Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Łukaszenka dumny z KGB

Posted by Marucha w dniu 2012-12-20 (Czwartek)

Alaksandr Łukaszenka złożył życzenia pracownikom Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) z okazji ich święta. Podkreślił, że KGB przejął najlepsze tradycje WCzK, policji bezpieczeństwa z pierwszych lat władzy sowieckiej.

– Jako spadkobiercy WCzK-KGB białoruskie służby specjalne przez 95 lat swego istnienia przeszły długą drogę powstawania i rozwoju, przejmując wszystkie najlepsze tradycje starszych pokoleń czekistów, z których najważniejszą jest ofiarna służba ojczyźnie – oświadczył Łukaszenka.

Podkreślił, że KGB profesjonalnie wykonuje stojące przed nim zadania, jest dla Białorusi tarczą chroniącą przed „wewnętrznymi i zewnętrznymi zagrożeniami”, a także wnosi istotny wkład w obronę suwerenności kraju.

Łukaszenka ze szczególnym uznaniem wypowiedział się o weteranach KGB. – Staliście się przykładem męstwa, autentycznego patriotyzmu i odpowiedzialności obywatelskiej. Wasze doświadczenie i mądrość są natchnieniem dla młodych pracowników – oświadczył.

Przypomnijmy, że 20 grudnia 1917 roku powstała poprzedniczka KGB, słynąca z okrucieństwa sowiecka Ogólnorosyjska Nadzwyczajna Komisja do Walki z Kontrrewolucją i Sabotażem (WCzK). Na jej czele stanął urodzony na terenie obecnej Białorusi Feliks Dzierżyński.

Białoruś jest jedynym państwem posowieckim, które po rozpadzie ZSRS utrzymało nazwę KGB dla swoich służb bezpieczeństwa.

AP, PAP
http://naszdziennik.pl

Należało by sobie życzyć, aby i w Polsce istniały równie lojalne wobec kraju i narodu służby, co KGB na Białorusi. 
Admin.

Komentarze 3 do “Łukaszenka dumny z KGB”

  1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

  2. Boryna said

    W polskie KGB zajęły się rozkradaniem majątku narodowego.

  3. Griszka said

    Trzeba uczciwie przyznać Łukaszenko umie się ustawić i grać razem z pierwszą ligą: http://www.bibula.com/?p=65325

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: