😀

 4. tutaj said

  Panie Marucha. Coś jest na rzeczy z tym zabójstwem
  http://reign77.nowyekran.pl/post/82648,seryjny-samobojca-na-urlopie-w-zastepstwie-eksplodujacy-nozownik

  Może… – admin

 5. 25godzina said

  @4
  1. Tu To są (byli) ludzie znający się na broni/obronności itd itp
  2. To jest środowisko na 100% kontrolowane przez tajne służby3
  3. Po co najpierw dźgać kogoś nożem a potem odpalać jakąś bombę (która ma nie wyrządzić szkody)?

  Dzień wcześniej:
  4. Wsiada facet w pociąg, żeby dojechać w mróz ze śląska do Częstochowy, wcześniej przygotowuje żarówki z tuszem czy farbą a wszystko nie po to, żeby zniszczyć obraz, tylko wywołać określony efekt, efekt zniszczenia obrazu oraz efekt medialnej histerii.
  5. Katolickie lemingi (przewidywalne do bólu) reagują – zgodnie z planem – histerią,

 6. Wandaluzja said

  Strzegom był STOLICĄ ŚLĄSKA, gdyż tam zbiegały się bydlne drogi z Węgier i Podola do Niemiec Północnych a handel wołami był tak ważny jak handel zbożem. W Europie Północnej nie opłacała się hodowla bydła mięsnego, tylko mlecznego, a wołowina była strategicznym wiktuałem marynistycznym. My dusiliśmy Krzyżaków embargiem na wołowinę, w którą musieli się oni zaopatrywać w Szczecinie, do którego trafiała część wołów węgierskich i ruskich.
  Był jeszcze II powód, dla którego Henryk I musiał budować pałac Królewski w Strzegomie. Świdnica była we władaniu Świnków jako Wolnych Panów Śląskich więc trzeba była zrównoważyć SPLENDOR Książa. Henryk I zakwaterował więc tam Agnieszkę Merankę, której Filip II August kupił w odprawie rozwodowej 2 kasztelanie: jaworską i strzegomską, która podjęła tam budowę pałacu na wzór budowanego przez jej brata, kanclerza Francji LUWRU. Był to alians o NAJWYŚZEJ wadze politycznej, gdyż wojną o Burgundię nad Rodanem, której NIEMIECKA udzielność została zlikwidowana po upadku Cesarstwa Niemieckiego w r. 1214. To cesarstwo miało 3 Kanclerzy: Niemieckiego, Burgundzkiego i Włoskiego.
  Jeśli chodzi o Książ to ja cofam się z nim do budowy przez witezia Tugumira z Kurska Zgorzelca SIŁĄ 150 MURARZY, którym pomagało całe miasto. Zgorzelec był potrzebny jako SKARBIEC na Skarb Cześcibora z Koenigsteinu, który nazywał się CZEŚCIBOREM. Otóż Tugumir kazał w r. 939 margrabiemu Geronowi OTRUĆ 30 książąt łużyckich, żeby oskarżyć o to NIEMCÓW, i cichcem zająć Skarb Cześcibora. Wobec klęski Węgrów nad Lechem w r. 955 musiał przewieźć te skarby do BUDOWANEGO Zgorzelca, ale poniósł klęskę nad Regnicą k. Schwerinu i zginął. Gdyby nie ten makabryczny mord polityczny to stolicą Polski i Czech mogłoby być DREZNO.
  Młody witeź złożył zaraz hołd trybutarny Bolesławowi Srogiemu, któremu przekazał Śląsk lewobrzeżny ze Zgorzelcem a ten przyrzekł mu pomoc w Odzyskaniu Chazarskiego Powołża, co widzimy na tympanonie fundacyjnym Mostu Karola. Pierwszym efektem tego hołdu było zdobycie Konstantynopola w r. 959 jako WARUNKU podboju Powołża. Bizantyjczycy utrzymali się w Azji Mniejszej i na Peloponezie, więc wobec zagrożenia Białej Wieży (Wołgogradu) ich wielka flota śródziemnomorska pojawiłaby się na Donie. Nazwa Biała Wieża pochodzi od zbudowanej tam przez Prawdziców na zamku Kazbek kopi latarni z zamku Gargamella w Krakowie, która była zbudowaną przez Seta Ptolemeusza kopią latarni Faros w Aleksandrii, a identyczna zbudował Leszek III Wyścigowy w Boguczarze nad Donem.
  Ponieważ na Skarb Cześcibora ostrzyły sobie zęby 3 wilki: cesarz Otton Wlk, Sławnik z Liberca i Mieszko z Poznania to Bolesław musiał wywozić je etapami: do Grodźca, Książa, Nachodu i Pardubic, gdzie były bezpieczne – aż zostały złupione ze Złotem Chazarów przez Ekkeharda II z Erfurtu w r. 1041. Polskie słowa Budowa-Budowla pochodzą z BUDY, a konkretnie do budowanego tam przez Attylę Najwspanialszego Pałacu Imperialnego, który miał przyćmić pałac na Świńskiej Górze w Konstantynopolu – przeniesionego i zrekonstruowanego pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii. Wcześniej prawdopodobnie powtórzonego w SETIDAWA-Koninie.
  Na mapie dzielącej świat między GRECJĘ A PERSJĘ, ale z napisami rzymskimi, są na ziemiach polskich takie nazwy jak Piengitae-Kraków, Ombrones-Lublin czy Venedae na Mazurach, odnoszące się jednak wyraźnie do Wenedy-Bydgoszczy. Nazwa Ombones to bursztyn, który był do czasów Saby i Salomona kadzidłem świątynnym. Jest więc pytanie, KIEDY Grecy z Persami mogli Podzielić Świat? co powinno być aktem Dariusza Wlk, który po zabiciu przez Sarmatów Cyrusa Wlk zdobył władzę DZIĘKI GREKOM.

 7. Zerohero said

  http://blog.wirtualnemedia.pl/jerzy-szygiel/post/mowa-nienawisci-kto-byl-pierwszy

  Mowa nienawiści: kto był pierwszy?
  Jerzy Szygiel

  Termin wynalazł żydowski król Dawid, domniemamy autor niemal połowy owych pieśni. Skarżył się na przeciwników politycznych (już wtedy!): rozwarły się przeciw mnie usta występne i usta wiarołomne i mówią do mnie językiem kłamliwym. Osaczyli mnie mową nienawiści i nacierają na mnie bez przyczyny. Można powiedzieć, że jest to skarga uniwersalna, bo tak też skarżą się nasi politycy. Ale najważniejsze pytanie: co zrobić, by to przerwać?

  Król Dawid radzi posłużyć się prokuraturą i sądem! W owych czasach nikt nie słyszał o niezależności sądów, politykę karania za złe języki władza prowadziła jawnie i bezpośrednio – i tu też król daje jasną wskazówkę: Gdy [oskarżony] będzie sądzony, niechaj wyjdzie z wyrokiem skazującym. Z tym, że słowo „wyjdzie” należy tu rozumieć „nogami do przodu”. Zanim to się stanie, nienawistnika trzeba pozbawić stanowiska i niechaj lichwiarz nastawi sidło na jego majętność, by osiągnąć pożądany rezultat: niechaj się tułają jego dzieci i żebrzą i niechaj ich z własnych rumowisk wypędzą. I to jeszcze nie wszystko, jeśli zależy nam na skuteczności.

  Niechaj nikt nie ulituje się nad jego sierotami (…). Niechaj jego potomstwo będzie wytępione. Kara śmierci za mowę nienawiści powinna więc dotykać też dzieci obwinionego. Wynika to po części z charakterystycznego rozumienia prawa odwetu („ząb za ząb”) – jednego z najważniejszych praw judaizmu, zawartego w Starym Testamencie. Lektura Biblii jasno wskazuje, że starożytni Izraelici mówili „ząb za ząb”, ale pojmowali to inaczej, jeśli chodziło o porachunki polityczne: wówczas za ząb przeciwnik powinien zapłacić zębem, ręką, nogą i mózgiem na ścianie. Ponadto zemsta zawsze powinna spaść też na dzieci.

 8. osoba prywatna said

  „Masz cholesterol? To będziesz zdrowy!”

  Zanim dasz zarobić firmie farmaceutycznej, odrzucisz pachnące masło i zaczniesz chleb smarować margaryną, przeczytaj książkę niemieckiego profesora Waltera Hartenbacha. „Mity o cholesterolu..”….

  Znalazłem ciekawy opis książki Waltera Hartenbacha który znalazł się w gazecie tzw. „głównego nurtu” konkretnie w sobotniej poczytnej w regionie zielonogórskiej Gazecie Lubuskiej. Książka obala mit wymyślony przez mafię farmaceutyczną jakoby cholesterol miał wpływ na rozwój miażdżycy czy ZAWAŁ SERCA.

  Od razu przypomiała mi się propozycja i przestroga jaką kiedyś otrzymał od lekarza pierwszego kontaktu mój ojciec „jak Pan już zacznie brać leki na obniżenie cholesterolu, będzie musiał brać je Pan do końca życia”, no co ojciec wtedy odpowiedział „skoro tak to nie będę brał tych leków wogóle”…

  Choresterol jest oznakązdrowia i „normalności” :
  Cholesterol nie ma żadnego wpływu na rozwój miażdżycy czy na zawał serca. Wysoki poziom cholesterolu wiąże się z dłuższym życiem i mniejszym ryzykiem raka. A zbijanie cholesterolu może prowadzić do zgonu i nowotworów – twierdzi prof. Walter Hartenbach.
  I dodaje: „Obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oznacza krociowe zyski dla firm farmaceutycznych, lekarzy i producentów margaryny. ”

  O kontrowersyjnej książce „Mity o cholesterolu”, wydanej przez Oficynę Wydawniczą „Interspar” w 2007 roku, w Polsce coraz głośniej. Kim jest jej autor?
  Prof. dr hab. Walter Hartenbach jest specjalistą w dziedzinie chirurgii. Pracował w szpitalu uniwersyteckim w Monachium, był ordynatorem oddziałów chirurgicznych w szpitalach w Wiesbaden. Przez kilkadziesiąt lat badał związki nieprawidłowego odżywiania z nowotworami i chorobami naczyń.
  I nie udało mu się stwierdzić zależności między stężeniem cholesterolu we krwi a rozwojem miażdżycy – mówi dr hab. Adam Gąsiorowski, prodziekan Wydziału Fizjoterapii Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie, sam lekkoatleta,
  autor podręcznika „Anatomii funkcjonalnej narządu ruchu człowieka” dla studentów medycyny.
  Czy istnieje”mafia cholesterolowa”?
  Prof. Walter Hartenbachtwierdzi, że tak.
  Dlaczego?
  Dla wielu lekarzy istotne znaczenie ma fakt, że leki obniżające stężenie cholesterolu pozwalają leczonego nimi chorego uczynić „regularnym pacjentem, na długie lata” – twierdzi prof. Hartenbach.
  Tymczasem prawda jest taka, że poziomu
  cholesterolu we krwi nie da się na dłuższą metę obniżyć!
  – Ani przy pomocy odpowiedniej diety, ani leków, gdyż zawsze wraca on do swojej wartości wyjściowej – twierdzi prof. W. Hartenbach.

  Według niemieckiego naukowca światowy przemysł farmaceutyczny naciska na naukowców i lekarzy, a ci zaniżają prawidłową normę zawartości cholesterolu we krwi do 200 mg/dl.

  – Na całym świecie przyjmuje się, że średnia wartość stężenia cholesterolu dla osoby dorosłej wynosi 250 mg/dl – mówi dr Adam Gąsiorowski. -Stężenie cholesterolu jest zależne od obciążenia organizmu. U niektórych osób może wynosić od 300 mg/dl do 350 mg/dl i jest korzystną oznaką wzmożonej witalności organizmu. A nie znakiem choroby.
  „Cholesterol nie jest śmiertelną trucizną, jak wmawiają nam media – uważa profesor Hartenbach. – Jest lipidem niezbędnym do życia. Znajduje się we wszystkich komórkach, wpływa na wiele funkcji życiowych.

  Co ma cholesterol do raka?

  Według Waltera Hartenbacha cholesterol jest podstawowym składnikiem wszystkich komórek ludzkiego ciała.

  Lekarze z kliniki uniwersyteckiej w Monachium ustalili, że wszyscy chorzy z nowotworami mieli bardzo niski poziom cholesterolu we krwi!
  – Obniżenie stężenia cholesterolu we krwi zakłóca całą przemianę materii – dodaje prof. W.Hartenbach.
  Szkodliwe leki na obniżenie cholesteroluZdaniem niemieckiego naukowca podawanie chemicznych leków obniżających poziom cholesterolu jest całkowicie bezcelowe, często szkodliwe. W pewnych wypadkach
  może stanowić zagrożenie życia.
  Tak było w przypadku leku Lipobay, obniżającego poziom cholesterolu we krwi. Wycofano go z obrotu po doniesieniach, że po jego przyjmowaniu zmarło w Stanach Zjednoczonych kilkadziesiąt osób.

  Antycholesterolowe szaleństwo
  Poziom cholesterolu nie zależy od tego, co i jak jemy. Zależy od wątroby, która produkuje go tyle, ile w danej chwili ( !)organizm potrzebuje. Mało tego. W trakcie obciążenia organizmu , poziom cholesterolu we krwi może wzrosnąć do wartości 400 mg/dl.

  „Ustalenie wartości cholesterolu na poziomie 200 mg/dl, – co skutecznie forsuje przemysł farmaceutyczny, oznaczałoby, że wszyscy dorośli na tej ziemi sąchorzy”; – czytamy w książce „Mity o cholesterolu”, prof. W. Hartenbacha
  Według prof. Waltera Hartenbacha , „antycholesterolowe szaleństwo” jest największą mistyfikacją stulecia.Sprytnie przygotowaną i prowadzoną przez przemysł farmaceutyczny, oraz niektórych lekarzy i producentów margaryny.

  -„Jeżeli przy pomocy zaniżonych norm na poziom cholesterolu wmówi się 80 % dorosłych ludzi, że powinni brać leki na obniżenie cholesterolu – zyski „mafii cholesterolowej”; idą w miliardy. A tymczasem górna wartość graniczna poziomu
  cholesterolu dla osoby w wieku 40-59 lat wynosi 350 mg/dl (dziennik wschodni)

 9. JO said

  Miazdzyca I Choroby Serca wywoluje zazelaziona woda…
  Destylujcie wode I Ja pijcie!

 10. Zerohero said

  Re 4

  Sekta smoleńska reklamuje Krzysztofa Zalewskiego jako eksperta lotniczego. KZ nie pracował w żadnym zawodzie lotniczym (kontroler, pilot, mechanik), nie skońćzył studiów technicznych ani mat-przyrodniczych. Żadnych z resztą studiów nie skończył. Był technikiem cukiernikiem. Ponieważ zabrał głos taki jaki się podoba pisowksiemu motłochowi, to awansował w oczach motłochu urósł do rangi eksperta.

 11. 166 bojkot TVN said

  Oj nie pomyślał Gajowy,żeby w poprzednim „bez tematu” podawać linkę do następnego

  Ujjj…
  No ale ostatnie „Bez Tematu” zawsze siedzi na pierwszej stronie, a pozostałe można znaleźć w wyszukiwarce, np:
  https://marucha.wordpress.com/2012/11/16/bez-tematu-8-11-2012/
  https://marucha.wordpress.com/2012/12/04/bez-tematu-9-12-2012/
  https://marucha.wordpress.com/2012/12/11/bez-tematu-10-12-2012/
  Admin

 12. Maciej said

  @ 10

  Czy jako ( mnie ) prostemu robotnikowi z chłopskimi korzeniami zabroni Pan wypowiadać się na tematy polityczne, historyczne i ekonomiczne, ponieważ się tym interesuje, ale nie mam tytułu który uczyni mnie mądrzejszym w Pana oczach ? Kolejny przypadek, który wpisuje się w pewny ciąg ofiar zdarzenia w Smoleńsku, i wokół niego, w liczbach pewnie pochłonie kolejną setkę osób. Jakieś to dziwne, chyba mój prosty chłopski rozum tego nie ogarnia. Zaznaczam, nie jestem ze sekty smoleńskiej … Choć po co to zaznaczam ? Sam nie wiem …

 13. 166 bojkot TVN said

  10/0H
  No to co, że nie skończył?
  Taki np.ekspert od paliw Szczęśniak skończył „studia kulturoznawcze” i nie ma pojęcia co to jest wartość opałowa paliwa, a mądrzy się w telewizorach jakby pozjadał wiedzę wszystkich inżynierów profesorów.

  Większość dziennikarzy nie ma pojęcia o samolotach, a prowadzi wywiady i komentuje raporty BIG MAK SHIT i Millera.
  Stefan Łągiewka wynalazł genialny zderzak, chociaż nie jest inżynierem.
  Niejeden śpiewak amator ma piękniejszy głos i potrafi śpiewać dużo lepiej od Dody, Stachurskiego, Piaska, Majewskiej,, że o Kayah nie wspomnę, bo nie ma o czym.
  Ilu lekarzy, inżynierów nauczycieli, ekonomistów kończy studia a nie potrafi zrobić niczego w swojej dziedzinie?
  Nikt nie uczy matek jak mają się opiekować dzieckiem – ale większość i tak wie.

  Do oceny katastrofy w Smoleńsku wystarczy znajomość podstawowych zjawisk fizycznych z ostatnich klas podstawówki. Zasada zachowania pędu, przyspieszenie, wzór na energię.
  To bardzo przystępnie wyłożył prof. Dakowski i stosując te proste wzory udowodnił, że tam doszło do zamachu, bo nie są możliwe takie uszkodzenia jak na zdjęciach wg scenariusza podanego w BIG MAK SHIT. Na podstawie własnych obliczeń złożył doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia zamachu.
  Nie wiadomo co na to prokuratura? Ciekawe, czy znalazła jakiegoś innego profesora fizyki, który obali wyliczenia prof. Dakowskiego? Musiałby się taki zamachnąć na całą fizykę.

 14. Maciej said

  @ 3

  Co do Pana Michalkiewicza, to brakuje mi dwóch rzeczy w jego prelekcjach. Nigdy nie słyszałem nic o żołnierzach wyklętych oraz o skali grabieży majątku narodowego podczas transformacji, te dwa aspekty ( w mojej opinii jeden po prostu moralnie musi być poruszony, a drugi musi uzmysłowić skalę zawłaszczenia dobra nas wszystkich ). Bez tych dwóch ciężko mówić o historii Polski, oraz jej obecnej sytuacji, która jest konsekwencją ekonomicznego podboju Polski i Polaków.

 15. Marucha said

  Re 12:
  Co innego, jeśli np. gajowy mądrzy się na tematy teologiczne, ale zaznacza, że nie jest teologiem – a co innego, gdyby podawał się za eksperta.

 16. Maciej said

  @ 15

  Ja nie wiem czy ten Pan, teraz już śp pamięci podawał się za eksperta, czy ten tytuł mu szybko dorobiono – bez wiedzy i zgody …

  Panie Gajowy i pozostali użytkownicy tego forum, nie wiem czy oglądali państwo ten filmik, pomijając jeden błąd historyczny co do delegalizacji rasistowskich synów przymierza przypisanej fałszywie Piłsudskiemu, to trafia on w sedno obłudy pseudo – prawicowej partii pod wodzą Jarosława K. ( piszę k, ponieważ ma u mnie zarzut działania na szkodę państwa polskiego i narodu polskiego ).

  Gdyby Jarosław do mnie trafił z odezwą, uderzył w elektorach nazwijmy to mniej więcej gajówkowy to spokojnie miałby zapewnione zwycięstwo. Jedyne co ten kundel potrafił zrobić to wskazać na „problem” na sabacie politycznym u Sorosa który mógłby zaabsorbować narodowy potencjał w społeczeństwie i trzymać go za mordę za pomocą swoich lemingów … I trwa w tym nadal … To przekleństwo … Jeden obóz polityczny niszczy Polskę na całego, a drugi mając możliwości ratunku Polski, świadomie odrzuca taką możliwość wykonując swoją lojalkę … Makabra …

 17. 25godzina said

  @Maciej (14)
  Nie wydaje się Panu, że świat znika jak tylko Pan zamknie oczy?

  @Zerohero (10)
  A sekcie anty-sekcie smoleńskiej wszystko kojarzy się z z sekciarsko-smoleńskimi sPiSkami.

 18. Maciej said

  @ 17

  Niestety nie … To ja chciałbym zniknąć na moment … Ale nie mam czasu … Nie mam 25 godziny, a ta jedna godzina w dobie była by zbawienna …

 19. 25godzina said

  „Nieznani sprawcy” podpalili dom znanego blogera…

  „Nieznani sprawcy spalili dom pomorskiego blogera Klaudiusza Wesołka. Wraz z domem spalone zostały jego psy. Ten znany opozycjonista antykomunistyczny prowadził niezależną telewizję internetową TVG-9.”

  http://niepoprawni.pl/blog/208/salili-dom-blogera-klaudiusza-wesolka

  @Maciej (17)
  Więc to, ze Pan o czymś nie słyszał nie oznacza że tego nie ma. O NSZ mówił np przy okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych (felieton w Radiu Maryja temu poświęcił – z resztą świetny, trafiający w sedno sprawy http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1953 ), o rozkradaniu majątku narodowego mówi dość często, choćby tu w części pytań od słuchaczy (po prelekcji).

 20. Maciej said

  @ 17

  Cieszę się, że Pan mnie oświecił, nie widziałem tego po prostu, nie słyszałem, nie czytałem w tego autora książkach, felietonach nie znalazłem tych tematów gruntowniej poruszanych. Stąd moja uwaga, której krytykę szybko przyjmuje i nadrobię zaległości w najbliższej przyszłości …

 21. Maciej said

  @ 19 – być miało …

 22. Maciej said

  Oto bardzo ciekawy fotoblog, człowieka który podróżuje między Białorusią i Polską, Polską, a Białorusią plus jego spostrzeżenia …

  http://twoserge.fotolog.pl/8,2012,archiwum.html

 23. Rysio said

  re 14. Michałkiewicz, tak samo jak i inni nieprzyjaciele Polaków, też nie chce abyś miał porządny sprzęt komputerowy w domu.

 24. Zerohero said

  Re 13, BnaiBrith166

  Do oceny katastrofy w Smoleńsku wystarczy znajomość podstawowych zjawisk fizycznych z ostatnich klas podstawówki. Zasada zachowania pędu, przyspieszenie, wzór na energię.
  To bardzo przystępnie wyłożył prof. Dakowski i stosując te proste wzory udowodnił, że tam doszło do zamachu, bo nie są możliwe takie uszkodzenia jak na zdjęciach wg scenariusza podanego w BIG MAK SHIT

  To są typowe uszkodzenia. W Libii na pasie startowym rozbił się samolot z podobnym skutkiem. Mam dać zdjęcia? Nawet nie upewniacie się czy wasze spekulacje nie są aby do obalenia w 5 minut…

  Wzory z podstawówki mogą dotyczyć jedynie sytuacji bardzo wyidealizowanych typu „punkt materialny”, kulka, „opory powietrza zaniedbujemy”. Niszczenie złożonych struktur jest poza jej zasięgiem. Guzik wiesz o możliwościach fizyki, nawet z podstawówki. Ty byś nie potrafiła ogarnąć programowania ESP w samochodzie, a za fizykę katastrof się bierzesz. Pycha charakterystyczna dla nonszalanckich ignorantów bez cienia pokory dla nieznanej im dziedziny. Pewnie symulacje i crash testy robią naciągacze, bo przecież wszytsko wynika ze szkolnych wzorów. 🙂 🙂

  Taki np.ekspert od paliw Szczęśniak skończył “studia kulturoznawcze” i nie ma pojęcia co to jest wartość opałowa paliwa, a mądrzy się w telewizorach jakby pozjadał wiedzę wszystkich inżynierów profesorów.

  Pisowoskie kanalie opluwają Szcześniaka, bo Szcześniak zajmuje się tematami poważnymi (np. deficyt handlowy, emigracja) i nie podchwytuje antyruskiej histerii gazowej, np. wypomina Steinhofowi storpedowanie gazociągu idącego przez Polskę zamiast jojczyć, że nam pod Bałtykiem na złość, panie na złośc, sowieci z Hitlerem….

  Re 12 Maciej

  Stwierdziłem tylko, że „ekspert” nie skończył szkół o odpowiednim profilu nie pracował jako pilot, kontroler itd. Tylko tyle. Pan Gajowy z resztą dobrze Panu odpisał. To Hypkiemu dorabiają gębę pseudo eksperta, a on przynajmniej inżynier lotnictwa jest. Prostestuję przeciw takiemu zdziczeniu, że kto z nami ten „ekspert” a kogo nie lubimy ten „łajza”. Przecież 99% osobników od etykietowania przed 10 kwietnia 2010 nawet nie interesowało się lotnictwem.

  Re 16 Maciej

  Ja nie wiem czy ten Pan, teraz już śp pamięci podawał się za eksperta, czy ten tytuł mu szybko dorobiono – bez wiedzy i zgody …

  Udzielał się jako ekspert w pisowkich mediach. Łatwo to sprawdzić. Z resztą nie do jego osoby piję, a do pisowkich mediów w których piszą „ekspert od katastrof zabity”. Sugeruje to, że uciszono wybitny umysł zdolny do unikalnych analiz, mający unikatową wiedzę – bo przecież gdyby „oni” mieli zabijać każdego chłopka roztropka który tylko twierdzi, że był zamach, to by musieli zabijać setki tysięcy, łącznie z Bojkotą166. Z resztą sPISkolodzy sami sobie przeczą: z jednej strony zamach jest oczywisty na pierwszy rzut oka, a z drugiej ktoś musi zabijać świadków, ekspertów itd. No po co? 🙂

  Kolejny przypadek, który wpisuje się w pewny ciąg ofiar zdarzenia w Smoleńsku, i wokół niego, w liczbach pewnie pochłonie kolejną setkę osób.

  Zauważyłem, że ludzie powtarzają taki slogan zamiast po prostu wymienieć nazwiska i związek ze sprawą – powinien być kluczowy (a wielu nawet Petelickiego wciska). Pan doszedł już do „setki”. Czemu 100 a nie 10 albo 1000?

 25. Zerohero said

  Re 14 Maciej

  Pan Michalkiewicz zaskakująco mało mówi również o globalistach i planach wprowadzenia rządu światowego. Mało o pieniądzu, o bankierach. Chyba nic. Dzięki internetowi postęp w świadomości tych co świadomi chieli być, dokonał się dość znaczny. SM jakby stał w miejscu.

 26. Wandaluzja said

  http://zdjecia.docelu.pl/pid,12675,title,Zamek-w-Kwidzynie,zdjecie.html

  ~wandaluzja.com – 2012 12 11
  Dajcie spokój z tymi Zamkami Krzyżackimi, bo krzyżackie są tam IV-V fazy razbudowy. Ostatecznie załatwił tych gamoni archeolog niemiecki Heinrich Kusche, który zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE, co potwierdzono archeologicznie. Wg tegoż kryterium to zamek w Kwidzyniu powinien być STARSZY od Memorii zdobycia Babilonu przez Kasytów-Kaszubów w r. 1595 pne, gdyż jest to architektura Serenów kultury amfor kulistych z połowy III tysiącl. pne.

  odpowiedz: Zgadzam się z opinią +21 [25]; Nie zgadzam się z opinią 4
  ***
  To że po 9 godzinach zostałem Zaakceptowany przez 4/5 Aktywnych świadczy o sprawie. Ciekawa była koncepcja budowy GODNEGO pałacu Cesarskiego w Szczecinie.Pałace na Wałach Chrobego miały być robudowane na zachód i zamknięte fasadą secesyjną przy Żeromskiego. Sto razy lepiej niż w Poznaniu.

 27. drwal Dyzio said

  nie trzeba być ekspertem lotniczym wystarczy pomyśleć że skrzydło ścinające brzozę przenosi ja na skrzydle a nie łamie i pozostawia wiszące na korze na pniu

 28. osoba prywatna said

  Na miły początek dnia, wspaniała bossanova.
  Carmen Cuesta ‚Tormenta’

 29. Wandaluzja said

  Ad. 7: Andrzej Poczobut, Grodno, CHATYŃ, KTÓRY MIAŁ BYĆ KATYNIEM, aleHISTORIA, Gazeta Wyborcza, 26 XI 2012, s. 12-13
  „Odwiedzenie przez prezydenta (Nixona) Memoriału poświęconego białoruskiej wsi Chatyń wywołało wrażenie, że ZSRR ustanowił pomnik poświęcony polskim oficerom zamordowanym w lesie katyńskim. W następnych latach będą kolejne takie wizyty – władze ZSRR wpisały bowiem Chatyń jako punkt odwiedzin ważnych gości z zagranicy… Od otwarcia Memoriały w 1969 r. Chatyń odwiedziło ponad 36 mil ludzi z przeszło 10 krajów.”
  ***
  Pod Chatyniem zginął w walce z AK hitlerowski bohater Hans Woelker więc hitlerowcy spacyfikowali polską wieś, teraz białoruskie miasteczko, mordując prawie 200 mieszkańców. W okolicach Grodna pojawiła się też wyjątkowa herezja antykomunistyczna, asekurowana z USA. Władze sowieckiej Białorusi chciały przesiedlić heretyków do Polski, ale polscy komuniści po przyjęciu pierwszych przesiedleńców odmówiły przyjmowania dalszych, toteż Breżniew miał nadzieję, że Nixon zabierze ich do USA, ale ten złożył tylko W MEMORII chatyńskiej Wieniec HOŁDU DLA MĘCZEŃSKIEJ BIAŁORUSI, co dolało oliwy do ognia.
  Potem sprawa potoczyła się jeszcze gorzej, bo Nixon – może pod wpływem tej Herezji – powiadomił Moskwę, że jeśli ROSJANIE ZAPĘDZĄ SWYCH ŻYDÓW DO GAZU TO AMERYKANIE PROSTESTOWAĆ NIE BĘDĄ, a wkrótce potem, gdy Sowieci przekształcili wojnę usuryjską w mandżurską to Chińczycy wyświetlili w Paryżu dla publicystów Filmową Dokumentację Katynia, co Sowieci nazwali HITLEROWSKĄ PROWOKACJA i powiadomili Nixona o ataku nuklearnym na sto miast chińskich, na co ten odpowiedział, że wówczas Amerykanie zaatakują nuklearnie 128 miast sowieckich. Wobec tego Sowiecki kazali cherubinowi Hitlera usunąć Nixona, co zakończyło karierę CHATYNIA JAKO KATYNIA.
  Nie jest więc prawdą, że REKORDZISTĄ Mowy Nienawiści jest Ronald Reagan, gdyż 10 lat wcześniej zakasował go Prezydent Nixon – prawdopodobnie za ZAKTOWANIE na Syberii 7,5 miliona Polaków dla ataku 12 milionów ogierków żydowskich na Amerykanki.- Ponieważ na Polaków kul szczędzono to zabijano ich KIJAMI, WYKŁUWANIEM OCZU i wrzucaniem do szybów. Jeden z historyków wyliczył 350 TECHNIK Genocydu Sadystycznego na Polakach, co ja skomentowałem, że NIE BYŁA TO KULTURA LUDOWA TYLKO OPRYCZNA SZKOŁA KATOWSKA.

 30. Brat Dioskur said

  Cos z wesolych rewirow liberalizmu w Holandii. Facet przydybal w swoim domu wlamywacza.Po krotkiej walce obezwladnil go ,po czym rozebral do naga ,zeby mu nie uciekl i zadzwonil po policje. Ta zabrala obu po czym wlamywacz wyszedl po 2 dniach na wolnosc a wlasciciel odsiaduje wlasnie 99 dzien aresztu w oczekiwaniu na …proces.

 31. Wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Catherine-Ashton-nie-zalatwi-zwrotu-tupolewa-do-Polski,wid,15171497,wiadomosc.html?ticaid=1fb02&_ticrsn=3

  Pierwszy komentarz o tragedii Smoleńskiej, że masoni KAZALI OBAMIE… Masoneria to świecka struktura rabinacka a KAŻDY rabin jest Synem Jezusa Chrystusa.
  Matka-Polka: ZNIEWOLENIE TO BRAK PRAWDY LUB ODWAGI W GŁOSZENIU JEJ. Amerykanie są najlepszymi trucicielami izraelskimi dzięki atakowi 12 milionów ogierków żydowskich na Amerykanki.

 32. Brat Dioskur said

  Jezyk nienawisci w kosmosie!Korea Pn. wystrzelila z powodzeniem rakiete umieszczajac na orbicie satelite. Caly postepowy swiat jest oburzony a USA zwoluje R.Bezp. w trybie awaryjnym!Eurokolcho z apowiedzial juz sankcje.Konkluzje sa jednak smutne.Czy bylibysmy dzisiaj w stanie umiescic satelite na orbicie?A przeciez w Korei Pn ludzie ponoc jedza juz trawe!

 33. Wandaluzja said

  Sławomir Sieradzki, SARMACKI KATYŃ – Sowiecka zbrodnia z 1940 roku nie była pierwsza. W XVII wieku do podobnej zbrodni doszło pod Batohem; Uważam Rze: 1937-1938: ZAPOMNIANE LUDOBÓJSTWO POLAKÓW, XI/2012, s. 74-76

  Artykuł jest Kłamliwy i KARYGODNY. Jeśli coś nie mieści się w kategoriach logiki formalnej to muszą być Czynniki dodatkowe, których DOMYŚLILI SIĘ Uciekinierzy spod Batoha, w tym Jan Sobieski i Stefan Czarniecki.
  Hetman Marcin Kalinowski grał JAK OPĘTANY – bo był faktycznie Opętanym agentem sułtana, za jaką to cenę wyszedł z niewoli tatarskiej. Pod Batohem grał bowiem sułtan turecki, który zaczął myśleć o Aneksji Ukrainy, bez czego całej sprawy wytłumaczyć się nie da.
  Polaków była 12 tysięcy kadry Ochotniczej – a więc NAJWARTOŚCIOWSZYCH – Kozaków 15 tysięcy, toteż SPRZYMIERZONYCH z Polakami Tatarów powinno być 30 tysięcy. ZAWSZE było, że Chmielnicki wykupił od SPRZYMIERZONYCH z Polakami Tatarów kilka tysięcy polskich jeńców i kazał WYMORDOWAĆ, czego BEZ SUŁTANA TURECKIEGO wytłumaczyć się nie da.
  Oliwer Cromwell na wieść o Bitwie pod Batohem wykreślił Rzeczpospolitą jako ZDOLNĄ zdobycia Konstantynopola, dla aneksji przez Anglię Północnego Egiptu i Palestyny – toteż zagranie Sułtana mogło być Ripostą na taki alians angielsko-polski. Nowym sojusznikiem STRATEGICZNYM Anglii została Rosja.

 34. 166 bojkot TVN said

  Włoch, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim dopuścił do haniebnej wystawy, licząc pewnie na wielki szum i tłumy, które na to goowno maja walić drzwiami i oknami
  http://www.prawica.net/32449

  166 słyszało o tej haniebnej wystawie, ale dowody w postaci załączonych zdjęć są powalające i wyczerpują znamiona przestępstwa znieważenia symboli religijnych. Wszystkie matoły, które zorganizowały te wystawę powinny stanąć przed sądem, a ministerstwo q-kultury powinno cofnąć pieniądze dla tej instytucji.

 35. 166 bojkot TVN said

  O wystawie w CSW ZU też tu: http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/82689,bluzniercza-wystawa-w-warszawie

 36. RG said

  http://xx.nowyekran.pl/post/82734,pilsudski-rozbiory-i-niepodleglosc-wojna-o-prawde

  To jak, Panowie? Czekamy, aż fioletowe na twarzach pieski Chazary, piłsudczycy i judeochrześcijanie zaszczekają niewygodną prawdę? Bądź jak w przypadku Katynia po prostu przemilczą. Satysfakcję i tak sprawi mi myśl, że nie chcąc nic pisać będą się z wściekłości ciskać przed monitorami. Aj vaj, jeszcze ktoś przeczyta i się zastanowi? Wytaczam nowy front do walki o prawdę na temat Marszałka, rozbiorów, Prus i powstań narodowych. Odkopujemy flinty po dziadkach i do ostrzału (byle merytorycznego).

 37. 166 bojkot TVN said

  O 13.XII 1981 http://wirtualnapolonia.com/2012/12/12/wojna-z-narodem-13-xii-1981/
  I najważniejszy komentarz:

  PiotrZW powiedział/a
  2012-12-12 @ 12:13
  Przestancie już robić ludziom wodę z mózgu. W tym tekście nic się kupy nie trzyma.
  – Krótko przed stanem wojennym byłem – jako obserwator – na zebraniu Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, chyba ze dwa tygodnie przed 13. grudnia. Pamiętam wystąpienie Ryszarda Kyszłeyki z Gliwic. – Wy się tu bzdurami zajmujecie – zarzucił kolegom – a władza szykuje uderzenie. Tu nie ma co dywagować, tylko trzeba się zaopatrzyć w krótkofalówki, żywność gromadzić w zakładach i wyznaczyć drugi i trzeci garnitur władz związkowych na wypadek, jak nas wyaresztują.
  Cóż trzeba było więcej? Byłop ostrzeżenie i była podpowiedź, co trzeba robić. Pytanie tylk, czy to by coś zmieniło?
  – Co ma do tego R. Kukliński? On współpracował z Amerykanami, nie z Solidarnością. Naprawdę nie wiem, co dała Amerykanom informacja o planowanym stanie wojennym. Chyba tylko czas na przygotowanie reakcji dyplomatycznej i politycznej. Te kilka dni jednak nie robią różnicy. Na wprowadzonym embargo wszyscyśmy ucierpieli, najmniej ekipa rzadząca.
  – I co to za bełkot: “ujawnienie planów uderzenia nie mogło ich w najmniejszym stopniu udaremnić lub choćby opóźnić. Mogło je tylko przyspieszyć. (…) Jeśliby w to ostrzeżenie “Solidarność” uwierzyła, wówczas niemal na pewno doszłoby do (…) zorganizowania oporu (…) Skończyłoby się to nieprawdopodobną masakrą.”? Logicznie z tego bełkotu wynika chyba, że należało je ujawnic, żeby Solidarność nie zdążyła zorganizować oporu i żeby do masakry nie doszło? Chyba, że ja jestem z logiką na bakier?
  – Jeśli R. Kukliński komuś się przysłużył, to być może Amerykanojm, ujawniając rozmieszczenie radzieckich rakiet w Polsce. Nie Polakom, gdyż po takim ujawnieniu Amerykanie na nas wycelowqali rakiety. Chyba, że jestem z logiką na bakier?

  i inny stawiający na ziemi autora, syna J.Szaniawskiego o nazwisku matki:

  @+@=@@
  Pozwole sobie na maleńką ocenę cytatu (początek drugiego akapitu):

  «Ryszard Kukliński przekazał te informacje Stanom Zjednoczonym, ale spotkał się z krytyką, dlaczego ta informacja nie trafiła do działaczy “Solidarności”»

  Oceniając tę decyzję z punktu widzenia historycznego i logicznego bardzo dobrze Kukliński zrobił nie przekazując tej informacji działaczom “Solidarności”, bo gdyby przekazał, to szybko straciłby życie nie tylko on, ale i wielu prawych Polaków. Po latach wiemy, że w tamtej “Solidarności” było wielu kapusiów Judaszów takich jak Mazowiecki, Michnik, Kuroń, Geremek, Tusk, Wałęsa, Wujec, Komorowski, Boni… Listę takich “bohaterów” z tamtych lat można wydłużać.

 38. 166 bojkot TVN said

  Prezydent poleca palenie świec w oknach …. Tak Chanuka, pamiątka żydowskiej zbrodni tym razem współczesnej, na Polakach

  Ten żydowski zwyczaj chce wcisnąć do polskiej kultury.

  No to trzeba chętnych szybko uświadamiać – szczególnie przed kolejna rocznicą stanu wojennego.

  Zapalenie świecy będzie oznaczać pochwałę kolejnej żydowskiej rytualnej zbrodni na narodzie polskim 13.12.1981 roku. To ich zwycięstwo i nasza kolejna klęska – wówczas klęska „Solidarności”

  W nocy stanu wojennego NIKT nie palił świec w oknach, chyba, ze żydowska UB-ecja- czyli teściowie Komorowskiego!
  166 było wówczas młode i głupie, ale nie widziało 13.12.1981 żadnych świec w warszawskich oknach.

 39. Wandaluzja said

  http://naszeblogi.pl/33632-polska-tusska-prostytutka-nie-panstwo

  Korupcja jest PROSTYTUCYJNĄ Technika Władzy. Gdy Okupant chce okupowany naród poniżyć to popiera elementy aspołeczne, przekupne: GORSZYCH PRZECIW LEPSZYM, jak to robił konsekwentnie Carat w Królestwie Kongresowym przy pomocy Żydów-litwaków. My broniliśmy się Kodeksem Napoleona, który Rosjanie uważali za Papier Klozetowy, ale dzięki temu Papierowi wybroniliśmy przed Bolszewizmem nie tylko siebie, ale i Niemców. Rozumiał to Stalin, bo ofuknął polskich komunistów za pomysł anulowania Kodeksu Napoleona, który był mu potrzebny do Likwidacji Terroru, tak że Kodeks Napoleona Anulowano dopiero przy Okrągłym Stole w ramach programu LIKWIDACJI POLSKI.
  Gdy ja oświadczyłem Kaczyńskim, że IV Rzeczpospolitej Nie Będzie BEZ REAKTYWACJI KODEKSU NAPOLEONA, to woleli oddać władzę folksdojczowi Tuskowi – a jak głosi tytułowe http:// to teraz generałowi sowieckiemu – niż wspomnieć o KN, który zagląda Żydom do Odbytnicy: CO JADŁEŚ? Gdy pojawił się Kryzys Grecki to ja od razu zawołałem, że Grecy przystawili Niemcom nóż do grdyki – że jak nie dostana kontrybucji ukraińskiej to ogłoszą, że dostali od niemieckiego komisariatu Długu Sułtańskiego Kawalę za DOPUSZCZENIE do otrucia Rosji i Francji fekaliami pruskimi – ale ciekawe, ile dostali za GALLIPOLI? bo obie sprawy zostały załatwione korupcyjnie.
  Kanclerz Merkel tak walczyła z czołgami sowieckimi żydowską Odbytnicą, aż Tussk został generałem sowieckim, a wszystko dlatego, że PODJĘŁA SIĘ egzekwowania żydowskiej Renty Językowej, że Polacy mówią językiem ZWIERZĘCYM. Ja pojechałem do RFN, żeby OTRUĆ Niemców Satelitarną Detekcją Złota, ale Niemcy otruli nią Polskę, obiecując polskim prostytutkom w Berlinie milion ton złota z satelitarnej detekcji z TUSKOWANIE Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej. PIERDOLNELI się jednak tym w Łeb, bo te nie Zdzierżyły więc musieli oddać to złoto Amerykanom i Anglikom – żeby ich otruć jak Rosjan i Francuzów fekaliami pruskimi – ale Fed, wyraźnie ze strachu Przede Mną – ZAREJESTROWAŁ to złoto, co złamało suwerenność tajnych kont izraelskich nad USA, gdyż sprawa trafiła na wokandę Izby Lordów.

 40. 166 bojkot TVN said

  Rozsyłać, rozpowszechniać uczyć pokazywać;
  http://night-rat.nowyekran.pl/post/82707,polska-bieda

 41. 166 bojkot TVN said

  http://vod.gazetapolska.pl/2938-klub-ronina-tydzien-w-godzine-10-grudnia-2012

 42. 166 bojkot TVN said

  http://niezalezna.pl/35912-jan-zaryn-wojciech-jaruzelski-wypelnil-zlecenie-moskwy

 43. 166 bojkot TVN said

 44. Maciej said

  @ 24/ 1 Zerohero.

  Teraz Pan przegina w drugą stronę, raczej wie Pan, że z jednej i drugiej strony lecą i będą leciały różne mało wiarygodne informacje ( ciężko weryfikowalne ), ponieważ wyjaśnianie zdarzenia w Smoleńsku to jakaś żenada, od początku do teraz – bo śledztwa trwają nadal, choć wyrok zapadł. Hypki jest tak samo wiarygodny jak Binieda, ni mniej ni więcej, różnica w interpretacji zajścia w Smoleńsku jest jednak ogromna.

  @ 24/ 2

  Napisał Pan:

  Z resztą sPISkolodzy sami sobie przeczą: z jednej strony zamach jest oczywisty na pierwszy rzut oka, a z drugiej ktoś musi zabijać świadków, ekspertów itd.

  Nie jestem spiskologiem, przynajmniej się nie poczuwam do tego tytuły, jeśli Panu tak łatwiej mnie odpisywać to miło mi :-). Marginalnie to lekko rozhuśtane porównanie w którym chyba więcej logiki, niż ośmieszania przez brak logiki.

  Panie Zerohero amplituda samobójstw i wypadków poszła w górę po zdarzeniu w Smoleńsku, czyli po 10.04.2010 roku. Listę nazwisk sam sobie Pan znajdzie nawet na tej stronie.

 45. Ad. 8

  „Zanim dasz zarobić firmie farmaceutycznej, odrzucisz pachnące masło i zaczniesz chleb smarować margaryną, przeczytaj książkę niemieckiego profesora Waltera Hartenbacha. “Mity o cholesterolu..”….”

  – Stan mojej skóry poprawił się, gdy porzuciłem masło roślinne, a zacząłem jeść normalne MASŁO.

  I tu uwaga: przemysł mleczarski dawno temu zastrzegł sądownie, że określenie MASŁO może być umieszczane tylko na tym, co tradycyjnie w Polsce uznajemy za masło z mleka krowiego (82,5% tłuszczu). Brawo dawni PRL-owscy dyrektorzy mleczarni!

  Jak się Unia dopatrzy, to każe owo prawo zlikwidować. I tyle. – admin

 46. 166 bojkot TVN said

  O legalności stanu wojennego dla 0Hero i innych naiwnych. Pytanie pomocnicze brzmi: skoro stan wojenny uratował Polaków przed masakrą i wejściem wojsk radzieckich, to dlaczego gen Jaruzelski nie ogłosił mobilizacji oczywistej przy ogłaszaniu stanu wojennego?
  http://www.prawica.net/info/25115/18-03-2011

 47. 166 bojkot TVN said

  http://www.rp.pl/artykul/554266,960606-Otokar-Balcy-nie-zyje.html

 48. Wandaluzja said

  Ad. 39: http://naszeblogi.pl/34817-polska-bekart-okraglego-stolu

  http://niezalezna.pl/ zamieszcza kolejny artykuł z portretem Generała Sowieckiego Donalda TUSSKI, który Dorobił się tego stopnia DZIĘKI strzelaniu przez Kanclerz Merkel do Czołgów Sowieckich. Zamieszcza też w związku z tym artykuł Jana Żaryna GENERAŁ JARUZELSKI WYPEŁNIAŁ ZLECENIA MOSKWY.
  Mi wiadomo, że nałożnik Hitlera, Profesor Bronisław Geremek, BŁAGAŁ Jaruzelskiego o wprowadzenie Stanu Wojennego. Tłumaczyć to można tym, co pisze politolog amerykański Francis Fukuyama, że Rewolucja solidarnościowa w Polsce była skutkiem sojuszu liberałów z nacjonalistami. Dziś wiadomo, że Stan Wojenny był po to, aby wydać wariackie papiery dla 128 tysięcy nie mających spermy jerozolimskiej solidarnościowców i 12 tysięcom nacjonalistów, DZIĘKI CZEMU przy Okrągłym Stale spotkała się stalinowska sperma jerozolimska (marksiści) z hitlerowską spermą jerozolimską (lasaliści) dla eksterminacji Oszołomów, co jest podstawą polskiego Knesejmu.
  Polska definicja masona: Najpierw żyd; potem NKWD i IS; po III homoseksualista i po IV prawdopodobnie jezuita. Gdy zapytałem Ukraińca, dlaczego uciekł ze Związku Sowieckiego Przed Masonami, skoro w Niemczech rządzą masoni, to odpowiedział, że tu się można bronić przed masonami a tam, za narażenie się masonom IDZIESZ DO DOMU WARIATÓW – czyli że na Prośbę Geremka Jaruzelski wprowadził jurysdykcję LENINOWSKĄ.
  Ja składałem kilkakrotnie zeznania przed różnymi sądami w/s zamordowania policjanta przez Antifę podczas demonstracji Przeciw Synagodze Katyńskiej i Katedrze Holokaustycznej, ale były one odrzucane na podstawie Wyproszonego przez Geremka prawa LENINOWSKIEGO.

 49. Maciej said

  @ 48

  Panie Wandaluzja, to jest pierwszy Pana wpis który zrozumiałem w 80 %. Na prawdę zrozumiałem jakbym czytał prosty tekst. Mam nadzieje, ze zrozumiałem i nie nad intepretowałem …

 50. GW said

  Ad 23

  Panie Rysio’u…

 51. Maciej said

  Pan Krajski o masonerii dwóch rytów panujących w obrębie Polski i Rosji, ciekawa informacje odnośnie Komorowskiego i Palikota, w cieniu służb i masonerii, natomiast zadziwiające jest zachowanie ojca prowadzącego i gościa programu wobec masonerii w kościele:

  http://gloria.tv/?media=369947

 52. wet3 said

  @ Marucha
  No prosze! Rosja zaczyna postepowac tak samo z Syria jak to uczynila z Serbia i Libia. Jankesi donosza o tym dzis w art pt.:”Russia’s Dramatic Shift On Syrian Civil War”.

 53. osoba prywatna said

  Re 45
  Proszę wyrzucić jeszcze z jadłospisu mąkę i jej pochodne.

 54. 166 bojkot TVN said

  Ciekawostka: Żydownia z GW już nie wie jak walczyć z oszołomami.
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/42643-trzy-pytania-do-pawla-nowackiego-nie-bedzie-gazeta-wyborcza-redagowac-programu-jana-pospieszalskiego

 55. Ad. 53

  „Proszę wyrzucić jeszcze z jadłospisu mąkę i jej pochodne.”

  – Poproszę o rozwinięcie.

 56. 166 bojkot TVN said

  http://wps.nowyekran.pl/post/82883,13-grudnia-zydowskie-zbrodnie

 57. czaruś said

  Szanowny Panie Gajowy,

  Mam bardzo WAŻNĄ informację, ale nie potrafię jej ściągnąć do Pana Gajówki (nie jestem aż tak biegła w korzystaniu z internetu). W Panu cała nadzieja! Proszę poczytać informacje pod podanym niżej linkiem i całość umieścić w Gajówce.
  PARLAMENT UE WPROWADZA KOLEJNE ROZPORZĄDZENIE, KTÓRE NIE POZWOLI JEJ OBYWATELOM NIE TYLKO LEGALNIE HANDLOWAĆ, ALE W KONSEKWENCJI UPRAWIAĆ W SWOIM OGRÓDKU ZIÓŁ, SADZIĆ DRZEW ITP. A NAM NIE WOLNO BĘDZIE SIĘ LECZYĆ PRODUKTAMI Z ROŚLIN NATURALNYCH (takim np. koperkiem, skrzypem, pokrzywą). JEST TO KOMPLETNA PARANOJA!!! TEMAT JEST ŚWIEŻY – DZIEJE SIĘ TO WSZYSTKO OD 14. GRUDNIA BR.
  TE BARDZO WAŻNE INFORMACJE PRZEKAZAŁA FUNDACJA „ŚWIADOMOŚĆ ZIEMI”.
  http://iozn.pl/podpisz-petycje-w-obronie-medycyny-naturalnej.

  Pozdrawiam Pana serdecznie

  Ta informacja ukaże się jutro na stronie głównej. To istotnie niezwykle ważna sprawa. – admin

 58. osoba prywatna said

  Re 55
  Proszę bardzo.
  ” Więźniowie, mając sporo czasu i niewiele materiału rzeźbiarskiego, żują więzienny czarny razowiec, by wypłukać zeń skrobię i błonnik, dzięki czemu uzyskują czysty gluten, z którego wykonują rozmaite figurki. Po wysuszeniu uzyskują one bardzo dobre właściwości mechaniczne – można nimi rzucać i nie odkształcają się, nie pękają, lecz odbijają się, jakby były z gumy. Taki jest gluten.”
  Dalej w poniższych linkach.

  Gluten – groźna lektyna pokarmowa
  http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

  Przeciw zbożu
  http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/artykuly-gluten.htm

 59. 166 bojkot TVN said

  http://wyszperane.nowyekran.pl/post/82868,nie-stawiac-swieczki-w-oknie

 60. Tichy said

  Mam do Was pytanie. Kojarzy ktoś, jak nazywamy chwyt erystyczny, w którym ktoś stwierdza: „Byłeś za młody/nie było Cię wtedy na świecie, zatem, jak możesz wiedzieć?”. Jaki to rodzaj argumentu? Za nic sobie nie mogę przypomnieć, a wyszukiwarką też jakoś nie mogę trafić. Jak ktoś będzie wiedzieć, to proszę napisać.

 61. Wandaluzja said

  Bieżący odcinek chorwacko-brytyjskiego filmu CHORWACCY KRÓLOWIE jest poświęcony Wisławowi Wyszewicie. Nie wiadomo jednak, jak wielkie było jego państwo i gdzie była jego stolica. Na mapie Imperium Caroli Magni, która przedstawia Europę bezpośrednia PRZED koronacją cesarską Ottona I w 962 r., jest duże państwo chorwackie w Dynarach od Rieki do Kotoru. W środku tego wybrzeża jest Split, toteż stolica tego Królestwa powinien być pałac Dioklecjana, który był potem administrowaną przez arcybiskupa najważniejszą adriatycką rezydencją królów węgierskich.
  Na mapie tej – wg formuły trybutarnej Mieszka DO RZEKI WARTY – wschodnią granicą Niemiec jest Dolna Wisła i górna Warta, ale Pozostałość państwa Mieszka jest w kolorze SARMACJI, z granicą wewnętrzną na Wiśle, co neguje suwerenność, gdyż od środkowej Odry do górnej Warty był poddanym Niemiec a od Warty do Wisły SARMATÓW. Potwierdza to też moje twierdzenie, że Mieszko I monety NIE BIŁ, gdyż był związany konwencją monetarną Prawdziców z Samanidami z Samarkandy. Na tej zasadzie Wypożyczył też Prawdzicom kawalerię, która wzięła udział w wojnie o KITAŃSKIE Zjednoczenie Chin, a wracając zaatakowała Chazarów od tyłu, co umożliwiło Bolesławowi Srogiemu i Prawdzicom zdobycie Białej Wieży (Wołgogradu).
  Kolorem sarmackim oznaczone są też Węgry – od Drawy i Dunaju do Dniestru CZY Bohu? Baleary należą do Francji; Kalifat Koroweński obejmuje Korsykę, Sycylię i Peloponez; jest wielkie Państwo Papieskie w całych Włoszech + Sardynia i wielki Epir do Wardaru i Zatoki Korynckiej z Kretą, gdy do Bizancjum należy w Europie tylko Eubea i kilka wysp południowoegejskich.
  To POSTARZA koronę Karola Wlk jako BIZANTYJSKĄ cara bułgarskiego, przysłaną w Hołdzie Bolesławowi Chrobremu w 1018 r, której używała Ofka z Poznania z racji wyznania Greckiego. Koroną tą, jako Karola Wielkiego, Henryk IV Probus po pacyfikacji Szwajcarii UKORONOWAŁ Rudolfa I Habsburga.
  Z tego wynika, że Polskę Gnieźnieńską utworzył Mieszko ze Szczecina-Gniezna w wyniku 3 zwycięstw: Nad Wolinianami w r. 967 oraz Niemcami w l. 972 i 983.

 62. GM said

  Proszę zobaczyć jak przyszły premier zdobywa głosy sentymentalnych prlowskich emerytów: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/janusz-palikot-odwiedzil-gen-wojciecha-jaruzelskie,1,5330984,wiadomosc.html

 63. Kibic said

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  Juz jutro !

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  Juz jutro !

 64. Kibic said

  Juz jutro ! Konferencja Naukowa

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  Internet + szachy + (……) = nowoczesna szkola

  15 grudnia 2012 godz.13.30

  Palac Kultury i Nauki w Warszawie, pok.2301

  Koncepcje programowa reformy opracowal zespol pod kierownictwem dr. Jana Maciei

  http://www.poloniachess.pl/

  Click to access reformaszkoly.pdf

 65. Wandaluzja said

  Dorota Kania, Katarzyna Pawlak, SMOLEŃSK – Śmierć eksperta: WSCHODNI ŚLAD WS. ZABÓJSTWA KRZRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO – Kilka dni przed śmiercią Krzysztof Zalewski dokrył, że jego wspólnik Cezary S. stoi za powołaniem kilku spółek, w których władzach zasiadają m.in. obywatele Ukrainy i Rosji. To właśnie do tych firm miały być transferowane pieniądze z firmy Magnum-X, w której zarządzie byli Zalewski i Cezary S.; Gazeta Polska codziennie, 13/12/2012, s. 1, 3

  Jest to pierwszy w Polsce zamach SAMOBÓJCZY. Ponieważ w krakowskiej redakcji Magnum-X policja znalazła ARSENAŁ, a nieco mniejsze w innych miejscach, w tym kojarzony z aresztowanym za Zamach na Knejsejm i Wyroki Śmierci na Sukach Stalinowskich Brunonem K., więc jest to KRWAWA wojna JAPOŃSKIEGO lobby lotniczego z ukraińsko-rosyjskim.

 66. Radosław37 said

  ad.62 …przyszłym premierem będzie pomagier Jarka niejaki Pan Gliński:).

 67. Griszka said

  http://www.pch24.pl/przewodnik-dla-zolnierzy-usa-w-afganistanie-zabrania-krytyki-pedofilii-,10758,i.html

  Zgnilizna moralna dowódców NATO w pełnej krasie.

 68. 25godzina said

  Red. Stanisław Michalkiewicz dla pomniksmolensk.pl – O inwigilacji ABW, Pokłosiu i trotylu, 12 gru 2012

  Tym razem red. Stanisław Michalkiewicz opowiedział o kulisach inwigilacji jego samego, prof. Jerzego Roberta Nowaka oraz Waldemara Łysiaka przez ABW pod pretekstem antysemityzmu, o filmie Pokłosie, który niedawno trafił do kin. Pan redaktor podzielił się także refleksją o działaniach prokuratury w sprawie Trotylu, czyli echo posiedzenia komisji sprawiedliwości.

  Red. Stanisław Michalkiewicz dla pomniksmolensk.pl – o Smoleńsku i działaniach służb, czy grozi nam stan wojenny? Nasz wywiad 29 lis 2012

  Red. Stanisława Michalkiewicza poprosiłem o rozmowę na temat okoliczności w jakich dowiedział się o katastrofie w Smoleńsku, pierwszych odczuciach oraz obecnej tezie na temat przyczyn tej katastrofy. Drugi wątek, jaki zdecydowałem się poruszyć, to działania związane z marszem niepodległości i aresztowaniu Brunona K. w ramach tzw. walki z faszyzmem.

 69. Rysio said

  http://www.dailymail.co.uk/ushome/index.html

 70. 166 bojkot TVN said

  EFKTY TUSKOWEJ PRYWATYZACJI w Bydgoszczy: http://biznes.interia.pl/praca/news/rozpoczynaja-sie-zwolnienia-grupowe-w-zakladach-chemicznych,1873145

 71. 166 bojkot TVN said

  http://naszeblogi.pl/34864-gdybym-byla-jaroslawem-kaczynskim

 72. 166 bojkot TVN said

  Komentarz z http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/82969,rolnicy-protestuja-ziemia-kupowana-hurtowo-przez-slupy

  Niemcy
  Wiem, na pewno sam byłem poproszony przez niemieckiego inwestora o wykupienie mu gruntu w Polsce- oczywiście odmówiłem. Był cały program w TV o tym jak to pracowici Niemcy uprawiają legalnie polską ziemię i jak zadowoleni są Polacy.

  Niemcy dostają kredyty na kupno najlepszego sprzętu, pokazali też polskiego pośrednika, babcię, która dla niemieckiego rolnika wykupiła ziemię. Powiedzieli, że on się powiększa, co roku dokupuje 100 hektarów.

  Oczywiście 1 procentowych kredytów to żaden Polak nie dostanie.

  Panuje neoliberalna niesprawiedliwość i bandycki podział łupów wśród obcych, ukrytych zarządców Polski oraz wykonujących ich rozkazy polskich kolaborantów.

  Wszystkich i wszystko won wyzwoli nas od KORUPCJI!!!
  Ustrój bez korupcji wyzwoli Naród Polski.

  Czego Naród Polski faktycznie chce, ukażą w przyszłości wyniki referendów narodowych, ogólnopolskich i lokalnych, w rewolucyjnej technice szybkich referendów w nowym ustroju Demokracji Bezpośredniej.

 73. 166 bojkot TVN said

  http://gallux.nowyekran.pl/post/82986,co-pili-lub-palili-szejnfeld-z-kidawa

 74. AniaK said

  Brak słów żeby to opisać…

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,15182517,kat,1356,title,Strzelanina-w-amerykanskiej-szkole,galeria.html?ticaid=1fb3f

 75. 166 bojkot TVN said

  74/
  Masakra jak to masakra – STAŁA SIĘ. Wielkie nieszczęście rodzin amerykańskich dzieci jest godne wielkiego wspólczuia i modlitwy za dusze zmarłych.
  Tymczasem nasza telewizja przeprowadza transmisje z tego zdarzenia jakby tam zginęły polskie dzieci, albo dotyczyła ta tragedia co najmniej dzieci najwyższych polskich notabli.
  No i wałkują tę tragedię jak występy cyrku objazdowego. Może nie szokowałoby mnie zachowanie tych medialnych trupojadów, gdyby byli tak samo gorliwi w przekazywaniu tragedii dotyczących Polaków w Polsce. Tymczasem nie są. Nie tylko nie obchodzi ich los Polaków, ale jeśli tylko nadarza się wykorzystują każde tragiczne zdarzenie, żeby udowodnić „typowo polską:” indolencję, bezmyślność, głupotę i podobne najgorsze z najgorszych cech. O cechach szlachetnych, pozytywnych, miłych, mądrych – w telewizjach polskich NIE MA.
  Ta sama TVP-Info nie widzi kilkusettysięcznego pochodu pod swoimi oknami w październiku, nie widzi w listopadzie i nie widzi w grudniu. Widzi zabite dzieci w USA.
  Nie widzi dzieci zabijanych w Polsce, nie widzi, że w wypadkach i na skutek samobójstw z biedy GINIE W POLSCE CODZIENNIETYLE SAMO LUDZI co w jednej przypadkowej strzelaninie w USA.

  Jak się patrzy na te wyfiokowane paniusie i gogusie o tępym bezmyślnym spojrzeniu, na te wszystkie Kutyny, Diany Rudnik, , Czyże, Krety, Siezieniewskie, Ordyńskie, Kulczyckie, Chęcińskiego, to trudno dociec co spowodowało, że takie indywidua zostały zatrudnione do włażenia do naszych domów. Jedyne co można zrobić to wyłączyć całe towarzycho.
  Coraz bardziej przypomina to ostatnie sceny z Seksmisji” J.Machulskiego, kiedy tamtejsza telewizja informuje o „naturalizacji obu samców”.
  Wszyscy ci dziennikarze codziennie na naszych oczach dokonują ‚samonaturalizacji”. Są w tym swoim zajęciu wyjątkowo obrzydliwi, dorównują pierwszym redaktorom: Lisowi i Michnikowi.Lis bierze za moralną kastrację duże pieniądze. Niestety nikt nie zapomni co robi i robił, i uczciwość mu nie odrośnie, żeby nie wiem jakiego tuskowego cudotwórcę zaprosił na wizję. Ciekawe jacy oficerowie decydują co na wizję leci?

 76. Wandaluzja said

  http://odkrywcy.pl/kat,122994,title,Kim-byl-Gabriel-Narutowicz,wid,15180974,wiadomosc.html?smg4sticaid=6fb46
  PREZYDENT GABRIEL NARUTOWICZ NIE BYŁ POLAKIEM
  ***
  Jest to Deklaracja, żę Garriel Narutowicz należał w Szwajcarii do Proletariatu. który był lożą masońską KOMINTERNU, którego doktryną było Wykupienie USA Za Złoto z NIEWOLNICZEJ Rosji. To tłumaczy, dlaczego mówiono o nim HELWET, GORSZY OD DIABŁA.
  Ja w „Incydentu nie było” tłumaczę, że został zamorowany przez Niewiadomskiego z POWINNOŚCI. Niewiadomski rekomendował Mościckiego na stanowisko laboranta Wierusz-Kowalskiego. Gdy w Tokio Japończycy nie chcieli gadać z Dmowskim, który wpraszał się na salony rosyjskie, to ten spotkał NA ULICY Piłsudskiego, który zaprosił go do swego mieszkania, gdzie przegadali przy kawie całą noc. Piłsudskiw tłumaczył Dmowskiemu: PO CO MY, DOBRZY POLACY, MAMY WALCZYĆ ZE SOBĄ? Ja będę strzelał do Rosjan a pan do Niemców; ja będę ustalał granice wschodnie a pan zachodnie. Wymógł jednak na Dmowskim SŁOWO HONORU UCZCIWEGO POLAKA, że zdrajcy-Mościciemu włos z glowy nie spadnie – wobec czego rekomendant Mościckiego musiał strzelać do Narutowicza, który zaprowadził ciołka do loży masońskiej czy synagogi.
  Jeden mówił mi, że gdy zaproponowano mu w USA wstąpienie do loży masońskiej to zawieziono go do loży z ZAWIĄZANYMI OCZAMI. Podczas Przysięgi ten jednak zerwał kaptur i stwierdził, że jest w SYNAGODZE. – Po 3 dniach otrzyma nakaz opuszczenia USA.

 77. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/dzienniki/kobiecy-punkt-widzenia/42755-miszmasz-na-sobote-czyli-o-tym-co-do-wraku-tu-154m-ma-kaczor-donald-oraz-o-braku-instynktu-samozachowawczego-u-niektorych-politykow

 78. 166 bojkot TVN said

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/82971,niepozadani-swiadkowie-polskiej-historii-wilna
  ……………….
  Był lat kilka temu też remont w kamienicy przy ulicy Šventaragio 2, gdzie aktualnie mieści się urząd litewskiego MSW. Przy czyszczeniu ścian w holu dotarto do warstwy tynku przedwojennego. A tu niespodzianka. Bomba wręcz. Orzeł w koronie i napis Rzeczpospolita Polska. Takiego afrontu po zupełnie niewinnie wyglądającej ścianie w litewskim MSW nikt się nie spodziewał. Z zaskoczenia ponoć nawet na początku rozważano, czy mozaiki z polskim orłem nie potraktować jako zabytku świadczącego o zmiennych losach miasta. Zaskoczenie jednak szybko minęło i u nowych właścicieli kamienicy ostatecznie górę wzięła natura Hunów i Wandali z bardzo przykrymi dla orzełka konsekwencjami…
  Więcej:

  http://www.kresy.pl/publicystyka,reportaze?zobacz%2Fniepozadani-swiadkowie-polskiej-historii-wilna

 79. 166 bojkot TVN said

  Chwila rozrywki z największym teraz przebojem, piosenką w wykonani Adele z najnowszego Bonda, z polskim tłumaczeniem tekstu. dziwne, że autor słów „wzywa „pozwólmy upaść niebu” zamiast piekłu.

 80. Rysio said

  http://www.infowars.com/murderers-want-your-guns/

 81. GWW said

  Ad 69
  No i co Pan NATO?
  Bom… ciekawy.

 82. GW said

  Ad 80
  ‚Dobra rada i dziada’.
  PS
  Uwielbiam Pana ostatnie wpisy, za ktore serdecznie dziekuje. Pan Gospodarz dal po lapkach i slusznie, i skutecznie poniekad.
  Pozdrawiam jednakowoz.

 83. wi42 said

  Troche rozrywki na weekend:
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=4467

 84. 166 bojkot TVN said

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=7999&Itemid=119
  Izabela Brodacka-Falzmann
  …………………..
  Kryzys wbrew pozorom nie sprzyja naprawie. Instynkt samozachowawczy każe ludziom ratować się . Przerażony człowiek, jak ślepe szczenię stara się znaleźć jakikolwiek, nawet najmniejszy cycuszek do którego może się przyssać i już nie puścić. Kryzys prowadzi do zmian dopiero wtedy (jak w latach 90-tych) gdy swoim (czyli wtedy członkom komunistycznego gangu) zaczyna czegoś brakować.

  Używa się często metafory, że struktura gangsterska jest nowotworem na ciele społeczeństwa. To metafora słuszna jedynie częściowo. Nowotwór ginie wraz z organizmem na którym pasożytował. Stalinowska grupa interesu nie doprowadziła do śmierci naszego organizmu społecznego, ale niestety wielokrotnie mutując dołączyła do siebie inne agresywne gangsterskie struktury i nadal na nas pasożytuje.

  Nowotworu tak rozsianego nie da się wyciąć. Trzeba go przestać żywić, zasuszyć, zagłodzić zanim zniszczy wszystkie narządy organizmu na którym pasożytuje i go zabije.

  Przede wszystkim nie należy go żywić zainteresowaniem i udziałem w jego przedsięwzięciach.

  Trzeba doprowadzić do sytuacji kiedy instynkt samozachowawczy każe zwykłym ludziom uciekać od przegranej struktury. Tak jak uciekali Niemcy od faszyzmu po przegranej wojnie.

  P.S.1 Tytuł zapożyczyłam od Rafała Ziemkiewicza. Napisał kiedyś, że ma dwie wiadomości dobrą i złą. Zła, że Polską rządzi gang, dobra, że jest to gang Olsena, który potyka się o własne sznurowadła. Czy możemy jednak liczyć na sznurowadła.?

  P.S.2 Jeżeli komuś wydaje się niestosowne porównywanie w jakiejkolwiek formie tuskizmu ze stalinizmem czy hitleryzmem – gorąco przepraszam.

  Różnice są zasadnicze. Hitlerowi udało się w przeciwieństwie do Tuska zbudować autostrady.

 85. Wandaluzja said

  Małgorzata Androłojć, Mirosław Androłojć, WÓDZ AMBRIORIX NA KUJAWACH – Przybywa ostatnio znalezisk monet celtyckich, w tym takich, których miejsca wybicia można z całą odpowiedzialnością doszukiwać się na terenie ziem polskich. Oznaczać to może dość radykalną zmianę obrazu celtyckiego osadnictwa na tym obszarze; Archeologia ŻYWA, nr 3(61), IV/2012, s. 29-31

  Nie chcę zabierać Belgom bohatera narodowego, ale Ambiriorix to chyba AMBROŻY od Bursztynu. Na mapie Podziału Świata Persów z Grekami z r. 529 p.n.e. z napisami rzymskimi, jest między Wisła a Bugiem miasto Ombrones czyli BURSZTYN. Sprawa wygląda więc podobnie jak z Ariovistem, który asekurował Helwetów w Lyonie, ale ci dali się wykupić Juliuszowi Cezarowi więc Ariovist musiał z Galii uciekać do rodzinnego Hanoweru, gdzie jako Leszek Chytry zwarł sojusz z Cezarem z granicą na Wezerze, na mocy którego Cezar dał celtycką Teutonię Skandynawom a Leszek obalił Ptolemeuszy polskich. To ów Ambriorix był prawdopodobnie ostatnim Ptolemeruszem Polskim.
  Tacyt pisze, że Rzymianie napotykali w Germanii ruiny zniszczonych przez skandynawskich Swewów-Swebów miast z napisami GRECKIMI.
  Owe napisy GRECKIE wzięły się stąd, że Filip II Macedoński rozgromił pod Wiedniem Scytów, więc Sklawinowie zaczęli bić w Hedebach-Szlezwiku monetę z podobizną Filipa II, której wybili bardzo dużo (Jorgen Ilkjaer, ILLERUP ADAL – Czarodziejskie zwierciadło archeologii, TRIO Warszawa 2007 (książka wydana sumptem królowej Małgorzaty). Po aneksji przez księcia krakowskiego Aleksandra Macedońskiego Pangajonu-Siedmiogrodu, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, w Krakowie zaczęto bić statery ALEKSANDER-FILIP dla północnej Galii.
  II seria tych staterów, bita prawdopodobnie w Pradze, poszła w dużej części do Bawarii, gdzie nazywane są PŁACZKAMI – prawdopodobnie od pobicia Aleksandra w Kielcach przez królową Sarmatów Dianę, gdy chciał odzyskać zagrabiony przez Dianę w Chiwie skarbiec perski. Po tej bitwie Diana anektowała Azję Mniejszą i kazała zamordować Aleksandra jako NIEWYPŁACALNEGO. Grecy znają się na tym, bo chcieli zamordować Kanclerz Merkel jeśli nie dostaną kontrybucji ukraińskiej.
  Ponieważ POLSKIE monety Celtyckie były bite w 2 ośrodkach: kujawskim i krakowsko-górnośląskim, prawdopodobnie z uwagi an złoto z Jesioników – II po siedmiogrodzkim europejskie złoto przemysłowe – to ja tą sprawę wiążę z Kanałem Przemysłowym Sosnowiec-Bydgoszcz. Gdy Karol Wlk obległ Wiedeń to przypłynęły drakkary skandynawskie i rozgromiły dunajską flotę Franków. Uważam więc, że kujawski ośrodek menniczy był w Pałacu Ptolemeuszy w Setidawie-Koninie, który zniszczyli Hunowie. Tak jak wcześniej monety Aleksandra Wlk z Krakowa szły do Galii, a z Pragi do Bawarii, tak monety z Konina mogły iść do Europy Północno-Zachodniej jako CELTYCKIE. Gdy Rzymianie pytali Galów, SKĄD mają żelazne kotwice na łańcuchach – gdy Rzymianie mieli drewniane z okowami na linach konopnych – to ci odpowiadali, że od WENEDÓW, czyli z Bydgoszczy.

 86. GW said

  http://www.rodaknet.com/rp_art_5300.htm

 87. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/artykuly/42792-palikot-poszedl-poklonic-sie-jaruzelskiemu-poniewaz-uznal-ze-to-klucz-do-objecia-istotnych-udzialow-w-konstelacji-ktora-ma-podmienic-tuska

 88. osoba prywatna said

  To się nazywa przyjaźń…

  Pewna kobieta znalazła w dżungli młodego lwa który był tak zraniony ze gdyby nie jej pomocy to by nie przeżył. wzięła go do siebie do domu i pielęgnowała, ale gdy był już zbyt duży oddała go do ZOO. Na tym filmie można zobaczyć jak ten lew zareagował gdy po pewnym czasie zobaczył ta kobietę w ZOO…

 89. 166 bojkot TVN said

  To wiadomość sprzed ponad 2 lat, lae jakoś tak chyba cicho o tym było:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/times-polski-wklad-w-zwyciestwo-w-ii-wojnie-swiato,1,4047650,wiadomosc.html
  „Times”: polski wkład w zwycięstwo w II wojnie światowej jest „haniebnie pomniejszany”

 90. Wandaluzja said

  Maciej Kuczyński, 3500 LAT PRZED KOLUMBEM – 50. Międzynarodowy Kongres Amerykanistów uczcił osiągnięcia prof. Andrzeja Wiercińskiego specjalnym sympozjum; Rzeczpospolita, 12 07 2000, s. A10

  Od 20 VI do 10 VII 2000 trwał w Warszawie PIĘĆDZIESIĄTY Międzynarodowy Kongres Amerykanistyczny, który Uchwalił KONIEC ŚWIATA 21 Grudnia 2012 Roku. Kilkanaście lat wcześniej Prezes Polskiego Towarzystwa Etnograficznego LUD, Profesor Kłodnicki z UWr, sondował mój udział w tym kongresie, zarzucając mi atakowanie Profesor Frankowskiej w Poznaniu, desygnowanej przez komunistów na Prezesa Polskiego Towarzystwa Amerykanistycznego (PTAm). Odpowiedziałem, że nie zaproszono mnie na sympozjum Amerykanistyczne w Poznaniu, które BEZE MNIE nie ma sensu, z czym się zgodził, ale powiedział, że ja WYSKOCZYŁBYM z Satelitarną Detekcją Złota – która jest Przekleństwem na tysiąc lat – a NIE JESTEM W STANIE wytłumaczyć Pani Profesor Frankowskiej, której mąż jest czy był SZYMPANSEM, co to takiego Satelitarna Detekcja Złota?
  Ładna perspektywa – ja miałbym jechać do Poznania, żeby uznać Prezesurę PTAm Profesor Frankowskiej, której mąż jest SZYMPANSEM, tylko dlatego żeby prezesem PTAm nie został politruk komunistyczny Andrzej Wrzesiński, profesor kilkunastu uniwersytetów na całym świecie? Ja w/s tego Kongresy Amerykanistycznego poniżyłem się i wysłałem na Uniwersytet Warszawski mego ojca, żeby zorientował się, CO TAM SIĘ DZIEJE. Kapitał MIAŁEM JA a oni Satelitarną Detekcję Złota i Petrochemię w Płocku.
  Piszę o tym, gdyż jeden z forumowiczów GAJÓWKI pogratulował mi postu, jako Pierwszego, który ZROZUMIAŁ. – Mam nadzieję, że nie chodzi o Satelitarną Detekcję Złota, która dla Profesor Frankowskiej była NIEPOJĘTA. Ja też uważałem to za MISTYKĘ POLITYCZNĄ, którą zrozumiała Kanclerz Merkel jako córka Żydówki z Gdańska.
  Dotychczas Końce Świata zapowiadali Świadkowie Jechnatona czyli Amenhotepa IV, ale ja na ogłoszony na L Międzynarodowym Kongresie Amerykanistycznym w Warszawie Koniec Świata w 2012 r. NIE ZGODZIŁEM SIĘ. Ponoć Jezus Chrystus był Synem Jehudy czyli Amenhotepa IV.

 91. nobody said

  Jak powinna wyglądać chrześcijańska Gwiazda Betlejemska ? Ile powinna mieć ramion ? W ostatnim numerze czasopisma „Niedziela” są przepisy na świąteczny stół, większość ciasteczek tam prezentowanych ma kształt cymes-ekumenicznej-koszernej-gwiazdy. Jaki kształt ma wspomniana gwiazda w kontekście Tradycji Kościoła ?

 92. Kibic said

  Serdeczne podziekowania !

  Kolejne mistrzostwa Europy w szachach szybkich i blyskawicznych mamy za soba.

  Caly miniony weekend spedzilismy przy ekranach komputerowych – ja z malzonka Bozena w

  Reims i nasz syn, Marcin w Lublinie – na sledzeniu transmisji z warszawskiego Palacu

  Kultury i Nauki.

  Kolejny raz mistrzostwa organizowane przez warszawska « Polonie » zgromadzily setki

  uczestnikow (ponad siedmiuset).

  Stokrotne podziekowania dla Marii i Jana Maciejow oraz ich wspolpracownikow, ktorzy

  sa dusza i sila napedowa organizacji.

  Ogladac transmisje z turnieju szachowego w Polsce, w Warszawie, jest wyjatkowym

  przezyciem. Dostrzegac, jak mistrzostwa z roku na rok sie rozwijaja, to dodatkowa

  satysfakcja. Spostrzezenie, ze mamy ludzi potrafiacych znakomicie organizowac turniej

  prowadzi nieuchronnie do postawienia pytania kiedy doczekamy sie tego, ze w warszawskich

  mistrzostwach zwyciezy ktos z grona…RODAKOW ?!?

  Nadal przed oczami mamy partie z przedostatniej rundy.

  Partie Maxim Vachier-Lagrave –Jacek Tomczak.

  Polak w imponujacym stylu ogrywal rutynowanego, slynnego Francuza. Wygrana otwierala

  mu droge do brazowego medalu…

  Niestety…nie wytrzymal, na finiszu, « na wiszacej choragiewce », i zamiast wygranej zaliczyl

  wpadke.

  SZKODA.

  Jednoczesnie jednak, ta partia pokazuje jak wielki potencjal sil tworczych tkwi w

  mlodych Polakach!

  Krzysztof Pytel

  z Reims,

  16.12.2012

  Detale:

  >>>

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  http://www.poloniachess.pl/amplico2012/pl/

 93. osoba prywatna said

  „Skutek uboczny: śmierć” to autobiograficzna opowieść Johna Virapena, byłego dyrektora wykonawczego szwedzkiego oddziału Eli Lilly and Company. Jest to wciągająca historia o korupcji, przekupstwie oraz oszustwach w dużych i znaczących firmach farmaceutycznych. Autor zdobył ogromne doświadczenie w tej branży na arenie międzynarodowej pracując, jako dyrektor generalny firmy Eli Lilly and Company w Szwecji. Virapen postanowił wyciągnąć na światło dzienne całą prawdę i tajemnice koncernu farmaceutycznego, ujawnia, dlaczego tak wiele leków i preparatów ze skutkami ubocznymi, takich jak Prozac, zostało zatwierdzonych i jest przypisywanych pacjentom.

 94. 166 bojkot TVN said

  Tu http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8008&Itemid=47
  możemy się dowiedzieć, dlaczego Niemcy spokojnie i bez wiz latają do USA, a Polacy jakoś nie.
  Otóż ta miłość i połączenie mają stara tradycję, jeszcze z czasów rewolucji październikowej.
  Warto prześledzić jak to z pieniędzmi na rewolucję było i czy Rosja się odrodziła po tym wielkim zbrodniczym żydowskim ataku.

 95. 166 bojkot TVN said

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/83128,spike-nlos-non-line-of-sight-o-zasiegu-do-25-km

 96. 166 bojkot TVN said

  http://blogpatriotki.blogspot.com/2012/12/przeczytaj-i-pomysl.html

  Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi zagranicę „za chlebem” na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi, aby przez „odwróconą hipotekę” przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji
  i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei, degeneratów itd. Rozejrzyj się wokoło! Ślepy jesteś?!

 97. Rysio said

  Zapomniałaś dodać, że jeszcze namawiałabyś do głosowania na parchów, bojkotka.

  🙂

 98. 166 bojkot TVN said

  http://sport.interia.pl/justyna-kowalczyk/news-justyna-kowalczyk-znokautowala-rywalki-polka-nowa-liderka-pu,nId,726498

 99. 166 bojkot TVN said

  Sikorski spotka sie z ŁAwrowem:
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/rozgrywka-sikorski-lawrow-rosja-skrajnie-zdumiona,1873399
  Tylko cóś ten Ławrow taki sam ładny ja skrzypek na dachu.

 100. Rysio said

 101. Brat Dioskur said

  Podobno ABWehra szuka Brauna za podzeganie do morderstw .A jak jest z tym RASista ,ktory na stronie marszalka wojewodztwa nawolywal do przelewania polskiej krwi?

 102. AniaK said

  Pan Radosław Sikorski w swojej życiowej misji. Nigdy nie przyszło mi do głowy że będę brała z niego przykład. Dane słowo jest święte! Nawet pan Sikorski to wie.

  http://biznes.onet.pl/sikorski-trzymam-ministra-lawrowa-za-slowo-ws-wrak,18515,5333685,1,onet-wiadomosci-detal

 103. Piszczała said

  Polska prawica to ludzie którzy tak myślą o zdobyciu władzy :
  – jakiś generał zrobi zamach stanu i przekaże władzę Korwinowi-Mikke,
  – kiedyś wygrają w demokratycznych wyborach,
  – obecny reżim zbankrutuje i wtedy prawica dojdzie do władzy,
  – pozostali w ogóle się nad tym nie zastanawiają
  – aha jeszcze są jeszcze tacy co myślą, że wreszcie znajdzie się jakiś niebiesko- krwisty a wtedy sejm i senat w podskokach wspaniałomyślnie się zgodzi a ten pociągnie jakąś zgangrenowaną linię królewską

  coś pominąłem

 104. 166 bojkot TVN said

  Sikorski „GDZIEŚ POLECIAŁ”
  Jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, dokładnie jak każdy przedstawiciel polskiego rządu, jaki udaje się na wschód. No chyba, że że przedstawiciel „polskiego” rządu, dokładnie tego typu co Kwaśniewski, Miller Oleksy, Jaruzelski, Rakowski, Gierek,
  Wszyscy inni mieli wielkie kłopoty z powrotem.

 105. Brat Dioskur said

  re104@Bojkot
  No ale Bierut nie mial zadnych klopotow z powrotem ,wrecz przeciwnie ,przewiezli go w komfortowych warunkach!

 106. Piszczała said

  http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Death_of_a_Comissary_%28Petrov-Vodkin%29.jpg&filetimestamp=20101221191733
  ten obrazek to rezultat propagandy, robienia wody z mózgu tzw społeczeństwu, efekt jaskini Platona czyli nasza rzeczywistość

 107. 166 bojkot TVN said

  Czy uda się sprawą Olewnika przykryć rosyjską wyprawę Sikorskiego?
  http://fakty.interia.pl/polska/news/czy-olewnik-zginal-bo-zamordowano-w-jego-domu-dziewczyne,1873559

  166 jakoś nie wierzy, że Sikorki poleciał tam po szczątki samolotu.

  Coś kombinują z unią. Po konsultacjach z Ashton, Radzio poleciał do Moskwy. Wrak, to tylko taki pretekst wielokrotnego użytku
  Szykują jakąś nową grę wojenną. Tutka to tylko zasłona nomen omen dymna, błahostka, o której wiadomo, ze jest nie do załatwienia. Poza tym Sikorski tak nagle się uaktywnił? Żeby w zimie wozić wrak? Przecież jak aluminium przymarznie, to je dopiero puści na wiosnę? Co Sikorskiemu strzeliło teraz do głowy? Czy chciał sprowadzić samolotowego trupa komuś na gwiazdkę? Czy ubrać prezydencką choinę?

  Czy ktoś planuje na kogoś napaść?

 108. 166 bojkot TVN said

  105/BD
  Jakby na zamówienie nt. Bieruta:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/corka-boleslawa-bieruta-zdradza-nieznane-fakty-nt-,1,5333128,wiadomosc.html

  Tymczasem w TVP co i rusz wystepuje w różnych zestawach Magda Umer. Ciekawe, czy taką samą estymą mediów cieszyłaby sie córka Bieruta, córka Stalina, córka Hitlera
  Bo trzeba wiedzieć, że jest corką Edwarda Humera, bratanicą Adama Humera, najwiĘkszych żydowsko-stalinowskich zbrodniarzy jacy „pracowali” w UB i Inforamacji Wojskowej tuż po „wyzwoleniu”

  Kiedy w Rozmowach Niedokończonych „1952 – 14 grudnia – 2012. Chwała Komandorom – 60 rocznica mordu na oficerach Marynarki Wojennej II Rzeczypospolitej cz.I ”
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/1952-14-grudnia-2012-chwala-komandorom-60-rocznica-mordu-na-oficerach-marynarki-wojennej-ii-rzeczypospolitej-cz-i-tv-trwam/

  świadkowie, naukowcy używają nieuzasadnionego sformułowania „byli katowani, torturowano w nieludzki sposób” czy podobnego, to trzeba natychmiast zapytać KTO TORTUROWAŁ!
  Tego w audycji jakoś nie ma, jak i NIE MA ANI JEDNEGO SŁOWA O ŻYDOWSKIEJ NARODOWOŚCI NAJWIĘKSZYCH UB-eckich ZBRODNIARZY I KATÓW
  Najbliższa rodzina Magdy Umer to właśnie owi niewymienieni z nazwiska kaci i mordercy.
  To musimy wiedzieć – TO JEST PODSTAWOWA WIEDZA HISTORYCZNA, KTÓREJ NIE CHCE UCZYĆ POLAKÓW ŻADEN RZĄD!!!
  Musimy wiedzieć co robią dzieci zbrodniarzy, że żyje im się dużo lepiej niż dzieciom bohaterów, to stalinięta, fejginieta, humerówki opanowały media i usiłują nam narzuca swoje chore koncepcje życia.Czy córka Bieruta, kochanka Żydaa o jawnie antypolskim nastawieniu, tu w Polsce odznaczanego przez żyrandolowych ziomków.
  Jest to obrzydliwe.

 109. 166 bojkot TVN said

  i II część
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowy-niedokonczone-1952-14-grudnia-2012-chwala-komandorom-60-rocznica-mordu-na-oficerach-marynarki-wojennej-ii-rzeczypospolitej/

 110. 166 bojkot TVN said

  http://solidarni2010.pl/11845-dziennikarka-ksd-obnaza-manipulacje-tok-fm-i-natematpl.html?PHPSESSID=9cbf998d35193e2429cbe8e1cecdd82c

 111. efka said

  Coś niedobrego dzieje się w sprawie rozporządzenia ministra rolnictwa w sprawie uboju rytualnego. Zamiast przyzwolić naszym żydom i muzułmanom na ubój ale zakazać importu tak ubijanej zwierzyny oni chcą rozkręcić biznes. Teraz wiem dlaczego na naszym wewnętrznym rynku jest taka cena na wołowinę. Wołowina importowana smakuje obrzydliwie, a do tego nie wiadomo jak była transportowana. Kierowcy TIRów domrażają ją dopiero po przywiezieniu na teren Polski, a tak jedzie sobie w letnich warunkach. Oszczędności na paliwie.

 112. AniaK said

  Re107:
  Mniejsza o wrak. Przecież wiadomo że w zimie nie będą się z nim szarpać. Myślę, że on przed świętami chciał zwrócić uwagę na słowo. Może nasi politycy przy okazji przypomną sobie o wszelkich obietnicach składanych społeczeństwu.

 113. JO said

  L J CH
  Panie Gajowy, zblizaja sie Swieta a nie wiem, czy bede mial dostep do internetu pozniej. Skladam Panu Swiateczne Zyczenia Serdeczne. Niech Pana Laska Boza Nigdy Nie opuszcza, niech Aniolowie Strzega. Pana Nadprzyrodzone Zycie niech Bog wciaz Wypelnia, bo Ono jest POTRZEBNE dla Nas I za to , ze Pan JE dla Nas rowniez daje Ja I cala Moja Rodzina Panu dziekujemy. Za poswiecenie, za Wysilek Serdeczne Bog zaplac!

  Pan tworzy dla Nas tu wszystkich Wolna Katolicka Rzeczpospolita = Polske = Ukraine =RUS cala = Litwe.

  Zabieraja Nam kawalek po kawalku wszystko. Dzieki Panu My wciaz mozemy byc Dumni I Ufac , ze Przy Bozej Pomocy I zawierzeniu Jemu nie tylko WOLNOSC mozemy miec w Gajowce, ale w Rodzinach, Rodach, Panstwie.

  Dzieki Panu NIE JESESMY osamotnieni ale razem, mamy jakas wysepke gdzie mozemy poczuc wspolnego POLSKIEGO DUCHA

  Radosnych Swiat I do Siego Roku Panu I Wszystkim Gajowkowiczom.
  ZPB

  JO

 114. Marucha said

  Re 113:
  Dziękuję Panu za życzenia i odwzajemniam je.
  Proszę jednak nie przeceniać mojej roli. Jeśli w ogóle to, co robię, ma jakiś sens, to jestem jedynie narzędziem w czyimś innym ręku.
  Chciałbym potrafić z okazji Świąt wybaczyć głupcom i półświadomym agentom Lucyfera, ale to chyba przekracza moje siły.

 115. p.e.1984 said

  Marek Stefan Szmidt, czyli podszywający się pod katolika syjonistyczny łotr rozsiewa po sieci oszczerstwa pod adresem moim i redakcji Polskiej Myśli Narodowej. Dementi z mojej strony:
  Marek Stefan Szmidt i inni “katoliccy” budowniczy Judeopolonii – czyli: antypolska działalnośc agenturalna oraz zdemaskowanie operacji planowego “zatruwania studni”.

  Jeśli ktoś czyta nowyekran lub niepoprawni.pl zapewne wie o co chodzi, jeśli nie wie, może zobaczyć tu: marekstefanszmidt.nowyekran.pl/post/83291,czy-ruchy-narodowe-oblaza-czerwone-pajaki
  i tu:
  niepoprawni.pl/blog/946/czy-ruchy-narodowe-oblaza-czerwone-pajaki

  Moje publikacje na tych agenturalnych platformach skończyły się szybko blokadą kont, nie liczące się z prawdą antypolskie chamidło pisze bez reakcji – a nawet ze wsparciem administracji nowyekran.pl W sumie nic nowego. Teksty groźne trzeba usunąć, łajno może się wylewać drzwiami i oknami.

 116. GW said

 117. 166 bojkot TVN said

  Ciekawe słowa prawnika, pełnomocnika J.Kaczyńskeigo na temat prawnych aspektów komisji Millera. Dobrze jest znać takie szczegóły\http://rebelya.pl/post/3135/mec-pszczokowski-rzad-chce-uratowac-twarz-ws-sm

 118. 166 bojkot TVN said

  http://rebelya.pl/post/3135/mec-pszczokowski-rzad-chce-uratowac-twarz-ws-sm

 119. najnowszy model terminatora said

  „Syryjscy” terroryści ponoć zbudowali sobie własny transporter opancerzony (co trochę przywodzi na myśl ten z powstania warszawskiego). O ile to nie jest podpucha propagandowa, mająca na celu pokazać zachodniej opinii publicznej, jak to sobie metodami chałupniczymi biedni rebelianci muszą radzić (choć w rzeczywistości dostają od USA, UK, Francji, Izraela, Jordanii, Turcji, Arabii Saudyjskiej i Kataru mnóstwo nowoczesnej broni oraz wsparcie lotnicze i wsparcie jednostek specjalnych tych państw.
  http://www.armyrecognition.com/syrian_syria_conflict_revolution/syrian_rebels_built_their_own_armoured_vehicle_sham_ii_to_counter_syrian_government_tanks_1112121.html

 120. Wandaluzja said

  http://naszeblogi.pl/34966-pokolenie-oszukanych-pokolenie-frajerow

  Matka Polka: ZNIEWOLENIE TO NIEZNAJOMOŚĆ PRAWDY LUB BRAK ODWAGI W GŁOSZENIU JEJ.
  Polacy zapłacili STRASZNĄ CENĘ za Socjalizm, który jest LEPEM na ćwierć- i półinteligentów. Skurwysyństwo socjalizmu polega na politycznym dzieleniu społeczeństwa na Lewicę i Prawicę, gdy Lewica MOŻE BYĆ TYLKO PATRIOTYCZNA, a jeśli nie jest patriotyczna to jest agenturą kapitału Kryminalnego. Z tej racji myśmy mieli tylko jedną lewicę, która nazywała się Piłsudczyzną – nazywaną teutologicznie Lewicą Patriotyczną.
  Kiedyś hrabia Kurowski rugnął mnie: Dlaczego ty mówisz „żydowski kapitał kryminalny. Jest kapitał kryminalny czyli żydowski i kapitał żydowski czyli kryminalny.” Tragedia polega na tym, że Polski Robol identyfikuje kapitalizm z Kapitałem Kryminalnym. Kapitał zaś BYĆ MUSI i od tegoż robola zależy, czy będzie to kapitał Patriotyczny czyli „piłsudczykowski” czy Kryminalny. Socjalizmem jest zaś TYLKO kapitał NIEKRYMINALNY. Z tej racji hrabia Kurowski powiedział mi, Dlaczego NIE MOŻE BYĆ NACJONALISTĄ – gdyż polską rację stanu reprezentował Piłsudski jako Lewica Patriotyczna.
  W Galicji do roku 1920 mozna było kupić głowę KAŻDEGO robotnika u KAŻDEGO Żyda za 11 guldenów, co było ważne w zagłębiu borysławieckim. – Czyli że w Polsce była mafia sycylijska.
  Ja z domu jestem ONR-Szaniec Paderewskiego czyli FASZYSTĄ. Dmowski zaś nie przyjął doktryny faszystowskiej – czyli zastąpienia antysemityzmu ANTYKOMINTERNIZMEM na tajnych kontach szwajcarskich wskazując na ŻYDOWSKI faszyzm włoski, który zaczął się aryzować dopiero pod wpływem Hitlera. Żydzi włoscy uznali bowiem faszyzm Keynesa i Paderewskiego za okazję pozbycia się odium kapitału kryminalnego, wlepionego im przez Woltera, Goethego i Staszica: TO NIE MY JESTEŚMY OFICERAMI RZEZIMIESZKÓW tylko bolszewicy…
  Ta Kategoryzacja była jednak w r. 1934, kiedy Polską Rację Stanu zaprezentował Roman Dmowski, mówiąc Paderewskiemu, że Komintern to kolejna POCZWARA żydowska, która – po osiągnięciu swych celów, w tym granicy na Missisipi – okaże się ZWYKŁYM SYJONIZMEM czyli Asyryjczykami moskiewskimi.
  To rozróżnienie między kapitałem Kryminalnym z formułą POLSKOŚĆ TO FOBIA a Patriotycznym kapitałem LEGIONOWYM tłumaczy powszechnie uznane zjawisko, że CUDY GOSPODARCZE BYŁY TYLKO TAM, GDZIE RZĄDZILI PATRIOCI. Niemiecki Cud Gospodarczy był możliwy z racji ukrócenia masonerii czyli Kościoła Korupcji przez niemiecki faszyzm, stępiany przez żydowski nazizm – bo nazizmu niemieckiego nie było – tak jak zaczynem Włoskiego Cudu Gospodarczego było Korporacjonizm Mussoliniego, zaś na Dalekim Wschodzie masoneria zaczęła się dopiero ROZWIJAĆ.
  d’Gaulle podpisał wyrok Śmierci na Gerarda Philippe, pomimo że ten był Szczeniakiem wobec HELWETA, GORSZEGO OD DIABŁA.

 121. Wandaluzja said

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/sikorski-w-wywiadzie-dla-interfaxu-o-zwrocie-wraku-tu-154m,1874125

  Obojętny Soldat78 – 9 min temu
  Z obrzezanych pejsiarzy z Rady Ministrów podejrzeń nic nie zdejmie (chyba, że królowa dowodów zamieni to na akt oskarżenia). Taki numer robi się raz na 1000 lat (ostatnio chyba Bolesława Kędzierzawego tak „odsunięto” od władzy).

  Mieliśmy Prawo Stalinowskie, które było Dyktaturą Biurokracji, ale raport Anodiny jest prawem EGZOTYCZNYM lub Wojennym? które uznał Prezydent Obama – prawdopodobnie jako Pierwszy podejrzany Tragedii Smoleńskiej. Osobiście akceptuję tworzeną w Moskwie Jurysdykcji Obamy, gdyż chce on zostać szefem kapitału stalinowsko-holokaustycznego, jak Franklin Delano Roosevelt.
  Bolesław Kędzierzawy upadł z powodu antyniemieckiego zacietrzewienia. Fryderyk I Barbarossa podczas IV wyprawy do Włoch w r. 1166 poniósł klęskę i uciekł w przebraniu knechta do Czech. Tam, jako bankrut polityczny, złożył hołd Władysławowi II, od którego otrzymał w lenno Cheb a czeska armia uwolniła Mediolan.
  Ponieważ Władysław II uznał się za SUWERENA Cesarstwa Niemieckiego to Fryderyk I, po opanowaniu przy pomocy armii czeskiej Niemiec, uderzył na CZESKIE księstwo Miśnieńskie, wobec czego Władysław II wezwał z Wrocławia do obrony Miśni Bolesława IV. Władysław II okupował jednak od 1157 r. księstwo Nyskie, wobec czego Ślązacy, którzy nienawidzili Czechów BARDZIEJ niż Niemców, aresztowali Bolesława IV i w kaftanie bezpieczeństwa odesłali do Poznania kierując się nie przeciw Niemcom w Miśni, ale przeciw Czechom w Jesionikach.
  W ten sposób Fryderyk I Barbarossa ZAŁOŻYŁ NOWĄ SAKSONIĘ.

 122. Rysio said

  Dla miłośników broni – jest tego ze 40 odcinków.

 123. 166 bojkot TVN said

  http://www.blogpress.pl/node/15362

 124. Maciej said

  Lemingi wszystkich partii łączcie się.

  Polaryzacja polskiej sceny politycznej od lat kilku jest formalnym podtrzymaniem okupacji nad narodem polskim. Politycy w Polsce dla przeciętnego zjadacza chleba jawią się jako złodzieje i głupcy, co nie jest do końca zgodne z prawdą. Bo nawet jeśli kradną to ciężko im to udowodnić, ponieważ robią do na dużą skalę i zgodnie z prawem które sami współtworzą. Głupotę jako stan umysłu faktycznie także trudno im zarzucić, to raczej wyrachowane kreatury bez ambicji narodowych czy nawet społecznych, zajęte własnymi karierami i łechtaniem swoich płytkich ego w salonowych grupach adoracyjnych. Jako, że w prawicowych mendiach w tym roku silnie został wypromowane pojęcie leminga, które to określić miało przeciętnego wyborcę PO, to stanowczo protestuję wobec takiej marginalizacji tego zwrotu. Lemingi są faktycznie, ale jest ich dwa razy więcej, ponieważ znajdują się po obydwu stronach politycznej barykady. Aktywność lemingów z prawej strony, ukazały dość dobitnie wydarzenia ze spotkania z posłem Macierewiczem, oraz ostatnie reakcję na uświadamianie (przez pana Sendeckiego) lemingów z PiS 13 grudnia tego roku. Marsz lemingów PiS, by oddać sprawiedliwość prawdzie, powinien rozpocząć się wiecem prezesa, na którym „lider polskiej prawicy” winien przyznać się do zdrady narodowej dokonanej ręką swojego śp. brata bliźniaka. Czy to nie śp. Lech Kaczyński meldował wykonanie zadania po wygranych wyborach prezydenckich ? Czy tak samo uczynił po formalnym zrzeczeniu się suwerenności prawnej na rzecz unijnych instytucji czyniąc Polskę zależną od obcego ustawodawcy. Poseł Mularczyk z Solidarnej Polski ( spadochroniarze z PiS ) 13 grudnia uczynił podobny zarzut prezesowi, dodając, że pamięta jak swego czasu monopoliści władzy ( PIS i narodowy koalicjant, a właściwe dwie narodowe partie w koalicji z PiS ) obiecywali posłom nowelizację polskiej konstytucji wobec tego przyszłego prawnego dyktatu w sposób który uniemożliwiłby prawu zewnętrznemu na wyższość, jeśli dojdzie do kolizji z ustawą zasadniczą. Zrzeczenie się tego prawa do samostanowienia narodu polskiego zasługuje na moralne potępienie, a nie grotę na Wawelu. Niestety lemingom herbu „GP” – nie są te fakty znane, bo nie. Polska – kraj istniejący jako fabryka kapitału obcego, ze społeczeństwem drenowanym rok rocznie polityką wyzbywającą ich własności, nie tylko w kategoriach państwa, ale i własności prywatnej, eldorado zachodnich banków i całej międzynarodówki finansowej skoordynowanej przez naród handlowo – bankowy. Polacy – w swej masie mordowani demograficznie, skurczający się ze względu na proces starzenia się społeczeństwa, zmuszany do egzystencji na pierwszym stopniu piramidy Masłowa chodzą posłusznie wybierać tych, którzy fundują im taki los czyli posłusznych wykonawców rozkazów swoich przełożonych – internacjonalistów rozsianych w różnych zakątkach świata. Lemingi legitymizują działania tych którzy służą wszystkim tylko nie ludziom chodzącym po ulicach miast i wsi w pięknej Polsce, czyli Polakom. No cóż, łączą się lemingi z prawa, lewa i środka idąc i wykonując swój obywatelski ( okupacyjny ) obowiązek. Antypolska krucjata która ruszyła na salony władzy, przywilejów, dobrobytu wstając znad okrągłego stołu konsekwentnie zrestrukturyzowała poszczególne obszary gospodarki – czyli zrabowała, zawłaszczyła, oddała za 10 % wartości ( kiedy pytam przeciętnego leminga czy odda mi swój samochód lub mieszkanie za 10 % wartości, to chwilowo jakby trzeźwiał ) jednocześnie mitologizując w społeczeństwie hasła – nieopłacalności, jedynego wyjścia i dziejowej szansy rozwoju dla Polski i Polaków. Stan zaawansowania przedsięwzięcia – Polacy choć mamieni postępem i wzrostem gospodarczym są niewolnikami tego sytemu na następne cztery pokolenia, reglamentowanie życia i zdrowia po przez zbrodniczy system opieki zdrowotnej wchodzi na kolejny etap restrukturyzacji – prywatyzacji, infrastruktura drogowa – ułamkiem przypomina standardy krajów zachodnich, za nami kolejna migracja młodych pozbawianych szansy rozwoju dla siebie, lub w perspektywie swojej rodziny stworzonej w Ojczyźnie – to kolejna laurka dla poczynań okupantów. Bezbronne państwo z najemną armią dozbrajaną przez sojuszników którzy zabili rodzimy przemysł zbrojeniowy, by wysłać żołnierza polskiego w roli okupanta na swoje brudne wojny. Połowa lemingów ( wyborców ) nie widzi tego stanu rzeczy mają przed oczyma propagandę telewizyjną jako rzeczywistość, co jest fatalne w skutkach, ponieważ kłamstwo i manipulacja sieją niewyobrażalne spustoszenia w polskich domach i polskich głowach. Jeśli nie ma czegoś dla leminga na pasku w TVN, to nie ma dla niego tego wcale. Pilot jest łącznikiem z „prawdą”, „prawda” ta jest niepodważalna wolna, demokratyczna i wygląda jak cywilizowany dobrobyt. Lemingi z drugiej części elektoratu choć świadome opłakanego stanu państwa polskiego i jego suwerennego nie bytu na arenie międzynarodowej i europejskiej nie są w większości świadomi przyczyn tego stanu, świadomość przyczyn jest wymogiem dla poznania całego oglądu spraw w Polsce. Póki co lemingi wszystkich partii, łączcie się czas wybrać niezrównanych w swojej obłudzie powierników standardów globalizmu, cenzury, lewactwa, lichwy i antywartości które płyną z tym całym szambem, szambem na życzenie.

 125. Wandaluzja said

  http://naszeblogi.pl/34985-czego-brakuje-polakom-biblii-i-pistoletu
  CZEGO BRAKUJE POLAKOM – BIBLII I PISTOLETU! – 2012-12-19 02:46

  Gdybym miał najkrócej odpowiedzieć na tytułowe pytanie, ująłbym to w kontrowersyjną formułę:
  Biblii i pistoletu. Biblii, bo jej poznanie prowadzi do mądrości Bożej i budowania autentycznej wspólnoty z innymi; pistoletu, bo jest on gwarantem i synonimem wolności obywatelskich oraz podmiotowości obywatela wobec władzy państwowej.
  ***
  PASTOR Paweł Chojeck z Lublina spóźnił się nieco, bo po 400 atakach ogierków żydowskich na MOJĄ Świątynię Salomona w Jerozolimie BIBLIA została zawłaszczona przez 3 koncerny: National Geographic, Sony i Bangalur Microsoft – a że aneksja ta nie jest egzekwowana oficjalnie wynika z OPŁACANIA SIĘ przez masonów jako Synów Jezusa Chrystusa.
  Zarzucanie Polakom Kontestowania Biblii jest wchodzeniem w Buty Prymasa Glempa, który FIRMOWAŁ, że wobec złożenia przez Jana Pawła II urzędu Nadrabina ODBUDUJE SIĘ Świątynię Salomona na Wzgórzu Świątynnym na siedzibę Boga Talmudycznego, ale Kanclerz Kohl zabrał Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom:

  Juliusz Prawdzic-Tell (www.wandaluzja.com – Forum: Historia polityczna); Tarnobrzeska 2/1, 53-404 Wrocław, 03 XII 2012
  POZEW PRZECIW AUTONOMII PALESTYŃSKIEJ ZA ZAWŁASZCZENIE PRETORIUM JEROZOLIMSKIEGO, SKAPEROWANEGO PRZEZ URZĄD KANCLERSKI W BONN.

  W związku z nadaniem Autonomii Palestyńskiej statusu Obserwatora ONZ wnoszę Skargę o naruszenie Prawa Europejskiego przez zignorowanie mych praw Katastralnych.
  Kanclerz Helmut Kohl, dla zablokowania planu episkopatu polskiego ODBUDOWY Pretorium rzymskiego na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie jako Świątyni Salomona na siedzibę Nadrabina, którego to Urzędu zrzekł się Jan Paweł II, ZABRAŁ Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, którzy NIE ROZLICZYLI SIĘ ZE MNĄ jako podmiotem Katastralnym.
  To jest naruszenie Prawa Europejskiego, o egzekucję którego proszę. Kanclerze Kohl i Schroeder niejednokrotnie dokonywali podobnych operacji MOIM KOSZTEM.

  Wzgóre Świątynne nie było Świątynią Salomona tylko PAŁACEM Salomona, które prefekt Gratus przebudował na Pretorium, gdzie odbył sie jerozolimski proces Jezusa Chrystusa. KATASTRALNYM dowodem na to jest złotroryt Wacława Hollara, będący złupionym przez Karola Luksemburga HOŁDEM Heroda Wlk dla Oktawiana Augusta.

 126. 166 bojkot TVN said

  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/dlugi-upadek-polityczny-depresja-doprowadzily-do-s,1,5358111,wiadomosc.html

  Odkrycie michnikowego GW:
  „Kolosalne długi, upadek polityczny, procesy sądowe oraz depresja – to te czynniki zdaniem śledczych popchnęły Andrzeja Leppera do popełnienia samobójstwa. Do ustaleń prokuratury dotarła „Gazeta Wyborcza”. Twórca i przewodniczący Samoobrony zmarł 5 sierpnia 2011 roku. (….)

  Na szczęście są komentarze ciekawsze od doniesień GW, które sprowadzają czytających na ziemię:

  janos_kohoutek: zginęli w czasie rządów PO

  1. Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 – szyfrant w kancelarii premiera.
  Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał
  dostęp do najściślejszych danych – zwłoki znaleziono w Wiśle.

  2. Prof. Stefan Grocholewski – ekspert od odczytywania nośników
  cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY.
  “Zmarł” 31.03.2010 r.

  3. Grzegorz Michniewicz – dyr. Kancelarii Tuska. „Powiesił się” 23
  grudnia 2010 na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze
  wrócił samolot TU-154, który potem rozsypał się w drobny mak na
  Siewiernym

  4. Mieczysław Cieślar, “zginął w ”wypadku samochodowym”
  dokładnie 18.04.2010 r. Miał być następcą Adama Pilcha, który
  zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A. Plicha
  po katastrofie.

  . Krzysztof Knyż – operator Faktów,10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku.
  Zmarł w Moskwie 2 czerwca 2010r.Śmierć całkiem przemilczana.

  6. Prof. Marek Dulinicz – szef grupy archeologicznej – zginął 6
  czerwca 2010 w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do
  Smoleńska.

  7. Eugeniusz Wróbel – wykładowca na Politechnice Śląskiej,
  specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem. Poddawał w
  wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą
  mechaniczną 16.10.2010 r przez swego syna, który zdołał zabić i
  pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do
  jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego “chorego
  psychicznie” syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest
  psychiatrą.

  8. Ryszard Kuciński – prawnik A. Leppera – “zmarł” w maju 2011
  r.

  9. Wiesław Podgórski – był doradcą A. Leppera, gdy ten był ministrem
  rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011 r.
  Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.

  10. W 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby
  Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego
  i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał
  najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.

  11. Róża Żarska – adwokatka Leppera – “zmarła” w lipcu 2011 r.
  w Moskwie.

  12. Dariusz Szpineta – zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i
  prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka
  wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w
  sprawie Smoleńska, kwestionując oficjalne ustalenia.

  13. Andrzej Lepper – „zmarł” 05.08.2011 Znaleziony we własnym
  biurze w Warszawie. „Sam się” pobił a następnie powiesił.

  14. Wszyscy z Casy

  15. Henryk Szumski (6.04.1941 – 30.01.2012) – zamordowany, generał
  broni WP, szef Sztabu Generalnego, członek Rady Bezpieczeństwa
  Narodowego

  16. Leszek Tobiasz (1957 – 10.02.2012) – niewydolność układu
  krążenia, pułkownik WSI, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej
  (dotyczyła przekrętów Komorowskiego)

  17. Wszyscy w „katastrofie” smoleńskiej – 96 osób.

  18. Były generał GROMU Sławomir Petelicki.

  19. Marek Rosiak zamordowoany przez fanatycznego członka PO, którego podjudził Sikorski swoim „dożynaniem watahy”

  Ogółem za rządów Tuska zginęło więcej polskich generałów niż w czasie II wojny światowej. A co do samobójców to dziwna sytuacja, zawsze popełniają je w piątek, a prokuratura zawsze zleca badania na obecność środków niedozwolonych we krwi w poniedziałek, kiedy nie ma po nich śladu.

 127. 166 bojkot TVN said

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/70321,kto-przeprosi-romana-giertycha-szokujace-dane-o-polskich-szkolach

  Kto przeprosi Romana Giertycha?
  O kilkadziesiąt procent wzrosła przestępczość w polskich szkołach w ostatnich latach. Spadła tylko w 2007 r. kiedy Ministrem Edukacji był Roman Giertych – pisze Rafał Ziemkiewicz na rp.pl.

  Cóż, poszukajmy danych policyjnych. Ostatnie, jakie znalazłem w archiwum prasowym, dotyczą roku 2011.

  W roku 2007 policja odnotowała w szkołach 17,5 tysiąca przestępstw. W roku 2011 − 28 tysięcy. Wzrost o 60 procent.

  W tym o 51 procent wzrosła liczba przestępstw związanych z narkotykami, o 57 procent liczba bójek i pobić, o 149 procent liczba rozbojów.

  Jako się rzekło, pełnych danych za rok 2012 jeszcze nie ogłoszono (może i w ogóle ich rząd nie ogłosi, to chyba jedyne, co może zrobić), ale pewne pojęcie, jak się one zapowiadają można sobie wyrobić nie tylko z rozmów z nauczycielami (zgadnijcie Państwo, jakie są ich opinie) ale także i z danych cząstkowych. Na przykład, ostatnia z podanych tu statystycznych rubryk: podczas gdy przez cały rok 2011 odnotowano w podstawówkach i gimnazjach 5760 rozbojów, to w samym tylko I kwartale roku 2012 już znacznie ponad połowę więcej − 3842.

  Oszczędzę Państwu dalszych liczb, kto chce, znajdzie je bez trudu w sieci − „Rzeczpospolita” omawiała wspomniany tu raport za rok 2011 w jednym z wydań styczniowych. Generalnie, ze statystyk wynika, że przestępczość i przemoc w polskich szkołach narastają w Polsce od lat, z jednym jedynym wyjątkiem. Owym jedynym rokiem, kiedy odnotowano ich spadek był właśnie przyjęty tu za punkt odniesienia rok 2007.

  A jakimże to cudem w roku 2007 udało się na chwilę to, co się nijak wcześniej, a już zwłaszcza później, udać nie chciało? Ano, kto jeszcze pamięta, panowała wtedy duszna atmosfera rządów PiS, a ministrem edukacji był straszny faszysta Roman Giertych, który wprowadził w podległych sobie szkołach program „zero tolerancji dla przemocy”. I owa przejściowa poprawa statystyk to właśnie efekt krótkotrwałego działania tego programu.

  Więcej:

  http://www.rp.pl/artykul/776919,922075-Kto-przeprosi-Romana-Giertycha-.html?p=1

 128. Wandaluzja said

  Marek Stojszczyk, KOZICA W SUDETACH, Zielona Planeta, 4(103), 2012, s. 21-22

  Mowa jest o bytującej na stokach polskiego Śnieżnika małej populacji kozicy z Jesioników czeskich. Przed ćwierćwieczem było w Jesionikach TYSIĄC kozic, ale Czesi podjęli odstrzał Redukcyjny, tak że teraz bytuje tam stokilkadziesiąt.
  Ostrzał redukcyjny kozicy ALPEJSKIEJ w Jesionikach spowodowałem prawdopodobnie ja wykazując, że średniowieczna kozica w Sudetach była KOZIOROŻCEM czeskim, nazywanym przez Niemców Środkowoniemieckim. Kozica, która jest antylopą górską jest zwierzęciem TURNI, gdy koziorożec HAL. Głupiego robotą było więc sprowadzanie do utworzonego przez książąt Hohenloche wielkiego zwierzyńca łowieckiego w Tatrach Zachodnich – górach bardzo stromych – koziorożców alpejskich, które spadały do przepaści.
  W Szkocji miejsce owiec zajmują JELENIE, co obserwujemy w Tatrach, gdzie pasą się na halach. W ten sposób wytworzył się nowy ekotyp jelenia, który zajął miejsce BRAKUJĄCEGO koziorożca, który w Czechach został wyparty przez owce. W średniowieczu w Alpach za zabicie koziorożca – który był zwierzęciem Cesarskim, Królewskim i Książęcym – ŁAMANO KOŁEM, co nie zapobiegło ich całkowitemu wytępieniu, z wyjątkiem zwierzyńca książąt Sabaudzkich w Paradiso, gdzie przetrwało 40 sztuk. Ponieważ Sabaudowie nie chcieli sprzedać koziorożców NIKOMU to Szwajcarzy wysłali komandosów, którzy uprowadzili kózkę i 2 capiki.
  Ta sprawa ma nowy wymiar z racji odbudowy zamków, których średniowiecznym plenerem były Kozie Pastwiska. Jest problem, JAK ZACHOWAĆ POŁONINY, np. w Jurze, których bez DZIKIEJ KOZY zachować się nie da – a taką dziką kozą był Koziorożec Czeski. Czesi wzięli więc poważnie mój argument PRZECIW kozicy alpejskiej w Jesionikach i Rudawach, i zaczęli rozglądać się za najbliższym krewnym koziorożca czeskiego – może w Dynarach? który okazał się potrzebny EKOLOGICZNIE.
  Jeśli chcemy aby w Sudety powrócił orzeł przedni czyli Legionowy to trzeba introdukować tam świstaka tatrzańskiego. Polscy turyści skarżą się wprawdzie na CHULIGAŃSTWO świstaków w Dolomitach – że trzeba Uciekać – ale Daj Nam Boże takich problemów. Sudety były kolebką europejskiej metalurgii żelaza, po której to Europejskiej Atlantydzie pozostały Najstarsze w Europie i na świcie ZAMKI, wokół których były nie lasy, ale łąki na których pasły się kozy KANADYJSKIE, owce syberyjskie i koziorożce czeskie.
  Przedwczoraj zaniosłem Zasłużonemu Architektowi PWr Najładniejsze Zamki w Europie, z czego wybrał na TAPETĘ Heidelberg – z powodu ZALESIENIA.

 129. Marucha said

  Re 128:
  Wszedł Pan na bliski mi temat.
  Istotnie, w masywie Śnieżnika w Sudetach egzystuje niewielka populacja kozic (tych, co są antylopami), o czym mało kto wie.

 130. Rysio said

  http://newsbusters.org/blogs/noel-sheppard/2012/12/19/piers-morgan-calls-pro-gun-advocate-unbelievably-stupid-dangerous-you#ixzz2FVObHNAH

 131. żyrafa said

  Dorn wezwał do udziału Polski w napaści na Iran:
  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2012/12/19/wczc-ludwik-dorn-wezwal-do-napasci-na-iran-z-absurdalnym-uzasadnieniem-po-chwili-zdumienia-przypomnialem-sobie-jego-ojciec-to-dornbaum/

 132. 166 bojkot TVN said

  131/Zyrafa

  To jest najlepsze:

  „WCzc.Ludwik Dorn wezwał do napaści na Iran. Z absurdalnym uzasadnieniem. Po chwili zdumienia przypomniałem sobie: Jego Ojciec to Dornbaum.
  Konkretnie: Henryk Dornbaum – nb. członek KPP i KomPartii Zachodniej Ukrainy – a Jego matka, Alina, była de domo Kuglerówna.
  Proszę mnie nie oskarżać o anty-semityzm. Podaję to, bo więź narodowa jest JEDYNYM możliwym wyjaśnieniem, dlaczego rozsądny, inteligentny człowiek może nagle ogłosić, że napaść na Iran leży w geopolitycznym interesie III Rzeczypospolitej. (…)”

  najlepsze – jeśli się wie, że to ziomal i kolega partyjny takich tuzów jak stary Szechter, ojciec Michnika szui Adama i zbrodniarza sądowego Stefana, przodkowie Magdy Umer-Humer patrz http://prawica.net/20910#comment-391411
  i wielu innych jak sam pan Onyszkiewicz, maż wnuczki Piłsudskiego, krewny ukraińskiego zbrodniarza.
  Ciekawe, czy ktoś kiedyś napisze genealogię tych ludzi, którzy prawem kaduka rządzą w Polsce, prawem kaduka i diabła.
  Póki co musimy sami sobie uzupełniać wiedzę, żeby omijać w wyborach tych pogrobowców naszych śmiertelnych wrogów, żeby ci co jeszcze nie wiedzą nie mieli złudzeń, bo ich obietnice wyborcze są tyle warte ile prochy ich przodków. nie można tych ludzi dopuszczać do władzy w Polsce. To są dzieci zbrodniarzy, pochodzą z rodzin skażonych zbrodnią.

 133. albtps said

  Święta za pasem… Tak więc czas na coroczne wysłuchanie transcendentalnego i ponadczasowego oratorium wielkiego Fryderyka Haendla pt “Mesjasz”, pod batutą niezrównanego Nicholasa Harnoncourta – dla wszystkich Gajówkowiczów, dla Gajowego, a także, nie zapomniałem, o nie!, dla Administracji (nie jestem pewny, czy we właściwej kolejności wymieniłem adresatów, ale przy takim Święcie wybaczenie chyba mam w garści? Czy się mylę?)

  Najlepiej oczywiście posłuchać i zobaczyć to dzieło w kościele, ale jeśli nie ma takiej możliwości, albo chór i orkiestra słabe jakieś…

  Poniższy link prowadzi do rosyjskiej wersji portalu z muzyką klasyczną, do oratorium Haendla z Harnoncourtem: pierwsze na stronie. W wersji angielskiej często się zdarza, że połączenie jest przerywane – w rosyjskiej nigdy! (Oto zdrowy nacjonalizm, tak uważam.) Można to oratorium znależć także w youtube, ale w kawałkach.

  http://classic-online.ru/ru/production/10122

  Ponadto, na youtube jest fantastyczna produkcja teatralna pt “Kolacja na cztery ręce”. Roman Wilhelmi gra Haendla, a Janusz Gajos Mozarta. Mają sobie wiele do powiedzenia na temat muzyki, którą komponują… Znakomity wieczór gwarantowany.

  Pozdrowienia i Wesołych Świąt.

 134. albtps said

  Kolacja na cztery rece:

 135. Zbigniew Козил said

  Dostałem życzenia. W istocie – reklamę komercyjną:

  „Dear Friends,
  With the approaching of the New Year season, I would like to extend to you and your dear ones my best wishes of a great new year. May 2013 bring us all Happiness, Good Health, Peace and Good Fortune.”

  To od dużej firmy zajmującej się wysokimi technologiami. W Izraelu.

  Odpisałem grzecznie, że nie „seasons” oczekuję, ani nawet Nowego Roku, a Bożego Narodzenia, załączając z tej okazji życzenia od siebie. W odpowiedzi:

  „Thanks, Zbigniew!
  While sending to multiple people, I must be careful to deliver a “politically correct” message. However, personally to you, her go my best wishes of a wonderful Christmas with your family and dear ones.”

  Noooo – pokazali trochę kultury!
  Swoją drogą, brawo Panie Zbyszku.
  Admin

 136. 166 bojkot TVN said


 137. Zbigniew Козил said

  Pani Bojkotnico, wolę to. Golcy to takie nie wiadomo co.

  Gdy byłem w wojsku, przyjechała raz do mnie żona (1987). Dostałem przepustkę. Poszliśmy do kościoła. Wtedy chodzenie do kościoła z wojska tolerowane było tak pół na pół. Miasteczko wojskowe. Każdy każdego zna. Ja w stroju wojskowym. Musiałem przestrzegać regulaminów. Czapkę trzyma się na lewej ręcę, płasko. Gdy inni klękają wtedy stać na baczność.

  A potem poszliśmy z żona zażywać rozkoszy przez cała noc w domu kobiety, która była mi wdzięczna za pomoc synu z matematyki i fizyki.

  http://www.youtube.com/watch?v=CqJjsJMZAEQ

 138. Rysio said

 139. Rysio said

  re 129 A ile kosztuje odstrzał jednej?
  Chętnie bym sobie zapolował.

  🙂

 140. Rysio said

 141. Marucha said

  Re 139:
  Parę lat odsiadki.

 142. marta15 said

  najwyzej polozony ( 3000m), najdluzszy most (100m) na przepascia (500m) otworzony w Alpach.
  . Ci, z lekiem wysokosci niech zapomna o nim.

 143. biscoter said

  Szanowny Panie Gajowy,
  nie pierwszy raz zwracam Pańską uwagę na jakiś artykuł z Bibuły, tym razem polecam:
  http://www.bibula.com/?p=65304 .
  Piękno polskiej jak i europejskiej kultury chrześcijańskiej w ujęciu codziennych relacji urzeka. Sam mam zamiar zainteresować się tą tematyką głębiej.
  Pozdrawiam.

 144. AlexSailor said

  @Panie Marucha.

  Znalazłem coś, co uważam za rzecz najwyższej wagi.
  Od lat lansuję tezę o przegranej przez Polskę II WŚ przez nie zawarcie sojuszu z Czechosłowacją.
  Ustalenie przyczyn klęski Polski w II WŚ jest rzeczą podstawową dla zrozumienia co się stało i jakich błędów
  unikać na przyszłość.
  Jest również podstawą do tego, by zrozumieć co teraz się dzieje.
  I oto znalazłem coś takiego:

  „Dobrym przykładem ilustrującym problem jest odmowa zezwolenia na lądowanie 1500 samolotów czeskich (praktycznie daru czeskiego dla Polski) tuz przed agresją Niemiec hitlerowskich na Czechosłowację w połowie marca 1939. Pół roku później czeskie myśliwce, jako trzon hitlerowskiej Luftwaffe siały grozę nad pustym i bezbronnym polskim niebem. Również Benesz w obliczu hitlerowskiej agresji zwracał się do prezydenta Mościckiego z dramatycznym apelem o współprace przeciw agresji hitlerowskiej. A dużo wcześniej socjalista Moraczewski odrzucił propozycje przeniesienia zakładów zbrojeniowych Skody na teren Polski.”

  To, że władze uwielbianej przeze mnie IIPR nie różniły się zbytnio jakością od tych po 1989r. dotarło do mnie nie całe 10 lat temu.
  Ale coś takiego?
  Jeśli w cytowanym tekście zawarte są prawdziwe informacje to znaczy … .
  Chyba nie muszę pisać co.

  Mało tego, dochodzą do mnie jeszcze ciekawsze rzeczy na temat II WŚ, które są tak niewiarygodne, choć logiczne i pasujące do układanki, że nie odważę się ich napisać.

  Panie Marucha.
  Piszę pod wpływem silnego wzburzenia, bo są to rzeczy nie do zniesienia dla Polaka.

  Wszędzie również lansuję tezę, o tym, że Niemcy nie mogli wygrać wojny we wrześniu 1939r. nawet sam na sam z Polską.
  Oni musieli ją przegrać.
  Jeżeli informacje podane wyżej są prawdziwe, to implikuje kolejne hipotezy i wnioski,
  Otóż polskie wojsko w skali strategicznej broniło się źle, nie wykorzystało ani sprzętu posiadanego, ani przewagi własnego
  terenu, ani zasobów państwa, które zresztą było kompletnie nie przygotowane do wojny i w zasadzie nie wiadomo dlaczego.
  Jeśli dodać do tego informacje o eksporcie wielkiej liczby produkowanego w Polsce sprzętu wojennego, w tym działek przeciwlotniczych oraz dobrych samolotów myśliwskich i to jeszcze w SIERPNIU 1939r., to znowu jakaś układanka wychodzi.
  Zatem pojawia się pytanie: „czy obrona Polski w 1939r. była sabotowana i nieudolnie prowadzona celowo?”.

  Nawet zbieżne z germanofilskim poglądem na świat tezy zawarte w książce „Pakt Beck-Ribentrop” umotywowane logika i ogólnymi zasadami polityki i strategii dają do myślenia.
  Coś z tą IIWŚ, IIRP jest nie tak.

  A to link do strony z cytowanym tekstem:
  http://argo.nowyekran.pl/post/83419,13-warstw-klamstw

  Podkreślę jeszcze raz.
  Są to rzeczy niezwykle ważne na teraz, bo podarowanie Niemcom w 1938 roku 3000 samolotów (1500 mniej u siebie i 1500 więcej u Niemców) miało decydujący wpływ na wrzesień 1939r., a ten z kolei wpływ na teraźniejszość.

 145. Marucha said

  Re 144:
  Panie Alex, to są szokujące i zupełnie nieznane mi informacje.
  Czy jest Pan w stanie zrobić z tego nadający się na stronę główną artykuł?
  Proszę o polskie znaki, ewentualne drobne korekty zrobię sam.

 146. najnowszy model terminatora said

  Ach ci Brazylijczycy:

 147. Wandaluzja said

  http://facet.wp.pl/kat,1034179,title,To-najbardziej-zbrodnicza-organizacja-wszech-czasow,wid,15197302,wiadomosc.html?ticaid=1fbcd

  Leszek Bubel Opublikował KOLOROWE zdjęcie wizyty berlińskich dam w KATOWNI bolszewickiej, które oprowadza Feliks Dzierżyński. Ponieważ kolorową fotografię mieli wówczas tylko Niemcy to fotografa musiały przywieść te Panie. Ja słyszałem o tym 40 lat temu więc traktuję to jako Potwierdzenie.
  Feliks Dzierżyński zaraz po maturze został zabrany przez Różę Luksemburg do Berlina, gdzie poza kopulowaniem tej erotomanki uczył się trudnego fachu kasiarskiego. Był tak zdolny, że został dyrektorem dintojry Róży Luksemburg. Dintojra ta poniosła jednak klęskę na Kaukazie, gdyż Koba przy napadzie na cyrkuł skarbowy w Tyflisie urządził „jatkę”, wobec czego Felek miał obowiązek go zabić, ale ten uciekł do swego spowiednika z Seminarium Duchownego, który ukrył go w Ochranie, której wydał całą siatkę kasiarską Róży Luksemburg zagarniając przezornie i ukrywając kaukaski skarbiec SDKPiL.
  Ponieważ Kobie nie uśmiechała się syberyjska zsyłka to uciekł z transportu do Lenina w Krakowie, któremu za obronę przed Dzierżyńskim obiecał łup z Cyrkułu w Tyflisie 300 tys rubli. Lenin wysłał go do Trackiego i Bucharina w Wiedniu, ale ci Nie Chcieli Koby, wobec czego Lenin wysłał go do Kaganowiczów w Doniecku, który prowadzili wydział bojowy Powszechnej Partii Robotników Żydowskich Polski i Rosji BUND. Ci zmienili Kobie pseudonim na Stalin i wysłali do Australii.
  Po kilku latach Stalin został złapany w Australii, ale wykpił się wstępując na służbę IS, który wysłał go przez USA, gdzie mianował swym dyrektorem Franklina Roosevelta, do Paryża, gdzie wziął na żołd zbiedniałego Lenina, którego przywiózł do Krakowa i zakwaterował w Poroninie. Wg mych informatorów to w Poronienie mieszkał kilka miesięcy też z DZIERŻYŃSKIM, które to towarzystwo przyjmowało wizyty Dam berlińskich, z czego zdaje się wynikać, że Stalin obiecał zwrot kaukaskiego skarbca SDKPiL na podstawie konsensusu z Bundem. Stalin jednak po przyjeździe do Rosji został znowu aresztowany i zesłany bardzo daleko, ale zgłosił się na Ochotnika do wojska i ZNOWU UCIEKŁ.
  Ukrył się u rodziny żydowskich bankierów we Lwowie, prawdopodobnie Sobelsonów, jak się nazywał Karol Radek. Miał więc poparcie Kaganowiczów i wywiadu brytyjskiego, któremu służył oraz Sobelsonów, którzy administrowali jego kaukaskim skarbem. Ponieważ Lenin biedował w Szwajcarii to Stalin widocznie się od niego odwrócił stawiając na lasalistę Trockiego – gdyż Bund był lasalowski – ale Niemcy postawili na szwajcara-Lenina, gdyż do amerykanina-Trockego zaufania nie mieli. Do tej spółki wszedł również polak-Dzierżyński od Róży Luksemburg, szef kasiarza wszech czasów Szpicbródki, którego aresztowała w Odessie ze sztabem polska żandarmeria i której ten wydał największe tajemnice bolszewickie.
  Na II zjeździe Patriotryczno-Narodowym we Wrocławiu była mowa, że ostatni hrabia Dzierżyński został powieszony w Mińsku a car nadał nazwisko i majątek karczmarzowi żydowskiemu, którego żona i córka ukrywały oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego. W karczmie był bowiem sztab powstańczy.

 148. AlexSailor said

  Ad.145@Marucha
  Nie jestem w stanie teraz z braku czasu, bo jeszcze trochę przeciągnę strunę, a mogę się pożegnać z robotą.

  Chcę również zwrócić uwagę, że są to informacje niepotwierdzone, i gdyby były fałszywe, to ich rozpowszechnianie przyniosłoby więcej szkody niż pożytku.
  Dlatego trzeba je potwierdzić.
  Tylko sygnalizuję problem.

  To niżej w głowie się nie mieści.
  Proszę przeczytać:

  ” Rząd przeciwsta­wiając Państwo Narodowi i Kościołowi robił wszystko, co w ludzkiej mocy, aby to Państwo zniszczyć przez niszczenie pod­staw, na których może jedynie wyrosnąć Wielkość Narodu i jego ram organizacyjnych, to jest Państwa; podrywał wiarę w Boga, walczył z Kościołem i z polskim patriotyzmem, odrzuca­nym jako „nacjonalizm”, zwalczał prawo, może dlatego, że sam wyszedł z rokoszu, więc bezprawia. Reasumując, Rząd Polski zwalczał konsekwentnie uosobienie tych dwóch nierozerwalnych pojęć tkwiących w duszy każdego Polaka, to jest polski nacjonalizm i katolicyzm, Rząd Polski rządził bezprawnie wbrew Narodowi i ponad nim. Na tysiąc przykładów, choć kilka:
  – w szkołach zwalczano literaturę piękną, jak Sienkiewicza, K. H. Rostworowskiego i tym podobnych, narzucano młodzieży brudną lekturę Boy-Żeleńskiego i bezwartościową Kadena-Bandrowskiego, itp.,
  – młodzież polską prześladowano, bito, rozpędzano za objawy akcji narodowej i katolickiej, gdy w tym-samym czasie młodzież niemiecka ćwiczyła bezkarnie pod okiem i pod opieką władz polskich w obozach letnich musztrę, służbę polową itp.(Nowy Tomyśl, Gniezno, Pomorze), gdy ta młodzież niemiecka wyjeżdżała na lato przez Gdańsk do Rzeszy na „przeszkolenie wojskowe narodowo-socjalistyczne, a wyjeżdżała… za zniżkowe, a nieraz darmowe polskie bilety kolejowe (proces Barbary von Mendorff ze Zdziechowej pod Gnieznem)”,
  – zakazano w szkołach dzieciom należenia do (czysto dewocyjnej) organizacji „Krucjata Eucharystyczna”, czytania Przewodnika Katolickiego (pisanego na bardzo wysokim poziomie, na którym wychowało się kilka pokoleń wielkopolskich, a który bezustannie szykanowała policja pruska); na wiosnę 1939 roku przeszło 500 szkół powszechnych nie miało katechetów… i nauki religii, gdyż „polskie” (chyba tylko z nazwy) władze szkolne wbrew rozumowi, racji stanu, umowie z Watykanem (konkordatowi) i woli Rodziców po prostu księży samowolnie do szkół nie dopuszczały — w myśl dyrektyw komunizującego Związku Nauczycielstwa Polskiego (enuncjacja Episkopatu polskiego) – a stworzono „straże przednie” i tym podobne inne organizacje, które kompletnie demoralizowały wrażliwe, młodociane charaktery z tej przyczyny, że tylko przynależenie do nich oraz abonowanie i czytanie bezbożniczego i duchem niepolskiego pisemka Płomyk i Płomyczek dawały im różne prerogatywy i dobre stopnie w naukach. ”

  Link do źródła:

  http://79.173.24.103/zasoby_www/dokumenty/gen.modelski_przyczyny_kleski_wrzesniowej_1939r

  Trzeba pobrać pliki z zasobów, a są w formatach do wyboru.

 149. GW said

  A ja takie dostalem tu:
  Toute l’équipe du Bureau du design vous souhaite de joyeuses fêtes et une année 2013 des plus créatives!
  Subject: Carte de Noël

  Napisalem zwrotem tak:

  Mais… quelles ‘fêtes’?
  L’année 2013, cela va, mais… ‘fêtes’?

  Je vous saurais bien gré de me répondre. Bof, après les ‘fêtes’, si vous voulez.

  PS
  Surtout tenant compte du sujet de votre missive à moi : ‘Carte de Noël’.
  Je vous signale alors, que cela est la ‘fête’ de la naissance de Jesus Christ. Cela vous dit?

 150. GW said

  Panie Rysiu, Pan mnie weznawezprzecznie poprze i bezwirusowo tu, co (149-jam)? Pan sie zna na karabinach przedswiatecznych. I po tez, niechybnie. A, moze Pan lzy Nam tu? Pan sie ocenizna przedswiatecznie, prosze.

  A ja Panu zycze najnormalniejszych Swiat Bozegp Narodzenia. Ehh, tak Panie Rysiu.
  I… niech Pan z Bojkotka, lubo vice-cos, pogada jakos ludzkim i nieuzbrojonym glosnym glosem.
  Co Pan na to?

  PS
  Ja nie sufleruje, nie wierze w panskiego kota.

  PPS
  Ja rozumiem Pana Gospodarza. Takie ‚rysio’e’ sa lubiane. Nie wiedziec dlaczego. Jak ‚mordka’ i … no idz, juz bylo jedzonko, stukam teraz do Pana Rysio’a…. I polazl… na jak dlugo?
  No, Pan ‚pisz’ tu.

  PPPS
  Do Pana Koziola. Prosze sie zuswaitecznicznic togorocznie. I Pan, natenczas mnie polubi, co?
  Jak ja Pana, pomimo.

 151. 166 bojkot TVN said

  Dla tych co nie maja możliwości oglądania najnowszego serialu polskiego „Czas honoru” –
  http://serialnet.pl/ogladaj/2-14421/czas-honoru-sezon-1-odcinek-65#_

 152. 166 bojkot TVN said

  Tu wszystkie odcinki po kolei:
  http://serialnet.pl/serial/2-5001054/czas-honoru

 153. Rysio said

  re 150. Tak sobie czytam wpis GW i tak sobie myślę że jest po kilku głębszych.

  🙂

  Merry Christmas GW!

 154. 166 bojkot TVN said

  http://bombardier.nowyekran.pl/post/83609,co-udowodnil-zamach-smolenski
  Fajne pytanie;
  „Warto zadać więc pytanie, czy i kiedy po raz ostatni służby specjalne organizowały podobne ćwiczenia związane z bezpieczeństwem Prezydenta RP, Premiera, najważniejszych urzędników i dowódców Wojska Polskiego? Czy taką analizę w ogóle prowadzono po 1979 roku? Czy służby przyglądały się, w jaki sposób najłatwiej zabić polską elitę polityczno-urzędniczą?”

  Odpowiedź nasuwa się sama:
  – ostatnie takie ćwiczenia były przeprowadzone skutecznie 10.04.2010 w ramach miłości i współpracy wzajemnej starych układów warszawskich i berlińskich.

 155. GW said

  Ad 153

  Dalibog,.
  Pan powtorzy i na glos, i na lewej nozce (stojac):
  ‚weznawezprzecznie’, co?
  i..?
  Dziekuje i na zadadtnio bardzo!

 156. GW said

  Ad 153

  Pan jest z Chicago?

  PS
  Jezeli tak, prosilbym o. No wlasnie, jak Panu napisac cos bezotwarciowo?
  A, byloby fajnie.

  PS
  Pan Gajowy wybaczy, prosze.

 157. Rysio said

  Czyżbyśmy mieli na blogu aż dwóch *sentymentalistów (Kozioła i GW)?

  🙂

  * sentymentalista to taki który nawet jak d..pczy to płacze.

 158. Rysio said

  re 156. Nie – z Łomży.

  🙂

  Proszę śmiało, bez krępacji pisać na blogu Gajowego.

 159. Konfuzjusz said

  Po co GMO? Truc ludnosc mozna o wiele taniej i prosciej. Fizycznie i mentalnie.

  Na Yahoo pokazal sie pare dni temu arcyinteresujacy artykul, dziwnie szczerze obnazajacy praktyki makdonaldowego braku skrupulow w niszczeniu. kultury odzywiania sie ludnosci. Nie mam zaciecia, ani talentu pani Oli Gordon, ale pozwolilem sobie na probe przetlumaczenia tego tekstu, nie powstrzymujac sie od komentarzy.

  Teraz pewna refleksja. Z racji swojej specjalizacji w technologii zywnosci z ponad cwiercwiecznym doswiadczeniem w USA (product research and development), mam zwyczaj podpisywania nazwiskiem swoich tekstow odnosnie mojej dziedziny ekspertyzy. Jednakze ze wzgledu na obecnosc na Forum osobistosci, ktorym niezupelnie ufam, a takze niezidentyfikowanych tajniakow i innych ludzi zlej woli, zmuszony sie czuje jednak tej praktyki zaniechac. Pan Gajowy i tak mnie zna, albowiem krece sie dookola jego blogow, a dawniej list dyskusyjnych od lat bez mala czternastu.

  Sprawa dotyczy kanapki zwanej McRib.

  McRib makDonalda oglosił triumfalny powrót na Swięta (ABC News)
  McRib makDonalda powrócił, pojawiając się dziś przebojem w restauracjach w całym kraju. Legendarna kanapka z wieprzowiną bez kości, uformowana tak, by przypominała pasek żeberek, jest zarówno triumfem nowoczesnej inżynierii (przepraszam, to nie moje slowa – przyp. tłum.) jak i sprytnej kampanii reklamowej.

  (skrót „tłum.” w nawiasie oznacza tłumacza, a nie tłumoka – uprzedzam ewentualne kontrargumenty ad personam)

  Produkt zwraca prawie tyle uwagi ze względu na swój pseudo-mięsny wygląd, jak i na sporadyczne pojawianie się w jadłospisach restauracyj McDonalda.
  Obsmarowana sosem Barbacue kanapka miała powrócić w końcu października, ale postanowiono opóźnić jej wdrożenie, by wykorzystać pęd konsumencki typowy dla końca roku.

  Lepiej późno, niż wcale.

  1. McRib pojawił się w obliczu niedostatku kurczaków.

  W roku 2009 wywiad przeprowadzony z Maximem Rene Arendem, Pierwszym Kucharzem Sztabowym koncernu McDonald, wynalazcą Chicken McNugget, wyjaśnia, iż danie to, wprowadzone w roku 1979, stało się tak popularne, że popyt szybko wyczerpał podaż kurczaka.

  Słynna wieprzowa kanapka powstała niejako z konieczności. Filie (“franczyzy” – fuj, co za wstrętne słowo! – przyp. tłum.), którym zabrakło Chicken McNuggetów, potrzebowały nowego produktu, sprzedającego się jak ciepłe bułeczki, nomen omen. I takie właśnie coś pan Arend wymodził w swojej doświadczalnej kuchni.

  2. Idea McRiba ispirowana była przez Southern BBQ.

  Southern Foodways Alliance: Rene Arend stworzył McRib na wzór nasączonej sosem barbecue kanapki wieprzowej, którą jadł podczas swej wizyty w Charleston, w stanie South Carolina.

  Temu wielokrotnie odznaczanemu medalami najróżnistszymi kuchmistrzowi szkolonemu we Francji, który również wytrzepał (dosłowne tłumaczenie wyrażenia użytego w oryginale – przyp. tłum.) wykwintne kreacje kulinarne dla sieci Drake Hotel, również przypisuje się autorstwo wyglądu McRiba.
  Mimo, iż McRib nie zawiera ani jednej kości, Arend doprowadził do tego, że “wkład” eufemistycznie nazywany w oryginalnym tekście mięsem, jest uformowany na wzór paska żeberek, raczej niż w sposób klasyczny, w kształcie okrągłego kotlecika.

  3. McRib stanowi produkt “technologii restrukturyzowanego mięsa”

  Rene Arend jest autorem pomysłu i projektu McRiba, ale to professor Richard Mandigo z Uniwersytetu stanu Nebraska wynalazł i opracował technologię mięsa restrukturyzowanego, a którego mcRib jest sporządzony.
  Uwaga: Restrukturyzacja mięsa polega na sklejaniu kawałków gorszej klasyfikacji, aby produkt finalny przypominał mięso klasyfikacji wyższej. Jako spoiwa używa się enzymatycznie nadtrawionych odpadów mięsnych, ale o tym za chwilę. (przypis tłum.)
  Według artykułu w chicagowskim magazynie żywnościowym z roku 1995, który zamieścił publikację autorstwa prof. Mandigo, product restrukturyzowanego mięsa zawiera mieszaninę wnętrzności, jelit, flaków, serc, parzonych żołądków, wymieszanych z solą i wodą dla wyekstrahowania substancji białkowych z mięsa. Białko utrzymuje wieprzowe ścinki w całości tak, że można je formować w dowolne formy, w opisywanym przypadku w kształcie fałszywego paska żeberek.
  Tłumacz przypomina raz jeszcze, że źródła komercyjne wymieniają enzymatyczne nadtrawianie odpadów w ramach technologii mięsa restrukturyzowanego. Tej informacji nie ma w oryginalnym artykule,

  4. Cały process, od świeżej wieprzowiny aż do mrożonego McRiba trwa około 45 minut.

  W wywiadzie udzielonym Maximowi, dyrektor McDonaldowej sieci zaopatrzeniowej U.S. Rob Cannell wyjaśnia, w jaki sposób zwykła świnia staje się słynnym McRibem. “McRib jest produkowany w dużym zakładzie przetwórczym – pełnym stali nierdzewnej, szereg linii produkcyjnych i owe długie zamrażarki kriogeniczne (wszystkie zamrażarki są kriogeniczne z definicji, nieprawdaż? – przyp. tłum.) Wieprzowe mięso jest rozdrabniane, następnie przyprawiane, a potem formowane tak, że wygląda jak grzbietowe żeberka, na koniec zamrażamy błyskawicznie, tak, że cała procedura zajmuje 45 minut”.
  Teraz uwaga: Prosze sie popprawić w fotelu i zapiąć pasy bezpieczeństwa (przyp. tłum.)

  5. Cała kanapka McRib zawiera około 70 składników (siedemdziesięciu) — włączając czynnik wybielający mąkę, stosowany także w materacach do ćwiczeń Yogi. (dobre, co? – przyp. tlum.)

  Calgary Reviews: Jak wynika z deklaracji składników na opakowaniu, McRib zawiera zaledwie pięć składników: kotlecik wieprzowy, sos barbecue, plasterki kiszonego ogórka, cebula i sezamkowa bułeczka.

  Jednakże, jak niedawno doniósł magazyn Time, bliższa inspekcja McDonaldowej listy składników ujawnia, że owo danie złożone jest w sumie z siedemdziesięciu ingrediencji, w tym azodicarbonamide, (przepraszam, ale nawet będąc w przeszłości chemikiem, nie pokuszę się tej nazwy przełożyć na polski, albo choć na nomenklaturę genewską- przyp. tłum), który to związek stanowi środek wybielający mąkę, często stosowany w produkcji pianki do materaców.
  McRib dostarcza bogatej porcji kalorii, mianowicie 500 kcal, 26 gramów tłuszczu, 44 gramów węglowodanów (moim zdaniem niespecjalnie dużo – przyp. tłum.) i 980 miligramów sodu.

  6. The McRib zadebiutował w roku 1981, znikł w1985 i wypływał od czasu do czasu na powierzchnię począwszy od roku 1994.
  W zależności od źródła informacji, McDonald’s wprowadził kanapkę z wieprzowiną bez kości w latach 1981 – 1982. W 1985 roku zaprzestano sprzedaży jedynie po to, by później oferować jako product unikalny w 1994.
  McRib stał się rodzajem legendy za przyczyną pojawiania się i znikania w jadłospisach McDonalda. Owa niestała natura produktu stworzyła rodzaj kultu (i oto chodzi, o to chodzi – przyp. tłum.)

  7. Indywidualne “franczyzy” mogą aktualnie w każdej chwili zamawiać składniki do McRiba.

  McRib wyskakuje sporadycznie w lokalizacjach McDonalda w calym kraju. Jest on tak nieprzewidywalny, ponieważ indywidualne punkty McDonalda mogą sprzedawać McRiba kiedy tylko uznają za stosowne. Ta sytuacja zainspirowała rozmaite strony internetowe do tropienia McRiba na obszarze całego kraju.

  8. McDonald’s utrzymuje świadomie ów niedostatek McRiba, ponieważ cały charakter produktu od tego zależy.

  McDonald’s zawsze zdawał sobie sprawę z nieco zwariowanej obsesji konsumentów na punkcie McRiba.a reklama, która ten trend podsyca, kompletnie równoważy świadomie zaniżaną podaż. Na przykład podczas kampanii: “Uratujmy McRiba” w roku 2010, zachęcano fanów McRiba, by na internecie podpisywali petycję o przedłużenie dostaw kanapki.
  Ale ta strategia działa tylko w przypadku czegoś tak popularnego jak McRib. Gdyby skrócić podaż któregoś z mniej znaneych produktów, nikt by o to specjalnie nie dbał.

  9. Trudno byłoby McDonaldowi stworzyć więcej podobnych produktów, ponieważ tego rodzaju kult jest prawie niemożliwy do powtórzenia.

  Entuzjaści McRiba są fanatyczni, ale tak by nie było, gdyby nie owe dziesięciolecia, podczas których fenomen mógł zamarynować się w sercach i umysłach konumentów. (terminologia oryginalna – tłum.) . Całkowicie nowa baza fanów potrzebowałaby wielu lat, by się rozwinąć, a i tak nie ma żadnej gwarancji, że reklama spełniałaby swoje zadanie.

  McDonald’s ze swym McRibem trafił na żyłę złota i nie chce nic uczynić, co by zaszkodziło marce. Nawet teraz podjął pewne ryzyko, dwukrotnie oferując produkt na skalę ogólnonarodową w odstępie zaledwie rocznym. W którym momencie to się konsumentom przeje?

  10. Spekuluje się również, że McRib jest jedynie handlem wielkotowarowym w wykonaniu McDonalda.

  The Awl’s Willey Staley udowadnia, że kiedykolwiek McRib się pojawia, ceny świń idą w dół.

  „Fast food składa się z krwiożerczej ekonomii wyzysku i nieszczęśliwych, nieszczęśliwych konsumentów, którzy ochotniczo wykorzystywaniu się poddają. McRib wyróżnia się z tego codziennego horroru tym, że: a) McDonald’s jest tak wielki, że praktyczniej jest uważać concern za kompanię handlu wielkotowarowego, niż jedynie za sieć restauracji, b) product przyrządzony jest z wieprzowiny, co jest raczej rzadkością w świecie QSR (Quick Service Restaurants, czyli fast food – przyp. tłum.), oraz c) dostępny jest tylko od czasu do czasu, ale nie chce jakoś zniknąć całkowicie.

  11. Grupy rzeczników praw zwierząt podali do sądu dostawców mięsa na McRiba o nieludzkie traktowanie świń.

  Nie każdy doznaje ekstazy w temacie powrotu McRiba. W listopadzie Humane Society of the United States (organizacja humanitarna), założyła sądową sprawę przeciw Smithfield Foods dostarczającemu wieprzowiny dla mcDonalda (uwaga – Smithfield ma filie w Polsce: http://www.citizen.org/documents/ACF688E.pdf ), oskarżając concern o nieetyczne warunki hodowli świń.
  Oryginał artykułu zawiera jeszcze jeden paragraf, ale ze względu na odrażające fakty, które opisuje, wzdragam się przed przełożeniem, a nawet przytoczeniem.

 160. Zbigniew Козил said

  „Grupy rzeczników praw zwierząt podali do sądu dostawców mięsa na McRiba o nieludzkie traktowanie świń.”

  Jeszcze tego, żeby świnie traktować po ludzku.

  Zażeracie się mięsem świńskim, a nie wiecie.

  Zdarzyło mi się kiedyś pojechać na interwiew, rozmowę kwalifikacyjną o pracę. Kanadole w swej masie to głupki nieprzeciętne. Chyba jechałem z Toronto, do Mississaugi (miasta tuż obok). Niezwykła śnieżyca zdarzyła się. A oni wcale nie chcieli przyjąć mnie do pracy. Chcieli dowiedzieć się czy i jak można ekranować pole magnetyczne. Powiedziałem im, tym idiotom (jeden z nich był ponoć fizyk teoretyk!), że nie można w warunkach, jakie ich interesują. Dobrze, że potem podwieźli mnie do przystanku pociągu, bo ta śnieżyca taka była, że tylko w niej na zawsze zostać.

  Problem dotyczył krów. Daje się im razem z sianem czy innym ziarnem, do połknięcia, czujnik pH (kwasowości). Ponoć krowy bardzo dobrze tuczy się na ziarnie, ale one źle trawią ziarno. Mogą dostać zbyt wysokiej kwasowości. Po czym zdychają sobie same bez uprzedzenia. Dlatego ten czujnik. Na uniwersytecie Toronto jest stale krowa, która ma odkryty brzuch i żołądek. Ponoć jej to nie wadzi. Na niej robią eksperymenty. Z pH.

 161. Brat Dioskur said

  Zakaz hodowli zwierzat futerkowych i zakaz zatrudniania zwierzat w cyrkach to najnowsze hity holenderskich debiloliberalow.

 162. Wandaluzja said

  http://www.fakt.pl/Doda-bedzie-rolnikiem,artykuly,192979,1.html

  Jeśli Doda zainwestuje w Bażanta Czechosłowackiego to może być miliarderką. Bażanta Czechosłowackiego zniszczyła ciężka chemia RWPG jako ALTERNATYWĘ chemizacji rolnictwa i leśnictwa.
  Ja w związku z plagą szkodników leśnych w RFN chciałem sprzedać Bażanta Czechosłowackiego rządowi Badenii-Wirtembergii, ale odpowiedzieli mi poprzez ekologiczną partię Zielonych, że nie mogą narażać się STU MILIARDEROM (którzy dobrze płacą za milczernie), ale jeśli Doda nie boi się Stu Miliarderów, czy chce ściągnąć z nich haracz, to służę asekuracją, żeby nie została otruta.

 163. Zbigniew Козил said

  Pan Brat @161

  Znaczy kotów już mieć nie można?

  On mnie sam wchodzi na głowę. Futerko na czapkę zimową.

  Żona mówi, że zwróciła się raz do kotki u swojej przyjaciółki w domu: jaka ty dobra na czapkę! A ona w zamian skoczył na nią.

  Poważniej, i bardziej

  Od kiedy jest u nas kot (jakieś pół roku) – jeszcze mocniej nie wierzę w teorię ewolucji.To jest jakiś absurd z tą teorią ewolucji. Przecie to zwierze tak wiele rozumie. Tego nie da się wytłumaczyć przy pomocy reakcji chemicznych. Nonsens jakiś.

  ps.: a ja i tak przyjadę do Amsterdamu. Ale nie prędko.

 164. Zbigniew Козил said

  Jeszcze o tej ewolucji.

  Jestem fizykiem i na świat patrzę ze strony fizyka (jest jednako i miejsce dla Boga).

  Ten świat fizyki jest bardzo prosty. Ogromnie prosty. To tylko kilka pojęć i wzorów. A nawet i bez wzorów matematycznych można obejść się.

  Fizyka jest o tym, czego zrobić NIE MOŻNA.

  Tego uczę i w szkole (teraz mam w szkole zajęcia z 13-letnimi dziećmi rosyjskimi; cóż za przyjemność!)

  Ewolucja… to jest wymysł lewacki, a nie nauka.

  Ja nie widzę uzasadnienia dla teorii ewolucji jako fizyk.

 165. Zbigniew Козил said

  Diabeł oczywiście istnieje.

  Dopiero co wstąpił w moją żonę (na krótko, wierzę). Wyprowadziła mnie z równowagi. A tu przynoszą nam pralkę automatyczną. Obcy mężczyźni. Kot z obcymi nigdy do czynienia nie miał. A ja przestałem w zamieszaniu śledzić za nim. I poszedł sobie przez drzwi otwarte. Na wolność, -22 stopnie.

  Oblatałem wszystkie bloki wokół, pytałem ludzi – ani śladu.

  Żona oczywiście w płacz a mnie też bardzo, bardzo smutno.

 166. JO said

  Panie Zbigniewie, Ja jakos Pana Widze, ze Pan mowi Przez Pryzmat Widzianej swoimi oczami Kultury Rosyjskiej zamiast mowic jak Polak, ktorym Panwciaz jest I bedzie Zawsze , szczegolnie w rozmowie z Polakami.

  Taka karykatura wypowiedzi wychodzi, calkiem niepotrzebna…
  Zapewniam Pana, ze Rosjanie tak nierozmawiaja miedzy soba jak Pan do Nas, bo. Percepcja Kulturowa jest inna co czyni , ze mowa „Rosyjska” ktora Pan tu stosuje jest niewlasciwa na Polskim gruncie.

 167. Zbigniew Козил said

  Pan JO,

  Nie całkiem zrozumiałem pana. Mimo wielkiej sympatii, a i myślę, ze obustronnej.

  Oczywiście, ja staje się powoli Rosjaninem. Tylko że nigdy nim do końca nie będę, ani wobec Rosjan ani nawet wobec siebie samego. Tak jak i żyjąc w Kanadzie przez 14 lat nie stałem się Kanadyjczykiem.

  Zawsze podkreślam, bardzo mocno, Rosjanom, że jestem Polakiem.

  Oni mnie za to szanują. Nawet bardzo.

  Staję się Rosjaninem z każdym dniem, bo widzę dobro wokół siebie, od ludzi.

 168. Marucha said

  Re 165:
  No rany boskie, jak Pan mógł do tego dopuścić? Przecież koty mają to do siebie, że bezsensownie uciekają!
  Wywiesił Pan ogloszenia w okolicy – na drzewach, płotach, przystankach?

 169. 166 bojkot TVN said

  168/Marucha
  Mało tego, czasem bezsensownie same się pchają do domu, i nawet 166 do łóżka bez pytania i zaproszenia.
  Nie ma się co martwic, za dwa dni wróci, jak mu futerko w okolicach ogona zmarznie, o ile oczywiście nie da się przejechać, albo nie zeżre go jakiś większy kot lub pies.

 170. Brat Dioskur said

  re163@

  Panie Koziol .W Holandii mizeria. W Amsterdamie 40% klientow noclegowni dla bezdomnych to bezrobotni…. Polacy!

 171. JO said

  Ad.167. Chcialem napisac, ze widac wplyw Pana tam obecnosci w jego wypowiedziach co moze powodowoc niezrozumienie Panskich tu wypowiedzi…

 172. JO said

  W Anglii Polacy nie odnajdujemy sie w srodowisku Angielskim I Trwa skazani na Obce w Anglii kultury naplywowe, lub Sami odseparowani, gdyz Polska Kultura separuje iCh na tyle, ze sa blednie odbierani a I odbieraja blednie Anglikow, chociaz tak naprawde sa bbb blisko siebie zeklbym…

 173. Zbigniew Козил said

  @168

  Znalazł się! Bęcwał. A już go…

  Siedział na siódmym piętrze. Żona znalazła. Tylko że ja tak chodziłem wcześniej.

  Uh.. te pańskie koty.

  Ale nic. Pojadł, mleko wypił, teraz będzie prosił się do s*racza na balkonie….

 174. Zbigniew Козил said

  Pan JO

  @171

  Nadal nie rozumiem

  @172

  Rozumiem. I jest to ważne. Ale gajówki oni nie czytują.

  „W Anglii Polacy nie odnajdujemy sie w srodowisku Angielskim I Trwa skazani na Obce w Anglii kultury naplywowe, lub Sami odseparowani, gdyz Polska Kultura separuje iCh na tyle, ze sa blednie odbierani a I odbieraja blednie Anglikow, chociaz tak naprawde sa bbb blisko siebie zeklbym…”

 175. Zbigniew Козил said

  Panie Brat @170

  Toż ja z Rosji. Czy ja miałbym przyjeżdżać do przybytku dla bezrobotnych? Będę spotykać się z moimi byłymi profesorami (!), teraz już na emeryturze.

 176. Brat Dioskur said

  Wiadomosc ,ze wlasnie na m.Srodz. zatonal statek z 60 imigrantami z Somalii zostal na holenderskim portalu msn.nl przywitany radosnymi komentarzami.”Taka jest wola Allaha”-wyrazil sie nawet jeden z ucieszonych.Coraz gorszy klimat panuje tu dla cudzoziemcow a przeciez nie ma bardziej tolerancyjnego kraju na swiecie …czyz nadarmo wykrzykiwali kontrdemonstranci tzw. Parady rownosci ,ze „Tutaj jest Polska a nie Holandia”? Widzialem to na Judupie!Na innym zas portalu jakis forumowicz dziwil sie ,ze w porownaniu z innymi b. demoludami w Polsce jest stosunkowo niskie bezrobocie,przynajmniej statystycznie.,Oczywiscie zareagowalem informujac go ,ze wiekszosc polskich bezrobotnych przebywa m.i. w Holandii!Juz nie bede cytowal lawiny soczystych wiazanek jaka sie po tym posypala,no ale czyz nie spiewaja szumowiny (od Schumana) ,ze wszyscy ludzie beda bracmi?(wylaczajac naturalnie Dioskura!)

 177. Wandaluzja said

  http://zdjecia.docelu.pl/pid,1041,title,Zamek,zdjecie.html

  @obs i @klos dyskwalifikują moje wpisy: I. na zasadzie lżenia a II. pod zarzutem, że we Wrocławiu nie ma zamku królewskiego. Samo lżenie nie wystarczy, ale negacja zamku Królewskiego we Wrocławiu wymaga powołania się na Henryka IV Probusa, który po powrocie z wojażu europejskiego, gdy zdobył laury Turnijowca i Koronę Cesarską dla Rudolfa I Habsburga, o czym mówi Kodeks Heidelberski, przywiózł Wielkie Długi więc rada miejska skonfiskowała mu zamki za długi. Wtedy ten wprowadził się do Złotego Biskupa „zażywając” jego bogatego skarbca, w jaki to sposób zamek Biskupi został Książęcym.
  Gdy podczas wykopalisk na Uniwersytecie znaleziono pieczęć majestatyczną Henryka IV to wytłumaczyłem to tylko ja na podstawie mych artykułów w prasie wrocławskiej OBRONA WYSPY KSIĄŻĘCEJ PRZED HALABARDNIKAMI: Gdy służący obudził księcia, że na zamku są halabardnicy to książę kazał mu ukryć Pieczęć, co ten zrobił w szczurzym kącie.
  Zamek Królewski we Wrocławiu był na Nowym Mieście. Franz J. Strauss kupił mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej w Akademii Nauk NRD i podjął wykopaliska na zamku Biskupim dla Sprawdzenia tegoż. I. rzeczą jaką zrobił było PRZENIESIENIE dworu Bolesława III – największego polskiego wojownika – z Pałacu Chrobrego na zamku Królewskim do CHLEWÓW na zamku Biskupim dla ZAKATOWANIA Księdza Popiełuszki, o czym piszę w http://www.wandaluzja.com
  Zamek Królewski został rozebrany po bitwie pod Legnicą, gdy rada miejska, wobec śmierci księcia i małoletności jego następców, przyjęła samowolnie prawo magdeburskie, które wykluczało budowle cytadelowe, za co uznano zamek Królewski.
  Pałac Chrobrego przebudowano na koszary milicji miejskiej, które w końcu XIX w. rozebrano pod budowę Rektoratu WyżSzkSztPlast a ostanie relikty zlikwidował Minister Zdrojewski głębokimi wykopami na życzenie Niemców.

 178. Zbigniew Козил said

  @177

  A kto pana czyta? Ja nie. Tylko miejsce zajmuje i szumi.

 179. Marucha said

  Re 173:
  Szczerze ucieszyłem się, że kot się odnalazł. Na takim mrozie długo by nie pociągnął…
  Gdy przychodzą obcy ludzie i mogą być otwierane i zamykane drzwi, najlepiej kota zamknąć w oddzielnym pokoju, w łazience, czy gdziekolwiek, skąd nie może uciec.


  Ten kotek już do mnie nie wróci…

 180. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/43187-ciche-ladowanie-drugi-dreamliner-lot-u-koluje-nad-okeciem-a-tvn-o-tym-nie-trabi-no-i-gdzie-jest-prezydentowa

 181. Kibic said

  DONALD TUSK niczym typowy hitlerowiec !
  piątek, 21 grudnia 2012 13:28
  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/id,332744905,title,DONALD-TUSK-niczym-tytpowy-hitlerowiec-,index.html#komentarze

 182. Zbigniew Козил said

  @179

  Sami chcemy wierzyć.

  „Ten kotek już do mnie nie wróci…”

  A może wróci? Tam.

  Tam, gdzie każdego można przytulić. Gdzie ja będę i moja pierwsza żona. I wszystkie kobiety które naprawdę lubiłem. Nawet seks nam nie będzie potrzebny. Nie będzie spłacania kredytów.

  Takie to ja znam już, tu i teraz, w Rosji.

  No nie całkiem, żona kupiła tę pralkę na kredyt… Bo diabeł w nia wstąpił.

 183. Marucha said

  Re 182:

  A może wróci? Tam.

  Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych…

 184. GW said

  Ad Rysio’a kota:
  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=21309*

  PS
  Zanim go Pan zjesz. Pozdrawiam i placze, bo…

  *Pan Marucha wybaczy

 185. 166 bojkot TVN said

  A to afera! Całkiem jak z synem E.Wróbla
  http://blogrysunkowy.nowyekran.pl/post/83690,kulisy-masakry-w-usa

 186. GW said

  Ad 158

  Pan tu wspolgospodarzem pewnie.

  Dziekuje z panskie slowka. Lubie je i mnie, jak maloco, smiesza pokatnie.
  Zycze Panu Normalnych Swiat Bozego Narodzenia.
  ‚Mowi’ Pan z… Lomzy, Moja nazyciowa, ‚wieksza’polowa niemal stamtad pochodzi.
  Pan mi pozyczy jeden z panskich broniow, a dam Panu w…strzal.

 187. Rysio said

  Nie rozumiem jak ktoś kto lubi koty może nie lubieć mojego ulubionego żyda Ludwika von Misesa?

  😉

  PS. Następnego kota jakiego będę miał nazwę Ludwik.

 188. Rysio said

  re 186 Niestety GW, niewolnikom nie daje się broni do ręki, bo jeszcze by sobie krzywdę zrobili.

 189. najnowszy model terminatora said

  Profesor Michał Kleiber sprzeciwia się wprowadzeniu zapisów zakazujących w Polsce GMO
  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/prezes-pan-nie-blokujmy-gmo
  W jego ocenie nie można powstrzymywać rozwoju nauki i technologii, a żywność genetycznie modyfikowana powinna być przedmiotem dokładnych badań.

  No przecież dopiero co były badania rosyjskie i francuskie. O ile te pierwsze niespecjalnie rozgłoszone po świecie, to te drugie już dość głośne (oba wykazują, że GMO powoduje bezpłodność i raka).
  http://www.bibula.com/?p=61687
  Kleiber musiał wziąć łapówkę od Monsanto, skoro rżnie głupa. A PAN to skurwiała instytucja, która zajmuje się m.in. promocją ideologii gender.

 190. najnowszy model terminatora said

  Michalkiewicz w Paryżu

 191. najnowszy model terminatora said

  Tymczasem PiSmeni (Sakiewicz, Wildstein, Terlikowski i spółka) zakładają telewizję „TV Republika”, która ma wystartować wiosną.
  http://www.fronda.pl/a/telewizja-republika-ruszy-na-wiosne-ma-byc-alternatywa-dla-dominujacego-dzis-przekazu-mediow,24711.html
  Czyli będzie kolejna tuba modernizmu, zachodniactwa (pro-unijności i amerykanizmu), pro-syjonizmu, rusofobii i tropienia Smoleńska 24/h, a w programach publicystycznych wychwalanie wywoływanych przez wolnomularstwo powstań. Oczywiście przyszłe napady na Syrię i Iran będą „odpowiednio” zrelacjonowane. Programy publicystyczne, oprócz ww. redaktorów, wypełnią te wszystkie PiSowskie „autorytety moralne” – Barbary Fedyszak-Radziejowskie, Zdzisławy Krasnodębskie, Łukasze Adamskie itp. Jako polemiści nie będą oczywiście zapraszani antysystemowcy, czyli nacjonaliści, konserwatyści i konserwatywni liberałowie, tylko członkowie lewackiej „Krytyki Politycznej” (tak, jak byli zapraszani na łamy „niepokornej” „Rzeczpospolitej”, choć powinni być zamilczani i trzymani poza debatą publiczną, jak przed wojną publicyści związani z KPP).

 192. najnowszy model terminatora said

  Poprawka – miało być: „(…)a w programach historycznych wychwalanie wywoływanych przez wolnomularstwo powstań”.

 193. najnowszy model terminatora said

  Redaktor Piotr Semka będzie zapewne recenzował w TV Republika idiotyczne i szkodliwe książki wydawane przez „Krytykę Polityczną”, promując je w ten sposób, jak to miało miejsce na łamach „Rz”
  http://www.rp.pl/artykul/138488.html

 194. najnowszy model terminatora said

  http://ksd.media.pl/aktualnoci/908-wystawa-polsko-iranskij-przyjazni

 195. najnowszy model terminatora said

  Пресс-конференция президента В.Путина. Провокационный вопрос, заданный американским журналистом „Лос-Анджелес Таймс” (Сергей Лойко), про Магнитского и „Список Димы Яковлева”.

 196. najnowszy model terminatora said

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/83639,miliarder-finansuje-balcerowicza

 197. najnowszy model terminatora said

  http://kompromitacje.blogspot.com/

 198. 166 bojkot TVN said

  http://fakty.interia.pl/raport/polacy-w-afganistanie/news/polscy-zolnierze-ranni-w-afganistanie,1875451

  z komentarzy:
  MK2012

  Trzech okupantów zostało postrzelonych przez bohaterskich obrońców swojej ojczyzny. Tak powinien brzmieć tytuł.

 199. najnowszy model terminatora said

  Prof.Paweł Wieczorkiewicz twierdzi, że Stalin był synem Przewalskiego (tego od koników) i że są na to mocne przesłanki

 200. 166 bojkot TVN said

 201. Wandaluzja said

  Krzysztof Urbański, NA TROPIE SALOMONA – Od XIX wieku archeolodzy poszukują materialnego potwierdzenia historii ze Starego i Nowego Testamentu. Choć tradycja wiąże wiele zabytków z Biblią, związek ten bywa kwestionowany; Rzeczpospolita, 22-23 XII 12, s. P16-17

  KU prezentuje tzw. Sprzeczności Biblistyczne, które nie są żadnymi sprzecznościami w świetle złotorytu Wacława Hollara (www.wandaluzja.com – 22. RZYM NIEZWYCIĘŻONY: Jerozolima – do utraty zmysłów) jako złupionego przez Karola Luksemburga HOŁDU Heroda Wlk dla Oktawiana Augusta. Winę więc za PSYCHIATRYCZNE znęcanie się nad Żydami ponoszą: Seminarium Duchowne we Wrocławiu, wrocławska Gmina Żydowska, Urząd Kanclerski w Bonn i Berlinie, Autonomia Palestyńska oraz Państwo Czeskie jako WŁAŚCICIEL złotorytu Hollara. Jednak Głównym Winowajcą jest wg mnie Watykan z Nadrabinem Watykańskim.
  Tytułowy artykuł jest jednak Krokiem w Dobrym Kierunku, gdyż ODRZUCA dotychczasową lokalizację Miasta Dawida na rzecz CYTADELI, którą mogła być tylko góra Moria, nazywaną pierwotnie OFELem, gdzie był Pałac Dawida. Na złotorycie Hollaram mamy właśnie Pałac Dawida na CYTADELI jako Świątyni Salomona a Pałac Salomona na Wzgórzu Świątynnym. Nie ma też żadnej sprzeczności, że Herod Wlk podjął „budowę” w r. 22 p.n.e. a monetami prefekta Gratusa z r. 15 n.e. znalezionymi w fundamencie Ściany Płaczu, gdyż Herod Wlk mógł podjąć ODBUDOWĘ Cytadeli po odzyskaniu jej od Rzymian, po zbudowaniu dla nich Cezarei, co nie miało nic wspólnego z podjętą przez prefekta Gratusa przebudową Pałacu Salomona na Pretorium.
  Rozkaz Hadriana ZBURZENIA JEROZOLIMY i jej rolniczego rekultywowania nie dotyczył rzymskiej Capitoliny toteż fragmenty Pałacu Salomona zachowały się we Wzgórzu Świątynnym – tak jak nie mogła być zburzona Świątynia Salomona jako Cytadela, toteż pozostawiono ją jako sanktuarium Jowisza Zwycięskiego, gdzie cesarzowa Helena urządziła sanktuarium Maryjne. To sanktuarium Maryjne rozebrali dopiero Omajadowie na pałac Imperialny za kontrybucję chińską, ale marszałek Ibn-Muslim po zdobyciu Kurska i Sambora-Kijowa miast iść na Płock uderzył na Damaszek, wypędzając Omajadów do Egiptu.
  To mi wygląda na jazdę Mao Tse-tunga na Holokaustach dla aneksji USA? przy której atak 12 milionów ogierków żydowskich na Amerykanki nie liczy się.

 202. Maciej said

  @ 200

  Po przesłuchaniu tego video ( paradoks ) stwierdzam, że gen. Petelicki „targnął” się na swoje życie, ponieważ był państwowcem – czyli narodowcem w administracji, to nie wybaczalne dla okupanta, tym bardziej w wojsku …

 203. Maciej said

  @ 200/ 202

  Do tematu, bez tematu:

 204. Wandaluzja said

  Obejrzałem na kanale National Geographic film o KAPITULACJI JAPONII, w całkowicie nowej interpretacji tego faktu. Otóż użycie przez Amerykanów bomb atomowych było aktem ANTYSOWIECKIM i rozbiciem krojącego się Antyamerykańskiego sojuszu sowiecko-japońskiego. Stalin miał zamiar zająć Mandzurię i pozostawić Koreę Japończykom za kontynuowanie wojny z USA, aby budować Komunistyczne Chiny.
  Jeśli lotnictwo amerykańskie bombardowało w tym czasie Niemcy – że ofiar wśród ludności cywilnej miało być w tym czasie WIĘCEJ niż w czasie amerykańskiej Wojny Lotniczej – to znaczy, że US Air Force blokowało w tej sposób ofensywę Armii Czerwonej w Turyngii. Wobec tego Wielki Admirał Doenitz dostarczył TAKTYCZNE bomby atomowe Amerykanom Przeciw Sowietom. Japonia miała wprawdzie broń atomową, ale nie miała samolotów do atakowania USA, tak jak Niemcy nie mieli samolotów do zaatakowania Ameryki STRATEGICZNYMI bombami atomowymi.

 205. Wandaluzja said

  KLAUS, PUTIN I RYMKIEWICZ

  Prezydent Klaus podjął się ZLIKWIDOWANIA Unii Europejskiej a Prezydent Putin URATOWANIA jej. Klaus jest wybitnym FINANSISTĄ a Putin POLICMAJSTREM, TOTEŻ mamy tu konfrontację polityczną techniki finansowej z policyjną.
  Obu Panów zakasował jednak Rymkiewicz, który ogłosił, że Unia Europejska jest drogą do Muzułmańskich Stanów Zjednoczonych – czyli żydokratycznych, gdyż u muzułmanów najważniejsza jest sperma jezuicka. Rymkiewicz egzemplifikuje to ZAKOPYWANIEM oponentów politycznych w Trumnach, co jest chyba sroższe od karania Diabłów czyli blondynek haremowych, przez bicie przez Nieblondynki prętami, solenie oraz lizanie i zjadanie przez szczury – czemu przypatrywali się w wideokonie mężczyźni, jak na Markizie Andżelice, gdzie wyłączono bicie prętami i solenie a szczury zastąpiono kotami.
  Panowie Klaus i Putin mają więc do towarzystwa Rymkiewicza od Powstania Warszawskiego.

 206. 25godzina said

  POSTULATY Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego (grudzień 2012 r.)
  Domagamy się:
  1. Wprowadzenia moratorium na sprzedaż ziemi z Zasobu WRSP w woj. zachodniopomorskim do czasu wejścia w życie rozwiązań prawnych gwarantujących skuteczną realizację podstawowego zadania ANR tj. tworzenia i poprawy struktury obszarowej gospodarstw rodzinnych.

  2. Uznania dzierżawy za pełnoprawną formę rozdysponowania gruntów z Zasobu WRSP oraz
  zagwarantowanie możliwości kontynuacji dzierżawy przez następców prawnych.

  3. Objęcie tarczą antykorupcyjną procesu gospodarowania gruntami z Zasobu WRSP oraz aktywnego udziału instytucji i organów państwowych w zwalczaniu patologii związanych z procesem rozdysponowania gruntów.

  4. Przygotowania rozwiązań prawnych wzorowanych na innych krajach UE ograniczających pełną swobodę obrotu ziemią rolniczą i wspierających rodzinny charakter gospodarstw rolnych.

  5. Zdecydowanie sprzeciwiamy się wprowadzeniu podatku dochodowego w rolnictwie. Naszym zdaniem będzie on dodatkowym obciążeniem finansowym w momencie kryzysu na wsi i pogłębi niekonkurencyjność polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej.

  6. Domagamy się kompleksowych działań Rządu RP w kwestii wyrównania warunków konkurencji polskich rolników wobec rolników starej „Piętnastki” poprzez wyrównanie poziomu dopłat bezpośrednich oraz zapewnienie odpowiednich środków finansowych w nowej perspektywie finansowej.

  7. Sprzeciwiamy się wprowadzeniu tzw. programu zazielenienia (7 % wyłączeń z uprawy) szczególnie w kontekście zalegalizowania upraw GMO w naszym kraju.

  8. Żądamy wyraźnego i zdecydowanego sprzeciwu polskiej delegacji w kwestii cięć środków finansowych na Wspólną Politykę Rolną w ramach negocjacji najnowszej propozycji Budżetu Unii Europejskiej na lata 2014 — 2020.

  9. Domagamy się zaskarżenia do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości decyzji Komisji Europejskiej o potrąceniu rolnikom części krajowych płatności UPO, w ramach systemu modulacji dla gospodarstw o płatnościach całkowitych ponad 5000 €. Redukcja szczególnie negatywnie wpłynie na sytuację ekonomiczną gospodarstw i obszarów wiejskich woj. zachodniopomorskiego.

  10. Żądamy wstrzymania procesu prywatyzacji spółek sektora rolno-spożywczego które są obecnie prywatyzowane bez czynnego udziału rolników.

  11. Wnosimy o utrzymanie obecnego systemu ubezpieczeń społecznych w ramach KRUS i zmiany niesprawiedliwych zapisów ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników.

  12. Domaga się zwiększenia limitów zużycia paliwa rolniczego do 120 l/hektar i zwrotu pełnej akcyzy.

  13. Domagamy się wprowadzenia przepisów umożliwiających rolnikom przetwarzanie własnych surowców gospodarczych i ich sprzedaży. Przepisy sanitarne dotyczące takiej działalności powinny być dostosowane do skali oraz sezonowości produkcji. Obecny stan prawny skutecznie uniemożliwia rolnikom prowadzenie działalności przetwórczej, która mogłaby polepszyć kondycję finansową gospodarstw i umożliwić konsumentom dostęp do lokalnych produktów.

  14. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec próby zalegalizowania upraw GMO w naszym kraju poprzez nową ustawę o nasiennictwie uchylającą zakaz obrotu nasionami GMO. Gwarancję na zakaz upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych GMO może jedynie dać zapis ustawowy pozostający pod kontrolą Parlamentu, a nie rozporządzenie o nieznanej treści, które ma być wprowadzone w przyszłości.

  ——–
  Szczecin – protest rolników przeciwko wyprzedaży Polskiej ziemi
  Tv Trwam 2012

 207. 25godzina said

  c.d.

 208. Wandaluzja said

  CZY ANGLIA ZDRADZIŁA POLSKĘ? – GDYBYM BYŁ POLAKIEM, MARZYŁBYM O TYM, BY POLSKI SZTANDAR ZAŁOPOTAŁ NAD WILNEM I LWOWEM – mówi prof. Andrew Roberts w rozmowie z Piotrem Zychowiczem; Uważam Rze HISTORIA, Nr 9/XII 2012, s. 46-49

  Jeden Żyd powiedział mi kiedyś, że Stalin NIE BYŁ ROSJANIENEM. Gdy wyraziłem zdziwienie to odpowiedział, BO WZIĄŁ LWÓW, więc zapytałem CÓŻ W TYM ZŁEGO? na co ten, że Lwów DEFINIUJE UKRAINĘ ANTYROSYJSKO – czyli że strzelił sobie w stopę.
  W wojnie niemiecko-polskiej 39 chodziło głównie o LWÓW, a jeśli Czerwiński-Manstein o tym nie wiedział to był Nierozgarnięty. Mój dziadek oszalbierzył Łowczego Siedmiogrodu wobec czego III Rzesza weszła do wojny BEZ LOTNICTWA STRATEGICZNEGO, z fatalnymi w wojnach z Wielką Brytanią i Związkiem Sowieckim skutkami. Ponieważ bombowiec STRATEGICZNY Józef Piłsudski był opracowany we Lwowie to Sztab Wermachtu „ustawiał” wojnę z Polską NA PRZECHWYCENIE LWOWA – żeby ten bombowiec Odtworzyć. Wojnę z Polską nie planował Hitler, ale Sztab Wehrmachtu, a jeśli Manstein tego nie wiedział, i nie domyślał się to Żle z nim.
  Wojna miała wybuchnąć już w III dekadzie VIII, ale Anglia dała Gwarancje i wiadomo stało się, że Polacy będą Walczyć. Wobec tego OKdW chciał Stłamsić Polaków sojuszem z Moskwą – więc Herwath przekazał kopię paktu Ribbentrop-Mołotow Anglikom i Francuzom oraz – na polecenie swego szefa – Polakom chciał ich zdetrymować. Dla OKdW chodziło o ANEKSJĘ Związku Sowieckiego, co wymagało zajęcia Polskiego Zaplecza z Wilnem i Lwowem – i dopiero gdy OKdW przegrało to nad Bzurą to Hitler stał się Panem Wojennym, toteż pod Warszawą siedział PRZYGNĘBIONY. Dostał bowiem Sojusznika, który nazywał się Józef Stalin.
  Bolszewicy podjęli SADYSTYCZNĄ eksterminację Polaków – ponoć 7,5 miliona ofiar – po podpisaniu tajnego paktu Benesza ze Stalinem. Ponieważ Czechosłowacja miała najsilniejszą armię w Europie to Stalin kazał Armii Czerwonej zaatakować Polskę, od czego wybawił nas Hitler obiecując Beckowi zaatakowanie Czech. Wobec tego sztab generalny ACz pouczył Stalina, że WOJNA Z POLSKĄ JEST MOŻLIWA TYLKO W SOJUSZU Z NIEMCAMI. To uświadomiło mocarstwo zachodnim Awanturnictwo Stalina, na co remedium okazał się Hitler, wnioskowany na STRATEGICZNEGO sojusznika Zachodu.
  Nowille Chamberlain oszalbierzył jednak Hitlera w Monachium, co Hitler przyjął za dobrą monetę wyobrażając sobie, że Polska weźmie udział w rozbiorze kadłubkowej Czechosłowacji, ale Beck stanowczo odmówił, toteż odium złamania Układu Monachijskiego spadło na Hitlera. To przedzieżgneło Hitlera ze Zbawcy na Wroga Zachodu, z czego ten, jako prostak, nie bardzo nawet zdawał sobie sprawę – jakim zagrożeniem dla Niemiec były Kredyty wojenne w Anglii, Francji i USA – czyli że Hitler wszedł w buty Stalina.
  Klęską polityczną było złamanie Układu Monachijskiego a spotęgowaniem tegoż wojna z Polską, która WYKLUCZYŁA aneksję Związku Sowieckiego. ANEKSJA Związku Sowieckiego warunkowała zaś Wschodnią granicę Niemiec na Missisipi, która w bitwie nad Bzurą została przekwalifikowana na Zachodnią – o co właśnie grał Churchill.
  AR stwierdza: „Musicie pamiętać, że gdy Polska zniknęła z mapy Europy, Wielka Brytania otrzymała ofertę zawarcia pokoju z Hitlerem. Z powodu gwarancji danej Polsce odrzuciła ją. Gdybyśmy wtedy wyszli z wojny, Hitler spokojnie zająłby się Sowietami i pewnie by ich pokonał. Amerykanie nie wkroczyliby do wojny w Europie. Los Polski byłby przypieczętowany.”
  To jednak nie Anglosasi ratowali Polaków, ale odwrotnie. Tak jak w Bitwie nad Bzurą upadła Wschodnia granica Niemiec na Missisipi tak Powstanie Warszawskie zniszczyło granicę niemiecko-sowiecką na Wiśle, której konsekwencją byłaby Zachodnia granica Niemiec na Missisipi. Wczoraj oglądałem film z wnioskiem, że Amerykanie rzucili bomby atomowe na Japonię dla zapobieżenia Antyamerykańskiego sojuszu japońsko-sowieckiego, który był na rzeczy, z racji chociażby bombardowania przez US Air Force Armii Czerwonej w Niemczech.

 209. GW said

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=21311

  Ciekawym opinii Pana Rysio’a.
  Dziekuje z gory.

 210. GW said

  Krakowiaczek jeden…

  http://aleszuma.nowyekran.pl/post/83558,hanba-w-krakowie

 211. Rysio said

 212. Rysio said

  re 209. Kto stoi za zabójstwem uczniów w USA?

  Oto jest pytanie.

  Oficjalna wersja coraz bardziej śmierdzi fałszem.

  Eskimoske media łgały już od samego początku. Jedno, drugie, trzecie, …. kłamstwo aż się totalnie pogubili. Nie zsynchronizowali z sobą tych łgarstw wystarczająco dobrze.

  Jedno jest pewne – ameryka się zbroi, zbroi się na potęgę.
  Z sklepów błyskawicznie, w olbrzymich ilościach znika broń semi-automatyczna.

  Nawet moi znajomi, których bym nigdy nie podejrzewał o kupno broni, nagle się o nią dopytują i interesują.

  Sprzedaż broni w niektórych sklepach wzrosła nawet dziesięciokrotnie i w olbrzymiej większości nabywcami są ludzie którzy tej klasy broni do tej pory nie posiadali.
  Stare wygi są w nią już od dawana (od wielu pokoleń) uzbrojone.

  Właśnie podali, że w jednym z sklepów 3.5 roczny zapas 30-strzałowych magazynków do AR-15 rozszedł się w 3 dni. Wal-mart, Cabelas i cała reszta olbrzymich sklepów, wyprzedała całą broń klasy AR-15 i im podobnych modeli.

  O tutaj można je sobie obejrzeć,

  Sprzedawca zaczyna ją pokazywać w 6-tej minucie, ale cały film jest wart obejrzenia.

  Sprawy mogą się potoczyć dwoma torami:
  Pierwszy – to będzie trochę wrzasku, ustalą parę nic nie znaczących przpisów i sprawa powoli ucichnie.

  Drugi – to pełna rekwiracja broni – wtedy rozpęta się Amerykańska Rewolucja nr. II.
  I moim skromnym zdaniem, zaczną się tutaj dziać JAJA JAK BERETY.

  Oczywiście użyteczni durnie, nie zdają sobie najmniejszej sprawy na jakie niebezpieczeństow siebie i swoje rodziny w takim przypadku narażają.

  Poleje się morze krwi.

  A wariat Rysio nie będzie musiał jeździć na strzelnicę aby sobie postrzelać.
  Wystarczy, że uchyli okno.

  😉

 213. Marucha said

  Re 212:
  Panie Rysiu, używanie broni wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Sądząc z Pańskich wypowiedzi, z których wynika, iż traktuje Pan strzelanie jako coś w rodzaju gry komputerowej, zaczynam wątpić, czy dorósł Pan mentalnie do posiadania broni.

 214. Wandaluzja said

  http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,opage,2,title,Adolf-Hitler-mity-i-fakty-Jaki-naprawde-byl-rzeznik-Europy,wid,15201500,wiadomosc.html#opOpinie

  W książce HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA, która jest częściową publikacją śledztwa Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu, jest mowa o procesie o ojcostwo ojca Adolfa, Alojza Hidlera-Hitlera. Sąd zasądził alimenty młodemu Frankenbergerowi, którego rodzina przyjeżdżała z Grazu do Braunau na wywczasy, którzy mieli bank w Grazu i kancelarię adwokacką w Wiedniu.
  Frankenbergerowie byli powróconymi na łono Synagogi śląskimi Frankenbergami, który to feudalny ród po świdnickim procesie Frankensteina w 1602 r. nazwisko porzucili to zhańbione nazwisko. Frankensteinowie pochodzili zaś od polskiego i czeskiego palatyna Śląska Franka-Wszebora, który jako podczaszy Bezpryma otruł w Kruszwicy na Nowy Rok 1031 Bezpryma i Emeryka, i uciekł do Ottona na Śląsku, którego też otruł, stając się czeskim palatynem Śląska. Przybył on do Polski z Kolonii z Rychezą i pochodził prawdopodobnie z haremu Hugona czy Roberta Kapeta. W r. 1050 skapitulował on przed Kazimierzem Mnichem zwracając Śląsk Polsce i powrócił na Kujawy. O jego granitowy sarkofag w kolegiacie łęczyckiej WYCIERANO BUTY. Adolf Hitler wywodził się więc z haremu Kapetyngów.
  Widziałem dokumentalny film o Hitlerze jako „zastępcy komisarza bolszewickiego Czerwonego Pułku Monachijskiego”. Na zdjęciach ma on tam JEDNĄ belkę i jest BEZ Żelaznego Krzyża. Stopnia Kaprala i Żelazny Krzyż zdobył na Przepustce w napadzie na bank Rotszyldów w Paryżu. Rotszyld złapał Hitlera i Himmlera, ale miast oddać policji przesłuchiwał, a w końcu dał Hitlerowi 900 milionów $ i wypuścił. Żaden włamywacz nie wzbogacił się tak, za co Ludendorff po stłumieniu Bawarskiej Republiki Rad awansował go jeszcze na kaprala i dał Żelazny Krzyż. I w taki to sposób Adolf został miliarderem AMERYKAŃSKIM.
  W „Opiniach” było pytanie o ZŁOTO HITLERA W POLSCE, ale mi wykasowali, gdyż jestem śledzony. Noc mi nie wiadomo o złocie Hitlera w Polsce, ale ponieważ Marszałem Rola-Żymierski przywiózł z Wojny Ukraińskiej ILEŚ pociągów złota, które Stalin wiózł do Prago na wykupienie przez Holokaustów USA, to ciekawym mogli tłumaczyć, że to Złoto Hitlera z Kijowa. 1/3 złota Holokausta Józefa Stalina przypadła Polsce (www.wandaluzja.com – 44. NOWA TECHNIKA LOTNICZA: Latające talerze jako technika hitlerowska, skan). Za próbę oddania tego złota mafi sycylijskiej Kaczyńscy dali komisarzowi 10 lat więzienia a Donald Tusk podpierdolił zegarki Stalina.

 215. GW said

  Ad 211

  Salve, oops Shalom,
  slusznie – bron tylko dla wolnych zymian!

 216. bart_w said

  Wszystkim, ktorzy mnie nie lubia, nienawidza, pogardzaja, zwalczaja, obrzucaja wyzwiskami mnie i moja Rodzine na tym Forum, etc. skladam niniejszym najlepsze Zyczenia Swiateczne. Niech Wam sie wiedzie w domu, w robocie i ogolnie w zyciu.

  Pozostali i tak wiedza, ze zawsze, zarowno w Swieta, jak i w dni powszednie, zycze im dobrze, ich troski sa moimi troskami, a ich sukcesy mnie ciesza. Bo ja na ogol lubie ludzi, czego racjonalnie wyjasnic nie jestem w stanie.

 217. Rysio said

  http://thepatriotperspective.wordpress.com/2012/12/23/david-gregory-violates-dc-gun-law-on-national-tv/

 218. Rysio said

  re 213. O tutaj ma Gajowowy ludzi którzy dorośli do posiadania broni – bo używali jej odpowiedzialnie, zgodnie z rozkazami przełożonych.

  http://www.obersalzberg.de/typo3temp/GB/bb93ded735.jpg?file=uploads%2Fpics%2Fholocaust_popup_1a_01.jpg&md5=6d1626c380720273b705014b12dc3e9512780c34&parameters%5B0%5D=YTo0OntzOjU6IndpZHRoIjtzOjQ6IjgwMG0iO3M6NjoiaGVpZ2h0IjtzOjQ6IjYw&parameters%5B1%5D=MG0iO3M6NzoiYm9keVRhZyI7czo1ODoiPGJvZHkgc3R5bGU9ImJhY2tncm91bmQ6&parameters%5B2%5D=I0ZGRjsgbWFyZ2luOiAwcHg7IHBhZGRpbmc6IDBweDsiPiI7czo0OiJ3cmFwIjtz&parameters%5B3%5D=OjM3OiI8YSBocmVmPSJqYXZhc2NyaXB0OmNsb3NlKCk7Ij4gfCA8L2E%2BIjt9

 219. Rysio said

  i tu też.

  http://www.obersalzberg.de/erschiessung-juden.html?&L=1

 220. Rysio said

  i jeszcze tu.

 221. Rysio said

  Poniżej facet, który dorósł mentalnie do posiadania broni.

  http://i4.mirror.co.uk/incoming/article1336893.ece/ALTERNATES/s615/Shot+down+civilians+and+German+soldier+in+Yugoslavia+

 222. Rysio said

  re 215 – Otóż wcale nie.
  JPFO jest za posiadaniem broni przez wszystkich, bez wyjątku.

  Nawet murzynów.

 223. Marucha said

  Panie Rysiu, ilość komentarzy niekoniecznie przechodzi w jakość.
  Ja podtrzymuję swoją opinię.
  Pański stosunek do broni, strzelania i zabijania jest żywcem wzięty z gier komputerowych. Być może Pan się wygłupia, to by była okoliczność łagodząca, choć w takich sprawach żarty nie są w dobrym tonie.
  Ale jeśli Pan to pisze serio, to jest Pan niedojrzały do posiadania broni. Przykro mi, ale tak właśnie jest.

 224. bart_w said

  Bron nie musi byc uzyta przeciwko innym ludziom. Gole rece tez nie. Spoleczenstwo, w ktorym poruszajac sie, w ogole nie trzeba myslec o agresji, czy obronie, jest spoleczenstwem idealnym.

  Analogicznie, noz moze sluzyc na ten przyklad do wystrugania lodki z kory dla mojej wnuczki, albo do pokrojenia wigilijnego karpia w dzwonki.

  Podobnie piwo sluzy do zaspokojenia pragnienia, albo do ulatwienia relacji miedzyludzkich, ze wzgledu na tonizujace dzialanie lupuliny. Jako utrwalacz stosuja je degeneraci. Sporzadzanie piwa tzw. mocnego jest nieporozumieniem.

  Jedzenie sluzy do podtrzymania zycia, a nie wylacznie do hodowania brzucha i nie jest niczym wstydliwym, jakby to chcieli widziec manipulatorzy publicznej opinii.

  I tak dalej. Stereotypy zabijaja czlowieczenstwo.

  Zamieszczanie bezguscia fotograficznego w watku o broni palnej jest wiecej niz nietaktem.

  Wesolych Swiat.

 225. osoba prywatna said

  Razem – inna parodia świątecznego spotu Donalda Tuska

 226. Rysio said

  Widzę, że Gajowy naprawdę jest przemęczony.

 227. Klubowicz said

  1. Zdaje sobie sprawe z tego, ze ponizszy tekst (jezeli zostanie w ogole dopuszczony przez Admina) moze wzbudzic protesty Czytelnikow, ale paradoksalnie moze on wyjasniac motywy jakimi mogly sie kierowac rosyjskie sluzby specjalne i ich agenci ulokowani w polskich wladzach, organizujac zamach smolenski. Z drugiej jednak strony i strona przeciwna, czyli zwolennicy Kaczynskich, moga byc zaszokowani sytruacja w Polsce gdzie mozna tylko sie domyslac, ze trwa ukryta walka o wplywy sluzb specjalnych obcych mocatstw (Rosji, Izraela, USA, Niemiec, itd.).Moze wlasnie katastrofa smolenska byla makabrycznym skutkiem konkurencji (walki?) tych sluzb na terenie niby
  suwerennej Polski.
  RACIA KACZYNSCY A POLITYKA OSACZANIA ROSJI
  Fanatyczne poparcie s.p. Lecha Kaczynskiego oraz jego brata Jaroslawa dla idei politycznych, lansowanych przez amerykanskich neokonow oraz izraelskich jastrzebi stalo sie niewygodne dla nowej administracji amerykanskiej Baraka Obamy, ktory akcentuje w swojej polityce zagranicznej poprawe stosunkow z Rosja oraz potrzebe pokojowego zalatwienia konfliktu pomiedzy Izraelem a swiatem arabskim.
  Tragiczna smierc Lecha Kaczynskiego oraz decyzja Jaroslawa, aby startowac w poprzednich wyborach prezydenckich, musi nasunac szereg pytan, ktore dotycza watpliwosci co do programu polityki zagranicznej jaka prowadzili obydwaj wspomniani przywodcy polityczni.
  Grajac na uczuciach patriotycznych oraz antyrosyjskich czesci Polakow, cynicznie wciagali oni Polske w strategie opracowana przez izraelskich lobbystow w USA, ktorej jednym z elementow bylo osaczanie Rosji. Koncepcja neokonow tzw. “dlugiej wojny” koncentrowala sie na koordynacji polityki oraz strategii militarnej NATO, USA, Izraela oraz kilku zaprzyjaznionych krajow muzulmanskich, stowarzyszonych w Istanbul Cooperation Initiative. Wazna role w tej strategii mialy rowniez odgrywac dwa nowe panstwa (byle republiki sowieckie), pretendujace do przystapienia do NATO, tzn. Gruzja i Ukraina. Dla zrozumienia “dziwnego” zachowania Lecha Kaczynskiego, ktory zaangazowal sie z cala moca w poparcie dla Juszczenki, Saakasvilego, bialoruskiej opozycji oraz Izraela warto zachecic Czytelnikow do przejrzenia artykulu Michela Chossudovsky’ego pt. Wojna i pokoj, w ktorym omawia tajny program Konferencji Bezpieczenstwa NATO jaka odbyla sie w Rydze w 2006 roku, na ktorej przedstawiono strategie wspomnianej “dlugiej wojny.”
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3542&Itemid=56
  Jakkolwiek za glowny cel wspomnianej strategii mozna by uznac zabezpieczenie dostaw
  ropy naftowej i gazu dla panstw zachodnich, to niemale znaczenie mialo rowniez zapewnienie bezpieczenstwa Izraelowi oraz wciagniecie NATO w planowany atak na Iran. Takie panstwa jak Niemcy i Francja od poczatku nie wyrazaly entuzjazmu dla tego rodzaju agresywnej poltyki, ktora wiazala sie tez z izolowaniem i okrazaniem Rosji.
  Nie bylo to rowniez popularne wsrod spoleczenstw zachodnich, czego dowodem byl gwaltowny spadek popularnosci Tonny Blaire’a premiera Wielkiej Brytanii, ktory podobnie jak Lech Kaczynski, wciagnal swoj kraj w bezkrytyczne poparcie dla awanturniczej polityki Stanow Zjednoczonych i Izraela.
  Pamietamy brawurowa akcje Lecha Kaczynskiego w czasie konfliktu gruzinsko-rosyjskiego, w ktorej ignorujac stanowisko przywodcow UE oraz dobrze rozumiane interesy Polski, zaangazowal sie w realizacje planu strategow izraelskich utworzenia
  z Gruzji “niezatapialnego lotniskowca” dla izrealskich samolotow startujacych w przewidywanym artaku na Iran. Akcja wojskowa Rosji zastopowala te plany. Przy okazji wyszlo na jaw uczestnictwo sluzb specjalnych Ukrainy (opanowanych przez neobanderowcow) w awanturze w Gruzji.
  http://www.wicipolskie.org/in…
  Latwo teraz zrozumiec dlaczego Lech Kaczynski tak niechetnie odnosil sie do uczczenia rocznicy rzezi Polakow na Wolyniu przez nacjonalistow ukrainskich, wykorzystujac rownoczesnie tragedie katynska dla propagandy antyrosyjskiej. Moze nas tylko zaskakiwac jego hipokryzja. Tutaj domagal sie ujawnienia wszystkich dokumentow dotyczacych komunistycznej zbrodni popelnionej na polskich oficerach a przed kilku laty, jako minister sprawiedliwosci, przerwal ekshumacje w Jedwabnem, kiedy okazlo sie, ze nie poptwierdza ona zydowskich oskarzen o zorganizowanie pogromu przez Polakow. Akcja ta umozliwila Zydom przeprowadzenie bezprecedensowej antypoplskiej kampanii propagandowej w swiatowych mediach, ktorej celem bylo rzucic Polske na kolana a nastepnie domagac sie od naszego kraju olbrzymich restytucji.
  Michael Schudrich wspomina w swoim liscie pozegnalnym pt. Stracilismy przyjaciela,
  ze Lech Kaczynski, ktory niechetnie wyjezdzal zagranice i nie znal zadnego obcego jezyka, wielokrotnie bawil w Izraelu.
  http://prawica.net/forum/21719
  Nie jest tajemnica, ze Lech Kaczynski uzgadnial na biezaco swoja polityke zagraniczna
  z politykami izraelskimi, wlaczajac w to szefa Mossadu. Wbrew temu co twierdza niektorzy dzialacze PiS, ze spadek jego popularnosci byl wynikiem atakow ze strony mediow, sympatyzujacych z PO, nie mam watpliwosci, ze rowniez polskie spoleczenstwo uswiadomilo sobie w koncu, ze opisane powyzej postepowanie prowadzi Polske do izolacji i skonfliktowania z najblizszymi sasiadami. Czy uczynienie z niego meczennika oraz pochowanie na Wawelu jako bohatera narodowego zmieni jego poprzednie image. Gdyby tak sie stalo oznaczaloby, ze Polacy to narod kierujacy sie naglymi emocjami a nie trzezwa ocena sytuacji.
  Zrozumial to chyba Jaroslaw Kaczynski, ktory juz na pocztku swojej kampanii prezydenckiej zadeklarowal przyjazne podejscie do Rosji w swoim Oredziu do przyjaciol Rosjan. Przez dwa lata jego rządów (2005 -2007) jako premiera bylismy świadkami otwartej wrogości Polskiego Rządu do Rosji i Rosjan.
  http://prawica.net/forum/21932

 228. Wandaluzja said

  DZIĘKUJĘ ZA ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  W ostatnich dniach obejrzałem kilka filmów naukowych o Archeologii Biblijnej i Biblistyce. Są one SPRZECZNE z mym pozwem „PRZECIW Autonomii Palestyńskiej za zawłaszczenie Pretorium rzymskiego na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, skaperowanym przez urząd Kanclerski w Bonn”.
  Przypominam, że Kaperacji tej dokonano dla zapobieżenia ODBUDOWY Świątyni Salomona na Wzgórzu Świątynnym na siedzibę Boga Talmudycznego wobec złożenia przez Jana Pawła II urzędu Nadrabina. W świetle złotorytu Hollara (www.wandaluzja.com – 22. RZYM NIEZYWCIĘŻONY: Jerozolima – do utraty zmysłów), który jest złupionym przez Karola Luksemburga Hołdem Heroda Wlk dla Oktawiana Augusta, jest to całkowity ABSURD, gdyż Pretorium, gdzie odbył się proces Jezusa Chrystusa, powstało z przebudowy Pałacu Salomona przez prefekta Gratusa w l. 15-30 n.e., w związku z budową rzymskiej dzielnicy CAPITOLINA, którą nam teraz pokazują jako Stare Miasto Jerozolimskie: O TAM, ścigany przez Rzymian PRZESKOCZYŁ z tego budynku na tamten…
  Takich Pomyłek w archeologii biblijnej jest wiele – wynikających często z Pomyłek Politycznych, które funkcjonują dzięki Ślepym Koniom ZNAJĄCYM DROGĘ.
  Wydaje mi się, że Żelazny Kanclerz, zanim otruł Rosję i Francję fekaliami pruskimi, rozważył, ŁŻĄ identyfikację Wzgórza Świątynnego ze Świątynią Salomona. Matka-Polka powiedziała, że NIEWOLA TO NIEZNAJOMOŚĆ PRAWDY LUB BRAK ODWAGO W GŁOSZENIU JEJ, a tak Wzgórze Świątynne jako Świątynia Salomona, jak Troja jako Hissarlik, były i są OŚLEPIENIEM, rzutującym na tysiące spraw, w tym politycznych.

  Z Podziękowaniem za Życzenia Świąteczne z Najlepszymi Życzeniami odwzajemniającymi: Juliusz Prawdzic

 229. Tulski said

  Sen niesłychany – Mośkopolis – Warszawa zżydziała – J.U. Niemcewicz

  W wydanej pierwszy raz w 1858 r. broszurze, autor podzielił się z nami wizją budowy “Judeopolonii”, na podstawie obserwacji i jako świadek ówczesnych czasów. Ku przestrodze.

  Za przysłanie poniższej pracy serdeczne podziękowania dla OnuFala. Materiał jest tymczasowo podwieszony.

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=7904&Itemid=56

 230. najnowszy model terminatora said

  To jest też niezłe na tej stronie
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=7907&Itemid=56

 231. najnowszy model terminatora said

  http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/345/5518/?poz=2

 232. Wandaluzja said

  http://niezalezna.pl/36199-musimy-zbudowac-przeciwwage-dla-osi-berlinmoskwa
  ***
  Przekonałem się na własnych PALCACH, że koordynatorem są Tajne Konta Izraelskie jako szafarz Satelitarnej Detekcji Złota. TKI były do niedawna suwerenem USA, ale danie przez Kanclerz Merkel miliona ton złota z satelitarnej detekcji ANGLOSASOM, obiecanych POLKOM za Tuskowanie Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, ZŁAMAŁO tą suwerenność, gdyż złoto to zostało ZAREJESTOWANE przez Fed, co skierowało sprawę do Izby Lordów.

 233. GW said

  Pytanie o zdanie Panstwa mam na temat (bardzo rozlewczo, ogolnie) a, szczegolnie do Pana Gospodarza, Monty Python, ktore pozwole sobie tu w sposob wyrazic tak:

  Co Panstwo sadzicie o (calosci dzialania-realizacji-tworczosci… i) Monty Python, i dlaczego?

 234. Marucha said

  Re 233:
  Moje zdanie?
  Monty Python to niewątpliwie utalentowani prześmiewcy – a także szydercy z Boga i religii.

 235. Bez tematu, więc może coś z rosyjskiej prowincji:

  I dłuższy koncert:

 236. najnowszy model terminatora said

  Totalitaryzm wchodzi do samochodów. „Dziękujemy” ci unio:
  http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/obowiazkowy-wielki-brat-w-samochodzie,1874666,324
  Warto też przeczytać to:
  http://nczas.com/wiadomosci/polska/rybinski-rzad-zmusi-kierowcow-do-prowadzenia-zeszytu-z-informacja-kto-i-kiedy-prowadzil-ich-samochod/

 237. tekla5557 said

  witam serdecznie moja sytuacja finansowa rodziny jest trudna odkąd zmarł mi mąż 5 lata temu wychowuje sama syna obecnie ma 18 lat jest uczniem zsz. utrzymujemy sie tylko z renty rodzinnej to jest 1060zł.ja choruje na serce choroba wieńcowa i silna depresje sporo co miesiac wydaje na leki brakuje mi na żywność i srodki czystosci oraz opłaty mam 1200zł.zadłużenia niemam opału , brakuje odzież i obuwia dla syna i dlmnie niemam szukam pomocy zeby mi ktoś pomógł jestem juz ukresu załamania i bezradnosci mój tel. 608102859 proszę jeszcze raz o pomoc dla mojej rodziny moga byc nawet bony swiateczne z góry bardzo dziękuję dpuziak@wp.pl mój numer konta 52132015370790593730000001

  Pani Teklo, dokonała Pani tego samego wpisu w wielu miejscach, więc zmuszony byłem go stamtąd pousuwać, zostawiając dwie kopie. – admin

 238. Wandaluzja said

  @233: Dlaczego GW naciska na moderatora? miast zwrócić się do forumowiczów, czy UCZCIWIE samemu postawić zarzuty.

 239. osoba prywatna said

  Pamiętajmy wsiadając do samochodu.

 240. p.e.1984 said

  http://wrzodakz.nowyekran.pl/post/83993,kto-nami-rzadzi

  Kto nami Rządzi???
  Która agentura rządzi Polską ta z wschodu, czy ta z zachodu???

  Polska jest krajem rządzonym przez zachodnią agenturę. Nawet wielu b. agentów komunistycznej SB i sami oficerowie SB, służący wcześniej KGB i interesom ZSRR przewerbowali się na służbę CIA i Mosadowi. (za Jelcyna na masową skalę handlowano teczkami agentów KGB z bloku wschodniego, najwięcej przejeli teczek Mossad i CIA). Przecież wielu agentów SB, WSI, kontrwywiadu nie zostało ujawnionych, ponieważ przeszli ,,pozytywną” weryfikację i oni nadal są agentami służb. Pełną lustrację wraz z otwarciem teczek agentów bezpieki komunistycznej zablokował Pis i ich Prezydent. Najzdolniejsi z nich – byłych sowieckich agentów, którzy się przewerbowali jeżdżą na zloty Grupy Bilderberga i na Komisję Trójstronną (Olechowski, Belka), albo jak Czempiński (oficer wywiadu SB) otrzymują najwyższe odznaczenia USA za zasługi dla CIA. Inni agenci SB zostają szefami jewro-parlamentu. A hasbara wciąż udaje, że w Polsce “ściga” ruską razwiedkę. To zwłaszcza PiS i Kaczyńscy wciąż głośno krzyczeli i krzyczą, że Polską rządzi ruska agentura nie ,,widząc” rzeczywistych agentów z mossadu i CIA, BND czy MI5 nie widząc, kto rozgrabił majątek narodowy, kto zadłużył Polskę, kto przejął banki, rozbroił armię, czyje wojska okupują Polskie terytorium.

  Oczywiście, że Rosja ma w Polsce wywiad, ale jest on tępiony jak CIA w czasach PRL. A ci, co jeszcze nie zostali namierzeni, muszą się ukrywać i nie mają praktycznie żadnych wpływów na politykę.

  Były szef rządu Oleksy musiał podać się do dymisji po tym, jak oskarżono go o to, że spotykał się z rosyjskim szpiegiem. Choć tego faktu nawet mu nie udowodniono. A gdy Kaczyński jako prezydent w Telavive spotkał się na rozmowie w cztery oczy z szefem Mossadu, to nikt go nie oskarżał o szpiegostwo na rzecz Izraela.

  Macierewicz, prowokator “ściga” ruskich agentów, a nie zauważa, że CIA miała tajne więzienia w Polsce, a prokurator prowadzący śledztwo smoleńskie w tajemnicy spotykał się z agentami CIA i FBI, którzy instruowali go jak wykorzystywać ,,śledztwo smoleńskie” w ataku na Rosję, a BBN po zbadaniu tej sprawy, oświadcza, że nikt nie steruje ,,śledztwem smoleńskim” z zewnątrz!!!!!!! Na tym właśnie polega oszukiwanie Polaków – straszy się ich ruskimi szpiegami, a agenci Mossadu towarzyszący wycieczkom młodzieży z Izraela do Auschwitz chodzą po polskich ulicach z bronią na wierzchu. A “polska” policja nie ma prawa ich zatrzymać.

  Olechowski (Bilderberg) założył PO i wypromował na premiera Tuska. Belka, (Komisja Trójstronna) był szefem europejskiej sekcji MFW, lobbysta przy prywatyzacji PZU (wyceniał i sprzedawał akcje PZU) a obecnie jest szefem NBP. A rząd z Tuskiem na czele w lutym ubiegłego roku był na wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Izraela w Jerozolimie. Lech Kaczyński i jego przyjaciel od biznesu Tusk zgodzili się na powrót do polski wielu żydów oraz obiecali pomoc Izraelowi w razie ataku na Iran. A mimo to hasbara wmawia Polakom, że PO, Komorowski i Tusk to ruscy agenci (tzn. gorsi agenci w ich rozumowaniu), ale nie zarzucają im, że są ulegli CIA, mossadowi to im wybaczają, według nich można być agentem swoich prześladowców.

  I niestety miliony w te brednie wierzą.

  Katastrofa smoleńska od prawie trzech lat wykorzystywana jest przez hasbarę do kilku celów:

  – Przez propagandę PiS, niedobitków (wciąż ślepo antykomunistycznej) Solidarności i rydzykopodobnych pseudo-patriotów, łże-katolików, łże-antykomunistów eksploatuje się i wzmacnia nastroje antyrosyjskie, zwalając winę za katastrofę na Rosję. Najbardziej rydykalni “patrioci-antykomuniści” oskarżają Rosję i Putina wręcz o zamach na elitę polskiego baraku Unii. Nie widząc po swojej stronie kardynalnych błędów i zwykłej głupoty w samej organizacji wylotu oraz lądowania.

  – Utrzymuje się kult “męczennika” za sprawę – Kaczyńskiego, który był beznadziejnym i wyjątkowo szkodliwym prezydentem Polski. Lech Kaczyński w III RP ciągle pełnił wysokiej rangi stanowiska w Polsce, począwszy od szefa BBN przy Lechu Wałęsie. Odszedł w wielkim skandalu, gdy jego podwładny M. Zaleski uprzedził Baksika i Gąsiorowskiego o ich aresztowaniu a ci uciekli do Izraela z walizkami $. Następnie H. Suchocka powołała go na szefa NIK, żadnej afery nie rozliczył, NIK fatalnie zarządzany, ostry konflikt z Solidarnością w NIK, przykryta afera z spółką Laktopol, rozbudowanie potężnej administracji NIK.

  Minister Sprawiedliwości, katastrofa, wstrzymał ekshumację pomordowanych żydów przez Niemców w Jedwabnem, co ma nie obliczalne skutki dla nas, nic nie zrobił w sprawie zablokowania haniebnej prywatyzacji PZU, blokowanie ekstradycji do Polski Mei Bara architekta Art.,B. Prezydent W-wy – chaos w administracji, setki lewych umów zleceń, blokowanie budowy pomnika KV Warschau,

  Prezydent Polski – pasmo nieszczęść i sprzedajność na rzecz Niemieckiej UE ( TL) i NY (popieranie wojny w Iraku i Afganistanie), Tel Avivu (patrz teksty Ewy Ziomeckiej)

  – Macierenko i Kaczyński wraz z swoimi ślepo wierzącymi zausznikami z Pis, strasząc Ruskimi i zimnym czekistą jeszcze mocniej wpychają Polskę w łapska Unii i NATO oraz w łapska światowej żydowskiej finansiery mających nas przed Rosją niby obronić. Środowisko pisowskie, jeżeli już mówi dobrze o Rosji to w obronie tzw. ,,więźniów politycznych” jak komunista, żyd Chodorkowski i jemu podobni. Wielu takich złodziei z KGB trafiło do więzienia za gigantyczne rozkradanie majątku rosyjskiego za czasów alkoholika Jelcyna. Takich jak Chodorkowski środowisko Kaczyńskiego broni, czyli są też ,,dobrzy” z KGB, bo nasi.

  – Takim działaniem odwraca się uwagę od wielu istotnych i realnych zagrożeń wiszących nad Polską i światem w tym przede wszystkim zezwala się na dalsze rozbiory Polski przez tzw. ,,zachód”.

 241. Rysio said

  http://www.shtfplan.com/headline-news/irony-if-you-are-on-this-list-you-may-be-in-grave-danger_12262012

 242. najnowszy model terminatora said

  @240
  O proszę, Wrzodak założył bloga na NE

 243. Carlos said

  Moim zdaniem Wrzodak od wielu lat pisze prawde i …oczywiscie nikt go nie slucha! Pisal o Giertychu ( wtedy kiedy Giertych byl o,k ) pisal o Kaczynskich i innych aferach i zawsze sie znalazl ktos kto mu dupe obrobil.Przylepili mu latke rozbijacza prawicy i tak zostalo…

 244. Wandaluzja said

  http://www.fakt.pl/artykuly,Rozdzkarz-do-policji-Wiem-gdzie-jest-Iwona-Wieczorek,193529,0,4,1,0,0,0.html
  ***
  Krzysztofa Olewnika policja oskarżała, że SAM SIĘ UPROWADZIŁ, ŻĄDAŁ ZA SIEBIE OKUPU, UWIĘZIŁ, PRZYKUŁ I ZAKATOWAŁ. Teraz pojawiło się dodatkowe oskarżenie, że zrobił to dlatego, że zamordował w swym domu dziewczynę.
  Te wybryki policyjne – z mordowaniem świadków – nie byłyby może tak dziwne, gdybym ja, na prośbę Asza, nie domagał się przesłuchania Gudzowatego i Kalinowskiego oraz zbadania wersji, że policja MUNDUROWA zastrzeliła jedną ukraińską ochroniarkę i zgwałciła drugą. Żeby było ciekawiej to te ochroniarki przysłała Julia Tymoszenko.
  Podobna sprawa była z Iwoną Wieczorek, gdyż moje wnioski IGNOROWANO, choć to ja rozwiązałem 10 spraw Nierozwiązanych przez MO i Policję.

 245. Kronikarz said

  „Rolnicy w Indiach używają Coca-Coli i Pepsi jako pestycydów”

  Ale granda – patrz tu więcej :

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/12/26/rolnicy-w-indiach-uzywaja-coca-coli-i-pepsi-jako-pestycydow/

 246. upior said

  po takiej wstawce jak @211 Rysia, czy jak mu tam, dziwie sie, ze jeszcze Marucha pozwala na takie rewelacje.

 247. Wandaluzja said

  http://zdjecia.docelu.pl/zdjecie.html?pid=1041&title=Zamek&ticaid=5fc67 – na blogu http://www.wp

  Wobec braku odpowiedzi na „~wandaluzja.com [2012-12-21 14:44]” – bo hasło Sraczka trudno uznać za odpowiedź – zamieściłem post, że zamek Średni w Malborku jest Pałacem PRZEDPTOLEMEJSKIM w architekturze Namiotowej, który nie został zamieszczony. W takiej architekturze był właśnie pałac Pragi i Foroneusza na Oversburgu w Kolonii oraz jego bliźniak GOPŁO Machaona w Płocku – niewątpliwie pozytywnie rozbudowywane. Zamek Średni w Malborku jest wiec reliktem tej architektury, co starałem się wykazać podczas wykopalisk na zamku KRÓLEWSKIM we Wrocławiu.
  Bilet na zamek w Malborku kosztuje 40 zł a na odbudowany z MEJ INICJATYWY zamek w Heilderbergu ponoć 400 E – za co UniwersytetH zapłacił mi Bolesławem II Śmiałym w PEKINIE. Chciałbym tu zwócić uwagę, że Heilderberg, który nie został ukończony wobec klęski Henryka V na Psim Polu, to taki Książ PO OKALECZENIU przez hitlerowców, co oglądalimy wczoraj na filmie o księżnej Deisi, i 2 klasy za Malborkiem.

 248. Wandaluzja said

  DLACZEGO Podziękowanie dla Kanclerza Adolfa Hitlera BYĆ MUSI.

  Wczoraj ogldąliśmy film o Archeologii EKSODUSU Biblijnego, z idiotycznym wnioskiem, że Mojżesz wyprowadził z Egiptu 4 tysiące ludzi, gdy na apelu wieczornym, po zniszczeniu armii Faraona Jehnatona Mojżesz miał 603.550 zbrojnych – co wg szacunku węgierskiego daje wielkość Ordy przez pomnożenie przez 5. W związku z tym wrocławski wydawca wznowił gadziową książkę PRZEZ MORZE CZERWONE KU GETTOM EUROPY, z Podziękowanien dla Kanclerza Adolfa Hitlera – wobec czego gmina żydowska wytoczyła mu proces.
  Członkowie Redakcji zeznali, że Szef WYMÓGŁ na nich Podziękowanie a niektórzy poparli go na Radzie Redakcyjnej. Sąd wzywał Strony do polubownego załatienia sprawy, co strona żydowska stanowczo odrzucała.
  Gdy zapowiedziano ogłoszenie Wyroku to Szef wyjął z teczki moją książkę INCYDENTU NIE BYŁO (Gdańsk 2001), wobec czego Pozwy poprosiły o Polubowne załatwienie sprawy… Gdy zapytałem o wyskość kontrybucji to usłyszałem ILE CHCIAŁ.
  Wynika z tego, że Karty wrocławskiej gminy żydowskiej przejął rząd USA w racji, że Mojżesz wyprowadził z Egiptu 4 tysiące Żydów a nie 3 miliony. Asz mówił, że gdyby Egipcjanie nie wygnali Żydów to ci zakopulowaliby ich na śmieć: TACY GROŹNI KOPULANCI. To tłumaczy też wrocławski Proces z kilkudziesięcioma rozprawami w/s demonstracji PRZECIW Synagodze Katyńskiej i Katedrze Holokaustycznej jako AMERYKAŃSKI.

 249. dtzkyyy said

  Panie Gajowy! Tu – bardzo interesujący tekst: http://booknik.ru/context/all/mochalova/

  Wesołych świłąt!

 250. Zbigniew Козил said

  @249 (Władymir)

  Nie tylko interesujący ale i przepięknie napisany, jakby opis snu (mnie zdarzają się fantastyczne, a przy tym nawet kolorowe sny).

  Ale, Pan myśli, że Gajowy przeczyta? Nie wiem, może. Mnie po prawie czterach latach w Rosji nadal trudno czytać (łatwiej słuchać albo mówić, pisać znacznie trudniej niż czytać). Po polsku albo angielsku rzuca się okiem i już wiadomo wszystko. Po rosyjsku musiałbym spędzić na taki tekst z godzinę na samo przeczytanie ze zrozumieniem.

  „И в тот момент я впервые сделала это открытие, что два мира — два Шапиро. У одного решается судьба, а другой живет своей параллельной жизнью. И это открытие потом подтверждалось многократно. Что миры совершенно дискретны.”

  Już samo uzywanie terminu „dyskretne” świadczy o analitycznych i matematycznych zdolnościach.

  To tak jak u córeczki mojej byłej studentki, Warii (Waria to zdrobnienie od Warwara, czyli Barbara – taki bywa zabawny język ten rosyjski). Dopiero co jej rok, jeszcze w majtki sika, mówi na kota naszego „ko-ko” jedynie, ale rozumie wiele z mowy, też po polsku. Zauważyłem u niej zdolności do fizyki doświadczalnej: wszystkiemu przygląda się, obmacuje, wącha, próbuje językiem. Gdy jej narysowałem na kartce (ona sama tylko kreski i linie bifurkujące potrafi), no więc kwadraty, okręgi i trójkąty, w mig potrafiła rozróżnić.

  Serdecznie Panu!

 251. dtzkyyy said

  Re. 250.

  Dziękuję, Panie Zbyszku!

  Nadzieje się, że i Pan MARUCHA to obejrzy, bo tekst ten jest za bardzo ciekawy.

  Pozdrowienia Panu!

 252. olagordon said

  ale zaczął się wrzask, włoski rzeźbiarz Maurizio Cattellan przy Próżnej 14 w Wwie (getto) umiescił figurkę klęczącego Hitlera, więcej tutaj
  http://theuglytruth.wordpress.com/2012/12/27/kneeling-hitler-placed-in-warsaws-jewish-ghetto-jews-outraged-surprise-surprise/#more-48728

 253. Wandaluzja said

  PIRAMIDY BOŚNIACKIE I PAŁAC W BUDZIE?

  W filmie Plemiona Germańskie była mowa, że nadreńska fasada rzymskiego Pretorium w Kolonii wynosiła 180 m – czyli więcej niż pałaców cesarskich w Rzymie. Mym wnioskiem do sprawy jest, że Pretorium to stało się pałacem Merowingów i Karolingów a potem królów i cesarzy niemieckich. W r. 1106 rozebrali go mieszczanie kolońscy, którzy cegłę zużyli na budowę miejskich murów obronnych a sztukaterią ozdobili miasto. Ja przypisuję budowę tego pałacu Pradze i Foroneuszowi z Wrocławia, w ramach budowy Wspaniałej Kolonii, a pałac na tym samym planie zbudował prawdopodobnie Machaon w Płocku w ramach Przymierza Dwóch Dynastii.
  Dawni podejrzewałem, że zamek Średni w Malborku został zbudowany wg modułu I piętra pałacu w Płocku, do czego upewniam się, co odnosiło by sprawę do Machaona ze Lwowa. Jednak wszystkich tych herosów zakasował prawdopodobnie Kar z Krakowa, najstarszy syn Pragi i Foroneusza, który po zbudowaniu Troi na Złotym Rogu przeniósł się do Sarajewa – żeby utworzyć metalurgię bośniacką? efektem czego byłyby PIRAMIDY BOŚNIACKIE.
  Dziś rozmawiałem z Zasłużonym Architektem, który dworuje, że tytuł Zasłużonego Architekta PRL otrzymał jako Jedyny Niepartyjny, na Ostatnim setnym miejscu. Otóż powiedziałem mu, że jeśli Habsburgowie budowaliby zamek w Budzie w XVIII w. to miałby okna Weneckie a ma MYKEŃSKIE. Powiedziałem też, że Pałac Dioklecjana w Splicie jako rezydencja królów węgierskich był bogato wyposażony, co przejęli Wenecjanie, którzy zakwaterowali tam sygnorię, co nałożyło BOGACTWO NA BOGACTWO. Z tej racji podczas ewakuacji Splitu Wenecjanie wywieźli z Pałacu Dioklecjana takie Bogactwa, że NIE ZMIEŚCIŁY SIĘ w weneckim Pałacu Napoleona. Wobec tego mamy w Pałacu Napoleona nie tylko WYSTRÓJ Pałacu Dioklecjana, ale i kopę średniowiecznej sztuki węgierskiej.
  Jeśli nadreńska fasada pałacu Pragi i Foroneusza w Kolonii miała 180 m to można domyślać się, że Kar budował sobie pałac w BUDZIE, zaś odkrywane tam starsze fundamenty pochodziłyby od Pana z Wrocławia? Wg mnie metalurgia bośniacka, piramidy w Bośni i pałac w Budzie były w jednym systemie geopolitycznym.

 254. syzyf said

 255. GW said

  Ad 234
  ‚Psu wolno szczekac na Pana Boga’ – onegdaj, moze nie doslownie, sie byl Stefan Kisielewski vel ‚Kisiel’ wyrazil.

  No wlasnie. Pies, psem… smieje sie z podziwem dla talentu i realizacji ich pomyslow w sposob…(moj ulubiony humor, ktory zainicjowal ‚Lez Inconnus’, tudziesz ‚Les Nuls’, mniej, mniemam – jednak ‚pieski’ byly to podobne, choc ‚niebosiezne’ w wyrazie rozmieszania najdosadniej inteligentnego), no wlasnie ‚mieszany’.
  A szkoda. Doprawdy zal i zawodu uczucie.
  Takich jest wielu, nieprawdaz? Mam na mysli ‚pieski’.

  Dziekuje za napisanie.

  PS
  Ja zawsze mialem problemy z krotkimi zdaniami niezlozonymi, lub malo. Zawsze co nazloze na niezrozumia kupe. Staram sie.

 256. GW said

 257. GW said

  Ad 252 (moze juz wystarczy na ten ‚watek nietematowy…, doprawdy trudno to ‚scroll’owac’?)

  Mi Mama mowili: ‚Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie’
  Jakiez to, najdosadniej wymowne! Coz dodac?

  A krol nagi nadal w/po Kraju chodzi.

  PS
  Mama zymian nie miala na mysli.

 258. GW said

  Dlaczego Panstwo (nie)czytacie Wandaluzja’i?

  Ja nie robie tego, bowiem po wielu probach wpadlem w nieiwedziecjaktonazwanie.

  Pomimo checi.
  Moze jestem niegleboki, jak… nie wspomne tu.

 259. GW said

  Żyd (= członek narodu), Murzyn (= człowiek rasy czarnej), Papuas, Metys (= Indianin z domieszką krwi białej), Słowianin, Kreol (= urodzony w Ameryce Łacińskiej i na południu USA biały potomek kolonizatorów i emigrantów europejskich), Masaj,
  ale: żyd (= wyznawca judaizmu), murzyn (= ktoś bardzo opalony; ktoś wykonujący za kogoś jakąś pracę), metys (= zwierzę — mieszaniec).

  http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629384

  Dlaczego Pan Marucha Gajowy pisze ‚Zyd’ z duzej litery?
  I to nadmiennie.

  Czy jest, istnieje taka zyrafa, jak narod zydowski?

  Bardzo prosze mnie nawrocic czterokrotnie (tu jakies ‚targi’ wchodza w gre), jezeli sie myle. A myle sie wciaz i nieustannie.

 260. niereligijna said

  GW masz racje z tymi zydami, to nie rasa ani narod, ale napewno okaleczone ofiary sekty religijnej.

  milosnikom kina amerykanskiego polecam ktotki film o zabijaniu pt:
  Demand Celebrities Go F*ck Themselves [Extended Cut]
  hollywoodcy celebryci zrobili czarno-biale video o tym jak bardzo sa przeciwni zabijaniu….
  a jakis kreatywny internauta powklejal miedzy ich wypowiedzi urywki filmow w ktorych grali
  politycy i aktorzy to jeden shit zrobia wszystko dla pieniedzy no i dla slawy

 261. Fran SA said

  Ad. 259
  GW
  Jak juz sie tak wyglupiamy to i ja sie przylacze do zabawy i pozwole sobie zauwazyc, ze nie kazdy czarny to M/murzyn, a Papuasy napewno nie sa mieszancami.
  A Z/zydzi to z cala pewnoscia stanowia religie, a nie narod, i wyznaja Zlotego Cielca bez wzgledu na rase, narodowosc czy kolor skory; bo sa takie czarne Z/zydy z Etiopii i Ameryki..
  Z tym, ze zyd jako twor wybrany , moze byc Abrahamem, aktorem, ateista, agnostykiem, apostata, abnegatem, analfabeta, i prawie wszystko co na ‚a’ z wyjatkiem anachorety, alianta i amicusa.

  W Chinach jakis zyd z Izraela wlazl do synagogi w Szanghaju i probowal wytlumaczyc odzwiernemu, ze chce sie pokiwac w modlitwie.
  ‚To ty jestez zydem? – zapytal zolty odzwierny, podejrzliwie przygladajac sie pejsatemu – a taki niepodobny!’

 262. Wandaluzja said

  Ad. 258. GW powiedział/a – 2012-12-27 (czwartek) @ 23:46:49
  Dlaczego Panstwo (nie)czytacie Wandaluzja’i?
  Ja nie robie tego, bowiem po wielu probach wpadlem w NIEWIEDZIEĆJAKTONAZWAĆ.
  Pomimo checi. Moze jestem niegleboki, jak… nie wspomne tu.
  ***
  Spotykałem się z różnymi zarzutami i LŻEŃSTWAMI, ale z takim to po raz pierwszy. Mogę tylko zapewnić, że nawet terapia Śmiechowa – choć Prezydent Bush-senior dostał ciurności (wg mnie OSKOMY) więc Prezydentem musiał być jego syn-półgłupek – jest zdrowsza od jadania fekaliów pruskich i hitlerowskich, którymi Żelazny Kanclerz OTRUŁ Rosję i Francję. Mistrzem tej techniki trucicielskiej był nałożnik Hitlera, Profesor Bronisław Geremek. Gdy Francuz dostaje w morde za jadanie fekaliów pruskich czy hitlerowskich to patrzy na Niemca jako KOMPETENTNEGO. Niemiec oddaje sprawę żydowi w ramach Przemysłu Holkaustycznego a Żyd SRA do talerza jako Dziecię Boże Jezusa Chrystusa, co Niemiec podaje Francuzowi do skonsumowania – a za Francuzem robi to Cały Świat. I tak kręci się Biznes Holokaustyczny – aż Amerykanie ogłosili, że do zakopulowania Egipcjan nie trzeba miliona Żydów tylko 4 tysiące.

 263. Marucha said

  Żyd z dużej litery – to czlonek narodu/wspólnoty żydowskiej, niekoniecznie religijny.
  Żyd z małej litery – to wyznawca religii żydowskiej, z reguły zresztą Żyd.

 264. Wandaluzja said

  http://nt.interia.pl/raport-wojna-przyszlosci/lotnictwo/news-najwazniejsze-dokonania-2012-roku-z-dziedziny-awiacji-i-tech,nId,765762

  Najważniejsze dokonania 2012 roku z dziedziny awiacji i technologii kosmicznej
  Podsumowania 2012 roku nie mogły ominąć sfery awiacji i technologii kosmicznej. Prezentujemy 10 najważniejszych innowacji w obu tych dziedzinach, które w swoim zestawieniu zaprezentował serwis PopSci.

  ~Sofronov – 1 godz. 31 min temu
  Bo to co braliśmy od „ruskich” było lepsze, bo oparte na sprawdzonych rozwiązaniach niemieckich, i NOWE, a to co bierzemy od usa, to śmiecie, i w ogóle samoloty powinniśmy wziąć od Francji
  Ciekawe? 6 Zaglosuj plus Zaglosuj minus 4 Odpowiedz

  ~Lele – 1 godz. 47 min temu
  Te „osiągniecia” są po prostu żałosnymi, desperackimi mutacjami starych technologii, którymi koncerny mamią niekompetentnych decydentów i podatników.. Wyłudzają w ten sposób juz nie miliony ale miliardy baksów. Mój sąsiad modelarz już 10 lat temu budował wcale nie gorsze „drony”, (czyt latające modele) tylko odpowiednio mniejsze, z wykorzystaniem ogólnie dostępnych części i zabawek made in China. Jego modele 10 lat temu miały zdalne ręczne lub komputerowe sterowanie, sterowanie GPS oraz sterowanie bezwładniościowe. Podejrzewam, że u niego mozna byłoby zamówić nie gorsze cuda tylko że z milion razy tańsze…
  Ciekawe? 22 Zaglosuj plus Zaglosuj minus 4 Odpowiedz

  ~papa – 1 godz. 52 min temu
  a polska ma kolejny pomnik jp2
  Ciekawe? 22
  ***
  To kolejne WYBRYKI amerykańskie dla Przeskoczenie mego Aerobusa (www.wandaluzja.com – 44. NOWA TECHNIKA LOTNICZA: skany) choć ZABRONIŁEM Amerykanom XXVI Wybryku z asekuracją Olgi Korbut za pieniądze podatnika amerykańskiego

 265. Zbigniew Козил said

  Sny? Lekko nawiązuję do swej @250.

  W snach jest coś niezwykłego. Albo tylko bywa.

  Trywialne sny to każdy wie: albo coś okropnego (spadanie) albo jakieś głupie nic dobre.

  Czy nie chcielibyście opisywać swoich snów? Zamieszczać tutaj? Jasne, że zwykle snów nie pamiętamy i ogromnie trudno opisywać je. Ale ten jeden, który ostanie się w pamięci? Nawet resztki pamięci trudno opisać. A jednak coś w tym, wierzę, jest, jakiś sens.

  Ten ostatni sen miał jakoś związek z teorią ewolucji i z fizyką materiałów. Mnie przyśnił się materiał, zrobiony przez Kazuo K. z Japonii (20 lat temu z nim pracowałem w Amsterdamie, a teraz on profesor w Japonii). Materiał posiadał wszelką informację o tym, jak zachować się pod wpływem bodźców mechanicznych. W nim była zapisana informacja. Działająca na wszelką strukturę mechaniczną. Reakcja materiału zależała od mechanicznego bodźca. Jeśli pogładzić, wtedy przyklei się z czułością. Jeśli nacisnąć jak na element membrany rezonansowej – wtedy zacznie wydawać z siebie dźwięki, poprzez zmianę swych kształtów i rozmiarów. Gdy uderzyć – odda.

  W materiale, w jego strukturze, było wszystko zapisane, o tym, jaka powinna być reakcja.

  To tylko jeden z przykładów dziwnych snów jakie mnie nachodzą.

 266. GW said

  Ad 263
  Ale Pan to ladnie ubral byl.

  Do 262
  Pozwole se pozostac przy ‚niewiedziecjaktonazwanie’. Tak wole. Za zmiane pozycji ‚i’ – ot, sie stalo, przepraszam. Nie latwo takie cos nastukac.

  PS
  Znaczy sie to, ze Z/zydzi maja wlasna religie (zydowska) i narod?
  Czy kodeks drogowy, lub karny uznac mozna za ‚religie’?
  Czy inny on w Izraelu i w… no…, gdzies-tam?
  Lub ksiazke kucharska (wlasnie psu nagotowalem na bazie tu wpisow, ale mu smakuje*!)?

  *mnie rowniez

 267. GW said

  Ad 266 erratum
  Oops, wydalosie, przeczytalem.

 268. Zbigniew Козил said

  mnie GW kojarzy się z Gazeta Wyborcza

 269. GW said

  Ad 268
  Mnie tez

 270. Rysio said

  re 246. Upiór – ten rabaj z jpfo.org to dobry żyd.

  No wiesz, taki sam dobry jak Niemcy z byłego NRD.

  🙂

 271. Rysio said

  re 268. A Kozioł to z czym ci się kojarzy?

 272. upior said

  @268 Aa tam, sznapsu troche za duzo i tyle… Przeciez sie chłop stara, nie? No.
  I racje ma ze sie pyta czemu zyd z duzej litery, jak chrzescianin może byc z malej….
  Ale my to mamy problemy…. gazete wyborczą wymyślili…..

 273. upior said

  @270 dobry, niedobry, nie podobają mi się te mordy.

 274. Wandaluzja said

  http://pogoda.wp.pl/kat,1034985,wid,15211971,wiadomosc.html?ticaid=1fc99

  Antarktyda się topi. Czeka nas zagłada? – Coraz więcej wody w oceanach

  Wczoraj zamieściłem PROTEST XXVI Wybryku amerykańskiego z Nową Technika Lotniczą, racji zrealizowania mej Techniki Lotniczej przez byłego wicepremiera Waldemara Pawlaka (www.wandaluzja.com – 44. NOWA TECHNIKA LOTNICZA: Wiatrakowiec, skan).
  Nie wiem na jakiej zasadzie PIĘĆDZIESIĄTY Międzynarodowy Kongres Amerykanistyczny w Warszawie w r. 2000 obliczył Koniec Świata 21 XII 2012, ale prawdopodobnie na podstawie Prognoz topienia się lodów Grenlandii i Antarktydy, do ZAPBIEŻENIA czemu Strategiczne wnioski miałem i mam TYLKO JA, ale przyjęto Protokół Kioto cherubina Hitlera dla wykupienia USA przez haremy holokaustyczne. Prognozowano bowiem w 2012 r. ZANIK GOLFSZTROMU – Kaloryfera Europy.
  21 XII br to powtórzyłem po 10 latach post o Żydach jako Dzieciach Bożych Jezusa Chrystusa, z powodu nie wykupienia ode mnie przez Watykan katastru Jerozolimy Biblijnej.
  Jan Paweł II złożył urząd Nadrabina, co ZAGROZIŁO Całemu Światu, ale Benedykt XVI egzekwuje go, wobec czego Niewykupienie mego katastru jest Amerykańskim WYBRYKIEM.

 275. Wandaluzja said

  http://turystyka.wp.pl/gid,11238265,title,szczecin–paryz-polnocy,zdjecie,ormkkrlnk,galeria_zdjecie.html
  ***
  Warszawa była Paryżem Wschodu, ale Dzięki Bogu przegrała z Konstantynopolem. Niemieckim Paryżem był Wrocław a teraz Polskim Paryżem jest Szczecin z racji budowania go na wzór Paryża Napoleona III. LEPSZY RYDZ NIŻ NIC, ale dla mnie Polskim Paryżem jest Strzegom, z racji budowania tam przez rozwiedzioną z Filipem II Augustem Agnieszkę Merankę kopii budowanego przez jej brata, Kanclerza Francji, LUWRU. To prawdopodobnie tym Pałacem KRÓLEWSKIM chwalił się Henryk I jako Pomnikiem zniszczenia Cesarstwa Niemieckiego. Po przeniesieniu Stolicy Śląska do Lubiąża w związku zagrożeniem przez Prusaków zespół pałacowy w Strzegomiu przebudowano na Twierdzę przez ZAKOPANIE GO.
  Podobnie Gustaw II August zbudował cytadelę szczecińską przez zakopanie starożytnych i średniowiecznych pałaców na Wałach Chrobrego, odkopanie których dało najładniejszy Bulwar w Europie. Niemcy budowali Szczecin NA WZÓR PARYŻA z racji Odry Przemysłowej, która dawała Niemcom POKEROWE zwycięstwo nad marynizmem brytyjskim, z której to prawdopodobnie racji – po całkowitym ZNISZCZENIU tego systemu przez III RP – Holendrzy chcieli podbudować go przy MYCH Gwarancjach Finansowych, na co ja nie zgodziłem się, wskazując na znacznie lepszy i tańszy system Kanału Przemysłowego. Ponieważ Holendrzy OBRAZILI SIĘ to była to próba ANEKSJI Systemu Odry i położenia ręki na mej wypłacalności, czyli strzelanie do Głupich Polaczków pod sztandarem UE. Paryż nad Bałtykiem wymagał grobli Warpno-Uznam dla autostrady i koleii, oraz huty stali pancernych, co ja przekwalifikowałem na Mostostal konstrukcji stalowych i Petrochemii DLA BERLINA. Taki Szczecin leczył też kompleks braku niemieckiego Pałacu Imperialnego przez secesyjną przebudowę Wałów Chrobrego

 276. Gość said

  Z PRP
  NEW WORLD ORDER JUŻ JEST I DZIAŁA
  Jest to jeden z najlepszych artykułów na temat żydowskiego Nowego Porządku Świata jaki kiedykolwiek pojawił się na stronie – Stop Syjonizmowi. Artykuł szokujący, jak szokujący jest talmudyczny plan względem ludzkości. I tym cenniejszy ponieważ pochodzi z patriotycznego, prawosławnego rosyjskiego portalu. Prosimy kopiować i powielać ten materiał.
  Bardzo często podczas dyskusji na temat współczesnych nam globalistycznych tendencji i planów rządu światowego mówimy o budowie New World Order jako o najbliższej przyszłości. Ale jest to błąd. New World Order jest już dzisiejszą rzeczywistością. Jest on już zbudowany a wstęga inauguracji jest także przecięta.
  „PATRIOTYCZNY RUCH POLSK I ” NR 303 , 15 GRUDZIEŃ 2012 R. 25
  „Serdecznie witamy w ziemskim piekle, przedsionku piekła właściwego” – mówią nam pachołki Antychrysta, a także i on sam.
  Niemale wszyscy ludzie na planecie mają nadane imiona, cyfrowe imiona. Pozostało tylko umieścić je na czołach lub rękach [oznakować jak bydło].
  „Elektroniczne obroże” są już ludziom zakładane. Dlatego trzeba rozumieć znaki czasu i nie przerażać się jak uczy nas Bóg. To jest dla nas, prawosławnych chrześcijan, nie do przyjęcia żeby dać się opanować strachowi i popaść w rozpacz i smutek. Bóg wszystkich zwyciężył!
  A my jesteśmy Jego dziećmi. Dlatego naszym głównym celem jest uniknięcie zdrady Boga i przywarcie do Niego i do Jego opieki. Nie zdradzić Boga oznacza to – nie przyjęcie warunków Antychrysta, i jego pachołków, nie wyrazić zgody na wiernopoddaństwo Szatanowi w jego globalnym królestwie. Naszym królem jest Bóg – a my po przyjęciu, podczas chrztu, imion od Niego jesteśmy wiernymi poddanymi Boga Wszechmogącego.
  Bracia i siostry!
  Swoimi nie odpokutowanymi grzechami oddajemy władzę nad sobą diabłu. Zacznijmy stałą pokutę i modlitwę do Boga o zesłanie nam, niedołężnym, Jego pomocy w oporze przeciwko Antychrystowi i jego pachołkom. Bez pomocy Bożej – nikt się nie uratuje!
  Będziemy modlitwą wypraszać Go o obdarowanie narodu rosyjskiego carem i o wyzwolenie spod żydowskiego jarzma okrutnie smagającego Ruś już od ponad 100 lat.
  Nie będziemy przyjmować dokumentów Antychrysta, a w pierwszej kolejności UEK [Uniwersalna Karta Elektroniczna]. Jest to dokument Antychrysta i, można powiedzieć, wiza do piekła. – Dopomóż nam Boże!
  Zadziwiające ale faktem jest to, że dwie rzeczy, leżące na samej powierzchni i dlatego oczywiste, są w świadomości społecznej nieobecne, i niezauważone i dlatego, naturalnie, zupełnie nie rozważane.
  Dwie oczywistości.
  Ileż to już słów wypowiedziano, we wszystkich możliwych kontekstach! o nadejściu „Nowego Porządku Świata”. I o tym przeciwko komu jest on skierowany i jakie siły są w niego zaangażowane i jak wielobiegunowość walczy z jednobiegunowością. I jeszcze jak na służbę „światowego żandarma” została zaprzęgnięta „technologia kontrolowanego chaosu”. Przy czym negatyw podobnych argumentów jest schizofrenicznie równoważony pozytywem o tym jak „międzynarodowa społeczność” przeciwdziała globalnemu kryzysowi [który sama organizuje], jak karmi głodnych [tak, trującymi produktami spożywczymi GMO], i jak leczy z chorób [szczepionki, które są groźniejsze od samych chorób], jak też informuje i zwalcza międzynarodowy terroryzm [który sama stworzyła i sama nim kieruje], jak ustanawia „progresywne” normy konsumpcyjne, normy ‘opieki medycznej’ i ‘oświaty’ zamieniając narody w chorych debili – jak obiecuje zapewnić ludzkości „zrównoważony i stały rozwój” który w istocie oznacza ludobójstwo ogromnej większości mieszkańców Ziemi w imię postępu technologicznego i dobrobytu niewielkiej mniejszości.
  Ażeby wspomniana schizofrenia nie raziła to wszystko podaje się w sosie pustej gadaniny i zgadywanek w formie międzynarodowych instytucji zarządzających wszystkim, kto co powiedział, kto co zrobił i dlaczego, i kiedy zbierał się „rząd światowy” złożony z różnych „klubów bilderberskich” i „komisji trójstronnych” i nad czym obradowali… Osobnym „płodnym” tematem z tej listy są bolesne rozważania o procesach globalizacyjnych, i ich przejawach, pozytywnych i negatywnych i możliwych konsekwencjach dla rodzaju ludzkiego.
  Tymczasem, o jako priorytetowej oczywistości, trzeba mówić o tym, że globalizacja jest już całkowicie zrealizowana i „nowy porządek świata” jest już zasadniczo zbudowany.
  Kto dzisiaj rządzi na Ziemi? ONZ? Prezydent? Instytucje międzynarodowe? Niektóre państwa, które politolodzy pospiesznie ogłaszają „hegemonami”? Nie!
  Władzę sprawuje bardzo mała grupa ludzi kontrolująca wszystkie [lub prawie wszystkie] przepływy finansowe i dużą część mocy produkcyjnych planety.
  A kto kontroluje – ten i podejmuje decyzje przynależne realnej władzy, obowiązujące wszystkie marionetki i kukły na stanowiskach w tak zwanych „rządach”, i „instytucjach”. Chociaż te marionetki i kukły pozornie wydają się być suwerenne, to są jednakże całkowicie służebne w stosunku do swoich właścicieli-lalkarzy.
  Tak więc „nowy porządek świata” w istocie nie „nadchodzi” a już jest i przedstawia sobą ucieleśnioną władzę globalnych grup finansowych [GGF] i transnacjonalnych korporacji [TNK], które to otrzymały zadanie całkowitego wdrożenia właśnie rynku globalnego, zasadniczo istniejącego już od roku 2000. Jakaż tam „wielobiegunowość”. Rothschild kontra Rockefeller? Oczywiście występują sprzeczności i pomiędzy nimi i wzajemne pretensje ale i jedni i drudzy należą do jednej, ponadnarodowej grupy starającej się zagrabić całe istniejące bogactwo na Ziemi, ruchome i nieruchome, żywe i nieożywione, ludzkie i zwierzęce.
  Odwrotna strona „porządku światowego”, który już panuje, to druga oczywistość!, polega na tym, że kim by nie byli obecni władcy Ziemi to ze wszechmiar, są oni w istocie patologicznymi zwyrodnialcami lub inaczej nekrokratami, wrogimi wobec całej ludzkości i nieporównywalnymi w nikczemności i podłości z wszystkimi potworami minionych czasów.
  „PATRIOTYCZNY RUCH 26 POLSKI ” NR 3 0 3 , 1 5 GRUDZ IEŃ 2 0 1 2 R.
  Sieć i chaos.
  Kiedy ponad dziesięć lat temu putinowski analityk A. Ignatow snuł rozważania o rządzie światowym, jako o strukturze działającej w interesie „nielicznej elity” zjednoczonej pochodzeniem etnicznym i wtajemniczeniem w lożach o destrukcyjnych ideologiach, wtedy on prawdopodobnie niezbyt zdawał sobie sprawę na ile to trafna jest jego ocena. Jednakże właśnie chaos, na początku skrycie a następnie całkowicie jawnie, z kalamburem na jego określenie, tak zwanym „kontrolowanym chaosem”, stał się główną siłą zapewniającą panowanie nowego hegemona.
  Cały projekt przechwycenia władzy globalnej zorientowanej, jeszcze prawie pół wieku temu, na budowę społeczeństwa technotronicznego, uwzględniał ten fakt, że w miarę automatyzacji produkcji, pracujący w niej ludzie z powodzeniem są zastępowani „mądrzejszymi automatami” i „uduchowionymi robotami” i stają przed dylematem czy być zbędnymi czy uznać swoją funkcjonalną równość z robotami. Odpowiednio:
  Po pierwsze, będąc zrównany z bezdusznymi „mocami produkcyjnymi” zniewolona ludzkość musi pogodzić się z narzuconym jej podejściem do samej siebie jako do mechanizmu roboczego podlegającemu eksploatacji [według przydatności i znaczenia], amortyzacji, odpisowi i demontażowi na części.
  Po drugie, społeczeństwo poddało się transformacji w jedną strukturę sieciową, zbudowaną na obraz i podobieństwo linii automatycznych gdzie każdy węzeł posiada funkcjonalne znaczenie, wyrazistość i jest przystosowany do realizacji ściśle określonych zadań. Stosownie jeden z apologetów sieci tak pisze o niej jako o kolektywnym współdziałaniu, które poprzez włókno i powietrze wiąże w jedno szybko rosnącą liczbę obiektów przyrody ożywionej i nieożywionej. Co ciekawe, w rosyjskich perspektywicznych programach państwowych tak się pisze: „Nanoelektronika będzie integrować się z bioobiektami i będzie zapewniać nieprzerwaną kontrolę nad utrzymaniem ich funkcji życiowych”]. A główna właściwość takiej sieciowej struktury, polega na tym, że jest ona idealnie dostosowana do konkretnego działania funkcjonalnego i łączy wewnątrz siebie absolutnie nie powiązane ze sobą elementy co w istocie jest formą kontrolowanego chaosu. Dlatego też opuszczenie takiej struktury odpowiada w pełni trwałej utracie miejsca w układzie społecznym to znaczy wyzwoleniu do nikąd”. Jednocześnie sieć zbudowana jest jako hierarchia rang i stopni przypisanych do „węzłów” i „obiektów” [w tym bioobiektów] w zależności od ich funkcjonalnych użyteczności. Podobne ustawianie i szeregowanie jest nie tylko organizacyjne, ale optymalizuje strukturę układu i służy razem skutecznie mechanizmom pozbywania się tych których wkład w ogólnosystemowe działanie utracił dla niego swoje znaczenie i przestał być potrzebny [im bardziej użyteczny – tym wyższy status, im mniej – tym niższy status, całkowicie bezużyteczny oznacza „nie potrzebny” i sugeruje przy ostatecznym werdykcie o braku perspektyw i następujące „spisanie i demontaż na części zapasowe”].
  Innymi słowy „nowy-sieciowy-porządek” w istocie nie tylko „konserwuje” chaos wewnątrz siebie ale jest również dla siebie sposobem autokreacji. Naturalnie, że stworzenie podobnej konstrukcji „agregacji milionów, indywidualnie podtrzymywanych, niezorganizowanych obywateli”, to znaczy sieciowego „umysłu” społecznego, wymagało by bardzo dużo czasu przy czym, na skutek nie tyle stworzenia odpowiednich warunków ekonomicznych i wystarczającego rozwoju odpowiednich możliwości technologicznych, co moralnej przebudowy powszechnego wychowania ludzi, pierwotnie adaptującego do życia w ludzkim a nie w jakimś „technotronicznym” społeczeństwie. Jeszcze na samym początku projektu podjętego przez nekrokratów w celu przechwycenia globalnej władzy, jedna z ich struktur instytucjonalnych całkowicie szczerze ogłosiła: „ażeby dojść do utworzenia jednego rządu światowego – potrzeba koniecznie wyzwolić ludzi od ich tożsamości, od przywiązania do rodziny, narodowego patriotyzmu i religii, którą wyznają”.
  Jakby nie odnosić się do brzmienia i wiarygodności powyższego wezwania to jednak wszystkie jego elementy – przez minione cztery dekady z kawałkiem – były realizowane, praktycznie rzecz biorąc – w sposób doskonały. Triumfujący mondializm zmiażdżył i podporządkował sobie wszystkie doktryny religijne, ogłosił relatywizm ich prawd, uczynił religijny synkretyzm dominującym nurtem religijno-politycznym… Patriotyzm … stracił swój fundament ze względu na starcie różnic kulturowych, internacjonalizację życia codziennego, zniszczenie państw narodowych i globalizację gospodarki. W tyglu zastępczej demografii języki i narody giną w tempie prawie jednego dziennie. Celowe zniszczenie kultury, zbydlęcenie za pośrednictwem środków masowego przekazu doprowadziły do skrajnego egocentryzmu – uprzednio tradycyjne, wzmocnione religijnymi zasadami, moralne postawy ludzi. A konsekwencją tego [w połączeniu z sukcesami w rozwoju gospodarki i technologii, które zapewniły możliwość wygodnej egzystencji w pojedynkę] był upadek rodziny.
  Kult zwierzęcej konsumpcji pomnożony jeszcze przez dyktaturę wszelkiego rodzaju mniejszości, pobudzony folgowaniem wszelkim możliwym zboczeńcom i perwersjom, obniżył rodzinne stosunki do żądzy i przypadkowych związków i w rzeczywistości zniósł tę metodę konstrukcji społecznej. A prawo dla nieletnich – przekształcono w system terroru państwowego, szczególnie nakierowanego na odbieranie rodzicom dzieci [‘państwo ogłosiło dzieci swoją własnością’], stało się jednym z najskuteczniejszych mechanizmów zniszczenia trwałych więzi pomiędzy ludźmi i ich atomizacji.
  Całokształt tego wszystkiego co wymieniono powyżej, przygotował percepcję depersonalizacji, która jest nieuchronna przy włączeniu danego człowieka do sieci [aż do jego apatycznej zgody na przemianowanie go w bezosobowy numer
  „PATRIOTYCZNY RUCH POLSK I ” NR 303 , 15 GRUDZIEŃ 2012 R. 27
  inwentarzowy, całkowicie zrównującym jego nosiciela z majątkiem nieożywionym, środkiem produkcji, wytworzonym produktem] jako coś zupełnie naturalne i konieczne jako reakcja obronna przed całkowicie niepewnym i niestabilnym otaczającym światem. Ludzkość została osaczona, zmuszona do zmiany, podmieniono sens jej istnienia, zmuszono ją do wciśnięcia się w odpowiednie formy, i ponowiono próbę zatrzaśnięcia pułapki…
  To bardzo interesujące, że istota opisanej powyżej transformacji społecznej nigdy nie była skrywana przed szeroką opinią publiczną. Przecież jeszcze 20 lat temu w 1991 roku nie byle jaki paplający fantasta – Jaques Attali, filozof i wybitny bankier, szef Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, to znaczy człowiek o wysokim statusie w globalnej elicie nekrokratycznej i, jak czas pokazał, znający szczegóły przebudowy społeczeństwa, opublikował książkę „Na progu nowego tysiąclecia” [inny tytuł „Millenium”] w której wystarczająco szczegółowo i wiarygodnie opisał realia dnia dzisiejszego.
  W odmalowanym przez niego obrazie cały świat należy się „zwycięzcom”, których on nazywa „nomadami” przedstawiających sobą „koczowniczą” to znaczy ponadnarodową elitę, nie związaną ze swoją ojczyzną. Jedyną rzeczą która ich jednoczy są „globalne, elektroniczne sieci informacji i handlu” w których nowi władcy świata identyfikują siebie nazwą lub numerem. A przy tym są oni niejednorodni i różnią się statusem i odpowiadającą mu sytuacją majątkową. Udział ‘koni pociągowych’, albo jak nazywa ich sam Attali, ‘nomadów średniego poziomu’ – to hotelowe baraki w pobliżu węzłów transportowych. ‘Nomadzi’ wyższego statusu, to znaczy uprzywilejowani i majętni, którzy dysponują środkami żeby zostać właścicielami nieruchomości w dużych miastachoazach. No a o możliwościach prawdziwych ‘panów życia’ w książce się nie mówi. Zrozumiałe, że dysponują oni praktycznie bezgranicznymi możliwościami.
  Paralele z apokaliptycznymi jak i z zachodzącymi dzisiaj w świecie procesami są oczywiste.
  Jednakże jeszcze bardziej wywołuje wrażenie opis odwrotnej strony transformacji społeczeństwa w sieć. Jak już wspomniano, centrum koncentrującym władzę sieciowego świata są miastaoazy, dobrze ufortyfikowane i bronione są sercem sieciowego społeczeństwa. Bronione przed kim? Przed zwyciężonymi „liczba których znacznie przewyższy liczbę zwycięzców. Zwyciężeni będą usiłowali dostać szansę na godne życie, ale im najprawdopodobniej takiej szansy się nie stworzy. Zderzą się oni z rażącymi uprzedzeniami i strachem. Okaże się że znaleźli się oni na szarym końcu, będą dusić się od zatrutego powietrza, i nikt na nich nie będzie zwracał uwagi ze zwykłej obojętności. Wszystkie okropności XX wieku zbledną w porównaniu z takim obrazem”.
  W odróżnieniu od nomadów-nekrokratów, wszystko co pozostawi się wyrzuconym poza nawias społeczny i przekształconym w społeczne łajno, chaos i rozkład, ograniczy się do włóczęgostwa, zdziczenia i wymierania bez jakiejkolwiek perspektywy zmiany swojej sytuacji. Innymi słowy na wspomniane „ufortyfikowane oazy” nekrokraci nałożyli funkcję filtra-separatora dla tych których sieć już nie potrzebuje i proponuje im tylko jedną, ostatnią dla nich możliwość czyli wybór rodzaju śmierci. – Od narkotyków, w bezowocnych atakach terrorystycznych na niezwyciężoną obronę sieciowej cytadeli lub sprzedając siebie na biologiczne części zapasowe albo po prostu z głodu i chorób. I to w naszych właśnie czasach jest już całkowicie urzeczywistnione.
  Przykład – Brazylia z jej elitarnymi gettami w otoczeniu nędzarskich faweli, z wysokimi ogrodzeniami rozdzielającymi dwa światy, z ostrym reżimem kontroli i ochroną gotową do strzału bez ostrzeżenia. Kryzys przyspieszył rozprzestrzenianie się tego modelu w całym świecie, włącznie z USA, a w Rosji ten model jest już całkowicie stworzony jako struktura ustroju społecznego, [tylko wszyscy starannie próbowali to ignorować]. I nawet kiedy w otoczeniu D. Miedwiediewa wyrażano ideę przekształcenia ustroju federacyjnego państwa w 20 aglomeracji – o łącznej populacji 60 milionów ludzi, to wszyscy, chociaż tę ideę krytykowali i nie pozwolili uczynić z niej hasła wyborczego, to tym nie mniej, nie uważali za coś poważnego. A niepotrzebnie, ponieważ ten wzmiankowany zamiar stał się wytyczną w planowym działaniu władz, które zdecydowały, że „zmuszenie ludzi do przenosin [do aglomeracji] jest niemożliwe, ich można nakłonić do tego tylko poprzez stymulację ekonomiczną”. I dlatego te „oazy nowego życia” aktywnie tworzą się tam właśnie gdzie określono to w planie Miedwiediewa, i wielokrotnie „po cichu”, upychano w realizowaną „mapę drogową” rozwoju Federacji Rosyjskiej zwanej ‘Stratiegija 2020’ gdzie niemalże w każdej części można znaleźć zdanie o przykładowo takiej treści: „stymulowanie terytorialnej mobilności ludności, rozwoju aglomeracji i optymalizacji systemu rozsiedlenia”. A chyba najbardziej uderzającym i klasycznym przykładem „tworzenia oaz” jest aglomeracja Moskwy i okręgu moskiewskiego, które nie tylko się przenikają wzajemnie ale nawet potrafiły wykrystalizować w swoim łonie podział na rosyjskie „getto dla elit” [tak zwana „wielka Moskwa” i kilka jeszcze oligarcho-polipów] i „dzielnice slumsów dla przegranych”.
  Cóż, można „nomadów” zrozumieć. Mają przed kim się odgradzać i bronić się ponieważ prawdziwe znaczenie pogranicza oaz to gigantyczne „piece hutnicze” pełne zbędnego ludzkiego „biomateriału”, obozy śmierci dla planowej redukcji niepotrzebnej ludności… A teraz rozpatrzmy to bliżej, zacznijmy od liczb. Skąd nagle Miedwiediewowi wzięło się, w zleceniu, danym specjalistom opracowującym strategię rozwoju, narzucanie im progu zaludnienia rosyjskich oazaglomeracji na poziomie nie większym niż 3 miliony ludzi co w sumie, dla 20 podobnych jednostek administracyjnych daje górną granicę zaludnienia Federacji Rosyjskiej na poziomie 60 milionów ludzi w czasie kiedy obecna liczba ludności, według oficjalnych statystyk, jest dwa razy większa?
  „PATRIOTYCZNY RUCH 28 POLSKI ” NR 3 0 3 , 1 5 GRUDZ IEŃ 2 0 1 2 R.
  Gdzie ma się podziać nadmiar obecnej rdzennej ludności? A jaki będzie ich los wśród tych którzy dożyją do 2020 roku? Odpowiedź jest prosta. Przyjmuje się, że przytłaczającą większość będą w przyszłości stanowić imigranci, ci sami „nomadzi niższego i średniego poziomu”, którym będzie wolno znaleźć sobie pracę w oazach. Pozostałym Ziemianom, pozostawionym samym sobie, z braku chociażby podstawowych warunków życiowych, włącznie z otaczającym środowiskiem, wyżywieniem, ochroną zdrowia, edukacją czy bezkarnością nasyłanych przez nomadów reketierów i łowców głów, przygotuje się skrycie – wymarcie i pozbycie się ich … tym samym z zajmowanych przez nich terenów. Albo, jeśli wyrażać się z użyciem terminologii z poprzedniej części tego artykułu – wciągnięci w chaos, który ich wchłonie.
  Dzisiaj ta „maszynka do mielenia mięsa” jeszcze nie pracuje pełną swoją mocą. Jednakże koło zamachowe globalnej polityki tworzenia „kontrolowanego chaosu” kręci się coraz szybciej, niszcząc jedne państwa i nasycając ich fragmentami inne państwa, przygotowując w ten sposób dogodną sytuację do wybuchów społecznych w nowych, póki co, dostatnich miejscach w świecie. Imigrant jest skandalicznie tanią siłą roboczą, imigrant podważa poziom życia rdzennej ludności, imigrant sam żyje poza nawiasem ludzkiej egzystencji i wysysa i tak ograniczone fundusze wsparcia społecznego. Ogólny spadek poziomu życia osłabia gospodarkę i uzupełnia liczbę przegranych o przedstawicieli małego i średniego biznesu, którzy do tej chwili jeszcze jakoś się utrzymywali na powierzchni i walczyli ze sztucznie stworzonym ekonomiczno-finansowym kryzysem. Wynikiem jest odgradzanie się nomadów-nekrokratów w ich bunkrach i twierdzach i proponowanie wszystkim tym, których wyrzucili za burtę, żeby unicestwiali się wzajemnie przy granicach oaz do takiej liczby która może być odpowiednia do „nowego porządku zarządzania. A jeśli wziąć pod uwagę, że liczba takich skazanych nieprzerwanie maleje to „maszyna śmierci”, mieląca ludzi na kurz i pył, musi działać i pracować nieprzerwanie.
  Jednakże nekrokracja wraz z przetwarzaniem społeczeństwa w chaos, ze wszystkimi jej „zewnętrznymi”, sieciowymi projektami, nie wyczerpuje na tym swojej działalności. Najbardziej cechujący ją, podstawowy, nihilistyczny światopogląd polega właśnie na tym, że widzi w ludzkim stworzeniu źródło chaosu, swojego rodzaju automat złożony z mnóstwa różnorodnych, odrębnych elementów odpowiednio dopasowanych i zmontowanych w skomplikowane systemy operacyjne to znaczy tak jakby z elementów konstruktorskich.
  Jako takie te poszczególne elementy „konstrukcyjne” można „remontować”, zamieniać i usprawniać. I to się robi.
  Żywe zrasta się z martwym, martwe symbolicznie przywyka do żywego. I dobrze by była mowa o protezach. – Nie … zamach jest znacznie większy, chodzi tu o rozbiór człowieka na elementy pierwsze i ponowne złożenie w lepszej formie. W istocie chodzi o tenże „niewolniczy chaos” ale nie na poziomie społecznym ale na poziomie biologicznym.
  I oto już pełną parą opracowuje się technologie klonowania, stworzenia całkowicie sztucznych organizmów, połączenia nieprzystających do siebie gatunków w monstrualne chimery z właściwościami nie wpisującymi się w – ani jeden organizm pierwotny, ale tworzącymi super wyższość w urzeczywistnieniu określonych funkcji. Prowadzi się aktywne przygotowania także do produkcji cyborgów – autonomicznych i nieautonomicznych z dominacją albo intelektu maszynowego albo biologicznego, zależnie od ostatecznej potrzeby – a według R. Kurzweila – całkowicie symbiotycznej kombinacji człowieka i maszyny, istoty absolutnie nieludzkiej natury, idealnie dostosowanej do życia w systemach sieciowych w roli wiecznego niewolnika ale także i wiecznego pana.
  Nieśmiertelność to jest to na co złapali się nekrokraci. Finansując „demontaż” istoty ludzkiej na części zapasowe [to już się robi co prawda na poziomie transplantów zarówno żywych jak i elektronicznych] i wykorzystywanie ludzkiego ciała jako źródła surowcowego użytecznych substancji [czy już tak nie jest? … od kosmetyków dla „wybranych” do farmaceutyków dla wszystkich!] oni wyznaczyli już zadanie wydzielenia substancji która, podobnie do sieci automatycznych, jest w stanie „rozmnażać” biologiczny i, związany z nim, elektroniczny chaos, nadać mu formę nadającą się do translokacji, naprawy, renowacji i modernizacji.
  Właściwie, podjęty obecnie gwałtowny skok w głębiny materii, ze wszystkimi jego przeszkodami i nanotechnologiami, dąży do – tylko jednego celu – a mianowicie ażeby wyekstrahować tę „sieciową”, „matriksową”, zasadę, która kształtuje z bezkształtu wielokształtność form to znaczy duszę, samoświadomość, umysł – jeżeli zastosować to do osoby ludzkiej i wykorzystywać poznaną wiedzę jako źródło mocy panowania i wiecznego życia. I w tym co powiedziano nie ma żadnej przesady. Jeśliby spojrzeć na materiały takich rosyjskich projektów przyszłościowych, jak: Forsajt Project „Dietstwo 2030” i „Rossija 2045” – to najbliższy rozwój społeczeństwa – spójny ze strukturami władzy – będzie szedł właśnie w kierunku redukcji liczby żyjących ludzi i zmiany ich natury od „poprawienia” jej za pomocą technologii komputerowych – do całkowitego wydobycia „matrycy” z biologicznej otoczki. Z pewnością jest całkowicie niepotrzebne wyjaśnianie iż zwycięski w dzisiejszym świecie ‘nowy porządek’ jest wrogi społeczeństwu i człowiekowi, jego naturze, świadomości i duszy. Pomimo to trzeba o tych czterech rzeczach wspomnieć.
  Po pierwsze – wypuszczony na wolność chaos jest nieodwracalny. Jest on ostateczną kropką nad „i” w zmianach rzeczy. Dlatego, jeżeli założyć, że obecna strategia urzeczywistni się w pełni to ludzkość skazana jest na zagładę.
  „PATRIOTYCZNY RUCH POLSK I ” NR 303 , 15 GRUDZIEŃ 2012 R. 29
  Po drugie – hipoteza o duszach jako materialnych metastrukturach wewnątrz których znajduje się chaos, jest w konflikcie z metafizyczną naturą ich nieśmiertelności. Albo jedno albo drugie. I dlatego projekt budowy „New World Order” jest nie tyle polityczny czy ekonomiczny – co religijny.
  Po trzecie – przyjmujący to oszustwo jako podstawę dla swoich świadomych i celowych działań, w dużej mierze już teraz są – w najlepszym wypadku tylko zachowującymi niektóre cechy ludzkie – potworami.
  Po czwarte – ten proces zaszedł dzisiaj już tak daleko że uniknięcie bezpośredniej konfrontacji ludzi z bezcielesnym niebytem, już jest niemożliwy albowiem nie ma już pola manewru ani dla jednych ani dla drugich a ceną jest przeżycie rodzaju ludzkiego.
  Konstantin GORDIEJEW [data publikacji: 4.09.2012]
  Źródło: http://3rm.info/27961-nekrokratiya-i-haos.html
  Za: http:/

 277. wet3 said

  @ Marucha (263)
  Nie wierze w istnienie czegos takiego jak narod zydowski. Dlatego slowo „zyd” pisze zawsze mala litera. Zydostwo to wspolnota religijno-finansowa, ktora z pojeciem narodu nie ma nic wspolnego.

 278. osoba prywatna said

  Unia Europejska chce, aby z jej rynków do 2016 roku zniknęły wszystkie tradycyjne żarówki. Ich miejsce zajmą żarówki energooszczędne, rzekomo lepsze dla środowiska naturalnego. Projekt, postrzegany jako sukces polityków, biznesmenów i ekologów, wymaga jednak głębszej analizy.
  Do tej pory jedynie niewielka grupka ludzi jest świadoma tego, ile rtęci zawierają nowe świetlówki i jakie problemy zdrowotne mogą powodować. Okazuje się bowiem, że nowe żarówki mogą szkodzić zarówno ludziom, jak i zwierzętom.
  Twórcy filmu przeprowadzili własne śledztwo i doszli do niepokojących wniosków. Rozporządzenie dotyczące wymiany żarówek, podyktowane jest jedynie chęcią zysku i żądzą władzy. Za decyzję grupki polityków – hipokrytów zapłacą zdrowiem zwykli, szarzy, niedoinformowani ludzie.

  Żarówkowi ściemniacze
  http://video.anyfiles.pl/videos.jsp?id=44520&pos=0

 279. Zbigniew Козил said

  @278

  „szarzy, niedoinformowani ludzie”

  Sam pan szary i niedoinformowany.

  To już było…

 280. wet3 said

  @ 279
  Moze mnie pan nie lubic – o czym pam juz powiedzial. Te zarowki sa ZABOJCZE!!! Osoba Prywatna prawde pisze.

 281. bemek said

  ad. 277 Wet3
  Możemy nie wierzyć, ale widać odgórnie się już zdefiniowali.
  I warto się z tym nie zgadzać.

 282. osoba prywatna said

  Re 280
  Ten typ, to kolejny mundry na tym blogu.

 283. wet3 said

  @ Osoba Prywatna (282)
  Pewnie ciebie prad pojebal! Zaprzeczasz samemu sobie… i mnie, ktory twoja wypowiedz poparl! – Idioto!

 284. wet3 said

  @ Bemek
  To swinstwo jest zabojcze. Juz to dowiedziono.

 285. najnowszy model terminatora said

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-droga-do-zniewolenia-2710022.html

 286. Wandaluzja said

  http://naszeblogi.pl/35228-doradca-reagana-europa-opiera-sie-na-niewolnictwie-przemys

  „Amerykanie: OKRĄGŁY STÓŁ BYŁ UKŁADEM JARUZELSKI-GEREMEK
  Co ciekawe , ostatnio ruszyła kampania propagandowa II Komuny, do której impuls dał sam Tusk „Tusk stwierdził, że dla Polaka lepiej nie skończyć studiów i być spawaczem „ Triumf Tuska. Za rok Polski robol tańszy od chińskiego „ Jednym słowem II Komuna chce przekształcić Polaków w niewolników przemysłowych.
  Co ciekawe problem niewolniczej pracy Polaków dostrzegł Kaczyński „Kaczyński o niewolnictwie w Polsce„
  Tezy profesora Novaka pokrywają się z tezami profesora Fergusona , który sukces cywilizacyjny Zachodu i zdominowanie całego świata wiąże z fundamentem etycznym dla kreatywności i rozwoju gospodarki jakim było chrześcijaństwo.”
  ***
  Tu muszę zwrócić uwagę, że komuniści uczyli mnie, iż Kapitalizm był dzieckiem Cywilizacji Lombardzko-Alpejsko-Nadreńskiej.
  Żydzi wprowadziuli nie tylko Feudalizm Finansowy, ale i NIEWOLNICTWO PRZEMYSŁOWE, które w Galicji zlikwidowała II Rzeczpospolita.
  Jeśli INŻYNIEREM Okrągłego Stołu był nałożnik Hitlera Bronisław Geremek to znaczy, że jego sprawą było obiecanie POLKOM miliona ton złota z satelitarnej detekcji za TUSKOWANIE Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej. HISTORYK Geremek najpierw zajmował się w PAN-ie Polską Historiografią Przedjezuicką, w czym spisał się tak dobrze, że Towarzysze Radzieccy powierzyli mu nadzór na fizykami polskimi choć o fizyce pojęcia nie miał.
  BRONIŁ on Reaktora Francuskiego, który zbankrutował ZSRS, przed minireaktorem URSZULA SIPIŃSKA – czyli że to jego sprawą było sprzedanie we Wrocławiu w r. 1977 minireaktora USi Japończykom i Amerykanom, za który tylko Amerykanie dali 10 mld $. Była to wg 45 Przykazań Niszczenia Polski, których punkt 23 kończy się: W PRZYPADKU GŁOŚNYCH ODKRYĆ SPOWODOWAĆ SPRZEDANIE WYNALAZKU ZA GRANICĘ.
  Gdy pokazałem Profesorowi Lisowi „Wywiad Hanny Krall z Profesorem Geremkiem” to zaczął zaraz szukać tej gazety, żeby wytoczyć Geremkowi proces, gdyż kilku fizyków skarżyło mu się – jako narodowcowi wielkopolskiemu – że Geremek wyrzuca ich z PAN-u tylko dlatego, że SĄ POLAKAMI – w co nie wierzył.

 287. najnowszy model terminatora said

  http://nczas.com/publicystyka/budowa-wielkiego-izraela-wchodzi-w-nowy-etap/

 288. najnowszy model terminatora said

  http://nczas.com/publicystyka/pinski-jak-politycy-okradaja-nas-przy-pomocy-inflacji/

 289. najnowszy model terminatora said

  http://dwagrosze.com/2012/12/p3064.html

 290. najnowszy model terminatora said

  http://krajskiomasonerii.nowyekran.pl/post/82659,czy-polska-zostanie-nowa-hiszpania

 291. Wandaluzja said

  DIABLI WZIELI MĄ KONCEPCJĘ FESTIWALU TOLKIENOWSKIEGO

  Zachodnia fasada wrocławskich Sukiennic jest naśladownictwem północnej fasady zamku Średniego w Malborku. Na wrocławskiej fasadzie skuto górną datę Budowy, PRZENIESIONĄ z budynku Przebudowanego w połowie XIX w. jako NIECENZURALNĄ wobec odkrycia na Zakrzowie grobów Wandalskich. Groby te wprowadzały bowiem Słowian do historii powszechnej:
  W r. 332 przybyło do Wrocławia poselstwo rzymskie z bogatymi darami. Młody książę przyjął je nie bacząc, że to ODDANIE Sambora-Kijowa Rzymowi. Wobec tego zebrał się w Miliczu pod pretekstem manewrów wandalski sztab generalny, który wysłał żandarmów, którzy zamordowali księcia z żoną i dziecięciem, wobec czego Rzymianie z Kijowa Dali Nogie – dla ZAMAZANIA czego skuto I Datę.
  Festiwal szekspirowski musi być w Płocku, jako miejscu 2 sztuk. Śmierć historycznego Hamleta Mieszka Bolesławowca była w pałacu Hermana, który król pruski odebrał biskupowi jako Królewski i przebudował na Więzienie, wobec czego biskup musiał budować obecny pałac Biskupi na Tumie. Rozerwanie końmi Dobka było zaś na dziedzińcu Kozy książęcej, która była na zamku Palatynackim, którym po zbudowaniu HERMANORU było Gopło, jak nazywano orle lub sokole gniazdo.
  Jeśli nadreńska fasada Pretorium rzymskiego w Kolonii – które mam za Najwspanialszy Pałac Cesarski Karola Wlk – wynosiła 180 m, to tyle powinna mieć nadwiślańska fasada Gopła, gdyż oba zamki-Pałace budowano wg jednego planu. Uważałem też, że zamek Średni w Malborku był budowany wg modułu I piętra Gopła. Jak mi zwrócił uwagę kolega uniwersytecki to zamek ten nazywał się pierwotnie aMAZONEM skąd Mazowsze – więc Jak Marzenie było JAK AMAZON.
  Piszę to gdyż moja koncepcja festiwalu tolkienowskiego wzięła w Łeb. Nazwisko Tolkien było od Tolkmicka a babka karmiła go baśniami mazurskimi, które kręciły się wokół Amazonu. Ja ich jednak nie znam, ale zajmował się tym hrabia Kurowski. Wiem tylko, że Keynes chciał utworzyć na tym brytyjski kapitał ludowy.

 292. osoba prywatna said

  Re 283 – Wet 3
  Przepraszam najmocniej, to było skierowane do fizyka z nr 279.

 293. Zbigniew Козил said

  Cóż, jednemu nie podoba się moje nazwisko, drugiemu, że zajmuję się fizyką…

  Dupki blade.

  Czasem bardzo wolę rozmawiać na tematy techniczne. Aż mnie skręca.

  Ot, powiedzmy o arduino: http://www.arduino.cc

  Temat dla mnie nowy, więc posłałem pytanie na listę dyskusyjną email, linuxową, z Toronto (8 lat nie żyję w Toronto, ale mnie tam pamiętają, te spece od Linuxa). Ku swemu zaskoczeniu (lista jest o linuxie, a nie o arduino) dostałem bardzo konkretne, fachowe odpowiedzi, pomocne, od ludzi na poziomie.

  Arduino zaś chcę wykorzystać do nauki elektroniki i programowania w szkole średniej. Konkretnie, z dziećmi 13-to letnimi.

  Oto parę fragmentów listów email, najpierw mój, a potem odpowiedzi.

  ========================================

  Arduino and its derivatives are available also in Russia. Another slent here is Марсоход (Mars Orbiter, or something like that).

  These are indeed nice toys and could even be used in industry.

  Does anyone around has an experience with tools like these? Where electronics can be joined with programming.

  Of course, I am interested in such ones that could be used on Linux.

  The primarily reason I am interested in is to use these to teach medium school kinds of electronics and programming. However, I would enjoy myself as well to play with them.

  I would possibly want to prepare a some sort of comparison chart between these tools. Hence, any opinions, recommendations, etc, please.

  …………………………………………………………………………………………………………

  Stewart C. Russell

  Sure. The field is generally known as „physical computing”. The Arduino
  is probably the most popular board used for these projects, but it
  wasn’t the first. It’s so popular now, though, that many microcontroller
  families now have Arduino-like IDEs, often compatible with the
  Arduino/Wiring language. If there is an open-source C compiler for the
  microcontroller, there’s a fair chance that some kind of Arduino
  compatible IDE exists.

  Much of the current physical computing activity grew from work around
  the Processing language . It’s a cut-down form
  of C++, and a subset of the language is used by Arduino. The main
  reasons that Arduino is so popular are:

  1) it hides the obscure and device-specific code that the
  microcontroller needs to configure and use IO ports. „Real” embedded C
  code is very low level, and is pretty close to assembly language in
  readability. This lowers the barrier to physical computing, but makes EE
  types mad.

  2) with its huge user base, pretty much every device or sensor you could
  plug into an Arduino already has code written for it. Arduino
  programming can be consequently more configuration than coding. This may
  or may not be a good thing

  I would possibly want to prepare a some sort of comparison chart between
  these tools. Hence, any opinions, recommendations, etc, please.
  The book that’s a great introduction to physical computing is Tom Igoe’s
  „Making Things Talk” .
  It’s getting a bit old, has some rather obscure art projects as
  examples, but is a good general introduction.

  There are tons of hardware platforms out there. Most of them are based
  on 8-bit microcontrollers running at up to 20 MHz. The ones I’ve used
  that I know work with Linux are:

  * Arduino. Based on the Atmel ATMega ATmega328P. Boards aren’t as cheap
  as they could be (~$35) considering the bare processor is only about $5.

  * Atmel ATtiny85 – with care, can be programmed with the Arduino IDE and
  some wiring. Cheap ($2), tiny 8-pin chips which are great for
  interfacing to just one or two devices. Used in the Digispark
  interface board.

  * Teensy3 – based on a 32-bit
  ARM Cortex, this is a lot more powerful than the 8-bit Atmels. It’s able
  to do real-time DSP on audio, which is too much for an Arduino.

  * Texas Instruments msp430 LaunchPad + Energia –
  the Launchpad is a cheap evaluation board for TI’s low-power
  micorcontrollers. It used to be stuck with a huge and limited
  Windows-only IDE, but Energia is an open, cross-platform IDE based on
  Arduino. It’s a bit more limited than the Arduino universe (the stock
  processor is clocked at 1 MHz, and has very little memory), but you can
  be up and running for about $5.

  You’ll find a lot of projects to think about on Hack a Day
  .

  cheers,
  Stewart

  The Toronto Linux Users Group. Meetings: http://gtalug.org/
  TLUG requests: Linux topics, No HTML, wrap text below 80 columns
  How to UNSUBSCRIBE: http://gtalug.org/wiki/Mailing_lists
  …………………………………………………………………………………………………………

  D. Hugh Redelmeier

  I feel that the most important part of these things is the community
  around them: building projects, using tools, building infrastructure,
  passing on experience, and communicating in general.

  TLUG isn’t the best source for Arduino experience. In Toronto, I’d
  gravitate towards . Lots of Arduino and similar stuff
  going on. There must be good resources in Russia too.

  There are lots of resources on the internet but I think physical
  proximity has advantages when you are dealing with very physical
  devices.

  In my (inexperienced!) estimation, the RaspberryPI is worth looking
  at. It has a lot of GPIO pins, is cheap, and has a lot more computing
  resources right up to running several general-purpose Linux distros.
  It also has more PC-like I/O built in (2 USB host, HDMI-out, analogue
  video out, analogue audio out). The obvious downside is that it takes
  a significant power supply (1A at 5V, I think). The community is a
  lot newer so it might not have the depth or share your focus.

  This is exactly what the RaspberryPi project was aiming for.

  I wonder if the software power of the RaspberryPi actually makes this
  more difficult. I imagine that the software on the Arduino is
  primitive enough that it can be completely mastered in a reasonable
  time. Linux is much more intricate.

  There is some effort to create „friendly” software but sometimes that
  makes the user feel distant and disconnected from the real hardware.
  Some people feel more motivated and in control learning a system
  bottom up.

  There would be so many dimensions of difference (rows in your chart)
  that it would be hard to create. Only a few would matter to you, and
  only you know which they would be.

  …………………………………………………………………………………………………………

  Digimer:

  I would possibly want to prepare a some sort of comparison chart between
  these tools. Hence, any opinions, recommendations, etc, please.
  I use arduinos in my Node Assassin project (http://nodeassassin.org).
  They’re very fun devices to build on. However, I think a lot of folks
  are using the Raspberry Pi more often now. The RP is a full computer, so
  it’s much more powerful and capable. I still like the arduino though;
  it’s very simple so it’s still worth using in cases where
  simple/reliable are more important.

  ………………………………………………………………………………………………………..

  Glen Storm

  Arduino is also being used in the satellite business. This group used
  Kickstarter. Look at the amount of money pledged compared to the
  original goal.

 294. GW said

  http://pejzaz.blogspot.ca/2012/11/janusz-szostak-co-wajdzie-wolno.html

 295. Wandaluzja said

  http://www.ahistoria.pl/index.php/2012/12/jak-miala-wygladac-mapa-europy-po-zwyciestwie-panstw-centralnych-w-i-wojnie-swiatowej/

  Wczoraj miałem wizytę młodego historyka z Wielkiej Brytanii w/s WSCHODNIEJ granicy Niemiec na Missisipi, jako sprawy Nieznanej w WBr. Posłużyłem się Nagłówkową mapą z Planu Schlieffena jako Bardziej Egzotyczną: Wojna miała trwać DO 3 miesięcy – bo na tyle pozwalały Entencie strategiczne zapasy saletry wobec technologii azotowej Habera-Boscha. To dawało Moskwę WĘGROM i rozciagało Cesarstwo Niemieckie od Paryża do Petersburga z Nowymi Landami na północ od Loary tudzież Wielką Szwajcaria i Anglię w postaci Protektoratu Niemieckiego – czego konsekwencją musiała być oczywiście Wschodnia granica Niemiec na Missisipi wg Planu Bismarcka. Czyli, że NIEMCY BRAŁY ŚWIAT TECHNOLOGIĄ HABERA-BOSCHA.
  Gdy hitlerowcy wydalili Habera do Szwajcarii jako Żyda to – jak mi tłumaczył jeden Żyd – zjawili się u niego Anglicy z pytaniem; CZEGO SOBIE ZA SWE ZASŁUGI DLA ANGLII ŻYCZY? Miał bowiem dostarczyć Anglikom technologię azotową, co spowodowało niemiecki SZOK po bitwie pod Marną, gdzie zdobyto proch na saletrze SYNTETYCZNEJ. Ten odpowiedział tylko ODDAJCIE ŻYDOM PALESTYNĘ. Jak piszę w książce „Incydentu nie było” (Gdańsk 2001) to takie pytanie Anglicy powinni zadać Romanowi Dmowskiemu, który zafundował technologię Kowalskiego-Mościckiego – LEPSZĄ od technologii Habera-Boscha – która wybroniła WBr od niemieckiego Protektoratu Anglii.
  Młody historyk powiedział mi, że Znana Jest Strategiczna rola Enigmy w Bitwie Atlantyckiej, ale jeśli w kampanii Wrześniowej chodziło o zajęcie Polskiego Zaplecza to dlaczego po upadku Wizny Guderian nie uderzył korpusem pancernym na Brześć Litewski? Pisałem już jednak o tym, że Bzura awansowała Warszawę na TWIERDZĘ, wobec czego uderzenie na Brześć możliwe nie było, To spowodowało Załamanie się POLITYCZNEGO planu Wehrmachtu i awansowało Hitlera z Aktora na Pana Wojennego, CZEKAJĄCEGO na Pomoc Stalina.
  Mówiliśmy również, że ofensywa Armii Czerwonej w Turyngii, do lipca 1945 – kontrowana przez US Air Force – była skutkiem Karty Atlantyckiej, którą Sowieci uważali za WAŻNĄ. Opublikowanie tej mapy w Waszyngtonie BEZ UWIERZYTELNIEŃ POLITYCZNYCH (http://www.ahistoria.pl/index.php/2012/06/tajemnicza-mapa-rownie-tajemniczego-mauricea-gomberga/) było Anulowaniem jej po znalezieniu u rabina w Białymstoku podczas śledztwa Abwehry w Jedwabnem. Mapa była bowiem GROŹNA dla USA, gdyż Amerykanie BALI się Japończyków a na agresywną politykę w Chinach zdecydowali się dopiero po otrzymaniu Polskiej Enigmy, która w ten sposób ZADECYDOWAŁA nie tylko na Atlantyku, ale i Pacyfiku. KOLEJNYM strategicznym wkładem Polaków było podjęcie wojny lotniczej przez Murzynów na podstawie Polskiej Doktryny Bombowej po przegraniu jej przez US AF w r. 1943.
  Rozmowę zaczęliśmy od zdjęcia” Wileńszczyzna, rok 1944, szefostwo 5. Wileńskiej Brygady AK w marszu. Pierwszy z lewej jej dowódca Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, już wkrótce jeden z „żołnierzy wyklętych”; Mirosław Czech, Żołnierze wyklęci, leśni bracia – Część Ukraińców czy Łotyszy walczyła z sowieckim totalitaryzmem we współpracy z Hitlerem, Czy to dobry tytuł do miejsca z narodowym panteonie? (Gazeta Wyborcza, 29-30 XII 2012, s. 38-39). Zapytałem, czy poznaje NUMER JEDEN, a gdy zaprzeczył to powiedziałem, że to Bolesław Piasecki jako Prezes Republiki Nowogródczańskiej. Powiedziałem, że takich zdjęć jest więcej, ale KTO Numer Jeden to MILCZĄ, co jest Skurwysyństwem.

 296. AlexSailor said

  @Marucha

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/maciejowski-jaroslaw-kaczynski-swiadomie-zrezygnow,1,5381402,wiadomosc.html

  „Stawką w tej rozgrywce była jedna, strategiczna decyzja. Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego. Jego wynegocjowany kształt śp. prezydent Lech Kaczyński ogłosił sukcesem. Wiadomo jednak, że oznaczał on poważne osłabienie pozycji naszego kraju w Unii. W parlamencie, w którym zasiadali przedstawiciele LPR i Samoobrony, ratyfikacja traktatu lizbońskiego była niemożliwa”

  Nic to.
  Lemingozy prawicowej, o której rzadko się wspomina, nic nie ruszy.
  Mistrzowski pokaz służb specjalnych sąsiedniego mocarstwa kieszonkowego.
  Banda czworga działa jak palce jednej ręki.
  A lud roboczy wytrzeszcza oczy.

 297. Wandaluzja said

  http://niezalezna.pl/36587-koniec-klasy-sredniej-zostana-tylko-biedni-i-bogaci

  Eliminowanie klasy Średniej w Europie Zachodniej jest Białym czyli lasalowskim BOLSZEWIZMEM. Totalitaryzm polega na MONOPOLU WŁADZY OPOZYCJI a Jedyną zaporą przeciw totalitaryzmowi jest klasa średnia, której metodyczne eliminowanie przez spermę jerozolimską – w Rzymie np. kastrowaniem przez chrześcijańskich talibów-nożowników – ma doprowadzić do Dyktatury Spermy Jezuickiej. Jak mawiał Doktor Skonka WSZYSCY JESTEŚMY ŻYDAMI więc nie ma Antysemityzmu – bo wszyscy mamy spermę jezuicką.
  Jak twierdzi jednak Rymkiewicz to będzie to realizowane w Unii Europejskiej przez zakopywanie opozycjonistów w trumnach ŻYWCEM – bo takie są prawa jezuickie. Hrabia Kurowski mówił zaś: ZOBACZYSZ, ŻE ŻYDZI BĘDĄ ZAPŁADNIAĆ BABY Z DUPY CHERUBINA, ale w komunie nie doczekałem się.

 298. Wosiu said

  Czy ktoś o tym słyszał? Kiedyś, gdzieś w necie, widziałem filmik wyglądający na testowanie nowoczesnej gilotyny na żywym człowieku. Postanowiłem zapytać Google.

  Google podaje 147.000 wyników na zapytanie: „NWO guillotines” (gilotyny NWO):

  https://www.google.pl/search?q=nwo+guillotines&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a#hl=pl&client=firefox-a&hs=GI1&tbo=d&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&sclient=psy-ab&q=nwo+guillotine&oq=nwo+guillotine+&gs_l=serp.1.0.0i30.171566.172823.2.175672.5.5.0.0.0.1.298.915.0j4j1.5.0…0.0…1c.1.hxjt_oJGYho&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.bGE&fp=5e74536b9792db70&bpcl=40096503&biw=1173&bih=795

 299. Marucha said

  Re 298:

  http://www.slideshare.net/SpyFiles/why-are-modern-guillotines-on-military-bases-throughout-north-america-14692586
  http://forums.military.com/eve/forums/a/tpc/f/4960045241001/m/3420070812001

  Podobno nowoczesne gilotyny są na wyposażeniu baz wojskowych…

 300. keram said

  Re „25 godzina” …..5. Katolickie lemingi (przewidywalne do bólu) reagują – zgodnie z planem – histerią, -,a ty jakiego rodzaju lemingiem jesteś , bo ,że przygłupim to pewne….

 301. A said

 302. 166 bojkot TVN said

  Autorytety:
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/44237-komorowski-wybitnym-politykiem-a-aleksander-kwasniewski-mezem-stanu-czyli-co-slychac-w-poranku-tok-fm

  O metodzie dawania doopy na lewo i prawo w celu zrobienia kariery wypowiadał się akceptująco stary rudy oszołom, „o-z-doopki choinkowe” sklerotyczny kabotyn Daniel Olbrychski, o którym nieżyczliwi dawno pisali, że karierę aktorską zawdzięcza swojej doopce użyczanej reżyserom.
  Przecież Azję mógł grać „Janosik”, albo kilku innych bardziej urodziwych i sprawnych fizycznie aktorów, ale widać tamci bardziej dbali o swój odbyt niż o karierę (to wg optyki Olbrychskiego)

Sorry, the comment form is closed at this time.