Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Czy warto poddawać się masowo…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  Krzysztof M o Czy warto poddawać się masowo…
  JerzyS o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  NICK o Szokująca analiza krwi na żywo…
  NICK o Szokująca wypowiedź ministra A…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  bryś o 3:0 dla Łukaszenki
  jaroslawraczynski o Koniec świata
  zen o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

W USA i Wielkiej Brytanii głodzą dzieci na śmierć

Posted by Marucha w dniu 2012-12-19 (Środa)

Bioetyk dr Jacqueline Harvey, poruszył na portalu lifenews.com problem celowego doprowadzania do śmierci niepełnosprawnych noworodków przez lekarzy w USA i Wielkiej Brytanii.

Harvey powołuje się na artykuł w brytyjskim Daily Mail, który mówi o głodzeniu upośledzonych dzieci w Zjednoczonym Królestwie. Jak zauważa Harvey, hasło „lepiej być martwym, niż niepełnosprawnym, dociera także do USA”.

W Wielkiej Brytanii praktyka, w ramach której lekarze pozwalają śmiertelnie chorym na śmierć, znana jest jako Liverpool Health Pathway (LHP). Wokół niej zrobił się w ostatnim czasie szum medialny, m.in. za sprawą artykułu w popularnym Daily Mail. Dziennik ujawnił, że praktyka ta dotyka także nowonarodzone dzieci, które pozostawia się bez jedzenia. Oznacza to po prostu głodzenie i odwadnianie ich na śmierć.

Często rodzice myślą, że tego typu śmierć jest szybka i bezbolesna. Tymczasem fakty są zupełnie inne. Niekiedy agonia głodnego i odwodnionego dziecka trwa nawet 10 dni. Oznacza to, że kierujący się pseudo-litością rodzice skazują dzieci na 10 dni tortur. Tylko dlatego, że są one niepełnosprawne. O sprawie pisał także prestiżowy British Medical Journal. Szacuje się, że w wyniku LHP w Wielkiej Brytanii umiera rocznie 130 tys. osób.

Jak zauważa Harvey, podobne praktyki zawitały do Stanów Zjednoczonych w 1980r. Najsłynniejszym przypadkiem było zezwolenie na śmierć dziecka urodzonego 9 kwietnia 1982r. w Bloomington, w stanie Indiana. Noworodek cierpiał na zespół Downa, miał także defekt układu pokarmowego (jego przełyk nie był połączony z żołądkiem). Chociaż usunięcie wady przełyku było dość proste, to rodzice nie chcieli żyć z dzieckiem cierpiącym na zespół Downa. Mimo licznych propozycji adopcyjnych, sąd zgodził się na zagłodzenie dziecka i odmówienie mu ratującej życie operacji przełyku. Po sześciu dniach dziecko zmarło.

– Uważam, że są rzeczy gorsze, niż zgon tego dziecka – powiedział wówczas jeden z lekarzy wspierających decyzję rodziców. – Należy do nich życie takich osób – dodał. Jak twierdzi Harvey, ideologia oparta na haśle „lepszy martwy, niż niepełnosprawny” jest w Stanach Zjednoczonych nadal żywa.

W odpowiedzi na tego typu przypadki, uchwalono w 1984 r. federalne prawo Child Abuse Prevention and Treatment Act (CAPTA), mające na celu ochronę dzieci przed tzw. pasywną eutanazją. W myśl tego prawa szpitale, które nie zobowiązały się do ochrony niemowląt miały tracić federalne fundusze. Jednak zwolennicy pasywnej eutanazji niepełnosprawnych noworodków znaleźli sposób, by obejść to prawo. Zaczęli głosić, że utrzymywanie przy życiu ciężko chorych dzieci jest „medycznie daremne” i dlatego nie ma sensu.

„Medyczna daremność” oznacza zazwyczaj niemożność rozwiązania danego problemu na gruncie dostępnej wiedzy. Jednak w tym przypadku termin ten oznacza… szkodliwość udzielania tej pomocy, mimo, że mogła ona być skuteczna. Lekarze-mordercy twierdzą bowiem, że dla niektórych osób życie jest gorsze od śmierci. W efekcie tego typu propagandy uchwalono w pewnych stanach prawa pozornie zgodne z CAPTA, a w rzeczywistości mające na celu dopuszczenie do głodzenia dzieci. Przykładem jest tu Advance Directives Act, uchwalone w 1999 r. w stanie Teksas.

Harvey wzywa do zaprzestania tego typu nieludzkich praktyk, jednak wydaje się, że nie będzie to łatwe. Zwolennikami zabijania dzieci niepełnosprawnych, nawet po narodzeniu są zarówno pewne grupy medyków, jak i wpływowi myśliciele. Jeden z nich, Peter Singer wyraził w jednej ze swoich książek pogląd, że ludzkie życie nie zawsze jest więcej warte, niż życie zwierzęcia. Można je więc jego zdaniem odebrać, aby zapobiec cierpieniu.

lifenews.com / dailymail.co.uk

Marcin Jendrzejczak
http://www.pch24.pl

Komentarzy 6 do “W USA i Wielkiej Brytanii głodzą dzieci na śmierć”

 1. Paweł Gabriel said

  Do brytyjskich sił postępu chcą również dołączyć przedstawiciele innych nacji. Maleńki przykład co może zalęgnąć się w chorych umysłach w takiej na przykład Belgii:
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/747453,Lewica-chce-objac-eutanazja-nieletnich

 2. Sowa said

  Straszna jest ta zbrodnia, straszna też i będzie kara. Bo nie ma pokuty za grzech…
  Dla mnie to jest niepojęte. No, chyba że ktoś służy diabłu, bo innego wyjaśnienia dla tego postępowania nie ma.

  „Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie” (Mt 18, 10).

 3. albtps said

  U ludów zbieracko-łowieckich dzieciobójstwo było przyjętą metodą kontroli populacji, jak tłumaczą antropologowie. Kobieta wychodziła do lasu (dżungli) z dzieckiem i wracała bez dziecka. Nikt nie zadawał pytań. Teraz idzie do szpitala. Postęp. Ewidentnie.

 4. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 5. Widzę tu sporo ‚świętego oburzenia’ i nie wnikam w jego szczerość, ani też nie życzę Wam takich doświadczeń, ale mnie jakby się nieszczęśliwie trafił jakiś daun w rodzinie, to wolałbym, żeby rychło został oddelegowany tam, skąd przyszedł, albowiem nie chcę się przyczyniać do zaśmiecania świata. Chyba, że cywilizacja łacińska ma się składać z rosnącej rzeszy kalek i nieudaczników, a wtedy ja w takiej ‚cywilizacji’ żyć nie chcę.

  PS. Zostawianie kogoś na śmierć z głodu to hańba. Jeśli lekarz nie ma odwagi dauna uśpić, to niech złoży swój urząd i wypierdala różańce klepać.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Powinien Pan zatem mieć nadzieję, że gdy sam stanie się bezradny fizycznie i umysłowo, ktoś Pana litościwie uśpi – nawet wbrew Pana sprzeciwom, których być może nie będzie Pan w stanie wyartykułować.

  Cywilizacja łacińska uważała każdego człowieka, nawet takiego „nieudanego”, za istotę bożą, która ma prawo cieszyć się życiem. Nie likwidowano kalek, osób upośledzonych, czy niesprawnych.
  I jakoś nie zalały jej rzesze kalek i nieudaczników, panie Ostbaltisch!

  Nie wiem, czy Pan rzeczywiście posiada takie nazistowskie poglądy, czy chce prowokować, czy też jest tu Pan na delegacji, aby kompromitować gajówkę.
  W każdym bądź razie ja nie mam zamiaru pozwolić na jej zaśmiecanie. Bo to nie kaleki i nieudacznicy zaśmiecają świat – lecz właśnie osoby, reprezentujące takie poglądy, jakie Pan tu ostatnio lansuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.