Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  I*** o Wypadek w Chorwacji…czy…
  revers o Wolne tematy (57 – …
  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  maasteer o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
  Doinformowany o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Ja o Wypadek w Chorwacji…czy…
  lesnick o Gulgowscy i kaszubski ren…
  bronek o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Andrzej Lepper
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  revers o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Agnieszka o Cywilizacja (Nie)Prawdy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Papież zadebiutował na Twitterze. “Niestety duża część wiadomości wysłanych do Benedykta XVI jest niegrzeczna, ironiczna a niekiedy obraźliwa”.

Posted by Marucha w dniu 2012-12-12 (Środa)

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI wysłał osobiście z tableta pierwszą wiadomość na swój profil na Twitterze. Wydarzenie to obserwowali wierni, zgromadzeni w Auli Pawła VI

Pierwszy tweet na profilu papieża brzmi: “Drodzy przyjaciele, z radością łączę się z wami przez Twittera. Dziękuję za wasze liczne odpowiedzi. Z serca wam błogosławię”.

Benedyktowi XVI siedzącemu przy tablecie asystowali przedstawiciele Papieskiej Rady Środków Społecznego Przekazu, wśród nich dwoje pracujących tam studentów.

Liczba użytkowników Twittera, którzy obserwują oficjalny profil Benedykta XVI w ośmiu wersjach językowych, zbliża się do miliona. W ostatnich dniach wysłano do papieża tysiące pytań i pozdrowień z całego świata.

W Watykanie poinformowano, że jeszcze w środę na profilu @pontifex pojawią się trzy odpowiedzi papieża, ale już nie wysłane przez niego osobiście. Kolejne krótkie komunikaty z fragmentami homilii, przemówień i orędzi mają być tam regularnie zamieszczane.

Portal Vatican Insider podał na podstawie analiz 20 tysięcy z wysłanych do papieża pytań, że prawie połowa dotyczyła religii, a 20 procent – kultury i sztuki. 16 procent użytkowników zadało pytanie na temat ekonomii i finansów, a 5 procent – przestępczości. Oprócz spraw ściśle związanych z wiarą poruszono także między innymi kwestie skandalu pedofilii, etyki seksualnej.

“Niestety duża część wiadomości wysłanych do Benedykta XVI jest niegrzeczna, ironiczna a niekiedy obraźliwa” – przyznali autorzy analizy, cytowani przez włoski portal. Już wcześniej zauważono, że obecność papieża na Twitterze wymusi z tego powodu dyskusję na temat ochrony jego wizerunku. (PAP)

KOMENTARZ BIBUŁY:

Nie jesteśmy w stanie zrozumieć po co Papież zgodził się – zapewne pod wpływem złego doradztwa – na zaistnienie na Twitterze. Co można przekazać za pomocą limitowanych przez system Twitter 140 znaków, albo lepiej: co PAPIEŻ może przekazać za pomocą 140 znaków? Jaką wartość mają dwuzdaniowe urywki z homilii?

Jaką to “dyskusję z Papieżem” szykują nam doradcy watykańscy, jeśli wiadomo, że na 99,9999999999999999999999999999999999999999999% pytań odpowiadać będą jacyś urzędnicy watykańscy czy młodzi a obeznani z nowinkami technologicznymi lecz tępi teologicznie wolontariusze. I jakie to dodatkowe nieporozumienia przyniesie, jak podzielą się internauci oraz ileż to obelżywych wpisów przeczytają przy okazji…

Owszem, należy angażować najnowocześniejsze środki technologiczne do Ewangelizacji, lecz wszystko należy rozważyć pod kątem ich przydatności, celowości, skuteczności. Tak, świat idiocieje i dla wielu współczesnych “młodych-wykształconych” wystarczy 140 znaków, lecz czy Papież powinien wychodzić naprzeciw tej rzeszy tą samą drogą, czy też raczej powinien być latarnią mądrości i wiedzy?

A nie lepiej było zaangażować swe środki na udoskonalenie istniejącej strony watykańskiej, a szczególnie usprawnienie funkcjonowania – prymitywnie działającej – wyszukiwarki?…

Za: http://www.fronda.pl
http://www.bibula.com

Komentarzy 15 do “Papież zadebiutował na Twitterze. “Niestety duża część wiadomości wysłanych do Benedykta XVI jest niegrzeczna, ironiczna a niekiedy obraźliwa”.”

 1. marta15 said

  w tzw miedzy czasie, kolejny ksiadz, Fr. Ortiz, opuscil SSPX i przylaczly sie do SSPX of Strict Observance.
  Wedlug niego poczynania biskupa Fellaya i jego pomagierow sa ZDRADZIECKIE i szykuje on wyprzedaz Bractwa na aukcji organziowanej przez heretycko-schizmatycka sekte watykanska zorganizowa po to aby zniszczyc wiare wsord ludzi, Prawdziwy, Swiety KK , oraz dac fundamenty pod budowej globalnej, lucyferianskiej „religii” ktora ma zapanowac wraz z nadejsciem Anty-Chrysta.
  http://www.traditio.com/comment/com1212.htm
  „Fr. Ortiz first off charges Bernie Fellay and his two Assistants, Niklaus Pfluger and Marc Nely, with failure in doctrine (heresy). He goes on to demonstrate that Fellay & Co. have NOT retracted their sellout of Sacred Tradition.
  Instead, they are prepared to REJECT Archbishop Lefebvre’s traditional Catholic principles and „redefine” Sacred Tradition
  IN ORDER TO o accommodate Benedict-Ratzinger and his New Order sect.
  Fellay & Co. have thus embraced Vatican II’s „weasel-wording,” in which Catholic doctrine is sold out by a Modernist „ambiguity,” in which everyone defines words as he wants, not as Catholics for two millennia have defined them..”

 2. marta15 said

  Bardzo drogi, znany, oficjalnie noszacy nazwe „KATOLICKI” Universytet w USA, Notre Dame utwarza organizacje
  homo-lesbijsko-bisex- transgender organizacje ,GLBTQ, dla biednych studentow, ktorzy deklaruja sie za takowych.

  „The University of Notre Dame has established a “GLBTQ” student organization.
  Notre Dame’s president, Father John Jenkins, on Dec. 5 accepted the Office of Student Affairs’ recommendation to “expand and enhance the support and services for students who identify as gay, lesbian, bisexual, transgendered and questioning (GLBTQ).” The recommendation includes the creation of a university-recognized student organization…”
  http://www.ncregister.com/daily-news/notre-dame-creates-glbtq-student-organization/

 3. marta15 said

  Jak widac zdrajcy, anty-papiezowi JP2 sie tez posmiertnie dostalo.
  http://www.fronda.pl/a/strona-na-facebooku-szkalujaca-jana-pawla-ii-zostanie-jutro-zamknieta-frondapl-dziekuje-za-wsparcie,24446.html
  Szkoda tylko, ze wielu z tych ludzi NEI rozumie ,ze sekta watykanska jaka przejela oficjalnie fizyczne struktury KK, to NIE jest Prawdziwy ,Swiety KK. Sekta ta ma za zadanie zniszczenie autentycznej wiary w Chrustusa i Jego Mistyczny KOsciol,, podkopanie autorytetu KK i przygotowanie duchowe motlochu na globalna /lucyferiankska Jedna religie NWO, jaka ma zostac wprowadzona. Zadanei swe sekta wypelnia bardzo dobrze. Niestey.
  Sekta watykanska to WROGOWIE Swietego, Tradycyjnego , Prawdzwiego Kosciola katolickiego ,
  ale wiekszosc kmiotkow z Facebooka tego NIE lapie.
  Pranie mozgownic zrobilo swoje.

 4. Tichy said

  Ech, co za głupota 😦

 5. marta15 said

  a tu jakies poganskie westalki udzielaja sie na Novus Ordo uczcie zwanej tez Msza Sw.

 6. marta15 said

  tu kolejny przyklad myslenia i NIEUCTWA oraz zupelneog braku wiary, jaki prezentuje wiekszosc tzw. posoborowego duchowienstwa.
  —-
  ..”ech Twój udział w życiu gminy żydowskiej przybliży Cię do Chrystusa
  Czyli ojcowie jezuici radzą..

  Szczęść Boże! Od roku uczę się hebrajskiego i pasjonuję się judaizmem. Czy to grzech, gdy biorę aktywny udział w życiu gminy? (nabożeństwa szabatowe, celebrowanie świąt, etc.)? Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź przed tegorocznym chanuka 😉
  Fascynując się tradycjami Narodu Wybranego pamiętaj, że Jezus Chrystus celebrował Szabat i uczestniczył w wielu innych świętach żydowskich. Niech Twój udział w życiu gminy żydowskiej przybliży Cię do Chrystusa. Zachęcam Cię również do poznania życia żydowskich wspólnot mesjanistycznych, które wierzą w Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Są one także w Polsce.
  Pozdrawiam
  Wojciech Żmudziński SJ

  Komentarz KNO:
  Taki drobny szczegół, że naród żydowski był NIEGDYŚ narodem wybranym ( w Polsce to „niedopatrzenie” skorygowano dopiero dwa lata temu ) oraz fakt, że Pan Jezus był wychowany w mozaizmie (religii mojżeszowej), a nie w judaizmie (faryzejskiej fałszywej pseudoreligii opartej na oszustwie i przekrętach) oczywiście dla ojca jezuity nie ma żadnego znaczenia. W jaki zaś sposób udział w życiu gminy żydowskiej używającej Talmudu pełnego bluźnierstw w stosunku do Naszego Pana – ma do Niego przybliżać – jest dla mnie niepojęte.”
  http://breviarium.blogspot.com/
  Ow „ksiezulo” popelnia straszwlie herezje poprzez aktywne uczestnictowo w nabozenstwach innowiercow, ( jeden z papiezy dogmatycznie okresli,l ZE WSZYSTKIE religie, oprocz JEDYNEJ,PRAWDZIWEJ religi katolickiej, sa diaboliczne) oraz poprzez promowanie owych zachowac czyli zgorszenie maluczkich.
  Ten wyksztalcony niby teologicznie idiota nie wie, ze Stare Przymierze zostalo UNIEWAZNIONE przez Chrystusa, ktory ustanowil Nowe Przymierze z ludem Wybranym, jakim sa czlonkowie Koscila Katolickego.
  Celebrowanie zwyczajaow, tradycji, nabozenstw, etc. Starego Przymierza Tradycyjny Kosciol Katolicki od zawsze uwazal za grzech smiertelny i ci co to robia szykuja sobie przyspieszony bilet do piekiel.

 7. nobody said

  To co pojawi się na profilu @pontifex z pewnością będzie ważne, gdyż treść tych komunikatów będzie dość mocno identyfikowana z Kościołem. Ciekawsze może być jednak to w jaki sposób będą te komunikaty komentowane. Czy przypadkiem się nie okaże że treści jednoznacznie obraźliwe będą traktowane jako „prawo do wyrażania własnego zdania” ?

 8. nnka said

  Reblogged this on Mistyka Życia.

 9. Tralala said

  komentarz Bibuly jest calkiem sluszny.

  ad 1
  ksiadz Ortitz po polsku :
  NOWA « HERMENEUTYKA » BISKUPA FELLAY’A – Czy Bractwo zmieniło swoje stanowisko ?

  za:http://zniepokalana.blogspot.fr/2012/12/nowa-hermeneutyka-biskupa-fellaya-czy.html

  jest tam tez ostani komentarz Kyrie, bp Williamsona.

 10. Jan said

  Krok po kroku kroczek po kroczku do celu – zniszczenia papiestwa poprzez „dostosowanie do świata”.

 11. Jan said

  Ad.6. Obawiam się, że aby pozostać w „pełnej ” łączności, już nie długo trzeba będzie przyjąć poglądy wymienionego Wojciecha Żmudzińskiego SJ

 12. Grażyna said

  Cały posoborowy tzw. „katolicyzm” – polega na wygnaniu Boga z życia ludzi. Tajniaccy Chazar-żydowscy „kapłani” sprowadzili na ludzi, na Chrześcijan – straszliwe nieszczęście oderwania człowieka od Stwórcy – od Boga!!!

  Teraz wielu tzw. „katolików” – modlą się do JP II i do innych trupów i do nieboszczyków!!!
  Bezsens, idiotyzm bezbożnictwa jest paląco widoczny nie tylko w zażydzonym programowo Radiu Maryja.
  Zastąpili kult prawdziwego Boga Stwórcy – kultem człowieka.
  Powtórzyli grzech biblijny pierwszych rodziców.
  Posoborowcy chcą (pod namową Szatanów) – aby człowiek był równy Bogu, aby nawet Boga przerósł i przewyższył!
  Skutki tej kolejnej diabelskiej niegodziwości i wielu zasadzek zastawionych przez szatanów na każdego człowieka – są widoczne gołym okiem w całej cywilizacji obecnie już tylko europejsatej.

  Niegdyś tu była Cywilizacja Chrześcijańska.

 13. marat15 said

  bardzo dobry film od obejrzenia.
  Opisuje dzialanosc misyjna jezuitow wsrod Indian Kanadyjskich.
  Swoja droga film ten burzy wizerunek Indian jako szlachetnych , pokojowo nastawionych Winetuu.
  Niektore sceny mroza krew w zylach.
  Takich misjonarzy juz nie ma ,bo posoborowie obecnie dialoguje ekumenicznie z demonicznymi „religiami” ,a nie nawraca.
  .http://www.youtube.com/watch?v=IYwBOW57OG4

 14. marat15 said

 15. marat15 said

  ciekawy artykul
  „A Soft SSPX Walking toward Its Suicide”.
  Powolny spacer SSPX w kierunku samobojstwa.
  http://traditioninaction.org/HotTopics/f065_Ortiz_1.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: