Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  wanderer o Nano-tranzystor, który wnika d…
  wanderer o Fałszywi przyjaciele Ukrainy
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Zbigniew Kozioł o Olga Semieniuk w kosmosie
  minka o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Carlos o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Wlodek o Kogo jebać, jak i w co?
  Jack Ravenno o Czy cena przekopu Mierzei Wiśl…
  Jabo o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Wlodek o Nano-tranzystor, który wnika d…
  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
  Krzysztof M o Nano-tranzystor, który wnika d…
  plausi o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej!

Posted by Marucha w dniu 2012-12-14 (Piątek)

Leki naturalne, których Bruksela i przemysł farmaceutyczny chcą nas pozbawić.

Jeśli już wiesz czym jest Rozporządzenie 1924/2006/WE i chcesz podpisać petycję, natychmiast kliknij tutaj:

Podpisz_petycje

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko albo Twój mąż lub Twoja żona ciężko choruje.

Istnieje naturalny lek – bezpieczny i nie powodujący skutków ubocznych – który  mógłby wyleczyć chorobę.

Tymczasem Unia Europejska zakazuje jego stosowania. Co gorsza, władze zmuszają Cię do podawania choremu leków syntetycznych o potencjalnie niebezpiecznych skutkach ubocznych.

W takiej sytuacji nie masz wyboru: jesteś w pułapce.

Takie i podobne sytuacje mogą wkrótce stać się rzeczywistością w Polsce, odbijając się na wszystkich jej mieszkańcach, a przede wszystkim na Tobie i na mnie.

Po latach lobbingu, międzynarodowe koncerny farmaceutyczne są już bliskie osiągnięcia swojego celu.

Nowe, drakońskie rozporządzenie Unii Europejskiej zagraża tysiącom naturalnych środków leczniczych stosowanych od wieków, które nie mają skutków ubocznych, jakie występują przy zażywaniu zwykłych, chemicznych leków.

Dotyczy to setek naturalnych produktów, n.p.

* na serce
* układ krążenia
* stawy
* układ kostny
* pamięć
* trawienie
* depresję
* przemęczenie
* regulujących poziom cukru we krwi nasennych
* poprawiających widzenie, itp.

Chodzi o rozporządzenie 1924/2006/WE w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących produktów medycyny naturalnej.

Rozporządzenie nakłada na sprzedawców naturalnych produktów medycznych obowiązek uzyskania specjalnego zezwolenia Brukseli, aby móc informować konsumentów – pisemnie lub ustnie – o właściwościach terapeutycznych oferowanych produktów naturalnych.

Takie zezwolenie wydaje Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA, European Food Safety Authority).

Problem w tym, że urząd ten potrzebuje od  3 do 5 lat na wydanie decyzji. Co więcej, na blisko 44.000 wniosków złożonych od 2008 r., Urząd wydał jak dotąd zaledwie 241 zezwoleń!!!

Jest to bezprecedensowy zamach na nasze prawo do alternatywnych metod leczenia.

A cel tych obostrzeń jest ewidentny: chodzi o zabezpieczenie miliardowych zysków przemysłu farmaceutycznego w nadchodzących latach, poprzez odebranie nam  alternatywy i zmuszenie nas  do sięgania po drogie, chemiczne  leki.

Jest jednak światełko w tunelu.

Pewne stowarzyszenie z Anglii, bardzo aktywne na szczeblu europejskim, Stowarzyszenie Zdrowia Naturalnego (Alliance for Natural Health), organizuje protesty i zasypuje eurodeputowanych listami w tej sprawie.

Z kolei brukselski Instytut Obrony Zdrowia Naturalnego (IPSNInstitut pour la Protection de la Santé Naturelle), już zgromadził we Francji, Belgii i Luksemburgu ponad 300 000 podpisów pod protestem.

W Polsce jeszcze nie powstała w tej sprawie żadna inicjatywa na dużą skalę.

Zebrała się jednak grupa polskich lekarzy i pacjentów, którzy postanowili założyć komitet protestacyjny i właśnie tego dotyczy nasz gorący apel.

Ja nazywam się Krzysztof i sam jestem częścią tej inicjatywy, dlatego zwracam się z serdeczną prośbą:

Wykonaj znaczący i symboliczny gest dobrej woli, podpisując dołączoną petycję skierowaną przeciwko rozporządzeniu 1924/2006/WE i broniącą medycynę naturalną w Europie.

Choć nikt rozsądny nie wpadłby na pomysł, by podważać swobodny przepływ naturalnych suplementów diety, biurokraci w Brukseli właśnie to próbują zrobić.

Postanowili zmusić producentów do zbierania ekspertyz, przedstawiania wyników badań klinicznych i bardzo kosztownego gromadzenia najróżniejszej dokumentacji, także w przypadku środków, które bez żadnych komplikacji stosuje się od setek lat!

Mówi się tu o kwotach od 430 000 do 740 000 złotych na jeden suplement diety.

Wszystko to oczywiście robione jest pod pretekstem „ochrony pacjentów”, ale jedynym wymiernym skutkiem tych działań będzie zniknięcie z rynku setek naturalnych produktów stosowanych dotąd bez najmniejszego zagrożenia dla zdrowia!

Co gorsza, właściwe organy działają tak wolno, że narażają na upadłość tysiące drobnych producentów.

Można by wręcz pomyśleć, że robią to celowo. [Bo tak właśnie jest – admin]

Augustin de Livois, Prezydent Instytutu Obrony Zdrowia Naturalnego w Brukseli, relacjonuje:

Potrzeba było dwóch lat pracy kilkudziesięciu ekspertów z 27 państw – od 23 listopada 2005 r. do 7 września 2007r. – aby komisja HMPC1 (The Committee on Herbal Medicinal Products) stwierdziła, że nasiona kopru włoskiego (foeniculum vulgare L. ssp.) działają przeciwskurczowo, wykrztuśnie i wspomagająco na trawienie, choć właściwości te są od wieków znane w medycynie ludowej w Europie, basenie Morza Śródziemnego i w Chinach.

Przypadek liści winorośli właściwej (Vitis vinifera L. ssp.) potrzebował aż 3 lat: zajęto się nim 31 października 2007 r., a zakończono prace dopiero 15 lipca 2010 r. ”

A przecież od dziesiątek lat wiadomo, że winorośl poprawia krążenie. Jej skuteczność i nieszkodliwość w tym zastosowaniu potwierdzono w kilkudziesięciu badaniach naukowych.

Eurodeputowana Michèle Rivasi zauważa:

Do dnia dzisiejszego 95% wniosków dotyczących produktów na bazie roślin zostało rozpatrzonych negatywnie przez EFSA.

Urząd EFSA działa zbyt rygorystycznie, stosuje restrykcyjne procedury jak dla leków, podejmuje decyzje, opierając się na fragmentarycznych danych i odrzuca oświadczenia dotyczące właściwości produktu, mimo że wiele państw europejskich je dopuściło ”.

Rzeczywiście, rozporządzenie 1924/2006/WE to największy jak dotąd zamach na prawo pacjentów do informacji.

Skąd przeciętny Polak miałby się dowiedzieć, że :

* kwas alfa liponowy to przeciwutleniacz o wielu zastosowaniach, który jest nieoceniony dla cukrzyków, osób z objawami przedcukrzycowymi i cierpiących na neuropatię (w tym także nerwobóle)?

* koenzym Q10 i karnityna są bardzo ważne dla zdrowia układu krążenia, zwłaszcza u osób zażywających statyny (leki obniżające poziom cholesterolu)?

* glukozamina i chondroityna pomagają milionom ludzi cierpiącym na bóle stawów?

* rybonukleotydy przyjmowane przez osoby o osłabionym układzie odpornościowym wspomagają naturalną ochronę organizmu i przywracają równowagę w układzie pokarmowym?

Odpowiedź jest prosta: niebawem możesz się nie dowiedzieć o tych cechach i prawdopodobnie nie będziesz miał innego wyjścia, jak tylko zastosować drogie leki chemiczne wyprodukowane przez koncerny farmaceutyczne.

Mamy do czynienia ze skandalem na wielką skalę. W dodatku – zdaniem niektórych – również moment forsowania tego rozporządzenia nie jest przypadkowy.

Daje się zauważyć pewien pośpiech…

Rozporządzenie jest pilnie potrzebne przemysłowi farmaceutycznemu, aby poprawić wyjątkowo niskie ostatnio wyniki finansowe.

Wiarygodność branży podważyły ostatnie skandale z lekami Vioxx i Avandia w rolach głównych. Specjaliści mówią o dziesiątkach i setkach toksycznych leków, które należałoby wycofać.

Ponadto aktualny kryzys gospodarczy i ograniczenie refundacji leków sprawiają, że Polacy masowo sięgają po środki naturalne, które są znacznie tańsze, a często równie skuteczne i w wielu przypadkach nie powodują skutków ubocznych.

Dlatego koncernom farmaceutycznym tak się spieszy, by odebrać nam wszelkie alternatywy – tu chodzi o ich pieniądze.

Nowe rozporządzenie europejskie jest dla nich jak kura znosząca złote jaja, która na wiele lat zapewni im dziesiątki miliardów złotych zysku rocznie!!!

Podpisując poniżej petycję masz wpływ na zmianę sytuacji!

W Polsce kolejne rządy od dziesięcioleci pozostawiają Unii Europejskiej wolną rękę w narzucaniu nam przepisów, które nijak się mają do naszego życia.

Zwykle nic z tego nie wynikało, jednak tym razem jest inaczej – sytuacja robi się naprawdę niepokojąca:

* Pewne europejskie stowarzyszenie było ścigane przez organy państwa i postawione przed sądem za „nielegalną sprzedaż” nasion pomidora oraz innych owoców i warzyw…(nasiona dawnych odmian, zachowane, opisane i dystrybuowane przez sieć Kokopelli).

*  Pewien ogrodnik we Francji, został objęty nakazem rewizji i skonfiskowano mu komputer, ponieważ dopuścił promocji gnojówki z pokrzyw jako nawozu do ogrodu…

* Inną firmę skazano za sprzedaż skrzypu polnego bez zezwolenia Unii Europejskiej.

* Ekologiczni rolnicy zostali oskarżeni o zachwalanie „zakazanego pestycydu”, za jaki uznano olej z miodli indyjskiej (olej neem), od wieków stosowany przez Indian jako środek przeciwko pasożytom.

Nawet leki tak proste, jak czosnek w kapsułkach, czy wyciągi z rozmarynu, żurawin, chondroityna, olej z wiesiołka, mogą okazać się nielegalnymi w sprzedaży w takiej formie jak obecnie.

To absurd nie do opisania, który ogranicza prawa pacjentów i zagraża małym, lokalnym producentom.

Dlatego bardzo ważne jest żebyś podpisał petycję!

Tylko podejmując aktywną walkę o nasze prawa, będziemy w stanie powstrzymać wspólną inicjatywę koncernów farmaceutycznych i Unii Europejskiej.

W polityce funkcjonuje stare powiedzenie: „Milczenie oznacza zgodę ”.

Jeśli nie wyrazisz swojego zdania, podpisując petycję, europejscy biurokraci zrozumieją to jako przyzwolenie na ten niekorzystny dla wszystkich w Polsce przepis.

Pomyślą, że ta ogromna przysługa, jaką wyświadczają przemysłowi farmaceutycznemu i spożywczemu, nie wzbudziła niczyjego zainteresowania ani oburzenia i mają zielone światło w działaniu.

Dlatego wszyscy liczymy na Twój podpis bo nadeszła chwila prawdy.

Twój podpis będzie bardzo ważnym i demokratycznym gestem dla działań podejmowanych przez Instytutu Obrony Zdrowia Naturalnego.

A po podpisaniu petycji przekaż tą wiadomość wszystkim swoim znajomym.

Powiedz im, że trzeba działać.

Naprawdę nie ma czasu do stracenia.

Serdecznie dziękuję.

Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

Podpisz_petycje

Krzysztof
Instytut Obrony Zdrowia Naturalnego

http://iozn.pl/

Komentarzy 18 do “Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej!”

 1. Polo said

  Głupota lemingów jest wielka (jak zawsze). Mając na uwadze reklamę suplementów diety, zastanawiam się jak ludzkość bez nich przetrwała do tych „cudownych czasów”. Lemingi są przerabiane jak rośliny GMO, które reagują na dany nawóz i środki ochrony. Każdy leming dostanie nawóz w postaci McDonalds lub KFC, a później środki ochrony szczepionki, leki, suplementy diety. I co najważniejsze leming musi za to zapłacić!!
  Generalnie mam w nosie to co piszą i muszę to weryfikować własnymi obserwacjami. Np po doskonałej diecie czosnkowo- czarnorzepowej udałem się do RCKIK, celem okresowych badań krwi i ciśnienia, a przy okazji oddania honorowo krwi za 8 czekolad i soczek. Pani lekarz powiedziała, że mam doskonałe wyniki krwi.
  Pełen „dumy” ze spełnionego obowiązku, odwiedziłem co bardziej lemingowatych znajomych rozdając im czekoladę.
  Po powrocie do domu zrabowałem własny kurnik z jaj. Zrobiłem jajecznicę, a na deser wciągnąłem pół słoiczka miodu lipowego.
  Wieczorem poczytałem przepisy na zdrowe życie Ojca Grande, bo mam czas na to nie mając w domu TV.
  Nie wiem, dlaczego, ale „ludzie” zaczynają mnie nazywać dziwakiem.

 2. Boryna said

  Głupota i dyktatura w jednym

 3. Aeinar said

  Muszę ustosunkować się do jednego fragmentu artykułu, mianowicie:
  „Skąd przeciętny Polak miałby się dowiedzieć, że :(…)
  * glukozamina i chondroityna pomagają milionom ludzi cierpiącym na bóle stawów?”

  Działanie glukozaminy jest cokolwiek dyskusyjne. Sam co prawda nigdy jej nie stosowałem ale w związku ze złą kondycją moich stawów trochę poszperałem tu i tam.
  Kopia jednego artykułu który znalazłem na sieci:

  Delegalizujmy nie-leki
  Obłuda, zakłamanie, określane również terminem hipokryzja, zapożyczonym
  od starożytnych Greków (hypokrisis), towarzyszą nam od tysiącleci.
  Współcześnie przejawem obłudnego postępowania ludzi mogą być
  produkty mające rzekomo ich uzdrawiać. Zjawisko to jeszcze nie ma nazwy,
  ale przybiera ogromne rozmiary.
  Przykładem takich produktów może być glukozamina, która w 2003 r.
  wyciągnęła w Polsce z kieszeni naiwnych ludzi co najmniej 100 milionów
  złotych.
  Hipokryzja w farmakoterapii nie dotyczy lekarstw bezwartościowych, a
  dopuszczonych do obrotu, stosowanych na podstawie urzędowych rejestrów
  lub nawet naukowych farmakopeji. Jak pamiętamy, najsłynniejszym
  takim lekiem był teriak, który miał leczyć wiele chorób, a nie leczył żadnej.
  Wiedza ludzka zawsze była i będzie ograniczona.
  Z tych samych powodów z hipokryzją nie mają na razie nic wspólnego
  nowe wynalazki, które być może okażą się zupełnie bezwartościowe,
  ale dziś jeszcze tego nie wiemy, ponieważ przechodzą przez sito badań
  farmakodynamicznych i klinicznych.
  Chodzi wyłącznie o produkty, o których już wiemy, że nie leczą, a pozwalamy
  sprzedawać je bez ograniczeń w postaci leku, wprowadzając w błąd
  konsumenta. Pozwalamy je bezkarnie reklamować jako środki lecznicze.
  Oto przykład reklamy glukozaminy amerykańskiej firmy Puritan`s Pride
  w tygodniku o półmilionowym nakładzie:
  „- zwalcza ból i sztywność stawów,
  – chroni i wzmacnia stawy,
  – odbudowuje chrząstkę stawową,
  – wspomaga leczenie chorób i nadwerężeń stawów.
  W przypadku jakichkolwiek problemów ze stawami dostarczenie glukozaminy
  powoduje dodatkowe wytworzenie mazi stawowej, która jest
  niezbędna do prawidłowego funkcjonowania stawów”.
  Po przeczytaniu tej reklamy nie ma najmniejszej wątpliwości, że glukozamina,
  zdaniem producenta, jest (lub ma być) lekiem. Skoro tak, to powinna
  być zarejestrowana w urzędzie rejestracji leków i podlegać nadzorowi inspekcji
  farmaceutycznej. Jednak glukozamina firmy Puritan`s Pride nie jest nigdzie
  zarejestrowana. Nikomu i niczemu nie podlega. Czy tak być powinno?
  Odnośne przepisy prawne funkcjonujące w Polsce sprawiają, że glukozamina
  może być i jest sprzedawana w każdym punkcie sprzedaży detalicznej,
  ze straganami bazarowymi i kioskami ruchu włącznie. Glukozamina
  ma postać i wygląd medykamentu i nie ma żadnych przeciwwska-
  zań do jej obecności w aptece. Aptekarz nie jest powołany do tego, by walczyć
  z prasą. Jeśli miliony ludzi za pozwoleniem „partii i rządu” dowiadują
  się ze środków masowego przekazu, że glukozamina bardzo dobrze leczy
  stawy, najwybitniejszy aptekarz nie jest w stanie oszukiwanym ludziom
  pomóc. Jeśli on im nie sprzeda glukozaminy, pójdą po nią do domu
  towarowego lub gdziekolwiek indziej. Aptekarza zaś wykpią jako
  „tumana”, bo prasa wie najlepiej.
  Władze państwowe odpowiedzialne za zdrowie obywateli zupełnie tym
  się nie interesują. Na dobrą sprawę nikt, absolutnie nikt, nie decyduje formalnie
  o tym, czy glukozamina firmy Puritan`s Pride jest lub nie jest lekiem.
  Byłaby może lekiem, gdyby producent udał się do kompetentnego
  urzędu z wnioskiem rejestracji. Tak, jak wcześniej postąpiła inna firma. Pierwszą
  glukozaminę przywiozła do nas włoska firma Rottapharm i zarejestrowała
  ją jako lek, Arthryl, w 1998 r.
  Wykpiłem to publicznie („Aptekarz” Nr 5/6, 1999, 128). Zacytowałem
  stanowisko bardzo autorytatywnej instytucji, Food and Drug Administration
  w USA: „This product is not intended to diagnose, treat, cure or prevent
  any disease”. Okazuje się, że popełniłem błąd, który na domiar złego
  powtórzyłem twierdząc, że za pieniądze wydawane bezsensownie na
  Arthryl (Glukozaminę) można by kupić i wmontować artretykom-inwalidom
  protezy kolanowe, przywracające sprawność fizyczną („Aptekarz” Nr 7/8,
  2002, 174-175).
  Pożytek z mojej interwencji był taki, że przestano rejestrować preparaty
  glukozaminy. Pożytek przekształcił się w szkodę, bo glukozamina
  wymknęła się spod kurateli ministra zdrowia i teraz każdy, kto chce zarobić
  pieniądze szybko i bez trudu, wypuszcza na rynek swój preparat glukozaminy.
  Nawet firma GlaxoSmithKline, której sprzedaliśmy Polfę w Poznaniu,
  bo nam obiecała, że będzie robiła w Polsce nowe ambitne leki,
  zrobiła w zamian Stavomax (Glukozaminę), i sprzedaje go bez rejestru.
  Ta słynna fabryka osiągająca obrót tylko w Polsce 1,12 mld złotych rocznie
  ze sprzedaży leków, zarabiająca na tym wiele milionów, łaszczy się
  na dodatkowy zysk z bezwartościowej glukozaminy. Czy tak powinno się
  dziać w cywilizowanym kraju? Wszystko ma się odbywać pod dyktando
  groszorobów? Państwo dostaje od nas co roku kilkadziesiąt miliardów
  złotych na administrację, na zarządzanie, czyż nie powinno nas chronić
  przed obłudą przedsiębiorców?
  Sprawa jest bardzo trudna; minister zdrowia jest upoważniony przez
  państwo do rządzenia lekami. A skoro glukozamina teraz może nie być
  lekiem, minister zdrowia może nic w tej sprawie nie robić. Powstaje pytanie,
  kto ma z tym coś zrobić, kto jest odpowiedzialny za produkty będące
  nie-lekami w sensie formalnym, a obłudnie pełniące w praktyce rolę leków.
  Decyzja powinna należeć do prawników decydujących o podziale kompetencji
  wśród organów państwowych.
  Przypomnijmy im pokrótce historię glukozaminy, dobrze znaną nam,
  farmaceutom, i trochę także lekarzom, ale prawnikom zupełnie obcą.
  Glukozaminę wykryto po raz pierwszy w chitynie w 1878 r. Pierwsza
  synteza glukozaminy była dokonana w 1902 r. Przez niemal cały dwudziesty
  wiek glukozamina istniała obok medycyny i farmacji.
  W ostatnich dwudziestu latach robiono próby zastosowania glukozaminy
  do leczenia artretyzmu. Próby były dobrze udokumentowane, efekty
  niemal zerowe.
  Początkowo glukozaminę podawano tylko we Włoszech, w iniekcjach,
  a więc na pewno docierała do krwioobiegu i tkanek. Efekty lecznicze były
  niezauważalne, ale po paru latach te kiepskie iniekcje wycofano z obrotu ze
  względu na niebezpieczeństwo zakażeń, wysypek skórnych, zmian w obrazie
  krwi. Zresztą po tych wszystkich tarapatach ukazała się praca kliniczna
  wykazująca dowodnie, iż glukozamina i placebo to niemal to samo (1).
  Fabrykanci przewidując rychły koniec iniekcji zrobili preparaty doustne
  (proszek lub tabletki). Te okazały się w 90% resorbowalne. Cóż z tego,
  skoro badania farmakokinetyczne wykazały, że po połknięciu glukozaminy
  nie ma jej śladu w plazmie krwi (2). Zapewne organizm ją spala, tak
  jak czyni to z glukozą. To nie zniechęciło ludzi dobrej wiary we Włoszech
  i Niemczech do leczenia stawu kolanowego glukozaminą. Nieszczęścia
  wielkiego nie było, bo to jest produkt naturalnie występujący w organizmie
  ludzkim, więc niepodawany w nadmiarze nie jest toksyczny.
  Z czasem literatura naukowa na temat glukozaminy jest coraz bardziej
  sceptyczna.
  W poważnym, kontrolowanym, opartym na ślepej próbie badaniu okazało
  się, że nie ma różnicy między glukozaminą i placebo (3).
  Podjęto też długotrwałe studium pomiaru szczeliny w chorym stawie
  kolanowym. Okazało się, że u pacjentów otrzymujących glukozaminę i
  placebo po 3 latach leczenia różnica szczeliny była znikoma (4).
  Żadna duża firma farmaceutyczna, ciesząca się poważnym autorytetem,
  nie wzięła do ręki glukozaminy. Dała się skusić firma Rottapharm we
  Włoszech (Arthryl) i firma Opfermann w Niemczech (Dona). Jedynym tam
  wskazaniem dla glukozaminy jest choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego
  (zmiany starcze, a nie reumatyzm o podłożu zapalnym).
  Dlaczego produkt w Niemczech i Włoszech jest dopuszczony do stosowania,
  skoro nie ma dowodów jego skuteczności? Zapewne dlatego, że
  glukozamina w sposób naturalny występująca w organizmie ludzkim nawet
  w większej dawce nie może być bardzo toksyczna oraz dlatego, że
  nie ma leków pomocnych przy zwyrodnieniu stawu kolanowego. Istnieją
  takie poglądy, że nie należy choremu nie okazać troski, a podanie leku nieleczącego
  jest rzekomo przejawem troski.
  Nie dopuszczono glukozaminy do stosowania w USA, Anglii, Francji,
  Skandynawii, Szwecji i wielu innych krajach.
  W Polsce dopuszczono Arthryl i nie wycofano go, ale powstrzymano
  się od rejestracji następnych produktów synonimicznych. Teraz widzę na
  rynku 10 preparatów glukozaminy (mogą być jeszcze inne, których nie dostrzegłem),
  które przedstawiam niealfabetycznie, a konkurencyjnie, poda-
  jąc ceny detaliczne w złotych w przeliczeniu na 1 definiowaną dawkę dobową
  glukozaminy (DDD) wynoszącą 1500 mg:
  Artreum – Puritan`s Pride, USA 0,817
  Artresan – Asa, PL 0,909
  Zdrovit Glukozamina – NP Pharma, PL 1,036
  Glukozamina – Jemo-pharm, DK 1,219
  Flexodon – Medagro, PL-I 1,389
  Reumatrix – Scano Medica, PL 1,450
  Stavomax – GlaxoSmithKline, PL-GB 1,618
  Bio-Glukozamina – Pharm Nord, DK 2,207
  Ortholan – IC Medicare, CH 3,446
  Arthryl – Rotapharm, I 3,462
  Rozpiętość cen jest znaczna, bo czterokrotna, co w farmacji zdarza się
  powszechnie, jako że konsumenci-pacjenci są analfabetami towaroznawczymi
  i się nie targują.
  Wydatek pacjenta, przeważnie emeryta w podeszłym wieku, wynosi zależnie
  od marki produktu od 25 do 100 zł miesięcznie i jest zupełnie niepotrzebny.
  Zwracam się z nieśmiałym pytaniem do Rzecznika Praw Obywatelskich,
  czy nie można byłoby uchronić Polaka przed legalnym nabijaniem
  go w butelkę. Aptekarz w tej sprawie może zrobić bardzo niewiele.
  Należy podkreślić, że glukozamina jest jednym z wielu produktów ilustrujących
  wyłudzanie pieniędzy. Ogromnych pieniędzy, skoro jeden artykuł
  może kosztować 100 mln zł. Oprócz glukozaminy jest wiele innych
  takich leków-nieleków, np. prasteron (dehydroepiandrosteron, DHEA), melatonina
  et cetera.
  Wprowadzić ład można. Ktoś musi decydować o tym, czy dany produkt
  jest lekiem, czy nie jest. Jeśli jest – musi być rejestrowany, po czym reklamowany
  i sprzedawany zgodnie z prawem farmaceutycznym. Jeśli nie
  jest – nie powinien mieć postaci leku, nie powinno być wolno go reklamować
  i sprzedawać jako leku.
  Piśmiennictwo:
  1. Reichelt, A. et alia: „Efficacy and safety of intramuscular glucosamine
  sulfate in osteo-arthritis of the knee”. Arzneim. Forsch. 44 (1994), 75-80.
  2. Setnikar, I. et alia: „Pharmacokinetics of glucosamine in man”. Arzneim.
  Forsch. 43 (1993), 1109-1113.
  3. Rindone, J.P. et alia: „Randomized, controlled trial of glucosamine for
  treating osteoarthritis of the knee”. West. J. Med. 172 (2000), 91-94.
  4. Reginstar, J.V. et alia: „Long-term effects of glucosamine sulphate on
  osteoarthritis progression: a randomized, placebo-controlled clinical
  trial”. Lancet 357 (2001), 251-256.

  link:

  Click to access Aptekarz-2004-01-02.pdf

  Może już stracił trochę na aktualności jednak wciąż daje do myślenia.
  Pozdrawiam

 4. Marucha said

  Re 3:
  Ja mam całkiem dobre doświadczenia z preparatami glukozaminy. Pomogły.
  Znajoma lekarka daje je również swemu staremu psu – i też pomagają.

 5. Raynold said

  Podpisać tą petycje na pewno należałoby. Niestety nic to nie da, bo podobnie jak i z setkami podobnych protestów wyląduje wszystko w koszu a elita mafijna zrobi i tak wszystko po swojemu.
  Musicie w końcu zrozumieć, że nie tędy droga. Jeśli to dla was za trudne to wasz problem. Dyskutujcie nadal o wyższości PiS nad PO, świąt Wilekanocnych nad Bożego Narodzenia, iluminatów nad masonami i Watykanu nad NWO 😉

  Nikt tu nie dyskutuje nad wyższością dżumy nad cholerą, ani PiSu nad PO.
  Natomiast z chęcią się dowiemy, co Pan nam ma do zaproponowania.
  Czekamy niecierpliwie.
  Admin

 6. Raynold said

  Panie Marucha,

  Przyznam, że dawniej bywałem zarówno tu, jak i na innych podobnych stronach częstym gościem. Dyskutowałem, a że miałem w miarę dobrą wiedzę z pierwszej ręki, więc moje wypowiedzi były ośmieszane a bardzo często cenzurowane. Na zaprzyjaźnionej wirtualnejpolonii po opini na temat r. giertycha nazwano mnie „eskimosem” i zablokowano nawet dostęp do oglądania strony (przy okazji kilku tysiącom potencjalnych użytkowników podobnego IP).
  Od jakiegoś czasu, mając jeszcze wiekszą wiedzę na temat zasad panujących w świecie przestałem się podniecać pewnymi sprawami. Swoją zaś energię przeznaczam na próbę wyjaśniania resztkom myślących, by przestali się podniecać tematami pięciorzędnymi a skupili na sednie sprawy.
  A przechodząc do sedna sprawy, nie skupiam się na wałkowaniu spraw przyziemnych, które widzą lub przynajmniej wszyscy powinni widzieć wszyscy a raczej na próbie wskazania co należy robić by nie dać się nadal ogłupiać i dzielić a zacząć robić coś konkretnego wspólnie. Bez wpajanych przez lata uprzedzeń narodowych (chodzi mi przede wszystkim a Słowian) wyznaniowych, politycznych, grup zawodowych, mieszkańców miast i wsi itp.
  Tutaj nie mam zamiaru pisać o szczegółach, bo i tak mądrzejsi mnie wyśmieją.
  O ile zechce Pan podjąc temat, to zapraszam do dyskusji prywatnej.

 7. Aeinar said

  Re 4: Nie chciałbym aby ktoś mój post traktował jak krucjatę przeciwko glukozaminie, jeśli Panu i Pańskiemu czworonożnemu przyjacielowi pomaga to przecież byłbym głupcem gdybym radził ją Panu odstawić.

  Re 5: Choćby ta petycja nic nie dała i wylądowała w koszu, piecu czy niszczarce to podpisać trzeba, ponieważ jest to forma naszego sprzeciwu wobec zamachu na naszą wolność. Jeśli komuś szkoda 3 minut na ten zabieg to wątpliwe aby znalazł 30 min na inną „drogę”, która jest skuteczniejsza i doprowadzi do celu ale póki co jej nie ma lub nie widać. Dopóki tak jest, pozostaje nam wykorzystywać te środki które są dostępne aby nie zostało nam zarzucone że, przecież my chcemy to rozporządzenie bo nawet petycji nikt nie podpisał…

 8. Marucha said

  Re 6:
  Panie Raynoldzie,
  Niestety, po prostu doba jest za krótka, a siły już nie te co kiedyś, abym mógł poświęcać się dyskusjom prywatnym. Proszę się nie gniewać i mnie zrozumieć.
  Moim zdaniem powinien Pan się podzielić swymi przemyśleniami z nami tu, na forum. Że Pana ktoś wyśmieje? To nic nie boli…

  Re 7:
  Nie, nie potraktowałem Pana wypowiedzi jako anty-glukozaminowej, lecz jako głos w dyskusji.
  I zgadzam się, że petycję trzeba podpisać, bez względu na to, jakie nasz podpis będzie miał znaczenie. Niech przynajmniej szumowiny wiedzą, że się nie zgadzamy.
  Ale cóż, poświęcić te 3 minuty na złożenie podpisu, to może zbyt wiele…

 9. Tralala said

  Podpisalam, tak jak wiele innych takich wczesniej. Moze dzieki takim podpisom JESZCZE mozna kupic cos naturalnego. Jesli podpis nie pomoze, to na pewno nie zaszkodzi.

 10. Gość said

  Nie sądzę.
  Podpisuję wiele takich petycji (tę podpisała cała rodzina), angażując w to mnóstwo osób i.. jest jak jest, albo ma być.

 11. JO said

  Ad. 5. Do zaproponowania jest Zbudowanie Panstwa w kolo Bractwa Piusa X, niech Ono sie nazywa Kosciolem w Polsce, ale to wlasnie jest Alternatywa.

  Kosciol Jednak, to nie tylko Budynek I Msza Swieta ale cale Zycie w tym Gospodarcze. Kosciol musie sie Bronic RAZEM poprzez Wspolne Dzialanie.

  Poki co te wspolne dzialanie jest zbyt nikle.

 12. Raynold said

  By być na bieżaco we wszystkich sprawach antyglobalistycznych, trzeba by nie robić nic oprócz jedzenia i krótkiej codobowej drzemki. No i pisać petycje i protestować przeciwko: GMO, codexsowi, chemitrails, szczepionkom, banksterom, chipowaniu, podsłuchom i inwigilacji, farmom wiatrakowym, wyprzedaży majątku narodowego, łupkom… zagrożeniom globalnym, regionalnym, lokalnym… sejmowi, senatowi, prezydentowi, premierowi, rządowi, wojewodom, burmistrzom, wójtom, urzędnikom, wymiarowi sprawiedliwości… podwyższaniu wieku emerytur, podatków, likwidacji stoczni, kopalń, szkół… powcom, palikotowi, komuchom, liberałom, przekrętom z psl a nawet pis… wyższości o. Tadeusza nad abp. Dziwiszem…
  I co w związku z powyższymi protestami dokonaliście???
  (No może poza jednym wyjątkiem wstrzymania ACTA, gdzie na ulice wyszły setki tysięcy ludzi a przede wszystkim młodzieży.)
  Odpowiem na to pytanie, pomimo różnego rodzaju apelów, protestów, pochodów itp. elity robią swoje a przy okazji jeszcze bardziej podzielono i nastawiono na siebie społeczeństwo.
  Jeśli wam chodzi o to by pomóc elicie, to jesteście na jak najlepszej drodze!

  Kilka lat temu napisałem pewną odezwę, którą zacytował nawet Gajowy: https://marucha.wordpress.com/2011/06/08/dziesiec-przykazan-na-obecne-czasy/ niestety jak to zwykle bywa, nie podjęto wtedy dyskusji merytorycznej nad powyższym, tylko rozmyto wszystko o sprawy eskimoskie i religijne. Szkoda że nie podjęto sprawy cyklistów 😉

 13. Marucha said

  Re 12:
  No i co Pan proponuje, zamiast uporczywego, namolnego, powtarzającego się aż ad nauseam, informowania, informowania i jeszcze raz informowania?
  Ja już bojówek organizował nie będę…

 14. Rysio said

  No i Gajowy Marucha stał się pomagierem elit.

  🙂

 15. Rysio said

  A mi, jak mnie bolał bark, podczas pobytu w Polsce, najbardziej pomogła nie-rozcieńczona terpentyna dla konia.

  Jak mnie kobity nią natarły, to nie tylko bark przestał mnie boleć, ale zacząłem rżeć jak młody rumak.

  🙂

 16. AniaK said

  Ja jestem specjalistką od stawiania baniek 🙂 Nie można podpisać petycji bo strona się nie wczytuje.

 17. — Pan Rysio na 15-tce — ……ze Pan zaczal rzec jak mlody rumak .
  Czy ta terpentyna dla konia , kobity Panu wtarly jeszcze w inne niz bark miejsca ?

 18. Rysio said

  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: