Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
  Sebastian o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Krzysztof M o Tożsamość Ukrainy
  Tadeusz Kaktus o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Tadeusz Kaktus o Upały i irracjonalizm z b…
  Tadeusz Kaktus o Tożsamość Ukrainy
  revers o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zły zawsze Jej nienawidził

Posted by Marucha w dniu 2012-12-29 (Sobota)

Niedawna próba zniszczenia Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze jest straszliwym, ale nie jedynym przykładem toczącej się w Polsce bezpardonowej walki już nie tylko z Kościołem, ale z samym poczuciem sacrum. Przecież kult maryjny nie jest tylko „domeną” katolików (gdzie są głosy oburzenia prawosławnych?), podobnie jak cześć oddawana Krzyżowi.

Zły zawsze Jej nienawidził

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe ocalał z zamachu bombowego w 1921 roku. Fot. Reuters/Forum.

Podczas barbarzyńskich bachanalii w sierpniu 2010 roku na Krakowskim Przedmieściu publicznie drwiono nie tylko z tego symbolu wiary wszystkich chrześcijan, ale naigrywano się z samego Chrystusa (por. film „Krzyż”).

Trzeba zresztą przypomnieć, że jasnogórski wizerunek Matki Bożej nie po raz pierwszy jest w Polsce profanowany po 1989 roku. Dość wspomnieć bluźniercze okładki pisma „Wprost” (Matka Boża w masce przeciwgazowej) czy „Machiny” (przedstawienie pewnej „artystki” w szatach Czarnej Madonny) z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

To niechybny znak toczącej się rewolucji. Podczas wszystkich rewolucji pierwszym celem architektów „nowego porządku” były miejsca szczególnej obecności Matki Chrystusa. Niejako przypieczętowaniem zerwania z Rzymem króla Anglii Henryka VIII było w 1538 roku spalenie na jego rozkaz cudownej figury Matki Bożej z Walsingham (Norfolk) i zniszczenie tego sanktuarium – miejsca objawień maryjnych (XI wiek), które było jednym z największych, najczęściej nawiedzanych przez pielgrzymów maryjnym sanktuarium w całejchristianitas. Z kolei dla jednego z angielskich „reformatorów” był on narzędziem szatana, by sprowadzić wielu do ognia wiecznego.

W podobny sposób zaznaczyła swoja obecność również na naszych ziemiach rewolucja reformacji. W 1524 roku została zniszczona przez protestantów cudowna figurka Maryi w Świętej Lipce (Warmia), czczona tam od XIV wieku.

Ofiarą rewolucyjnego ikonoklazmu czasu rewolucji francuskiej padł m. in. cudowny wizerunek (także figurka) Matki Bożej w katedrze Chartres, czczony od wieków w całym królestwie Francji.

Gdy w 1917 roku objawienia Matki Bożej w Fatimie zachwiały dokonującą się w tym kraju od 1910 roku rewolucją laicyzacyjną, prasa liberalna (czyt. masońska) najpierw próbowała wyśmiać „żałosną komedię z Fatimy”. Gdy uderzenie w „podstawy godnościowe” dzieci-wizjonerów nie udało się, próbowano ściąć drzewo, w którego konarach pojawiała się Matka Boża. W nocy z 23 na 24 października 1917 roku taką próbę podjęła grupa masonów z Santarem. Ścięli drzewo, ale nie to, które zamierzali. Kolejna próba została podjęta 6 marca 1921 roku, gdy grupa wolnomularzy podłożyła cztery ładunki wybuchowe, także pod prowizoryczną kaplicę postawioną nieopodal. Wybuchy zniszczyły dach kaplicy, a drzewo pozostało nienaruszone.

Podczas agresywnej laickiej rewolucji toczącej się w Meksyku od 1917 roku (moment uchwalenia nowej konstytucji dekretującej „rozdział Kościoła od państwa”), znamieniem jej antychrześcijańskiego oblicza był atak na najświętszy dla wszystkich Meksykanów i mieszkańców obu Ameryk wizerunek Matki Bożej z Guadelupe – królowej Meksyku i cesarzowej Obu Ameryk.

14 listopada 1921 roku Luciano Perez Carpio, anarchista zatrudniony przez osobistego sekretarza prezydenta Alvaro Obregona, podłożył pod głównym ołtarzem bazyliki bombę ukrytą w bukiecie kwiatów. Eksplozja była słyszana w promieniu kilometra. Z sąsiednich budynków powypadały szyby, zniszczone zostały witraże w świątyni, marmurowe schody wiodące do ołtarza, świeczniki, a stojący na ołtarzu wielki krucyfiks wygiął się – jakby przyjmując cios na siebie (do dzisiaj można go oglądać w bazylice). Sam wizerunek Królowej Meksyku w cudowny sposób nie ucierpiał.

Przed 1939 rokiem w niemieckiej prasie narodowo-socjalistycznej wizerunek Czarnej Madonny z Jasnej Góry opisywano jako „coś pośredniego między Murzynką a Mongołką”. Dzisiejsi specjaliści od „bohomazów” mają więc godnych siebie poprzedników.

Grzegorz Kucharczyk
http://www.pch24.pl

Zob. też:

Komentarze 3 do “Zły zawsze Jej nienawidził”

 1. walerianda said

  Może Najwyższy Czas dorównać bluźniercom i na początek cytować zalecenia Talnudu wobec GOIM? Za to nie mogą nikogo ukarać, tylko cytaty a to w zupełności wystarczy.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Żadne, nawet najbardziej wstrząsające cytaty z Talmudu nie zrobią wrażenia na lemingach. Nie robi na nich wrażenia nawet masońskie autorstwo nowej „mszy”.

 3. Zbyszko said

  Walerianda @1, na nich (wrogach Polski) wystarczające wrażenie robi to, że Matka Boska wybrała Polskę (w objawieniu we Włoszech w 1610roku) na Swoje Królestwo. Stąd My Poddani Matki Boskiej Królowej Polski, powinniśmy sie zachowyac w sposób godny do tego Wyróżnienia.
  Tego podobno zazdroszą nam inne narody, zamiast oddac się pod Jej Opiekę i prosic o Jej Zwierzchnictwo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: