Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bardzo o Globalny przekręt zadłużeniowy
  bardzo o Zbrojenia – tak! Ale dla Polsk…
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  errorous o Wolne tematy (58 – …
  NC o Zbrojenia – tak! Ale dla Polsk…
  Emilian58 o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  lewarek.pl o Położyć kres patologii
  Piskorz9 o Wolne tematy (58 – …
  Echo z Węgier o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Piskorz o Los generała Antona Denik…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Lewacka histeria zabawkowa

Posted by Marucha w dniu 2012-12-22 (Sobota)

Zgroza ogarnia każdego postępowca na taki widok…

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia nastąpił prawdziwy wysyp ociekających zgrozą artykułów dotyczących… dziecięcych zabawek.

Oto pierwszy z brzegu przykład: Sklepy po prostu manipulują, ale to rodzice dają się złapać. To oni kupują zabawki i to oni ubierają dziewczynki całe na różowo od małego. I potem sobie i innym wmawiają, że to ‘naturalne’. A najgorzej mają jednak chłopcy, którzy by chcieli się pobawić ‘dziewczyńskimi’ zabawkami. Sam rzadko bywam w takich sklepach, a i tak kilka razy byłem świadkiem, jak ojcowie praktycznie krzyczeli na swoich synów, że ci wzięli do ręki lalkę. Nie zdziwiłbym się, gdyby potem te dzieciaki śmiały się z innych chłopców, którzy by się bawili lalkami, bo im tak tatuś sprał mózg – rozczula się czytelnik pod artykułem „Gazety Wyborczej”.

… czyż nie jest to sympatyczniejszy obrazek?

Wychodzi na to, że cała masa ludzi znajduje jakimś cudem w Polsce sklepy, gdzie w dziale dla dziewczynek wszystko jest na różowo i dotyczy opieki nad dziećmi, sprzątania i gotowania, a wszystkie zabawki wymagające choćby minimum myślenia znajdują się w dziale dla chłopców, pomalowane w militarne wzory.

Cóż, jakoś tego nie zaobserwowałam, a jako mama czwórki dzieci (mających do tego mnóstwo przyjaciół) często w sklepach zabawkarskich bywam w celu zakupu prezentów na kolejne urodziny. Widzę zwykle dział „dla chłopców” z autkami, pistoletami itp., dział dla dziewczynek z lalkami i osobne działy z puzzlami, układankami, zabawkami kreatywnymi… I te ostatnie działy są najbogatsze. Nieważne, może gdzieś te mityczne narzucające negatywne stereotypy sklepy istnieją.

Problem polega na tym, że obserwuję zjawisko odwrotne, czyli mamusie na siłę kupujące dzieciom zabawki przeznaczone zdecydowanie dla płci przeciwnej. A zatem – lalki dla chłopca, autka i czołgi dla dziewczynek… Panie omdlewające z przerażenia, gdy syn z zaciekawieniem ujmie zabawkowy karabin maszynowy i zdecydowanie wydzierające córce z rąk różową lalę… Swoją drogą, na razie nie widziałam zachowujących się tak ojców. Niezbadane zjawisko.

Mam wrażenie, że wśród pań panuje wręcz jakaś moda na narzucanie dzieciom ról niezgodnych z płcią biologiczną. Zastanawiam się – po co?

Po pierwsze, różnice między chłopcami i dziewczynkami to nie tylko kwestia odmiennych szczegółów cielesnych. To różna – od urodzenia – psychika.

Ciekawe informacje o biologicznych uwarunkowaniach zabaw dają nam też badania nad małpami naczelnymi. Np. Hassett i zespół w roku 2008 odkryli, że u rezusów młode samice wolą zabawę zabawkami pluszowymi, a młode samce – zabawkami mechanicznymi (najchętniej z kółkami). Bardzo podobne wyniki uzyskały wcześniej (w 2002 r.) G. Alexander i M. Hines: młode samiczki małp wolą lalki i misie, zaś młode samczyki wolą samochodziki. Trudno podejrzewać, że to presja społeczna powoduje, iż samce małp wolą samochody od lalek! Tak samo trudno podejrzewać, że już niemowlakom narzucamy sposób zabawy. A jednak w pewnym badaniu okazało się, że niemowlęta płci męskiej wolą oglądać ruchy mechaniczne (jadące samochody), natomiast dziewczynki – poruszające się twarze.

Dużo informacji daje nam też prosta obserwacja sposobu, w jaki bawią się dzieci. Jeżeli damy chłopcu dinozaury, najczęściej urządzi on walkę. Dziewczynka – odegra scenkę rodzajową, weźmie dinozaura na spacer, lub potraktuje jak zwierzątko domowe – pieska czy kotka.

Rozczuliło mnie krążące do internecie zdjęcie dwóch samochodzików ułożonych spać w łóżeczkach dla lalek, z podpisem trzeźwo myślącej mamy: Nie chciałam narzucać córce z góry ról społecznych, więc kupiłam jej autka, oto co zrobiła.

Drugi problem związany jest z dziećmi cierpiącymi na zaburzenie tożsamości płciowej. W okolicach 2. roku życia dzieci odkrywają swoją przynależność do płci – żeńskiej lub męskiej. Jeśli z jakiś względów (np. zaborcza, nadopiekuńcza matka, wycofany lub agresywny ojciec) nie nastąpi przyjęcie prawidłowej tożsamości płciowej, zaczynają się kłopoty. Takie dziecko ma problem z określeniem, jakiej tak naprawdę jest płci. Zachęcając je do zabaw zabawkami przeznaczonymi dla płci przeciwnej jeszcze to zagubienie pogłębiamy. A to już ma poważne konsekwencje dla rozwoju dziecka.

Nie oznacza to, że mamy koniecznie kupować córkom różowe lale, a synom karabiny. Osobiście bardzo polecam zabawki kreatywne, puzzle, gry planszowe, klocki, gry logiczne – te zabawki, które rozwijają inteligencję, zdolność logicznego myślenia i kreatywność. Nie miejmy jednak poczucia winy, jeśli kupimy córce wymarzoną kuchenkę, a synkowi figurkę bohatera z chłopięcej kreskówki!

Bogna Białecka – psycholog
http://www.pch24.pl

Pod powyższym gajowy podpisuje się rękami i nogami.
Admin.

Komentarzy 38 do “Lewacka histeria zabawkowa”

 1. RG said

  Już i tak nic z tego nie wyrośnie.
  Kobiety zastępuje się ich feministyczną odmianą – wyzwoloną dziwką, która opuszcza dom, zaniedbuje i bije męża, a dzieci zabija. Za to mężczyzn zastąpiono tanią podróbką chłopców, facetów i facecików.
  Jako siedemnastolatek w tym miejscu chcę po raz pierwszy tak ostro to określić: moje pokolenie jest nic niewarte, jest skrajnie zdemoralizowane i zdegenerowane bez możliwości poprawy, jest stracone. Chociaż żywię ogromny szacunek do osób starszych to jest tylko i wyłącznie ich wina. Tego, że dali sobą kierować kretom (mieli prawo nie wiedzieć, lecz mogli posiadać chociaż cień wątpliwości) jeszcze rozumiem, lecz nie można było pozwolić na stworzenie tego ludobójczego systemu III RP. Wielu w 2007 dało się nabrać na liberalne obietnice PO. Ludzie mieli już wtedy komputery i internet, nie chciało im się sprawdzić co w np. 1991 robi z towarzyszami kolega Rudy? Zapomniało się? Tak samo jak dziś robotnicy zapominają o niszczeniu produkcji i o co czwartym bezrobotnym Polaku za rządów Leszka Millera kiedy zapraszają do fabryk tą Rywinowo-Starachowicką kanalię.
  Z mojego pokolenia już nic nie będzie. Znajdzie się może perły wśród stada wieprzy, ale je trzeba odnajdywać i czyścić. Przy obecnym systemie oświaty jest to praktycznie niemożliwe.
  Moje dzieci nie pójdą w ogóle do szkoły o ile nadal będę miał je prawo przed tym uchronić za jakieś dziesięć lat. Ale jeśli pójdą to chyba jako ojciec stracę jakąkolwiek nadzieję: obojętnie czy na wsi, czy w mieście, czy to „dobra szkoła” czy „zła szkoła” czekają na nich ich rówieśnicy, którzy wprowadzą w neoliberalny świat używek, poprawności, swobody, buntu i rozleniwienia. Nie będę mógł pewnie już podjąć żadnych działań wychowawczych, prawo takie jak dziś w Norwegii i Szwecji mi to skutecznie uniemożliwi.
  Jeśli w ciągu najbliższych piętnastu lat nie obalimy tych psychopatów w naszym kraju i nie znajdzie się żaden Roman Dmowski… to proponuje oszczędzić naszym przyszłym dzieciom bólu i w samobójczy sposób chociaż spróbować ich wybić do nogi. Nie jestem zwolennikiem sponsorowanych przez Prusy powstań narodowych, lecz długo nie utrzymamy tej garstki mądrych w coraz to nowocześniejszym systemie inwigilującym nas i manipulującym nami na każdym kroku.
  Wszyscy Polacy mniej więcej od 10 do 30 roku życia są w 95% straceni. Im dłużej czekamy tym będzie ich więcej, będzie coraz gorzej.
  Obecni nastolatkowie to w większości swołocz, hołota. Nie jest to wina wieku, lecz oświaty, ich rodziców, oraz reszty otaczającego ich społeczeństwa. Rozboje, gwałty, dilerzy w szkołach to codzienność. Dopóki jeszcze mamy taką możliwość to możemy tworzyć prywatne szkoły nauczające prawdziwej historii, patriotyzmu, które zapoznają dzieci z prawdziwą literaturą, prawdziwą nauką, prawdziwymi autorytetami. Szkoły, w których religia jest na pierwszym miejscu, a to jak dobrze strzelasz na drugim. Tradycyjna jednak nieufność Polaków wyniesiona z PRLu nie pozwoli na wiele takich czynów społecznych, zbiórek i akcji. Nadal nie kochamy się jak bliźni powinni, w kościele podajemy sobie ręce automatycznie, bez zastanawiania się co ten gest ma oznaczać.
  Panowie, zadbajcie o to, aby wasi synowie dowiedzieli się co to jest honor i jak wykazywali się nim nasi Rodacy walcząc z tymi, wobec których my dziś jesteśmy bierni. Niech nie popełnią naszych błędów.

  Pozdrawiam

 2. Polo said

  A ja ćwiczę z 9 letnią córką strzelanie z pistoletu gazowego, uczę ją prowadzić samochód po polnych drogach. Już wiem, że jest normalną kobitką, ale teraz musi być przystosowana do życia w tym dzikim świecie (gdzie mężczyźni wyginęli) i liczyć tylko na siebie.

 3. 166 bojkot TVN said

  Pominę na chwilę problem zrównania płci.
  W tym roku, jak w żadnym innym bije po oczach brak Bożego Narodzenia w okresie przedświatecznym. Musiało 166 zajechac do jednego z super-hiper marketów Makro. No i co? Cały dział świątecznych o-z-dubek świątecznych przeważnie chińskiej produkcji, świeczek, świecidełek, bombek – i kaszana – na żadnym obrazku NIGDZIE – nie ma symboli religijnych, szopki, małego Jezusa, groty – NIC!!! Gwiazdki, owszem.

  Na pocieszenie trzeba stwierdzić, że ruchu w tym dziale nie było wcale. Może więcej ludzi olewa antyreligijny interes niż się „handlowcom” wydaje.

 4. Polo said

  Ad 2
  Gwiazdki oczywiście 5cio ramienne.

 5. najnowszy model terminatora said

  Moim zdaniem komentarz nr 1 Gajowy powinien wrzucić jako oddzielny artykuł do przedyskutowania. Jednocześnie szacunek dla jego Autora, że w wieku 17 lat jest tak ogarnięty.

  To prawda, p. Robert okazuje niezwykłą dojrzałość – admin

 6. Miet said

  Też zwróciłem uwagę na bardzo dojrzałą wypowiedź p. Roberta.
  Chciałoby się powiedzieć, że nie jest tak jeszcze źle z nami Polakami jeżeli mamy choćby niewielu takich 17-latków Robertów.

 7. RG said

  Panowie, dziękuje, ale nie przesadzajmy. Wynika to z tego, że jestem osobą bardzo indywidualną i rówieśnicy nigdy nie mieli na mnie żadnego wpływu. Typowy ze mnie introwertyk, a to dotyczy może 17% populacji. Nawet by się liczbowo zgadzało z ludźmi w miarę rozumiejącymi sytuację w której się znaleźliśmy… Musimy słuchać i uważnie dobierać słowa. Rozważać na spokojnie. Kierować się swoim własnym rozumem, nie przyjmować z góry poglądów narzucanych nam nawet przez osoby, które z gruntu rzeczy należą do tego samego środowiska co my (tak wielu rozsądnych patriotów nabiera się na JKMa, Ziemkiewicza, czy Józwiaka). Czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Dokształcać się w każdej możliwej dziedzinie bo nigdy nie wiadomo co się nam przyda. Czasami od znajomości ekonomii bardziej nam się przyda w życiu i przysłuży sprawie wiedza o medycynie naturalnej, nigdy nie wiadomo.

 8. Siggi said

  Czytajac oba teksty to;…wolalbym z RG-7 zgubic,niz z RG-1 znalesc!

 9. RG said

  Ad.8

  Nikt nie zadowala w pełni…
  Ale to blog Gajowego, nie spamujmy mu mną. Ja odpowiadam zawsze na robert.grunholz@gmail.com, można mnie znaleźć na Skype, na tym Szatańskim wynalazku FB, więc są ku temu lepsze miejsca.
  Ujmę to tak: jestem pyłkiem, drobinką. Przez wiek, przez brak doświadczenia, przez wedle mojej oceny bardzo słabiutką charyzmę i prezencję (chociaż wychowano mnie ściśle wedle zasad savoir-vivre i gafy raczej nie popełnię). Są nawet w tym miejscu osoby sto razy lepsze ode mnie, a tysiąc razy lepsze od obecnych liderów prawicy, które mogłyby cokolwiek zdziałać gdyby tylko zapragnęły i zgromadziły obok siebie grupkę ludzi i pomnożyły trochę kasy. Jak to zrobić? Mam plan wedle którego w 3-5 lat możemy zarobić kilka milionów, do wysłania na PW. Ale to tylko jedna z ogromu możliwości.
  Wbrew pozorom to nawet tych kilkuset z nas jest grupą wystarczającą by coś zdziałać. No tak, ale po co… Jak usłyszałem od wuja kozaka: albo w końcu umrze strach, albo zdechnie osioł. To chyba nie jego, ale jakoś mi się spodobało 😉

 10. Rysio said

  re 2. „Wariat” Polo z córką na strzelnicy

  😉

 11. Rysio said

  „…. mamusie na siłę kupujące dzieciom zabawki przeznaczone zdecydowanie dla płci przeciwnej. A zatem – lalki dla chłopca,………”

  No cóż, „kobiety” XXI wieku nie potrafią sobie poradzić z prostymi babskimi robotami domowymi, takich jak sprzątanie, gotowanie i pranie a więc uczą chłopców od małego aby je w nich zastępowały.

  🙂

 12. Rysio said

  A tutaj normalni, nie tacy wariaci jak Polo.

 13. Rysio said

  http://www.shtfplan.com/headline-news/gun-frenzy-photos-show-how-quickly-stores-across-the-nation-are-selling-out-lines-out-the-door_12222012

 14. Mati Rani said

  Ja tam córom kupowalem i lalki i ciezarówki do ich wozenia, kompleciki makijazu i srubokretów, malowanki i wielofunkcyjne narzedzia…. sa wspaniale kobiece i czule i delikatne ale nie dadza sobie byle komu nadmuchac w kasze, prowadza samochody jak rajdowcy, lapia za wiertarke jak trzeba a na fiesta sie ubieraja jak boginie… nie powiem, udalo mi sie… jak któras chciala ze mna pilowac czy naprawiac to bylo super… chodzily na balet i na karate shotokan… po prostu zdroworozsadkowe wychowanie wolnej osoby bez feminizmu ani maczyzmu… sa na dobrej drodze dzieki temu.

 15. Rysio said

  A broń mają? A strzelać z niej umieją?

  Bo jak nie to te ich karate-srate psu na budę.

 16. Mati Rani said

  Ad15 – przynajmniej Cie nie podmienili w czasie mojego oddalenia od Gajówki 😉
  Przy okazji – co myslisz o tym portalu:
  http://polacy.eu.org/

  ??

 17. Rysio said

 18. Rysio said

  Bardzo ładny portal – ale ten jest lepszy

  https://marucha.wordpress.com/

  😉

 19. Marucha said

  Re 18:
  Dzięki za komplement, panie Rysiu, ale niech Pan i tak nie liczy na taryfę ulgową w razie czego 😉

 20. najnowszy model terminatora said

  Rysio niech posłucha Mariusza Maxa Kolonko

 21. Rysio said

  Ten 10-latek wie więcej od Mariusza Maxa Kolonko, nie tylko na temat broni, ale także na temat narzędzia gwałtu, które nosi w spodniach.

  PS. A Konstytucja USA nie daje prawa do posiadania broni, ona rozpoznaje naturalne prawo do posiadania broni.

  http://www.backwoodshome.com/articles/silveira58.html

 22. wi42 said

  Re: 20 NMT
  Kolonko powiedzial to co mu powiedzial znajomy wielbiciel broni i jego 10-letni synek z Karoliny – zaiste mocny argument.
  Fakty zas przytoczyl tylko te ktore mu odpowiadaja. Faktycznie, w USA ilosc zabojstw z bronia zmalala ostatnio, ale jest ich KILKA razy wiecej niz w innych krajach – z wyjatkiem Estonii i Meksyku. Tak podawane pol-prawdy zawsze maja jakis cel.

  http://www.washingtonpost.com/blogs/wonkblog/wp/2012/12/14/nine-facts-about-guns-and-mass-shootings-in-the-united-states/

 23. Rysio said

  Veterani Today uważają, że masakry w Newtown dokonali komandosis Eskimoscy – ale co tam będę gardłował – poczytajcie sami.

  http://www.veteranstoday.com/2012/12/20/sandy-hook-massacre-official-story-spins-out-of-control/

  http://www.veteranstoday.com/2012/12/21/sandy-hook-massacre-evidence-of-official-foreknowledge/

  i „rodzynek”

  http://www.veteranstoday.com/2012/12/19/super-viral-israeli-death-squads-involved-in-sandy-hook-bloodbath-intelligence-analyst/

 24. Rysio said

  Veterani Today uważają, że masakry w Newtown dokonali komandosis Eskimoscy – ale co tam będę gardłował – poczytajcie sami.

  http://www.veteranstoday.com/2012/12/20/sandy-hook-massacre-official-story-spins-out-of-control/

  http://www.veteranstoday.com/2012/12/21/sandy-hook-massacre-evidence-of-official-foreknowledge/

 25. Rysio said

  i “rodzynek”

  http://www.veteranstoday.com/2012/12/19/super-viral-israeli-death-squads-involved-in-sandy-hook-bloodbath-intelligence-analyst/

 26. Rysio said

  Wi42 coś ty zgłupiał – opierasz się na tubie propagandowej eskimosów – Washington Post.

  Przecież to odbitka Gówn.a Wyborczego.

  Lepjej napisz i wytłumacz nam, dlaczego w miastach i stanach opanowanych przez parchów jest najtrudniejszy dostęp do broni i najwięcej popełnianych morderstw?

 27. Rysio said

  As days have passed, key issues involving the Sandy Hook terror attack have been cited as “debunking” the “lone gunman” cover story.
  From a viral email that is growing every hour with more reasons to doubt the official story:
  According to the official story, Adam Lanza was found with his older brother’s ID, and it was not stolen. However, older brother Ryan – whom officials say is very cooperative – claims not to have even seen his brother since 2010. Where would Adam get this ID? And why does such use not qualify as a theft?
  According to the official story, Adam Lanza was wearing a black outfit with a mask and bulletproof vest. Why would he want to hide his identity, and why would he wear a bulletproof vest if he planned to kill himself?
  The medical examiner asserts that all wounds were caused by a rifle or other long weapon, and police/FBI say that the school was littered with 223 (rifle) casings. However, Adam Lanza was found dead at the school with only handguns – a rifle was found in the trunk of his car. Then he could not have possibly been firing the rifle, and could not have committed the murders. Who did then?
  According to the official story, the killings was tightly confined to two classrooms. Then why were so many children told to close their eyes while leaving the building?
  Joanne Didonato, the principal’s secretary, called in sick on Friday – something she rarely does. So presumably, she must have been awfully ill. Yet she then felt well enough to give an interview. “Of all days,” she said, emphasizing the strange coincidence.
  Why were there such persistent reports that Mrs. Lanza was a kindergarten teacher, and that she died at the school when the new official story is that she was not connected to the school and was killed at home?
  What happened to the report that Adam Lanza’s girlfriend and another friend were missing in New Jersey?
  What happened to the woodsman in a black jacket and camo pants who was arrested and handcuffed outside the school? He actually shouted to parents, “It wasn’t me.” Who was he and what was he doing there?
  What happened to the dark van or SUV that the police surrounded in the parking lot or the maroon sedan with a blown-out back window they were on the lookout for?
  The official story is that Nancy Lanza was a gun collector, who obeyed the law. But since 20-year-olds are not permitted to buy guns or ammo or carry guns in Connecticut, why would she give her “autistic” son access to both guns and ammo?
  A child asserts that he/she heard someone say, “Put your hands up,” followed by the reply, “Don’t shoot.” This indicates that the police took a suspect into custody inside the school. But if that was Adam Lanza, how did he kill himself after that point?
  Another child asserts that he/she saw a man pinned down to the ground with handcuffs on. Again, this indicates that the police took a suspect into custody. If that was Adam Lanza, how did he then kill himself?
  Is it reasonable for a geeky 20-year-old to carry two pistols and hundreds of rounds of ammunition while wearing a bulletproof vest and a mask?
  Did the school have one or more security cameras? What do they show?
  Why did a police officer specifically mention on radio that “they’re coming at me through this wood” followed by a fellow officer saying, “This is it”?
  One officer at the school said, “We’ve got one suspect down.” Who was that? Down in this situation generally means in custody (on the ground and cuffed) not dead.
  Why is Adam Lanza reported to be a loner when a teenager said (oxymoronically), “[Lanza and his friends] always gathered alone in a corner in school”?
  Why are Ryan Lanza and his roommates still in custody, and why are the police pretending that it is for their own benefit?
  Is it a coincidence that Nancy Lanza’s brother is Kingston Police Officer James Champion, who lives next door to the former Lanza home?
  Today, Fox News tells us that Adam Lanza had no history of mental illness, was not on any medication and had never been diagnosed:

 28. Rysio said

  Wi42 coś ty zgłupiał – opierasz się na tubie propagandowej eskimosów – Washington Post.

  Przecież to odbitka G ó w n a Wyborczego.

  Lepjej napisz i wytłumacz nam, dlaczego w miastach i stanach opanowanych przez parchów jest najtrudniejszy dostęp do broni i najwięcej popełnianych morderstw?

 29. Mati Rani said

  Ad26. bo najwiekszymi mordercami na swiecie sa wlasnie zydzi… a jesli region jest opanowany przez nich, to nikt zyda za zamordowanie goja nie skaze…

 30. wi42 said

  Re: 26 R
  Tym razem R. ma prawie racje, prawie, poniewaz GW jest odbitka WP
  Nie mam takich danych o ktore pyta R. – jezeli R. je ma chetnie sie zapoznam.
  Jedyne co chcialem podac w #22, to to jak wyglada „gun violance” w US w porownaniu ze swiatem. I napewno nie wszystkie zrodla sa dobre, szczegolnie teraz kazdy bedzie sie staral uwypuklic swoj poglad. Jak naprawde wyglada „gun violence” USA vs. swiat?
  Nie mam w tym momencie dobrych zrodel (nie chce powtarzac WP) – moze ktos poda lepsze?

 31. Rysio said

  Ja ci podam lepsze.

  🙂

  W USA rocznie 2,500,000 bandziorów sra w pory na widok broni za pasem niedoszłej ofiary.

  http://jpfo.org/articles-assd02/korwin-lobbyist-give-up.htm

 32. Polo said

  Ad Rysio
  Na zdjęciu mogę być jako wariat, ponieważ dziecko nie ma ochraniaczy na uszy (chyba, że ma zatyczki pod włosami). I według Rysia zabraniam córce w mojej obecności posługiwać się nożem do chleba ponieważ przy krojeniu wykonuje się ten sam ruch co przy podrzynaniu gardła.

 33. Olo_kru said

  http://www.shtfplan.com/precious-metals/u-s-secret-service-bans-sale-of-silver-and-gold-liberty-dollars-on-ebay_12172012

  To jest tez ciekawy artykuł z tamtad

 34. Rysio said

  Polo jesteś „wariat” w cudzysłowiu.

  🙂

 35. bart_w said

  Ja nie musze stale ze soba nosic gnata. Jestem gruby i uwiera mnie z tylu w grzbiet.
  Ale lubie byc w stanie nosic, gdy mnie najdzie na to ochota.
  Rozumiem, ze zezwolenia na noszenie broni ukrytej stanowia ppewne ogreniczenie swobod obywatelskich. Ale jest pewna dobra strona tej sytuacji. otoz posiadanie takiej karty wiaze sie z koniecznoscia przejscia krotkiego kursu bezpiecznego uzywania narzedzia. Dla niektorych jest to kurs ze tak powiem odswiezajacy.
  Teraz tak. Uwazam, ze kazdy powinien miec taka licencje. Albo choc przewazajaca wiekszosc ludnosci. Wtedy wystarczy, zeby na przyklad kilka procent populacji z niej korzystalo. I bandzior nie musi widziec broni za pasem osoby, ktora atakuje, jako ze niepewnosc jest gorsza od pewnosci. Bo zawsze jest ryzyko, ze jak on ten bandzior wyciagnie spluwe, to ja potencjalnie moge wyciagnac jeszcze wieksza.
  Republikanin Fred Maslack ze stanu Vermint twierdzi wprosz, ze uzbrojona spolecznosc to jest uprzejma spolecznosc.
  W stanie Ohio w miejscowosci Lebanon pod Cincinnati jest darmowa strzelnica utrzymywana przez wladze stanowe. Swietnie wyposazona i nawet z zadaszeniami, ze mizna sobie strzelac podczas deszczu, albo w samo poludnie w srodku lata. Gdy znudzilo sie nam weekendowe wedkowanie, chodzilismy sobie z piecioletnia wowczas corka popukac z 22 LR do plastikowych butelek po napojach. (mialem wtedy 44 mag i argentine 7.65, ale nie chcialem dziecka straszyc hukiem). Nic zlego w takiej formie rekreacji. Zle i potencjalnie destrukcyjne jest natomiast podejscie hoplofobiczne, kreowane i utrzymywane w nas przez wlascicieli tego swiata za posrednictwem przekaziorow.

 36. Rysio said

  http://www.lohud.com/interactive/article/20121223/NEWS01/121221011/Map-Where-gun-permits-your-neighborhood-?nclick_check=1

 37. Rysio said

  re 35. „……..Teraz tak. Uwazam, ze kazdy powinien miec taka licencje…..”

  Hitler też tak uważał, że każdy powinien mieć licencję.
  Potem tę broń zarekwierował, a potem wysłał wszystkich do obozów koncentracyjnych na leczenie.

  Teraz parchy amerykańskie i ich użyteczni durnie tacy jak ty idą jego śladami.

 38. wet3 said

  Kiedys Angole mowili, ze „zajaczki sa po to, aby sie rozmnazac” (to get pregnant)!!! A dzis?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: