Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Grzegorz Braun zamachnął się na świętość, czyli…

Posted by Marucha w dniu 2012-12-18 (Wtorek)

… znany reżyser znów atakuje Adama Michnika!

„Super Express”: z Michnikiem do eurokołchozu

– Michnik wiele uczynił, aby nie udało się odbudować w Polsce suwerennego państwa – stwierdził w rozmowie z „Super Expressem” reżyser Grzegorz Braun.

Reżyser stanowczo zaprzeczył doniesieniom, jakoby ukrywał się przed prokuraturą w związku z jego kontrowersyjną wypowiedzią.

– To propaganda sądzona przez środki masowej dezinformacji: PAP, TV reżimową, dla zmyłki zwaną telewizją publiczną, i GWiazdę śmierci z ul. Czerskiej. Niektórzy zatrudnieni tam paradziennikarze szerzą takie fałszywe treści, by zrobić ze mnie kryminalistę – powiedział.

– Kiedy dotarły do mnie wiadomości o tej kolejnej nagonce, pilnie zgłosiłem się na najbliższy posterunek policji, gdzie okazało się, że w rejestrze osób poszukiwanych nie figuruję – stwierdził. Zaznaczył, że dostał już wezwanie do prokuratury i ma się w niej stawić tuż po 1 stycznia.

Już w wywiadzie dla „Uważam Rze” zdradził, że pracuje nad filmem o Adamie Michniku. W rozmowie z „Super Expressem” zaznaczył, że chce przedstawić większości Polaków nieznaną biografię redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

– Michnik wiele uczynił, aby nie udało się odbudować w Polsce suwerennego państwa niepodległych Polaków – stwierdził. Jak dodał, założyciel „GW” „jest jednym ze współczesnych architektów katastrofy, czyli kolejnej wersji Wieży Babel, która nam się prędzej niż później na łeb zwali”.

Braun wprost określił Unię Europejską mianem „eurokołchozu” i przypomniał, że to właśnie Michnik był jednym „z głównych orędowników wprowadzenia Polski” do tej organizacji. Porównał także Unię Europejską do ZSRR.

Na stwierdzenie dziennikarza „Super Expressu”, o tym, że „Michnik, cokolwiek by o nim powiedzieć, ten moskiewski sowiet pomagał obalić”, odparł: „Zakłada pan, że sowiet upadł. A może on nie upadł, a jedynie się potknął i generalnie dobrze się miewa? Może wcale nie zniknął, a jedynie zmienił centralę? Takie pytania warto sobie stawiać”.

Braun od lat jest zdecydowanym przeciwnikiem środowiska związanego z „Gazetą Wyborczą” (jej wieloletnim redaktorem naczelnym i współzałożycielem jest Adam Michnik – przyp. red.), a jego ostatnią wypowiedzią m.in. na temat tej gazety zajęła się prokuratura.

„Kule powinny świstać, a mamy kabaret. Bo kolejny przesąd to wiara w pacyfizm. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną w sposób nagły, drastyczny wyprawieni na tamten świat z tuzin redaktorów „Wyborczej” i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych – TVN. Nie wspominam o etatowych zdrajcach ze starego reżimu. Jeśli się nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy: hulaj dusza, piekła nie ma. Jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co?” – mówił podczas wrześniowego spotkania w warszawskim Klubie Ronina Braun.

Kilka dni temu Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prokuratorzy są już w posiadaniu oryginału wypowiedzi reżysera i sprawdzają, czy nie popełnił on przestępstwa.

Będący podstawą postępowania artykuł 255 paragraf 2 Kodeksu karnego stanowi: „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Publiczny charakter takiej wypowiedzi zależy m.in. od ustalenia, czy padła ona na spotkaniu, które było ogólnodostępne.

Braun jest autorem kontrowersyjnych filmów dokumentalnych o związkach Lecha Wałęsy z SB i o generale Wojciechu Jaruzelskim. W 2008 r. przegrał proces cywilny, wytoczony mu przed wrocławskim sądem przez znanego językoznawcę prof. Jana Miodka, któremu zarzucił współpracę z SB. Z kolei w 2008 r. warszawski sąd uznał, że Braun nie musi przepraszać Wałęsy za film pt. „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, a Wałęsa Brauna – za określenia, że film – według którego był on TW „Bolkiem” – to „gniot”, a Braun to „usłużny dziennikarz”.

(„Super Express”/PAP/Onet, GK/TR)
http://wiadomosci.onet.pl

Przypominamy nie znającym prawa, iż postać Arona Szechtera vel Adama Michnika podlega w Polsce szczególnej ochronie.
Otóż Wysoki Sąd w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej (sygn. III C 1225, sędzia przewodnicząca Agnieszka Matlak) orzekł w pisemnym wyroku dnia 26.09.2005, iż:

„negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego”.

Vide książka St. Remuszko “Wariacje obywatelskie”, oficyna Rękodzieło, str. 280.
Admin.

Komentarzy 30 do “Grzegorz Braun zamachnął się na świętość, czyli…”

 1. Kibic said

  Tak…
  Czas najwyzszy abysmy poznali zyciorys p.Adama Michnika!

 2. Agnieszka said

  “Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3″.

  Ale kto – bez nawoływania – publicznie dokonał zbrodni na górnikach, robotnikach i całym narodzie, pozostaje niewinny do dziś.

 3. Boryna said

  Kiedy ten obrońca praw człowieka A.Michnik doprowadzi do sądu swojego brata Stefan, który wydawał wyroki śmierci na Polakach.

 4. 166 bojkot TVN said

  Czas najwyższy przypomnieć prokuraturze, że w czasie urzędowania Romana Giertycha pod jego ministerstwem oświaty zebrała się grupka kandydatów na morderców sponsorowana przez Michnika, skandująca „Giertych do wora wór do jeziora” co jest ogłaszaniem zamiaru morderstwa i nawoływaniem do morderstwa.
  W materiałach telewizyjnych są twarze wówczas skandujących, a że robili to publicznie – jest to publiczne nawoływanie do zbrodni – nie powinno być problemów z ustaleniem ich tożsamości.
  Czy może prokuratura z urzędu już sprawę rozpoznała i umorzyła? Wie ktoś?

 5. Benny Kuleczka said

  A ja jak kto głupi myślałem, że Grzegorz Braun nawoływał do sprawiedliwego osądzenia osobników działających na szkodę Polaków, a także wyraził nadzieję, że wyrok będzie adekwatny do skali przestępstwa. Tymczasem on nawoływał do popełnienia zbrodni i jedynym problemem prokuratury jest czy robił to publicznie, czy nie…

 6. Brat Dioskur said

  ad4@166

  Taki Hudini moglby z latwoscia wydostac sie z worka ,dlatego prokuratura mogla zalozyc ,ze wrzucenie kogos w worku do jeziora niekoniecznie musi skonczyc sie smiercia zatem nie ma przeslanek do stwierdzenia ,ze sprawcy takiego czynu chcieli kogos per se zabic.

 7. Zetef said

  No nie, tak nie może być. Panie Braun. Zamachnąłeś się Pan na ikonę III RP.
  Pejsaci kumple A.M. oraz jego wyznawcy nie darują tego. Myślę, że będzie to ostatni Pana film.
  A kto wie, może i wypadek samochodowy po drodze się zdarzy.

 8. wet3 said

  Swinski, pejsaty antypolski oraz zaklamany ryj uwielbiajacy „ludzi honoru! Rzygac sie chce gdy czlowiek na te kreature patrzy…

 9. Joe said

  Wet 3…Un swinski i pejsaty…ale nasze nadal mu czapkuja i G..o kupuja…A wystarczyloby solidarnie powiedzie nie i dotrzymac slowa…Widzisz Wet jakie te nasze mundre.

 10. xero75 said

  Poniżej słynna wypowiedź Brauna o konieczności zabijania zdrajców Polski. W opisie filmu zestaw linków, gdzie pokazane są reakcje „salonowców”:

 11. Atanazy said

  Dopuki ten pismak-bandyta i zlodziej ( przywlaszczyl sobie Wyborcza, na skutek ordynarnych matactw ) bedzie bezkarny nie ma mowy o normalnej Polsce! On zawsze bedzie bezkarny dopoki ten jawnie kryminalny uklad bandyckiego okraglego stolu bedzie rzadzil Polska On jest sztandarowa postacia tego bandyckiego ukladu Trudno zeby ten bandycki sztandar usuneli, jesli ludzie ta odrazajasca postac, sami nie wyrzuca na zbita morde !

 12. Jan said

  @9 Joe
  Z tego co mi wiadomo, brak sprzedaży GW nie wpłynie na jej ewentualny upadek, bowiem reklamy zamieszczane w tej gazecie w dużej części dotyczą państwowych instytucji. Niedawno gdzieś czytałem artykuł o tym, ale jaka jest prawda nie wiem, bo nie kupuję GW.

 13. Joe said

  12…Tos sie przyjacielu rozpedzil.Tylko mi jeszcze i wszystkim wyjasnij….jak mozna robic pieniadze na reklamach w sytuacji gdyby Polacy przestaja kupowac?Na zydach ma kase robic?To dobre.

 14. Przecław said


  Bartek Kalinowski niczym chłopiec, który krzyknął że król jest nagi obwieszcza, że Michnik to „…najzwyklejszy zyd w powiecie…”

 15. Polo said

  Panie Gajowy, uprzejmie proszę o zlikwidowanie tego foto do powyższego artykułu. Zjadłem całkowicie porządne jedzenie i nie chcę go marnotrawić, poprzez rzyganie,patrząc na to ścierwo. Ten żyd naprawdę mnie wkurwia.

  Trzeba zrobić coś więcej, niż usunąć jego wizerunek z forum… – admin

 16. Ad. 1

  „Czas najwyzszy abysmy poznali zyciorys p.Adama Michnika!”

  – Mnie ten życiorys nie interesuje. Tego, co wiem, co obserwuję, wystarczy mi aż nadto.

 17. Ad. 15

  „Ten żyd naprawdę mnie wkurwia. ”

  – To idź mu to powiedz.

 18. marta15 said

  Czyzby Braun znow uderzyl w siedzenie swieta krowe polskich salonow??
  Sluzalcza , przekupna, zdradliwa , niby prokuratura juz bedzie za chwile bedzie swietej krowie lizac zabrudzone siedzenie .
  Co za stada sluzalczych pacholkow bez honoru i godnosci??
  Takie szmaty w togach prawniczych

 19. Motyl said

  Nie ma bata….
  Czyzby juz została nam tylko nadzieja w kibicach Legii?

 20. Motyl said

  Ah, i jeszcze jedno. Faktycznie Polo ma racje, ale moze nie likwiduj tego foto, tylko wysmaruj jakims gównem na brązowo 🙂

 21. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 22. albtps said

  Co mnie zastanawia, to dlaczego tacy ludzie po prostu nie odejdą w zacisze swoich domków na prowincji gdzieś w lesie, aby dać reszcie społeczeństwa spokój? Przecież doskonale wiedzą, że nie działają w interesie tego społeczeństwa, a raczej na jego szkodę. Nie są przecież głupcami. Po prostu „Odpieprzcie się od… nas”. Odpieprzcie się od nas.

  Mam nadzieję, że Braun odwali taki film, że ten koszmar sam wywiezie się na taczkach z gnojem. No, może urban mu pomoże.

 23. albtps said

  @ 16
  „Mnie ten życiorys nie interesuje. Tego, co wiem, co obserwuję, wystarczy mi aż nadto.”

  Nie wszyscy są aż tak rozgarnięci i spostrzegawczy jak pan.

 24. Polo said

  Ad 17
  Myślisz, że mam ochotę się do niego fatygować. Pewnie, by mi powiedział „odpierdol się ode mnie”.
  Kiedyś dawno widziałem, jak prawie każdy ambitniejszy student prawa na UAM w Poznaniu chodził z „gównem wyborczym’ pod pachą, czy w rączce. To było czytadło dla „inteligentnych inaczej”. I teraz mamy ten świat sędziów i prokuratorów wychowany tak jak trzeba.(pewnie na innych uczelniach było tak samo)
  I jestem pewien, że teraz gw czytają ludzie pełni kompleksów intelektualnych, bo lektura gw dowartościowuje, ale to wszystko w ich mniemaniu. A i dla nich jestem skończonym kretynem, bo czytam jakiegoś Gajowego.

 25. Griszka said

  @20 Motyl
  „Ah, i jeszcze jedno. Faktycznie Polo ma racje, ale moze nie likwiduj tego foto, tylko wysmaruj jakims gównem na brązowo”

  No Panie. Podaruj nam takie propozycje i weź na wstrzymanie, bo za chwilę będzie problem odróżnic patriotę od menela z pod budki z piwem. Mówi się przecież, że „Chamstwo kultrurą i godnością osobistą zwalczaj”.

 26. Ernest Treywasz said

  Kiedy Grzegorz Braun zrobi „Towarzysza redaktora” (słyszałem że taka jest robocza wersja tytułu), to bedzie to suplement do „Transformacji” , w zasadzie jej piąta część. Przy okazji, widziałem we Wrocławiu premierę dwóch pierwszych. Są po prostu znakomite! Ale zrobienie dwóch kolejnych będzie wymagało sporego finansowania, bedzie to zatem test dla narodu, czy on jeszcze jest, czy już go nie ma i pozostały tylko niedobitki.
  Grzegorz Braun zdaniem jego przyjaciół zachowuje sie trochę nierozsadnie, i wszyscy którzy go znają bardzo sie o niego boją, bo on rzeczywiscie działa na czerwonego jak lachta na byka. Będąc wrogiem insurekcjonizmu, sam uprawia jednoosobowy insurekcjonizm, ale może w tym szaleństwie jest metoda.
  Ważne żeby dotarło do wszystkich zainteresowanych pozytywne przesłanie Grzegorza Brauna:
  nasza przyszłość zależy od tego, czy uda się Polakom zachować trzy miejsca. Kosciół, szkołę i strzelnicę. Ja bym dodał jeszcze do tego to i owo, ale od czegoś trzeba zaczać, i to może być dobry punkt startu.

 27. Motyl said

  Griszka, takie kanalie jak szechter nie zasługują na jakiekolwiek grzecznosci. W ogole w obecnej sytuacji powinnismy odstawic wszelkiego rodzaju etykiety, niuanse, a nawet marsze pokojowe!
  Przyszedł czas na walke! Szable w dłoń! Najwyzszy czas porządek z wszystkimi zdrajcami zrobic, nie tylko z jakąś gnidą z gównianej gazety! Koniec ze szczekaniem na forach internetowych, do roboty wszyscy, stare pryki tez! Bo młodzi juz cos robią, kibice Legii cos robią, a reszta?
  Nie chce sie czy strach?

 28. […] https://marucha.wordpress.com/2012/12/18/grzegorz-braun-zamachnal-sie-na-swietosc-czyli/ […]

 29. 166 bojkot TVN said

  Zajmowanie się taką szują jak Michnik i jego pobratymcy i ludzie jego honoru jak jaruzelski, urban i podobni – to STRATA CZASU NIEPOWETOWANA.
  Dużo lepiej zajmować się własną rodziną, dziećmi, rodzicami, i małżonkiem/małżonką niż stracić choć sekundę na tych dziadów, morderców, zboczeńców i kłamców.

 30. Jan said

  @13 Joe
  Jak mamy finansować Wyborczą? O proszę, o tak:
  http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/kazdy_polak_finansuje_gazete_wyborcza/69870

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: