Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Powstaje Fundacja Rodzina…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Boydar o Jak piórko na wietrze…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Marek o Powstaje Fundacja Rodzina…
  revers o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  ot co o Obrzezaniec
  Emilian58 o Judejczykowie i Putin
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Mietek o McGregor: Moskwa się nie …
  minka o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  Marucha o Obrzezaniec
  ot co o Obrzezaniec
  D-T o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Mietek o McGregor: Moskwa się nie …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Zmarł ks. abp Ignacy Tokarczuk

Posted by Marucha w dniu 2012-12-30 (Niedziela)

Wczoraj rano zmarł ks. abp Ignacy Tokarczuk, arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej. Był doktorem filozofii, kawalerem Orderu Orła Białego.  Studiował w Seminarium Duchownym we Lwowie.

Święcenia kapłańskie otrzymał we Lwowie 21 czerwca 1942 z rąk biskupa pomocniczego lwowskiego Eugeniusza Baziaka.

Pracował we Lwowie, następnie od 1945 w diecezji katowickiej, a od wiosny 1947 do 1950 w Łebuni. Wykładał filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Olsztynie i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Ks. Bartosz Rajnowski kanclerz przemyskiej kurii przypomina zasługi ks. abp dla kościoła i ojczyzny.

– Jako biskup przemyski – mimo braku zezwoleń władz ludowych – budował w diecezji Kościoły. W latach posługi biskupiej zbudowano ponad 400 kościołów i kaplic. Wspierał rozmaite inicjatywy społeczne, w tym NSZZ „Solidarność”, a za swoją bezkompromisową postawę w obronie instytucji Kościoła Katolickiego – był wielokrotnie szykanowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Od 16 lipca 2011 roku pozostawał najstarszym polskim biskupem powiedział ks. Bartosz Rajnowski.

To bardzo ważny dzień w historii kościoła przemyskiego mówi  ks. prałat Józef Bral który był obecny przy śmierci ks. abp.  Były sekretarz ks. abp. Tokarczuka mówi, że zawsze towarzyszyło mu Radio Maryja.

– Od prawie 20. lat ks. abp Ignacy pozostawał na emeryturze w niezłym zdrowiu; rozczytywał się w literaturze; był wiernym słuchaczem Radia Maryja. Wiadomości z kraju i ze świata z życia Kościoła czerpał właśnie z tego źródła. Był wiernym słuchaczem rozgłośni z Torunia, dlatego jestem przekonany, że słuchacze Radia Maryja będą towarzyszyć biskupowi seniorowi z Przemyśla w drodze do Domu Ojca – powiedział ks. prałat Józef Bral.

Pogrzeb ks. abp. odbędzie się 2 stycznia.  O godz. 11 sprawowana będzie Msza św. żałobna w Archikatedrze Przemyskiej. Także dzień  wcześniej o godz. 15;30 w archikatedrze zostanie odprawiona Msza Święta.
RIRM

*                  *                  *

KOMUNIKAT o śmierci śp. Arcybiskupa Ignacego TOKARCZUKA

Czcigodni Księża,
Drodzy Diecezjanie,

W dniu 29 grudnia 2012 roku zmarł Abp Ignacy Marcin Tokarczuk (ur. 1 lutego 1918 w Łubiankach Wyższych) – doktor filozofii, biskup diecezjalny przemyski w latach 1965–1993 (w latach 1991–1992 arcybiskup ad personam, w latach 1992–1993 arcybiskup metropolita), od 1993 arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej. Kawaler Orderu Orła Białego. Studiował w Seminarium Duchownym we Lwowie. Święcenia kapłańskie otrzymał we Lwowie 21 czerwca 1942 z rąk biskupa pomocniczego lwowskiego Eugeniusza Baziaka. Pracował we Lwowie, następnie od 1945 w diecezji katowickiej, a od wiosny 1947 do 1950 w Łebuni. Wykładał filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Olsztynie i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jako biskup przemyski, mimo braku zezwoleń władz PRL, budował w diecezji kościoły (w latach posługi biskupiej zbudowano ponad 400 kościołów i kaplic), wspierał rozmaite inicjatywy społeczne (w tym NSZZ „Solidarność”). Za swoją bezkompromisową postawę w obronie instytucji Kościoła Katolickiego w PRL był wielokrotnie szykanowany przez Służbę Bezpieczeństwa. W 1993 po osiągnięciu wieku emerytalnego został biskupem seniorem archidiecezji przemyskiej. Od 16 lipca 2011 pozostawał najstarszym polskim biskupem.

Eksporta z Domu Biskupiego w Przemyślu w dniu 1 stycznia 2013 roku o godz. 15.00.
O godz. 15.30 w Archikatedrze Przemyskiej zostanie odprawiona Msza Święta.
Pogrzeb, 2 stycznia 2013 roku o godz. 11.00.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Źródło: Archidiecezja Przemyska (www.przemyska.pl)
Zob. też http://www.radiomaryja.pl/kosciol/niepokorny-wierny-prawdzie/

Za http://www.radiomaryja.pl

Komentarzy 78 do “Zmarł ks. abp Ignacy Tokarczuk”

 1. Błysk said

  Słyszałem ,że jako jedyny w Episkopacie poparł ar. Lefebvre,a i jego akcję Mszy trydenckiej/zdaje się napisał list w tej sprawie/.

 2. Czy to ten biskup po wydarzeniu smoleńskim powiedział: „To sprawiedliwość dziejowa”?

 3. Jan said

  Ad.1 List od biskupa Tokarczuka , Arcybiskup M.Lefebvre miał ze sobą podczas audiencji u JPII. Tam też nagabywany brakiem zainteresowania Mszą św. biskupów polskich, przedłożył go „ad oculos” największemu z rodu.

 4. JO said

  Ks Bartoszewscy Rajnowski nie Ma poczucia rzeczywistosci. SB szykanowalo Tego Masona dla Pozoru a on Budowal 400 Kosciolow pod Nowa Polityke Globalizmu. Ilosc Kosciolow za PRL przekroczyla ilosc Kosciolow wybudowanyvh Przez 1000 lat. Te Dane powinny okrzyknal PRL I Judeoepiskopat za Swiety czas Swietych Ludzi, jak sie Okazuje to czas Budowy NOWEJ SEkty w Nowych Kosciolach majacych uplunnic Tradycyjna Wiare.

  Niech Bog Wymierzy Zmarlemu Sprawiedliwosc
  Ja go przeklinam

 5. wet3 said

  @ JO
  Zle pan robi przeklinajac! A skad pan wie, ze byl on masonem? Wg mnie to byl najlepszy z wszystkich biskupow.

 6. Rysio said

  ks. abp Ignacy Tokarczuk – to był parch popierający parchaty KOR.

  Ot i wszystko.

 7. anna said

  List bp.Tokarczuka nt.katastrofy smoleńskiej
  Fragment
  Każdy kapłan, każdy, kto otrzymuje świecenia kapłańskie i nakłada na siebie sutannę, bez względu czy dojdzie do bycia papieżem, czy zostanie całe życie proboszczem gdzieś na parafii, składa Bogu przysięgę. A ta przysięga zawiera takie słowa: „Posługiwał się będę wyłącznie prawdą, chociażbym miał cierpieć lub był za prawdę zabity, jak Jezus Chrystus, który umarł na krzyżu za prawdę.” Czyli, że prawda w posłudze bogu i ludziom tu jest na pierwszym miejscu. A co robią ci, co lecą z prezydentem samolotem do Katynia? Przecież oni doskonale znają treść wystąpienia prezydenta. Nie raz go słuchali. Sami mają napisane podobne wystąpienia w tym samym duchu. Czyli, że lecą legitymizować, potwierdzać, straszne kłamstwo.” Powtórzą to za panem prezydentem, tam gdzie leżą ci pomordowani. A jest tych duchownych cywilnych i wojskowych aż dziesięciu w samolocie, w tym aż siedmiu pochodzenia żydowskiego. Prawda by nakazywała tym duchownym powiedzie, że leżą tu nasi ojcowie i bracia zamordowani przez NKWD, które składało się aż w 84 % z Żydów. Że połowa z tych 84% to byli polscy Żydzi. Że kierownictwo, to w Moskwie, to Beria i Kaganowicz – Żydzi. Że w tej samej ziemi leży czterdzieści pięć tysięcy oficerów radzieckiej armii. I dokonali tego ci sami zbrodniarze, co zamordowali Polaków. Bo podsuwali fałszywe dane Stalinowi, że ci radzieccy, to wrogowie narodu i należy ich zlikwidować. Ale im przez usta nie przejdzie prawda. Oni, jak pani doktor Alina Cała, odwracają kota ogonem, mówiąc, że to Rosja Radziecka, że to ustrój komunistyczny ich zamordował. A ustrój to kto wymyślił? Może te ciemne masy rosyjskie wpadły na pomysł wymordowania swych braci i synów? To może religijne chłopstwo zamordowało tak polskich, jak radzieckich, czyli swoich, rosyjskich oficerów? To się kupy nie trzyma, to ohydne kłamstwo i kiedyś pęknie ogniwo tego przez Żydów wymyślonego łańcucha i posypie się prawda jak lawina… Wracam jednak do tych listów trzech listów.
  Arcybiskup Tokarczuk pisze: „Kłamstwo tak straszne, jak to o Katyniu, o tylu pomordowanych woła o pomstę do nieba. Kłamstwo osób duchownych, którzy Bogu przysięgali prawdę, to nie to samo kłamstwo, co pijaczka po (po balandze czy pod budką z piwem. Trzeba znać wagę tych kłamstw. A oni zatracili ocenę tej sytuacji. To nie te same proporcje i nie taka sama kara za kłamstwa. Krew i ofiary pomordowanych dotarty do Boga. A on mówił. Karę zostawcie mnie. I zdecydował, że pora przeciąć te kłamstwa. I jak zawsze przy takich sprawach ucierpieli i zginęli też niewinni ludzie w tym samolocie. Ale im Bóg to wynagrodzi. Zapłacą za te kłamstwa ci, co z urzędu powinni stać na straży prawdy. Im dłużej nasi księża będą posługiwać się kłamstwem, tym gorzej dla nich osobiście. Bóg wybacza grzechy, ale ocenia inaczej winę tych, co mu przysięgali wierność i prawdę, a inaczej ludzi, którzy nie są świadomi tego, co czynią. I takie reguły są zapisane tak w nowym testamencie, jak i w wielu proroctwach. Ja w tej katastrofie widzę palec Boży.” – kończy swój list arcybiskup Tokarczuk, człowiek, który obecnie liczy sobie 94 lata.
  Całość:
  https://marucha.wordpress.com/2012/01/14/albin-siwak-%E2%80%9Ebez-strachu-tom-iii-fragment-2/

 8. JO said

  Nie chodzi czy najlepszy z Biskupow. Chodzi czy byl Prawym, Donrym Biskupem.
  Jest tylko jeden Biskup, ktorego nie przeklinam , jest nim zalozyciel Bractwa.

 9. JO said

  Mimo, ze mam szacunek, to mam pretensje do Kardynala Wyszynskiego Rozniez…nie opoznianie ale bezwzgledna NIEZGODA na wprowadzenie NOWUSA , to by Byla postawa…

 10. RomanK said

  JO…chamie…..przeklinac to mozesz to- co sam wygnieciesz….balwanie parchaty…udajcy chrescijanina!
  Co ty zarzucaszSw Pamieci… Ks Arcbp Tokarczukowi???? podlcu????
  Znales GO??? Rozmawiales z nim choc jeden raz???? Glupi chamie????
  To ostatni prawdziwy Ksiaze Katolickiego Kosciola Polskiego…. kiedy reformy dopadly w koncu i Przemysl..ks Bp. Zostawil Sume w Rycie Trydenckim…w Kosciele Garnizonowym,.
  Dzieki temu bylo na niej zawsze tloczno w Kosciele Garnizonowym, gdzie ja odprawiano. lata cale….. Czym byla budowa kaplic i Kosciolow na Podkarpaciu wiedza tylko ci -co w tym brali udzial. Ile to kosztowalo i jakie byly konsekwencje…Ogromne masy ludnosci wysiedlona, cerkwie burzono badfz nie dawano zezwolen na przejecie..domy Boze gnily i popadaly w ruine ,a nei bylo miejsca na nabozenstwo….
  Te koscioly pomogly przesiedlonym Polakom zapuszczac korzenie w ta ziemie…
  Nie na darmo nazywali to Komunisci Zaraza Przemyska… a odznaczeniem dla proboszczy budujacych Koscioly nielegalnie za lata przesladowan byl tytul kanonika…tylko tyle…
  Jak budowy tych kosciolkow kons;lidowaly narod…jak umacnialy wspolnote i solidrnosc polska….wiedza tylko ci -ktorzy to przezyli…
  Zapytajcie o to ks pralata kanonika Jana Mlynarczyka ze Sandomierza Powisla….ktory wybudowal tam Kosciol Sw Jana Kantego jako tylko jeden z 400 przykladow…zapytajcie jak ten fakt przemienil cale Powisle..robotnicze, przemyslowe..
  Rysio…Arcbp..doskonale wiedzial kto jest kto i czym pachnie…on nei odmowil pomocy zadnemu potrzebujacemu..a co robil dla ludzi spoza kordonu wie tylko jeden Bog i ci ludzie… Przemyt Pisma Swietego za kordon do dzis dnia otoczony jest najglebsza tajemnica..tyle lat…a ludzie w to zaangazowani nie mowia nic…nie chwala sie niczym,,zabieraja do grobow ze soba jeden z najbardziej heroicznychczynow Katolikow Polakow PRL u i komunizmu..dla wszystkich Chrzescijan w Sovieckim Sojuzie, bez wgledyu na denominacje,. A jak wygladaly akcje KGB wspolne z SB zeby to odkryc i zlapac..niech opowiedza ci co je pamietaja,,,ktorzy je widzieli nei majac pojecia o co chodzi.
  Przeklinajcie Wielkiego Polaka parchate chamy….na to was tylko stac i to jest wasza wizytowka…wasze klatwy sa jak slina padalcow i komuchow…blyszczy na jego cerowanej wielokrotnie domowej sutannie…. jak najpiekniejsze medale…
  BO to bylo tak chcrakterystyczne dla Tego Biskupa..skromnosc, ubostwo…ktore zachowywal w domu..bo na zerwnatz zawsze wystepowal we wspanialych szatach liturgicznych reprezentujac majestat Kosciola..po sciaghnieciu ich zostawal w cerowanej wielokrotnie poprzecieranej gatderobie stanowiac dziwny kontrast na tle wspanialych renesansowych wnetrz Kurii…
  Reqiuescat in Pace…Pater noster….Bonus Pastor……ktorys przeprowadzil nas przez Czerwona Kloake….Amen!

 11. wet3 said

  @ JO
  Chyba wie pan, ze abp Tokarczuk wyslal list do JP2 i nie zgadzal sie z „reforma” Av2. Prosze sie ostudzic! Jakos nawet Stefan Kard. Wyszynski z Rzymem nie zerwal, ale robil swoje i „reformy” nie wprowadzal. Zrobili to dopiero jego nastepcy. Przeciez chyba na tym forum walkowalismy problem waznosci posoborowych papiezy… Znam abpa Tokarczuka. Byl moim wykladowca.

 12. wet3 said

  @ 10
  Oczywiscie nie „Av2”, tylko SV2 (Vaticanum 2). Przepraszam, wzrok mnie zawodzi. Nie dostrzeglem w pore.

 13. wet3 said

  @ RonamK
  Prosze powiedziec, co ma pan do powiedzenia, a lajnem NIE OBRZUCAC!!!

 14. RomanK said

  O c ci chodzi Wet????znowu zaczynasz??? Nie czepiam cie bo akurat nic zlego nie gadasz odczep sie po dobroci….
  O czym bredzisz??? jakim lajnem??? widzisz biale myszki i kupki..przestan chlac ….

 15. czaruś said

  ad. 4, 6!
  Hej, hej, nie tak ostro! Śp. Arcybiskup Tokarczuk to CZŁOWIEK DUŻEGO FORMATU! WIELKI POLAK I PATRIOTA! Odważny i prawy człowiek! Pokroju kard. Wyszyńskiego! Niech Bóg przyjmie go u Siebie i da mu wieniec chwały!

 16. wet3 said

  @ Rman K
  Prosze nie pieprzyc. Jak zwykle, musisz, franco skonczona, zaczynac swoja wypowiedz od wyzwisk. Przeciez to mozna zrobic w inny sposob. Skutek jest taki, ze sam sobie sztylet w dupe wsadzasz. Twoje parszywe wypowiedzi wywoluja tylko odwrotny skutek. Zebys ty czlowieku wreszcie pojal jak bardzo jestes w swoich wypowiedziach odrazajazcy… Nie wiem czy ty jestes normalny, czy tez skonczony psychotyk! Wszystko jednak wskazuje na to, ze powinienes nie pchac sie miedzy ludzi.

 17. Rysio said

  re 15 Czaruś nie p i e r d o l g ł u p o t !!!

  Popatrz tylko jakie pieśni pochwalne na jego temat wypisuje żydowski G ó w n o Wyborcze..

  „…Wspierał KOR, a w stanie wojennym współorganizował komitety pomocy internowanym. Bywali u niego m.in. Jacek Kuroń i Adam Michnik…”.

  http://wyborcza.pl/1,75478,13118286,Zmarl_abp_Ignacy_Tokarczuk___najstarszy_polski_biskup_.html

  Rysio dał się nabrać na stary chwyt G*** Wyborczego: kompromitacja przez pochwały. – admin

 18. Tralala said

  Dobry Boze, daj nam wiecej takich biskupow.

  ad JO,
  te Pana klatwy na prawo i lewo obroca sie pewnego dnia przeciw Panu.

 19. RomanK said

  Tak Rysio…dzieki pomocy Biskupa nie glodowalo moje dwoje malutkich wtedy dzieci…i setki innych… kiedy siedzialem w kryminale… Szkoda Rysiu,,przykro mi…powinni nas byli zatluc:-)))ku twojej radosci…
  Wet,,jak ta franca przyglupiaziemianskorycerskakurewskipsijuchniemyty.. przeklina pamiec Czlowieka Czcigodnego nie przeszkadza ci…..????
  Jak mozna nazwac Skurwysyna inaczej niz po imieniu??? wrtacie siebie nawzajem…jak Pac palaca..zbuki ohydne,,,wykolejency…!

 20. Tralala said

  moze nie znacie Panstwo tego zdarzenia:
  Paryz, 21 marzec 2010 katedra Notre Dame,

  Rabin ma wyglosic wielkopostne nauki u stopni oltarza.
  Grupa mlodych nie zgadza sie na rabina i protestuje glosna modlitwa, Kardynal miejsca woli zniknac. Rabin pozostaje w zakrystii.
  Dodam od siebie, ze katedra Notre Dame nie jest kosciolem Bractwa P V.

  http://fr.gloria.tv/?media=378123

 21. dr TS said

  Mam zbyt małą wiedzę na temat Śp. abpa Tokarczuka, żeby się wypowiadać, czy był dobry, czy zły. On już stoi na Sądzie Bożym i zostawiam to Najwyższemu Sędziemu. Niech będzie dla niego łaskawy i miłosierny.
  Za zmarłego należy się modlić o jego zbawienie. Klątwy dotyczą jedynie żyjących. A każdy może być robotnikiem za pięć dwunasta… A zapłata taka sama!
  Trochę niefortunna (?) jest wypowiedź ks. prałata:
  „Był wiernym słuchaczem rozgłośni z Torunia, dlatego jestem przekonany, że słuchacze Radia Maryja będą towarzyszyć biskupowi seniorowi z Przemyśla w drodze do Domu Ojca – powiedział ks. prałat Józef Bral.”
  Przecież abp Tokarczuk już jest w Domu Ojca! To co, słuchaczy RM ks. prałat też tam wysyła???

 22. zofia said

  ad7 Anna
  Dziekuje za przypomnienie. Pozwole sobie na ponowne skopiowanie slow sw. p. ks. abp Ignacego Tokarczuka

  Arcybiskup Tokarczuk pisze: „Kłamstwo tak straszne, jak to o Katyniu, o tylu pomordowanych woła o pomstę do nieba. Kłamstwo osób duchownych, którzy Bogu przysięgali prawdę, to nie to samo kłamstwo, co pijaczka po (po balandze czy pod budką z piwem. Trzeba znać wagę tych kłamstw. A oni zatracili ocenę tej sytuacji. To nie te same proporcje i nie taka sama kara za kłamstwa. Krew i ofiary pomordowanych dotarty do Boga. A on mówił. Karę zostawcie mnie. I zdecydował, że pora przeciąć te kłamstwa. I jak zawsze przy takich sprawach ucierpieli i zginęli też niewinni ludzie w tym samolocie. Ale im Bóg to wynagrodzi. Zapłacą za te kłamstwa ci, co z urzędu powinni stać na straży prawdy. Im dłużej nasi księża będą posługiwać się kłamstwem, tym gorzej dla nich osobiście. Bóg wybacza grzechy, ale ocenia inaczej winę tych, co mu przysięgali wierność i prawdę, a inaczej ludzi, którzy nie są świadomi tego, co czynią. I takie reguły są zapisane tak w nowym testamencie, jak i w wielu proroctwach. Ja w tej katastrofie widzę palec Boży.”

  oraz slow jezuity:
  „Ja znam życie i działalność arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. To wielki Polak i patriota. Odważny i prawy człowiek. Prawidłowo i uczciwie napisał panu o katastrofie smoleńskiej. Dodam od siebie, że mamy zaprzyjaźnione osoby w kancelarii pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które wyznały nam pod przysięgą, że co sobotę zapalano tam menorę. Że matka panów Kaczyńskich jest Żydówką. Ale, jak już panu powiedziałem, nie to jest straszne, że ktoś jest Żydem, ale to, że wypełnia ich wolę i prowadzi ich politykę, która nic nie ma wspólnego z polską racją stanu.”

 23. JO said

  Moze sie pomylilem odnosnie zmarlego Ks Tokarczuka

  Co do Kardynala, w latach 1977 byl wprowadzony Nowus, tak , byl odprawiany tylem do Oltarza , za czasow Kardynala.

 24. JO said

  Ad. 18. Zapamietam to sobie.

 25. JO said

  Re 17. I co z Tego , ze byl Polakiem.
  kazdy z Nas za Malo czynil.
  Ludzie o takiej wiedzy I Takim Stanowisku maja inna odpowiedzialnosc.
  Zycie kazdego z PRL czasow I Bis co nawet mimowolnie przyczynili sie a w zasadzie swoja ignorancja BEDZIE I JEST PRZEKLETE.

  Nie Ma co Podziwiac jednego listu, czy dystansu od Zydow Biskupow Postawy . To wszystko za Malo.
  Kazdy z Biskupow, wlacznie z Kardynalem Wyszynskim robil gesty wzgledem JPII na ktore On nie zasluzyl. kazdy przyczynil sie duzo, za duzo do maluczkich oszukanoa….

 26. JO said

  Pamietam Ksiedza Jankowskiego. Ten Ksiadz zostawil Publiczny Testament. Ten Ksiadz Walczyl.
  Jak walczyl Ksiadz Tokarczuk? Skoro Ks Jankowski daleko za Slabo…to jak Tokarczuk?

  Gazeta Michnika piszac o Tokarczuku w skazuje jak dal Polak sie uwiklac, wciagnac I swoja Osoba Uwiarygodnic Zlo.

  Mam w Dupie jakis jeden List
  Mam w Dupie jakies pseudodzialania
  Wszystko to jeden wstyd….

 27. JO said

  Ile nauk Tokarczuk zostawil dla Polakow?
  Czy nagral , napisal cos w stylu jak Ksieza Bractwa Piusa X o tym jak Zdetronizowano Chrustusa w Polsce, o Masonach wskazujac przyczyne Naszej Biedy? Czy o Stolcmanie dowiedzialem sie od tego Biskupa rowniez?

  Ksieza z Bractwa zapierdalaja jak motorki jezdzac po calej Polsce z Naukami, wykladami a Co Robil Biskup Przez Swoje Cale Zycie?

  Dal sie oszukac? To tym gorzej dla niego. Biskup , kurwy I dal sie oszukac!

  Nie każdy zostawia po sobie słowo pisane, panie JO. – admin

 28. JO said

  Mam w Dupie takich Biskupow

 29. JO said

  Mam w Dupe takich Rodzicow co gubic Prawde
  Sa Granice , ktore pokazuja dla kogo jest szacunek a dla kogo nie.

  JPII Nauka kaze nam wlasnie kochac kazdego , nawet Stolcmana , Nawt tych nieudacznikow co nieprawdzili sie na stolkach..

  Tokarczuk zostal Biskupem

  Ile kurwy pod jego Biskupstwem Polakow Zgubilo WiAre?

  Ile osob pod Bractwa Opieka Zgubilo Woare?

 30. JO said

  Mam Podziwiac Zycie Tokarczuka Ty
  Kto dlatego. Ze byl Polakiem?

 31. Joe said

  Rysiu pierdolo malenka…czy ty nie pojmujesz jakich forteli uzywaly parchy takie jak Michnik,Kuron i czala reszta…zeby sie autoryzowac….fotografowac i upewniac naszych ze dzialaja w dobraj sprawie?A co mial tak pokorny czlowiek jak bp.Tokarczuk zrobic jak mu sie zjawili podstepnie u dzrzwi?Wyjac gana i strzelac?Ty pewnie bys tak zrobil….ale to byl zupelnie innego formatu czlowiek niz ty.

 32. Marucha said

  Re 10:
  Dołączam się i do treści, i do wyzwisk, bo słuszne są i godziwe.

  Re 13:
  Własnie RomanK podał masę konkretów, a że do tego łajnem obrzucił polską głupotę (nikogo personalnie!), to tylko dobrze. Głupota zasługuje na to, by ją łajnem przykryć.

  Re 17:
  Opinie G… Wyborczego mało mnie obchodzą. Chwalą często tych, których nienawidzili – właśnie po to, by różni idioci nie wiedzący nic o abp. Tolarczuku, nabrali się na ich skurwysyństwo.

  Re 23, 26 i wiele innych
  Pomylił się Pan. Powściągliwość w wyrażaniu opinii, zwłaszcza gdy nie znamy tematu, jest znamieniem cnoty mądrości i rozwagi. Pisałem Panu o tym wiele razy… Pan nie tylko, że jest niepowściągliwy, to w dodatku pluje na jednego z najbardziej godnych szacunku polskich hierarchów starej daty. I za co? Za to, że go nie zabito? Albo że swoimi czynami się nie chwalił?

  A Gazeta Wyborcza potrafi szczuć na wiele sposobów. Nawet chwaląc niektórych, bo wie, że kompromituje to chwalonych.

  Re 25:
  W latach II Soboru praktycznie nikt nie przewidział, że sobór pastoralny będzie sobie rościł prawa do przewrócenia do góry nogami dogmatyki i tradycji Kościoła. Wielu się z nim nie zgadzało, ale wówczas papieże jeszcze mieli autorytet i okazywano im posłuszeństwo. Abp. Lefebvre też nie od razu się sprzeciwił nowym prądom.

 33. JO said

  ad.32. A niby za co mam byc wdzieczny Biskupowi? Za co mam byc wdzieczny wszystkim Biskupom? Nawet tym wydawaloby sie powiedziec najbardziej niewinnym.

  Co mnie obchodzi, ze nikt nie wiedzial, co sobor spowoduje? Czy aby napweno?

  Czy Lekarz wykonujacy operacje robi cos niewidzac? Jak spieprzy operacje to od razu wie , ze operacja jest spieprzona.

  To samo z Soborem i Jego Obradami.

  Oni wszyscy WIEDZIELI.

  Biskup Kazdy Przyzekal Posluszenstwo PRAWDZIE a nie Papiezowi.
  —————-

  Co z tego , ze ja rozumiem jak Moj Ojciec Upadl Panie Gajowy. On upadl i NIE WALCZYL< NIE POSZUKIWAL PRAWDY.

  TAK, TEN BISKUP POWINIEN ZGINAC ZA WIARE.

  TAK, POWINIEN ZGINAC ZA WIARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Czy Pan tego nie slyszy????

  TAK, Powinien Zginac za Wiare.

  Powinien Zginac za Wiare.

  Niech Do Pana Dotrze Panie Gajowy , ze Biskupi, Kazdy Katolik powinien dac sie zabic dla wiary niz zdradzic.

  ROZUMIE PAN TO????

 34. JO said

  Sa granice , ktorych sie nie przekracza. Kazdy z Biskupow w tym Polakow ja przekroczyl, bylo nia Posluszenstwo Papiezowi, Soborowi zamiast Chryustusowi. To byla najwieksza Herezja. Oddanie sie czlowiekowi a nie Bogu.
  ——————

  Takie podejscie Ksiezy, Biskupow, Paiezy, ktorzy oddali sie Czlowikowi Bogu a nie Trojcy Swietej spowodowalo, ze Kazdy z ludzi maluczkich oddal sie Swoim Namietnosciom i Nie tylko nie potrafil Umrzec dla Grzechu, ale nie potrafil Umrzec za WIARE.

  Ksiadz Popieluszko Umarl NIE ZA WIARE ale umarl jako Ksiadz Polityk przede wszystkim.

  Przesledzcie tego Ksiedza Kazania. Pelne Frazesow Politycznych, ktore popchnely Polakow do Rewolucji Solidarnosciowej o zaiste Popieluszko wpisuje sie w liste Swietych Posoborowych ale nie Kosciola Trdycyjnego.

 35. JO said

  Tu Roznimy sie Panie Gajowy. Miedzy Nami w tym temacie jest Przepasc.

 36. JO said

  ad. 10 . „Przeklinajcie Wielkiego Polaka parchate chamy….na to was tylko stac i to jest wasza wizytowka…wasze klatwy sa jak slina padalcow i komuchow…blyszczy na jego cerowanej wielokrotnie domowej sutannie…. jak najpiekniejsze medale…”

  Romanie K, od kiedy to dla ciebie Padalcu Ukrainski , Tokarczuk to WIELKI POLAK.

  Tobie przybledo narodowosc Pasuje zmieniac w zaleznosci do Okolicznosci.

  Juz Tokarczuk dla ciebie nie jest Rusinem, Ukraincem a Polakiem. Juz Rusin z Krwi i Kosci jak wiatr wieje i pasuje dla ciebie moze byc Polakiem i To Wielkim jak JPII Wielkim Polakiem Swietym.

  Okresl swoje poglady, jadowita zmijo.

 37. Inkwizytor said

  Czy abp. Tokarczuk nie miał w czasach pierwszych lat kapłaństwa „przyjemności” zetknięcia się z dUPA ? Gdyby tak sie stało zginabyb zapewne z rąk tej satanistycznej tatarsko-mongolskiej dziczy jak wielu katolickich księży na Kresach

 38. JO said

  W Katyniu Zginelo 15 000 i wiecej zwyklych Polakow. Oni mogli wyrzec sie Boga. Tu nie chodzilo , ze to oficerowie. Tu chodzilo Panie Gajowy, ze To Oficerowie KATOLICY.#

  Czy Pan mysli, ze oni nie podpisujac Lojalki, modlac sie , odmawiajac roznaiec nie wiedzieli, ze moga Zginac? Oni postanowili, ze NIE PRZEKROCZA Granicy.

  Kazdy Biskup, Kazdy Ojciec , Matka , ktora przestala trzymac reke Boga i pozwlala by Cherezja sie Szerzyla NIE ZASLUGUJE NA Oddanie Czci ich Zyciu, ich decyzjom.

  Polowiczne dzialanie NIE SA DZIALANIAMI. To JPII uczyl nas , ze ci polowicznie wierzacy sa na driodze do Raju. On uczyl nas, ze nawet Jaruzelski „cierpial” bedac na swoim stolku.

  JPII Spotykal sie z Jaruzelkim. SP TOKARCZUK zamiast wypisac sie z Judeoepiskopatu byl do konca Zycia w ich gronie. Umarl spokojna smiercia podczas gdy Dusze jego wiernych ROZSZARPYWANE BYLY przez Modernistyczne Gowno z Ktorym ON OBIECAL BOGU WALCZYC.

  Nie , nie , nie!!!

 39. Marucha said

  Re 33:
  Łatwo Pan potępia i łatwo szafuje Pan czyimś innym życiem, panie JO.
  Więcej komentować nie trzeba.

  Re 36:
  Ja nie mam wątpliwości, kim jest RomanK.
  Polakiem, jakich wielu rodaków nienawidzi, bo nie smaruje im dupy masłem, lecz wali prawdą po mordach. Może się mylić, ale nie podlizuje się lemingom.

 40. Marucha said

  Re 38:
  Wyrzeczenie się czegokolwiek – Boga, Ojczyzny, Honoru, języka – nie uratowało by polskich oficerów w Katyniu. Żadne tam podpisywanie lojalki. Nikt im tego nie proponował. Mieli umrzeć i koniec.
  Nie ma Pan prawa oceniać innych na podstawie własnych fantazji. Bo Pańska wiedza o abp. Tokarczuku to fantazje.

 41. JO said

  O zaraz, zaraz, przypomnialo mi sie. Pamietam bylem na Rocznicy w Przemyslu wlasnie Mordow na Nas na Wolyniu i Podolu. To bylo za Kwasniewskiego, okragla, chyba 60 rocznica.

  Wowczas wyrzucono nas z wczesniej obiecanych pomiesczen a udostepniono pomieszczenia Koscilene.

  Jednak , na te uroczystosc przybyl TYLKO Ks Isekowicz Zalewski – dzis uwazam przydzielony wg mnie opiekun Kresowiakow.

  JA SIE PYTAM , A GDZIE BYL SZANOWNY BISKUP TOKARCZUK??????

 42. JO said

  ad.40. Panie Gajowy, Ja widze OWOCE SP Tokarczuka i po nich mam PRAWO DO OCENY JEGO DZIALAN.

 43. Józef Piotr said

  Panie Gajowy !
  Wskazane byłoby zakazać wypowiadańia sie osobom będącym pod wpływem środków odurzających
  w tym takim co to już opijają stary ROK.
  No bo jak rozumieć zacietrzewienie niektórych w nieprzebieraniu w środkach ?
  No bo jak rozumieć wypowiadanie sie na temat zmarłego Abp Ignacego?
  Dla mnie to wielki z największych Biskupów Polskich i wielki „Sługa Boży ” i Patriota
  Dowiódł tego swoim życiem i działalnością. Nie oszczędzone mu było „Drogi Krzyżowej ale też i Pan Bóg obdarzył Go Charyzmą i cechami osobowymi znamięnnymi dla wielkich Mężów.
  A teraz będąc na „ordynansach” u Samego Stwórcy będzie Orędował za Polską.

 44. JO said

  SP BISKUP TOKARCZUK nalezal do Grona Judeoepikopatu do konca. Nie zwiazal sie z Bractwem Piusa X , choc to Bractwo dziala w Polsce od juz dawna. Nie wyrzekl sie oficjalnie herezji Soborowych w ktorych oficjalnie przynalezac do Judeoepiskopatu TKWIL.

  To, ze rzucil z takich a nie innych przyczyn ochlapy niby swiadczace o jego Katolickosci, Polskosci to jest za malo.

 45. Marucha said

  Re 43:
  Coś jest chyba na rzeczy…

  Re 44:
  Panie JO, nawet abp. Lefebvre nie był doskonały, Pańskie gwałtowne ataki mogą nagle zwrócić się w jego stronę, co niemal skłonny jestem przewidywać.
  Abp. Tokarczuk to jeden z najlepszych polskich hierarchów. Jak można tak brutalnie na Niego napadać?

 46. JO said

  „Przyjaciel Radio Maryja”, „Odznaczony Orderem Orla Bialego” – mimo, ze to odznaczenie Masonskie, ktore nosi wielu Mordercow Narodu Polskiego.
  Ten co Wybudowal ponad 500 Kosciolow, podczas gdy dzis wiemy, ze budowa Kosciolo liczona na Ilosc sluzyc miala uplynnieniu Sily Nauki, przekazywanej wiedzy.

  Ciekawe jakiego Ksztaltu SP Biskup Swiecil Koscioly, czy nie przypadkiem slawnego ksztaltu LODZI????

  A Jakie tam oltarze budowano, czy przypadkiem NIE modernistyczne? A Pany Budowy Tych Kosciolow nie przechodzily przez tego SW Tokarczuka Czcigodne Rece?

 47. JO said

  ad.45. Probuje Uswiadomic i Panu Panie Gajowy i innym, ze poprzeczka dobrej oceny lezy za nisko.

  Majac taka poprzeczke „wzoru doskonalosci, Wiernego, Patrioty” na tak niskim poziomie MY NIGDY nie wyjdziemy z Bagna a bedziemy tanczyc w Chocholim Tancu tak jak Ten Biskup to Robil.

  Biskup Lefebre oddal swoje Zycie za Wiare. Tak, i on sie dal zmylic na poczatku , ale to on pokazal calemu swiatu, ze zamiast isc za Slepymi i pomylka to nalezy z nia walczyc bewzglednie a nie pluralistycznie….

  BISKUP Lefebre – jego postawa – jest odnosnikiem dla nas Wszystkich.

  Bractwo i Ksieza Bractwa poki co sa odnosnikiem postawy Ksiezy dla nas Wszystkich.

  Kazdy Ksiadz , ktory siedzi i slucha posoborowia troche i troche tradycji jest godnym tylko potepienia.

  Nie ma nic gorszego jak mixowanie Prawdy z Falszem a nawet SP Biskup Tokarczuk chcac niechcac TO ZROBIL

  I nie jest wazne, ze na tle innych wygladal jak Krysztal.

 48. Przecław said

  Panie JO, bp Tokarczuk był prawym i odważnym człowiekiem, on dodawał odwagi ludziom, którzy głosili prawdę, a kłamców na sam dźwięk jego nazwiska „brała cholera”, byłem tego świadkiem. Sam fakt, że nie wstąpił On oficjalnie do Bractwa nie upoważnia nikogo do bezpardonowych ataków na Niego. Ja też może i chętniej widział bym go w Bractwie, nie znam jednak, tak jak i Pan całego tła i nie mam prawa być tu sędzią. O tym co robił dobrze, a czego nie zrobił mamy czas dyskutować. Tymczasem,

  Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci na Wieki.

 49. JO said

  Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci na Wieki.

  Zgadzam sie .

  Zdania jednak na temat nie zmienie. Tylko odejscie od Zla calkowite jak to zrobil Biskup Lefebre moze Zlo zatrzymac.

  Postawa Kardynala Wyszynskiego jest NIEWYSTARCZAJACA

 50. JO said

  Dzieki postawie jak SP Biskupa postawa, wciaz Ludzie chodza do Judeokosciolow na Judeomsze. NIE ma odgornego przykladyu pozostawienia Judeoepiskopatu i Modernistycznego Rzymu i skierowaniu sie w strone Chrystusa, Prawdy.

  Nie wystarczajace jest dla mnie zdanie, ze byl Prawym czlowiekiem.
  Prawy czlowiek w Gownie nie siedzi, gownowi nie podaje reki, nie uszlachetnia, nie nobilituje swoja obecnoscia gowna siedzac z Gownem w Jednym Pokoju.

 51. JO said

  Szary czlowiek w liberalnym Swiecie jest wlasnie zmuszany do takiej postawy jaka zajeli Biskupi Posoborowia. Problem jest taki, ze ci biskupi Prawi nie musieli byc Biskupami razem z Modernistami.

  Mogli i Moga wciaz pokazac ,. ze Jest Granica i wystapic z ” gownianego ” grona jak to zrobil Biskup Lefebre. Jak to robi Bractwo. Jak to robia sadewakantysci.

  Jezlei oni tego nie robia to ich prawosc jest opatrzona Slepota co oznacza, ze cos z ich Prawoscia jest nie tak.

  A moze strach robi swoje?
  A moze wygodnie tak jest sobie wciaz Zyc i czekac az moze inny Biskup zrobi to za niego?

  Rozmawialem z pewnym Anglikiem, ktory wie, ze Anglia robi sie muzeumanska i dojdzie niezadlugo do Wyrzynania sie Muzeumanow i „Chrzescian”. Jego odpowiedz byla taka, ze niech tak bedzie ale jak ja sobie spokojnie kiedys umre. Teraz jestem na Emeryturze, wiec za 20 lat bedzie to rzniecie a ja sobie wtedu umre.

  Pier…ole taka postawe…. nawet „godnego ” czlowieka zwyklego a coz Biskupa

 52. JO said

  Rozumiem Biskupa Zyda, takiego Dziwisza, Glempa. Oni sa Talmudzistami, robia swoja Robote. Ale ja nie rozumiem takiego podobno jak to napisal Roman K, Wielkiego Polaka, ktory widzi , ze jest wsrod Talmudzistow i ich Legimitizuje swoja Obecnoscia i to w Tak waznym miejscu jak Episkopat i nic nie robi , by opuscic Te zasrane grono, by dac znak POLAKOM, ze BISKUP MOWI „CALA WSTECZ”, ” W TYL ZWROT”, „OPUSCIC MODERNISTYCZNE KOSCIOLY”

  Coz, ze Ten Biskup odprawial w zaciszu, swoim zascianku Msze nawet Trydencka i co z tego. On ma Prowadzic Nasze Dusze a nie soja i moze malego zascianka. On jest Biskupem POLSKIM a nie Ksiedzem Parafii a i jako Ksiadz danej Parafii Legitymizowal Modernizm jak to robi Bractwo Sw Piotra…

 53. JO said

  P.S…Na Stypie wlasnie Rozmawia sie o Zmarlym o tym jak byl dobrym i jak byl zlym. Byl Pan kiedys na Stypie w Polsce?

 54. JO said

  ad.48.”Ja też może i chętniej widział bym go w Bractwie, nie znam jednak, tak jak i Pan całego tła i nie mam prawa być tu sędzią”

  A ja jestem Polakiem-Katolikiem i mam Prawo byc Sedzia jego Dzialan.

 55. wet3 said

  Dla przypomnienia Rysiowi oraz KRYTYKUJACYM Abpa Ignacego Tokarczuka. Wielu dalo sie nabrac sqrvysynowi Michnikowi i jego zgrai. Pralat H. Jankowski tez ukrywal tego antypolaka nr 1 na swojej plebanii.

 56. wet3 said

  @ JO (54)
  Pan chyba dobrze wie, ze darze pana sympatia. Musze jednak panu powiedziec, ze, podobnie jak RomanK, ma pan niewyparzona gebe i niektorymi swoimi wypowiedziami moze, zamiast dobra, niechcaco spowodowac wiele zla. Prosze to sobie dobrze przemyslec. Serdecznnie pozdrawiam i duzo zdrowia w Nowym Roku zycze.

 57. wet3 said

  @ Przeclaw (48)
  W pelni podzielam panska wypowiedz. W swojej opinii polegam na dzialalnosci Stefana Kard. Wyszynskiego oraz
  s.p. Abpa I. Tokarczuka. Oni chyba byli o wiele madrzejsi od nas. Pozdrawiam.

 58. JO said

  ad.56. Wiem, wiem to rowniez od Pana Gajowego. Zawsze jestem wdzieczny za upominanie mnie, bo prosze wierzyc, ze bez tego ja bym tu dal taki popis, ze ze wstydu przestalbym tu sie pojawiac.
  Nie umiem pochamowac, bez Panow pomocy, swych reakcji. Nie mam takiej cierpliwosci i umiejenosci wypowiedzi. Dziekuje za pomoc, gdyz wielokrotnie tlumaczycie Panowie czemu jest ten wrzask z mojej strony…poki sie nie uspokoje….
  Panowie Macie racje. I dobrze , ze jestescie, bo dzieki waszym slowom zachowany jest balans, chomeostaza w wypowiedziach.
  I ja pozdrawiam i zyczenia odwzajemniam..

 59. wet3 said

  @ JO
  Pisze pan, ze S.Kard. Wyszynski wprowadzil „reforme” w 1977. Otoz pojechalem do kraju na pogrzeb mojej Matki w kwietniu 1982r. Oczywiscie bylem w tym czasie na pogrzebowej Mszy sw. mojej mamy oraz w innych kosciolach. Wszedzie odprawiano Msze sw. przy oltarzu glownym, a „stolika” nigdzie nie widzialem. Czyzbym mial zawidy???

 60. JO said

  ad.59. Chyba Pan mial. W 1977 roku mialem Komunie Swieta , gdzie Pamietam Ksiedza Odprawiajacego Msze Swieta Dupa do Oltarza. W Kolejnych Latach Msze byly jak opisalem a potem Budowalem Nowy Kosciol gdzie oczywiscie byl stol rowniez a za stolem tabenkulum, do ktorego ksiadz zawsze musial stawac plecami…

  Nie rozumialem co si e dzieje. Nikt nie tlumaczyl dlaczego a efekt byl taki , ze ludzie tracili wiare lub tak jak ja jej nie poglebiali, tracac ja..

  Musial Pan widziec Ksiedza, ktory nie poslucha sie przelozonym i walnal do kosza wytyczne….Szkoda, ze takich w Polsce jest niewielu.

 61. wet3 said

  @ JO
  Nie wiem jak na to panu odpowiedziec. Byc moze, roznie postepowano w diecezjach. Wowczas (1982 rok, moja parafia byla w diecezji gnieznienskiej. Dzis jest w diecezji torunskiej.

 62. Rysio said

  „……..Rysio dał się nabrać na stary chwyt G*** Wyborczego: kompromitacja przez pochwały. – admin………”

  To dlaczego G ó w n o W. nie chwali arcybiskupa Wielgusa?

  🙂

  Bo jeszcze żyje – admin

 63. Rysio said

  Byłem na kilku kazaniach Biskupa Tokarczuka w czasie Stanu Wojennego – gadał do niewolników i Polaków miał za niewolników.

  Wyobraźcie sobie, że nigdy ani słowem się nie zająknął, że każdy wolny człowiek powinien mieć w chałupie kałacha, albo jeszcze lepjej dwa.

  😦

 64. wet3 said

  @ Rysio
  Bo Abp Wielgus sam jest sobie winien. Od npoczatku prawde powinien mowic.

 65. Rysio said

  Tokarczuk zawsze mówił prawdę, o widzisz jak mi kaktus na dłoni rośnie?

 66. wet3 said

  @ Rysio
  Nie obraz sie, czlowieku, ale, pitolicie, Hipolicie!

 67. Rysio said

  Wet3 – ja wtedy byłem młody i głupi – ale biskup Tokarczuk nie mógł nie wiedzieć kim i czym był parchaty KOR.

  PS A jeżeli nie wiedział – tzn, że był taki sam głupi jak i szczeniak Rysio.

 68. Rysio said

  re 62. „….Bo jeszcze żyje – admin…….”

  To dlaczego GW nie chwali Leppera czy Ratajczyka?

  Bo nie mają w tym żaden interes – admin

 69. eustachy said

  JO ! Nie wiem jak cie okreslic ! Bydlak ? nie ! Zdegenerowana chodzaca ludzka gangrena i odrazajacy smiec ! WYNOS SIE ODRAZAJCA KANALIO STAD ! TYLKO KANALIA MOZE TAK SIE ZACHOWYWAC, TY LUDZKI SMIECIU !

 70. wet3 said

  @ Marucha, re 10 (32)
  Niech pan dalej popiera lub poleca obrzucanie inwwektywami… Nie wroze panu nic dobrego. Tu wykazuje pan stronniczosc i brak kultury! – Co moze pana bardzo silnie kopnac pana w zadek. Chyba sa inne metody wymieniania opinii…
  Wiadomo, ze obrzucanie lajnem oraz inwektywami zwykle rodzi skutek przeciwny od zmierzonego!!! Niech sie pan nie zdziwi, gdy takj sie zdarzy. Slepe popieranie tej beznadziejnie antyludzkiej formy moze na panu zemscic sie niesamowicie.

 71. wet3 said

  @ 70
  Zapomnialem dodac, ze zadne wyzwisko (chociaz czasami uzywam ich w stosunku do plugawej mordy RonanaK – dlatego tylko, ze on ZAWSZE ich uzywa!!!) nie jest godziwe. Pan, jako prawdziwy katolik, powinien to w mig zrozumiec i nie pisac glupot, ktore napisal w wypowiedzi nr 32 (10). – To, co pan zrobil jest porazajace!

 72. Że co Wet-uncio mówi?
  Porażenia mózgowego Wetuncio doznał,
  bo ktoś użył bogactwa języka polskiego adekwatnie do okoliczności?
  Wara wam Wetuncie i papierzaki JO od śp. ks. abp Ignacego Tokarczuka!!!
  Zrozumiano podłe kreatury! Wara!!!

 73. Marucha said

  Re 70, 71:
  Nie popieram inwektyw.
  Ja je niekiedy toleruję, gdy poziom głupoty lub zła w czyichś poglądach czyni kulturalną dyskusję bezcelową, lub wręcz patetyczną i śmieszną.
  A czasami sam miałbym chęć ich użyć.

 74. Marucha said

  Re 72:
  Chwileczkę!
  Wet3 nie napisał ani jednego złego słowa o śp. abp-ie. Tokarczuku.
  Miał tylko Romanowi K za złe słownictwo.

 75. JO said

  Ad 72. Panie Jozefie. Witam Pana i Szczesliwego Roku Zycze. Jednak Pan sie przeprosil z tym Portalem i przypelzl do Nas znowu?
  Powiem szczerze , ze brakowalo mi tu Pana, bo mimo Pana „Debilizmu” spowodowanego Brakiem Wiary a jednynie posiadanie jej strzepek, Pan cos Wnosil tu na forum.

  Osobiscie podejrzewam , ze jest Pan Konfidentem, ale coz, Ta strona calkowicie Odsloni Pana Twarz Prawa lub Morde pokarze . Zobaczymy.

 76. JO said

  Swoja Droga, popatrzcie ludzie jak powiedzmy to Prawych Ksiezy a nawet Biskupow z powodu ich Slepego Posluszenstwa terez Modernisci pochlaniaja i sie Fimuja, Uwiarygadniaja.

  Michnik na stronach pierwszych swego Gowna Gazetowego Wychwala jak to Prawy Biskup do Konca siedzial w Judeokosciele z mysla oczywiscie przekazywana, ze judeokosciol jest do siedzenia , Tkwienia w nim DOBRY, bo skoro Taki Tokarczuk w nim siedzial i ma TAK PIEKNY W NIM ZYCIORYS to i wy Glupi Polacy mozecie siedziec, musicie siedziec a wszyscy co glosza by Sodome i Gomore opuscic Judeokatolicka sa …o tu inwektyw nieskonczonosc.

  Nawet Jozek sie przeprosil i wlepil tu swoje trzy grosze krzuczac:
  „Wara wam Wetuncie i papierzaki JO od śp. ks. abp Ignacego Tokarczuka!!!
  Zrozumiano podłe kreatury! Wara!!!”

  Ano „Waray” nie bedzie. Za to bedzie jak pisalem PELNE POTEPIENIE dla nawet prawego czlowieka ale Upadlego Biskupa, ktory swa postawa zmieszania sie Z Gownem dopuscil do Utraty wiary kilku swych owieczek…a moze …tysiecy…

 77. wet3 said

  @ J.Bizon
  Kurdupel pieniacy sie dal glos. Spierdalaj, idz wloczyc sie po sadach, dlatego ze ktos kurduplem ciebie nazwal. Nigdy nie zapomne glupoty jaka wykazales w stosunku do „Kapsla” icdioto skonczony.

 78. abp Lefebvre Tokarczuk Jan Paweł II i list said

  Podczas lektury książki arcybiskupa Lefebvre’a „Kościół przesiąknięty modernizmem” znalazłem fragmenty , które w szczególny sposób mnie zaintrygowały ponieważ dotyczyły Polski. W roku 1977 Lefebvre otrzymał list od biskupa Ignacego Tokarczuka . W liście tym biskup przemyski dawał wyraz poparcia działalności obrońców Tradycji w Kościele na czele , których stał francuski hierarcha. Pisał między innymi „(…) nie jestem sam. Wśród nas jest wielu biskupów podziwiających Waszą Ekscelencję , podziwiających seminarium i formację dawaną waszym księżom oraz Tradycję , która Wasza Ekscelencja utrzymuje w Kościele , ponieważ jeśli chodzi o nas w Polsce, to jesteśmy zmuszani do przyjęcia nowej liturgii , która powoduje ,że nasi wierni trącą wiarę.” Lefebvre był wzruszony listem z Przemyśla w właściwie z Austrii bo nadany był w tym kraju. Udał się z nim w jakiś czas później do papieża Jana Pawła II ponieważ mieli rozmawiać o wprowadzaniu reform soborowych w Polsce. Papież zapewniał biskupa ,że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku . Wtedy Lefebvre wyjął list od bp. Tokarczuka , który miał być jego koronnym argumentem w rozmowie z Ojcem Świętym. Jan Paweł II z uwagą przeczytał pismo. Zapytał :” Czy ksiądz otrzymał ten list ot tak? „

  -„Zgadza się , przyniosłem jego kserokopię „(L)

  -„Och ,z pewnością jest to falsyfikat (…) Ekscelencjo , komuniści są niesłychanie zręczni i usiłują stworzyć podziały wśród biskupów „(P)

  Z dalszego wywodu abp. Lefebvre’a wynika ,że nie dał on wiary wyjaśnieniom papieża . Zastrzegł jednak ,że gdy napisał odpowiedź nie otrzymał więcej żadnej wiadomości z Polski. Jak się okazuje pismo dotarło jednak do adresata. Biskup Tokarczuk w wywiadzie -książce „ W starciu z totalitaryzmem „

  Pisze: „Otrzymałem list od Arcybiskupa Lefebvre’a z podziękowaniami za wyrazy solidarności , jakie do niego skierowałem. Dzięki temu podziękowaniu w ogóle dowiedziałem się ,że i takie fałszerstwo (SB-2013) popełnili. Żadnego listu do Arcybiskupa Lefebvre’a oczywiście nie pisałem . No , ale tak chcieli mącić , mieszać.”

  http://www.fronda.pl/blogi/2013/jak-do-arcybiskupa-lefebvrea-diabel-list-napisal,34371.html

  http://www.piusx.org.pl/kryzys/Kosciol_przesiakniety_modernizmem/1

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: