Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Czy warto poddawać się masowo…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  Krzysztof M o Czy warto poddawać się masowo…
  JerzyS o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  NICK o Szokująca analiza krwi na żywo…
  NICK o Szokująca wypowiedź ministra A…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  bryś o 3:0 dla Łukaszenki
  jaroslawraczynski o Koniec świata
  zen o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Iluzja palestyńskiej państwowości: nieludzkość, bezprawie i wielkie złodziejstwo

Posted by Marucha w dniu 2012-12-12 (Środa)

THE ILLUSION OF PALESTINE STATEHOOD: INHUMANITY, ILLEGALITY AND GRAND THEFT
http://snippits-and-slappits.blogspot.com/2012/12/the-illusion-of-palestine-statehood.html
Autor: Felicity ArbuthnotGlobal Research 5.12.2012

Tłumaczenie Ola Gordon

“Podział Palestyny jest bezprawny. Nigdy go nie uznamy. Jerozolima była i zawsze będzie naszą stolicą. Eretz Israel zostanie odbudowany dla ludu Izraela. Cały. Na zawsze”. ~ Menachem Begin, dzień po głosowaniu ONZ ws. podziału Palestyny.

“Ale wtedy, raz w życiu, wzbierze wyczekiwana fala sprawiedliwości i nadzieja zrymuje się z historią. Uwierzmy, że stąd osiągniemy dalszy brzeg. Uwierzmy w cud” ~ Seamus Heaney, ur.1939

Uznanie Palestyny przez ONZ jako nieczłonkowskiego państwa-obserwatora, doprowadziło samo-proklamowaną “jedyną demokrację na Bliskim Wschodzie” do wyrzucenia metaforycznych zabawek z wózka, przywłaszczenia należących do Palestyńczyków 120 milionów dolarów – i nazajutrz po głosowaniu kradzieży ogromnego terenu na budowę kolejnych 3.000 nielegalnych domów. 4 grudnia Izrael ogłosił budowę dalszych 3.600, co daje w sumie 6.600 domów.

Warto przypomnieć szczegółowe warunki oryginalnej Rezolucji ONZ na temat tego, co James Arthur Balfour wyobrażał sobie jako:
“. . . ustanowienie w Palestynie narodowej ojczyzny dla żydowskiego narodu, co należy rozumieć tak, że nie uczyni on nic, co może naruszać prawa obywatelskie i religijne istniejących nie-żydowskich społeczności . . .” (2.11.1917).

Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 29.11.1947 roku – dokładnie 65 lat przed ostatnim piątkowym głosowaniem na korzyść Palestyny – jest czczona jak świętość w Deklaracji Ustanowienia Państwa Izrael.

Oczywiste jest, że państwo palestyńskie istniało wówczas jako wolne, a nie ujarzmione, obok raczkującego państwa izraelskiego.

5 marca 1948 roku rabin Silver, reprezentujący Żydowską Agencję dsPalestyny, powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ odnośnie Rezolucji 181:

“Niemniej jednak, niechętnie choć lojalnie, przyjęliśmy decyzję wydającą się dla ONZ słuszną i rozsądną “.
“Czujemy się zobowązani, by jasno przedstawić nasze stanowisko. Jeśli chodzi o naród żydowski, przyjął on decyzję ONZ. Uważamy ją za obowiązującą i jesteśmy zdecydowani postępować zgodnie z nią” [1]

Już 19 marca rabin Silver zaczął się wycofywać: “Ustanowienie jednego państwa nie było uzależnione od ustanowienia nowego państwa -” powiedział w ONZ. Zamiar zniszczenia palestyńskiego państwa został ogłoszony.

Rezolucja 181 [2] jest niedwuznaczna i mówi:

“Niezależne państwa arabskie i żydowskie oraz specjalny status międzynarodowy dla miasta Jerozolimy. . . powstaną w Palestynie 2 miesiące po zakończeniu ewakuacji sił zbrojnych mandatariusza, ale w każdym razie nie później niż 1 października 1948 roku. Granice państwa arabskiego, państwa żydowskiego, i miasta Jerozolimy zostaną opisane w częściach II i III poniżej”.

Jest też bardzo szczegółowa:

“Miejsca święte i budynki lub inne miejsca religijne zostaną zachowane. Nie pozwala się na działania, które mogą w jakiś sposób osłabiać ich sakralny charakter”.

Co wyklucza wandalizm, bombardowanie, odgradzanie ich lub demolowanie i przerabianie na parki lub muzea, jak to ma miejsce przy głuchej ciszy ze strony ONZ, UNESCO, Listy Pomników Świata i rządów światowych.

“Nie zezwala się na przywłaszczanie żadnych terenów należących do Araba w żydowskim państwie (lub) Żyda w arabskim państwie, z wyjątkiem celów społecznych. We wszystkich przypadkach wywłaszczenia, przed przejęciem zostanie wypłacona pełna rekompensata, określona przez Sąd Najwyższy”.

Komentarz niepotrzebny. Ukradziono nie tylko ziemię, ale oczywiście samą Palestynę, zob. mapę z 1947 roku i obecną [3].

“Nie będzie żadnego rodzaju dyskryminacji wśród mieszkańców ze względu na rasę, religię, język lub płeć”.

21 listopada, gdy wprowadzono rozejm w Gazie, holenderski dziennikarz, autor i współpracownik amerykańskiego Instytutu Hudsona, Leon de Winter, na spotkaniu solidarności z holenderskimi Żydami w Amsterdamie powiedział słuchaczom, wśród których był izraelski ambasador  Hiam Devon:

“Może powinniśmy potajemnie dodać jakiś środek antykoncepcyjny do wody pitnej w Gazie”.

Uwaga spotkała się z pełnym uznania śmiechem [4].

Od tworzenia getta do eugeniki… Założyciel Instytutu Hudsona, Herman Kahn, podsumował misję Hudsona następująco:

“Myślenie o przyszłości w sposób niekonwencjonalny…”

Nawiasem mówiąc, woda w Gazie oczywiście została w większości przejęta przez Izrael. W czasie ostatniego bombardowania fundacja Save the Cildren [Ratujmy Dzieci] doniosła:

“Nie ma czystej wody i dzieci muszą zacząć pić zanieczyszczoną wodę z kranu, co spowoduje więcej poważnych kłopotów zdrowotnych. Gdy chorują, rodzice nie mogą zabrać ich do szpitala”.
“Wiele dzieci jest już niedożywionych i choruje na anemię; wpływ [warunków życia] na ich zdrowie jest potencjalnie druzgocący”.

Gilad Sharon, syn byłego premiera Ariela Sharona nawoływał:

“Musimy zrównać z ziemią całe okolice Gazy. Zrujnować całą Gazę. Amerykanie nie zatrzymali się na Hiroszimie – Japończycy nie poddawali się wystarczająco szybko, więc uderzyli także w Nagasaki”.

Minister spraw wewnętrznych Eli Yishai oświadczył, że celem obecnej operacji jest “odesłanie Gazy z powrotem do średniowiecza”.

Co niewiarygodne – honorowa przewodnicząca Izrelskiego Funduszu dla UNICEF, urodzona w Ameryce, prowadząca programy telewizyjne i radiowe matka 5 dzieci, Shalom Nir-Mozes, żona wicepremiera Izraela, stwierdziła iż nawet osoby całkowicie pasywne powinny “cierpieć” [chodzi zapewne o pasywnych Palestyńczyków – admin], wśród innych hańbiących, rasistowskich komentarzy [5]. O swoich palestyńskich sąsiadach izraelscy politycy mówią jako o “plugastwie” i “karaluchach”. Tyle o “braku jakiejkolwiek dyskryminacji…”

Obywatelstwo:

“Obywatele palestyńscy mieszkający w Palestynie poza miastem Jerozolima, a także Arabowie i Żydzi którzy, nie posiadając obywatelstwa palestyńskiego, mieszkają w Palestynie poza miastem Jerozolimą, po uznaniu niepodległości, zostaną obywatelami państwa w którym mieszkają i będą mieć pełne prawa obywatelskie i polityczne”.
“Miasto Jerozolima zostanie ustanowione jako corpus separatum w ramach specjalnego systemu międzynarodowego i będzie zarządzane przez ONZ…  aby chronić i zachować unikalne duchowe i religijne interesy na terenie miasta trzech wielkich światowych religii monoteistycznych – chrzescijańskiej, żydowskiej i muzułmańskiej; aby zapewnić porządek i spokój, zwłaszcza spokój religijny w Jerozolimie”.

W niedzielę 2 grudnia premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że Izrael będzie kontynuował budowę [osiedli] w Jerozolimie i wszędzie, gdzie uzna to za swe interesy strategiczne.

“Warunki w rozdziałach 1 i 2 deklaracji będą gwarantowane przez ONZ, i nie będzie w nich żadnych modyfikacji bez zgody Zgromadzenia Narodowego ONZ”.

ONZ, jak się wydaje, od 65 lat cierpi na głupotę.

“Działanie na zasadach niedyskryminacji międzypaństwowych linii kolejowych i dróg, usług pocztowych, telefonicznych i telegraficznych, portów i lotnisk uczestniczących w międzynarodowym handlu i usługach komercyjnych” – zinterpretowano widocznie jako bombardowanie lotniska, blokowanie portów, ostre ograniczenia wszelkiego dostępu drogą lub granicą i oblężenie niemal wszystkiego, wewnątrz i zewnątrz.

“Wspólna taryfa celna nie może ograniczyć swobody handlu między Państwami oraz między Państwami i Miastem Jerozolima”. Dalej: “Rada Współpracy Gospodarczej podejmuje starania w celu zabezpieczenia eksportu do Palestyny na zasadach sprawiedliwego i równego dostępu do rynków światowych”.

Jaki komentarz jest tu potrzebny?

Zobaczmy jeszcze poniżej:

“Arabowie i Żydzi mieszkający w Mieście Jerozolima, którzy podpisali zawiadomienie o zamiarze stania się obywatelami, Arabowie w Państwie Arabskim i Żydzi w Państwie Żydowskim, są uprawnieni do głosowania odpowiednio w Państwie Arabskim i Żydowskim”.
“Przyjęcie zobowiązania przez Państwo do powstrzymania się w stosunkach międzynarodowych od stosowania groźby lub użycia siły przeciwko integralności terytorialnej lub niepodległości politycznej jakiegokolwiek Państwa, lub jakikolwiek innych sposobów niezgodnych z celami Narodów Zjednoczonych”.
“Powinien być zagwarantowany swobodny dostęp, możliwość odwiedzania i tranzytu do Miejsc Świętych, zgodnie z obowiązującymi prawami, dla wszystkich mieszkańców i obywateli innego Państwa i Miasta Jerozolima, a także dla cudzoziemców, bez względu na przynależność narodową, z zastrzeżeniem wymagań bezpieczeństwa narodowego, porządku publicznego i dobrych obyczajów”.
“Miejsca Święte i budynki religijne i tereny muszą być zachowane. Nie są dozwolone żadne akty, które mogłyby umniejszyć ich sakralny charakter”.

Plan wysadzenia Meczetu al-Aksa (ok. 705 AD), trzeciego najbardziej świętego miejsca muzułmanów i Kopuły na Skale [Dome of the Rock], by wywołać duchowe przebudzenie w Izraelu i budowa Trzeciej Świątyni w Jerozolimie – przyszłej żydowskiej świątyni opisanej w Księdze Ezechiela – nie są zgodne z duchem Rez. 181 ZO ONZ.

Nie jest też zgodne pchanie się tam, jak to zrobił ówczesny premier Ariel Sharon i członkowie Partii Likud z tysiącem uzbrojonych strażników.

Albo oblężenie samego Kościoła Narodzenia (z 333 AD) w roku 2002, w “małym mieście” Betlejem.
W maju 2011 roku 50 izraelskich osadników zabarykadowało się w Grobie Józefa w Nablus.
4 grudnia 2012 roku po raz drugi zdemolowano meczet na terenie pod administracją palestyńską. Zapomnij “…porządek publiczny i dobre obyczaje (zachowanie) sakralnego charakteru” – naruszenia miejsc świętych są zbyt liczne, by je wymieniać.

W końcu UNESCO dokuśtykało i wpisało Kościół Narodzenia na Listę Światowego Dziedzictwa w czerwcu 2012 roku.

“Nie będzie żadnej dyskryminacji mieszkańców ze względu na rasę, religię, język czy płeć”. “Wszystkie osoby podlegające jurysdykcji Państwa mają prawo do równego traktowania”.

Jeśli chodzi o izraelską nonsensowną tezę o przejęciu “ziemi bez ludzi”, w Rez. 181 mówi się wielokrotnie o Palestynie, np:

“Komercyjne koncesje udzielone w odniesieniu do jakiejkolwiek części Palestyny przed przyjęciem uchwały przez Zgromadzenie Ogólne powinny nadal obowiązywać zgodnie z ich warunkami, chyba że zostaną zmodyfikowane na drodze porozumienia między posiadaczem koncesji a Państwem”.

Ponadto: ‘W deklaracji odnoszącej się do Państwa Arabskiego, słowa “przez Araba w Żydowskim Państwie” winny być zastąpione słowami “przez Żyda w Arabskim Państwie“.’

Jest tam dużo więcej ładnych, nic nie znaczących, deptanych nieustannie słów i paragrafów. Wymuszane wypędzenia z ojczyzny poprzez narodzenie się Izraela doprowadziły do tego, iż  populacja palestyńskich uchodźców należy do największych na świecie. Jest to co najmniej 6 milionów osób, z których najstarsze czekają ponad pół wieku na powrót do domu.

Zwracając się do ONZ przed głosowaniem 29 listopada, Mahmoud Abbas powiedział:

“Wzywa się dziś Zgromadzenie Ogólne do wydania świadectwa urodzenia rzeczywistości Palestyńskiego Państwa”.

I je wydali. W wyniku tego Izrael nie tylko powyrzucał zabawki, ale usiłował ukraść to świadectwo i spalić Urząd Rejestracji Urodzeń.

Ale czy w końcu działania w wyniku historycznego głosowania w historycznym dniu były początkiem globalnego przebudzenia na tę toczącą się, historyczną niesprawiedliwość?

W. Brytania, Francja, Hiszpania, Dania i Szwecja szybko wezwały izraelskich ambasadorów, by tak jak Australia i Brazylia, potępić te działania. Brytania i Francja wydają się spierać wzywając swoich ambasadorów w Izraelu. Rosja i Niemcy wyraziły sprzeciw wobec osadnictwa.

Na oficjalnym Twitterze rosyjskiego MSZ czytamy:

“Izraelskie budowy na terytorium palestyńskim zajętym w roku 1967 sa bezprawne, nieuznane i potępiane przez Rosję i opinię międzynarodową”.

Sekretarz ONZ Ban Ki-moon zabeczał słabo, że działania Izraela “. . . zadają fatalny cios procesowi pokojowemu”; widocznie nie zauważył, że proces zmarł i pochowano go dawno temu. Amerykańskie oświadczenie było przewidywalnie opieszałe: ‘kontrproduktywne”.

Ale Autonomia Palestyńska ogłosiła zamiar zmiany nazwy na Palestynę. Belgia ogłosiła podniesienie rangi Biura Delegacji Palestyńskiej do pełnej ambasady, z przedstawicielem w Brukseli w randze ambasadora. Uważa się, że inne kraje zrobią to samo.

I w poniedziałek 3 grudnia na ZO ONZ zagłosowano 174 do 6 o tym, ze Izrael ma “bez dalszej zwłoki” dołączyć do Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej i otworzyć swoje placówki nuklearne dla inspekcji Międzynarodowej Agencji Atomowej. [Aha! Już to widzimy! – admin]

Głosy przeciw: Izrael, USA i Kanada oraz 3 atole: Mikronezja (populacja 106,487) Palau (populacja 19,000) i Wyspy Marshalla (populacja 68,480). Tylko sześć krajów wstrzymało się od głosu. Czy Izrael wreszcie przekroczył linię? Możliwe jest, że cal po calu fala w końcu zawraca, “że stąd osiągnie się dalszy brzeg”? [Gajowy zachodzi w głowę, skąd się bierze prosyjonizm gdzieś na Wyspach Marshalla albo w Republice Palau… – admin]

Terytorialne straty Palestyny w latach 1946-2000.
Kliknij aby powiększyć

Odnośniki:

I polecam to: http://fzp.net.pl/opinie/kto-zaplaci-za-3-miliony-zydow [przyp. tłum]

Komentarze 3 do “Iluzja palestyńskiej państwowości: nieludzkość, bezprawie i wielkie złodziejstwo”

 1. Fran SA said

  Co to za panstwo, co nie ma konstytucji ( bo trzeba byloby wyznaczyc granice) nie ma wyznaczonych granic i … nie ma stolicy.
  Netanjahuj od dawna probuje zmusic Stany Zjednoczone, zeby przeniosly ambasade do Jerozolimy. Polska ambasada tez jest w Tel Awiwie. Oraz inne ambasady.
  Ambasady moga byc tylko w stolicy panstwa. Takie jest miedzynarodowe prawo i nikt tego na razie nie ma ochoty zmienic.
  Jerozolima zreszta nigdy nie byla stolica Izraela bo i Izraela nie bylo. Bibi tak sie kiedys rozpedzil, ze opowiadal jak to zydzi zbudowali Jerozolime! Widac Chazary nie znaja Biblii, ani Tory.
  Mnie juz malo rzeczy dziwi a jednak meczy mnie dlaczego swiat pozwala, zeby Izraelici pyskowali na bron bakteriologiczna w Syrii, podczas gdy sami z wielkim upodobaniem uzywaja na ludznosci cywilnej bomb fosforowych i z depleted uranium.

  No i rzadza Ameryka:

 2. marta15 said

  bardzo ciekawy artykul o wspol-udziale Palestynskiego Hamasu w ataku na rzad Syrii.
  http://www.deliberation.info/the-palestinian-zionists/

 3. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

Sorry, the comment form is closed at this time.