Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ! o Wolne tematy (57 – …
  Lily o Wolne tematy (57 – …
  Anucha o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  kontra o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  I*** o Wypadek w Chorwacji…czy…
  revers o Wolne tematy (57 – …
  Ale dlaczego? o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Peryskop o Gulgowscy i kaszubski ren…
  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  maasteer o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polska rodzina wywłaszczona przez Niemkę odnosi sukces w sądzie

Posted by Marucha w dniu 2012-12-22 (Sobota)

Polska rodzina, która straciła dom w Nartach na rzecz Niemki Agnes Trawny, chce od niej zwrotu nakładów poczynionych na gospodarstwo przez 26 lat. Teraz po wyroku Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, uchylającego wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie ma na to jeszcze większe szanse. [Chodzi oczywiście o pomyłkę sądową, która zostanie wkrótce naprawiona – admin]

Sąd nakazał ponownie rozpoznać sprawę z powództwa rodziny Głowackich przeciwko Agnes Trawny, która w 2005 r. odzyskała prawa do zajmowanej przez nich nieruchomości. W 2011 r. Władysław i Władysława Głowaccy pozwali Niemkę o 210 tys. zł odszkodowania za nakłady poczynione przez 26 lat na utrzymanie domu i gospodarstwa w Nartach. W lipcu SO w Olsztynie oddalił ich roszczenia. Teraz musi sprawę rozpatrzyć ponownie. Okazało się, że m.in. nie przeprowadził postępowania dowodowego „w istotnym zakresie”.

W ustnym uzasadnieniu Sąd Apelacyjny nie zgodził się z oceną SO, iż Głowaccy nie mogli domagać się zwrotu nakładów od Niemki, skoro mieli umowę najmu z nadleśnictwem Szczytno.

Białostocki sąd nie zgodził się też ze stanowiskiem olsztyńskiego sądu, że protokół podpisany przez Głowackiego jest umową zwolnienia z długu, w której zrzekł się on roszczeń z tytułu nakładów.

Wreszcie Sąd Apelacyjny zwrócił uwagę, że zachodzą też częściowo uzasadnione wątpliwości co do tego, czy Głowacki miał świadomość i wiedzę o skutkach podpisania protokołu sporządzonego przez pełnomocnika A. Trawny. Prawnik nie wyjaśnił Głowackiemu, jakie skutki może wywołać podpisanie tego dokumentu.

Niemka Agnes Trawny, która doprowadziła do wysiedlenia dwóch rodzin, dom który miał być jej domem rodzinnym, zburzyła.

Źródło: rp.pl
luk
http://www.pch24.pl

Komentarzy 7 do “Polska rodzina wywłaszczona przez Niemkę odnosi sukces w sądzie”

 1. 25godzina said

  >Chodzi oczywiście o pomyłkę sądową, która zostanie wkrótce naprawiona – admin

  Być może, a może o coś jeszcze innego. W każdym razie gdyby się na koniec okazało, że niemra musi im zapłacić to duże brawa dla prawnika i sądu.

 2. 166 bojkot TVN said

  1/25g
  Niestety może sie też okazać, że potomkowie dziadka Tuska, albo jego kolegów z pracy znajdą sędziego, który prowadzi sprawę i postawią mu propozycję NIE-DO-ODRZUCENIA
  To są tak samo bezkarni co skuteczni i bezwzględni agenci. Czy są też w sądach, policji i prokuraturze? Czy ktoś to wie? Czy można taką ewentualność wykluczyć? Zobaczymy po wyroku i zakończeniu sprawy.
  Jeśli będzie on sprzeczny z polską racją stanu, to pozostaje nam masowy udział w wyborach, zlikwidowanie istniejących sądów i powołanie sądów obywatelskich wg koncepcji B.Goczyńskiego, więźnia reżimu Tusko-Komorowskiego.

 3. Adam GP Białystok said

  Adam GP Białystok
  „Nie będzie niemiec pluł nam w twarz…”Jak widać może, bo gówno sterujący w tym kraju trzymają go-ją pod ręce by mógł-a pluć i dalej i celniej. Gdyby nie to ,że niemcy i Polska są w uniji jewropejskiej to ci którzy mieszkają za zachodnią granicą nie mogliby nam nic zrobić.Powód?.Nie ma wol ne go państwa niemieckiego od II WŚ, jest natomiast BRD GMBH, czyli Bundes Republik Deutschland GMBH. Na marginesie podziwiam SĄD BIAŁOSTOCKI, brawo!!!

 4. Bobola said

  Uwazam, ze wszelkie roszczenia Glowackich powinny byc skierowane do tego, ktory im zezwolil na zajecie domu bedacego, jak stwierdzil sad, wlasnoscia rodziny mazurskiej, ktora czasowo przebywala w RFN. Jesli zlodziej samochodu wprowadzi w nim ulepszenia czy dokona napraw to nie ma podstaw do roszczen w stosunku do wlasciciela pojazdu, ktoremu udalo sie ten obiekt odzyskac. Najwyzsza pora aby prawni wlasciciele nieruchomosci odzyskali je bez zobowiazan wynikajacych z bezprawnego zawlaszczenia ich posiadlosci przez komunistow.

 5. RKK said

  pan BOBOLA boboli i pisze bzdety przyrownujac niewinnych Glowackich do zlodzieji samochodow.

 6. Na razie panie Gajowy powstrzymał bym się z pańskim pesymizmem. Znając niezawisłość naszych sądów, nie watpię, że zarówno orzeczenie nakazujące zwrot domu obywatelce RFN było realizacją instrukcji jak i obecne orzeczenie nakazujące ponowne rozpatrzenie sprawy roszczenia o zwrot nakładów zapewne też było. Wiele wskazuje na to, że toczącą się walkę buldofw pod dywanem zaczyna wyraźnie wygrywać frakcja razwiedczyków należących do stronnictwa liżących walonki. W tym kontekście nie dziwi mnie taka pomyłka sądowa. Oni będą chcieli pozbyć się zarówno stronnictwa liżących lakierki berlińskie jak i waszyngtońskie, więc nakaz zwrotu nakładów wpisywałby się w taką politykę. Po prostu byłby to widoczny znak, że to koniec realizacji celów niemieckich na obszarze naszego kraju. No ale pożyjemy – zobaczymy!

 7. Infonurt2 : od tego się zaczyna że Niemka nie miała porawa do odzyskania .Tak mówi prawo międzynarodowe i Sąd najwyższy w USA- zobacz OBRONA SKARBU PAŃSTWA POLSKIEGO na http://www.infonurt3.com – Nalezy unieważnić poprzednie wyroki jako nielegalne.Polska straciła suwerennośc ni bezprawem stoi. Kto chce i co chce może Polakom zabrać Ja bym oddał natychmiast Tuska i Komora !Bohdan Szewczyk .Kanada

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: