Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Boydar o Powstaje Fundacja Rodzina…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Boydar o Jak piórko na wietrze…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Marek o Powstaje Fundacja Rodzina…
  revers o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  ot co o Obrzezaniec
  Emilian58 o Judejczykowie i Putin
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Mietek o McGregor: Moskwa się nie …
  minka o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  Marucha o Obrzezaniec
  ot co o Obrzezaniec
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wargi Łosia a wargi Wałęsy czyli sarmacka mowa nienawiści

Posted by Marucha w dniu 2012-12-31 (Poniedziałek)

U nas, gdy szło o honor króla i królestwa, bywało, że ludzie dawali gardła. Lecz zasadniczo, w polemice i żarcie (a zwłaszcza przy żarciu) granice wolności okazywały się szersze, niźli gdzie indziej.

Hieronim Radziejowski

Wargi Wałęsy

W roku 1989, zaraz po niesławnej pamięci Okrągłym Stole, hiszpański dziennikarz zagadnął Wałęsę, „czy Polska pójdzie teraz hiszpańską drogą?” A Wałęsa jak to Wałęsa: „między Polską a Hiszpanią nie ma właściwie żadnej różnicy, tylko że wasz generał umarł, a nasz jeszcze żyje”.

„Nasz jeszcze żyje”. Tak, prawdziwe to, od świadka usłyszane. Trzeba zapytać prawników, czy po wprowadzeniu ustawy o „mowie nienawiści” pan Wałęsa mógłby zostać oskarżony i skazany (przez wzgląd na tę wypowiedź) o zamiary generałobójcze? Ale teraz…

…wargi łosia…

…buch na stół raz! Smaczne, acz kojarzone dość obscenicznie, niczym cynaderka. Przy tym stole Polacy i Francuzi, a wszystko w latach dwudziestych XVII wieku, podczas dyplomatycznych rokowań. I oto mlaszczący Sarmaci – notuje Francuz Karol Ogier – rozciągając własnymi zębami łosiowe wargi –

…wysypali … nieskończoną moc wcale grzecznych dykteryjek o zwisających wargach członków domu austriackiego [Habsburgów]. Nie do wiary jest swoboda szlachty polskiej, z jaką mówią najswobodniej o cesarzach i królach, a nawet o swoim własnym królu.

A pamiętajmy, że właśnie z „domu austriackiego” pochodziły matka i macocha ówczesnego polskiego monarchy. W innych królestwach Europy po takiej uczcie żartujący ministrowie otrzymaliby dymisję i koniec pieśni. Przecie to tak, jakby dziś rozprawiać w międzynarodowym gremium z ramienia Putina o łysinie Putina albo z ramienia Merkel o wolich oczach Merkel. Ale u nas nie było w zwyczaju, aby nawet i sam król (tu relacja nuncjusza papieskiego) „urażał się o niewinne żarty, które z innymi królami albo nie są wolne, albo się kończą na rozbiciu niejednej ważnej sprawy o nieostrożnie wymówione słówko”.

Zaraźliwość „mowy nienawiści”

Staropolskie przyzwolenie dla mowy nienawiści okazywało się aż nazbyt zaraźliwe. Nuncjusz Malaspina przeżywszy czas jakiś w Rzeczypospolitej tak przywykł do sarmackiej bezpośredniości, że powróciwszy na łono Stolicy Apostolskiej zaczął mieć kłopoty – bo nie przypomniał sobie w porę, iż tak w Italii nie wypada. Podobnie sparzył się zdrajca Hieronim Radziejowski, który, porzuciwszy Jana Kazimierza na rzecz Karola Gustawa (czyli najeźdźcy) nie pojął, iż w otoczeniu tegoż Karola nie wolno krytykować zdań i czynów Karola. A że czynił to notorycznie, rychło trafił do paki z zarzutem: „zdrajca” (i dobrze mu tak).

Clou

Powiecie Szanowni Państwo – to jakieś dykteryjki, a nie prawdziwa „mowa nienawiści”. O, nie. Mówimy o wypowiedziach, które kiedyś traktowano by jak przestępstwo, ale… nie w Rzeczypospolitej. U nas, owszem: gdy szło o honor króla i królestwa, bywało, że ludzie dawali gardła. Lecz zasadniczo, w polemice i żarcie (a zwłaszcza przy żarciu) granice wolności okazywały się szersze, niźli gdzie indziej.

No i komu to teraz przeszkadza?

Jacek Kowalski
http://www.pch24.pl

Komentarze 3 do “Wargi Łosia a wargi Wałęsy czyli sarmacka mowa nienawiści”

 1. Zbigniew Козил said

  Czy ktokolwiek u Władzi pojmuje tak dyskretne pisanie? Czy ono im w czymkolwiek potrzebne?

 2. Psiemislavius said

  Ahahahaha Pan Kowalski jest świetny nie tylko w wykonywaniu pieśni, ale także w pisaniu artykułów. Niech żyje polska szlachta!

 3. RomanK said

  No wlasnie ..swietne..i podpisal sie….a glupim radosc :-))))))) oj co za radosc:-))))))

  Walka elit o Polske!
  Elita- słowo i pojęcie znane i używane codziennie, szastamy pojęciem elita, elity… Ale czym naprawdę są elity i jak zostaje się ich czescią?
  Platon pisał o elitach, budował modele elitarnych struktur społecznych, wielu po nim posługiwalo się pojęciem elit i używało w swych pracach. Tak na serio zajął się tym zagadnieniem niespełna sto lat temu Vilfredo Pareto. Zajmowali się tym pisarze katoliccy zarowno Chesterton, jak i Belloc, Burke, jak i ojciec Pesh. Poświecili temu jednak najwięcej czasu esoterycy – teozofowie i masoni. Oni- zaraz po Żydach zwrócili uwage, że praktycznie historia świata wpływa na życie mas, ale tak naprawdę zależy od niewielkich grup zwanych elitami. To od nich zależy los wielkich grup społecznych, zarówno etnicznych, religijnych, kast i narodów.
  Pomijanie znaczenia tego zagadnienia, czy niewłasciwe jego rozumienie powoduje niepowetowane szkody dla całych dużych grup społecznych, w tym narodów. Poświećmy temu minimum uwagi i spróbujmy ten problem naświetlić na tyle, na ile pozwala nam krótka forma esseju ,żeby pojąć- jaki to ma wpływ na nasze życie. Zajmiemy sie tylko tzw elitą narodową, pomijając inne elity – w szczegolności te, które są dla narodowych zaciekłym wrogiem , próbujace odgrywać ich role- są tu międzynarodowe elity organizacji globalistycznych, korporacyjnych i bankowo finansowych, religijnych i tzw elit zakonspirowanych.
  Każdy naród wydaje z siebie elite , sa to ludzie- którzy takimi sie rodzą. Nie można nauczyć się bycia elitą narodu, nie można zostać wytrenowanym, owszem można zostać trenowanym i kształconym do udawania elity..bycia imposterem- ale nigdy do roli prawdziwego członka narodowej elity.
  Takim przychodzi się na świat!~
  Dlatego też o tym, ile i jaką jest ta elita narodowa decyduje praktycznie tylko jeden czynnik, wielkość przyrostu naturalnego danej wielkiej grupy społecznej. Przyjmuje się mniej więcej procentowy skład elity danej społeczności nie jest nigdy większy niz 1% do maximum 3%….
  Jeśli elity sa mniejsze niz 1% takie grupy społeczne cechuje stagnacja i procesy zachowawcze, brak progresu, a nawet w wielu okolicznościach procesy regresyjne. Dzieje się tak dlatego ,że ta grupa elitarna jest za mała- żeby stać się rozrusznikiem- czy transmisją zdolna do ruszenia masy społecznej w nowym kierunku, przyśpieszać działania i zbiorowy wysiłek. Jeśli ta grupa jest wieksza ,natychmiast następuje wyrażne ożywienie całej masy społecznej i nastepują szybkie procesy progresywne.
  Pozbawiona wpływu właściwej, własnej elity, masa społeczna zachowuje się prezerwująco i konserwatywnie. Zachowawczo, skupia się na przetrwaniu i na zabezpieczeniu i pielegnowaniu tego co stanowi jej spuściznę, kulturowo- cywilizacyjną odrębność, jej własną identyfikacje i paradygmat cywiizacyjny. Takie zachowania cechują duże grupy społeczne poddane zewnętrznemu zagrożeniu, czy to ze strony elit obcych, elit imposterów, czy poprostu elit stanowiących elitę okupacyjną narodu. Zachowania takie obserwowaliśmy za czasow zaborów, wcześniej zachowania elit chłopskich poddanych Arendzie i Propinacji- kiedy panował tzw Sarmatyzm. Zachowania takie obserwowaliśmy podczas każdej okupacji zrówno hitlerowskiej, jak i niepełnej suwerenności PRL, takie zachowania są zauważalne tak samo dzis i to w coraz szerszym zakresie!
  Obserwacje skupisk emigracyjnych polskich pozwala na analizę i poznanie, jakie są główne elementy stanowiące o paradygmacie cywilizacyjno- kulturowym narodu polskiego. Grupy te poddane amerykanizacji przez kilka pokoleń zachowują swoją własną identyfikację, słabnącą z każdym pokoleniem, ale zachowywanym niejednokrotnie aż do siódmego pokolenia, mimo przemieszania z innymi nacjami i poddani wpywom wzorców cywilizacyjnych innych nacji.
  Występuje tu też bardzo ciekawe zjawisko. Że wzorce paradygmatu cywilizacyjnego Polaków sa silniejsze niż innych nacji rodzin mieszanych i są zachowywane o kilka pokoleń dłuzej niż inne. Jest to przyznam uczciwie phenomen.
  Mimo utraty tak ważnego elementu- jakim jest język mówiony, najsilniejszym elementem, ktory trwa i identyfikuje ludzi polskiego pochodzenia jest wiara- credo katolickie wraz z całą otoczka rytualno obyczajową. Ze wszystkim co wypełnia sferę codziennosci rodziny.Pacierz, który sie mowi, ale nie rozumie, pieśni, ktore sie śpiewa bez rozumienia treści, kuchnia , jadlospis i rytuał przyrządzania jedzenia, i obyczaj i obrzęd rodzinny.
  Nie udało mi się nigdy spotkać zadnej polskiej rodziny innego wyznania niż katolickie, utrzymujacej tradycje polską dłużej – niz dwa pokolenia. Natomiast wiele rodzin innopleminnych- słowiańskich zupełnie tak samo reagujacych, jak Polacy- w tym Morawców i Czechów osiadłych od pokoleń w Texasie.
  Tak działa zachowanie prezerwujące, działa przez pokolenia. Działa mimo utraty elit własnych w zupełności i odradza się szybko na wskutek działan ożywiających , natychmiast kiedy pojawia sie taka okazja w postaci młodych ludzi stymulujących zachowanei grupy, która reaguje z radościa , energicznie i w pełnym zaufaniu do swojej budzącej ich elity.
  Członkiem elity musi sie urodzic! Cechą konieczną- bez jakiej nie można być członkiem elity jest altruizm i gleboko uświadamiana wewnętrzna potrzeba i poczucie obowiązku służby dla dobra swojej grupy! Świadoma i dobrowolna!
  Zdawano sobie z tego sprawę od pokoleń, ze selekcję takich zachowań mozna prowadzić od bardzo młodego wieku. Praktycznie od najmlodszych lat! Obserwując dzieci od 2 do 5 lat bawiące sie w grupie zauważyc można stałe i powtarzające się zjawisko naturalnego wyłaniania się osobnikow o zakładanych cechach. W grupie obserwujemy rożne zachowania dzieci, jedne bawią sie same, inne razem, inne odbierają zabawki innym, co raz to inna i innemu dziecku wykazując cechy egoistyczne i agresję..ale obserwujemy też dzieci- które mimo swojej zabawy od czasu do czasu reagują i zaczynają kontrolować zachowanie innych. Zachodzi to zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców…te dzieci ingerują, kiedy zaczyna sie coś dziać, najczęściej stają w obronie maluchów, którym inne odbierają zabawkę, natychmiast takim oddają zabraną zabawkę strofując zaborcę, biorą w obrone krzywdzone i same przywracją sprawiedliwość. Organizują zabawę dzieciom ,które same nie bardzo umieją się zająć sobą, pomagają czyscic nosek, sprzatać, czy jeść. Robią to jakoby mimochodem w trakcie swojej zabawy i zupełnie bez żadnej zewnętrznej motywacji.
  Wokół tych dzieci natychmiast gromadzą sie maluchy ,które wiedzą, że mogą liczyć na tychże pomoc, dlatego bawią się zawsze w ich pobliżu, czując się bezpiecznie i z pełnym zaufaniem poddają się poleceniom swojego naturalnego lidera. Okazują mu swoje względy, oddanie i owszem donosza co się wokoł dzieje, powierzając wszelkie tajemnice i własne odkrycia. Są to zachowania zupełnie naturalne i procesy zupełnie nauralne.
  Normalne systemy edukacyjne począwszy od przedszkoli mają za zadanie wyłapywac takie odkrywające sie jednostki naturalnych liderów i otaczać ich szczególna troską i opieką w procesie tzw selekcji pozytywnej. Tylko w takim procesie grupa społeczna moze liczyć na wychowanie prawidłowe swojej własnej elity ,której z pełnym zaufaniem przekaże wszystko, czyli swój własny los i swoją przyszłość!
  Na tym systemie selekcji bazowała wielka politea Słowian, przejęto to przez chrzescjijanstwo pomagając szlifowac charaktery w przyklasztornych szkółkach, czy później w katedralnych i na unwersytetach. Dopuki istniał przepływ miedzyklasowy i mozliwosc społecznego awansu i istniała duża społeczność wolnych kmieci, którzy zasilali zarowno klasy duchownych ,jak i poprzez służbe wojskowa zdobywali nobilitacje, system ten działał prawidlowo i wywierał pozytywny wpływ na życie polityczne i społeczne narodu polskiego.
  Pierwszym wstrząsem było zablokowanie wolnego przepływu poprzez przyjęcie ustaw wprowadzajcych dziedziczność urzędow i wprowadzających urządzenia rozwiązań prawnych, zamykające poszczególne klasy przed dopływem świeżej krwi .
  Wprowadzenie pojęcia i zinstytucjonalizowanie Sarmacji- polegającej na próbie stworzenia narodu szlacheckiego złożonego z wielo etnicznych grup szlachty rozległej Rzeczypospolitej, przyjmując koncepcję opartą na micie wspólnego pochodzenia szlachty od Sarmatów.
  Czyli- jako takiej nie mającej żadnych wspólnych korzeni z reszta społeczenstwa- czyli Chłopami i Mieszczanami…Wprowadzono też -jako odrębny stan mniejszość żydowską, której nadano wiele przywilejów, których posiadanie stanowiło- że była to jedna z najbardziej- zaraz obok szlachty- uprzywilejowanych i wolnych kast w Europie. Co ciekawe- zupełnie odmienna i kulturowo, i religijnie i językowo od miejscowej ludności. Zależna całkowicie od ich sponsora i gwaranta jej przywilejów, czyli od szlachty- stała sie jej powiernikiem i najwierniejszym sługa. Przynajmiej na pewien czas.
  Kasta żydowska tez miała swoją elite i to znacznie starszą i o wiele lepiej i bardziej przebiegłą i madrze zorganizowaną, bazującą na Kahale, na całym systemie kahałów. Praktycznie nikt, nigdy nie zajmował się organizacją i funkcjonowaniem Kahałów w Polsce, które uważano za organizacje religijne, pełniące pewne funkcje społeczne i sądownicze regulujące życie Żydów. Po wprowadzeniu w latach 1565-68 Arendy, kahały wykorzystały swoją organizację do przejęcia prawie całkowicie całej Polskiej Ekonomii we własne ręce, czyli pełna władzę ekonomiczną, jedyną realna władzę w państwie przejeła elita nie polska- ale żydowska! Praktycznie- pełnie realnej władzy przejął Żydowski Kahał…nieprzenikniony, posługujący się językiem hebrajskim, pełnym rabinów poddanych żelaznej dyscyplinie kahałów i bezwzglednie im posłusznych. Kahały przejęły role organizatorów i bankierów, żródeł inteligencji i wywiadu. One organizowały fundusze na Arendę i ustanawiały Arendarzy, sprzedawały w procederze hazan wielkie majątki i ich właścicieli, którzy nawet nie mieli pojęcia, że powoli zamieniają sie w..towar. Na skutki nie trzeba było długo czekać…wtedy powstałe przysłowie oddaje najlepiej skutki przejęcia przez obce elity ekonomii Kraju:
  _ Jest ci Rzeczpospolita Niebem dla Szlachty, Rajem dla Żydów, Czyścem dla Mieszczan i Piekłem dla Chłopów!
  Niebagatelna role odegrała w tym tzw Reformacja, która przewaliła sie przez Rzeczpospolitą- jak potężny huragan przewracając do góry nogami istniejący od trzech stuleci porządek.
  Harmonijne współżycie dwóch płuc Kosciola w Rzeczpospolitej zostalo naruszone przez niebywale aktywna działalność heretycka zwolennikow reform Koscioła, z których najważniejszą- jak się okazało- był cnotliwy podział jego majątku.
  Ludzie, którzy widzieli jakim to jest zagrożeniem dla bytu Rzeczypospolitej doprowadzili w końcu do tego co nazywamy do dziś Konfederacją Warszawską… która dawala równouprawnienie szlachcie heretyckiej, ale jak pokazała historia była ona tylko dobrym złego początkiem. Był to koniec Polski Piastów i Jagiellonów, Polski wieloplemiennej wspólnoty Słowian, rządzonych i prowadzonych przez ich najlepszych synów. Synów tej Krwi i tej Ziemi!
  Od tego momentu Polska- Rzeczpospolita stała sie przytułkiem wszelkiej maści heretyków, wolnomyślicieli, obcych i bez ceregieli wpychających nos w polskie sprawy, za przyzwoleniem i czasami z pomocą tolerancyjnych do bólu Polakow! Konskwentnie spychanych w cień, margines w niebyt!
  Kahały zareagowały natychmiast powołując do życia istytucje haniebna! Pierwsze organizacyjnie instytucje shtadlanow, czyli- jak ich dzisiaj nazywamy- lobbystów, których jedynym zadaniem jest, poprzez przekupstwo osiąganie celów tylko korzystnych dla własnej społeczności. Elita polityczna i społeczna Rzeczpospolitej stała sie sterowanym tetrzykiem kukiełek!
  Nie mineło 100 lat i Wielka Rzeczypospolita zaczęła sie sypać, jak każde wielkie państwo zaczęło sie sypać od rubieży..Na Ukrainie wybuchło Wielkie Powstanie Kozaków, które podniosło hasło Riezat Lachiw, Jezuitiw i Zydiw,,i dokładnie realizowało swój plan!
  Warto wspomnieć, że za Lachiw uznawano tylko i wyłącznie szlachte… Należy tu wspomnieć, że po wprowadzeniu Arendy, Arendarze Żydzi podnieśli cieżary nałożone na chłopów ukrainnych sześciokrotnie i w ciągu zaledwie paru lat, poprzez sytem lichwy i wiązanej sprzedaży, poprzez karczmy, włącznie z procederem obowiązku picia gorzałki pędzonej przez Arendarzy doprowadzili wieś do takiej nędzy, że kiedy chciano odprawić nabożeństwo musiano płacić Żydowi kluczowe, po zapłaceniu -którego dawal klucz do cerkwi…na czas nabożeństwa. Gdyż i ta byla zastawem dłużnym w posiadaniu Arendarza!

  Potop i następujacy po nim pomór na wskutek epidemii cholery dokonał dzieła zniszczenia, zmasakrowane ziemie, wyniszczeni chłopi /wymarło prawie 2/3 populacji Polski/ poddani niemilosiernemu wyzyskowi Kahałów pełniących role wyżymaczki do wyciskania wszystkich soków z Chłopa i lokowania należnych zysków poza granicami Polski.,,,zwłaszcza w Prusach!
  Swoją elitę żydzi wychowywali w systemie własnych szkół rabinackich, trudno mówić o poziomie tych szkół , ale praktycznie nauki płynące z takiego wykształcenia wystarczyły, żeby utrzymać ich uprzywilejowaną pozycje w Rzeczypospolitej.
  Próby odbudowy upadłego panństwa, jak i jego ekonomii poprzez reformy szkolnictwa dokonanych zarowno przez Pijarów, jak i Jezuitów- okazało się- były już mało wystarczajaące, na ziemiach Polski pojawił sie Jakób Frank Dobrudzki i wśród Zydów nastapiło wiekie poruszenie.
  Przyjęcie Chrztu przez Jakóba Franka i jego wiernych i przyjęcie ich ( ponad 24 tys rodzin) do herbów poprzez wiele świetnych polskich rodów było przysłowiowym gwożdziem do trumny polskich elit!
  Ludzie z kregów frankistowskich od tego momentu przejęli inicjatywe i zaczęli nadawać ton polskim elitom. Brali oni czynny udział w przygotowywaniu wielu powstań, w których najczęsciej padała pokotem najlepsza młodzież polskiej szlachty. Najlepiej oddają stan ówczesnego świata elit polskich sprawozdania Polaków biorących udział w zebraniach przed Powstaniem Styczniowym…pisząc, że….. brało w nich udział zatrzęsienie adwokatów bez licencji, oficerów bez patentów, lekarzy bez praktyki, wszyscy ogromnie pryncypialni i radykalni , dyszący żądza zemsty i krwi …. i wszyscy bez wyjątku przechrzty- Frankiści…
  Zabory przyniosły wielką ulgę chłopom. Zmiany prawne i oddanie chłopów pod opiekę prawa, najprawdopodobniej uratowało polskie chłopstwo przed biologiczna zagłada. Jego stan nie był żadną konkurencją dla nowej polskiej szlachty i ich pobratymców starozakonnych. Zaborcy ograniczyli władze kahałów i to znacznie, ale nowe prądy oświeceniowe otwierały zupełnie nowe możliwości zwłaszcza po otwarciu dla Żydów szkół w Prusach i Austrii.
  Stan włościan polskich byl opłakany, czytanie raportów wysyłanych do dworów w czasie pierwszych prób przeprowadzania poboru rekruta do zaborczych armii budzi grozę. Urzędnicy zaborczy raportują o masowym zidioceniu i skretynieniu całych wiosek. O szalejącej jaskrze i kurzej ślepocie, o deformacjach anatomicznych ,które- jak stwierdzali lekarze- sa wynikiem zarówno diety pozbawionej proteiny, ale w szczególnośći wymuszonego pijaństwa, jak i warunków mieszkaniowych i higienicznych urągajacycm istotom ludzkim.

  Okres rozbiorów pomimo dużych dolegliwości, szczególnie odczuwanych przez dotychczasowe kasty beneficjantów systemu polskiego, przyniósł kastom upośledzonym cześciową ulgę.
  Zaborcze państwa po raz pierwszy od dwóch objęły opieką prawa przedewszystkim chłopstwo i mieszczan.
  Roman Kafel
  Wrzesien 2010

  Post Scriptum….
  Kiedy Polska i Polacy odzyskaja suwerenność????
  … wtedy i tylko wtedy…kiedy Polacy dorobią się tzn kiedy (odrosna im) własne elity!
  Polacy zostali poddani eliminacji polskich elit na przestrzeni 400 lat.
  Pierwszą probą było wprowadzenie pojęcia Sarmatyzmu…czyli w praktyce oddzielenie elity ( szlachty) od narodu..chłopstwa i mieszczanstwa..i dopuszczenie..(sic!).jako w jedynym miejscu w Europie..jako niezależnej ,wolnej i obłożonej wi9eloma przywilejami kasty żydowskiej…
  Kasta ta zorganizowana w religijną dintojre kryminalno ekonomiczna przejeła kontrole nad ekonomią kraju legalnie i prawnie poprzez instytucję Arendy, ktora oddała w ich ręce najbardziej intratne przedsięwzięcia ekonomiczne i export tzn. handel koniami i bydłem, handel zbożem i zmonopolizowanym przetwórstwem jego nadwyżek -czyli Propinacje.
  To pozwoliło na wyeliminownie szlachty- jako kasty rządzacej i odpowiedzianej, jako gospodarza i właściciela …i w sumie zaledwie w ciągu 5 pokolen doprowadziło do całkowitego upadku, marginalizacji i w sumie do rozbiorów Polski…największego mocarstwa Europy -Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
  Kahaly z tzw Waad’em Lubelskim..stworzyły niezmiernie silną dintojrę zamieniając instytucje Arendy w doskonale prosperujący aparat finansowej explpatacji kasty chłopskiej na rachunek i odpowiedzialność szlachty..doprowadząjc do prawie biologicznego jej unicestwienia…
  W procesie przetrenowano nowe i niezwykle sprytne rozwiązania lichwiarsko finansowe i bankowe wraz z całą plejadą nowych stanowisk i funkcji włącznie z zawodowymi łapowkarzami – sztadlanami…donosicielami i informatorami, zamieniając ten proceder w doskonale prosperujące przedsięwzięcie. handlu informacją i szpiegostwem na zlecenia.
  Tajna i doskonale smarowana sieć tajnego Kahału działała całkowicie swobodnie, ze wgledu na całkowita hermetyczność i tajność.
  Już wtedy pojawiające się próby denuncjacji kończyły się dla zdrajców kahałow tragicznie…gdyż mając wyłączność jurysdykcji Kahaly trzymały całe społeczności żydowskie w strachu i absolutnym posłuszenstwie elicie Kahanej.
  Zmiany wewnątrz społeczności żydowskiej w tym herezje- jak Frankizm tzn Shabataizm poprawnie antynomianizm..spowodował przemianę dintrojry Kahalnej religijnej – w jeszcze wieksz…ą dintojrę Krytminalno Finansową, a ta dokonała wolty podczas Haskakah i zmiany na Dintojrę Finansowo Polityczna produkując zjawisko Socjalizmu i Komunizmu z cała filozoficzną i ekonomiczną bazą ideologiczno-intelektualną..nowych wykształconych elit zezwalając im na assymilacje dla kariery…i .używając masy żydowskie tradycyjnie wierzące i religijne, jako barwy maskujace, liść figowy i od czasu do czasu- jako kozła ofiarnego..
  Konsekwentnie zamieniając się w Globalistyczną Dintoijrę Finansową i Polityczno-Kryminalną ewoluujac w tzw Nomenklature Partyjną, która stała się jego nowa elita….a jej doskonałym narzedziem tzw. Demokratyczny Centralizm Partyjny. Po stworzeniu PRL- czyli Judeopolonii w jej czystej postaci…nomenklatura usiłuje udawać i zastąpić elity narodowe..które poddawane sa bezlitosnej eliminacji z fizyczną likwidacja co bardziej skutecznych jej przedstawicieli.
  Stan wojenny był akcja, która w radykalny sposób przeszkodziła przejęciu odpowiedzialności za Polskę przez elity etnicznie polskie i narodowe, Od tego czasu…zmieniono trochę taktyke , znowu bazując na doświadczeniach w Polsce…
  Nomenklatura bardzo usilnie stara się odgrywać elity narodowe ( konwersje, zmiana nazwisk , wżenianie sie w polskie rodziny, ostentacyjny katolicyzm, kariery kościelne etc etc..włącznie ze skrajnym nacjonalizmem i antysemityzmem:-)))….. co prawda działa to skutecznie.., ale i z coraz wieksza trudnościa. Kolejne garnitury quasi Polaków ujawniają si.e i zostają skompromitowane. To powoduje strach o nomenklature- czyli ……..Sarmato-Srul czuje się zagrożony.
  Zatem należy wg starej uznanej metody i sprawdzonej w praktyce….znowu podmienić kolejny garnitur. Teraz juz szszywaj.ac go z mamzerów , mehesów, a nawet shabes goji…którzy udając Polaków uwiarygadniają sie- gdzie się tylko da i odgrywajcąc…. wściekłych antysemitow, skrajnych rusofobow, utra katolikow, tradycjuonalistów z rożancem w ręce i pianą na pysku.
  Po to też straszą Israelem , żeby … za wszelka cene Srulowi Sarmatowi nie stała sie krzywda w Judeopolonii:-))))

  Dlatego mamy tak wielli wysyp ultra patriotów produkujacych się i w Radio Maryja, a nawet w Tzw Parawanach, Nowych i …. Starych, w ,mediach niszowych..gdzie doskonali a cz koncesjowani jeszcze przez Komnune felietoniści odkrywają tajemnice i powiadają, że grozi nam Judeopolonia…dziwnie pomijając fakt- że tą Judeopolonię już mamy 70 lat z okładem.
  I to wszystko robią zupełnie bezkarnie…przy czym powodzi się im -tym oszołomom koncesjonowanym coraz lepiej…. i wszystkim innym bez wyjątku żyje sie wesoło…dostają programy w mediach, pieniądze na podróże po swiecie , ich wypociny kupują stacje telewizyjne, robią tam programy etc ectc…..i to wszystko w czasie ….kiedy goje padają- jak muchy z rak nieznanych przyczyn, skutkow i ……sprawcow:-)_)
  Brylują w mediach głównego frontu ideologicznego, uwiarygadniani w oczach naiwniaków atakami na ich osoby przez takich samych- jak oni…..autorytetów…
  Powtarzają to już, którys z kolei raz..z dobrym niestety skutkiem….
  Ilu Polaków…tak- tych wykształconych, patriotycznych uważających sie za elite polską- to widzi..i umie ocenić właściwie zamierzenia i cele….???
  Od chwili stworzenia PRL- czyli Judeopolonii w jej czystej postaci…nomenklatura usiLuje udawać i zastąpić elity narodowe..które poddawane są bezlitosnej eliminacji z fizyczną likwidacją co bardziej skutecznych jej przedstawicieli.
  Stan wojenny byl akcją, ktora w radykalny sposób przeszkodziła przejeciu odpowiedzialności za Polske przez elity etnicznie polskie i narodowe, Od tego czasu…zmieniono troche taktyke , znowu bazując na doswiadczeniach w Polsce…
  Nomenklatura bardzo usilnie stara sie odgrywac elity narodowe ( knwersje, zmiana nazwisk , wzenianie sie w polskie rodzinym ostentacyjny katolicyzm, kariery koscielne etc etc..wlacznie ze skrajnym nacjonalizmem i antysemityzmem:-)))/// co prawda dziala skutecznie.., ale i z coraz wieksza trudnoscia. Kolejne garnitury quasi Polakow ujawniaja sie i zostaja skompromitowane. To powoduje strach, o nomenklature- czyli ……..Sarmato-Srul czuje sie zagrozony.
  Zatem nalezy wg starej uznanej metody i sprawdzonej w praktyce….znowu podmienic kolejny garnitur. Teraz juz szszywajac go z mamzerow , mehesow a nawet shabes goji…ktorzy udajac Polakow uwiarygadniaja sie gdzie sie tylko da iodgrywajac…. antysemitow, skrajnych rusofobow, utra katolikow z rozancem w rece i piana na pysku.
  Po to tez strasza Israelem,zeby … za wszelka cene Srulowi Sarmatowi nie stala sie krzywda w Judeopolonii:-))))

  Dlatego mamy tak wielu ultra patriotow produkujacych sie i w Radio Maryja, a nawet w Tzw Parawanach, Nowych i starych Starych, w ,mediach niszowych..gdzie doskonali felietonisci odkrywaja tajemnice i powiadaja, ze grozi nam Judeopolonia…dziwnie pomijajac fakt- ze ta Judeopolonie juz mamy 70 lat z okladem.
  .I to wszystko robia zupelne bezkarnie…przy czym powodzi sie im tym oszolomom koncesjonowanym coraz lepiej…. i wszystkim innym bez wyjatku zyje sie wesolo…dostaja programy w mediach, pieniadze na podroze po swiecie , ich wypociny kupuja stacje telewizyjne, robia tam programu eyc ectc…..i to wszystko w czasie ….kiedy goje padaja- jak muchy z rak nieznanych przyczyn, skutkow i ……sprawcow:-)_)
  Bryluja w mediach glownego frontu ideologicznego, uwiarygadniani w oczach naiwniakow atakami na ich osoby autoirytetow…
  Powtarzaja to juz, ktorys z kolei raz..z dobrym niestety skutkiem….
  Ilu Polakow…tak tych wyksztalconych, patriotycznych uwazajaqcych sie za elite polska to widzi..i umie ocenic wlasciwie zamierzenia i cele….????

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: