Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
  Emilian58 o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  angol o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Szczytowanie przed dołowaniem
  kolejny o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  kolejny o Realne problemy z ukraińskimi…
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  bryś o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Putin: Rosjanki rodźcie dzieci!

Posted by Marucha w dniu 2012-12-19 (Środa)

Władimir Putin wezwał Rosjan, aby byli płodni i rozmnażali się, mając przynajmniej trójkę dzieci. „Rodzina z trójką dzieci powinna stać się normą” – stwierdził. Obecnie, Rosjanki posiadają średnio tylko jedno dziecko, prognozy demograficzne mówią o skurczeniu się tamtejszego społeczeństwa o blisko 30 milionów i to do połowy XXI wieku.

Jest to też dla Kremla źródłem poważnego niepokoju. Jak pisze Steven W. Mosher i Elizabeth Crnkovich dla Population Research Institute, „żadna gospodarka nie może się rozwijać, gdy ludność wymiera zapełniając więcej trumien niż kołysek”.

Już w roku 2005 Putin zapowiedział, że pary które cieszą się drugim i kolejnymi dziećmi otrzymywać będą jednorazowo równowartość 9 tysięcy dolarów. Okazało się to jednak niewystarczającym bodźcem, nie mówiąc już o zmianie dominujących trendów. W ostatnim okresie wskaźniki urodzin zaczęły ponownie spadać. Równocześnie, oficjalne statystyki medyczne wskazują na 989 tysięcy zarejestrowanych aborcji, szacunki uwzględniające także te „nieoficjalne” mówią nawet o 1,5 miliona nienarodzonych ofiar takich praktyk.

Źródło: hpop.org
mat
http://www.pch24.pl

Odezwa Putina do Rosjan jest najzwyklejszym przejawem wielkoruskiego imperializmu oraz antysemityzmu, gdyż nie wspomniał on ani słowem o konieczności posiadania dzieci przez rodziny starozakonne. Polacy powinni rękoma i nogami bronić się przed zalewem naszego kraju przez Rosjan udających Polaków, jakich pełno w mediach, bankowości, a nawet w parlamencie.
Admin.

Komentarze 94 do “Putin: Rosjanki rodźcie dzieci!”

 1. AlexSailor said

  @Marucha
  Putin głosząc takie rzeczy jak wyżej, a na domiar premiując rodzenie dzieci i większe rodziny, daje namacalny i weryfikowalny dowód, że działa w interesie państwa i narodu rosyjskiego.
  Na marginesie oglądałem jakąś internetową TV rosyjską, gdzie było pełno mam oczekujących z brzuszkami i szerzących pozytywny obraz dzietności, płodności i macierzyństwa.
  Zatem, to nie jest tylko czcze gadanie władz rosyjskich jak u nas o polityce „prorodzinnej” (gdy słyszę to słowo, to mi się niedobrze robi), tylko realne działanie, także w sferze świadomości społecznej.

  Dla nas jest to o tyle ważne, że Putin z ekipą staje się wiarygodnym przywódcą rosyjskim, działającym w rosyjskim interesie, a nie tylko rosyjskojęzycznym.
  Zatem można z nim współdziałać w miarę zbieżności interesów polskich z rosyjskimi.

  Dodam, że w Polsce i Rosji powinny być promowane jako docelowy model rodziny z ośmiorgiem dzieci, bo tyle z łatwością może urodzić i wychować kobieta będąca żoną i matką.
  W Polsce taka dzietność zapewniłaby w ciągu kilkudziesięciu lat mocarstwową pozycję, a w Rosji wykorzystanie zasobów i odpór wrogom zewnętrznym.

  Oczywiście czytający te słowa pewnie pukają się głowę ale chce zwrócić uwagę, że jeszcze 70-100 lat temu taki model rodziny nie był niczym niezwykłym, a warunki były NIEPORÓWNYWALNIE gorsze.
  Zresztą dużo by pisać.

 2. Griszka said

  Rosja jeśli chce na poważnie rozwiązywac swoje problemy demografincze musi zdeleglalizowac praktyki aborcyjne. A do tego prawdopodobnie nie dojdzie jeśli ten kraj nie zostanie poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Niestety obecny papież woli tracic czas na różne ekumaniackie spędy w Asyżu, wzniosłe odczyty w synagogach i modły w protestanckich zborach. Nie wiem kiedy wróci wreszcie po rozum do głowy.

 3. Joe said

  Papiez moze by i wrocil ale…jesli wszedles miedzy wrony,musisz krakac jak i une…Griszka… kto to powiedzial?

 4. Griszka said

  @3
  Wiem jakiej argumentacji stosował jeszcze jako kardynał w rozmowach z FSSPX na tematy doktrynalne i po tym już widac, że szanse są raczeł małe jeśli chodzi o odzyskanie przez niego zdrowego rozsądku, ale tylko on albo jego następcy mogą zrobic porządek w tym grajdołku.

 5. Zbigniew Козил said

  „Dodam, że w Polsce i Rosji powinny być promowane jako docelowy model rodziny z ośmiorgiem dzieci, bo tyle z łatwością może urodzić i wychować kobieta będąca żoną i matką. […] Oczywiście czytający te słowa pewnie pukają się głowę ale chce zwrócić uwagę, że jeszcze 70-100 lat temu taki model rodziny nie był niczym niezwykłym”

  🙂

  Słowo rodzina (семья) ma ponoć niezwykle proste pochodzenie:

  7 i ja

  7 oznaczało żonę i dwoje dzieci plus dwie pary staruszków – rodziców.

  Ale, wspominałem: robiłem doktorat w Amsterdamie razem z Niemcem, który był jedenastym, ostatnim dzieckiem w rodzinie. Teraz jest dobrze znanym profesorem fizyki w USA, chyba z trójką dzieci.

  „Rosja jeśli chce na poważnie rozwiązywac swoje problemy demografincze musi zdeleglalizowac praktyki aborcyjne.”

  Rosji polityka dąży do zmniejszania aborcji.

  Czy powinna „zdelegalizować”? Otóż jakkolwiek zawsze wypowiadałem się przeciw aborcji (aż niedobrze mi się robi na samą myśl o tym „zabiegu”), o tyle nigdy za jej sztucznym zdelegalizowaniem. Czasem popadamy w schematy myślenia. Tak jakby życie dało się zamknąć w przepisach prawa.

 6. Wosiu said

  „Odezwa Putina do Rosjan jest najzwyklejszym przejawem wielkoruskiego imperializmu oraz antysemityzmu, gdyż nie wspomniał on ani słowem o konieczności posiadania dzieci przez rodziny starozakonne. Polacy powinni rękoma i nogami bronić się przed zalewem naszego kraju przez Rosjan udających Polaków, jakich pełno w mediach, bankowości, a nawet w parlamencie.
  Admin.”

  Panie Marucha, nie pisz Pan w ten sposób. Co jest Pana sarkazmem, stali użytkownicy tu wiedzą. Ale Gajówkę czytają też ludzie którzy tu trafiają bo szukali w Google jakiegoś słowa kluczowego i znajdują tutejszy wpis, nie znając klimatów. Mogą się zrazić. Bo np. przyjmą ww cytat dosłownie…

  Co do zalewu Polski przez Rosjan, należy się Panu szpila w dupę na otrzeźwienie, bo Pan miesza dwie, różne rzeczy. Nie ma teraz zalewu Polski przez Rosjan.

  Zalew już był. Po roku 1945. Wtedy zalała Polskę fala rosyjskich, polskojęzycznych Żydów. Ale też Rosjan, Ukraińców a nawet Bułgarów i różnych innych przefarbowanych na Polaków. Nie wiedział Pan o tym?

  Zna Pan sprawę „matrioszek”? Na pewno Pan ją zna. Niewykluczone, ze dzięki temu, ze ja tutaj pierwszy o tym napisałem.

  Zna Pan pełnię infiltracji/konspiracji (czy jak to nazwać) ukraińskiej w Polsce po roku 1945 z dwóch stron: sowieckiej i zachodniej? Albo i z trzech stron, z udziałem potężniejszego niż się może wydawać, Światowego Kongresu Ukraińców z siedzibą w Toronto w Kanadzie. Nie przypuszczam. Ja tez nie znam pełni ale mogę się domyślać. Ale to ja chyba dałem tutaj jako pierwszy tekst pewnej młodej. polskiej historyczki, która w źródłach znalazła, że ukraińscy agenci przygotowani przez Wielką Brytanię, byli dostarczani tajnie na Pomorze jeszcze w latach 60-tych?

  Pozostaje pytanie:

  ilu ludzi ważnych ludzi w polskich strukturach władzy, nawet po odsianiu większości Żydów, to Polacy a nie Rosjanie albo Ukraińcy?

  I tu się Pana rusofilskie wyznanie łamie o kant dupy.

  Bo Pan sam nie wie którzy „ruscy” są źli a którzy dobrzy i czy aby ci dobrzy, mniemam wg Pana, „Ci od Putina”, maja naprawdę przewagę nad tymi złymi….

 7. Zbigniew Козил said

  @6 (Wosiu)

  „Panie Marucha, nie pisz Pan w ten sposób. Co jest Pana sarkazmem, stali użytkownicy tu wiedzą. Ale Gajówkę czytają też ludzie którzy tu trafiają bo szukali w Google jakiegoś słowa kluczowego i znajdują tutejszy wpis, nie znając klimatów. Mogą się zrazić. Bo np. przyjmą ww cytat dosłownie…”

  No tak. Mogą się zrazić. Ale jaka różnica? Po co tutaj czytelnicy czy piszący którzy zrozumieć nie potrafią? Jaki z nich pożytek? A niechaj zrażają się…

  „Co do zalewu Polski przez Rosjan” …

  Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, nie potrzebują teraz pozwolenia na pracę w Polsce, mimo to nie zalewają polskiego rynku pracy (acz fakt, raczej o tym nie wiedzą). Wizy potrzebują, ale to kwestia wybulenia coś rzędu 30 euro i stracenia dnia w kolejce lub podania o wizę przez pośrednika. W Rosyjskiej TV w wiadomościach była informacja (zapewne mocno naciągana, sam nie całkiem wierzę), że na Białorusi jest dziesięć miejsc pracy na jednego niepracującego. Bo… wyjeżdżają za pracą. Głównie, wedle rosyjskiej TV, do Rosji…

 8. Marucha said

  Re 6:
  Zgadzam się z p. Koziołem: kto sarkazmu nie rozumie, kto istotnie wierzy, że polskie banki i media opanowali Rosjanie z pozmienianymi nazwiskami – niech sobie idzie w cholerę. Na durniów szkoda śliny.

  A kto kim jest w polskich sferach wpływu? To każdy średnio rozgarnięty człowiek może sobie wydedukować z zachowań danych osobników. Jeśli nie na 100%, to w każdym razie z wysokim prawdopodobieństwem.
  Co do Ukraińców, to istotnie ich wpływy są wyraźnie widzialne w polskiej polityce zagranicznej i wewnętrznej – natomiast zupełnie nie wiem, w jaki sposób i czym przejawiają się wpływy Rosjan. I nikt mi tego jakoś nie potrafi wytłumaczyć.

  Tak że z tym tłuczeniem o kant dupy to ostrożnie, żeby sobie samemu krzywdy nie zrobić w tę jakże cenną i potrzebną część ciała.

 9. adam said

  w reprodukcji możemy liczyć na Żydów

 10. Brat Dioskur said

  Aktualnie w TV holenderskiej leci program w odcinkach o rodzinie liczacej …13- scioro dzieci!Zamieszkalej w Holandii!!!!Pohamujcie jednak radosc szowinisci ,bo rodzina ta jest …czarna!W reportazu zwraca uwage glowa rodziny, 58 latek ,wypoczety i zadowolony z siebie Murzyn , pomimo tak wielkiego wysilku wygladajacy na gora 35 lat!Poniewaz autorzy reportazu jakos dziwnie przemilczaja profesje czarnego dziecioroba to nalezy sie domyslic ,ze jest on bezrobotny. Naturalnie na rynku pracy ,bo w innej konkurencji „pracuje” na 4 etatach!Apel Putina zbiega sie z jego decyzja o przyznaniu paszportu znanemu francuskiemu aktorowi Depardieu,ktory jak wiadomo rozezlony podatkiem Hollande rzucil francuskim paszportem i osiedlil sie w Belgii.Jak juz jestesmy przy Rosji to nie mozna pominac wielkiego zawodu jaki sprawil milujacym pokoj przywodcom swiata min.Lawrow.Mianowicie oswiadczyl on ,ze Rosja wcale nie przekreslila Assada a wczesniejsze insynuacje wyrazone w tym tonie ustami jakiegos wiceministra zostala zle zrozumiana.A juz byli w ogrodku i witali sie z gaska.Wobec takiego dictum ONZ wystapil z apelem o €1,5 mld pomoc dla Syrii ,naturalnie tej przesladowanejprzez krwawego Assada.Domyslac sie nalezy ,ze lwia czesc tej kwoty pojdzie na godziwie dozbrojenie „demokratycznej „opozycji ,ktora nie dysponuje rownowaznym Assadwi arsenalem broni,jednak na blogach holenderskich zawrzasnieto jednoglosnie ,ze w Holandii portfel jest juz pusty i zeby frajerow szukac sobie gdzie indziej.Ale gdzie? …moze nad Wisla!

 11. Błysk said

  Nic nie dadzą żadne apele o dzietność jeśli nie będzie zakazane przerywanie ciąży .Rosja już to przerabiała /apele,uświadomienia/ ,,ale tylko zakaz tow. Stalina aborcji /bodajże w roku 1936/ poprawił statystyki rozrodczości. Niestety na krotko, bo w roku 1955r. . w ramach odprężenia polityki między Wschodem a Zachodem Rosja ,wtedy jeszcze bolszewicka wróciła do mordowania nienarodzonych .I taka jest prawda i nic tu nie pomogą niezbyt mądre zapewnienia różnych Kozinów,,że opowiada się on za zakazem sztucznych poronień. To nie żadne życie Sz. Panie , to propaganda śmierci z Pańskiej strony.

 12. Wosiu said

  >>> Panie Wosiu, co Panu odbiło? Nachlał się Pan, czy naćpał? Czy ktoś Panu przypierdolił rurą w mózgownicę i coś się tam poprzełączało?
  Co Pan, kurwa, chce od p. Kozioła?
  Admin

  Re7/Kozioł

  Uderz w stół, a UPA-owskie nożyce się odezwą.

  Panie Zbigniew Kozioł, niech mi Pan powie, szczerze, jako taki niby polski Ukrainiec:

  – W co wierzą pańscy rodacy z Galicji? Może jednak w bohaterską UPA, co to walczyła niezłomnie przeciwko Niemcom, Sowietom i reakcyjnej, zbrodniczej AK? Proszę nie odpowiadać, wiemy. Stawiają pomniki Banderze i Kłymowi Sawurowi (czy jak to się tam nazywało to ukraińskie podludztwo wysrane z dupy krowy), nazywają tak ulice.
  Wasza ukraińska kurwa nad kurwy, Tymoszenko, zasłynęła z okrzyku: „slava gierojom Volhynia!” czyli „chwała bohaterom Wołynia!”.

  Bohaterom? Okrutnym, tchórzliwym mordercom, potrafiącym masowo mordować polskie bezbronne kobiety, dzieci i starców w najokrutniejszy sposób znany w światowej historii (tutaj czytaj w necie „Wirtuozeria zbrodni” albo „Najokrutniejsza zbrodnia w dziejach świata”….) a nie potrafiącym walczyć z uzbrojonymi mężczyznami (vide kilka nielicznych samoobron polskich na Wołyniu w roku 1943, które miały dość mężczyzn i trochę broni a obroniły się w stosunku sił 1: 5-8 z doskonale uzbrojonymi UPA-owcami)?

  – Czy broniąc racji UPA-owców, nie ma Pan poczucia, że jest Pan ludzką gnidą, wysrańcem i produktem kloaki?

  – Czy wie Pan, ze Ukraińcy z lewobrzeżnej strony Dniestru (dla idiotów: strona Dniestru po prawej stronie na mapie), często ratowali Polaków z Rzezi Wołyńskiej i nie mogli uwierzyć w to, co tam się działo, a do dzisiaj cała środkowa i wschodnia Ukraina ma swoje krytyczne mniemanie o bandytach z UPA, chociaż wpływy bękartów UPA rozprzestrzeniają się niestety coraz bardziej na wschód Ukrainy?

  – Czy wie Pan, co by się stało, gdyby porządek światowy i europejski upadł, wszystko się zmieniło, a Polska akurat byłaby w przymierzu z Rosją i Białorusią, przeciwko Niemcom, Ukrainie i Litwie? Co by było, gdyby Polacy wiedzieli o zbrodniach ukraińskich sprzed lat i o tym, ze jeszcze żyją najstarsi z zbrodniarzy i ciągle żyją ich dzieci i wnuki?

  Może by się stało, że Polacy po raz pierwszy dokonaliby masowego, sprawiedliwego ludobójstwa, wybili wszystkich zachodnioukraińskich podludzi, ziemie zaorali, zasadzili lasy, zrobili z nich parki naturalne –

  na wieczną pamiątkę-

  że zbrodnia nigdy nie będzie zapomniana i zawsze będzie pomszczona.

  I co głupi Koźle UPA-owski?

  Napisałeś mi kiedyś, ze jak jestem taki chojrak, to niech przyjadę do Przemyśla i postawię się wam Ukraińcom.

  Szczęśliwe ktoś napisał, że ze mną może przyjechać jeszcze kilkanaście albo kilkadziesiąt autobusów pełnych Polaków, i wtedy nagle umilkłeś…

 13. Zbigniew Козил said

  @11 (Błysk)

  „i nic tu nie pomogą niezbyt mądre zapewnienia różnych Kozinów,,że opowiada się on za zakazem sztucznych poronień”

  Panu to zapewne nic nie pomoże.

  Należy Waść do kategorii tych, którzy czytają i rozumieją z trudem.

  Ja nie noszę ze sobą zrozumienia dla bałwanów, tym bardziej wtedy, gdy starają się mnie oskarżać o coś, czego nie myślę.

  „Nic nie dadzą żadne apele o dzietność jeśli nie będzie zakazane przerywanie ciąży.”

  To jest demagogia. Albo głupota. Zapewne i jedno, i drugie razem. Tak najczęściej bywa.

 14. AlexSailor said

  Wydaje mi się trochę niepoważne dywagowanie nad zakazem mordowania dzieci nienarodzonych w Rosji, w sytuacji, gdy w Polsce dzietność nie osiąga współczynnika 1,3.
  Oczywiście jako katolik potępiam mordowanie dzieci, jakichkolwiek dzieci, a zwłaszcza słowiańskich.
  Karalność mordowania dzieci nienarodzonych ma bardzo luźny związek z dzietnością, co widać w Polsce.

  Na dzietność wpływ mają przede wszystkim czynniki kulturowe, religijne, cywilizacyjne, a dopiero później ekonomiczne.
  W systemie preferencji dla rodzin wielodzietnych czy dzietnych w ogóle nie tyle chodzi o przekazywane im dobra czy pieniądze, ile o wytworzenie ogólnej akceptacji dla dzietności i odkręcenie prania mózgów jakie jest przeprowadzane od czasów brytyjskiego funkcjonariusza sterowania społecznego, niejakiego Maltusa.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Polskiemu lemingowi wbito do głowy, że rodziny wielodzietne to rodziny patologiczne (wyjątkiem są rodziny żydowskie).
  A nawet jakaś dziennikarska bladź pisała, że im bardziej starzejące się jest społeczeństwo, tym wyższy poziom życia, bo nie marnuje się pieniędzy na jakieś pieluchy, śpioszki, łóżeczka, wózki, kleiki itd.

 16. BBC said

  reprodukcja, kobieta rodząca ośmioro dzieci,…wspaniałe i bardzo odpowiedzialne planowanie cudzego życia, zapewne lepsze niż Pana Boga
  beznadziejne te Wasze wpisy…
  A jak liczne jest Wasze potomstwo,Panowie ?

 17. Griszka said

  @8 GM
  Nie robmy z Putina zaraz takiego niewiniatka. Przeciez kabel Rozenek biegal po instrukcje I pieniadze do Soczi. Podobnie swiety jakala Adam. A sam Miediediew przyznal, ze w krajach Europy Srodkowej dziala ich agentura. Tylko glupi by nie skorzystal z tych teczek w lezacych w archiwach na Lubiance, zeby kontrolowac sytuacje w Polsce. Nasz kraj z takimi sprzedajnymi elitami politycznymi jest jak miska z ziarnem w zimie dla wron. Wiele ludzi ze sluzb specjalnych przylatuje tutaj na darmowa wyzerke. Pewnie w pierwszej kolejnosci BND I Mossad. Wszyscy sa tutaj jak u siebie tylko nie my, Polacy.

 18. Zbigniew Козил said

  „Panie Zbigniew Kozioł, niech mi Pan powie, szczerze, jako taki niby polski Ukrainiec”

  Wosiu, dziwko durna, idź się posraj.

  Bo ja na te pana słowa nie potrafię odpowiedzieć inaczej.

  Nie jestem Ukraińcem. Jestem od urodzenia Polakiem. A nawet gdybym był Ukraińcem, to co chuju prowokatorze? Co z tego? No co z tego durniu! Kreaturo bezwiedna? Móżdżku jak u karalucha?

 19. Griszka said

  @19
  Jezyk jak z rynsztoka… Albo z wielkomiejskiego gimnazjum.

 20. AlexSailor said

  Admin! Czas na reakcję. Po co mają się pożreć.

 21. Marucha said

  Re 17:
  Panie Griszka, wpływy agentury rosyjskiej są praktycznie do pominięcia w porównaniu z agenturą niemiecką, żydowską czy amerykańską. Co widać gołym okiem.

 22. Marucha said

  Re 19:
  Czyj język, panie Griszka?

  Wosiu do Kozioła:
  Czy broniąc racji UPA-owców, nie ma Pan poczucia, że jest Pan ludzką gnidą, wysrańcem i produktem kloaki?

 23. Wosiu said

  „>> Panie Wosiu, co Panu odbiło? Nachlał się Pan, czy naćpał? Czy ktoś Panu przypierdolił rurą w mózgownicę i coś się tam poprzełączało?
  Co Pan, kurwa, chce od p. Kozioła?
  Admin.>>>”

  No właśnie nie wiem o co chodzi. Raczej nie jestem nachlany albo naćpany (chyba, ze nie zdaję sobie z tego sprawy), od przypierdolenia rurą w mózgownicę umiem się bronić. Więc co?

  Jak Pan mówi: „Co Pan, kurwa, chce od p.Kozioła?”

  No właśnie, mam to powtarzać kilka razy aby było to zrozumiane? I może Pan nie będzie adwokatem, co?

 24. zagrypiona said

  @1 AlexSailor

  „Dodam, że w Polsce i Rosji powinny być promowane jako docelowy model rodziny z ośmiorgiem dzieci, bo tyle z łatwością może urodzić i wychować kobieta będąca żoną i matką.”

  AlexSailor, ja nie wiem skąd Ty piszesz, ale w tym co piszesz nie ma za grosz realizmu. Którego mężczyznę stać na utrzymanie tak dużej rodziny (nie mówię ze na wsi bo tam może to i możliwe) ale wskaż pan mi takiego mężczyznę w mieście (skoro pan generalizujesz, ze każda kobieta ma taka możliwość i to w dodatku z łatwością). Zaiste idea mi się podoba, tylko proszę o namiar na odpowiedniego męża.

  Aha, proszę mi jako kandydata nie stręczyć tuska czy komoroskiego czy innych tego typu, tacy niewiadomego pochodzenia w rachubę nie wchodzą. Z góry dziękuję.

  PS. Nie jestem materialistka, ale mam poczucie realizmu. Nie sztuka narobić 8 dzieci (Z ŁATWOŚCIĄ), trzeba im jeszcze dać jeść, ubrać je i zapewnić dach nad głową. Szukam takiego kandydata na męża którego stać na luksus posiadania 8 dzieci. 😉 No dobra, może być chociaż 3 z łatwością, i że tak powiem od ręki.

 25. Griszka said

  @21 GM
  Golym okiem to ja widze jak bialoruskie skuzby specjalne robia sobiez MSZ Radzia Sikorskiego co chca i kiedy chca. Maja tam obsluge jak w dobrym hotelu. Strach pomyslec jak potrzasaja Radkiem w krotkich portkach Ruscy znajac ich mozliwosci I dostep do teczek.

 26. Griszka said

  @22
  Obu Panow dyskutantow.

 27. Wosiu said

  No akurat.

  Na moje:

  „Czy broniąc racji UPA-owców, nie ma Pan poczucia, że jest Pan ludzką gnidą, wysrańcem i produktem kloaki?”

  On:

  „Wosiu, dziwko durna, idź się posraj.
  No co z tego durniu! Kreaturo bezwiedna? Móżdżku jak u karalucha?”

  5 : 3 w stosunku jego obelg do mnie.

  Więc o co chodzi? Ktoś tu musi go bronić?

 28. Zbigniew Козил said

  Pani Zagrypiona @23, gdyby nie to, że jestem za stary na 8 dzieci i że mam żonę, to chciałbym z Panią. Poważnie. Gdyby nie to. Proszę mi wybaczyć, ja podkreślam to, co mnie zdaje się piękne.

  My (ja, razem z żoną), przyjmiemy u nas ugościć każdego, kto myśli podobnie.

  „Którego mężczyznę stać na utrzymanie tak dużej rodziny”

  A no teraz to mało którego. Na Zachodzie. Przeciętnego nie stać. Nawet żony utrzymać nie stać, bo ma wybujałe fantazje.

 29. Marucha said

  Ja bardzo przepraszam, że się wtrącam – bo p. Kozioł nie potrzebuje mojej obrony – ale po brutalnym i totalnie bezsensownym ataku p. Wosiu, w którym padły zupełnie z palca wyssane bezdurne oskarżenia o sprzyjanie UPA, p. Kozioł ma prawo odpłacić tym samym.
  Ten, kto na mnie napadnie, też się musi liczyć z tym, że jego atak być może odeprę przy użyciu środków silniejszych, niż niezbędne minimum.

 30. Wosiu said

  Nawet 6:3, bo zapomniałem tego:

  „to co chuju prowokatorze?”

  Więc ja się pytam, o co chodzi? Jego obelgi wobec mnie – 100% + – są bezkarne, bo niby ja zacząłem?

  Tak jest. Pan zaczął. I nie chodzi tylko o słowne obelgi, ale o coś znacznie gorszego: przypisywanie komuś poglądów, jakie dla normalnego Polaka są odrażające. – admin

 31. AlexSailor said

  Ad.23.@Zagrypiona
  Nie można zjeść ciastka i mieć ciastka dalej.

  Przypomnę.
  80-100 lat temu nie było pralki, kobiety prały w strumieniu, przy studni, w balii tłukąc pranie kołkiem.
  Nie było lodówki, a kobiety codziennie musiały przygotowywać żywność i codziennie się w nią zaopatrywać.
  Nie było ciepłej wody, a w celu jej uzyskania kobiety musiały nagrzać ją w garnku, by była do mycia.
  Nie było centralnego ogrzewania, w związku z czym zimą trzeba było napalić w piecu i utrzymywać ogień.
  Nie było kuchenek gazowych i elektrycznych i aby zrobić herbatę lub coś ugotować, kobieta musiała napalić pod kuchnią, z czym wiązało się wynoszenie popiołu.
  Wówczas nie było odkurzaczy, mopów, i podobnych urządzeń, w związku z czym kobiecie musiała wystarczyć miotła i ściera z wiadrem.
  Ubrania były stosunkowo drogie i na przykład skarpety czy spodnie kobieta musiała cerować.
  Mało tego, jeszcze szyła i robiła różne rzeczy na drutach.
  Nie było w dyspozycji samochodów i autobusów, więc całe zaopatrzenie kobieta przynosiła do domu ze sklepów sama.
  Nie było marketów, a półprodukty, gotowe dania do podgrzania, konserwy nikomu się nawet nie marzyły.
  Napoje w sklepie były kupowane niezwykle rzadko, a kobieta robiła kompoty i przetwory na zimę.
  Nie było lekarzy na każdym kroku i nie stać było ludzi na leki z aptek, zatem kobieta sama musiała leczyć swoje dzieci i potrafiła to robić.
  Nie było też w zasadzie łazienek, a wielu domach potrzeby załatwiało się w sławojkach za stodołą.
  Nie było pampersów, bieżącej wody, tylko pieluchy.
  Nie było całej chemii, proszków, gadżetów kuchennych, i wielu, wielu innych rzeczy ułatwiających życie.

  Na dodatek mężczyzna zarabiał w wartościach bezwzględnych znacznie mniej niż dzisiaj.
  Do tego jeszcze były zabory, wojny, zawieruchy dziejowe.

  W jaki więc sposób ówczesne kobiety potrafiły temu wszystkiemu podołać, urodzić i dobrze wychować np. ośmioro dzieci, mieć czas dla męża, z domu czynić azyl i raj dla wszystkich, i jeszcze spędzać kilka godzin w kościele?????????

  Warunki życia dzisiaj są bez porównania lepsze, dochody w przeliczeniu na siłę nabywczą znacznie większe, a czasy jednak spokojniejsze.

  Bo można jeść kawior na kolację, a można kaszę jaglaną, przy czym ta ostatnia jest znacznie zdrowsza i lepsza.
  Można wydawać krocie na kosmetyki by nie nieć zmarszczek, a można się nimi nie przejmować i mieć kolejne dziecko.

  Ale to małe piwo.
  Kobiety w krajach zachodnich rodzą i wychowują też skandalicznie mało dzieci, a przecież mają lepiej.
  Ba, w czasach PRL Polski rodziły niemal dwukrotnie więcej dzieci niż teraz mimo, że też pracowały za 15 dolarów miesięcznie, na rynku były duże braki, a szanse na mieszkanie były nieporównywalnie mniejsze niż dziś.
  Na zachodzie kobiety muzułmańskie, i nie o religię tu chodzi, rodzą i wychowują rzeczone przeze mnie ośmioro dzieci.
  O dziwo kobiety w Afganistanie, Iraku, czy podobnych państwach również rodzą wiele dzieci, czasem więcej niż ośmioro.
  Rodzą i wychowują je mimo okropnej biedy.
  One uznałyby to co mamy w Polsce za niewyobrażalny luksus i dobrobyt.

  Nie rzecz zatem w biedzie i braku środków finansowych tylko w podejściu i mentalności.
  Przy czym nie stawiam tu za wzór ludzi, którzy nie mając szans na dach nad głową i garnek z zupą płodzą dzieci bez opamiętania.

  Nie o to chodzi.

  Gdyby polskie kobiety rodziły i wychowywały po 6-10 dzieci, to w tych samych warunkach uznałaby pani za niedorzeczność rodzinę bezdzietną z wyboru lub posiadającą dwójkę dzieci.

  Pewnych rzeczy nie da się wyjaśnić szybko i od razu więc tylko sygnalizuję sprawę do przemyślenia.

 32. Marucha said

  Re 23:
  Powtarzam: CO PAN CHCE od p. Kozioła?
  Dlaczego Pan się go czepia za jakieś rzekomo pro-UPA-owskie poglądy?
  Gdzie i kiedy je wyrażał?

 33. Wosiu said

  Re 29/Marucha

  Problem Pana polega na tym, że Pana pamięć się ogranicza do jednego wątku. Moja nie.

  Nie przypominam sobie, żeby poprzednio, kiedy Kozioł napisał, że jak przyjadę w przemyskie czy gdzieś tam, gdzie się ukraińcy czują mocno, to mnie zakatrupi z pomocą rodaków, kiedy wyjdę naprzeciw. I żeby Pan mnie przed tym akurat bronił…
  Raczej nie było Pana reakcji. Przypominam sprawę autobusów, jak Pan nie kojarzy.

 34. Wosiu said

  Mam coś więcej pisać nt Kozioła czy nie? Bo to juz mi sie nudzi!

 35. Zbigniew Козил said

  To napisał Wosiu:

  “Nie przypominam sobie, żeby poprzednio, kiedy Kozioł napisał, że jak przyjadę w przemyskie czy gdzieś tam, gdzie się ukraińcy czują mocno, to mnie zakatrupi z pomocą rodaków, kiedy wyjdę naprzeciw. I żeby Pan mnie przed tym akurat bronił…
  Raczej nie było Pana reakcji. Przypominam sprawę autobusów, jak Pan nie kojarzy.”

  Panie Wosiu, pan jest chory. Psychicznie. Panu Kozioły się mylą. Rogi u jeleni i saren. Z tym trzeba do psychiatry a nie na blog dyskusyjny.

  Ale nie. Ja nie myślę, że temu qtasowi coś się myli. Po prostu gra. Tak to sobie oni i graja z nami.

 36. Kar said

  re:31

  panie Alex odnosnie panskiego post, ja mysle, ze mozna by to uregulowac prostymi slowy:

  zaraz po wojnie (tej II-nie obchodza mnie inne regiony swiata- Irak itp.) ludzie-kobiety pomimo zniszczen powojennych widzialy swiatelko w tunelu, przyszlosc dla nastepnych pokolen, i dlatego chcialy nosic brzuchy. Natomiast dzisiaj w dobie wibratorow-sodomy/gomory patrza trzezwo, realistycznie. Niechca byc obciazone/otoczone wizja sterty wrzeszczacych bachorow, ktorym nie ma co do garnka wlozyc. no wie pan,…Te pieprzone jazdy za kolkiem traktora, pralki, o ktorych pan pisal wyemancypowały kobiety

  ps

  pamieta pan co powiedzial kiedys Sz. Kobylinski na jednym ze swoich humorow…”no kiedy do kurwy skonczy sie to przekuwanie z lemieszy w miecze i odwrotnie….?

 37. Wosiu said

  Czyli nie?

  Radzę Panu, Panie Marucha nie wybierać tu za bardzo i nie osądzać po „lubieniu” i „przyzwyczajeniu”, Ja akurat nie chcę być tu lubiany przez Pana i wcale Pana nie lubię. Ale szanuję Pana za dobrą robotę, o czym już tu napisałem, i nie muszę chyba powtarzać. Bardzo doceniam to forum wypowiedzi, naprawdę, kiedy nie zawsze można się porozumieć, ale kiedy można napisać wszystko w próbie porozumienia….

  Jakby co, co złego to nie ja.

  Nieco wcześniej, ale naprawdę szczerze

  życzę wszystkim Miłych, Spokojnych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku…

 38. Zbigniew Козил said

  „Radzę Panu, Panie Marucha”

  Ten Wosiu to chyba naprawdę jemu w głowie pomniejszało się.

 39. Jan said

  Wcześniej czy pózniej z Rosji przyjdzie odrodzenie, kiedy tam dokona się nawrócenie za specjalną przyczyną Najświętszej Panny Maryi.Oznajmił to Pan Jezus siostrze Łucji (wizjonerce z Fatimy). Gdyby Ojciec Święty dokonał aktu poświęcenia razem z biskupami dokonałoby się to w sposób cudowny. Wobec odmowy dokona się to w innych bardzo tragicznych i bolesnych doświadczeniach, jednak się dokona.

 40. Wosiu said

  Re 35/ Zbigniew Kozioł

  No jeszcze muszę jak widać:

  „Panie Wosiu, pan jest chory. Psychicznie. Panu Kozioły się mylą. Rogi u jeleni i saren. Z tym trzeba do psychiatry a nie na blog dyskusyjny. Ale nie. Ja nie myślę, że temu qtasowi coś się myli. Po prostu gra. Tak to sobie oni i graja z nami.”

  Nie, wręcz przeciwnie. Wszystko jest wręcz przeciwnie i na odwrót. I dlatego życzę tym bardziej wszystkiego najlepszego.

 41. Ad. 24

  ” Szukam takiego kandydata na męża którego stać na luksus posiadania 8 dzieci.”

  – Szwagier od dawna jest zajęty. Szkoda. Żona mu zmarła i zostawiła z dwojgiem małych dzieci. Dał ogłoszenie do biura matrymonialnego. Teraz ma dzieci ośmioro. Majętny nie jest. Druga żona nigdy nie pracowała i nie pracuje. No, teraz trochę dorabia po ludziach, sprzątając.

 42. Ad. 31

  Pozwoliłem sobie spory fragment tekstu zamieścić tu: http://prawica.net/32545. Zrobiłem to bez pańskiej zgody. Przepraszam.

 43. Marucha said

  A ja wciąż czekam na bodaj cień dowodu na to, iż Z. Kozioł wyraził kiedykolwiek poglądy pro-banderowskie, co zarzucił mu p. Wosiu w sposób, który każdego sprowokowałby do reakcji.

  Czekam.

 44. Wosiu said

  No i co Panie Marucha? Przeczytał Pan zdanie po zdaniu wypowiedzi Kozioła i moje? I jak się Pan do nich odnosi?Mi to lata, ale byłoby uczciwie, aby Pan napisał coś na końcu.

  Zresztą, nie ważne….

 45. Ale kurwa się musicie kłócić, jak te barany w kne-Sejmie! Rosja ma twardy i konkretny rząd, nie jakieś demokreatury z góry Synaj, to i efekty są.

  Niech się rozmnożą, ale ludzie pełnowartościowi a nie śmieci! Ja jakbym miał taki majątek jak żyd Kulczyk czy ta jebana rozpuszczona ściera Odejmie, a której nienawidzę z pobudek osobistych – to bym znalazł sobie jakąś boską Nordyczkę lub Teutonkę o włosach jak perły, oczach błękitnych jak lazur nieba, wzrostem wysoką i o dobrym sercu, potem kupiłbym piękny apartament i najął liczną służbę, abyśmy przez resztę naszego pożycia dali światu kilkunastu pełnowartościowych obywateli.

  Swoją drogą utrzymywanie przynależących do Europy bezproduktywnych i mnożących się na potęgę smoluchów z piachu i dżungli na państwowym socjalu, podczas gdy spadkobiercy Ariów (których też ich narodowe państwa powinny nauczyć dyscypliny i obowiązku a nie zbytnio rozpuszczać) nie mają przyzwoitych warunków do życia i muszą znosić obce dziadostwo – stanowi to zbrodnię i paranoję!

  Prokreacja powinna być wspierana przez państwo wyłącznie SELEKTYWNIE, z zachowaniem zasad higieny rasowej i eugeniki – można o tym poczytać na stronie http://bhpoland.org. Gdybym Ja rządził, to całą tę brudną, najezdniczą swołocz, a także rodzimych degeneratów kazałbym wysterylizować i zapędzić do roboty!!!

  Wie Pan, gdyby swego czasu znano zasady eugeniki, niejaki Ludwig van Beethoven zostałby uśmiercony jeszcze przed urodzeniem albo tuż po nim.
  Nie nam się bawić w Boga i decydować, kto ma prawo żyć, a kto nie.
  Troska o zdrowy naród nie musi przejawiać się w ten sposób.
  Admin

 46. Marucha said

  Re 44:
  Nie mam zamiaru liczyć, kto i ile razy użył brzydkich wyrazów – a Pan najwyraźniej chce wszystko do tego sprowadzić!

  Kwintesencją sprawy jest Pański brutalny atak na p. Kozioła i przypisywanie mu odrażających, pro-banderowskich poglądów. Od tego wszystko się zaczęło. Do tej pory nie był Pan w stanie nijak go uzasadnić.

 47. Griszka said

  Kazdego ? Z calym szacunkiem, ale Pan Koziol nie ma 15 lat, zeby sypac taka wiazanka i na kazda zaczepke, nawet rownie bezszczelna, reagowac tak emocjonalnym wybuchem. Troche opanowania przydaloby sie zreszta jednemu i drugiemu.

  Widzę, że Pana bardziej zbulwersowała odpowiedź, niż niczym nie sprowokowany atak… a może Pan nieuważnie czytał jego treść? – admin

 48. Griszka said

  @45
  Eugenika byla zawsze potepiona przez Kosciol katolicki. I nie przypominam sobie, aby papieze kierowali sie kolorem skory kandydata przy wyborze na kardynala.

 49. Wosiu said

  Re 43/Marucha

  „A ja wciąż czekam na bodaj cień dowodu na to, iż Z. Kozioł wyraził kiedykolwiek poglądy pro-banderowskie, co zarzucił mu p. Wosiu w sposób, który każdego sprowokowałby do reakcji.Czekam.”

  Jasne, każdego sprowokowałby, no naprawdę, byłem bardzo brutalny….

  A co do cienia dowodu, to ma Pan wgląd do archiwum i możliwość przeglądania tekstów przy pomocy słów kluczowych? To niech Pan wybada wybada „Zbigniew Kozioł” (czy jak tam się poprzednio tu nazywał) i „UPA”, „Wołyń”, „Rzeź Wołynia”, „Ukraińcy” itp.itd.

  Naprawdę Pan nie pamięta, jak gnojek mi groził, że jak wysiądę z autobusu lokalnego gdzieś w przemyskim, i się będę obnosił z polskością, to zaraz mnie gnoje ukraińskie, jego pobratymcy. obskoczą i zaciukają?

  Nie pamięta Pan, że ktoś napisał, że może ze mną przyjechać kilka, kilkanaście autobusów pełnych Polaków?
  Nie pamięta Pan, ze Pan wtedy zamilkł i nic nie napisał?

 50. Griszka said

  @ GM
  Juz Panu napisalem z dziesiec postow wyzej, ze obu Panow, ale chamstwa jednej drugiej strony nic nie tlumaczy. Wystarczy sobie wyobrazic co sobie pomysla postronni ludzie, ktorzy zajrza na ten portal. Oczyma wyobrazni zobacza sobie forum gadzinowki Urbana, gdzie takich obelg uzywa sie zamiast przecinka.

 51. Marucha said

  Re 49:
  Nie, nic takiego nie pamiętam ze strony p. Kozioła – i przypominam, że to PANA obowiązkiem jest uzasadnić swe opinie, a nie zwalać obowiązek wyszukiwania informacji na mnie. Nie jestem niczyim chłopcem na posyłki.
  Ale dla ułatwienia podam, co trzeba wrzucić w Google:
  tekst do wyszukania site:marucha.wordpress.com

  Insynuacja, iż Zbigniew Kozioł – skądinąd nazwany gnojkiem – jakoś się tam inaczej poprzednio nazywał, jest kolejnym kurewstwem. A potem będzie się Pan dziwił reakcji.

  A Pan Griszka też. Bo Pan Griszka nie chce widzieć, jak Kowalskiemu ktoś dał butem w mordę, ale zauważy niezawodnie, jak Kowalski odda.

 52. Griszka said

  @51
  Problem w tym, ze to wszystko przypomina bardziej reakcje Kowalskiego juniora… Przedrzeznianie sie na zasadzie „ty jestes glupszy ” nie przystoi doroslemu facetowi. A z doswiadczenia powinien wiedziec, ze wiazanka obelg w niczym nie pomaga tylko dostarcza adwersarzowi amunicji do reki , dzieki czemu watek ciagnie sie jak makaron. Obaj niech wezma na wstrzymanie chyba, ze chca tu wprowadzic specyficzna kulture wypowiedzi rodem z NIE.

 53. @ 48 Griszka wzw. z @45:
  Dlatego właśnie ta instytucja mnie czasami strasznie wkurwia!!! Wyobraź sobie kolego, że nie tak dawno temu w hinduskich leprozoriach katoliccy miłośnicy bylejakości pozwolili tym bezwartościowym i nieuleczalnie chorym pariasom jeszcze się rozmnażać (sic!), co żadnemu normalnemu człowiekowi się w pale nie mieści! Eugenikę do lat 70-tych XX w. z powodzeniem stosowano w Szwecji i USA i społeczeństwo kwitło, ale później za sprawą żydowskich nacisków zatkano ten odprowadzający fekalia sedes, a co więcej, do wytwornego pałacu gospodarza wlano obce szambo i dziś to-to brązowe chuj-wie-co ma ponoć szansę zostać „dobrymi Szwedami” czy „Afroamerykanami”, kurrwa, od których nie sposób cokolwiek wymagać a robią dookoła burdel! ;( :-1 I dlaczego do kurwy Kościół toleruje katastrofalną deprecjację Narodu?! Każdy trzeźwo myślący człowiek stawia na JAKOŚĆ, nie na ilość, notabene greckie słowo eugenos znaczy ‚dobrze urodzony’. Dlatego popieram eugenikę, a klechom GÓWNO DO TEGO I WARA, swoje księgi studiować!!!

  PS. Głuchy pan Beethoven jak najbardziej mógłby żyć i tworzyć, tylko prewencyjnie nie mógłby mieć potomstwa, żeby przypadkiem nie było dziedzicznie obciążone – tak jak w Polsce często bywają obciążone np. dzieci alkoholików. Pragnę również przypomnieć słowa Adolfa Hitlera, że wielcy uznani geniusze nie dali światu równie ponadprzeciętnych dzieci.

 54. żyrafa said

  Polecam:
  http://nczas.com/wazne/prawdziwie-wielodzietni-zyja-bez-kredytow-i-pomocy-panstwa/

 55. żyrafa said

  A tak okupant postępuje z polskimi rodzinami wielodzietnymi:
  http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/za_biedni_na_dzieci/69810
  Bez wątpienia jest to polityka depopulacyjna mająca na celu zniechęcić Polaków do posiadania dużej ilości dzieci.

 56. Tralala said

  ad 31 AlexSailer

  Bardzo ladna wyliczanka, przypomnialo mi sie dziecinstwo no i te piece na wegiel/popiol i…okropnie zimno rano.

 57. u said

  Los nas pokaral, ano przede wszystkim bezmyslnym czy tam bezrozumnym – elektoratem, dlatego mamy to co mamy na wyzynach wladzy w Polsce. Rosjanie znaczy glowkuja, nie daja wiary zachodnim balamutom, mysla o wlasnej potedze i maja nieprzekupnego Putina, dbajacego o interesy wlasnego Narodu, a my ……….bulowe g.wno. I jak w takiej sytuacji Rosjanom brak rozumu zarzucac, gdy my szczycic to sie mozemy, ale … bulami. I w zwiazku z tym tokiem myslenia nasuwa mi sie pytanie : z czym my podskoczymy do wschodnich poteznych sasiadow? Ano, wychodzi na to, ze chyba tylko z bulami i dostaniemy bulem w leb, bo „oliwa sama na wierzch wyplywa.”

 58. niereligijna said

  Ponad 20 lat temu taki sam model rodziny byl propagowany w usa , trojka dzieci ,
  dzieki temu amerykanie tzn rodzice tych dzieci mieli miec lub mieli ulgi podatkowe.
  Wspanialy powod zeby sie rozmnazac.

  Dzisiaj te dzieci sa dorosle, a z braku pracy (zatrudnienia) ida do wojska i sa miesem armatnim w wojnach, lub rezyduja na terenie tysiaca baz wojskowych na calym swiecie.

  Ludzie powinni sami decydowac ile chca miec dzieci i powinni miec na uwadze to ile czasu na ich wychowanie sa w stanie poswiecic.

 59. żyrafa said

  @57
  Wychowywać powinny kobiety, które powinny rodzić dzieci i zajmować się cały czas ogniskiem domowym, a mężczyzna powinien zajmować się zarabianiem pieniędzy (a żeby dał radę utrzymać rodzinę, to muszą być niskie podatki i proste przepisy umożliwiające prowadzenie biznesu). Propaganda feministyczna wmówiła kobietom, że muszą pracować poza domem, a jak siedzą w domu i wydają pieniądze zarobione przez męża, to są niewolnicami.
  Ile dzieci się urodzi to nie powinno zależeć od małżeństwa (które nie powinno stosować antykoncepcji), tylko od Boga, który powołuje nowe życie. Oddzielenie seksu od rozrodczości za pomocą antykoncepcji (i aborcji) to jeden z głównych powodów upadku cywilizacji chrześcijańskiej.

  PS. Czy pod nickiem „Niereligijna” nie kryje się przypadkiem Wanda Nowicka?

 60. żyrafa said

  @56
  Los nas nie pokarał elektoratem, tylko demokracją. Rosjanie nie główkują, tylko Putina do władzy wyniosły służby specjalne w sposób niedemokratyczny, dlatego tam jest normalniej. Wszędzie, gdzie jest demokracja, jest tak samo, jak u nas (zdarzają się tymczasowe wyrwy w systemie, jak obecnie na Węgrzech, ale jeśli nie zostanie tam ukręcony łeb demokratycznej anakondzie raz na zawsze, to prędzej czy później wrócą tam do władzy pachołki globalizmu).
  Poza tym, dopóki w Rosji nie zostanie zdelegalizowana aborcja (i to pod groźbą surowych kar za jej wykonywanie, np. 25 lat więzienia) to Putin będzie dla mnie niewiarygodny.

 61. niereligijna said

  Zyrafa
  pod nickiem „niereligijna” nie kryje sie Wanda Nowicka,
  nie znam osobiscie zadnej Wandy, ani tez nikogo o nazwisku Nowicka.

 62. AlexSailor said

  Ad.56.@U
  Dlaczego mamy podskakiwać sąsiadom (no niezupełnie sąsiadom) ze wschodu?
  My nie mamy podskakiwać jak idiota tylko pilnować swoich interesów.
  Gdzie się da mamy zawierać sojusze, gdzie się da mamy wykorzystywać zbieżne interesy, jeśli interesy są sprzeczne, a z Rosja akurat są zbieżne, mamy prowadzić wojnę informacyjną, mamy bić się cudzymi rękoma, mamy walczyć do ostatniej kropli krwi żołnierza swojego sojusznika, mamy planować i przewidywać politycznie na 100 lat do przodu, ze trzy pokolenia, a nie na dwie kadencje sejmu.
  Wojen mamy unikać jak ognia, bo wojnę wygrywa ten, kto nie bierze w niej udziału, a w ostateczności ten, który wchodzi do niej jako ostatni.
  Wojny są dopuszczalne jedynie w przypadku konieczności obrony własnych interesów, tylko na terytorium przeciwnika lub sojusznika, tylko w przypadku miażdżącej własnej przewagi i tylko wtedy, gdy będzie można sensownie zagospodarować ewentualne zdobycze.
  Co zrobić, gdy przeciwnik ma dużą przewagę i grozi nam wojna na naszym terytorium z pewnością do przegrania?
  Ano przeczytać Biblię i wyciągnąć wnioski, a później zgodnie z nimi inteligentnie poddać się negocjując jak najlepsze warunki.
  I czekać.

 63. AlexSailor said

  Ad.57.@Niereligijna
  „Ludzie powinni sami decydowac ile chca miec dzieci i powinni miec na uwadze to ile czasu na ich wychowanie sa w stanie poswiecic.”
  Ależ oczywiście.
  Powinni też decydować o wszystkim co dotyczy ICH dzieci.
  Czy chcą je puszczać do szkoły i czego uczyć, czy wychowywać bezstresowo czy lać pasem, czy nakazać pracę zarobkową w wieku 8 lat, czy fundować „studiowanie” do czterdziestki.
  Jedynym ograniczeniem rodziców powinna być ochrona dziecka przed bezpośrednią utratą życia i kalectwem, ale nie ochrona prewencyjna.

  „Dzisiaj te dzieci są dorosłe, a z braku pracy (zatrudnienia) idą do wojska … ”
  Raczy Pani żartować.
  Biedne amerykańskie dzieci po wyrośnięciu idą do wojska, bo nie mają pracy.
  To chyba żart.
  Tabuny Meksykanów przekradają się przez granicę do usa, by cierpieć z braku pracy.
  Podobnie jak biedne dziewczyny np. w Polsce z braku pracy i perspektyw muszą zajmować się prostytucją.
  A najlepszą ich przedstawicielką jest Aneta K. , która to przed gwałtem zwykła brać prysznic, po czym dawała się
  wykorzystywać, bo bidulka nie chciała pracować szmatą i miotłą, a do innych zajęć nie miała predyspozycji.

  Ma Pani zaszczepione myślenie maltuzjańskie (proszę sobie przeczytać opracowania, co to za kanalia była i co robiła na zlecenie brytoli), zgodnie z którym dzieci ma być mało, a najlepiej wcale.
  Skrajnym z niego wnioskiem jest, by w ogóle nie mieć dzieci, bo jeszcze w życiu spotka ich coś złego, a w ogóle po co mają cierpieć żyjąc, skoro może ich nie być wcale.

 64. niereligijna said

  AlexSailor
  zaszczepione to ma Pan…..i czas Panu „stanal”!
  tabuny Meksykanow juz dawno zawrocily z drogi do ameryki, oni wola byc biedni u siebie w kraju niz w walacej sie ameryce.
  Nie jest Pan na bierzaco z informacjami i rzeczywistoscia.

  Tens of thousands of young, college-educated underemployed and jobless individuals in the US have become homeless in wake of the nation’s recession, which has left 18- to 24-year-old workers with the highest jobless rate among adults.

  Throughout the US, tens of thousands of such young adults, “many with college credits or work histories,” continue to struggle to find a place to live following the recession that has left the college-age youngsters with the highest unemployment rate of all adults, The New York Times reports on Wednesday.

  “Without a stable home address, they are an elusive group that mostly couch surfs or sleeps hidden away in cars or other private places, hoping to avoid the lasting stigma of public homelessness during what they hope will be a temporary predicament,” the report says.

  It describes these young, underemployed adults as “the new face of a national homeless population, one that poverty experts and case workers say is growing,” emphasizing that the problem remains “mostly invisible.”

  gdzie ci Meksykanie??? na budowach? juz niewiele sie buduje…

 65. AlexSailor said

  @Niereligijna
  Nie opowiadamy tu sobie o Meksykanach, tylko o rodzeniu i wychowaniu dzieci w wielodzietnych rodzinach.
  Faktem jest, że ludzie z Meksyku i wielu państw świata chcą dostać się do usa (ja akurat nie), by tam żyć i pracować.
  Zatem można pracę znaleźć i pracować, jak ktoś chce.
  Nie opowiadamy tutaj też o sytuacji ekonomicznej usa, tylko maniu dużej liczby dzieci lub ich nie maniu z powodu biedy.
  Wykazuje Pani, że bieda nie jest czynnikiem wpływającym decydująco na liczbę dzieci w rodzinach, a jeśli już to na podwyższenie ich liczby.

  Nie wzruszają mnie też również w tej kwestii opowiadania o biednych bezdomnych amerykanach pozbawionych pracy.
  Ameryka jest bardzo bogatym krajem, niestety tłuste lata uśpiły ludzi tam mieszkających.

  Jestem przekonany, że można w usa wybudować dom własnymi rękoma za połowę tego co w Polsce, a i ziemię można kupić dużo taniej.
  Ograniczenia działalności gospodarczej są niższe lub porównywalne z tymi w Polsce.
  Co by nie mówić, to w usa istnieje jeszcze jakiś przemysł, transport, nauka, wysokie technologie, i wiele innych działów gospodarki, po których w Polsce zostało tylko wspomnienie.
  A gdyby tego nie wystarczyło, to amerykykanin zawsze może udać się do Australii, Europy Zachodniej, Kanady, Chile, lub innego fajnego kraju by się założyć rodzinę i się rozmnażać.

  Chętnie opowiedziałbym Pani więcej, niestety czas.
  Pozdrawiam.

 66. Marucha said

  Re 53:
  Eugenika jest po pierwsze pseudonauką. Sam p. Hitler, na jakiego się Pan powołuje, stwierdził, że „wielcy uznani geniusze nie dali światu równie ponadprzeciętnych dzieci”. I na odwrót – geniusze rodzą się w bardzo zwykłych,a bywa że i podprzeciętnych rodzinach.
  Po drugie – eugenika, podobnie zresztą jak eutanazja, stwarza ogromne pole do nadużyć. W Szwecji, której programem eugenicznym tak się Pan zachwyca, wysterylizowano mnóstwo ludzi jako „mniej wartościowych” nie dlatego, że istotnie takimi byli, ale dlatego że podpadli jakiemuś urzędnikowi. Zniszczono im życie, odebrano prawo do założenia rodziny i posiadania dzieci, potraktowano jak bydło do wykastrowania.
  Mam wrażenie, że Pan nie wie, co pisze.

  Po trzecie – pisze Pan, że w Boga wierzy.
  Zatem nie Pan będzie decydował, do czego mają się wtrącać „klechy” – a mają prawo wtrącać się absolutnie do wszystkiego. Nie jest w Pana mocy wyznaczać ani Bogu, ani Jego kapłanom, granice, poza którymi nie mają nic do powiedzenia.
  Moim zdaniem „klechy” wtrącają się za mało i patrzą przez palce wtedy, gdy powinni ostro reagować i napominać.

  Obawiam się, że z takim nastawieniem do Kościoła, może Pan niezbyt długo zagrzać miejsce w gajówce. Póki co – proponuję po prostu unikać tego tematu.

 67. Marucha said

  Pani Niereligijna,

  Nonsensy Pani pisze.
  Po pierwsze – Pani nawoływania, aby rodziny same decydowały, ile chcą mieć dzieci, są zupełnie zbędne. Nikt za nich nie decyduje i nikt ich do płodzenia dzieci nie zmusza.
  Po drugie – konieczność rodzenia dzieci jest oczywista, jeśli naród i państwo mają przetrwać. Pani zapewne nie zależy na tym, aby Polska przetrwała?
  Po trzecie – „argument”, że rodzenie dzieci stwarza nowych bezrobotnych, jest zupełnie błędny. Bezrobotnych stwarza banksterski system gospodarczy, pani Niereligijna.

 68. Wosiu said

  To pan, panie Marucha, łaskawie wyjaśni, czy Zbigniew Kozioł, to ta sama osoba co Roman Kozioł czyli Roman K.

  To chyba ważne by było, co nie?

 69. JO said

  Ad.67. Mam dostep wciaz do internetu:)

  …jakos czarnuchow Nikt nie Indoktrynuje do zaprzestania rodzenia dzieci, nie wciska I’m kitu , ze Rodzina, Rodzice to Wrog a przeciwnie w Anglii Kazdy Czarny-muzeumanin na Kazda Zone z dzieckiem Ma 10 000 Funtow rocznie czyli 50 000 PLN! ZA DARMO plus dodatki socjalne jak zwolnienie z podatkow, dodatek mieszkaniowy, na dziecko….

  Biale Kobiety Jak Pani Niereligijna biora pigulki I pracuja dzielnie jako prostytutki.

  Muzeumanka, Dba o Dom, meza, Rod I Narod I wie, ze to jej Obowiazek.

 70. JO said

  …ale Leming JudeoReformator ( uczucie w wyrazie Slowa Katolik tylko Durniow Nobilituje) nihilista, onanista, sexista predzej sie wykastruje niz po czuje obowiazek do czegokolwiek, tak Ma Zmasowany Mozg

 71. Marucha said

  Re 68:
  No właśnie! Od tego trzeba było zacząć.
  Można się było spytać publicznie, czy to ta sama osoba, zamiast wieszać Cygana za to, co kowal zawinił.
  Roman K. i Zbigniew Kozioł to dwie różne osoby. Zupełnie różne.

 72. Zbigniew Козил said

  „Roman K. i Zbigniew Kozioł to dwie różne osoby”

  Mnie to silnie nie gnębi, Panie M. Proponuję olać problem. Co, dom mi przyjdzie bałwan jeden z drugim spalić? Ja domu nie mam a i spałem na ulicy (acz latem, teraz -22). Z pracy mnie wyrzuci? To akurat możliwe, ale znajdę wtedy lepszą (tak mówi mi żona).

 73. Marucha said

  Re 72:
  Mnie też biorą za różne osoby, co mi snu z powiek nie spędza.
  Chodzi o trochę inną sprawę.
  Tolerowanie ataków – a zarazem napadanie na tego, kto się przed atakiem broni. Że użył brzydkich słów, że powinien chlebem zamiast kamieniem, że nieopanowany itp.
  Na jakim ja świecie żyję? To jakaś pomyłka…

 74. Zbigniew Козил said

  Myślę sobie, panie M., że to wcale nie jest tak, jak pan sobie w dobrej wierze. Raczej atak, na razie w miarę subtelny.

  Co ja kuźwa komuś zawiniłem? Nic. Ale ja piszę się Козил, a piszę z Rosji.

 75. Wosiu said

  Re71/Marucha

  Jeśli to dwie różne osoby, to przepraszam Zbigniewa Kozioła.

 76. telimena50 said

  Koziol i Gospodarz Gajowki :
  Ladnie sie popisujecie! Zwykla prowokacja Wosiu spowodowala taka lawine plugastwa jezykowego.
  Czyz juz nie ma w jezyku polskim, na odparcie czyichs zarzutow, innego slownictwa poza ordynarnymi wulgaryzmami?
  „Profesor” Koziol slynie na tym forum z barbarzynskiego jezyka, ale czy gajowy musi mu dotrzymywac kroku?

 77. Zbigniew Козил said

  @75

  Degeneracja zupełna.

 78. Wosiu said

  Re76/Zbigniew Kozioł

  Chciałem dobrze, przeprosiłem. Ale po reakcji na przeprosiny widać, że jednak jesteś takim kacapskim chamem i prostakiem, jakim cię przypadkowo określiłem. Jak widać, nic na świecie nie dzieje się bez powodu.

 79. Zbigniew Козил said

  Czy odróżnia Wosiu powód od przyczyny?

  Piekło od raju? (w piekle ponoć chciejstwem itd.)

  Zimę od lata?

  Wodę od ognia?

  Głupotą od durnoty?

  Kozła od sarny?

  Czy Wosiu w ogóle potrafi czytać?

  A Myśleć?

  A nie myśleć potrafi?

  A ile Wosiu jest dwa plus trzy?

 80. Marucha said

  Re 76:
  Pani Telimeno,
  Ponad sześć lat istnienia gajówki widocznie nadwerężyło i moją cierpliwość.

  Re 78:
  Pięknie…

 81. Fran SA said

  Re: 69
  JO
  Nie wszyscy czarni sie tak bardzo rozmnazaja, nawet jak maja wiecej niz 10 tysiecy funtow rocznie.
  Taka Michelle Obama ma dwojke. Musi co tez na tabletkach.

 82. JO said

  Ad.81. Ja w przeciwienstwie do niektorych pisze o czarnej wiekszosci w Europie a nie o extremalnych przypadkach na podstawie ktorych prowadzonie sa wywody o np POTRZEBNE eutanazji…

 83. Griszka said

  @76 Telimena50
  „Koziol i Gospodarz Gajowki :
  Ladnie sie popisujecie! Zwykla prowokacja Wosiu spowodowala taka lawine plugastwa jezykowego.
  Czyz juz nie ma w jezyku polskim, na odparcie czyichs zarzutow, innego slownictwa poza ordynarnymi wulgaryzmami?
  “Profesor” Koziol slynie na tym forum z barbarzynskiego jezyka, ale czy gajowy musi mu dotrzymywac kroku?”

  Dobrze powiedziane. Plugastwa, także tego językowego, nic nie tłumaczy.

 84. Marucha said

  Re 83:
  Jasne. Można się zachować, jak kurwa i bandyta, byle by się ładnie wyrażać.

 85. Griszka said

  @73 GM
  „Tolerowanie ataków – a zarazem napadanie na tego, kto się przed atakiem broni.”

  Odwraca Pan kota ogonem aż miło. Kto niby tolerował te ataki ? Może ja ? Gdzie niby ? I jak widzę straszna to napaść, że komuś się zwraca uwagę na język rodem z budki z piwem.

 86. Griszka said

  @84
  „byle by się ładnie wyrażać.”

  Nie przypominam sobie, abym takie komplementy Wosiowi prawił.

 87. Marucha said

  Re 85:
  Nie zareagował Pan na napaść na p. Kozioła (sam jej autor przyznał, że popełnił błąd), w której oprócz haniebnych pomówień znalazły się wyrażenia spod budki z piwem – ale nie omieszkał zareagować na odpowiedzi na tę napaść.
  Zresztą autor pomówień – gdy p. Kozioł nie przyjął w pośpiechu jego przeprosin – bluznął ponownie.
  To też jakoś uszło Pana uwadze i uchu tak wrażliwemu na wulgaryzmy.

  Więc może niech Pan lepiej przemilczy temat owego kota, co to go rzekomo ktoś ogonem odwraca.

 88. niereligijna said

  AlexSailor nic nie wiesz o ameryce, nic tez o niej nie wiedza ci co chca tu do pracy przyjechac.
  stad trzeba sie ewakulowac.

 89. Gość said

  re 31
  Myślę, że porównywanie cen dawnych i dzisiejszych nie oddaje całej prawdy o przeszłości i teraźniejszości. Sprawa niezróżnicowania zamożności jest z pewnością ważna, ale sedno tkwi w …wolności. Mimo technicznego zacofania (a może właśnie dlatego) ludzie mogli żyć, gdyż to jak będą żyć zależało w dużej mierze od nich. Była ziemia, było drewno, czysta woda i mimo, że niby to nie było ich to faktycznie było ich. Żaden urzędnik (mało ich było) nie zabrał im chaty, bo „pasożytnictwo” było słabo zorganizowane, a reszta (najważniejsza) była dziełem ludzi. Rozwijała się więź rodzinna, odpowiedzialność za swoich. To co mamy dzisiaj jest żałośnie ubogie z tym dawnym zgrzebnym bogactwem.
  Teraz żyjemy w klatkach i wystarczy, ze wyrzucą nas z tej klatki (bezrobocie, niepłacenie czynszu) giniemy, albo lepiej „znikamy” (17 000 bezrobotnych przepadło gdzieś bez wieści) zastraszająco szybko, a kiedyś człowiek mógł znaleźć schronienie choćby w lesie i przeżyć. Jesteśmy „ubodzy”, uzależnieni od tzw. Luksusów, które tak naprawdę są ułudą, bo kiedyś bez nich ludzie żyli po ..ludzku, a także umierali godnie. Dzisiaj zaszczuci, mimowolnie uczestniczymy w wyścigu szczurów (poszukiwanie lub trwanie w często upadlającej pracy), zatraciliśmy instynkt samozachowawczy, stajemy się poganami i straciliśmy wrażliwość. Ci co mają się lepiej „odcinają się” od „nieudaczników”, nastolatki (np. w metrze) nie ustąpią miejsca staruszce z laską!!!! (to dość świeże zjawisko, ale wchodzą w życie młodzi zaspakajani, a nie wychowywani).

 90. Inkwizytor said

  Pomoc rządu rosyjskiego a polskojęzycznych koczowników ciężarnym kobietom w Rosji i Polsce to niebo i ziemia. W Rosji kobieta dostaje tak zwany „kapitał macierzyński” w wysokości 36 000 pln, oprócz tego jednorazową wypłatę od rzadu i od miasta 3 000 pln a także każdomiesięczna wypłate w wysokości 180 pln, Rodzina z trójką dzieci liczy się jako wielodzietna co wiąże się z powiększeniem pomocy dla tych rodzin

 91. Zbigniew Козил said

  @90

  Potwierdzam. Niebo a ziemia.

  Z tym, że te „36 000” nie idą prosto do kieszeni (i prawidłowo). Idą na przyszłość dziecka.

  Oczywiście, w systemie też można znaleźć słabości prawne. I robią to. Bywa. Przypadki są wykorzystywane. Nie tyle przez Rosjan, co przez nieuczciwych. Media zaś wtedy rżną głupa (bo media w Rosji, jak to powiedział jeden z rosyjskich pisarzy politycznych, wcale do Rosji nie należą).

 92. Inkwizytor said

  Tak jest Panie Zbigniewie, te 36 000 a od 2013 42 000 w Moskwie, mozna wykorzystac na 3 sposoby 1 ) wyksztalcenie dziecka 2 ) polepszenie warunkow zycia rodziny 3 ) fundusz emerytalny matki

  Oprócz pieniężnej pomocy rodziny z trójką lub wiecej dziećmi placa czynsz i media pomniejszony o 30 %, jeden z rodziców ma darmowa komunikacje miejską a dziecmi darmowa do lat 16, dzieci maja darmowe obiady w szkole

  Rodzicom wielodzietnych rodzin kagiebista Putin rozdaje nawet ziemię na własność a Sberbank nieoprocentowaną pożyczkę na własne M

 93. JO said

  Ad.92. Przy takiej Polityce, Rosja za 20 lat bedzie Supermocarstwem…., czego jej Zycze….

 94. Inkwizytor said

  Wśród moich znajomych Rosjan rodziny z 3 dzieci nie sa obecnie niczym dziwnym. Niech się ten chrześcijański kraj rozwija, co daj Boże, Amen

  Od stycznia 2013 znika piwo i wysokoprocentowy alkohol z osiedlowych sklepów

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: