Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

FSSPX wygrywa proces w Bawarii

Posted by Marucha w dniu 2012-12-30 (Niedziela)

„Mittelbayerischen Zeitung” oskarżająca Bractwo Kapłańskie św. Piusa X piórem Fritza Wintera o promowanie „katolickiej teokracji”, „wrogość wobec konstytucji”, „prześladowanie praw kobiet” i oczywiście o antysemityzm, przegrała proces przed sądem apelacyjnym w Norymberdze. Na łamach gazety ukazać się mają przeprosiny za opublikowanie zniesławiającego materiału.

Felieton zatytułowany „Źli bracia” ukazał się 25 października w „Mittelbayerischen Zeitung”. Teraz gazeta będzie musiała opublikować przeprosiny, w których redakcja przyzna, że materiał poświęcony Bractwu Kapłańskiemu św. Piusa X zawierał „kilka nieprawdziwych twierdzeń”.

Gazeta ma odwołać twierdzenie, że „w sercu” bractwo „jest organizacją wrogą Konstytucji”, powołując się przy tym na istniejący stan wiedzy i treść odpowiedzi na zapytanie Volkera Becka. Poseł Zielonych na pytanie o „konstytucyjność” działalności Bractwa św. Piusa X otrzymał odpowiedź od osoby kierującej stosownym urzędem, iż nie ma żadnych dowodów potwierdzających takie zarzuty.

Gazeta musi także odwołać twierdzenie, jakoby duchowni promowali „katolicką teokrację” oraz zaznaczyć, że „Bractwo nie prześladuje kobiet ani ich praw”. Winter musi wycofać zarzuty o antysemityzm przyznając, że FSSPX, reprezentowane przez „przełożonego generalnego, przełożonego dystryktu i rektora seminarium duchownego w Zaitzkofen, wielokrotnie i jasno dystansowało się od biskupa Williamsona, po czym został on konsekwentnie wydalony, co wykracza poza zwykłe dystansowanie się. Bractwo dystansowało się także od wszelkich form antysemityzmu”.

To ważne zwycięstwo tradycjonalistycznych duchownych, oczernianych i atakowanych przez liberalną prasę i lewicowych polityków.

Źródło: pius.info
mat
http://www.pch24.pl

Dwie uwagi:
1. Usunięcie bpa Williamsona z Bractwa Św. Piusa X nie miało nic wspólnego z jego rzekomym antysemityzmem, lecz z różnicą poglądów między zwierzchnictwem Bractwa i bp-em Williamsonem na kwestię „pogodzenia się” z Rzymem kosztem pewnych kompromisów.
2. Cały ruch wierności Tradycji oraz tradycjonalistyczni duchowni Kościoła Katolickiego są dużo bardziej oczerniani, atakowani i prześladowani przez modernistyczną hierarchię tegoż Kościoła (oraz przez skretyniałych katolemingów), niż przez liberalną prasę i lewicowych polityków.
Admin.

Komentarzy 8 do “FSSPX wygrywa proces w Bawarii”

 1. Fran SA said

  Byc moze fachowcy i spece od polityki Watykanu nazywaja to ‚modernizmem’. Dla mnie, laika teorii chrzescijanstwa, jest to polityka zaglady naszej kultury. Moze sie nazywac nawet ‚modernizmem” tyle, ze nie oddaje ducha zniszczenia.

  ‚Antysemityzm’ jest tworem sztucznym, tak jak ‚walka z terroryzmem’ – nie bardzo mozna ujac w ramy prawne, a wiec istnieje ogromna mozliwosc dowolnej interpretacji, a napewno ‚ is open to abuse’. I po to zostalo to pojecie stworzone.
  Zmiany narzucone sa terroryzmem.

  A Biskup Williamson nie powiedzial w tym slawnym szwedzkim wywiadzie nic nowego, a co kazdy Polak powinien znac na pamiec: Oboz w Oswiecimiu byl ‚przygotowany’ glownie dla Polakow i niewolniczej sily roboczej. Byl bestialstwem, byl okropnym miejscem zagrozenia i mordu – ale nigdy nie powinien sie stac instytucja dochodowa przynoszaca krocie komukolwiek.. Tylko hieny cmentarne dorabiaja sie na trupach.

  Polskie zakonnice nigdy nie powinny byc stamtad wyrzucone na ulice, z wlasnego, polskiego, katolickiego klasztoru.
  Urzadzamy jakies marsze niepodleglosci? Gdzie? Przynajmniej jeden powinien byc w Oswiecimiu. Kazdego miesiaca, az polskie zakonnice dostana zezwolenie powrotu..Opiekowaly sie tym ‚osrodkiem’ bezplatnie. .

  Z cala odpowiedzialnoscia stwierdzam, ze po zwiedzaniu oswiecimskiego miejsca martyrologii narodu POLSKIEGO, ( chyba z dobrze ponad 10 razy) za kazdym razem opowiadano mi coraz to nowe historie.
  Pierwszym razem, chyba w 1954 roku nie bylo slowa ‚Holokaust’. Za drugim – tez nie bylo.
  W szkole podstawowej trzeba bylo odwiedzac to ‚muzeum’, potem w liceum, a potem jako nauczyciel liceum. (Radosc z mieszkania i pracowania w Krakowie). Teraz pewnie juz wybudowali tam MacDonalds’a. Bo hotel podobno juz jest gotowy. Zlote klamki beda wkrotce..

  Ogromnie ucieszyla mnie decyzja Sadu Apelacyjnego w Niemczech.

  Zmartwila decyzja rzadu francuskiego:

  http://www.bibula.com/?p=65837

  No wiec malo mnie obchodzi anty-muzulmanska polityka rzadu Francois’a Hollanda.
  Bardziej mnie martwi anty-katolicka polityka. Koszula blizsza cialu.

 2. Tralala said

  Ciesze sie z tej wiadomosci, nie tylko dla Bractwa, ale sprawiedliwosci przede wszystkim.

  Co do komentarza nr 1 naszego drogiego admina, sadze, ze to kpina…

  a tu cos w rodzaju polskiego pana Boni, niejaki Valls (nazwisko mowi za sie…) sie wypowiedzialo…
  Francuskie MSW zapowiedziało walkę z grupami religijnymi, które mogą być „potencjalnie brutalne”. Do takich grup ministerstwo zaliczyło wojowniczo nastawionych muzułmanów oraz… tradycjonalistycznych katolików.

  „…Do grup zagrożonych tymi „patologiami” Valls zaliczył m.in. salafistycznych muzułmanów i wspólnotę „Civitas”. Ta ostatnia jest kojarzona ze środowiskiem Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X. Francuski Kościół katolicki odnosi się do „Civitasu” z dystansem.”…
  http://www.bibula.com/?p=65837

  Co to oznaczac mogloby na codzien ? Areszty za udzial w manifestacjach i obrone przed rozchisteryzowanymi golymi panienkami, bezkarne obrzucanie kamieniami wychodzacych z kaplicy itp.

 3. ZenonK. said

  Czy można „prześladować prawa kobiet”? Bractwo wyrywa z egzemplarzy konstytucji i kodeksów kartki, czy jak?

 4. Marucha said

  To prawdopodobnie wina niezręcznego tłumaczenia.
  Tłumacze (często amatorzy) robią to za darmo, w pośpiechu, nie mają czasu na korektę…

 5. Tralala said

  ad 3 i 4
  Tak, czesto robia to po nocach. Zdarza sie, ze takich „domoroslych z sercem na dloni” tlumaczy, okrotnie krytykuja zawodowcy. Miejmy troche litosci.
  Ale…jezeli w milej formie, sugestie i poprawki sie przydaja.

 6. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2012/12/30/fsspx-wygrywa-proces-w-bawarii/ […]

 7. ZenonK. said

  Ad.5 Nikogo nie krytykuję, tylko w pierwszej chwili pomyslałem, że jewropejske obłąkańce prawnicze posunęły się w swych absurdach jeszcze dalej i scigają już za samo krytykowanie praw dotyczących różnych grup uprzywilejowanych. W końcu kobiety, a raczej ich „prawa” są zaliczane broni „masowego rażenia” unych, więc moja interpretacja wydaje mi się błedna bardziej w znaczeniu „kiedy?”, niż „czy?”.

 8. wet3 said

  Wciornosci!!! No, – i masz babo placek!!! Czytajac to wszystko, mozna dojsc do wniosku, ze (w odroznieniu od PRL-bis) PRL – zwalczajaca golizne, podkasane sunkienki (kiedy w filmach bylo za wiele podkasanych sukien a za malo ryzu!) i pornografie, byla chyba zrodlem wszelkiej cnoty, przyzwoitosci oraz patriotyzmu … Wszystko jawi sie dzis jako poje….e z poplataniem! – SCHIZOFRENJIA NA CALEGO! – Raaatunku!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.