Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Sposób na przedawnienie

Posted by Marucha w dniu 2012-12-27 (Czwartek)

Być może doszło już do przedawnienia sprawy odpowiedzialności konstytucyjnej byłego ministra skarbu Emila Wąsacza za prywatyzację PZU, Telekomunikacji Polskiej i Domów Centrum. Dlaczego? Bo Sejm tak opieszale przygotowywał wniosek przeciwko Emilowi Wąsaczowi do Trybunału Stanu.

Jeden z największych złodziei III RP. Włos mu z głowy nie spadnie.

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, będzie to kompromitacja Sejmu i symbol bezwładu państwa, które nie jest w stanie osądzić czynów swojego ministra. [Nie jest w stanie? Po prostu NIE CHCE. Po prostu pokazuje nam wielkiego wała  i środkowy palec. – admin]

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że na Emilu Wąsaczu ciążą bardzo poważne zarzuty łamania prawa podczas tych trzech głośnych prywatyzacji, które sformułowała w 2005 r. sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Od tamtej pory nie udało się postawić byłego ministra w rządzie AWS – UW przed TK. Najbliżej tego był Sejm V kadencji (2005-2007), ale wszystko przerwały przedterminowe wybory. A od 2007 r. sprawa nie posunęła się do przodu.

Mam nieodparte wrażenie, zresztą jak i zapewne wielu Polaków, że było to celowe działanie, aby na jaw nie wyszły jakieś nowe fakty, oprócz tych, które wskazała choćby sejmowa komisja śledcza badająca sprawę prywatyzacji PZU. Lepiej więc spuścić nad tą sprawą zasłonę przedawnienia. Nie chodzi mi o to, aby w tym miejscu rozstrzygać, na ile zarzuty wobec Emila Wąsacza są zasadne. Chodzi o coś innego: jego przykład pokazuje, jak fatalnie funkcjonuje polski wymiar sprawiedliwości. Jeśli bowiem Wąsacz jest winien, może z powodu przedawnienia uniknąć kary – i jak to się będzie miało do „państwa prawa”, w którym podobno żyjemy? Jakie to „państwo prawa”, skoro nie potrafi osądzić i skazać wysokiego urzędnika? To „państwo wybiórczego prawa”, nic więcej.

Jeśli natomiast były minister skarbu jest niewinny – jak sam twierdzi – to przedawnienie uderza w niego jako obywatela. Nie będzie bowiem miał okazji, aby przed Trybunałem Stanu lub sądem powszechnym udowodnić swoją niewinność. I dla wielu ludzi pozostanie człowiekiem winnym zarzucanych mu czynów bez względu na to, jak będzie się w mediach tłumaczył.

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, ale miały i mają w wielu polskich sądach. Ileż to razy słyszeliśmy choćby o przedawnieniu przestępstw, jakich funkcjonariusze milicji, ZOMO czy SB dopuścili się w latach stanu wojennego, walcząc z polskim Narodem. Bo sądy dziwnie długo prowadziły proste – wydawałoby się – procesy, gdzie były do dyspozycji dokumenty, zeznania świadków. A proces i tak się ślimaczył, aż ogłaszano przedawnienie. Ile jest spraw dużo mniejszego kalibru, których też nie udaje się osądzić – bardzo często z powodu celowych działań sędziów niechcących „babrać się” przy niewygodnych sprawach czy też z powodu tolerowania przez nich celowego przeciągania procesu przez którąś ze stron? Sprawa Emila Wąsacza o tych wszystkich patologiach tylko nam przypomniała.

Krzysztof Losz
http://naszdziennik.pl

A od kiedy to w Polsce kara się złodziei majątku społeczeństwa? Karać to można babcię handlującą rzodkiewkami.
Admin.

Komentarzy 21 do “Sposób na przedawnienie”

 1. eustachy said

  Przeciez rzadzi jawnie kryminalny uklad ktorego interesy realizowal osobnik Wasacz ! To ten kryminalny uklad ma go sadzic ? No nie ,przesadzajmy ! Nie wymagajmy od nich zeby uprawiali PARANOJE !!!

 2. Pokręć said

  Od kiedy to mafia jednego z własnych mafiozów ściga za wzorowe wykonanie jej poleceń i napompowanie mafijnej kabzy po brzegi? Bez jaj, nie wymagajmy od szamba, żeby pachniało jak perfumeria.

 3. — Wszystko zgodne z najblizszymi wowczas planami ustalonymi w Rzymie
  w 1976 roku przez slugi Lucyfera , nazywajacych siebie sami — wladcami swiata .
  To plany najblizsze , a sa przeciez jeszcze — plany dalekosiezne .

 4. APA said

  Zlodzieja zawsze ochrania zlodziej.

 5. wet3 said

  Wasacz to najwieksza antypolska Qrva, ktora szwaby uwielbiaja.

 6. Jasiu PUKWATEREK said

  @ Widzi mi się że on to żaden Emil jeno Icek albo Srulek.

 7. RomanK said

  Jedna Ustawa Sejmu…i odpowiedza za wszystkie zlodziejstwa..bez zadnego przedawnienia…wzorcem tzw Sierpniowki o nieprzedawnianiu przestepst wojennych przeciwko nasrodowi Polskiemu. TO tez jest zbrodnia przeciweko Narodowi Polskiemu.
  Za ktora kara jest,..pozbawienie kra smierci lub wiezienia z calkowitym pozbawieniem praw obywatelskich i konfiskata mienia w calosci…

 8. Bob said

  Czytałem kiedyś artykuł jak dziennikarz śledził wędrowanie łapówki dla Wąsacza za te prywatyzacje. A wędrowała od banku do banku aż wreszcie ślad urwał się na wyspie Jersey. Czyli ślad prowadzi do bankierów – oczywiście rumuńskich bankierów 🙂

 9. RomanK said

  Reszta kwot tzw kast finansowej tez juz z Cypru dawno przenikla do Jersey i Jacksonville na Florydzie:-)))) i zasilila ekonomie oczywiscie rumunska:-))

 10. Marucha said

  Re 7:
  Pamiętam, jak tuż po „upadku komunizmu”, zmieniono prawo w ten sposób, iż osądzony i skazany złodziej mógł zachować dla siebie to, co ukradł, co było ewenementem w skali światowej.
  Oczywiście wkrótce okazało się, pod kogo zmieniono prawo…

 11. Józef Piotr said

  Re 10 Gajowy !
  tak jest do dzisiaj !!

  A wracając do głownego bohatera niniejszego :
  To siedzi sobie wygodnie (na Stalexporcie) na stołku i zawija niczym świstak pazłotka na cukierkach (autostrada katowice kraków)
  Co jedno auto to prawie i minimum dwie dychy !!
  ZA 57 km
  Za TIRa odpowiednio więcej.
  Tak to sie eksport stali zamienił na pobór MYTA.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Nie tylko Wąsacz, choć ten mendą jest wyjątkową.
  Nie zapomnijmy choćby o Januszu Lewandowskim i Wiesławie Kaczmarku, arcyzłodziejach majątku Polaków.

 13. Józef Piotr said

  # 12
  a propos

  Ciekawe kogo obsadzą na glownego Urzędowego do spraw ścigania kierowców na drogach i w domu bo tym razem ma to być wraz z rodzinami.
  Obowiązkiem obywatelskim tego okresu jest denuncjować swoją żonę czy dziecko lub wszystkich mieszczących się w pojęciu prawnym :” osób bliskich” którzy zbliżą się do twojego samochodu.
  Pawka Morozow to tylko szczeniak.

  U Orwella w taką glowną rolę obsadzony został jakiś ‚knur” ( na folwarku zwierzęcym)
  A w naszej rzeczywistości kto ???? ma zasługi odpowiednie

 14. Marucha said

  Re 13:
  Mało to świń w Polsce? Z obsadzeniem ww stanowiska problemów nie będzie. Jeszcze się o nie pobiją.

 15. RomanK said

  Panie Gajowy..ze swin w Polsce duzo…panie Gajowy…. pan nie wykazuje radosci z chwaly i wielkosci Polski w swientosci najwyzszej..historyczno polskoszlscheckoprzensjwietniejszej w tego Amen….:=-_))))
  Wszystko nasze..panie Gajowy wszystko nasze, bo bylo nasze…i tego nasze i juz:-))))) a reszta to zyd i kafel roman:-)))))antypolacy i zbrodniarze ukrainscy w chinskich kapturkach i te czarne kropy co je prawdziwei polacy- jak wet z jo i jonesem tzn ten sam co z przodu ..majom na mozgu:-)))))

 16. wet3 said

  @ 15
  Skonczyles, gnojku? – To spusc wode!
  PS – ty to pewnie myusisz miec to „w poprzek”.

 17. Raivis said

  Na swieta gajowy same dobre wiesci na stronie zamieszcza by podtrzymac nas na duchu?

 18. Marucha said

  Re 15:
  Panie Romanie, do Pana komentarzy mam tylko jedno zastrzeżenie.
  Nie – nie chodzi o naświetlanie pewnych faktów z innej strony, nie chodzi o krytykę naszych wad narodowych, nieraz przesadną…
  Chodzi o to, że Pan – w pewien sposób podobnie do JO – zraża ludzi do swych poglądów bardziej językiem, niż tymi poglądami.

  Swoją drogą, niech Pan nie liczy na to, że Pana krytyka Polaków będzie odebrana jako wyraz troski, tak, jak ja ją odbieram.

 19. Józef Piotr said

  Re 15
  Panie Romanie ja chcę powtórzyć to co P. Gajowy , ale dodaję że pana nie poznaję !
  Czyżby działał olej szalejowy ?
  Chociaż w minione świeta potraw na oleju raczej się nie jadało .

  Być może , czego nie uwzględniłem , ktoś podszył się pod zacnego Pana Romana.

 20. wet3 said

  @ Jozef Piotr (19)
  „Geniusze” pokroju RomanaK NIGDY nie zaaprobuja panskiej wypowiedzi. Ich glownym zadaniem jest „chlapac zoltym gownem w kolo (na polskosc i jej zalety!!!) i usmiechac sie wesolo”!

 21. wet3 said

  Spojrzcie na rylo Bernanke i Wasacza. Obie mordy mowia nam wyraznie, ze maja nas gleboko w dupie i beda robic co im sie rzewnie spodoba…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: