Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Naszym Wzorem Janusz… o Wolne tematy (48 – …
  bardzo o Wielka rozgrywka
  Marucha o Tożsamość Ukrainy
  Boydar o Strzelanina w Uvalde a dostęp…
  NC o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Kojak o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Emilian58 o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Marcin o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  Kojak o Rosja nakazuje Agencji Żydowsk…
  Kojak o Meyssan: agonia Zachodu
  Boydar o Wydalenie 70 pracowników rosyj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Skończmy z czarnowidztwem

Posted by Marucha w dniu 2012-12-18 (Wtorek)

Pozostawiam czytelnikom ocenę poglądów prof. Macieja Giertycha na polską rzeczywistość. Nastrój beznadziei nie wziął się znikąd. A co od nas zależy, co możemy zrobić, aby to zmienić? Nic. Decydują za nas inni.
Admin.

Kochajmy Polskę taką, jaka jest. Tę dzisiejszą. Długo modliliśmy się: „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!” Mamy ją teraz a jej kształt zależy od nas samych. Róbmy wszystko byśmy z niej byli zadowoleni. To zależy od nas wszystkich.

Fot. J. Bodakowski

Przeraża mnie nastrój beznadziejności, jaki obecnie panuje w Polsce. Walka polityczna między głównymi partiami przerodziła się w deptanie Polski. Przecież wcale nie jest tak źle, jak się powszechnie ocenia. Oczywiście, że są kłopoty: bezrobocie, niż demograficzny, emigracja zarobkowa, różne opóźnienia rozwojowe, bezmyślność, korupcja, itd., ale który kraj żyje bez kłopotów?

Kłopoty są po to, by je pokonywać. Nic nie jest za darmo. Te nasze kłopoty wynikają w dużej mierze z naszej własnej winy, z naszego lenistwa. To jakaś pozostałość mentalności z czasów PRL, że we wszystkich sprawach oglądamy się na rząd, żądając, by to on sprawy rozwiązywał. Rządy bywają różne, lepsze lub gorsze, ale to nasze rządy. Takie wybraliśmy. Weszliśmy na drogę gospodarki rynkowej, czyli chcemy jak najmniej regulacji państwowych. Państwo ma stworzyć warunki dla przedsiębiorczości, a od nas zależy czyje wykorzystamy. I tak na dobrą sprawę w dużym stopniuje wykorzystujemy.

Doceńmy osiągnięcia ostatnich lat. Jakżesz inaczej dzisiaj Polska wygląda niż wyglądała przed transformacją. Ileż to się pobudowało nowych domów, dróg, zakładów pracy, ileż powstawało nowych firm, niezależnych, rodzinnych, dających zatrudnienie, obsługiwanych przez dawnych pracowników zakładów państwowych, czy też przez nowe, młode pokolenie. Po transformacji było wiele terenów, gdzie likwidacja PGR-ów, fabryk, stoczni itd. spowodowała bezrobocie, ale pomału ten problem opanowujemy. Obecne bezrobocie to raczej echo kryzysu ogólnoświatowego, który i tak przeżyliśmy w nie najgorszym stanie.

Irytuje mnie, gdy ciągle się ubolewa, że bankrutują biura podróży, parabanki czy inne firmy. To element gospodarki rynkowej. Rynek eliminuje to, co niesprawne. Jeżeli mamy ubolewać, to z powodu bezradności prokuratur i sądownictwa wobec łamiących przepisy – a to są dziedziny najmniej dotknięte przez transformację. Sędziowie i prokuratorzy zasłaniają się immunitetami i niezależnością od rządu. Nie proponuję, by ich bardziej podporządkować rządowi, ale konieczne są zmiany ustawodawcze, by ostrzej reagować na nieprawidłowości. Przed wojną w Polsce była kara śmierci dla sędziego, który dał się skorumpować (był lepiej wynagradzany).

Przestaliśmy być krajem biednym. Nie oznacza to, że jesteśmy krajem bogatym, ale doganiamy świat zamożnych. To widać po domach, mieszkaniach, samochodach, ubraniach, zakupach, witrynach sklepowych itd. Strefa biedy wyraźnie maleje. Coraz bardziej widzimy, że własnym wysiłkiem możemy poprawić własny los, że wysiłek się opłaca. To jak żyjemy, jak wygląda nasze otoczenie, jak my wyglądamy, w dużym stopniu zależy od nas samych i przekonaliśmy się już o tym.

Tymczasem ponury nastrój rzekomej beznadziejności rozsiewają Prawo i Sprawiedliwość, Radio Maryja i związek zawodowy „Solidarność”. „Solidarność” stać najwyżej na demonstracje uliczne. Na strajki się nie zdobędą bo ludzie cenią sobie to, że mogą pracować. Tak więc żadnej branży nie zatrzymają by coś konkretnego wymusić. Związek z obrońcy interesów pracowniczych przekształca się w siewcę niezadowolenia. Radio Maryja to instytucja kościelna. Winna promieniować nadzieją. Zamiast tego pomstuje na rzeczywistość i staje się coraz bardziej instytucją polityczną.

To świat polityki nas dołuje, głównie polityki PiS-owskiej. Politycy, niestety, zbyt często operują fikcją. Ze strony PiS, jak i z Radia Maryja, mamy zupełnie bez sensu upolitycznianie sprawy oceny katastrofy smoleńskiej. Już wręcz skandalem jest upolitycznianie sprawy identyfikacji zwłok ofiar tej katastrofy. Przecież na żadnym etapie nie było złej woli. Ciągłe wracanie do tematu rzekomego „zamachu” na prezydenta Kaczyńskiego wraz z 95 osobami robi z tragedii czyn polityczny – to wszystko nie ma na celu dojścia do prawdy, ale podgrzewanie walki partyjnej. Skończmy z tym!

W polityce każda partia, każdy premier, w końcu się „zużywa”. Trzeba się liczyć z tym, że po Platformie Obywatelskiej do władzy dojdzie opozycja, czyli zapewne Prawo i Sprawiedliwość. Mamy nie najlepsze perspektywy z tym związane. PiS uchodzi za partię prawicową z programem ultrakatolickim. Ale czy taką będzie, można mieć wątpliwości, znając jej poprzednie zachowanie, gdy była u władzy, na przykład w sprawach obrony życia nienarodzonych, czy uczciwości wobec koalicjantów.

Teraz mamy cyrk z „konstruktywnym wotum nieufności”. PiS na premiera zaproponowało nie kogoś z własnych szeregów, ale rzekomo bezpartyjnego prof. Piotra Glińskiego. Tyle tylko, że okazuje się, iż prof. Gliński to człowiek Unii Wolności. Z jej listy startował do Sejmu. Jest członkiem Collegium Invisibile, w którym funkcjonuje cała czołówka UW. W programie Młodzież kontra (14.X.12) na uwagę, że PiS nie dogada się z Ruchem Palikota prof. Gliński powiedział: „ale może ja się dogadam”. Wydaje się dziwne, że poważny profesor dał się wystawić „na zająca” do głosowania, które musi przegrać. Podejrzewam, że Jarosław Kaczyński obiecał mu coś poważniejszego, np. premierostwo przy swojej prezydenturze. Kaczyński na pewno będzie startował na prezydenta, a w wyborach parlamentarnych PiS musi wystawić kogoś jako potencjalnego premiera. W tym kontekście pojawia się znowu pytanie o wiarygodność PiS-u jako partii prawicowej.

Ale czy dla PO jedyną opozycją musi być PiS? Może czas myśleć o reaktywowaniu autentycznie centro-prawicowego ugrupowania, które by mogło być alternatywą zarówno dla, PO jak i dla PiS. Przecież to tylko od nas zależy. Polskę stać na coś lepszego niż to, co mamy w Sejmie dzisiaj.

Prof. Maciej Giertych
„Opoka w Kraju”, nr 80 (101), grudzień 2012
Tytuł pochodzi od redakcji MP, tytuł pierwotny „A to Polska właśnie”

http://sol.myslpolska.pl/

Komentarzy 20 do “Skończmy z czarnowidztwem”

 1. zagrypiona said

  Kolejny co żyje oddzielony od rzeczywistości. I ten niezawodny frazes ‚że pozostałość mentalności z PRLu’ – a pomyślałby człowiek ze starszy to i mądrzejszy być musi, a tu niekoniecznie. Ja i owszem się oglądam na rząd. Nie chce jednak od niego pomocy, raczej, by się odpi***olil od moich podatków, żeby mi nie robił pod górkę i nie próbował ograbić z nędznych groszy które ledwo na życie starczają. Tak, zdecydowanie doganiamy zamożnych. I jeszcze to: „Oczywiście, że są kłopoty: bezrobocie, niż demograficzny, emigracja zarobkowa, różne opóźnienia rozwojowe” – nic ta, przecież każdy kraj ma emigracje za CHLEBEM na poziomie milionów sztuk obywateli. Normalka. 😉 W każdym kraju grabi się pracownika, a podatki idą na gó*na niepotrzebne.

  Kolejny co uważa ze Polska to zielona wyspa. Haha, doganiamy zamożnością, i on to ocenia po bogactwie witryn sklepowych, samochodow i domow swoich kolesi. O Boże… No ale czemu sie dziwic? Syn przeszedl na ciemna strone mocy to i ojciec.

 2. MatkaPolka said

  Polska niemal najbiedniejsza w Unii Europejskiej
  http://www.bibula.com/?p=65146

  Unia Europejska: W Polsce największy spadek zatrudnienia

  PolskaBieda
  Cala prawda o podatkach
  http://polskabieda.com/?opcja=graf&nr=3

 3. MatkaPolka said

  PO PIS WIECZNIE ŻYWY – warto zachować
  http://alepper.blog.onet.pl/PO-PiS-wiecznie-zywy,2,ID409081174,n

  ZADŁUŻENIE POLSKI JEST 35 RAZY WIĘKSZE NIŻ ZA GIERKA
  ZACHODNIE BANKI WYWOŻĄ Z POLSKI MILIARDY

  1956-1970 rok nadwyżka +3.5mld $ Władysław Gomułka PZPR
  1970-1980 rok zadłużenie 20.7 mld $ Edward Gierek PZPR

  Oni zadłużyli Polskę, która zapłaciła wysoką cenę wejściem do UE

  *1989 rok zadłużenie 35.0 mld $ Gen. Woj. Jaruzelski WRON
  *1995 rok zadłużenie 42.3 mld $ Józef Oleksy SLD
  *2000 rok zadłużenie 69.5 mld $ Jerzy Bużek AWS
  *2003 rok zadłużenie 106.9 mld $ Leszek Miller SLD
  *2005 rok zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
  *2006 rok zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS-
  *2007 rok zadłużenie na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
  *2008 rok zadłużenie około 500.0 mld $ Donald Tusk, PO (kiedyś Unia Wolności).

  Mówił o większym zadłużeniu 750 mld poseł Jacek Kurski w programie Polsatu u Lisa. Oni bronią interesów 2% oligarchów. Naród ich nie interesuje. Knują plany własne – nie polskie…
  Zapytajmy siebie samych? Jak to się stało? W ciągu 21 lat, zdrajcy, okupanci i wrogowie zdołali doprowadzić Polskę do śmiertelnej zapaści substancji materialnej Narodu.

  Wyróżniki tej zapaści:
  * Ponad 20 milionów Polaków żyje poniżej minimum socjalnego
  * Sześć milionów żyje w ubóstwie.
  * Osiem milionów żyje w nędzy.
  * Ponad 2 miliony jest bezrobotnych i pól miliona bezdomnych.

  Taki los zgotowano Narodowi Polskiemu.

  Oni wszyscy już byli i nadal są.
  Wyrzućmy ich na śmietnik historii. Dla Polski nic dobrego nie zrobili. Ponad 8400 polskich strategicznych zakładów zniszczyli. Obcym służyli. Polskę zdradzili. Oni przehandlowali nam Polskę: staliśmy się ofiarą spisku.

  *Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989. Rządził 16 m-cy, przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 21 lat zabija naród i gospodarkę Polską.
  *Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991. Rrządził 11 m-cy i 11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.
  *Rząd Olszewskiego ROP od 23.12.1991. Rządził 6 m-cy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację. Został odwołany.
  *Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993. Rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.
  *Rząd Pawlaka PSL od 26.10.1993. Rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów.
  *Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995. Rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.
  *Rząd Cimoszewicza SLD 7.02.1996. Rrządził 20 m-cy i 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.
  *Rząd Buzka AWS od 31.10.1997. Rządził 47 m-cy i 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.
  *Rząd Milera SLD od 19.10.2001. Rządził 30 m-cy i 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów.
  *Rząd Belki SLD od 2.04.2004. Rządził 17 m-cy i 29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.
  *Rzad Marcinkiewicza PIS 31.10.2005. Rządził 8 m-cy i 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów
  *Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006. Rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.
  *Rząd Tuska PO rządzi od 7.11.2007. Sprzedał 724 zakłady. Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów

 4. MatkaPolka said

  Chanuka z preżydentem
  http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/wiadomopci-mainmenu-57/5245-chanuka-z-prezydentem.html
  Menora przy pałacu kultu Stalina w Warszawie 2012

 5. zofia said

  Ad 3
  Ta informacja powinna byc jako pierwsza na kazdej patriotycznej witrynie moze wtedy Polacy otworza oczy.

 6. 166 bojkot TVN said

  Tu red.Michalkiewicz pokazuje rys historyczny skąd się dzisiejszy stan wziął. Pozostaje jeszcze odkrycie, czyje rozkazy wykonywał/nie wykonywał kolejny „polski” rząd
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/83357,niewolnik-musi-pracowac-dla-swego-pana

 7. wet3 said

  Pitolicie, Hipolicie Giertychu! Ciekaw jestem czego Maciej Giertych sie nacpal? Wkolo powtarza glupoty o wolnej Polsce, ktorej nie ma od 1939r. do dzis! Ten artykul jest PORAZAJACY!!! I to barachlo napisal czlowiek, ktory ma tytul profesora???! Przeciez on pisze jak skonczony idiota, ktory albo udaje, albo tez nie widzi, lub nie chce widziec kto rzadzi Polska od 1989 r. Ten czlowiek jest klasycznym przykladem zidiocenia polskiej (niestety!!!) inteligencji. Natomiast polskojezyczna, antypolska inteligencja pokazuje nam wyraznie kazdego dnia, ze dokladnie wie co i jak sie robi.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Mnie też powyższy artykuł miejscami zaszokował.
  Przecież prof. Maciej Giertych nie jest głupi i bardzo ładnie działał w Parlamencie Europejskim…
  Zahipnotyzowali go?

 9. Miet said

  Przyznam się, że ten artykuł mnie całkowicie zdruzgotał.
  Co się stało z prof. Maciejem Giertychem – był dla mnie dużym niekłamanym autorytetem.
  Czy on nagle zapomniał jak „upadały” najbardziej wartościowe polskie przedsiębiorstwa? On gada o jakimś tam wolnym rynku.
  Czy to na pewno on sam od siebie to pisał???
  Ja nie dziwię się mojemu synowi, który niedawno odwiedził Ojczyznę i pobył tam parę tygodni – on też mi powiedział, że Polska wygląda ładnie, że to nie to samo co oglądał przed paru laty – ale mój syn tam jeździ jako turysta odwiedzający swoich teściów, którym się powiodło.
  Sam jednak stwierdził kategorycznie, że nie wyobraża sobie aby mógł wykonywać swój zawód chirurga w Polsce.
  Po paru rozmowach z ludźmi ze swojej branży stwierdził, że to byłoby absolutnie niemożliwe.

  I chyba zgodzę się z p. Gajowym, że chyba profesora zahipnotyzowali.

 10. marta15 said

  Kapitalny cytat z ksiazki „Mystics & Miracles” ,(Mistycy i Cuda) ,by Bert Ghezzi:

  „…Frank Sheed, wielki apologeta katolicki, zdefiniowal „sanity” /zdrowie psychiczne ,JAKO bycie w kontakcie z rzeczywistością.
  Na tej podstawie zdiagnozowal, ze WIEKSZOSC LUDZI mozna zakwalifikowacJAKO technicznie szalonych/wariatow.
  Argumentował, że PONIEWAZ ograniczymy naszą wizję do świata materialnego, POZOSTAJEMY ślepi na ogromna sfere duchowej, w której żyjemy, (ktora nas otacza). BEZ patrzenia na świat Ducha,(bez uwzglednienia swiata Ducha) , ściśle mówiąc, STAJEMY SIE szalonymi/wariatami .
  To wyjasnia niesamowite ilosci szalennstwa , jakie obserwujemy we współczesnym społeczeństwie….
  Dziękujmy Bogu za mistyków, którzy postrzegają rzeczywistość pełniej niż reszta z nas.
  Ich bliskość z Bogiem pozwala im wyjść poza zasłonę, ktora trzyma nas w ciemności zwykłych rzeczy ziemskich.
  Ich doświadczenie świadczy o cudownym, ale niewidocznym, duchowym świecie , który nas otacza.
  Ich przykład i świadectwo oferuje lekarstwa na NASZA ślepote i szaleństwa. ”
  ———————
  „..Frank Sheed, the great Catholic apologist, defined ‚sanity’ as being in touch with reality. On that ground he diagnosed most people as technically insane. He argued that because we confine our vision to the material world, we remain blind to the vast spiritual realm in which we live. Without seeing the world of the Spirit, strictly speaking, we become insane. That accounts for a lot of the craziness we observe in contemporary society.
  Thank God for mystics, who see reality more completely than the rest of us do. Their closeness to the Lord allows them to move beyond the veil that shrouds us in darkness of mere earthly things. Their experience testifies to the marvelous, but invisible, spiritual world that surrounds us. Their example and testimony offer a cure for our blindness and insanity.”

 11. Kar said

  Zahipnotyzowali go?

  raczej obudzili typowego „spiocha”-sleeper agent, ktory uaktywnil sie-dziala psio dla zaprzysiezonej agencji za pare srebniakow

 12. enter said

  Czy to prawda, że M.Giertych ożenił się z żydówką?

 13. enter said

  Z innej beczki ciekawe czy redakcja „myslpolska” identyfikuje się z wypowiedzią M.G.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Redakcja Myśli Polskiej zamieszcza tak różne w wymowie artykuły, iż niemożliwe jest, by się ze wszystkimi identyfikowała.
  Podobnie zresztą, jak gajowy.

 15. Jan said

  Ad.13. Swego czasu Pan Maciej Giertych „zawłaszczył” Myśl Polską. Aby ten tytuł nie upadł utworzono „Nowa Myśl Polska”. Domyślam się, że Redakcja celowo zamieściła dla zapoznania czytelników, aktualne poglądy tatusia, starającego się pomóc powrotowi do władz synusia.Swego czasu MG w swej Opoce w kraju, wychwalał poparcie Ojca Tadeusza Dyrektora dla AWS -satelity wynoszącego UW do władzy. Ot taka oksfordzka szkoła.

 16. enter said

  Tak w ogóle czytając obecnych Giertychów to można by było pomyśleć, że Jędrzej Giertych to się w grobie przewraca, ale ręki za to to bym sobie nie dał odciąć…

 17. feliks said

  ad 16.Enter
  Zapewniam Pana, że się nie przewraca,bardzo dobry tytuł i teza , dowody trochę niedbałe i emocjonalne. Od lat tresowano nas w pogardzie do własnego państwa, naszej historii(nieoceniona mame p.Adama M.).gdybym swoim dzieciom powtarzał przy każdej okazji , ze mają dwie lewe ręce i do niczego się nie nadają to byłby wiadomy rezultat.Pan Giertych nie chwali rządów pierestrojki, tylko naszą zaradność.Nie on wyprzedawał nasz majątek czy wprowadzał nas do eurokołchozu i robił co mógł w miarę swoich możiiwości aby temu przeciwdziałać- gdzie był p. Enter gdy „mordowano” (składano na katafalk ) LPR i Samoobronę.

  Wpajajmy sobie i naszym dzieciom dumę z polskości, róbmy co można w naszym zakresie mimo przemożnych wrogich nam sił.Wzorem amerykańskim trzymajmy „keep smailing”, kwękanie w niczym nie pomoże.Ma też rację , ze bez obnażenia PiSu nic się nie zmieni, są oni na tzw prawicy służbowo aby zablokować wszelkie organizacje pronarodowe czy też propaństwowe , ich istnienie w śmiechu wartej „opozycji” jest ich służbowym miejscem , można sobie szczekać do woli bez możliwości sprawdzenia intencji..Jestem przekonany. ze przy kolejnych wyborach popełnią kontrolowaną „gafę” aby pozostać w opozycji. Matka Polka niech się nie ekscytuje klasyfikacjami, rankingami biedy, bogactwa(osławiony PKB), poparcia itd., służą one do manipulowania biednym ludem.Nikt nie neguje biedy w RP w tym i p.Giertych, jest ona wszechobecna w zglobalizowanym świecie. Z czarnowidztwa nic pozytywnego nie wyniknie,trzeba się organizować oddolnie(poziomo)do rozwiązywania „przyziemnych” spraw i samopomocy obywatelskiej”Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było”

 18. Ad 7 i 8

  Uprzejmie wyjaśniam, że obu panom Giertychom raczej nic się kolokwialnie mówiąc „na mózg nie rzuciło”. Ten artykuł dowodzi tylko, że zarówno Giertych senior i Giertych junior „przeszli na właściwą stronę mocy”. Pewnie za jakiś czas dopiero się okaże, co było powodem tegoż przejścia – czy kapitulacja wobec systemu (jak nie możesz wroga pokonać, to się do niego przyłącz), czy może obu panom po głowie świta jakowyś wallenrodyzm, co i tak jest moim zdaniem niedorzecznym pomysłem.

 19. Fran SA said

  Klasyczne swiateczne przemowienie politruka pt: ‚Jedzcie dorsze bo gowno jeszcze gorsze’.

 20. Brat Dioskur said

  Pojawienie sie Giertychow na scenie politycznej jest najwiekszym zagrozeniem porzadku jaltanskiego w Polsce od czasu ucieczki Mikolajczyka.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: