Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polsko-niemieckie ćwiczenia

Posted by Marucha w dniu 2012-12-19 (Środa)

Zatrzymanie grupy cudzoziemców usiłujących nielegalnie wyjechać z Polski, pościg za poszukiwanym listem gończym i wykrycie przemytu narkotyków – to główne elementy ćwiczenia służb granicznych, które odbyło się w granicznym Świecku.

Jak poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Galon, było to pierwsze ćwiczenie w terenie związane z programem szkoleniowym funkcjonariuszy pełniących służbę we wspólnej polsko-niemieckiej placówce w Świecku. W ćwiczeniu wzięło udział 20 funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej i niemieckiej policji federalnej, którzy razem pracują w zlokalizowanej na terenie byłego przejścia granicznego wspólnej placówce tych służb.

Celem ćwiczenia było m.in. sprawdzenie zaproponowanej przez stronę niemiecką nowej formy działania w tzw. tandemach. – Działamy dwoma pojazdami i w czterech funkcjonariuszy – dwóch niemieckich i dwóch polskich. Funkcjonariusze działają jako jeden patrol i to jest ważne. Nie działają oddzielnie i muszą to przećwiczyć, ponieważ w jednym pojeździe będzie funkcjonariusz polski i niemiecki. Od wzajemnej komunikacji między nimi wiele zależy – wyjaśnił zastępca komendanta placówki SG w Świecku mjr Artur Szczeciński.

Wspólne placówki polskiej Straży Granicznej i niemieckiej policji federalnej funkcjonują od 1 marca w ramach pilotażowego projektu ministerstw spraw wewnętrznych obu krajów.

IK, PAP
http://naszdziennik.pl

Zabrakło scenariusza pogoni policji za polską pracownicą niemieckiego burdelu, która samowolnie opuściła miejsce pracy i próbowała przedostać się przez granicę.
Admin.

Komentarze 4 do “Polsko-niemieckie ćwiczenia”

 1. 25godzina said

  …która samowolnie opuściła miejsce pracy i próbowała przedostać się przez granicę…

  ….bez dokumentów tożsamości, które miał prawo zatrzymać niemiecki pracodawca.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Oczywiście!

 3. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 4. Boryna said

  Gestapo już kontroluje obywateli we Wrocławiu, nie na podstawie paktu Ribentropp Mołotow ,ale traktatu lisbońskiego w werski renegata Kaczyńskiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.