Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  wanderer o Nano-tranzystor, który wnika d…
  wanderer o Fałszywi przyjaciele Ukrainy
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Zbigniew Kozioł o Olga Semieniuk w kosmosie
  minka o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Carlos o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Wlodek o Kogo jebać, jak i w co?
  Jack Ravenno o Czy cena przekopu Mierzei Wiśl…
  Jabo o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Wlodek o Nano-tranzystor, który wnika d…
  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
  Krzysztof M o Nano-tranzystor, który wnika d…
  plausi o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Co tam słychać w Neokościele?

Posted by Marucha w dniu 2012-12-17 (Poniedziałek)

Zrobiliśmy sklejkę z kilku ostatnich wpisów na blogu Kronika Novus Ordo (http://breviarium.blogspot.se/).  
Admin.

Nowy metropolita łódzki zachowuje się jak biskup!

List do redakcji:

L.I.C.H.!
W tamtym roku zamieściliście Państwo na swoim portalu informację o Metropolicie Łódzkim Abp Władysławie Ziółku, który przebrał się za krasnala z reklamy Coca – Coli i wraz z aniołkiem – panią wojewodą rozdawał prezenty.
Pragnę zauważyć, iż w tym roku akcja z prezentami została powtórzona, jednak obecny ordynariusz łódzki ks. abp Marek Jędraszewski nie robił z siebie krasnala, a jak na biskupa przystało rozdał prezenty w sutannie i piusce, obok pani wojewody w przebraniu aniołka. Myślę, że warto na KNO podać informację o tym, że nowy ordynariusz podchodzi poważniej do pełnionej przez siebie funkcji od swojego poprzednika. 🙂

Link do artykułu:
http://lodz.naszemiasto.pl/galeria/opis/1649867,serce-na-gwiazdke-arcybiskup-mikolaj-i-wojewoda-aniolek,galeria,id,t,tm.html#a40afd1f7e7fe80f,1,3,60

Pozdrawiam serdecznie!
Z Bogiem!
Dawid Milcarz z Łodzi

Dziękujemy za wiadomość! Prosimy o więcej takowych!

http://breviarium.blogspot.se/2012/12/nowy-metropolita-odzki-zachowuje-sie.html

Niech Twój udział w życiu gminy żydowskiej przybliży Cię do Chrystusa

Czyli ojcowie jezuici radzą..

Szczęść Boże! Od roku uczę się hebrajskiego i pasjonuję się judaizmem. Czy to grzech, gdy biorę aktywny udział w życiu gminy? (nabożeństwa szabatowe, celebrowanie świąt, etc.)? Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź przed tegorocznym chanuka 😉

Fascynując się tradycjami Narodu Wybranego pamiętaj, że Jezus Chrystus celebrował Szabat i uczestniczył w wielu innych świętach żydowskich. Niech Twój udział w życiu gminy żydowskiej przybliży Cię do Chrystusa. Zachęcam Cię również do poznania życia żydowskich wspólnot mesjanistycznych, które wierzą w Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Są one także w Polsce.

Pozdrawiam
Wojciech Żmudziński SJ

Taki drobny szczegół, że naród żydowski był NIEGDYŚ narodem wybranym (w Polsce to „niedopatrzenie” skorygowano dopiero dwa lata temu) oraz fakt, że Pan Jezus był wychowany w mozaizmie (religii mojżeszowej), a nie w judaizmie (faryzejskiej fałszywej pseudoreligii opartej na oszustwie i przekrętach) oczywiście dla ojca jezuity nie ma żadnego znaczenia.
W jaki zaś sposób udział w życiu gminy żydowskiej używającej Talmudu pełnego bluźnierstw w stosunku do Naszego Pana – ma do Niego przybliżać – jest dla mnie niepojęte.

http://breviarium.blogspot.se/2012/12/niech-twoj-udzia-w-zyciu-gminy.html

Wcale nie jest to trudno pojąć – wystarczy porozmawiać z propagatorami i obrońcami dialogu katolicko-judaistycznego, promowanego przez papieża Jana Pawła II, skądinąd popularyzatora zwrotu o „ukochanych starszych braciach”. 
Admin.

Posoborowe zmiany liturgiczne poszły za daleko

 Tako rzecze metropolita krakowski J.Em. Stanisław kard. Dziwisz, o czym donosi na swoim blogusenator RP J.E. Jan Filip Libicki:

Były osobisty sekretarz Jana Pawła II stwierdził jasno, że posoborowe zmiany liturgiczne poszły za daleko. Że posoborowa rzeczywistość liturgiczna mocno odbiega od intencji soborowej reformy.

Czyżby ozdrowienie z posoborowego letargu zawitało również do S. K. Miasta Krakowa?  Alleluia! Miejmy nadzieję, że Kardynał Metropolita wkrótce pójdzie za ciosem i wyda decyzję nakazującą usunięcie z prezbiteriów krakowskich kościołów wszelkich rupieci ponastawianych tamże w latach 70-tych ubiegłego wieku i powrót do odprawiania Najświętszej Ofiary na istniejących, a nieużywanych ołtarzach. Tym bardziej, że żaden dokument soborowy nie wspomina o konieczności odprawiania „twarzą do ludu” ani  przebudowywania czegokolwiek w istniejących świątyniach, o czym pisaliśmy kilka lat temu.

http://breviarium.blogspot.se/2012/12/posoborowe-zmiany-liturgiczne-poszy-za.html

Niestety, wcale nie mamy pewności, że opłakany stan Neokościoła wynika z odejścia od intencji soborowej reformy. Przeciwnie, mamy silne wrażenie, iż intencją soborowej reformy było właśnie rozwalenie Kościoła Chrystusowego i zastąpienie go jakimś stowarzyszeniem, którego naczelna zasada to bycie miłymi dla siebie nawzajem.
Admin.

Komentarzy 7 do “Co tam słychać w Neokościele?”

 1. marta15 said

  Co to znaczy ze zaszly za daleko?? Posoborowa liturgi NIE odbiega od intencji soborowej reformy tylko jest EFEKTEM, owocem owej „reformy”. Tak jak wiele innych , zgnilych owocow.
  Intencja soborowej reformy bylo wprowadzenia herezji do Tradycyjnego nauczania KK.
  Herezje sa tym robakiem ,ktory gryzie owoc i dusze i niszczy korzenie.
  Ci, co wprowadzili owe „reformy ” wiedzieli BARDZO dobrze co czynia , a ci co je PROMOWALI ( JP2 np.), rownie dobrze wiedzeili co czynia. Teraz placza glosno i falszywie i udaj,a ze wymknelo im sie to z pod kontroli.
  Msza Novus Ordo jest prawie kropka w kropke podobna do protestanckich nabozenstw.
  Swiecenia kalplankie NOvus Ordo przypominaja kropka w kropke swiecenia anglikasnkie.
  Tu nie ma mowy o jakims przypadku.
  TO BYLO CELOWE, swiadome, drobiazgowo opracowane i perfidnie, starannie wprowadzane w zycie dzialane majace zniszczyc korzenie KK. Na zewnatrz wyglada to jeszcze w miare, w miare. Ale od zewatrz robaki herezji i apostazji wygryzly wszystkie soki zyciowe i pozbawiony autentycznej wiary miliony niby wiernych i duchowienstwa wpadaja coraz latwiej i glebiej w otchalnie herezji,poganstwa, ateizmu , niewiary, lub tzw letniej wiary, ktora jest zadna wiara.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Oczywiście, że nic się nie „wymknęło” z pod kontroli – bo wszystko poszło tak, jak zaplanowano.
  A różne mikrocefale do tej pory (sic!) zachwycają się zdobyczami II Soboru – z których największą jest chyba ateizacja całej Europy.

 3. marta15 said

  Ty jest przyklad kogos ,kto mial 100 % wiare, zadnej letnosci czy watpliwosci..
  Sw. Patryk, ktory praktycznie sam, dzieki swojej calkowitej , glebokiej wierze w Boga nawrocil w przeciagu ok. 20 lat cala poganska Irlandie. Jeden czlowiek. Ale jaka on mial wiare??
  A Inni swieci??
  Franciszek Ksawery, ktory ochrzcil miliony w Indiach i Japonii..
  http://www.ampolska.co/AM-o-sobie/Patroni-AM/art-323-Niestrudzony-misjonarz-sw-Franciszek-Ksawery.htm
  a meczennik , misjonarz sw. Isaac Jogues ,ktory doswiadzczyl niesamowitych, nieludzkich meczarni i niewygod podczas swych misji majacych zbawic Indian kanadyjskich.
  http://www.polonialife.ca/kanada/historie-pod-bobrem/swiety-pragnie-smierci/

 4. marta15 said

  tego typu gadanie co Dziwisz wypowiada przypomina mi to znane powiedzenie Pawla 6 o dymie szatana, ktory przeniknal do Watykanu. Oczywsice, ze przeniknal, bo Pawel 6 sam, osobiscie tam wpuscil .
  Tego typu gledzenie ma na celu ODWROCENIE uwagi tych, co SAMI , celowo i swiadmie, przyczyniaja sie do oslabienia/zniszczenia KK i wiary.
  Dziwisz, na przykladzie ks Natanka udowodni,l ze niszczy kazdego, nawet posborowego Ksiedza, ktory osmielil sie mowic niewygodna prawde.
  Dziwisz, wredna kreatura ,akceptujaca nagrody z ADL , organizacji znanej ze sluzby anty-katolickim, anty-lchrzescijanskim silom. Organizacji, ktora wspiera m.in aborcje, maleznstwa i adopcie homo etc.

 5. marta15 said

  tu dobry film o sw Patryku.
  Warto obejrzec

  Jest tam pare ciekawych scen. Jedna jak mlody , 16 letni Patryk, z czystej ciekawosci bierze udzial w poganskim obrzedzie. Zostaje zlapany przez Irlandczykow szukajacych niewolnikow i wyslany do Irlandii jako niewolnik/parobek.
  Pozniej wspominal ten 6 -letni, niewolniczy okres jako KARE za to , ze wzial udzial, z glupoty, w tympoganskim obrzedzie.
  A posoborowi antypapieze ORGANIZUJA sami tego typu obrzedy w katolickich swiatyniach!!!!!!!!!!
  Druga scena to gdy Patryk, juz jako biskup wraca do Irlandi, aby ja ewangelizowac.
  Napotyka na silny opor lokalnych wladykow i druidow. Jeden z druidow wzywa swojego „bozka” na pomoc.
  Sw Patryk zakazuje mu wymawiac, (invoke) , imion poganskich bozkow w Jego obecnosci. Druid nie posluchal, Sw Patryk wyciaga reke i druid pada martwy.
  Na tzw spotkaniach w Assyzu, (-ach) przedstawiciele roznych poganskich, falszywych i demoniczncyh religii glosno wzywali (invoked) imiona swoich bozkow, w obecnosciNAJWYZSZYCH duchownych sekty watykanskiej , ktorym to nie przeszkadzalo. Wcale a wcale, Wrecz przeciwnie.

 6. JO said

  Pomyslec, ze Taki DZIWISZ byl PRAWA reka JPII Przez CALY OKRES PONTYFIKATU JPII!,

  Czy to nie mowi wyraznie Kim byl JPII? Jak Myslal, po co robil?

 7. marta15 said

  tu zdjecia z cyrku . Jedni cyrkowcy /klauni warci drugich.
  http://traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A500-Circus.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: