Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zachować skarb Podhala

Posted by Marucha w dniu 2012-12-15 (Sobota)

Solidarna Polska chce, by Skarb Państwa zachował pakiet kontrolny spółki Polskie Koleje Linowe.

Chodzi o to, by nawet w przypadku znalezienia prywatnego inwestora PKL pozostały w puli spółek będących w posiadaniu Skarbu Państwa. Zdaniem opozycji, sprzedaż PKL może doprowadzić do parcelacji spółki między prywatnych inwestorów.

Informacje o planach sprzedaży zaskoczyły podhalańskich samorządowców. Oferty możliwości zakupu spółki już pojawiły się w prasie. – Kolejka jest traktowana jako dobro narodowe. I tak podchodzimy do pomysłu prywatyzacji – tłumaczy poseł Edward Siarka (Solidarna Polska).

Według opozycji, prywatyzacja spółki jest próbą sprzedaży na siłę firmy przynoszącej zyski. Arkadiusz Mularczyk zwraca uwagę, że PKL to przedsiębiorstwo obsługujące najważniejsze kolejki linowe, m.in. na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch, ale także wiele innych. Właścicielem 100 proc. akcji PKL jest spółka PKP SA. Przewożą one rocznie 6 mln pasażerów. Każdego roku przynoszą zysk – 10 mln złotych.

– Ten skarb Podhala, naszego kraju chce się zbyć tylko dlatego, że PKP są zadłużone. To jedyna przyczyna tej decyzji – podkreśla poseł Mularczyk. Podobnie sprawę ocenia Edward Siarka, w opinii którego PKL rząd chce sprzedać tylko dlatego, że kolej ma długi. Ich zdaniem, środki pozyskane z tej prywatyzacji nie uratują PKP, a wygenerują wiele zagrożeń, na które zwracają już uwagę zarówno instytucje państwowe, takie jak ABW, jak i organizacje społeczne.

Mularczyk (SP) przypomina, że ABW ostrzega, iż prywatyzacja PKL jest niebezpieczna dla interesów ekonomicznych państwa. – Zwróciła m.in. uwagę na możliwość dewastacji Tatrzańskiego Parku Narodowego i kwestię roszczeń dotyczących zwrotu gruntów wywłaszczonych pod budowę kolejki. Ta prywatyzacja grozi tak naprawdę parcelacją tej firmy – podkreślał poseł Solidarnej Polski.

Negatywne stanowisko w sprawie prywatyzacji PKL zajęła m.in. Państwowa Rada Ochrony Przyrody. Sprzedaży kolejek linowych na Kasprowy Wierch prywatnemu inwestorowi sprzeciwiło się też Ministerstwo Środowiska. Według resortu, sprzedaż kolejek linowych na Kasprowy Wierch prywatnemu inwestorowi może przynieść negatywne skutki dla tamtejszej przyrody. Prywatyzacja PKL może też wywołać falę roszczeń reprywatyzacyjnych dawnych właścicieli gruntów, na terenie których leży infrastruktura kolejowa. Górale zapowiedzieli, że w przypadku sprzedaży PKL złożą pozew zbiorowy o unieważnienie decyzji o wywłaszczeniu.

Maciej Walaszczyk
http://naszdziennik.pl

Sprzedaje się Polskie Koleje Linowe nie dlatego, że przynoszą straty, ale dlatego, że przynoszą dochody i są chętni na ich kupienie.
Trzeba być wyjątkowym wręcz SSynem i bydlakiem, żeby wpaść na taki pomysł.
Kiedy kolej na sprzedaż Wawelu, polskojęzyczna łobuzerio spod ciemnej gwiazdy?
Admin

Jedna odpowiedź do “Zachować skarb Podhala”

 1. wiesdomar said

  Sprzedaż kolei linowych, naszego srebra narodowego, jest haniebnym zamiarem sprzedaży ostatnich punktów posiadających polską nazwę, w celu zaorania wszystkiego co jeszcze posiada polską tradycje i przy okazji dokonac grabierzy resztek wszystkiego co posiada wymierną wartość dla narodu. Typowa działalność okupanta działajacego na oczach wymóżdżonego społeczenstwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: