Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Ujawniamy skandal w Katowicach. Nauczyciel usunięty za… krytykę władzy na „fejsie”

Posted by Marucha w dniu 2012-12-11 (Wtorek)

Ujawniamy skandal w Katowicach. Nauczyciel usunięty za… krytykę władzy na „fejsie”. Do naszej redakcji przyszedł list następującej treści:

Chciałbym zainteresować Państwa skandaliczną sytuacją, do której doszło w mojej byłej szkole – IV LO im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach.

Mój były nauczyciel wiedzy o kulturze, pan Wojciech Sawicki, został zmuszony do odejścia z pracy z powodu prezentowanych przez siebie na prywatnym profilu Facebook poglądów politycznych. Jak sam pisze, nie zapraszał do znajomych żadnego ze swoich uczniów – akceptował jedynie zaproszenia wysłane do niego. Treści, które tak oburzyły – anonimowego oczywiście – donosiciela, to głównie krytyka obecnego rządu, Unii Europejskiej oraz lewicy skierowana ze strony konserwatywno-liberalnej, wyrażana przez udostępnianie przez pana Wojtka postów z różnych obecnych na FB prawicowych stron.

Po przekazaniu sprawy do kuratorium, pan Wojtek został zmuszony do złożenia wypowiedzenia – w innym przypadku zostałby zwolniony dyscyplinarnie. W ten sposób jeden z najbardziej lubianych przez uczniów nauczycieli, przesympatyczny młody człowiek – stracił pracę przez własne poglądy polityczne. Uważam to za skandaliczną sytuację rodem z najczarniejszych czasów polskiej historii.

Oto garść screenshotów z Facebooka:
1) oświadczenie p. Wojtka: http://scr.hu/9dy/o321q
2) oświadczenie IV LO: http://scr.hu/9dy/5ueci
3) odpowiedź p. Wojtka cz. 1: http://scr.hu/9dy/1sk0r
4) odpowiedź p. Wojtka cz. 2: http://scr.hu/9dy/hntnh

Jedynym działaniem, jakie jako wspierający p. Wojtka byli i obecni uczniowie IV Lo podjęliśmy do tej pory, było wrzucenie opatrzonego komentarzem oświadczenia p. Wojtka na serwis kwejk.pl – w szybkim czasie został udostępniony przez – do tej pory – prawie 600 osób, mimo braku umieszczenia go na stronie głównej serwisu.

Na tym jednak nasze skromne możliwości się kończą. Proszę o pomoc w nagłośnieniu tej sprawy. Dotyczy ona jednocześnie kilku niezwykle istotnych dziś tematów – polskiego szkolnictwa, prywatności na Facebooku oraz represjonowania osób o prawicowych poglądach.

(Pozdrawiam, F. G. – imię i nazwisko znane redakcji)

Nasz tygodnik w najbliższych dniach zajmie się tą skandaliczną sprawą.

http://nczas.com

Komentarze 23 do “Ujawniamy skandal w Katowicach. Nauczyciel usunięty za… krytykę władzy na „fejsie””

 1. pilarz said

  A mnie policaje zablokowali copa akurat gdy sluchalem G. Brauna o polskich mitach. Filmy Ziemkiewicza o pogrossiu i Dmowskim na ju”dupie” tez nie chodza. Cos sie szykuje?

 2. JO said

  PRL Bis, Trockisci przemienieni w Liberalnych Demokratow

 3. Przecław said

  Najlepiej było by zwolnić całą dyrekcję, z zakazem pracy w państwowej oświacie na zawsze /szczerze mówiąc, nie ma się co obawiać aby ktoś z własnej woli płacił na tego rodzaju bałwanów/, ze skutkiem natychmiastowym.
  Prokuratura powinna bezzwłocznie zająć się tymi bydlakami.

 4. Aleksander said

  Był to już nie raz wałkowany temat, ale należy to tysiąc razy podkreśla – pejsbuk został stworzony przez Reptilian dla potrzeb Reptilian, jako bezlitosny bat na nasze gojskie dupy. Oni jeszcze nigdy nie mieli takiej kontroli i wiedzy na temat poszczególnych obywateli – każdego z osobna. W praktyce wygląda to tak: gdyby w 1940 roku, NKWD dysponowało taką (facebukową) wiedzą na temat poglądów politycznych inteligencji na wschodnich rubieżach RP, to listy ofiar „Katynia” były by niezmiernie dłuższe i jeste to jeszcze jak myśle bardzo umi?arkowana ocena „co by było gdyby”. Dlaczego nawiązuje akurat do 1940 roku? Otóż jak wiemy, pejsbuk jest nam nachalnie i perwersyjnie wciskany na siłę, jak coś bez czego nie można się obejść, posiadanie na nim konta jest niejako „obowiązkiem” każdego „prawomyślnego” (wegług nich) obywatela. Tylko sytuacja może się powtórzyć, a wtedy okupanci będą mieli gotowe „listy śmierci” na ktore lemingi same się wcześniej powpisywały. Ja osobiście celowo nie zakładałem konta na żadnym serwisie społecznościowym i przy każdej okazji, namawiam znajomych do nie zakładania lub kasowania istniejącego już, jeżeli takowe posiadają. Ale mów do leminga, a on swoje… Ludziska bezmyślnie piszą co myślą, dodają swoje fotografie, nawet co kilka dni. Co po niektórzy świadomie używają pejsbuka do kreowania swojego, najczęściej fałszywego „wizerunku” w ramach budowania kariery. Za obrzydliwość uważam wywlekanie swojej prywatności w postaci chociażby samych zdjęć, regularnie aktualizowanych. Z drugiej zaś strony, dobrze zdaję sobie sprawę z tego iż nieposiadanie konta na facebuku jest postrzegane jako przejaw co najmniej zacofania, jeżeli nie czegoś gorszego. Taka osoba jest przez koczowników z natury rzeczy traktowana jako jednostka „podejrzana”, przeważnie jak wiemy o „faszyzm”, „homofobie” i anty-coś tam, aaaa…! Antyreptilianizm 😉

 5. Psiemislavius said

  kwejk jest portalem satanistycznym.

 6. to dziwna ta nasza demokracja się robi, zwalnia się człowieka za poglądy polityczne, unia nam mowi jakich żarówek mamy używać i co jeść a czego nie ale tak pozatym możemy mówić i wybierać co chcemy 😐

 7. Griszka said

  @4
  Reptilian dla potrzeb Reptilian’

  Po co stosuje Pan tutaj nowomowę tego masońskiego, antykatolickiego kołka Ikce’a ? Katolicy nazywają ten problem od wieków po imieniu w przeciwieństwie do kabalistów jego pokroju, którzy próbują ośmieszyc ludzi poszukujących prawdy o NWO (albo New Age, jak kto woli) we wszelki możliwy sposób.

 8. Aleksander said

  Re: 7
  Użycie przeze mnie słowa „Reptilian” miało na celu jedynie humorystycznie określenie tych, którzy nie są ani narodem, ani społecznością religijną, a jedynie zorganizowaną grupą satanistyczno-pasożytniczą i nie jest to moim własnym z rzeszą wymysłem, tylko ściągniętym żywcem od Gajowego Maruchy.

 9. Aleksander said

  Przepraszam, „z resztą” miało być.

 10. p.e.1984 said

  Przecież to tylko jedna z wielu osób. W dodatku niezbyt wzbudza szacunek ten pan, bo z relacji wynika, że urządzał agitkę PiSyjonistyczną na swoich lekcjach.

  Polski czytelnik wciąż czeka na kompleksowe omówienie problemu gnębienia w III RP osób o poglądach bardziej potrzebnych narodowi polskiemu niż te pana Sawickiego. Oto kilka próbek tego, co się dzieje w III RP:
  Dariusz Ratajczak
  Tomasz Szczepański
  Barbara Jedynak
  Tekst linkowany pod nazwiskiem T. Szczepańskiego polecam szczególnie, ponieważ autor pokusił się o syntezę procesów zachodzących w systemie oświaty (T Szczepański jest ogłupiony propagandą „antykomunistyczną” tak dalece, że popiera imperialistyczną wojnę w Wietnamie – która, czego większość polskich głupców nie wie była w istocie wojną narodowowyzwoleńczą narodu wietnamskiego; popieranie Mc Caina za to, że walczył z wietnamskimi nacjonalistami [tak, Ho Shi Minh był wietnamskim nacjonalistą, wykorzystującym blok komunistyczny dla realizacji polityki narodowowyzwoleńczej] to czysta ignorancja – i hańba dla historyka).
  Historia B. Jedynak to ciekawy przypadek indywidualny, zaś nazwisko ś.p. D. Ratajczaka jest odnośnikiem do bezwartościowej strony na wikipedia.org. Polecam dziennik (tfu, tzw. blog) D. Ratajczaka, zawierający kilka jego tekstów: http://dariuszratajczak.blogspot.se/. Z tego dziennika polecam szczególnie tekst Jak trudno być kłamcą (z pewnych względów proroczy, o ile ktoś jest sceptyczny w kwestii okoliczności śmierci autora dziennika).

 11. Wiktor said

  ad 9 – a najlepiej gdyby było „zresztą”

 12. Marucha said

  Re 7:
  Na określenie pewnej nacji używamy często określeń typu: eskimosi, neandertalczycy, koczownicy, reptilianie itd. a to celem wywołania pewnego efektu humorystycznego, przy jednoczesnym przypomnieniu, iż słowo „Żyd” w ustach nie-Żyda może być uznane za przejaw nienawiści.
  Nie ma to nic wspólnego z nowomową, ani samym Icke’m.

 13. p.e.1984 said

  Mała uwaga – oczywiście nie rozgrzeszam zbrodni komunistycznych (kolektywizacji, terroru). Warto tylko pamiętać, że poza ZSRR i Chinami nie było państw popierających dekolonizację, więc wojny narodowowyzwoleńczej nie dało się bez minimum hasłowego komunizmu prowadzić. Totalitaryzm „komunistyczny” w DRW niestety nie był wyłącznie hasłowy. A walka USA o „demokrację” nigdy nie była tym, za co oficjalnie uchodziła, tylko dziś, w jednobiegunowym świecie takie sytuacje jak z Iraku czy Libii bardziej bija po oczach.

 14. p.e.1984 said

  13 odnosi się oczywiście do 10.

 15. Ewita said

  Prawego nauczyciela zwolnili ci co tak natarczywie nawołują do tolerancji. PRL Bis mamy. Cieszy mnie to ,że Wy młodzi zauważacie draństwo , które szerzy się w naszej umęczonej i okłamywanej Polsce i gdzie tzw. autorytety przekonują na siłę , że mamy demokrację.

 16. Fran SA said

  Ja mam troche ‚pod gorke’ z tymi wiadomosciami o nauczycielu. Moze ktos pomoze mi zrozumiec te awanture.
  Bo o ile stanowczo nie popieram cenzury i kagancow oswiaty, o tyle wydaje mi sie, ze nauczyciele powinni uwazac na publiczne wypowiedzi.
  I to nie dlatego, ze nie wolno, ale wsrod rodzicow i opiekunow moga byc rozne opinie polityczne i nie powinno sie za bardzo afiszowac pogladami osobistymi, ktore moga rzutowac na prace wychowawcza i kredyt zaufania.. Poniewaz uczniowie maja dostep do pejsbuka i wiedza jak to uzywac, to moze sie zdarzyc, ze uczen czy rodzic o zupelnie odmiennej opinii moze nazwac nauczyciela idiota, durniem, kretynem i czy tryglodyta. Jest to zadnemu nauczycielowi niepotrzebne. Tak jak nikt nie musi wiedziec czy nauczyciel ma bogate zycie seksualne z wlasna malzonka. Sa sprawy, ktorych sie nie dyskutuje na forum publicum.
  Nauczyciele sie zreszta czesto zblaznili na Facebooku pokazujac bardzo osobiste, wrecz intymne swoje wlasne zdjecia. Moze porownanie zbyt duzo ale jest to forma ekshibicjonizmu.
  Osobiscie nie bardzo sie rozumiem na Fejsbuku, dlatego moze sie wyglupie proponujac np. anonimowe konto, pod pseudonimem, czy jakos tak. Nawet nie mam pojecia, czy to mozliwe. Bo jesli niemozliwe, to do dupy taki fejsbuk.

  W Sredniowieczu autorzy byli anonimowi. I nie ze wzgledu na cenzure, ale meritum dyskursu. Bo nie wazne bylo, kto to powiedzial, ale co. Dyskusja byla na temat problemu/koncepcji/ zagadnienia, mysli – a nie autora.

  Kazdy niby ma prawo do wyrazania osobistych opinii, ale nie wszystkie zawody moga sobie na to pozwolic; Lekarz, adwokat, nauczyciel, czy … zolnierz. A nawet pracownik administracji panstwowej. Nie ma to nic wspolnego ani z demokracja ani swoboda wypowiadania swoich prywatnych opinii; np. klientowi, z katolickich Filipin, ze jego obronca jest… ateista, czy na odwrot.
  Rozumiem, ze sprawa jest sliska i delikatna, ale niektore zawody powinny byc uczulone na kontakt z publika.

  Trudno, zeby kucharz w restauracji opowiadal jaroszowi, ze jest swinia, bo zre trawe, a on ma taki pyszny befsztyk czy golonko..

  Chyba jednak zalezy od indywidualnej kultury i poszanowania opinii innych ludzi. Zwlaszcza w tzw. zawodach ‚na swieczniku’.
  Mimo wszystko uwazam, ze nauczyciel nie powinien byc zwolniony, a tylko przeszkolony na okolicznosc etyki zawodowej i szanowania opinii innych. Autorytet nauczyciela, niejako narzuca ‚prawomyslnosc’ po linii belfra..

  Przypomina mi to awanture z dawnych lat na Akademii Medycznej w Krakowie. Postrachem na anatomii byla prof. Ackerman.
  Poszedl ‚hyr’, niepotwierdzona plotka, ze prof. Ackerman kocha kolor fioletowy i ze nie lubi pan studentek.
  Wiec panienki, zeby sie przypodobac bardzo surowej w ocenie ‚Akermanki’ pozyczaly sobie te sama fioletowa kiecke do egzaminu. Przebieraly sie w ubikacji i wystraszone lazly na ustny egzamin.
  Stara Akermanka ( musi co zydowka, ale to juz bez znaczenia) nagle w czasie ktorejs sesji wyleciala na korytarz i wrzasnela: Jak mi ktos przyjdzie jeszcze na egzamin w liliowej kiecce to od razu wywale za drzwi. Nienawidze fioletu!

  Biedne studentki medycyny nie bardzo wiedzialy, czego sie chwycic, zeby zdac egzamin. Niektore zapomnialy o ksiazce do anatomii.

  Moze to nie ma zadnego zwiazku z wyrzuconym nauczycielem, ale tak mi sie przyplatalo.

 17. Niedaleko said

  Ad. 16 – „Osobiscie nie bardzo sie rozumiem na Fejsbuku, dlatego moze sie wyglupie proponujac np. anonimowe konto, pod pseudonimem, czy jakos tak. Nawet nie mam pojecia, czy to mozliwe. Bo jesli niemozliwe, to do dupy taki fejsbuk.”

  Ja bym odradzał młodym ludziom brać odział w tym (co jest prawie nie możliwe). Tym narzędziem zostawiamy wieczny ślad jak się myśli, kogo się zna itd. NKVD i Gestapo marzyło o czymś takim ale tego nie miało i dlatego podziemie działało. Dzisiaj ten kto jest na FB niech sobie pomyśli tylko jak ta informacja może być użyta przeciw nich. Nie jest to trudne do zrozumienia.

 18. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2012/12/11/ujawniamy-skandal-w-katowicach-nauczyciel-usuniety-za-krytyk… […]

 19. kysyprzemysl said

  Jaki Rząd ? Polski Rząd?
  – mówić dziś tak, to jest błąd.
  Proszę Państwa to obłuda,
  – tam jest dzisiaj pełno ,,bruda”.

  Naród w Rządzie to gdzieś mają,
  – i go gnębią okradają.
  I kłamstwami omamiają,
  – tam kanalie się wspierają.

  I na czele z samym Tuskiem,
  – bo on trzyma dobrze z Ruskiem.
  Smoleńsk tutaj był dowodem,
  – zdradził Polskę to dowiodę.

  Kto to widział , w takiej sprawie,
  – Rosja mówić ma Warszawie.
  O Smoleńskiej przyczynie ,
  – katastrofy przed Katyniem.

  Tam dowody wszystkie mieli,
  – i robili to co chcieli.
  Udawali , że badali,
  – nam tu śmieci przekazali.

  Wredny Rząd to tak powiada,
  – tak ma być i trudna rada.
  Nie drażnijmy my Niedźwiedzie,
  – bo nam dziś się dobrze wiedzie.

  Gdybyście wybrali Tuska,
  – Polska będzie całkiem Ruska.
  I tu mój Ty Święty Boże,
  -nawet Unia nie pomoże.

  Mają swoje dziś problemy,
  – a więc Polski już nie chcemy.
  Zachód spokój tez chce za to,
  – i odwróci się też NATO.

  Kryzys Unię dziś dopada,
  – sprzedać Polskę więc wypada,
  – a więc Tusk się tutaj nada.

  Zostaniemy wtedy sami?
  – nie bo Tusk jest z Rosjanami.
  Cóż więc zrobić nam wypada,
  – trza usunąć tego ,,gada”.

  Wolę ja już ludzi z PiSu,
  – choć nie dali też popisu.
  A że naród jest dziś biedny,
  – nowy Lepper jest potrzebny.

  Co wrabiano go w afery,
  – bo był z niego chłop za szczery.

  Aby zrobił coś dobrego,
  – musi mieć On i KYSEGO.
  Bo gdy były czarne chmury,
  – to nie chował się do dziury.

  Jak kanalie i te gnidy,
  – co zrobili w Polsce bidy.
  Tak się jeszcze obłowili,
  -że kraj cały zadłużyli.

  By i uciec w każdej chwili.
  Jak niektórzy już to robią.
  – gniazdka w Świecie wiją sobie.
  I walizki już pakują,
  – bo się ledwie utrzymują.

  Tak naprawdę na nas plują.
  A my na nich też naplujmy,
  – i się gnid tych więc nie bójmy.
  Powiem i do spodu,
  – pseudo-rząd, to zdrajcy NARODU.

  Autor: KYSY Trybun Ludowy
  Krzysztof Szczurko
  19 lipca 2011 godz.5,25-5,45
  Proszę o kontakt czytelnika,
  – bo krytyki nie unikam.
  Podam tajny numer który,
  – dzwoni wprost do mej komóry:
  781-096-772
  Mam gotowy adres E-mailowy,
  kysyprzemysl@ gmail.com
  to na mój dom

 20. Motyl said

  Moze swietny facet i tak dalej, ale ja go nie zaluje. Kto przy zdrowych zmysłach produkuje sie na pejsbuku? Tyle nieszczesc przez tą zaraze, a miliony nadal tam siedzą i gupoty wypisują.
  A to strasznie wciagajace jest, wiem cos na ten temat, choc nigdy FB nie mialem. Za to mialem fajna dziewczyne, co miala. A tam towarzystwo, kolesie, co to ją „najlepiej rozumią” i szu szu…
  Pewnie to przeczyta, bo mnie wciąż śledzi i bedzie sie darła na cały internet. Ale w dupie mam 🙂

 21. Marucha said

  Pejsbuk, nie pejsbuk… człowiek nie powinien się bać mówić i pisać, co myśli.
  Co to, autocenzury chcecie?

 22. Przecław said


  ZNP i faszystowskie EU-kreis”Polen” vs JKM

 23. xero75 said

  @1 (Pilarz)
  Polecam założenie sobie konta na Rutube
  http://rutube.ru/video/person/41831/
  i tam umieszczanie wartościowych materiałów video. Na Rutube nie ma cenzury (poza pornografią i scenami przemocy), a łapska globalistów tam nie sięgną.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: