Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  NC o Zbrojenia – tak! Ale dla Polsk…
  Emilian58 o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  lewarek.pl o Położyć kres patologii
  Piskorz9 o Wolne tematy (58 – …
  Echo z Węgier o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Piskorz o Los generała Antona Denik…
  lewarek.pl o Żydowska kloaka przetacza się…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Położyć kres patologii
  Listwa o Wolne tematy (58 – …
  Listwa o Administracja obwodu zaporoski…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Nergal” bez parasola Unii

Posted by Marucha w dniu 2012-12-22 (Sobota)

Komisja Europejska wycofała się z obrony zdeklarowanego satanisty Adama Darskiego „Nergala”. Tym samym przyznała, że zbyt pochopnie wkroczyła w kompetencje leżące w gestii państw członkowskich i wskazała, że ocena działań Darskiego należy do polskiego sądu.

Zmiana stanowiska nastąpiła po interpelacji europosła PiS Tomasza Poręby. Komisja Europejska przyznała: „przepisy dotyczące bluźnierstwa podlegają wewnętrznemu porządkowi prawnemu państw członkowskich”, podobnie jak „zapewnienie respektowania praw podstawowych, wynikających z umów międzynarodowych i z wewnętrznego ustawodawstwa”. Oznacza to całkowite wycofanie się z wcześniejszego stanowiska wydanego 31 października br. W wydanej wówczas opinii wskazała, iż „oskarżanie zespołu muzycznego o obrazę uczuć religijnych jest niezgodne z wartościami Unii Europejskiej”, i podkreśliła, że wszystkie kraje członkowskie UE muszą respektować pakty międzynarodowe…

Ordynariusz włocławski ks. bp Wiesław Mering zwraca uwagę, że jakiekolwiek przyzwolenie na obrazę uczuć religijnych, w tym na deptanie Biblii i znieważanie krzyża, jest bardzo niebezpieczne, prowokuje kolejne skrajne akty agresji. Może prowadzić do zachowań, z jakim mieliśmy do czynienia na Jasnej Górze, gdzie sprofanowany został Obraz Matki Bożej Królowej Polski.

– Jeżeli ktoś świadomie dokonuje zamachu na to, co jest święte dla dużej grupy ludzi, jest prowokatorem, podobnie jak ten, który usprawiedliwia tego typu zachowania – podkreśla ks. bp Mering, zwracając jednocześnie uwagę na fakt, że prowokowanie wojny religijnej obraca się ostatecznie przeciwko całemu społeczeństwu.

Adam Darski w 2007 roku podczas koncertu swojego zespołu Behemoth w Gdyni podarł Biblię, nazywając ją „kłamliwą księgą”, a Kościół katolicki „największą zbrodniczą sektą”. W sprawie toczy się postępowanie. Oświadczenie Komisji Europejskiej zostało wydane trzy dni po tym, jak Sąd Najwyższy w Polsce opublikował wykładnię dotyczącą art. 196, że przestępstwa obrazy uczuć religijnych dopuszcza się nie tylko ten, kto kieruje się „zamiarem bezpośrednim”, ale również ten, kto działa w „zamiarze ewentualnym”. Komisja Europejska nie miała prawa się wypowiadać, a tak uczyniła, uznając, że czyn „Nergala” to „wyraz ekspresji artystycznej”.

Oświadczenie Komisji Europejskiej wywołało sprzeciw ze strony europosła Tomasza Poręby, który nie ukrywa satysfakcji, że teraz wycofała się ona ze swojego stanowiska.

– Zwróciłem się z interpelacją, gdyż jest to rzecz bez precedensu, aby Komisja Europejska wypowiadała się w sprawach, które absolutnie pozostają w gestii niezawisłych polskich sądów, suwerennego państwa polskiego – mówi. Podkreśla, że w takich sprawach należy zawsze zdecydowanie reagować. Protesty są konieczne, zwłaszcza że skala ingerencji Brukseli, w tym przypadku Komisji Europejskiej, w system prawny państw członkowskich postępuje z każdym rokiem.

To, że opinia ze strony Komisji Europejskiej była absolutnie niedopuszczalna, potwierdza także mecenas Zbigniew Cichoń. – Komisja Europejska nie ma żadnych kompetencji do tego, aby się w takiej kwestii wypowiadać, gdyż karanie za czyny obrazoburcze jest kwestią wewnętrzną poszczególnych państw członków Unii – wyjaśnia. Zauważa, że byłoby lepiej, gdyby Unia Europejska bardziej dbała na przykład o przestrzeganie praw człowieka tam, gdzie są one naruszane.

Dziwi również tryb, w jakim zostało wydane stanowisko Komisji popierające „Nergala”. Dlatego poseł Tomasz Poręba pytał Komisję m.in. o to, kto i w jakim trybie zadecydował o wydaniu przez nią oświadczenia w sprawie Adama Darskiego. – W najbliższym czasie planuję doprecyzować moje pytanie i zadać je jeszcze raz. Kto, jaki komisarz, z jakiego nadania takie oświadczenie wydał. Uważam, że opinia publiczna powinna mieć wiedzę na ten temat – podkreśla Poręba i zapowiada upór w szukaniu odpowiedzi na pytanie: kto za tym stoi. Natychmiastowa reakcja Komisji może wskazywać na jednego z wysoko postawionych polskich polityków.

Małgorzata Bochenek
http://naszdziennik.pl

Jedna odpowiedź do “„Nergal” bez parasola Unii”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: