Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wypowiedzi renomowanego doktora od których włosy staną Ci dęba

Posted by Marucha w dniu 2012-12-21 (Piątek)

Eight Quotes from a Cancer Surgeon That Will Set Your Hair on Fire
http://jonrappoport.wordpress.com/2012/12/06/8-quotes-from-a-cancer-surgeon-that-will-set-your-hair-on-fire/
Autor: Jon Rappoport, 6 XII 2012 r.; przekład: Ussus

Medycyna społeczna. Może Cię zabić, ale ostatecznie jest przecież darmowa. Chyba że nie płacisz podatków – wtedy po prostu Cię zabije.

Nazywa się Marty Makary. Jest chirurgiem zajmującym się rakiem oraz naukowcem na Johns Hopkins School of Medicine i School of Public Health.

Marshall Allen z Propublica przeprowadził z nim wywiad na temat ubytków zdrowotnych u pacjentów.

Weź pod uwagę, że cytaty te wyjęto z ust mainstreamowego lekarza, który jest wewnątrz systemu i który w niego wierzy. Czyni to oświadczenia Makarego jeszcze bardziej szokujące.

…jeden na czterech pacjentów cierpi przez pomyłkę.

Kardiolog z Wisconsin został wylany z pracy za stwierdzenie, że odczyty EKG w ponad jednej czwartej przypadków są błędne.

My [lekarze] jesteśmy oceniani poprzez „jednostki walorów” na koniec każdego kwartału fiskalnego. Nasz manager siada razem z nami i mówi, czy nasze jednostki pracy idą w górę czy w dół; jeśli chcesz otrzymać większy bonus, musisz zwiększyć liczbę operacji…

Dane z New England Journal of Medicine wskazują, że prawie połowa opieki zdrowotnej nie opiera się na dowodach (Innymi słowy, prawie 50% opieki zdrowotnej w Ameryce nie bazuje nawet na mainstreamowych źródłach i badaniach… i należy dodać, istnieją rozstrzygające dowody, że ta połowa badań nie jest godna zaufania. Zatem stwierdzenie, że zwykli lekarze „przeważają” jest poważnym niedopowiedzeniem. – JR)

… do 30% opieki zdrowotnej jest niepotrzebne…

Widziałem przypadki, gdzie pacjent nie był informowany o mniej inwazyjnych metodach leczenia w poszczególnych operacjach, ponieważ lekarz miał takie „upodobanie” i miał po prostu nadzieję, że pacjent nie dowie się o takich metodach.

Pomyłki medyczne są na piątym bądź szóstym miejscu (w zależności od przyjętej metodologii) na liście najczęstszych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych.

… Chęć i refleks lekarzy są ofiarą dla pacjentów, nawet gdy nie mają nic innego do zaoferowania. Istnieje potężna motywacja finansowa. Doktorzy płacą za nowy sprzęt, który kupują za pożyczone pieniądze.” (Inaczej mówiąc, ‘mamy ten drogi sprzęt, musimy go więc używać, by za niego zapłacić.’ – JR)

Odkąd dr Makary pracuje na Johns Hopkins, jest zaznajomiony z ważnymi artykułami dr Barbary Starfield, która także pracowała na Hopkins przez wiele lat.

26 VII 2000 r. Journal of the American Medical Association opublikował artykuł Starfield „Is US health really the best in the world?” [Czy amerykańska opieka zdrowotna naprawdę jest najlepsza na świecie? – Ussus]
Starfield ujawniła następujące fakty:

W USA roczna liczba zgonów jest bezpośrednim rezultatem medycznych zabiegów i wynosi 225000. 106000 ludzi jest zabijanych przez leki zatwierdzone przez FDA [agencja do spraw żywności i leków]. 119000 obywateli amerykańskich ginie w szpitalach z powodu złej opieki medycznej. To trzecia najważniejsza przyczyna zgonów w Ameryce.

W 2009 r. przeprowadziłem wywiad z dr Starfield. Zapewniła mnie, że od publikacji artykułu w 2000 r., żadna federalna agencja nie skontaktowała się z nią, aby zapytać jak można powstrzymać ten horror. Także żadna agencja nie podjęła jakichkolwiek działań, by rozwiązać ten problem.

Obok tego istnieją medyczne okaleczania. W 2001 r. LA Times opublikował szokujący artykuł Lindy Marsa. Artykuł ujawnił, że do 2,1 mln przypadków śmiertelnych należy doliczyć kolejny milion takich przypadków  w amerykańskich szpitalach każdego roku, jako rezultat ostrych reakcji na farmaceutyki. Każdego roku w Ameryce występuje 36 milionów niepożądanych reakcji na leki.

Ludzie popierający wchodzącą „Obamacare” powinni się nad tym wszystkim zastanowić. Z milionami nowych ludzi, wchłanianych przez ten system, zastraszające liczby przytaczane w artykule będą się powiększać. To są rzeczywiste ludzkie istnienia.

Lecz nie martw się. Jesteś człowiekiem i chcesz „Opieki Obamy”. Dostaniesz złotą gwiazdkę na tablicy zabobonów.

Przysyłaj mi w mailach swoje odczucia. Wydrukuję je i przykleję na ścianie obok liczb śmierci i okaleczeń. To ładna kolekcja.

John Rappoport

Komentarzy 7 do “Wypowiedzi renomowanego doktora od których włosy staną Ci dęba”

 1. JO said

  To wlasnie slalo sie z zawiodem Lekarza Weterynarii. To osobnik, ktory robi pieniadze na „naciaganej” diagnozie, przesadnej prewencji a czesto niewlasciwej…, blendej Filozofii definicji utrzymania dobrostanu zwierzat I priorytetow Lek.wet.

  A przeciez pierwszym obowiazkiem Lekarza weterynarii jest dbanie o zdrowie CZLOWIEKA! …w tym jego DUCHOWOSC…

 2. Polo said

  Ale jam mam wszystkie odcinki Dr House.
  A, tak bardziej serio lepiej się leczyć przez internet niż brać porady u „lekarzy”.

 3. niereligijna said

  przestalam juz dawno ufac lekarzom i veterynarzom, naciagaja na pieniadze i kompletnie nie zalezy im na zdrowiu pacjetow.
  U veterynarza moje nazwisko jest na czerwonej liscie, bo nie daje sie robic w ciula i nie maja ekstra dochodow.

  Artykul jest o ameryce…. faktycznie tu ludzie maja wyprane i wymaglowane w glowach to co normalny czlowiekma pomarszczone.
  Dla nich doktor jest niepodwazalnym autorytetem, wierza i ufaja im bez granicznie i daja sie im kroic , zatruwac i zabijac.
  Zapomnieli kompletnie o naturze, o tym ze koty i psy jadly normalne jedzenie a nie „groszki” z torby lub pasztety z puszki.
  Powtarzaja bzdury ze teraz ludzie zyja dluzej…..
  …od kogo dluzej?
  noworodki umieraja jak muchy od azotoksu
  male dzieci umieraja na raka
  nastolatki nawet jesli przezyja maja ogromna szanse by umrzec na raka piersi lub prostaty w zaleznosci od plci
  moje wszystkie dziatki i pradziatki zyli do 90 roku zycia , ok dziadek ze strony matki umarl majac 86 lat za to jego zona umarla majac 94 lata,
  cale zycie palila papierosy bez filtra i nigdy do lekarza nie chodzila.

  Amerykanie na wszystko lykaja tabletki, gdzies czytalam ze 80% swiatowej produkcji tabletek przeciw bolowych konsumuja wlasnie amerykanie.
  Nie wierza w ziola.
  Kiedys z mezem zrobilismy kilka litrow syropu z sosny i opowiadam o tym klientce , a ona patrzy na mnie z przerazeniem i mowi:
  uwazajcie! zebyscie sie nie zatruli.

 4. 166 bojkot TVN said

  166 głosi takie poglądy od kilkunastu lat, od kiedy zachorowało po amerykanskim „leku”.
  Do tej pory uważane było za nieszkodliwego wariata. Na szczęście udało mi się ostrzec i uzdrowić kilka osób naturalnymi środkami.
  Niedowiarkom polecam wyguglanie sobie hasła
  LEKI WYWOŁUJĄCE CUKRZYCĘ
  Wiedza jaką można zdobyć po przeczytaniu sprowadza każdego myślącego człowieka na ziemię. Szczęście mają mieszkańcy małych miejscowości, w których lekarz jest wszystkim znany i ma wielką świadomość odpowiedzialności za to co robi.

 5. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 6. osoba prywatna said

  Na szczęście istnieją jeszcze Prawdziwi Lekarze.
  Oto jeden z nich.
  CZERWONA PIGUŁKA – Dr. Kulisz pod gradem pytań

 7. TotalnyAtak said

  http://totalnyatak.wordpress.com/2012/12/22/rudy-zlodziej-klamca-i-morderca/

Sorry, the comment form is closed at this time.