Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  Gazda o Realne problemy z ukraińskimi…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

13 grudnia – żydowskie zbrodnie

Posted by Marucha w dniu 2012-12-14 (Piątek)

Co Polacy powinni wiedzieć o 13 grudnia?

13.12.1927 r. – rozporządzeniem prezydenta RP nielegalnie usunięto w naszym godle krzyż z korony na głowie Orła Białego (wśród 14 osób podpisanych pod rozporządzeniem znajdują się podpisy I. Mościckiego, J. Piłsudskiego, K. Bartla – pierwszy premier po przewrocie majowym, mason, jeden z inicjatorów przewrotu). Ciekawe, czy wybrano by również 13 grudnia na usunięcie krzyża, gdyby powiódł się zamach stanu przygotowywany w 1922 r. przez Piłsudskiego i jego kompanów. Początkiem tego niedoszłego zamachu było zastrzelenie prezydenta G. Narutowicza przez E. Niewiadomskiego (obóz Piłsudskiego w agenturalny sposób wykorzystał do zamachu narodowca), co miało posłużyć Piłsudskiemu jako pretekst do rozprawienia się z obozem narodowym. O rezygnacji z zamachu stanu w 1922/23 r. zadecydował czynnik ekonomiczny. Niemiecka hiperinflacja przyczyniła się m.in. do inflacji polskiej marki wprowadzonej do obiegu w 1920 r. i obóz Piłsudskiego nie chciał obejmować władzy w trudnym momencie gospodarczym w obawie przed jej utrata w pierwszych po przewrocie wyborach. Dogodny moment nastąpił dopiero w 1926 r., gdy kolejne rządy ludowo narodowe ustabilizowały politykę pieniężną kraju.

W tymże 1927 r. pojawiły się na rewersie polskiego złotego, w zwieńczeniach skrzydeł Orła Białego gwiazdki (symbol masoński, dziś widnieje na unijnej chorągiewce) – żydowska „ludowa” władza pozostawiła je po 1945 r. i są do dziś.

12 grudnia 1970r. wieczorem radio i telewizja, a 13 grudnia 1970r. również prasa, podały informacje o wprowadzeniu podwyżek cen niektórych produktów – głównie żywności i opału. Były to przyczyny tzw. wydarzeń grudniowych, inspirowanych przez żydostwo, które od 1956r. dążyło do obalenia rządów W.Gomułki i do powrotu do władzy.
Podstęp żydostwa był zakrojony znacznie szerzej, bowiem opracowane przy współudziale żydowskich doradców ekonomicznych plany na lata 1971-1975 zakładały stworzenie ok. 1 mln miejsc pracy, gdy na rynku pracy miało pojawić się ok. 3 mln nowych pracowników. Zatem, PRL byłaby jedynym krajem obozu z potężnym bezrobociem.
Po starciach z MO 15.12.1970r. protesty robotnicze były właściwie zakończone. Dlatego 16.12.1970r. żydowski element w LWP (m.in. gen.W.Jaruzelski) wydał rozkaz strzelania do idących rano do pracy stoczniowców w Gdańsku (winnych tej zbrodni nie ustalono i nie osądzono do dzisiaj). Mimo to żydowski przewrót nie powiódł się, pierwszym sekretarzem KC PZPR został E.Gierek.

13.12.1981 r. rząd spadkobierców i pogrobowców żydo-bolszewizmu i trockizmu wprowadził w PRL stan wojenny. Sposób jego wprowadzenia był niezgodny nawet z prawem PRL. Sprawcy tej żydowskiej zbrodni do dziś są bezkarni i opływają w dostatek. A obaleni przez nich socjalistyczni przywódcy, ale o polskim rodowodzie, pod których rządami bezsprzecznie unowocześniono kraj, dzięki czemu Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce uprzemysłowionych państw świata (dziś PKB na mieszkańca daje Polsce 76 miejsce w świecie i ostatnie w Europie!) doznali od rządzącego żydostwa tego, co dziś jest udziałem Polskiego Narodu: E. Gierek zmarł zapomniany i prawie w biedzie, a P. Jaroszewicza zamordowano.

P. Jaroszewicz prawdopodobnie wszedł w posiadanie dokumentów o żydowskich współpracownikach Gestapo, których Niemcy zostawili w Polsce w 1945 r., a którzy później wysługiwali się żydowskiej „władzy ludowej” w PRL. Oprócz P. Jaroszewicza zamordowano w tym samym czasie kilku oficerów LWP, którzy razem z nim weszli w posiadanie tych dokumentów na tzw. Ziemiach Odzyskanych.

To, co nie udało się żydowskim trockistom w czerwcu 1956r., w marcu 1968r., w grudniu 1970r., w czerwcu 1976r., udało się 13.12.1981r. Od tego momentu, od 13.12.1981r. nastąpiło ugruntowanie żydowskich rządów w Polsce, które przejęły władzę w sierpniu 1980 r. w wyniku wielkiej manipulacji Polakami. Ta żydowska manipulacja nosiła nazwę NSZZ „Solidarność”. Nazwę „Solidarność” nosiła także judeomasońska loża B’nei B’rith powołana w Krakowie w 1892 r.

Jednak inicjatywa wymknęła się żydostwu spod kontroli i trzeba było aż zbrodni stanu wojennego, żeby żydobolszewia i jej potomstwo mogło utrzymać władzę nad Polakami. Trzeba tu przypomnieć list z grudnia 1981r. jednego z czołowych doradców „Solidarności”, syjonistycznego Żyda, B.Geremka, do KC PZPR z prośbą o wprowadzenie stanu wojennego i delegalizację „Solidarności”, ponieważ „Solidarność” zagraża istnieniu PRL. Syjonista Geremek już nie dodał, że w „Solidarności” dochodzi do przesilenia i żydostwo traci w niej władzę.

Po wprowadzeniu stanu wojennego żydo-władza zmusiła do opuszczenia kraju kilkaset tysięcy Polaków działających w „Solidarności”, nikt dokładnie nie policzył, ilu Polaków zamordowano z polecenia żydo-władzy gen. Jaruzelskiego i Kiszczaka.

Choć od 1989 r. żydobolszewia nie używa już rzeczownika „socjalizm”, ale „demokracja”, „kapitalizm” i „liberalizm”, to jednak jest to ta sama szowinistyczna, antypolska, syjonistyczna hołota. Od tego dnia żydowska władza i żydowskie media przy wsparciu filosemickich mętów niszczą Polski Naród i Polskie Państwo systematycznie i nieprzerwanie.

Analogie z 13.12.1981 r.

Analogia I

Księga Estery, 8.9
“Wrogowie Żydów ukarani”
W dwunastym miesiącu (12) to jest w miesiącu Adar (grudzień), trzynastego dnia, gdy rozkaz królewski i jego ustawa miały być wykonane, a wrogowie Żydów spodziewali się wziąć górę nad nimi, nastąpiła odmiana taka, że Żydzi wzięli górę nad tymi, którzy ich nienawidzili.
5. I zabili Żydzi wszystkich swoich wrogów mieczem, drogą zabójstwa i zagłady, i zrobili z tymi, którzy ich nienawidzili, co chcieli.

Analogia II

Jako trzynasty został spalony na stosie ostatni mistrz zakonu Templariuszy, protoplastów masonerii.

13.12.2003 r. został podpisany przez antypolski rząd SLD traktat akcesyjny o przystąpieniu Polski do UE.

Przy pomocy powszechnych żydowskich mediów Polacy zostali przeprowadzeni z jednego żydowskiego obozu do drugiego, od socjalizmu bloku radzieckiego do socjalizmu/liberalizmu UE. Pod wieloma względami jest to znacznie gorszy obóz od socjalistycznego, ponieważ żydowsko-trockistowska, lewicowa europejska judeomasoneria udoskonaliła metody wyniszczania narodów.

Polacy szli do UE jak owce na rzeź. Ale czy można się rodakom dziwić, skoro zachęcał ich do integracji z UE sam JPII Wielki, a Episkopat Polski wyrażał i nadal wyraża milczącą aprobatę?

13.12.2007 r. został podpisany w Lizbonie “nowy” traktat konstytucyjny UE, czyli wstępny akt likwidujący Państwo Polskie.

Jak pamiętamy miało to miejsce po wyborach parlamentarnych, w których usunięto z sejmu RP partie przeciwne traktatowi. A PO i PiS zawsze opowiadały się za integracją i unijną konstytucją bez referendum.

Pamiętajmy: Radio Maryja opowiadało się w ostatnich wyborach jednoznacznie za PiS, a przeciw LPR i Samoobronie. Tak, więc RM pośrednio opowiadało się – i opowiada nadal – za traktatem konstytucyjnym UE. Pozostaje to w całkowitej zgodzie z nawoływaniami JPII, którą polityczni głupcy i oszuści tłumaczą jako ewangelizacyjną wizję JPII dla Europy. Judeoeuropejska integracja ma również cichą aprobatą Episkopatu Polski.

Pamiętajmy także, że udział w wyborach do parlamentu UE i głosowanie nawet na pseudonarodowe ugrupowania służy wyłącznie robieniu frekwencji wyborczej i legitymizacji judeoeuropejskiemu totalizmowi. O Polsce i polskich interesach decydujemy w Polsce, a nie pośród judeoeuropejskiego lewactwa, czy lewoprawicy.

Jak będą traktowani sprawcy tych wszystkich zdrad i zbrodni na Polsce i Polakach? Miejmy nadzieję, że będą traktowani sprawiedliwie, odpowiednio do ich wkładu w niszczenie Narodu i Państwa Polskiego.

Dariusz Kosiur
http://wiernipolsce.wordpress.com

Komentarzy 47 do “13 grudnia – żydowskie zbrodnie”

 1. JO said

  Matka Polka Ma Racje, Stan Wojenny Musimy my oglaszac dzis, Zyc jak podczas Wojny- walczyc, Kazda decyzja Ma byc pod katem Walki o Rodzine, rod, Dom, ziemie, kazdego Polaka, Polske

 2. Jan said

  Dodam tyle,że ngłaśnianie zbrodni stanu wojennego przez wiadome gremia służy otumanieniu narodu i relatywizowaniu prawdy historycznej. Jeżeli ktoś myśli iż socjalizm, bądz komunizm nie był tworem masonerii to się grubo myli.

 3. Fran SA said

  W te tragiczna rocznice zastanawia brak publicznych wystapien i przemowien pana Walesy..
  Gardlo go boli? Czy sie zmeczyl?
  A moze sie biedaczek czegos wystraszyl?

 4. Kar said

  A moze sie biedaczek czegos wystraszyl?

  mogl miec zmaze nocna, …..na ktora jest juz chyba za stary…jest druga alternatwa, ze mial r o z m a z e (smarczyl na szybe i rozmazywal palcami wspominajac z lezka w oku jak bylo…)

 5. Radosław37 said

  Krótka, zwięzła i konkretna analiza. Każdy uczeń w Polsce powinien się z nią zapoznać.

 6. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 7. — By podywagowac , o sytuacji , ze JP.II byl Polakiem , dusza i cialem a w 1978 roku podczas pierwszej wizyty w Polsce glosil prawde zgodnie z interesem Narodu Polskiego . Baczcie wokol co sie dzieje i lekajcie sie bardzo Szatana , ktory sieci na was szykuje , niecne zamiary wzgledem Narodu Polskiego majac .
  Po pierwsze — prawdopodobnie nie zostal by papiezem .
  Po drugie — nie ta rola .

 8. 166 bojkot TVN said

  cytat z wątku: http://wps.nowyekran.pl/post/82883,13-grudnia-zydowskie-zbrodnie

  Kto zawsze jest w Polsce wygranym?
  Kto wygrał Powstanie Styczniowe?
  Z dziejów mojej rodziny wnioskuję, że zwyciężyło żydostwo. Było to na wileńszczyźnie, pradziad rwał się bić zaborców, okoliczni żydkowie starali się sprawiać wrażenie przyjaznych i usłużnych. Korzystając z plemiennych kontaktów międzypaństwowych zaproponowali dostawy nowoczesnych angielskich karabinów Whitwortha. Okoliczna szlachta z moim pradziadem na czele zebrała worki złota i kupiła kilkanaście karabinów każdy wartości folwarku. Żydkowie wzbogacili się przy prowizji 1000% i czekali na rozwój wypadków. Gdy carat odzyskał animusz żydkowie gremialnie zgłosili się na konfidentów i pomagali wyłapywać powstańców. W nagrodę dostali w dzierżawę majątki aresztowanych powstańców, z czasem zmienili nazwiska i prawem kaduka sprywatyzowali zagrabione majątki. Dopiero po akcji generała Żeligowskiego żydek nazywający się wówczas Mazowiecki uciekł do bolszewików i dziadek mógł wrócić do rodzinnego domu. Dzisiaj apiać siedzi tam żydek o litewskim nazwisku. Czy w powojennej Polsce nie mamy podobnej sytuacji? Po każdy zrywie Narodu wygrywają żydkowie.
  nadużycie link skomentuj
  Rusticulus

 9. 166 bojkot TVN said

  cytat z wątku: http://wps.nowyekran.pl/post/82883,13-grudnia-zydowskie-zbrodnie

  Kto zawsze jest w Polsce wygranym?
  Kto wygrał Powstanie Styczniowe?
  Z dziejów mojej rodziny wnioskuję, że zwyciężyło żydostwo. Było to na wileńszczyźnie, pradziad rwał się bić zaborców, okoliczni .ydkowie starali się sprawiać wrażenie przyjaznych i usłużnych. Korzystając z plemiennych kontaktów międzypaństwowych zaproponowali dostawy nowoczesnych angielskich karabinów Whitwortha. Okoliczna szlachta z moim pradziadem na czele zebrała worki złota i kupiła kilkanaście karabinów każdy wartości folwarku. .ydkowie wzbogacili się przy prowizji 1000% i czekali na rozwój wypadków. Gdy carat odzyskał animusz .ydkowie gremialnie zgłosili się na konfidentów i pomagali wyłapywać powstańców. W nagrodę dostali w dzierżawę majątki aresztowanych powstańców, z czasem zmienili nazwiska i prawem kaduka sprywatyzowali zagrabione majątki. Dopiero po akcji generała Żeligowskiego żydek nazywający się wówczas Mazowiecki uciekł do bolszewików i dziadek mógł wrócić do rodzinnego domu. Dzisiaj apiać siedzi tam żydek o litewskim nazwisku. Czy w powojennej Polsce nie mamy podobnej sytuacji? Po każdy zrywie Narodu wygrywają .ydkowie.
  Rusticulus

 10. Arek said

  Nie udało się przodkom, jak nam ma się udać?

 11. Przecław said

  ad 8
  Jak bardzo głęboko jest ta głupota zakorzeniona w narodzie niech służą przykłady, skądinnąd szczerych i niegłupich patriotów jak prymas Wyszyński lub P.Jasienica, którzy lubowali się posługiwać demagogią o rzekomej niezbędności powstania styczniowego. Nie mówiąc już o Piłsudskim, którego trudno jednak nazwać kimś więcej niż agentem.

 12. Przecław said

  dosyć podobnie jest Z mitami konfederacji barskiej, Kościuszki, powstania listopadowego, p.warszawskiego, skutecznie blokujących myślenie Polaków. W głoszeniu tych dołujących nas mitów przoduje PiS, a sam prezes Kaczyński dopiero wczoraj produkował się pod pomnikiem Piłsudskiego.

 13. 166 bojkot TVN said

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/82926,zyczenia-swiateczne-dla-wrogow

 14. JO said

  Ad.11. 12. Zgadzam sie. Dodalbym do tego Tewolucje Solidarnosciowa na czele Ktorej Stal Jan Pawel II. To wlasnie ten Papiez skutecznie BLOKOWAL zdrowe Myslenie Polakow. Zarazil On Polakow Duchem Modernizmu na Bazie WLASNIE Romantyczmej Filozofii wpajanej Przez Takich Herosow Jak Pilsudski, ktorego Dobra karykatura oddajaca te postac we wspolczesnosci byl ( juz Bogudzieki Spalony, odkryty..) Lech Walesa.

  Jan Pawel II Przebil Wszystkich dotychczasowych ZDARAJCOW, Ignorantow Narodu Polskiego

  Upadek Nasz jest w Wielkiej Mierze za Jego Przyczyna I Jego Nominowanego Judeoepiskopatu.

  Polacy Powinni Powywieszac 80 procent Judeoepiskopatu. powinni sie Suchac Prawdziwych Katolickich Ksiezy . Tylko te Droga Polska Moze sie odrodzic.

  Poki co Nowy Romantyk jest na Scenie Katolickiej. Uwazam za takiego Ksiedza Natanka I jak Natanek….

  Polska Prowadzona jest do Zaglady. Kazdy , nawet Tradycjonalista Polski Pracuje za Slabo…

  Wszedzie jest postrewolucyjny Liberalizm, ktory w zdezeniu z Wszechobecnym Talmudem I Jego Przednia Flanka Religia Muzeumanska, powoduje, ze NIE POTRAFIMY SIE BRONIC.

  Coz, ze Jest Nawet Bractwo Piusa X, skoro MY TRADYCJQONALISCI, nie POTRAFIMY stoworzyc Panstwa w Panstwie a Zyjemy w Talmudzie, pod dyktando Talmudu. Chodzimy ubrani w Filozofii Nudystycznej , Oswieceniowej… Robimy interesy z talmudzistami I kupujemy od nich Towar I I’m sprzedajey, co czyni, ze iCh wspieramy I zabijamy samych siebie Wlasna Praca I jej wytworem, pieniedzmi, ktore Talmudzisci przechwytuja I kierujea nowoczesne Metody Nas Zabijania, Dzieki tym pieniadzom przeciwko NAM

 15. yokmokk said

  Radosław 37 – OK !

 16. p.e.1984 said

  W kwestii powstania styczniowego polecam tekst Żydzi a Powstanie Styczniowe w 1863 r. i jego planowo antypolski wymiar.

  Pan Kosiur popełnia w tekście kilka poważnych błędów. Błędem podstawowym jest teza o odzyskiwaniu przez Polaków wpływu na Solidarność. Odsunięcie trockistów z KOR nie czyniło Solidarności ruchem polskim, bo drugi garnitur Żydów działał tam i bez KOR. Kolejnym błędem jest założenie, że po odsunięciu KOR (tylko w niektórych rejonach) Solidarność służyła interesowi narodowemu. To nie jest prawda. Solidarność nadal rujnowała polską gospodarkę, stawiała rodziny polskie na krawędzi głodu, a polskie miasta narażała na brak centralnego ogrzewania zimą. Solidarność miała tyle samo sensu, co Powstanie Styczniowe – czy to z Żydami, czy bez. Było emanacją polskiej głupoty politycznej i nieliczenia się z sytuacją geopolityczną przez paru związkowych warchołów pokroju Rulewskiego, którym się wydawało, że jak poślą robotników z pięściami na czołgi Układu Warszawskiego, to „kremlowskie kuranty zagrają Mazurka Dąbrowskiego”. Solidarność schyłku 1981 to warcholstwo i licytowanie się związkowych kacyków na odwagę i roszczenia. Wiara, że jakimś cudem obalą władze PZPR i podżegając robotników w całym Układzie Warszawskim do naśladowania „kolorowej rewolucji” unikną reakcji ZSRR. Żeby wierzyć, że ZSRR pozwoli na taki precedens po tym, jak ogłosił Doktrynę Breżniewa trzeba było upaść na głowę. Albo kierować się interesami innych narodów niż polski.
  Pan Kosiur błądzi nazywając stan wojenny żydowską zbrodnią na narodzie polskim. Żydowską zbrodnią na narodzie polskim była Solidarność. Stan wojenny był tylko nieuchronną konsekwencją antypolskich procesów społeczno-politycznych zainicjowanych przez Żydów a kontynuowanych przez Żydów i polskich głupców. Pan Kosiur raczył również pominąć taki drobiazg, że część KOR dogadywała się z PZPR, a część podjudzała do eskalacji roszczeń i eskalacji protestów. To robił np. Kuroń.

  Pan Kosiur powinien również pamiętać o tym, że środowiska narodowe poparły stan wojenny – także „endokomuna” i „moczarowcy” w kraju – co doprowadziło dość niespodziewanie dla KOR do polonizacji ruchu antysolidarnościowego i mogło doprowadzić do przejęcia sterów przez Polaków – tym razem sterów po stronie władzy, a nie po stronie rewolucji. KOR-owcy to zagrożenie szybko zdiagnozowali – oto jedna z ich reakcji: Niedoszły sojusz Macierewicz – Jaruzelski. Wprawdzie inicjatywa pana Antoniego pozostała bez odzewu, ale jak się okazało w Magdalence i przy Okrągłym Stole autentycznie narodowych sił polskich już nie było – całą „pulę” zgarnęły KORniki. Ot – „mądrość etapu”. Retoryka narodowa była potrzebna w 1981, ale w 1989 Polacy mogli już tylko zawadzać przy podziale tortu pomiędzy KORem, nieopozycyjnymi „puławianami” i międzynarodówką finansową.

  Tak więc Panie Dariuszu – ostrożnie z waleniem w stan wojenny, bo on był mądrością narodową, dla której alternatywą było tylko morze krwi. Polskiej, nie żydowskiej – mimo, że „patriotycznym demonstracjom” Solidarności, jak <a href="„w 1863 r. ton nadawali (lub wyznaczyli kierunek radośnie kontynuowany przez polskich durniów) Żydzi.

 17. Stolnik said

  http://www.echochrystusakrola.net
  wrzesień 2012

  Panie Jezu – co dalej z INTRONIZACJĄ? Co powinniśmy uczynić w pierwszą rocznicę umieszczenia Twojego pięknego wizerunku w Częstochowie oraz nałożenia złotej korony na Twoją Przenajświętszą głowę? Twój piękny wizerunek nie jest umieszczony dla wiernych, lecz zamknięty w ciemnicy. Jest to bardzo przykre, że uwięzili Ciebie Twoi kapłani. To jest niepojęte, że duchowni ludzie, Bogu oddani ludzie nie chcą STWÓRCĘ

  Pan Jezus:.
  ” Intronizacja jest blokowana przez przeciwne jej siły: masońskie – najgorszego Mojego wroga.
  Oni mają różne sposoby na zawładnięcie umysłami i sercami ludzkimi, ponieważ są w Moim Kościele już na najwyższych stanowiskach. Ja nie muszę mówić nazwisk, ale to przede wszystkim widać. Wszyscy możnowładcy tego świata są Moimi wrogami, bo nie chcą zaprosić Mnie do współrządzenia światem. Na świecie ziemskim panuje dwa duchy: DUCH ŚWIĘTY i zły duch ciemności, więc proste tłumaczenie:
  Tam gdzie nie ma odwołania się do Boga – jest szatan.
  To teraz widzicie, czy w Konstytucji państw jest odniesienie się do Boga? Jeśli w jakimś państwie w konstytucji jest BÓG wymieniony, to jest jeszcze jakaś wolność.
  Tam, gdzie nie ma BOGA w dokumentach – nie ma wolności. Przecież to widać.
  Wszystko zależy od człowieka, kogo będzie słuchał i jak będzie reagował. Powtarzam:
  „TYLKO BÓG – JEZUS CHRYSTUS – KRÓL ”
  zagwarantuje pokój, spokój, ład i miłość na ziemi, – nikt więcej.
  Nie będę KRÓLEM – będzie rządził szatan i śmierć, i to już widać nawet u Redemptorystów.
  A ONI ZROBILIBY NAJWIĘCEJ DOBREGO, BO MAJĄ GŁOS NA CAŁYM ŚWIECIE, ale przecież nie chcieli pomóc wam, gdy były wybory, zamknęli usta sobie i wam. Jezus – Król”

 18. Niedaleko said

  Ad. – 9 „Okoliczna szlachta z moim pradziadem na czele zebrała worki złota i kupiła kilkanaście karabinów każdy wartości folwarku.”
  Ciekawe czy dostali towar najlepszy czy ten który w innych krajach ydkowie nie mogli sprzedać lub kupili tanio bo miał wady !!!!

  To świetny anegdot dla młodych by zrozumieć sprawę „międzynarodowca”. Kluczowa fraza w moim zdaniu jest
  „Korzystając z plemiennych kontaktów międzypaństwowych zaproponowali dostawy nowoczesnych angielskich karabinów Whitwortha.”

  „plemiennych kontaktów międzypaństwowych” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Które cały czas pracują, tylko nie na korzyść narodu Polskiego.

 19. NC said

  Ad 18: „społeczność miedzynarodowa”

 20. Przecław said

  #16.
  Panie P.e.1984. A czy Pan nie wie, że „Solidarność” począwszy od sierpnia80, a może i wcześniej, to tylko kolejna odsłona tego samego spektaklu, w którym za sznurek od kurtyny pociągała ta sama ręka ?
  Można wskazać na jedną z poprzednich odsłon, w której odwołano Jaroszewicza, po to aby złamać 10-letni duumwirat z Gierkiem. Przewidywane odejście Babiucha usunęło Gierkowi jego główną podporę.
  Mimo negatywnego doboru we wszystkich dziedzinach aktywności PRLu lat 70-ch, Polska rosła i umacniała się tak pod względem biologicznym jak i gospodarczym, co z pewnością było solą w oku „społeczności międzynarodowej”.

  W tym aspekcie to co się dzieje od sierpnia 80 do chwili obecnej ma jeden wspólny mianownik – zapaść.

 21. zofia said

  Warto to posluchac.

 22. marta15 said

  bardzo ciekawy artykul
  http://www.deliberation.info/zionism-more-than-traditional-colonialism-and-apartheid/

 23. — Pan P.E. 1984 — Tak dla panskiego komentarza .
  Solidarnosc nigdy — ani pierwsza , druga , czy ta co do dzisiaj zasmieca scene polityczna w Polsce , nie byla organizacja Narodu Polskiego . Uczestniczacy w niej Polacy , to otumanieni , tak zwani pozyteczni idioci .

 24. 166 bojkot TVN said

  23/GPP
  O przepraszam!
  Z pierwszą Solidarnością wyszedł nieprzewidziany numer. Otóż prawdziwi inicjatorzy nie przewidzieli takiej masowości i tego, że coraz to nowi członkowie potraktują hasła poważnie i dosłownie. I sprawa się rypła, trzeba było uciąć łeb tej hydrze, bo pierwsza Solidarność wyślizgnęła się cwaniakom.

 25. wi42 said

  Re:21 Zofia

  Czy ktos po obejrzeniu wywiadu wierzy w sugestie internetowe, ze Jaruzelski byl „kukla NKWD”?

 26. Fran SA said

  Ad.16
  P.e.1984.

  Jest to chyba najlepsza ocena kolejnej tragedii polskiego narodu.

 27. 166 bojkot TVN said

  26/16
  Bzdury.
  Polegające na przekonaniu, że były tylko 2 wyjścia.
  Otóż gen. Jaruzelski jako przywódca państwa mógł ogłosić wybory w 1981 roku zamiast stanu wojennego. Po ogłoszeniu stanu wojennego NIC SIE NIE POPRAWIŁO. WRĘCZ PRZECIWNIE. Codziennością był ocet, kartki na mięso, cukier, 20-stopień zasilania i długie przerwy w dostawie prądu, nawet w dużych miastach w mroźną zimę, brak papieru toaletowego, skarpetek podpasek, majtek rajstop.
  Żenujące są wspomnienie z zesłania – hartowały ducha …..
  Tylko ciężki dureń może chwalić Jaruzela za stan wojenny i cofnięcie całego narodu w rozwoju, zabranie kilku rocznikom młodzieży możliwości rozwoju, wyjazdów za granicę. Ludzie, którzy nigdy niczego nie hodowali, musieli w ogródkach przydomowych hodować kury, króliki, nutrie, żeby mieć co jeść.
  Ten filmik jest wyjątkowo tendencyjny, zrobiony przez dziennikarza „Przeglądu”
  Dla odtrutki trzeba sobie obejrzeć

 28. 166 bojkot TVN said

  Stan wojenny to nie zabawa – to była tragedia dla członków Solidarności tych internowanych bez sądu, nie dla picu jak Michnik Mazowiecki, Komorowski i Wałęsa, tylko w więzieniach ze zbrodniarzami. Potem ci nieprzekupni dostali wilczy bilet z własnej ojczyzny. TO ICH TRZEBA PYTAĆ CO SĄDZĄ O STANIE WOJENNYM, a nie zbrodniarza Jaruzelskiego, ukazywanego teraz jako wybawiciela, bo wybawić nas niby miał od większej zbrodni, dużo większych zbrodniarzy.
  Stawia to tak myślących w kręgu bezbronnych durniów, niewolników, bezwolnych eunuchów, którzy nie potrafią, nie chcą, boją się bronić, i dla swojej niewolniczej idei wola pozostać eunuchami.
  Cały film „Towarzysz generał idzie na wojnę” – niezależnie od sieci, warto kupić, by dofinansować autora

 29. 166 bojkot TVN said

  Tu ocena członka „Solidarności”
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/42548-nasz-wywiad-adam-borowski-do-generala-jaruzelskiego-sluzyl-pan-obcemu-imperium-zdradzil-pan-interes-polski

 30. 166 bojkot TVN said

  i jeszcze trzeba dodać, że TVP w przeddzień rocznicy stanu wojennego wyemitowała komedię „Rozmowy kontrolowane”, UB-ecki paszkwil kompromitujący „Solidarność”

 31. Fran SA said

  27
  166 Bojkot
  Polska nie miala chyba nic do powiedzenia, nie mowiac o jakichkolwiek ‚wyjsciach’. Najlepszy dowod, ze nawet zaopatrzenie nie zalezalo od polskich wladz ( jakichkolwiek). Sankcje byly nalozone na Polske przez panstwa Zachodnie.
  Nie wymysla sie od ‚ciezkich durni’ osob, ktore maja inne zdanie, czy inne wiadomosci. Wystarczy posluchac przemowienia Reagana!
  Prosze mi wytlumaczyc jak to sie stalo, ze niektorzy ‚przywodcy’ Solidarnosci gnili w wiezieniach, a taki Walesa garowal w palacu i przyjmowal rozne podejrzane delegacje z Zachodu. ( I podobno walczyl z komuna) A Kiszczak placil rachunki.
  A potem dostal jeszcze Nagrode Nobla w uznaniu zaslug. Jakich zaslug?
  Czy takich samych jak Mandela?

  Nie wiem, czy Jaruzelski to zbrodniarz czy bohater. Bojkot tez nie wie. Jakos dyskusje na temat roli Bolka z dlugopisem i jego roli w tej calej tragedii sa nadal tabu.

  I wiadomo, ze Sowieci nie mieli zamiaru wkroczyc do Polski.
  Czasami bardzo trudno jest odroznic informacje od propagandy.

 32. 166 bojkot TVN said

  31/fran
  Niech sobie Fran poczyta o kopalni „Wujek” i śmierci księży od bł. Popiełuszki począwszy.Ktoś musiał wydać rozkaz „uciszyć” a wówczas tego typu politykę prowadził Jaruzelski i to on, dokładnie jak Stalin i Hitler jest odpowiedzialny za zbrodnie, które wówczas się działy.
  Gdyby się podał do dymisji, na znak sprzeciwu, jako przyznanie się, że nie dopilnował służb, które po kolei mordowały księży i niewygodnych ludzi, wówczas mógłby udawać, że nie ma z tym nic wspólnego.

  Nie wiem co się Wam ludzie dzieje w mózgach, że usiłujecie wybielać zbrodniarzy, którzy zawłaszczyli Polskę i ciągle robią sobie jaja ze sprawiedliwości i nas wszystkich.!?!?

 33. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2012/12/14/13-grudnia-zydowskie-zbrodnie/ […]

 34. 166 bojkot TVN said

  http://www.prawica.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=688:na-zodzieju-generalska-czapka-gore&catid=38:opolityce&Itemid=57

  Punktualne przed rocznicą wybuchu stanu wojennego jego sprawca, rosyjski namiestnik w Polsce, idzie do szpitala.

  Pan generał jest wrażliwy na hałas. A może duszą go zmory pomordowanych z jego rozkazu Polaków? Jako Generał-Gubernator Prywislańskiego Kraju cieszy się szacunkiem ze strony Okrągłostołowców i pogardą ze strony Polaków mimo „prawd” w rodzaju, że większość z nich rzekomo pochwala wypowiedzenie wojny narodowi pamiętnego 13 grudnia. Chociaż wszystko możliwe w kraju, w którym większość młodych ludzi (o czym pisałem) nie ma pojęcia kto, kogo i kiedy zamordował w Katyniu. Polacy nie znają historii, bo tak chce „europejski” rząd. Na tym tle janczar z ulicy Ikara może uchodzić za bohatera.

  A przecież na Ikara mieszkała kiedyś prawdziwa polska bohater narodowa, niezmordowanie aktywna do swych ostatnich chwil: Halina Martinowa. Był to jej dom rodzinny, którego zwrotu „niepodległe i wolne Państwo Polskie”, jak nazywa się II PRL, Martinowej odmówiło. Kolaborant Kremla korzysta w Polsce z większych praw niż żołnierz AK. W 1940 roku Martinowa, absolwentka warszawskiego SGGW, została żołnierzem ZWZ, a od 1943 roku kierownikiem powstałej na obszarze AK Komendy Społecznego Komitetu Antykomunistycznego – departamentu „R”. Po krótkim epizodzie w okupowanej przez Rosję po 1945 Polsce zbiegła do Anglii ratując życie, które poświęciła na pracę w placówkach historycznych AK i zbieranie materiałów na temat Powstania Warszawskiego i dokumentacji bohaterskich czynów AK i Szarych Szeregów. Nie udało się jej mimo starań powrócić do rodzinnego domu, w którym od 30. lat mieszka gen. Jaruzelski.

 35. zofia said

  ad25 wi42
  Jednego jestem pewna,ze inf. o rzekomym agencie ktory zabil WJ i wstapil do wojska pod jego nazwiskiem rozsiewa b prymitywna grupa a jeszcze b prymitywni Polacy w to wierza.
  Mysle ze WJ jest Polakiem komunista, zolnierzem walczacym z Niemcami a w LWP niewiele mogl zrobic jesli od 1949 do 52 r Stalin wyslal 36 generalow i 230 pulkownikow obsadzajac nimi kluczowe stanowiska w wojsku. Wiadomo jakiego pochodzenia skoro Solidarnosc oskarzyla WJ o czystki w wojsku po 68`.
  Sytuacja gospodarcza kraju byla tragiczna sowieci zagrozili zakreceniem kurka z ropa

 36. Fran SA said

  32. 166 Bojkot
  ‚Mane, tekel, ufarsim’ dla Polski bylo wypisane duzo, duzo wczesniej niz tragedia kopalni Wujek.
  Mnie sie wydaje troche podejrzana ogromna, nieprawdopodobna kampania przeciwko Jaruzelowi.
  Inni przywodcy tych ‚wielkich zdarzen’ oraz architekci awantury glaskaja sie po tlustych brzuchach i nadal wioda zywot trutni i szerszeni..odporni na wstrzasy i krytyke gawiedzi.

 37. zofia said

  Wg tego co mowia osoby bedace blisko R Kuklinskiego byla grozba wejscia Sowietow jesli WJ nie opanowalby sytuacji.

 38. 166 bojkot TVN said

  37/Zofia
  Zofia jest zoną Jaruzelskiego?

 39. 166 bojkot TVN said

  Ze strony http://www.wojciech-jaruzelski.pl/main.php?dzial=2&sub=3
  166 wybrało okres 1980-1989 jako najbardziej związany z czasem dzisiejszym. Pomijam już fakt, że diariusz pisany jest w osobie trzeciej, czyli to nie generał o sobie, ale jakiś ktoś, albo on sam tak o swojej historii – szczerze.
  Piękne zestawienie co to się działo z udziałem W.Jaruzelskiego. Co się kryło za spotkaniami, co wynikało z wizyt – powinniśmy wiedzieć, ale zapewne stanowi to tajemnice państwową, która musi poczekać do czasów, kiedy pojawi się pierwszy polski rząd. Szczególnie często spotykał się z prymasem Glempem. Poza tym widać jak się po 89 przestawił na zachód ….. 166 nie zauważyło spotkania w NY z żydowskim bankierem ..
  (….)
  11-15 lutego 1980 r. W.Jaruzelski bierze udział w obrach VIII Zjazdu PZPR.

  Wrzesień 1980 r. W.Jaruzelski uczestniczy w ćwiczeniach wojsk Układu Warszawskiego „Braterstwo Broni ’80” w Magdeburgu.

  Styczeń 1981 r. W.Jaruzelski członkiem Prezydium Ogólnopolskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu (OK FJN) (do końca istnienia FJN).

  10 luty 1981 r. Sejm powierza W.Jaruzelskiemu funkcję Prezesa Rady Ministrów. Nowy Premier przedstawił 10-punktowy program złagodzenia bieżących trudności w zaopatrzeniu ludności w podstawowe towary i usługi konsumpcyjne, poprawy ochrony zdrowia, nasilenia walki ze zjawiskami patologii społecznych a zwłaszcza z alkoholizmem, zahamowania tendencji spadkowych w produkcji rolnej, przemysłowej, uporządkowania procesów inwestycyjnych oraz wykonania zadań eksportowych. W.Jaruzelski w swoim przemówieniu w Sejmie zwrócił się z apelem o zaniechanie akcji strajkowych: „Zwracam się w tym momencie o trzy pracowite miesiące – 90 spokojnych dni. Czas ten pragniemy wykorzystać dla porządkowania najbardziej elementarnych spraw naszej gospodarki, dla dokonania remanentów >pozytywównegatywów<, podjęcia najpilniejszych problemów socjalnych, nakreślenia i zapoczątkowania realizacji programu stabilizacji gospodarki kraju oraz dalekosiężnej reformy gospodarczej" – powiedział między innymi.

  Luty 1981 r. (do stycznia 1986 r.) W.Jaruzelski przewodniczącym Komisji ds. Reformy Gospodarczej.

  22 luty – 3 marca 1981 r. W.Jaruzelski wraz ze Stanisławem Kanią przebywają w Moskwie na obradach XXVI Zjazdu KPZR (w przerwie obrad W.Jaruzelski wraca do Warszawy i reaktywuje w tym czasie Komisję do Spraw Walki z Alkoholizmem przy Radzie Ministrów oraz zapoznaje się z trudnościami zaopatrzeniowymi dzielnicy Wola w Warszawie; następnie znów wraca do Moskwy na zakończenie zjazdu).

  4 marca 1981 r. Spotkanie polsko-radzieckie na Kremlu z udziałem S.Kani i W.Jaruzelskiego.

  10 marca 1981 r. Spotkanie W.Jaruzelskiego z L.Wałęsą.

  Marzec 1981 r. W.Jaruzelski uczestniczy w ćwiczeniach wojsk Układu Warszawskiego "Sojuz-81" (trwających do 7 kwietnia). Na zdjęciu poniżej z ministrami obrony państw członków UW. Na pierwszym planie minister obrony Czechosłowacji – gen. Martin Dzur.

  20 marca 1981 r. Spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec: Hansem Dietriechem Gensherem.

  21 marca 1981 r. W.Jaruzelski powołał rządową komisję pod przewodnictwem J.Bafii do zbadania wypadków bydgoskich.

  26 marca 1981 r. Spotkanie premiera Jaruzelskiego z prymasem S.Wyszyńskim na temat aktualnej sytuacji w kraju.

  3 kwietnia 1981 r. Poufna wizyta w ZSRR. Rozmowy W.Jaruzelskiego i S.Kani z J.Andropowem i W.Ustinowem w Brześciu nad Bugiem.

  10 kwietnia 1981 r. W.Jaruzelski zwrócił się do Sejmu z wnioskiem o uchwalenie zakazu akcji strajkowych na okres 2 miesięcy. Sejm poparł premiera.

  1 maja 1981 r. Udział w tradycyjnym pochodzie pierwszomajowy

  30 maja 1981 r. W.Jaruzelski i S.Kania spotykają się z dowódcą sił zbrojnych Układu Warszawskiego marszałkiem Kulikowem.

  1 czerwca 1981 r. Spotkanie W.Jaruzelskiego z watykańskim sekretarzem stanu kard.A.Casarolim, specjalnym wysłannikiem papieża Jana Pawła II na uroczystości pogrzebowe prymasa S.Wyszyńskiego.

  10 czerwca 1981 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na XI Plenum KC PZPR

  4 lipca 1981 r. W.Jaruzelski przyjmuje przybywającego w Polsce ministra spraw zagranicznych ZSRR A.Gromykę.

  11 lipca 1981 r. Spotkanie W.Jaruzelskiego z prymasem J.Glempem.

  14-20 lipca 1981 r. IX Nadzwyczajny Zjazd PZPR. Na zdjęciu poniżej W.Jaruzelski przewodniczy jego obradom.

  Na IX zjeździe z inicjatywy W.Jaruzelskiego powołano tzw. "Komisję Kubiaka" (przew: prof. Hieronim Kubiak) do wyjaśnienia przyczyn kryzysów w PRL która staje się początkiem rozwoju idei porozumienia narodowego. W.Jaruzelski jako jeden z 4 dotychczasowych członków Biura Politycznego (obok S.Kani, K.Barcikowskiego i S.Olszowskiego) ponownie wybrany do jego 15-osobowego składu.

  13 czerwca 1981 r. W.Jaruzelski występuje na I Krajowym Zjeździe Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych.

  8 sierpnia 1981 r. W.Jaruzelski przyjmuje marszałka ZSRR W.Kulikowa.

  14 sierpnia 1981 r. Spotkanie W.Jaruzelskiego i S.Kani z L.Breżniewem na Krymie. Omówiono sytuację w Polsce. ZSRR podjął decyzję o przesunięciu spłat zadłużenia na następne 5-lecie i o dodatkowych dostawach surowców i towarów

  17 września 1981 r. W.Jaruzelski i S.Kania przyjęli ambasadora ZSRR B.Aristowa, który przekazał oświadczenie KC PZPR i rządu ZSRR nt. inspirowanej przez opozycję antysocjalistyczną w Polsce "fali antyradzieckości , sięgającej niebezpiecznego poziomu".

  16 października 1981 r. Decyzją IV plenum KC PZPR W.Jaruzelskiego po złożeniu rezygnacji przez S.Kanię wybrano na stanowisko I Sekretarza KC PZPR. (będzie nim do lipca 1989 r.). W tajnym głosowaniu za kandydaturą Generała głosowało 179 osób, przeciw 4. Po wyborze na stanowisko I sekretarza W.Jaruzelski spotkał się w ciągu tygodnia z przedstawicielami prawie wszystkich sił politycznych i społecznych w kraju.

  19 października 1981 r. Telefon z gratulacjami od L.I.Breżniewa

  21 października 1981 r. Spotkanie W.Jaruzelskiego z prymasem J.Glempem.

  30 października 1981 r. W.Jaruzelski występuje w Sejmie. Mówi m.in. "Kraj nasz znalazł się w punkcie krytycznym. Postępuje degradacja gospodarki. Struktury państwa rozsadzane są od wewnątrz. Chwieją się budowane przez lata więzi społeczne (…) W związku z istniejącą groźną sytuacją przekazałem do Prezydium Sejmu rządowy projekt ustawy o nadzwyczajnych środkach działania w interesie ochrony obywateli i państwa."

  4 listopada 1981 r. Odbyło się spotkanie W.Jaruzelskiego z prymasem J.Glempem i L.Wałęsą w czasie którego wymieniono poglądy nt. sposobów przezwyciężania kryzysu oraz możliwości utworzenia Frontu Porozumienia Narodowego – stałej płaszczyzny dialogu i konsultacji sił politycznych i społecznych na gruncie zasad konstytucyjnych PRL. Idea Frontu Porozumienia Narodowego została w następnych dniach podjęta przez Biuro Polityczne PC PZPR i Komisję Współdziałania PZPR, ZSL, SD, przez rząd oraz liczne kręgi społeczne.

  15 listopada 1981 r. Narada sekretarzy wojewódzkich PZPR z W.Jaruzelskim w sprawie "stworzenia szerokiej platformy kooperacji wszystkich akceptujących zasady socjalizmu i sił patriotycznych."

  24 listopada 1981 r. W.Jaruzelski przyjął marszałka W.Kulikowa dowódcę Zjednoczonych Sił Zbrojnych Układu Warszawskiego oraz szefa sztabu Zjednoczonych Sił A.Gribkowa.

  3 grudnia 1981 r. W.Jaruzelski bierze udział w Centralnej Akademii z okazji Dnia Górnika

  9 grudnia 1981 r. Spotkanie W.Jaruzelskiego z działaczami katolickimi: R.Reiffem, K.Morawskim i J.Zabłockim w sprawie sytuacji w Polsce.

  10 grudnia 1981 r. W.Jaruzelski przyjął członków central związkowych (poza NSZZ "Solidarność").

  13 grudnia 1981 r. Gen. W.Jaruzelski staje na czele Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) (do lipca 1983 r.) W jej imieniu proklamuje Stan Wojenny na terenie całego kraju. ? kliknij tu aby przejść do działu Stan Wojenny.

  23 grudnia 1981 r. Spotkanie W.Jaruzelskiego z 69-osobową grupą naukowców z wyższych uczelni i instytutów naukowo-badawczych.

  9 stycznia 1981 r. Spotkanie W.Jaruzelskiego z prymasem J.Glempem w czasie którego "wymieniono poglądy na temat aktualnej sytuacji w kraju i wyrażono intencje zmierzające do jej normalizacji"

  24-25 lutego 1982 r. obradowało VII plenum KC PZPR na którym W.Jaruzelski wygłosił referat Biura Politycznego pt. "Zadania PZPR w walce o jedność partii, o umocnienie władzy ludowej, o pełną społeczną akceptację socjalizmu". Plenum aprobowało ocenę sytuacji i kierunki działania przedstawione w referacie, zobowiązało Klub Poselski PZPR do wniesienia pod obrady Sejmu projektu uchwały o powołaniu Rady Społeczno-Gospodarczej, opowiedziało się za odbudową silnego, samorządnego i samodzielnego ruchu związkowego, potwierdziło fundamentalne zasady działalności międzynarodowej partii i polityki zagranicznej PRL, uznało za niedopuszczalne prowadzenie w partii działalności frakcyjnej, polecając zarazem zaprzestanie funkcjonowania wszelkich struktur i form pozastatutowych.

  26 stycznia 1982 r. Konieczność wprowadzenie stanu wojennego potwierdza swoją uchwałą Sejm podtrzymując – wyrażoną we wcześniejszych uchwałach a także w deklaracji przewodniczącego WRON W.Jaruzelskiego – wolę realizowania programu odnowy i reform w oparciu o idee porozumienia narodowego.

  26 lutego 1982 r. Obradował Sejm. Na zdjęciu poniżej W.Jaruzelski jako premier w ławie rządowej.

  1-2 marca 1982 r. Wizyta w Moskwie. Kierownictwo radzieckie ze zrozumieniem przyjmuje decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego deklarując poparcie dla działań premiera W.Jaruzelskiego. Wyrażono także zdecydowaną wolę uczynienia wszystkiego w celu utrwalenia i dalszego rozwoju braterskiej współpracy między PRL i ZSRR, PZPR i KPZR, między narodami polskim i radzieckim. Na zdjęciu poniżej powitanie na lotnisku przez Leonida Breżniewa.

  25 kwietnia 1982 r. premier W.Jaruzelski spotkał się z prymasem J.Glempem, w przeddzień jego wizyty w Watykanie. Wyrażono wolę dalszego konstruktywnego rozwoju stosunków między państwem a Kościołem, służących ugodzie społecznej i porozumieniu narodowemu, niezbędnych do przezwyciężenia istniejących trudności.

  8 czerwca 1982 r. W.Jaruzelski wziął udział w XXXVI sesji RWPG w Budapeszcie.

  16 czerwca 1982 r. W.Jaruzelski spotkał się na Krymie z sekretarzem generalnym KC KPZR Leonidem Breżniewem. Obaj przywódcy poinformowali się wzajemnie o podstawowych warunkach polityki obu partii i państw, stwierdzając, że we wszystkich zasadniczych dziedzinach umacniają się więzi polsko-radzieckie.

  23 czerwca 1982 r. Odbyło się spotkanie WRON z szeroką reprezentacją kobiet polskich; wskazano na potrzebę zwiększenia udziału kobiet w działalności Obywatelskich Komitetów Odrodzenia Narodowego (OKON). W.Jaruzelski zaproponował wzniesienie Pomnika Matki Polki.

  2 lipca 1982 r. W.Jaruzelski spotkał się z Romanem Malinowskim, prezem NK ZSL, aby omówić program wspólnego posiedzenia KC PZPR i NK ZSL poświęconego rozwojowi rolnictwa i gospodarki żywnościowej do 1990 r.

  13 lipca 1982 r. W.Jaruzelski przyjął polską ekipę piłkarską, która zdobyła srebrny medal na mistrzostwach "Espana'82

  27 lipca 1982 r. Z inicjatywy W.Jaruzelskiego Biuro Polityczne KC PZPR zaapelowało do członków PZPR o aktywne uczestnictwo w PRON.

  29 sierpnia 1982 r. W.Jaruzelski bierze udział w promocji oficerów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych im. Stefana Czarneckiego w Poznaniu.

  15 września 1982 r. z udziałem W.Jaruzelskiego zebrała się pod przewodnictwem pisarza katolickiego J.Dobraczyńskiego Komisja inicjująca utworzenie Tymczasowej Rady Krajowej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego PRON.

  Październik 1982 r. W.Jaruzelski przyjął uczestników spotkania członków Rady Wojskowej Zjednoczonych Sił Zbrojnych Układu Warszawskiego.

  28 października 1982 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na na zakończenie obrad X Plenum KC PZPR.

  8 listopada 1982 r. Podczas spotkania premiera W.Jaruzelskiego i prymasa J.Glempa wyrażono wspólną troskę o zachowanie i umocnienie w kraju spokoju i ładu.

  15 listopada 1982 r. W.Jaruzelski udał się do Moskwy na pogrzeb L.Breżniewa. W Moskwie W.Jaruzelski spotkał się z premierem Grecji A.Papandreu; omawiano zagadnienia interesujące obie strony.

  22 listopada 1982 r. Prezydium rządu odbyło posiedzenie z udziałem Komisji Inicjującej PRON. Jest to – powiedział W.Jaruzelski – forma szerokiego udziału aktywnych sił społecznych w życiu państwowym , demokratyczny sposób poddania pod ich ocenę pracy rządu, który powinien stać się prawidłowością w sprawowaniu władzy.

  11 grudnia 1982 r. W.Jaruzelski przyjął przewodniczącego Państwowego Komitetu Planowania ZSRR, N.Bajbakowa, przewodniczącego delegacji radzieckiej omawiającej perspektywy rozszerzenia 2-stronnej współpracy gospodarczej oraz problem koordynacji planów gospodarczych do 1985 i 1990 r.

  17 grudnia 1982 r. W.Jaruzelski przyjął przebywającego w Polsce sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Argentyny, A.Favę.

  20 grudnia 1982 r. W.Jaruzelski powołał 150-osobową Narodową Radę Kultury przewodniczącym której został prof. B.Suchodolski.

  Grudzień 1982 r. Wizyta w Moskwie. Spotkanie z J.Andropowem.

  4-5 stycznia 1983 r. delegacja polska z W.Jaruzelskim na czele wzięła udział w odbywającej się w Pradze naradzie Doradczego Komitetu Politycznego Układu Warszawskiego.

  16 lutego 1983 r. pod przewodnictwem W.Jaruzelskiego odbyła się narada partyjno-rządowa nt. walki z patologią społeczną, przestępczością finansowa, spekulacją i pasożytnictwem, łapownictwem i marnotrawstwem, a także alkoholizmem i demoralizacją nieletnich. Wyraźne na wielu odcinkach postępy uznano za niezadowalające.

  9 marca 1983 r. W.Jaruzelski spotkał się z prymasem J.Glempem, omawiając sytuację w kraju po zawieszeniu stanu wojennego. Stwierdzono postęp stabilizacji życia społecznego i ożywienia gospodarczego oraz wyrażono wspólną troskę o umocnienie tych tendencji.

  1 maja 1983 r. W.Jaruzelski wziął udział w obchodach święta 1-maja.

  17 czerwca 1983 r. W.Jaruzelski przyjął w Belwederze goszczącego w Polsce papieża Jana Pawła II. A następnie spotkał się z nim na Wawelu ? kliknij tu aby przejść do działu Ludzie: Jan Paweł II

  4-5 maja 1983 r. W.Jaruzelski przebywał z roboczą wizytą w ZSRR. Podpisano m.in. długofalowy program rozwoju współpracy gospodarczej i naukowo-technicznej do 2000 r., w którym zaakcentowano rozwój nowych jakościowo gałęzi , jak mikroelektronika i zautomatyzowane procesy produkcyjne.

  7 maja 1983 r. W.Jaruzelski wziął udział w inauguracji I Kongresu Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego (PRON)

  26 sierpnia 1983 r. W.Jaruzelski wziął udział w spotkaniu działaczy związków zawodowych z ponad 200 zakładów w hucie "Balidon" w Katowicach. Zapowiedział m.in. że Biuro Polityczne i rząd szczegółowo zanalizują treści i wnioski z tego pierwszego wielkiego forum związkowego. Stwierdził też, że na obecnym etapie życia narodowego związki skupiające w swych szeregach przedstawicieli wszystkich minionych nurtów związkowych są symbolicznym przykładem drogi do porozumienia narodowego.

  28 sierpnia 1983 r. W.Jaruzelski wziął udział w uroczystej promocji oficerów Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im.T.Kościuszki we Wrocławiu.

  15 października 1983 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na zakończenie obrad XIII plenum KC PZPR.

  Listopad 1983 r. – grudzień 1990 r. W.Jaruzelski przewodniczącym Komitetu Obrony Kraju (KOK) – zwierzchnikiem Sił Zbrojnych oraz naczelnym dowódcą Sił Zbrojnych PRL (RP) na okres wojny.

  9 listopada 1983 r. W.Jaruzelski przebywał z roboczą wizytą na Węgrzech.

  17 listopada 1983 r. W.Jaruzelski przebywał z roboczą wizytą w NRD.

  23 listopada 1983 r. W.Jaruzelski wziął udział w uroczystym apelu w 5 Kołobrzeskim Pułku Zmechanizowanym w Szczecinie.

  13 grudnia 1983 r. W.Jaruzelski złożył roboczą wizytę w CSRS. Przywódcy obu państw poinformowali się o aktualnych zadaniach budownictwa socjalistycznego, wysoko ocenili wyniki współpracy międzypartyjnej i międzypaństwowej.

  Grudzień 1983 r. W.Jaruzelski odznacza wybitych twórców kultury.

  21 stycznia 1984 r. W.Jaruzelski przesyła list gratulacyjny do pracowników Huty im. W.I.Lenina w Krakowie z okazji 30 rocznicy nadania jej imienia Wodza Rewolucji (czego dokonano w 30 rocznicę jego śmierci).

  16 marca 1984 r. W.Jaruzelski wygłosił referat Biura Politycznego na Krajowej Konferencji Delegatów PZPR

  Kwiecień 1984 r. W.Jaruzelski odbywa poufne spotkanie w Brześciu nad Bugiem z Andriejem Gromyką i marszałkiem D.Ustinowem

  4-5 maja 1984 r. W.Jaruzelski przebywał z roboczą wizyta w ZSRR. W jej drugim dniu odsłonił pomnik "Ku chwale polsko-radzieckiego braterstwa broni" w Riazaniu.

  4 maja 1984 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na uroczystym obiedzie wydanym przez Komitet Centralny KPZR, Prezydium Rady Najwyższej i Radę Ministrów ZSRR na Kremlu w Moskwie.

  5 maja 1984 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na uroczystości odsłonięcia pomnika w Riazaniu. Pełny tekst przemówienia tu

  27-28 maja 1984 r. W.Jaruzelski przyjmuje w Polsce przywódcę Korei Kim-Ir Sena.

  3 czerwca 1984 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na zakończenie obradującego w Łodzi XVI Plenum KC PZPR

  1 września 1984 r. W.Jaruzelski wziął udział w promocji oficerów Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Rakietowych i Artylerii im. gen. J.Bema w Chełmie.

  Styczeń 1985 r. W.Jaruzelski spotkał się z pracownikami Stoczni im.Lenina w Gdańsku.

  11-15 lutego 1985 r. W.Jaruzelski złożył oficjalną wizytę w Indiach.

  Marzec 1985 r. pobyt w Moskwie na pogrzebie Konstantina Czernienki.

  4 marca 1985 r. W.Jaruzelski przebywał z roboczą wizytą w Bułgarii. Przywódcy omówili perspektywy dalszego rozwoju i pogłębiania współpracy między obu krajami oraz między PZPR a Bułgarską Partią Komunistyczną. Zaakcentowali wolę aktywnego udziału w Układzie Warszawskim i RWPG. Stwierdzili pełną zgodność poglądów na sytuację na świecie.

  26 kwietnia 1985. W.Jaruzelski bierze udział w obradach przywódców państw-stron Układu Warszawskiego w Warszawie z okazji 30-lecia paktu. Na spotkaniu podpisany zostaje protokół o przedłużeniu Układu Warszawskiego o następne 30 lat.

  29 kwietnia 1985 r. Wystąpienie na IV Zjeździe Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (ZSMP)

  4 maja 1985 r. W.Jaruzelski wziął udział w VII Konresie ZBOWiD.

  14 maja 1985 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie wiecu we Wrocławiu w czterdziestą rocznicę powrotu ziem zachodnich i północnych do Macierzy

  26 maja 1985 r. Spotkanie z wydawcą brytyjskim Robertem Maxwellem.

  8-10 lipca 1985 r. W.Jaruzelski złożył wizytę w Jugosławii.

  24 lipca 1985 r. W.Jaruzelski spotkał się z grupa młodzieży reprezentującą 600-osobową polską delegację na XII Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów "Moskwa-85".

  21-24 września 1985 r. W.Jaruzelski złożył wizytę na Kubie. Omówiono aktualny stan stosunków dwu-stronnych, które postanowiono nadal rozwijać. zwłaszcza współpracę gospodarczą i naukowo-techniczną. Podpisany został program współpracy, specjalizacji i kooperacji gospodarczej do r. 2000. Oceniając aktualną sytuację międzynarodową postanowiono zacieśnić współdziałanie na tej arenie.

  27 września 1985 r. Wystąpienie na forum ONZ. W.Jaruzelski wysunął propozycję opracowania studium o następstwach militaryzacji przestrzeni kosmicznej, utworzenia międzynarodowego centrum badania zadłużenia i rozwoju oraz przyjęcia powszechnej zasady swobodnego przepływu doświadczeń, licencji i technologii służących ochronie środowiska naturalnego.

  9 października 1985 r. W.Jaruzelski wziął udział w spotkaniu przedwyborczym w Zakładach Przemysłu Odzieżowego "Cora" w Warszawie.

  22-24 października 1985 r. Polska delegacja z W.Jaruzelskim uczestniczyła w Sofii w obradach Doradczego Komitetu Politycznego państw-stron Układu Warszawskiego.

  6 listopada 1985 r. Wojciech Jaruzelski składa dymisję ze stanowiska premiera. (Premierem zostaje prof. Zbigniew Messner.)

  6 listopada 1985 r. W.Jaruzelski wybrany przez Sejm Przewodniczącym Rady Państwa. W.Jaruzelski wygłasza przemówienia na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu PRL IX kadencji.

  21 listopada 1985 r. W.Jaruzelski uczestniczył w spotkaniu przywódców państw-stron Układu Warszawskiego w Pradze, na którym wyrażono poparcie dla konstruktywnego stanowiska ZSRR podczas genewskiego spotkania M.Gorbaczowa i R.Reagana.

  22 listopada 1985 r. W.Jaruzelski złożył roboczą wizytę w Bukareszcie.

  28 listopada 1985 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na II Ogólnopolskiej Partyjnej Konferencji Ideologiczno-Teoretycznej.

  11 grudnia 1985 r. W.Jaruzelski zwiedził wystawę osiągnięć polskiej techniki.

  3-4 grudnia 1985 r. W.Jaruzelski złożył krótką wizytę we Francji gdzie m.in spotkał się z prezydentem F.Mitterrandem.

  21 grudnia 1985 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na zakończenie obrad XXIII Plenum KC KPZR.

  1 lutego 1986 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na zakończenie obrad XXIV plenum KC PZPR.

  24 lutego – 6 marca 1986r. delegacja PZPR na czele z W.Jaruzelskim przebywała w ZSRR na XXVII Zjeździe KPZR w Moskwie. W.Jaruzelski spotkał się z M.Gorbaczowem.

  27 lutego 1986 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na forum XXVII Zjazdu KPZR w Moskwie.

  28 lutego 1986 r. W.Jaruzelski wystąpił na wiecu przyjaźni w Wileńskiej Fabryce Maszyn Liczących im. W.I.Lenina.

  14 marca 1986 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na zakończenie obrad XXV Plenum KC PZPR.

  7 kwietnia 1986 r. Wystąpienie na spotkaniu z przedstawicielami środowisk opiniotwórczych oraz działaczami społecznymi.

  24 kwietnia 1986 r. Odbyło się spotkanie przewodniczącego Rady Państwa W.Jaruzelskiego z prymasem Polski Józefem Glempem, poświęcone omówieniu stosunków między państwem a Kościołem katolickim w Polsce. Stwierdzono m.in. ,iż ciągłość dialogu jest nieodzownym elementem w kształtowaniu tych stosunków i sprzyjać powinna budowaniu zgody społecznej.

  31 maja 1986 r. W.Jaruzelski wystąpił na przedzjazdowej wojewódzkiej konferencji PZPR w Warszawie.

  10-11 czerwca 1986 r. Delegacja polska na czele z W.Jaruzelskim wzięła udział w budapeszteńskiej naradzie Doradczego Komitetu Politycznego państw-stron Układu Warszawskiego.

  29 czerwca – 3 lipca 1986 r. Obrady X Zjazdu PZPR. W.Jaruzelski ponownie wybrany I sekretarzem KC. Wygłasza przełomowy referat programowy w imieniu Komitetu Centralnego. Jak zwraca dziś sam uwagę, wyprzedzał on wyraźnie procesy przemian w Związku Radzieckim. Obecny na zjeździe Michaił Gorbaczow był pod tak wielkim wrażeniem referatu, że spowodował wydanie go w ZSRR w nakładzie 300 tys. egzemplarzy – W.Jaruzelski dał tym samym bezpośredni bodziec do radykalnego przyspieszenia pieriestrojki.

  16 września 1986 r. W.Jaruzelski wygłosił pamiętne przemówienie na konferencji sprawozdawczo-wyborczej PZPR w Zielonej Górze.

  22-30 września 1986 r. W.Jaruzelski odbył wizytę w Mongolii, Korei Północnej i Chinach.

  31 września 1986 r. W drodze powrotnej z Pekinu W.Jaruzelski zatrzymał się w Moskwie i spotkał z M.Gorbaczowem.

  18 października 1986 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na konferencji sprawozdawczo-wyborczej PZPR w Katowicach.

  10-11 listopada 1986 r. W.Jaruzelski wziął udział w spotkaniu przywódców bratnich partii krajów socjalistycznych w Moskwie.

  27 listopada 1986 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienia na Kongresie Polskich Odrodzonych Związków Zawodowych.

  1 grudnia 1986 r. W.Jaruzelski wziął udział w spotkaniu "Jabłonna VI"

  5 grudnia 1986 r. W.Jaruzelski wystąpił na posiedzeniu Rady Krajowej PRON.

  6 grudnia 1986 r. W.Jaruzelski wziął udział w pierwszym spotkaniu Rady Konsultacyjnej przy przewodniczącym Rady Państwa.

  17 grudnia 1986 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na zakończenie obrad III Plenum KC PZPR.

  12-14 stycznia 1987 r. W.Jaruzelski złożył oficjalną wizytę we Włoszech i w Watykanie. Rozmowy włoskie koncentrowały się na stosunkach Wschód-Zachód, dialogu wewnątrz-europejskim i stosunkach 2-stronnych. Rozmowy w Watykanie uznane zostały za ważny impuls w rozwoju stosunków między państwem a Kościołem w Polsce.

  21-22 kwietnia 1987 r. Wizyta W.Jaruzelskiego w Moskwie. Rozmowy z M.Gorbaczowem.

  8-10 maja 1987 r. Obradował w Warszawie II Kongres PRON na forum którego W.Jaruzelski przedstawił propozycję stopniowej redukcji zbrojeń atomowych i konwencjonalnych w Europie środkowej – tzw. Plan Jaruzelskiego.

  26-29 maja 1987 r. W.Jaruzelski wziął udział w obradach Doradczego Komitetu Politycznego Państw-Stron Układu Warszawskiego w Berlinie.

  8-14 czerwca 1987 r. Wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce. Podczas wizyty W.Jaruzelski dwukrotnie spotkał się z Papieżem. W czasie rozmów odnotowano zbieżność intencji w sprawach bezpieczeństwa granic i obowiązku działania na rzecz pokoju, w sprawach godności pracy i spraw obywatelskich.

  29 czerwca – 2 lipca 1987 r. Przewodniczący Rady Państwa Wojciech Jaruzelski złożył oficjalną wizytę w Japonii. W trakcie rozmów dokonano przeglądu stosunków dwu-stronnych oraz przedyskutowano najważniejsze problemy sytuacji międzynarodowej, ze szczególnym uzględnieniem stosunków Wschód-Zachód oraz problemów rozbrojenia i bezpieczeństwa międzynarodowego.

  16 września 1987 r. Wizyta W.Jaruzelskiego w NRD. Rozmowy z E.Honeckerem.

  8 października 1987 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na zakończenie V plenum KC PZPR.

  2-4 listopada 1987 r. W.Jaruzelski wziął udział w uroczystych obchodach siedemdziesiątej rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej w Moskwie.

  19-21 listopada 1987 r. W.Jaruzelski złożył oficjalną wizytę w Grecji.

  2 grudnia 1987 r. W.Jaruzelski przybył z roboczą wizytą na Węgry. Podczas rozmów oceniono sytuację międzynarodową oraz stan i perspektywy współpracy 2-stronnej, podpisano "Kompleksowy program rozwoju stosunków między PRL i WRL do 2000 r."

  11 grudnia 1987 r. W.Jaruzelski wziął udział w spotkaniu przywódców państw-stron Układu Warszawskiego w Berlinie, na którym wyrażono wspólne i całkowite poparcie dla przebiegu i rezultatów rozmów M.Gorbaczowa z R.Reagenaem w Waszyngtonie.

  29 stycznia 1988 r. W.Jaruzelski wystąpił na szóstym spotkaniu Rady Konsultacyjnej przy przewodniczącym Rady Państwa.

  11-14 lipca 1988 r. W.Jaruzelski przyjmuje w Polsce sekretarza generalnego KC KPZR Michaiła Gorbaczowa.

  15 lipca 1988 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na uroczystym przyjęciu wydanym na cześć przywódców partii i państw-stron Układu Warszawskiego.

  31 sierpnia 1988 r. W.Jaruzelski spotkał się z załogą Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie.

  11 października 1988 r. W.Jaruzelski wygłosił przemówienie na uroczystej akademii z okazji czterdziestej piątej rocznicy powstania ludowego Wojska Polskiego.

  7 grudnia 1988 r. W.Jaruzelski wystąpił na II Kongresie Kultury Języka Polskiego

  18 stycznia 1989 r. Biuro Polityczne w wyniku nacisków W.Jaruzelskiego i jego sojuszników przyjmuje uchwałę popierającą rozmowy "Okrągłego Stołu". Aby wymóc decyzję W.Jaruzelski zgłasza gotowość dymisji jednak kierownictwo partii pod jego przywództwem uzyskuje wotum zaufania. Zostaje w ten sposób otwarta przez gen.Jaruzelskiego droga do pokojowego przekazania władzy w Polsce, które stało się następnie symbolem bezkrwawych przemian w Europie Środkowo-Wschodniej.

  1 lutego 1989 r. Wizyta w Pradze i spotkanie z pierwszym sekretarzem KC KPCz Miloszem Jakeszem.

  17 kwietnia 1989 r. W.Jaruzelski złożył roboczą wizytę w Moskwie gdzie spotkał się z sekretarzem generalnym KC KPZR M.S.Gorbaczowem.

  27-28 kwietnia 1989 r. Kolejne spotkanie z M.S.Gorbaczowem w Moskwie.

  12 maja 1989 r. W.Jaruzelski oficjalnie poinformował o zamiarze kandydowania na stanowisko prezydenta PRL.

  4 czerwca 1989 r. W. Jaruzelski ? podobnie jak miliony Polaków ? bierze udział w wyborach powszechnych będących jednym z elementów pozrozumień "Okrągłego Stołu".

  9-11 czerwca 1989 r. W.Jaruzelski złożył wizyty w Belgii i Wielkiej Brytanii.

  14 czerwca 1989 r. W.Jaruzelski powitał i podjął uroczystym obiadem prezydenta Francji Francoisa Mitteranda.

  19 lipca 1989 r. Zgromadzenie Narodowe wybiera Wojciecha Jaruzelskiego na prezydenta PRL. Na Generała, zgłoszonego przez Mariana Orzechowskiego z PZPR, głosowało 270 członków Zgromadzenia, przeciw głosowało 233, wstrzymało się od głosu 34.

  22 lipca 1989 r. Z okazji 45 rocznicy powstania PRL – Święta Odrodzenia Polski w Pałacu Rady Ministrów Prezydent Jaruzelski spotkał się z członkami najwyższych władz państwowych, kierownictwem organizacji społecznych, zawodowych oraz ludźmi nauki i kultury.

  25 lipca 1989 r. Prezydent Jaruzelski odbył rozmowę z przewodniczącym Stowarzyszenia PAX – Zenonem Komenderem. Spotkał się także z L.Wałęsą.

  26 lipca 1989 r. Prezydent Jaruzelski przyjął prezesa Zarządu Krajowego Unii Chrześciańsko-Społecznej Kazimierza Morawskiego oraz prezesa Polskiego Związku Katolicko-Społecznego Wiesława Gwiżdża oraz przewodniczącego Rady Krajowej PRON Jana Dobraczyńskiego i prezesa PAN – prof. Jana Kostrzewskiego.

  27 lipca 1989 r. W.Jaruzelski przyjął wiceprzewodniczącą Zarządu Głównego Ligi Kobiet Polskich Zofię Bojarską-Zygler oraz Elżbietę Gacek.

  28 lipca 1989 r. Prezydent spotkał się z prymasem Polski, ks. kardynałem Józefem Glempem. W toku rozmowy omówiono węzłowe problemy stanowiące przedmiot szczególnej uwagi i troski władz, Kościoła, wszystkich obywateli naszego kraju.

  29 lipca 1989 r. Prezydent Jaruzelski rezygnuje z funkcji I Sekretarza KC PZPR, którą obejmuje Mieczysław Rakowski.

  1 sierpnia 1989 r. Prezydent Jaruzelski dokonał odsłonięcia pomnika Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich.

  18 sierpnia 1989 r. Prezydent Jaruzelski przyjął prymasa Glempa i premiera Rakowskiego.
  (….)

 40. 166 bojkot TVN said

  W dniu wyborów Jaruzela na prezydenta mamy do czynienia z oszustwem wyborczym:
  Z WIKIpedii
  Jedynym prezydentem PRL był Wojciech Jaruzelski. Wybory odbyły się 19 lipca 1989 r., w tym dniu też Prezydent objął urząd. Jedynym zgłoszonym kandydatem był Jaruzelski. W głosowaniu wzięło udział 544 posłów i senatorów. 270 głosowało za kandydaturą, 233 było przeciwnych, 34 wstrzymało się od głosu, a 7 oddało głos nieważny. Wymagana większość wynosiła 269 głosów. Po zmianie ustroju politycznego i nazwy państwa z dniem 31 grudnia 1989, Wojciech Jaruzelski stał się zarazem pierwszym Prezydentem III Rzeczypospolitej Polskiej.

  Bo według zasad liczenia głosów minimum powinno wynosić 1/2 z 544 czyli 272+1 = 273 głosy, a glosowało na Jaruzelskiego 270. Taki to bohater, oszust i zbrodniarz.

 41. 166 bojkot TVN said

  „Kto wybrał Jaruzelskiego na prezydenta PRL”
  http://www.blogpress.pl/node/2434

  Żydostwo wybrało sobie swojego prezydenta. Więc można uznać, że Jaruzel jest w jakiejś mierze podobny do Narutowicza ….

 42. 166 bojkot TVN said

  13 i 16 grudnia – zbrodnie Jaruzelskiego kopalnia Wujek 1981 Wybrzeże 1970
  http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/541698,Jaruzelski-nigdy-nie-byl-wybrany-prezydentem-rp-.html

 43. 166 bojkot TVN said

  Reportaż TVP-Info ZBuntowane miasto o ofiarach 1970 roku w Szczecinie, zrobiony przez dziennikarzy TVP-Szczecin.
  Tam nikt nie mówi o tym, ze generał uratował Szczecin przed większą masakrą, tylko, że niektóre oddziały wojskowe strzelały i zabijały bezbronnych cywilów na ulicach.

  Rozruchy miały miejsce w „okresie chanukowym” podobnie jak zbrodnie wykonane na komandorach polskiej przedwojennej armii, o czy mówią dzieci bohaterów zamordowanych przez żydowskich UB-eków
  Rozmowach Niedokończonych “1952 – 14 grudnia – 2012. Chwała Komandorom – 60 rocznica mordu na oficerach Marynarki Wojennej II Rzeczypospolitej cz.I ”
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/1952-14-grudnia-2012-chwala-komandorom-60-rocznica-mordu-na-oficerach-marynarki-wojennej-ii-rzeczypospolitej-cz-i-tv-trwam/
  i II część
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowy-niedokonczone-1952-14-grudnia-2012-chwala-komandorom-60-rocznica-mordu-na-oficerach-marynarki-wojennej-ii-rzeczypospolitej/

  Rządzący wówczas zbrodniarze zapalali swojemu bożkowi szatanowi świece chanukowe na grobach naszych rodaków rękami ich bliskich.

 44. Wandaluzja said

  Było powiedzenie, że jeśli oficer UB nie przyjechał z Rosji to był POLICJANTEM w Getcie. Wojna Rewanżowa była o GRANICĘ NIEMIECKO-ŻYDOWSKA NA MISSISIPI, którą bitwa nad Bzurą przekwalifikowała ze Wschodniej granicy Niemiec na zachodnią, a Powstanie Warszawskie zniszczyło też tążesz granicę Zachodnią. Ponieważ wywiad wojskowy znał DOKŁADNĄ ilość żydowskich agentów Gestapo – a była ona proporcjonalnie dużo większa od kolabiracji chrześcjańskiej – to polscy komuniści mieli dokładne akta tej kolaboratury, od czego nałożnika Hitlera Geremka wybawiła Solidarność.
  Bez zbadania, czy Premier Mazowiecki był RUCHANY przez Boskiego Adolfa? my z tego gnoju nie wyjdziemy.

 45. Wandaluzja said

  Żydzi a Powstanie Styczniowe w 1863 r. i jego planowo antypolski wymiar

  Powstanie Styczniowe zostało zaplanowane nie przez Żydów, gdyż zaprognozował je Clausewitz dla wyeliminowania Rosji z Niemiec i zredukowania jej z mocarstwa światowego do europejskiego. Zrealizowane, pokierowane i zdyskontowane zaś zostało przez pruski sztab generalny przy pomocy Żydów. Powstaniem tym Prusacy SKONTROWALI nakazaną przez cara aneksję przez Danię Holsztynu.

 46. 166 bojkot TVN said

  http://niepoprawni.pl/blog/425/cuda

  CUDA – sowiecki sługus, komunistyczny zbrodniarz cudem ozdrowiał.

  W ubiegłym tygodniu 89-letni Jaruzelski trafił do szpitala z powodu silnego krwawienia z górnych dróg oddechowych.
  Z takimi dolegliwościami sowiecki pachołek trafiał do szpitala także we wcześniejszych dniach; w ubiegłą środę z powodu dodatkowych zaburzeń hematologicznych lekarze postanowili o hospitalizacji,
  Umiera – informowała michnikowszczyzna zatrwozona utrata człowieka honoru, swojego ojca chrzestnego.
  (….)

 47. 166 bojkot TVN said

  http://www.prawica.net/32534

  13 grudnia – przegraliśmy na lata!

  Nie ma Polski, o jakiej marzyliśmy w czasie „festiwalu wolności” w 1981 roku. Stan wojenny okazał się skuteczny. Oto w III Rzeczpospolitej – rzekomo wolnym i praworządnym kraju – nie sposób skazać winnych wprowadzenia stanu wojennego. Za to babcię, która wyniosła ze sklepu kostkę masła ściga zajadle cały aparat „sprawiedliwości”..
  ………………..
  Niestety stan wojenny przerwał pokojową przemianę i otworzył drogę kanaliom. Nic dziwnego zatem, ze 13 grudnia 2012 r. Janusz Palikot odwiedził w szpitalu Jaruzelskiego, a Leszek Miller wraz z towarzyszami z SLD otworzyli w Sejmie szampana. Mieli powody do radości.
  Janusz Sanocki

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: