Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (1-2013)

Posted by Marucha w dniu 2013-01-01 (wtorek)

Miejsce na komentarze, które nie pasują nigdzie indziej.

Poprzednie wpisy można znaleźć tu:
https://marucha.wordpress.com/2012/12/11/bez-tematu-10-12-2012/

Następne wpisy:
https://marucha.wordpress.com/2013/01/08/wolne-tematy-2-2013/

Gajowy

Komentarzy 112 to “Wolne tematy (1-2013)”

 1. Wandaluzja said

  Przez kilka miesięcy http://wp.pl/ eksponowało na swej ostatniej gablocie DO CELU na przemian zamki Kwidzyn i Ciechanów jako Zagadki. Wypowiadałem się na tej gablocie kilkakrotnie wskazując, że ZAGADKAMI JUŻ NIE SĄ. Niemiecki archeolog Heinrich Kusche zidentyfikował bowiem Gęstą Siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLOTYCZNE tunele, które ja, na podstawie tuneli Armeńskich, zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE. Na tej zasadzie Ciechanów i Kwidzyn powinny być ZAMKAMI NEOLITYCZNYMI, choć ja uważałem Kwidzyn za Memorię zdobycia Babilonu przez Kasytów-Kaszubów w r. 1595 p.n.e.
  To zmusza mnie do cofnięcia metryki Kwidzyna do II połowy III tysiącl. p.n.e., czyli kultury amfor kulistych, co znowu komplikuje nieco chronologię zamku w Malborku, jako dzieła Asklepiosa i Machaona z połowy V tysiącl. p.n.e.
  Obecnie przez kilka tygodni utrzymują się tytułowej gablocie Do Celu TAJEMNICE ZAMKU W MALBORKU, też dla Otwartej Dyskusji. Ponieważ negowano tam mą wiarygodność – np. odnośnie Zamku Królewskiego we Wrocławiu, z którym zestawiałem Malbork chronologicznie – to wypowiedziałem się obszernie, odnośnie czego padło tylko 5 głosów Przeciw BEZ ARGUMENTACJI.
  Podczas Świat udało mi się rozwiązać sprawę zamku aMAZON w Płocku – od którego pochodzą Amazonki, Mazowsze, Almanzor czy zwrot Jak Marzenie – co ma znaczenie dla chronologii Malborka, gdyż zamek Średni w Malborku został zbudowany wg modułu I piętra Amazonu, który był bliźniakiem Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego Karola Wlk na Oversburgu w Kolonii, rozebranego przez mieszczan kolońskich w r. 1106. Pałac koloński był dziełem Pragi i Foroneusza a płocki Machaona ze Lwowa, który – jak wszystko na to wskazuje – zbudował też Malbork, czym inspirowali się widocznie Serenowie kultury amfor kulistych.
  Redakcja http://wp.pl/ inicjując publiczną dyskusję nad Tajemnicami zamków w Ciechanowie, Kwidzynie i Malborku, przyczyniłaby się więc do ROZWIĄZANIA tego Europejskiego problemu na podstawie ogłoszonej przesz Anglików Europejskiej Atlantydy i odkrytych na zdjęciach satelitarnych NEOLITYCZNYCH tuneli pod Europą jako reliktu tejże EUROPEJSKIEJ ATLANTYDY.
  W skali europejskiej jest to sprawa ważniejsza od mego katastru jerozolimskiego czy MEJ hipoteki rzymskiej, dopuszczającej np. hipoteczną rewindykację Forum Romanum przez Watykan. Wszyscy właściciele zamków muszą teraz przyjąć ich NEOLITYCZNĄ metrykę, jeśli nie ma wiarygodnych metryk Późniejszych, aby uniknąć losu zamków Nadreńskich, które dostały się do mego Sekwestru. Gdyby właściele zamków nadereńskich uznali mój kataster to zapłaciliby tylko Znaleźne, a ponieważ odwołali się do prawa Wojennego kanclerzy Kohla i Merkel to grozi im kontrybucja.

 2. Wandaluzja said

  Ja jestem na prawie, gdyż podczas wymiany pali fundamentowych w Malborku przez Szwedów domagałem się badań dendrologicznych, do czego tuskuliki nie dopuściły.

 3. 25godzina said

  Film dokumentalny telewizji Rossija 24 z 2011 roku o tym jak z bliska wygląda „wojna o pokój i demokrację” w Syrii. Film tylko dla dorosłych.

 4. Wandaluzja said

  Dziś w godz. 20-20;45 obejrzałem na kanale HISTORY brytyjsko-niemiecki film o Bursztynowej Komnacie z niesamowitym wnioskiem, że Bursztynową Komnatę ZNISZCZYLI CZERWONOARMIŚCI, żeby nie dostała się Polakom. Ja się z tym jednak nie zgadzam, a film potwierdza to wnioskiem Stasi, że Bursztynowa Komnata NIGDY W KRÓLEWCU NIE BYŁA. Zresztą Niemcy pozostawili cała zgraję Dezinformatorów, do których należał Nadprezydent Prus Wschodnich i hitlerowski Komisarz Ukrainy Erich Koch, od którego za zacząłem własne śledztwo w/s BK wnioskując, że BK – jako Łup Fuehrera – Nadprezydentowi NIE PODLEGAŁA.
  Uważam więc za aktualne me podejrzenie, że prezentowana obecnie w Pałacu Katarzyny BK jest odnalezioną PRZEZE MNIE Bursztynową Komnatą, którą potraktowano jako sfinansowaną przez Niemców KOPIĘ, gdy była to KONSERWACJA. Stasi zalegalizowało bowiem uzyskaną ODE MNIE informację, że BK, jako Łup Fuehrera, jurysdykcji Nadprezydenta nie podlegała i została darowana przez Ewę Braun Ewie Peron – wobec czego Alfons Rega odesłał ją do Bonn a ci do Ostberlina, gdzie przeprowadzono KONSERWACJĘ.
  Żeby nie płacić mi Znaleźnego Sowieci uznali dzieło za KOPIĘ, zwłaszcza że ja jestem poszkodowany przez akcję poszukiwawczą, gdyż z Kaliningradu nadeszła informacja, że BK może być ukryta w Górowie Iławeckim, wobec czego LWP rozebrało ten zamek CEGŁA PO CEGLE a był to zamek Prawdziców.

 5. walerianda said

  W końcowych ujęciach pani Clinton wyraziła swoje pobożne życzenie i jak widać Bóg ją wysłuchał.

 6. ponury said

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/marsz-z-pochodniami-ukrainscy-nacjonalisci-swietuja-urodziny-bandery,297528.html Proszę o opublikowanie! Pozdrawiam!

  Już było, choć nieco inny artykuł. – admin

 7. Wandaluzja said

  Obraz 1836 zinterpretowałem jako AUTOPSJĘ zdobycia Konstantynopola przez Prawdziców w r. 859 – przemalowany w r. 1836. Na dolnym marginesie po prawej jest jednak śmierć Prawdzica ze strzałą u podstawy szyi przy prawym obojczyku – jako II z Głównodowodzących – i przejęcie Komendy przez Wojewodę Kija, od którego Sambor został przemianowany na KIJÓW.
  Z Bursztynową Komnatą jest tak, jak z kolekcją dewocjonaliów Agnieszki Meranki w Gołuchowie, która jako Łup Fuehrera została darował Ewie Braun a ta podarowała ją Muzeum w Innsbrucku, skąd pochodziły Jadwiga i Agnieszka Meranki. Miały fajną zabawę z budową Drugiego Luwru w Strzegomiu.

 8. Jan said

  @3 25godzina

  Ten film to propaganda ale dobrze ukazuje oblicze wojny i jej źródła.
  Uważam, że każdy dziennikarz, który sprzeniewierzy się prawdzie i świadomie szerzy dezinformację i manipuluje, jest współwinny tego co się dzieje. Miejmy to na uwadze oglądając Wiadomości, Fakty, Wydarzenia czy inne breaking news.

 9. A said

 10. A said

 11. Wandaluzja said

  Jakub Michał Doliński (doktorant Prawa Własności Intelektualnej UJ), PRAWNE KONSEKWENCJE AUTOPLAGIATU – Czy autor, który dopuszcza się kryptoplagiatowania swoich prac, może ponosić jakąkolwiek odpowiedzialność – analizuje prawnik; Rzeczpospolita, 2 I 2013, s. C7.

  Myślałem, że Autoplagiat to Wada socjalizmu, cierpiącego na Monopolizowanie Tematów przez tuzów partyjnych, którym maluczkowie Nie Podskoczyli, ale zjawisko to zaistniało w III RP i ma się dobrze. Wydawało mi się, że zaszachowane przeze mnie Kaczory oddały władzę Donaldowi, żeby wyrzucił mnie z UWr i PWr, bym NIE ZASMRADZAŁ Nauki, która chciała dopomóc Kanclerz Merkel w strzelaniu z Odbytnicy do Gwałcicieli Niemek na śniegu i Rozjeżdżaczy czołgami konnych taborów uciekinierów, aż ta awansowała Donalda na generała sowieckiego, żeby ją Gwałcił jak Ciołek Katarzynę II. Potem jednak zauważyłem, że wyrzucenie mnie z UWr i PWr było skutkiem Dotknięciem neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej Kadafiego-Berlusconiego.
  To doprowadziło, że stałem się Tuzem Autoplagiatu, gdyż wiele tematów WYELIMINOWAŁEM z instytucjonalnej nauki, gdyż „akademickie” zajmowanie się nimi jest ŚMIESZNE wobec moich Odkryć a podejmowanie tych jest niemożliwe wobec Trucicielstwa Amerykańskiego – gdyż Dobry Amerykanin jest synem Ogierka Holokaustycznego – co doprowadziło mnie do Monopolistycznego Autoplagiatyzmu.
  Dla przykładu: ZABRONIŁEM Amerykanom XVI Wybryku w stylu Olgi Korbut z Przeskakiwaniem mej techniki lotniczej AEROBUSA, wobec czego sprawą zajęli się Niemcy – z podobnym skutkiem (Leises Lufttaxi (Der Spiegel 52/2012, s. 111); andreas.menn@wiwo.de DIE EXTREMFORSCHER – Zuglinien ins Weltall, Hehirne auf dem Computer; die kuensten Ideen, an denen Wissenschaftler ganz im Ernst arbeiten; WirtschatsWoche 22.12.2012, s. 110-111).
  REN JEST NAJPIĘKNIEJSZY A PIĘKNIEJSZA JEST TYLKO SASKA ŁABA.

 12. 166 bojkot TVN said

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/84569,michnik-przyjmuje-optyke-swoich-rodzicow

 13. Kronikarz said

 14. nicholas said

  Wojna ze Świętami Bożego Narodzenia.
  http://pl.gloria.tv/?media=378917

 15. nicholas said

  Ponad 1,5 mln. osób w ciągu roku trafia do szpitali psychiatrycznych (wzrost o około 900 tys. od 1990 r. do 2004, największy odsetek w Europie). W 2007 roku około 100 tys. osób znalazło się w polskich szpitalach psychiatrycznych z najcięższymi schorzeniami psychotycznymi
  http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/program_npozp_16032007.pdf

 16. Marucha said

 17. Wandaluzja said

  http://odkrywcy.pl/kat,122994,title,Klamstwa-polskic-kronikarzy,wid,15217488,wiadomosc.html

  Najwięcej kontrowersji budzi jednak historia zjazdu gnieźnieńskiego. W szkołach od dawna uczy się, że Bolesław Chrobry przywitał niemieckiego cesarza Ottona z przepychem i uzyskał zgodę na koronację. To ostatnie jednak nie jest aż tak jednoznaczne. Owszem, bogactwo Chrobrego musiało być znaczące. Gall twierdził, że za jego czasów „każdy rycerz i każda niewiasta dworska zamiast sukien lnianych lub wełnianych używali płaszczy z kosztownych tkanin, a skór, nawet bardzo cennych, choćby były nowe, nie noszono na jego dworze bez [podszycia] kosztowną tkaniną i bez złotych frędzli. Złoto bowiem za jego czasów było pospolite u wszystkich, […] srebro zaś było tanie jak słoma”. Nawet Thietmar, kronikarz niemiecki, przyznaje, że Otton podjęty był z ogromną pompą i wśród wielu podarunków otrzymał między innymi trzystu zbrojnych rycerzy…
  ***
  Cesarz Rzymski Otton III nie przyjechał do Polski bezinteresownie. Był koronowanym w Rzymie królikiem BEZ ZIEMI, którą dostał od Chrobrego po wypędzeniu z Kolonii Króla Niemieckiego Karola Dolnolotaryńskiego, którego uwięzili w Akwizgranie. Z tej racji obchody Milenijne musiały się odbyć w mieście Europejskim, jakimi były w Polsce Wineta na klifach zachodniego Wolina i Szczecin-GNIEZNO, co znaczyło Stolicę.
  Obchody były na Wałach Chrobrego w połączonych ze sobą oszkloną arkadą Trójgławie-Gryfie i Grabowcu. Gustaw II Adolf zakopał pałace i zamki na Wałach Chrobrego na cytadelę, z której podjął podbój Niemiec. W cytadeli tej był skarbiec pruski, wzięty po bitwie pod Jeną przez 800 huzarów alzackich, za co rozstrzelano dowództwo twierdzy. Niemcy odkopali te pałace, co dało „najładniejszy bulwar w Europie”, który „po wygranej wojnie” miał być przebudowany na Pałac Imperialny.
  Gall był panegirystą historycznego Hamleta Mieszka Bolesławowica z węgierskiej Wenecji. Wielkie mu dzięki za stwierdzenie, że za Chrobrego złoto było tak powszechne jak za Krzywoustego srebro, które za Chrobrego uchodziło za Plewy tj. monetę handlową, czyli że za Chrobrego biżuterii ze srebra nie robiono. Jak mi mówił stary działacz ludowy; Gdy przyszli katolicy to SPALILI ARCHIWA i zdrenowali złoto.
  Ponieważ Otton zamówił dla Chrobrego koronę w Rzymie to Polacy musieli się wymigać od tego, prosząc węgierskiego księcia Wiednia, żeby ta koronę Ukradł. Jednak Otton przechytrzył ich, bo w Akwizgranie podarował Chrobremu Tron Karola Wielkiego, od którego dopustu uwolnił Polskę Brzetysław.
  Przyjęcie katolicyzmu było KONIECZNOŚCIĄ z racji zdobycia przez Wichmana, jarla Śmiałych Żeglarzy na Woliniu Szczecina. Wichman najpierw rozgromił na Bornholmie Duńczyków, zmuszając Haralda Sinozębego do uznania się trybutariuszem Cesarza, a potem z Duńczykami uderzył na Szczecin.

 18. Tulski said

  KILKA REFLEKSJI POLITYCZNYCH Z OKAZJI NOWEGO ROKU

  My Polacy wchodzimy w Nowy Rok 2013 z osłabiającym naszą pozycję w świecie brzemieniem „wojny polsko-polskiej,” wywołanej w dużej mierze przez kontrowersje wokól katastrofy smoleńskiej. Tragifarsa, w jaką zamieniono tą narodową tragedię, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński oraz towarzyszące mu osoby życia publicznego udające się na obchody rocznicy mordu katyńskiego, musi uswiadomić nam kilka podstawowych faktów.

  Jezeli prawdą jest, że za tym strasznym wypadkiem lotniczym kryją się służby specjalne obcego mocarstwa, to oczywiste jest, że w możliwej do przewidzenia przyszłości nie dowiemy się prawdy o jej rzeczywistych przyczynach. Warto tutaj przypomnieć, że katastrofa lotnicza w Gibraltarze, w której zginął pierwszy emigracyjny premier i Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych Generał Władysław Sikorski nazywana jest przez niektórych historyków zabójstwem politycznym. Chyba wielce wymowna może być decyzja rządu Wielkiej Brytanii o przedłużeniu utajnienia do 2033 roku dokumentów, które są w jego posiadaniu zwiazanych ze smiercią Generała.
  http://www.ibap.pl/publikacje/gen-sikorski-w-polityce-wielkiej-brytanii.html

  Zarówno położenie geopolityczne Polski jak i jej rola w polityce europejskiej są na tyle ważne, iż naiwnością byłoby sądzić, że pozostaniemy bez kurateli sił światowych. Jesteśmy świadkami ciągłego oskarżania polskich środowisk patriotycznych, zarówno przez krajowe jak i zagraniczne ośrodki lewicowo-liberalne o ksenofobię, mityczne myślenie oraz dopatrywanie się wszędzie spisku przeciwko naszemu państwu. Obydwie katastrofy lotnicze wpisują się w ten schemat. Spory historyczne w Polsce nakładają się zwykle na spory polityczne przez co obniża się ich wartość. Upolitycznienie sporu wokól katastrofy smoleńskiej rownież fatalnie wpływa na obiektywizm badań naukowych różnych ośrodków zajmujących się próbą wyjaśnienia przyczyn tej katastrofy.

  Tym niemniej, można zrozumieć protesty jakie budzi w kręgach patriotycznych uległa postawa polskiego rządu wobec mocarstwowej Rosji oraz wykorzystywanie Polski dla swoich celów przez obce siły. Czy można się dziwić tym, którzy wręcz oskarżają obecne władze o ignorowanie interesów Polski a nawet o agenturalność wielu polskich prominentów. Redaktor Stanisław Michałkiewicz przyrównał obecną sytuację Polski do Rzeczpospoplitej z konca XVIII wieku kiedy to faktycznie naszym krajem rządzili rezydenci ościennych mocarstw poprzez swoich polskich agentów. Natomiast Grzegorz Braun stwierdził nawet, że „Polską rządzi konsorcjum służb specjalnych różnych państw.”

  http://www.warszawskagazeta.pl/kraj/36-kraj/1209-polsk-rzdzi-konsorcjum-sub-specjalnych-ronych-pastw-

  http://prokapitalizm.pl/grzegorz-braun-udajemy-ze-mossad-w-polsce-nie-ma-nic-do-powiedzenia.html

  http://wrzodakz.nowyekran.pl/post/83993,kto-nami-rzadzi

  Dla zrozumienia obecnej sytuacji Polski niezbędne jest cofnięcie się do czasu zmian systemowych po rozmowach „okrągłego stołu.” Dzisiaj chyba dla nikogo nie jest tajemnicą,
  że to pokojowe „przekazanie” władzy przez komunę miało miejsce na podstawie ustaleń dokonanych przez główne mocarstwa światowe a „dogadywanie się” władz PRL’u z odpowiednio dobraną opozycją było rodzajem teatru odegranego przed polskim narodem. Dla uwiarygodnienia tego procesu przed Polakami posłużono się „sztandarową” postacią polskiego robotnika Wałęsy, któremu wpięto w klapę marynarki znaczek z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. W rzeczywistości rozmowy te odbywały się pod kontrolą komunistycznych służb specjalnych, którymi kierował gen. Kiszczak. Amerykański dziennikarz śledczy David Dastych w swoim artykule o podwójnym agencie Edwardzie Mazurze pisze o ścisłej współpracy polskich służb specjalnych z przedstawicielami służb wywiadowczych mocarstw, które były zainteresowane kontrolowaniem rozwoju sytuacji politycznej w Polsce (KGB, CIA, Mossad, BND, MI6).
  http://www.bibula.com/?p=17271

  Wprawdzie już wówczas zaobserwowano występowanie pewnej konkurencji pomiędzy poszczególnymi agenturami zagranicznego wywiadu w „podziale Polski,” ale generalnie panowała tam zgoda, co było odzwierciedleniem ówczesnych stosunków pomiędzy mocarstwami kiedy szykowano się już do demontażu ZSRR. Pewnym zaskoczeniem mogła być jedynie bardzo mocna pozycja wywiadu Izraela Mossad’u, ale można to chyba, przynajmniej częściowo, wytłumaczyć pochodzeniem etnicznym wielu (większości?) doradców ówczesnej Solidarności oraz działaczy demokratycznej opozycji, biorącymi udział w procesie przekształceń systemowych w Polsce.

  http://www.usopal.pl/wywiady/47-kto-przej-pienidze-przeznaczone-dla-solidarnoci-przez-rzd-stanow-zjednoczonych

  Łatwo się domyśleć, że w czasie rozpadu ZSRR znacznemu osłabieniu uległy wpływy sowieckiego wywiadu w Polsce a wielu jego byłych współpracowników przeszło prawdopodobnie do służb specjalnych innych państw. Sytuacja zmieniła się dopiero po dojściu Władimira Putina do władzy oraz jego dążeniu do odbudowania wielkomocarstwowej pozycji Rosji. Na przeszkodzie temu stała na pewno polityka zagraniczna Polski, która stawiała sobie za cel rozszerzenie wpływów NATO na byłe republiki sowieckie a szczególnie Ukrainę i Gruzję. Przeciwstawienie się tej polityce zapewne wymagało odbudowania siatki agenturalnej na terenie Polski a być może rownież pozbycia się niektórych, niewygodnych polityków. Niewykluczone, że właśnie tutaj należy szukać wyjaśnienia zagadki katastrofy smoleńskiej.

 19. GW said

  http://gloria.tv/?media=373468
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/01/03/jezus-pandera-versus-jezus-chrystus/#more-34391

  … bouche bée

 20. Wandaluzja said

  http://politykier.pl/kat,1025795,wid,15222438,wiadomosc.html#opOpinie
  DLACZEGO NIE INTERNOWANO TUSKA?
  Temat nieinternowania Jarosława Kaczyńskiego, niczym bumerang, powraca co jakiś czas na łamach mediów. Odnośnie analogicznej sytuacji związanej z Donaldem Tuskiem dziennikarze woleli raczej milczeć. Aż do teraz, gdy zagadkę postanowił rozwiązać pierwszy historyk IV RP – Sławomir Cenckiewicz.
  ***
  Jak mi tłumaczono to Tusk zaczynał karierę polityczną jako ochroniarz Urszuli Sipińskiej, która była damą SmerSza, wobec czego z Solidarnością nie mógł mieć nic wspólnego, gdyż była to formacja NKWD czyli ogierków żydowskich. Dopiero po rozgromieniu SmerSza przez ZAKATOWANIE Księdza Popiełuszki za pieniądze Franza J. Straussa ze skarbu III Rzeszy na tajnym koncie szwajcarskim Żydzi mogli kupić Sipińską jako „bezpańską”.
  ***
  Tego wpisu redakcja http://wp.pl/ nie zamieściła.

 21. Wandaluzja said

  POLITYKA DZISIAJ JEST FIKCJĄ, Jan Rokita porównuje Donalda Tuska i prezesa PiS z Markiem Kondratem z reklamy jednego z banków. Oni przekonują jedynie, że ich „bank” jest najlepszy; Fakt, 3 I 12, s. 2-3

  Nareszcie ktoś powiedział, że to nie polityka a TECHNIKA WŁADZY. Elektor otrzymuje 2 zdjęcia Marka Kondrata, tylko I nazywa się Tusk a II Kaczyński czyli oba od Bardiniego z neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej Kadafiego-Berlusconiego, i może WYBIERAĆ. Jest to nie tylko POTWORNE zadłużenie obywatela, ale odarcie go z kapitału politycznego. Z tego Zadłużenia obywatel może się wprawdzie wybronić przyjęciem obywatelstwa niemieckiego – czyli Oddać Ziemię a Duszę Ocalić – tylko, że czytałem, iż Niemcy mają 2 biliony (nie mld) DM długu, bo, jak można się domyślać, tyle kosztowało strzelanie z Odbytnicy Kanclerz Merkel do Gwałcicieli Niemek na śniegu i czołgów rozjeżdżających konne tabory uciekinierów.
  Najpierw mi powiedziano, że ja atakuję czołgi DUPAMI; potem Prezydent USA i Premier Japonii zatańczyli NAJDZIKSZEGO Chałupca, który okazał się nie ciurnościami a oskomą czyli kazusem NA ŚNIEGU, czego próbowała ponoć Romy Scheider a z Dziką Radością podjęła Angela Merkel. Jeśli zaś chodzi o Kondratów to Holendrzy chcieli wciągnąć mnie do Odbudowy zniszczonej ostatecznie przez III RP Odry Przemysłowej, na co odpowiedziałem, LEPSZY I TAŃSZY jest Kanał Przemysłowy.
  POKER Kanclerz Merkel polegał na obiecaniu POLKOM miliona ton złota z satelitarnej detekcji za tuskowanie Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej. Niemcy nie mogli bowiem ścierpieć, że ja nie zostawiłem w historycznej Nadrenii KAMIENIA NA KAMIENIU, o czym Niemki mówiły: LEPSZY ROSJANIN NA BRZUCHU NIŻ AMERYKANIN NAD GŁOWĄ.
  POLKI jednak nie Zdzierżyły, wobec czego Merkel musiała dać to złoto Anglosasom, żeby ich otruć jak Rosjan i Francuzów Troją Schliemanna. Tu jednak nastąpiła Kraksa, bo Fed ZAREJESTROWAŁ to złoto, co złamało suwerenność tajnych kont izraelskich nad USA i odesłało sprawę do Izby Lordów, a to ŁAMIE granicę niemiecko-żydowską na Missisipi i powinno zakończyć prześladowania Polaków w USA.
  Gdy Kaczyńscy oddali władzę Tuskowi to Asz powiedział: To nie są przeciwnicy – TO TANDEM. Ja na to dodałem, że na KRYMINALNYM trójdemie władzy: Kościół, wywiad – Masoneria, kościół korupcji – Żydzi, kapitał kryminalny. To zaś prowadzi do reaktywacji „zakopywania opozycjonistów w trumnach żywcem” i bicia Diabłów gremialnie prętami, solenia i zalizywania przez szczury w wideokonie z ogierkami żydowskimi – bo to Podniecające.

 22. 25godzina said

  Przesłano 14 wrz 2011

  ABW to najpotężniejsza agencja wywiadowcza w Polsce. Ma nieograniczone możliwości zdobywania informacji o firmie, instytucji i obywatelu.
  Szef agencji, Krzysztof Bondaryk jest człowiekiem, wokół którego narastają nieścisłości co do jego kontaktów ze światem biznesu.

 23. 166 bojkot TVN said

  Trwa ogłaszanie wyroku w sprawie doktora Mirosława G.kardiochirurga i ordynatora szpitala MSW w Warszawie
  Winny przyjmowania łapówek od pacjentów, skazany rok pozbawienia w zawieszeniu na 2 lata i grzywnę 72 tys. i przepadek mienia (?) [mówili dopiero co, że na 6 miesięcy pozbawienia wolności].
  Niewinny mobbingu

  Dla wszystkich nieświadomych TVP profesor prawa z UW wyjaśnił, że dowody wdzięczności w postaci kopert PO OPERACJI są taka samą łapówką jak wręczenie łapówki urzędnikowi i profesorowi prawa na uniwersytecie.
  Oczywiście dla każdego logicznie myślącego człowieka porównanie uratowania konkretnego życia z załatwieniem jakiejś sprawy np przetargu przez urzędnika to idiotyzm, ale takie kretynizmy są jak widać wykładane na Uniwersytecie Warszawskim, i tacy prawnicy decydują o winie-niewinności każdego z nas.
  Oczywiście cwaniacy od duuuużych pieniędzy nie dają łapówek w kopertach.

 24. 166 bojkot TVN said

  Czyli dr. G został właśnie skazany za branie dowodów wdzięczności, a ci, którzy świadczyli, ze nie wręczali łapówek, tylko prezent za uratowanie życia ZOSTALI WARUNKOWO UMORZYLI KARY – 20 osób.

 25. 166 bojkot TVN said

  korekta @24
  …WOBEC 20 OSÓB SĄD WARUNKOWO UMORZYŁ KARY

 26. Kronikarz said

  Tulski

  W jaki zatem sposób spece KGB, CIA, Mossad, BND, MI6 podbierali naszym mężom stanu, strategom, głowom myślącym resztki rozumu,
  by wszyscy na grande powpychali dupska do jednego jedynego samolotu zamiast, w imię odpowiedzialności – można określić – do trzech…
  Oto jest pytanie !
  Poodbierano im na wstępie rozumy, z czego jest mi ogromnie wstyd – a Waści nie ?
  Cała reszta, to milczenie.
  Światłość wiekuista…

  A z Wawelu won !

 27. JO said

  ad.26. To byla akcja zaplanowana, a zrobiono to ideologia. Hurrrrra, jedziemy poprzec Kaczora!!!

  Churrrra idziemy Patrzec na rece Kaczowowi

  I tak zagnano tylu do jednego samolotu..

 28. AniaK said

  Re2
  Panu Markowi Kondratowi to się należy kilka klapsów. Oj należy. Ani zupy ani pierogów ode mnie by nie dostał. A Romy Scheider to super babka była. Tak ładnie jej było w niebieskim.

 29. AniaK said

  Powyższy post nie Re2 tylko Re21:

 30. Kar said

  ..Ani zupy ani pierogów ode mnie by nie dostał..

  on raczej gustuje w mlodych pierogach..zupy darmowej tez nie musi chlipac

  a piwo ode mnie za kreacje swira w filmie pt.: „Dzien Swira”

 31. 166 bojkot TVN said

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/84758,goczynski-przepadl-w-wieziennych-lochach-nikt-go-nie-widzial-od-17-grudnia

 32. Wandaluzja said

  W księgarni Podróżniczej jest historyczny Globus włoski ZOFFOLI ze Zjednoczonymi Włochami i bardzo dziwnym państwem europejskim od Pirenejów i Atlantyku po dolną Wisłę i górną Wartę oraz środkowy Dunaj z Grecją Egejską. Chronologicznie jest to PO mapie Imperium Caroli Magni z r. 961, gdzie mamy Francję, Niderlandy, olbrzymią Sarmację na wschód od dolnej Wisły, górnej Warty i Drawy; dużą Chorwację, Serbie, Bułgarię z Konstantynopolem oraz olbrzymi Epir w kolorze Włoskim z Kretą oraz arabsko-hiszpańską Korsyką, Sycylią i Peloponezem.
  Wygląda więc na to, że w Rzymie DOBITO TARGU, że za Wyklęcie Kapetyngów i likwidację Niderlandów, Chorwacji oraz Włoskiego Epiru Rzym dostanie Korsykę i Sycylię a Cesarz NIE BĘDZIE Panem Gruntowym we Włoszech tylko na północ, zachód i południowy-wschód od Alp. USUNIĘCIA hiszpańskich Arabów ze Śródziemnomorza podjęliby się więc jarl Śmiałych Żeglarzy Wichman z Wolinia.
  Na mapie Zoffoli stolicą tegoż państwa od Pirenejów do górnej Warty – bo na wschód jest kartusz zakrywający dorzecze Wisły i Dniepru – miał być GRADET na miejscu Berlina, co jest o tyle zrozumiałe, że była to Niemiecka Weneda, której wspaniałe budowle zostały rozebrane przez Krzyżaków w r. 1346. Berlin nazywał się Lubuszą, co na mapie ICM jest jako Lilones, ale na Zoffoli jest GRADET, co zdaje się być tłumaczeniem słowiańskiego GRODŹCA – czyli że stolicę Niemiec w Berlinie zaprognozowano już przy koronacji cesarskiej w r. 962.
  Obie podmiotowe mapy przedstawiają BUŁGARSKI Konstantynopol, co jest Wiarygodne. Poza malunkiem 1836 dzisiejszy Dziennik Gazeta Prawna zamieszcza malunek Konstantynopola (k/tv – kultura i program TV.4 I 2013, s. k25) SPRZED roku 859, przedstawiający oblężenie miasta przez Normanów lub Wolinian. Galata jest już zdobyta, ale broni się Wieża na wyspie, która jest osią symetrii olbrzymiego pałacu Okrągłego, przeniesionego przez Konstantyna z Aleksandrii. Na wizerunkach pałac aleksandryjski ma kolumnadę zewnętrzną, która tu została zamurowana fortecznie.
  Ja liczyłem, że pałac Konstantyna został zniszczony przez Prawdziców w r. 907, co nie zgada się z tymi malunkami. Widoczny na 1836 pałac Tarasowy został zbudowany PO zniszczeniu pałacu Okrągłego, co lokuje owe Zniszczenie dobrze przed 859 r., gdyż trzeba było kilkunastu lat, żeby pałac Tarasowy zbudować, a to suponuje ono Zburzenie na początek IX wieku, czyli gdy Leszek III Wyścigowy budował nową stalicę Polski w Boguczarze nad Donem.

 33. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/44072-odszedl-publicysta-pawel-paliwoda-zmarl-po-dlugiej-i-ciezkiej-chorobie-w-50-roku-zycia

 34. GW said

  Ad 28
  Pani mnie usmiala byla wlasnie. Szczerze.
  Pomoc kleic, na wypadek wszelki? Nie ruskie one, co?

 35. najnowszy model terminatora said

  http://chomikuj.pl/EDOR44/Polska/Co+zrobiono+z+naszymi+pi*c4*99knymi,2076492450.doc

 36. Polo said

  Pozwolę sobie poprosić pana gajowego o wstawienie tego artykułu, dr Jerzego Jaśkowskiego.

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8188&Itemid=53

  Im więcej ludzi coś normalnego wie tym lepiej.

  Np. mit z jajami też został obalony przez dr Kwaśniewskiego.
  Chcesz mieć lepszą pamięć, zdrowe oczy i kręgosłup jak stal? Jedz jajka na potęgę! Naukowcy obalają mity, według których ich nadmierne spożycie szkodzi zdrowiu. Jest wręcz przeciwnie. Dlatego wykorzystajmy Wielkanoc i zajadajmy się jajkami we wszelkiej postaci. Jeszcze niedawno dietetycy przestrzegali przed nadmiernym jedzeniem jaj, teraz natomiast podkreślają ich zalety. I nic w tym dziwnego. Jajko to jeden z najwartościowszych produktów, jakie stworzyła natura. Jest źródłem białka, witamin, lecytyny, przeciwutleniaczy i luteiny.
  Jajo ma dużo witaminy A i E. Bardzo dużo ryboflawiny, czyli witaminy B2, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz witaminę B1 potwierdza dr Magdalena Białkowska, lekarz dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Ale to nie wszystko. Jest świetnym źródłem żelaza. Dostarcza jodu niezbędnego dla naszej tarczycy fosforu i wapnia potrzebnego kościom, cynku koniecznego do zwalczania infekcji i gojenia ran oraz selenu – niezwykle ważnego przeciwutleniacza. To jeszcze nie koniec Zawarta w jaju lecytyna chroni nas przed miażdżycą, a luteiny przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UVA i UVB oraz przed uszkodzeniami siatkówki.
  Mało zalet? Dodamy kolejną. Jajko, dzięki zawartości lecytyny poprawia koncentrację i zapamiętywanie. Wpływa też kojąco na nasze skołatane nerwy.
  A co z cholesterolem? Zapytają wszyscy ci, którzy przez lata byli nim przeraźliwie straszeni. To prawda, że jajko zawiera go dużo, ale nikt nie wykazał jakiegokolwiek związku między jedzeniem jaj a chorobami serca. Nie udowodniono, ze cholesterol z jajek szkodzi – zapewnia dr Białkowska. W takim razie wszystkim łasuchom życzymy smacznego. Smacznego jajka oczywiście.

  Pozdrawiam

 37. AniaK said

  Re34:

  Za poprawę nastroju pięć zł mnie się należy. Wpisuję pana na listę dłużników.

 38. najnowszy model terminatora said

  Pan Rysio będzie musiał oddać giwere?
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/podczas_stanu_wyjatkowego,p1333499597

 39. 25godzina said

  Likwidacja nauki historii mniejwartościowego narodu tubylczego:

 40. 25godzina said

  Tadek Firma Solo-Niewygodna Prawda
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tadek

 41. 166 bojkot TVN said

  http://czeczetkowicz.nowyekran.pl/post/84856,numery-pesel-znane-izraelowi

 42. Wandaluzja said

  http://pogoda.wp.pl/kat,1034985,title,Ziemia-sie-wysusza-Czy-beda-fatalne-skutki,wid,15222082,wiadomosc.html?ticaid=1fd4b

  Problem dotyczy głównie południowej półkuli, takich miejsc jak Afryka, Australia, środkowe Indie, część Indonezji. Podobne zjawiska daje się jednak zaobserwować także w kontynentalnych partiach naszej, północnej półkuli.
  ***
  Zjawisko to tłumaczy się „ewapotranspiracją”, czyli zwiększeniem parowania oceanów na skutek efektu cieplarnianego, które to zjawisko w r. 1998 ZATRZMAŁO SIĘ, przestając kompensować efekt cieplarniany. Zjawisko to jest czynnikiem dynamicznych komputerowych modeli klimatycznych.
  Nie wiem jak to jest z tą Ewapotranspiracją, ale wiem, że w l. 60. XX w. wystąpiła na Florydzie klęska suszy i WĘŻY. Zwrócono się z tą sprawą do naukowców, którzy orzekli, że jest to skutek WYTĘPIENIA KROKODYLI, które to zjawisko wcześniej wystąpiło w Afryce, gdzie Węże zdołano opanować, ale Suszę NIE. Krokodyle magazynują bowiem na czas SUSZY wodę dużo lepiej od tam retencyjnych – toteż trzeba było przywrócić na Florydzie pierwotna populację krokodyli, które uporały się Suszą i Wężami.
  W średniowieczu w Polsce głównym powodem Nieurodzaju była nadmiar wody, gdy teraz obserwuje się STEPOWIENIE i obniżanie się poziomu wód gruntowych. W Wielkopolsce na skutek pruskiego prawa łowieckiego wytępiono bobry wystąpiła w XIX w. klęska suszy, której nie zapobiegła melioracyja. Klęski Suszy łączyły się zaś w dziwny sposób z klęskami POWODZI.
  Zaborcy nie rozmieli specyfiki rolnej Polski, gdzie rolę REGULATORA WODNEGO pełnił Bóbr Kasztelański, odgrywający podobną rolę jak Krokodyl w Afryce, Ameryce i Azji. Amerykanie np. eksperymentowali z BOBREM sto lat, ale nic z tego nie wychodziło – że opracowali program Polepszenia Stosunków Wodnych Zachodu przez budowę wielu tysięcy stopni wodnych. Eksperymentowali na gruncie Prawa Łowieckiego jako Oczywistego, gdy bóbr ZWIERZĘCIEM ŁOWNYM NIE JEST, o czym Polacy wiedzieli od tysiąca lat.
  Gdy nawymyślałem Amerykanom od Zajobów – że to rola Polskiego Bobra Kasztelańskiego, który zrobi to tysiąc razy taniej – to kupili PBK w fundacji SUDETY i rozbierali potem tamy retencyjne, dzięki którym zagospodarowanie Dzikiego Zachodu w ogóle możliwe było. Bawarzy kupili zaś ode mnie Polskiego Bobra Kasztelańskiego LEGALNIE – za majestatyczny skarb Czyngis Chana, zwany u nas Skarbem Tysiąclecia – i kilkanaście lat temu nauczali tej techniki w UE i Indiach.
  Do rewindykacji Skarbu Tysiąclecia nie dopuścił jednak nałożnik Hitlera Geremek, i dlatego ważnym jest, czy Premier Mazowiecki był RUCHANY przez Boskiego Adolfa, czy nie był ruchany?

 43. 166 bojkot TVN said

  Coś dla pana JO. Na pewno spodoba mu się przygotowanie żeńskiej młodzieży do roli kobiety, nie wiem tylko, czy stroje płci obojga tyż.

 44. Rysio said

  bojkotka – na naszych seansach gruppen sex – też chce biegać na golasa, tak samo jak te indianki – ale nikt na to jej nie pozwala. bojkotka jest strasznie pomarszczona.

  😦

 45. Rysio said

  re 38. Oddam – ale najpierw wystrzelam wszystko co mam, w wiadomym kierunku.

  🙂

  PS Cała armia USA jest w obcych krajach, w bazach wojskowych.

 46. 166 bojkot TVN said

 47. Rysio said

 48. GW said

  Ad 46

  Tu juz ktos puka w dno glupoty.. Od spod-spodu.

 49. 166 bojkot TVN said

  Katoliccy mężowie stanu wobec wrogów ojczyzny i Kościoła
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8199&Itemid=119
  (…)
  Dyktator powstania styczniowego Romuald Traugutt, słynący z osobistej prawości, gorliwy katolik, przykładny mąż i ojciec, którego spowiednikiem był św. abp Zygmunt Szczęsny Feliński, w swojej odezwie do powstańców pisał: „Żołnierze bracia! Nie na podbój idziemy, ale na odbiór wydzieranego nam dobra boskiego. Dobrem boskim jest wolność. Wygraną będzie ocalenie narodu. Jeżeli przegramy, rzeką krwi naszej inni popłyną ku wolności”. Traugutt słał również listy do Piusa IX z prośbami o apostolskie błogosławieństwo dla walczących Polaków. Jego błagania nie pozostały bez odpowiedzi. W mowie tronowej z 24 kwietnia 1864 r. papież wypowiedział słowa niezwykle mocne: „(…) sumienie mnie nagli, abym podniósł głos przeciwko potężnemu mocarzowi, którego kraje rozciągają się aż do bieguna. (…) Monarcha ten prześladuje z dzikim okrucieństwem naród polski i podjął dzieło bezbożne wytępienia religii katolickiej w Polsce”.
  (…)

 50. 166 bojkot TVN said

  48/GW – z tego samego zbioru
  Z 2008 roku o członkach komisji europejskiej – wówczas zasiane ziarno dziś wydaje owoce – u nas afera za aferą, bezrobocie, kryzys, bieda, sprzedane i pozamykane zakłady

 51. GW said

  Ad 50
  Cos tu szwankuje. Moze ja?

 52. GW said

  Ad 51-50
  Ja
  Przepraszam

 53. GW said

  re-Do Siego!

 54. Rysio said

  Senator Dianne Feinstein,

  I will not register my weapons should this bill be passed, as I do not believe it is the government’s right to know what I own. Nor do I think it prudent to tell you what I own so that it may be taken from me by a group of people who enjoy armed protection yet decry me having the same a crime. You ma’am have overstepped a line that is not your domain. I am a Marine Corps Veteran of 8 years, and I will not have some woman who proclaims the evil of an inanimate object, yet carries one, tell me I may not have one.

  I am not your subject. I am the man who keeps you free. I am not your servant. I am the person whom you serve. I am not your peasant. I am the flesh and blood of America.
  I am the man who fought for my country. I am the man who learned. I am an American. You will not tell me that I must register my semi-automatic AR-15 because of the actions of some evil man.

  I will not be disarmed to suit the fear that has been established by the media and your misinformation campaign against the American public.

  We, the people, deserve better than you.

  Respectfully Submitted,

  Joshua Boston
Cpl,
  United States Marine Corps
  2004-2012

 55. Wandaluzja said

  W czwartek znalazłem w Dzienniku GP malunek Oblężenia Konstantynopola z pałacem Ptolemeuszy na Galacie, który powinien być zburzony w IX wieku, oraz witrynę z tym malunkiem >http://pikigeek.com/2012/07/23/a-plethora-of-rome-ii-total-war-info/#respond< ale BEZ pałacu z prawej strony, więc wypada mi prosić Pana o rozeznanie, czy w Anglii nie wiedzą o tym przeniesionym do Konstantynopola pałacu ALEKSANDRYJSKIM coś więcej. Wygląda bowiem na to, że pałac ten został zburzony podczas oblężenia Konstantynopola przez Leszka III Wyścigowego w r. 804 (?) – a Aleksandria bez tego pałacu NIE JEST ALEKSANDRIĄ.
  To na Dodatek prośby o rozpoznanie topograficzne Stonehenge – czy nie było budowane dowozem obrobionych triolitów ześluzowanym Avonem oraz spiętrzonym tamą jeziorem z ustawianiem trioliów z TRATEW? W filmach pokazywano w Drewnianym Stonehenge warstwy zniwelowanego ŁUPKA, który może pochodzić z produkcji kostki brukowej, wykorzystanej wtórnie przez EGIPSKĄ kulturę pucharów dzwonowatych do budowy emporium-katedry, bo aż do podboju celtyckiego Anglia miała strukturę emporialną.
  ***
  IX-wieczne Polskie malarstwo nie jest mym wymysłem. W Wirtembergii mieszkałem też w Murrhardzie, gdzie jest kościół gotycki ze znaną w świecie WTÓRNĄ kaplicą romańską. Kościół został przebudowany z antycznej świątyni kolumnowej i ma ołtarz fundacji Pierwszej żony cesarza Ludwika Pobożnego, gdyż kasztelania była własnością pozbawionych praw dynastycznych syna Ludwika z tążesz żoną, Walteriusa. Wygląda, że ta I żona mieszkała w tej włości jako odprawie rozwodowej, czego dowodem jest m. in kaplica Romańska jako dzieło Walteriusa.
  W ołtarzu są obrazy z Kolorystyczną legendą tejżesz I żony Ludwika, który zaczynał karierę polityczną w 789 r. jako pozostawiony w Krakowie zakładnik z tytułem Króla Akwitanii. W r. 804, podczas oblężenia przez Leszka III Konstantynopola, niejaki Carlo Magni – który to tytuł przynależał Głowie rodu Karolingów – obległ Wiedeń, ale został odparty przez Czechów.
  Ponieważ ten Magni nadal atakował Czechy to do Czech przybył Leszek III, który osobiście udał się do obozu Franków z wezwaniem BY SIĘ NIE WYGŁUPIALI, ale został pojmany i rozdarty końmi. Wobec tego Sejm spuścił z łańcucha Normanów i wysłał armię pod formalnym dowództwem Popiela I Gnuśnego, który w paryskiej krypcie Karolingów Ukoronował Ludwika MIECZEM (www.wandaluzja.com – 30. POLSKA POPIELIDÓW). – Czesi nie chcą jednak Lecha tylko BECHA.

 56. Griszka said

  Ot, wspierani przez NATO bojownicy o „wolność i demokrację” w pełnej krasie:

  http://www.pch24.pl/syryjscy-rebelianci-pocwiartowali-cialo-chrzescijanina-i-nakarmili-nim-psy,11350,i.html

 57. 166 bojkot TVN said

  56/Griszka
  To wręcz nieprawdopodobne. Dla wielu nierealne, bo nie pokazane przez TVN-24.
  Taką właśnie kulturę wpuścili do siebie Francuzi i Niemcy. Ciekawe jak na bazie łacińskiego prawa pozbędą się wielodzietnych rodzin muzułmańskich zanim dzieci osiągną wiek uprawniający do głosowania? Po Paryżu i Berlinie chodzą takie rodzinne wycieczki – 2 matki i 18 dzieci, takie małe przedszkole. W tym czasie białe kobiety i mężczyźni nie mają środków na więcej niż 1 dziecko, bo w podatkach płacą na socjal dla owych przyjezdnych 18.
  To jakby gospodarz, głowa domu wydawał na dzieci swoich gości więcej niż na swoje. To jest sprzeczne z prawami boskimi, z logika i podstawowymi prawami człowieka Nikt nie ma obowiązku utrzymywania swoich wrogów w swoim domu.

 58. Griszka said

  58
  „Taką właśnie kulturę wpuścili do siebie Francuzi i Niemcy”

  Dali sobie wpuścić. Oni już dawno nie mają wpływu na to co dzieje się w ich kraju. A wielu Żydom taki stan rzeczy odpowiada, wszak radzą sobie doskonale nawet pośród radykalnych muzułmanów a i skuteczniejszego narzedzia do pacyfikacji chrześcijaństwa od islamu próżno szukać.
  Oby kraje na wschodzie, takie jak Rosja, Kazachstan, Armenia, nie dały sobie podobnych rozwiązań wcisnąć.

 59. Griszka said

  @54 Rysio
  „I am an American. You will not tell me that I must register my semi-automatic AR-15 because of the actions of some evil man.
  Joshua Boston
Cpl,”

  Ja za Joe Cortiną spytam, czemu wcześniej nie zapaliła mu się w głowie czerwona lampka, gdy ci sami „przedstawiciele ludu” kazali mu strzelać do bezbronnych Afgańczyków z tej samej giwery ?

 60. osoba prywatna said

  Dlaczego opuściłem Judaizm

 61. Kibic said

  Na turnieju o szkolach szachow
  niedziela, 06 stycznia 2013 15:15
  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 62. 166 bojkot TVN said

 63. 166 bojkot TVN said

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/84927,uklad-po-pis-republika-okraglego-stolu

 64. Rysio said

  http://www.infowars.com/americas-biggest-killers-the-chart-anti-gunners-dont-want-you-to-see/

 65. najnowszy model terminatora said

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/84671,szokujacy-wzrost-liczby-zydow-w-polsce

 66. Kibic said

  http://wiadomosci.onet.pl/nauka/kim-jest-15-latek-ktory-podwazyl-teorie-einsteina-,1,5386406,wiadomosc.html

 67. Griszka said

  @60 Osoba Prywatna:
  „Dlaczego opuściłem Judaizm”

  Szkoda, że przeskoczył do schizmatyckiego prawosławia a nie zatrzymał się po drodze u tradycyjnych katolików (mówił, że były tam sprawowane bardzo piękne msze w KRR)…

 68. Griszka said

  http://kontrowersje.net/wielko_adolf_hitlera_odbija_si_krzywym_zwierciadle_naszych_ydowskich_ma_o_ci_0
  🙂 🙂

 69. Rysio said

  Właśnie wróciłem z zakupów, na które wysłała mnie towarzyszka małżonka. Przy okazji zachaczyłem o sklep z bronią.

  A w nim bardzo dużo klientów kupujących broń krótką.
  Z broni długiej ostały się na półkach tylko ocet, musztarda i jednostrzałówki.

  🙂

 70. Marucha said

  Re 68:
  Aha. Matka Kurka – to ukochany starszy brat?
  Tak podejrzewałem od dawna.

 71. Griszka said

  ad.68
  Gdyby zajrzeć mu w życiorys może i by coś się znalazło w trzecim albo czwartym pokoleniu. W każdym razie za „lajka” akcji „Nie przepraszam za Jedwabne” był ostro atakowany przez jedną taką prominentą Żydówkę.

 72. Rysio said

  http://chicago.cbslocal.com/2013/01/04/gun-store-owners-inventory-flying-off-the-shelves-amid-legislative-debate/

 73. Rysio said

  http://myfox8.com/2013/01/06/ga-mom-shoots-intruder-5-times-saves-children/

 74. Rysio said

  http://www.nbclosangeles.com/news/local/Ontario-Convention-Center-Crossroads-of-the-West-Gun-Show-Firearms-185769562.html

 75. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/artykuly/44196-mocne-wyznanie-leminga-oglupiali-mnie-dlugo-i-o-zgrozo-skutecznie-jestem-idiota

  (….)
  Za dziesięć lat nie wiedzieć będziemy, co to Bliski Wschód, a za trzydzieści – dlaczego ma być III Wojna Światowa i kiedy były poprzednie dwie?

  Wreszcie ktoś, w imieniu Lemingów, jasno i publicznie przyznaje, że Miecugow z Kuźniarem ogłupiają, a źródłem zidiocenia społeczeństwa jest TVN. Czy Stanowski jest przedstawicielem Lemingów czy jedynie autorem intelektualnej prowokacji, to rzecz wtórna. Istotniejsza jest postawiona przez niego teza. W dalszych rozważaniach stwierdza:

  Mam pretensje do mediów, bo wydaje mi się, że szkołę ukończyłem jako osoba o trochę większej wiedzy o świecie. Odkąd zdałem się na zawodowych dziennikarzy, by mi tę wiedzę dostarczali, odtąd idiocieję. Moim zdaniem dzisiaj przeciętny Polak prawie nic nie wie o Polsce i ZUPEŁNIE NIC o świecie. Poważne tematy nakrywane są telewizyjną papką z gówna, i gówno na sam koniec w mojej (waszej?) głowie zostaje.

  Nie wierzę jednak w teorie spiskowe. Nie wierzę, że ktoś idiotę robi ze mnie celowo. Ot, idioci dla idiotów. Im naprawdę wydaje się, że Siwiec (nie Natalia, tylko Marek, chociaż Natalia w Polsce przegrywa tylko z Barackiem Obamą, a i to niekoniecznie) popierający Palikota jest istotny i że mnie naprawdę powinno interesować, że w Sylwestra ktoś kogoś jebnął gałęzią. Pracując w gazetach, tych niby poważnych, napatrzyłem się na osoby, które wierzą, że podobnymi dyrdymałami naprawiają świat.

  Nie pozostawiając suchej nitki na mainstreamowych mediach, Krzysztof Stanowski przyznaje, że nie umie już sobie poradzić bez wikipedii, a gdy padną jej serwery zostanie półgłówkiem „z ogromną wiedzą na temat cycków w show-biznesie i rozwodów wśród aktorów, ale za to bez podstawowych informacji na temat świata”.
  (…)

 76. 166 bojkot TVN said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2013-01-07 (poniedziałek) @ 00:47:08

  http://wpolityce.pl/artykuly/44196-mocne-wyznanie-leminga-oglupiali-mnie-dlugo-i-o-zgrozo-skutecznie-jestem-idiota

 77. Rysio said

  http://www.infowars.com/ron-pauls-first-2013-interview/

 78. Wandaluzja said

  http://zdjecia.docelu.pl/zdjecie.html?pid=6147&title=Ruiny-zamku&ticaid=6fd70
  ***
  Fanka, która wzdycha do „restauracji” KRZYŻTOPORA za unijne pieniądze – bo polskie poszły na Irlandzki Cud Gospodarczy – powinna wiedzieć, że pieniądze to II rzecz, gdyż I jest komputerowa rekonstrukcja zabytku. Niech więc Fanka zorganizuje komputerową odbudowę Krzyżtopora a ja zatroszczę się o pieniądze.
  Mówię to co przed ćwierćwieczem: Nie będzie rekonstrukcji wg francuskiego komputerowego programu KONSERWATORA ARCHITEKTURY to nie będzie pieniędzy. Amerykanie jednak wykupili ten Program, ale rekonstrukcję Starożytnego Rzymu robią przy pomocy programu COLOSSEUM z połączenia 18 programów architektonicznych.
  Uważam, że to Colosseum jest diabła warte, bo to ja rozwiązałem problem: GDZIE BYŁ PAŁAC PAPIESKI PRZED WATYKANEM? Otóż było nim Forum Romanum, z którego lancknechty Lutra zrobiły Największe Śmietnisko, które zabrał Watykanowi Mussolini. Ponieważ byli to Łużyczanie to potem za zniszczenie Rzymu oskarżano WANDALÓW.

 79. Marucha said

  Re 75:
  Ogłupiony leming, który nagle przejrzał na oczy, nie wierzy jednakowoż w teorie spiskowe.
  Według niego to czysty przypadek, że nagle wszystkie media zaczynają wałkować ten sam drugorzędny temat i mają nań dokładnie takie same poglądy.

 80. 25godzina said

  „(…)W latach 90. kiedy Sapiens zdobywała międzynarodowy rynek pracowali w niej ludzie o podobnym doświadczeniu. Wtedy też wykonywała zlecenia m.in. dla izraelskiego wojska i wielu światowych koncernów, jak IBM, Nissan czy Norwich Union.

  Mimo to, Andrzej Kuroń twierdzi, że Polacy nie powinni mieć żadnego powodu do obaw. Jego zdaniem Sapiens International, jako świetna spółka informatyczna (SIC!), nie posiada i nie posiadał dostępu do danych, które znajdują się w systemach w Polsce.(…)”
  http://www.bibula.com/?p=10114

 81. Marucha said

  Re 73:
  Dobry artykuł.
  Podano pełne nazwisko bandyty i wyraźne zdjęcie jego mordy.
  Szkoda, że sk…. przeżyje, bo może się mścić.
  Trzeba by go dobić, jak wyjdzie z więzienia.

 82. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/artykuly/44213-szczyt-bezczelnosci-w-roku-cegielskiego-rzad-sprzedaje-jego-firme-beztroska-rzadu-tuska-w-podejsciu-do-losow-stoczni-powoduje-skutki-dla-innych-zakladow

  Szczyt bezczelności – w roku Cegielskiego rząd sprzedaje jego firmę. Beztroska rządu Tuska w podejściu do losów stoczni, powoduje skutki dla innych zakładów

  W poprzednim tygodniu na stronie internetowej ministerstwa Skarbu Państwa, znalazło się zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży 90,58% akcji spółki H. Cegielski – Poznań S.A.

  Termin odpowiedzi na to zaproszenie, resort ustalił na 4 lutego 2013, a więc chodzi o to aby transakcja została dokonana możliwie jak najszybciej.

  Nie było by w tym ogłoszeniu nic specjalnie interesującego, wszak rząd Tuska wyprzedaje na wyścigi majątek narodowy (przez 5 lat rządzenia sprzedał go już za 50 mld zł) ale ukazało się ono w roku, który miesiąc wcześniej Sejm RP, ogłosił uchwałą, rokiem Hipolita Cegielskiego, legendarnego założyciela i właściciela tego zakładu.

  Właśnie wczoraj w Poznaniu w ramach inauguracji tego roku, odbyła się w Archikatedrze msza święta, podczas której metropolita poznański abp Stanisław Gądecki w homilii podkreślał, że swoje sukcesy w gospodarce Cegielski, zawdzięczał ideałom pracy organicznej.

  Arcybiskup powiedział między innymi:

  Cegielski wiedział od czego zależy byt narodu i dlatego powtarzał, dzisiaj te słowa są jeszcze bardziej znamienne, że podstawą bytu narodu, jest ziemia, przemysł i handel – kto ziemię, przemysł, handel oddaje w obce ręce, sprzedaje swoją narodowość, zdradza swój naród.

  I dalej:

  jego fabryka stała się najważniejszym polskim zakładem przemysłowym w Poznaniu, a on sam najwybitniejszym polskim przemysłowcem w zaborze pruskim.

  Praprzyczyną kłopotów spółki H. Cegielski za rządów premiera Tuska, stała się likwidacja w praktyce polskiego przemysłu stoczniowego, dla którego ten zakład produkował silniki okrętowe.

  Przypomnijmy tylko, że w sierpniu 2009 roku, tuż po wygraniu przez Platformę wyborów do Parlamentu Europejskiego, ówczesny minister skarbu Aleksander Grad, poinformował stoczniowców ze stoczni w Gdyni i w Szczecinie, że ostatecznie nie udało się wyłonić inwestora dla tych stoczni i w związku z tym zostaną one zlikwidowane.
  (…)

 83. Wandaluzja said

  Pytanie do mnie z USA: GDZIE I JAK PAN NAROBIL TYCH DLUGOW?

  Nic mi nie wiadomo o MOICH DŁUGACH, i zaznaczam, że obciążanie kogoś jakimiś wierzytelnościami BEZ JEGO WIEDZY jest nielegalne i karalne. Kilkanaście lat temu otrzymywałem wprawdzie telefony z urzędów podatkowych z Bonn i Berlina w/s działalności mych Pełnomocników Finansowych, których jednak NIE LEGALIZOWAŁEM tylko MSW Cimoszewicz. W tym wypadku – jak wynika z listu – chodzi o jakąś założoną na moje nazwisko hipotekę izraelską, gdzie ja nie byłem, poza wycofaniem mego kapitału egiptologicznego do Izraela wobec GROŻENIA MI PRZEZ PREZYDENTA SADATA, gdyż miałem tam Świątynię Salomona o której Żydzi NIE WIEDZIELI.
  Ponieważ moi funkcjonariusze kapitałowi ZNIKNELI więc potrzebne jest śledztwo, CO SIĘ Z NIMI STAŁO, a potem można rozważać ZADŁUŻENIE hipoteczne mojej Świątyni Salomona. Wiadomo mi tylko, że podjął się załatwienia tej sprawy Profesor Bardini więc wypada mi dochodzić sprawy u jego spadkobierców.
  10 lat temu Holendrzy chcieli wciągnąć mnie w ODBUDOWĘ Odry Przemysłowej, gdyż tylko ja byłem Wypłacalny, od czego wymówiłem się Żądaniem śledztwa w/s ZNISZCZENIA Odry Przemysłowej – w tym przeciw Balcerowiczowi – oraz wskazaniem, że LEPSZY I TAŃSZY jest Kanał Przemysłowy, co świadczy o mej odpowiedzialności.
  WROCŁAW MOŻE GADAĆ O MOICH DŁUGACH, co jest metodą Odstraszania ode mnie, gdy Amerykanie przestali TRUĆ moich zwolenników.
  Moja ciotka uiszczała długi mego stryja NIE ŻADAJĄC KWITOWAŃ, ale ja postawię każdego, kto kwituje moje długi przed sądem.

 84. osoba prywatna said

  czy często się pan uśmicha

 85. najnowszy model terminatora said

  http://fakty.interia.pl/polska/news/w-polsce-coraz-wiecej-wiecznych-dzieci,1879267,3

 86. 166 bojkot TVN said

  Z cyklu „Dobrze wiedzieć, żeby przetrwać”. Tym razem o powodzi.
  http://www.wszechnica.org.pl/?p=11&id_content=793&id_keyword=139

 87. AniaK said

  Re83:
  Żeby się w końcu pozbyć tego PIEPRZONEGO DEBETU, chyba i ja będę musiała się ostro zabrać za moich dłużników.
  Rysio – 1 000 000 zł
  Wosiu – 1 000 000 zł
  GW – 5 zł
  Razem = 2 000 005 zł + 100 000 000 zł obiecane od pana Wałęsy – czyni ze mnie pannę nie do pogardzenia 🙂
  Pan Wałęsa to se pewnie teraz będzie pluł w brodę że mi od razu tej kasy nie dał. Czasami jednak warto trochę poczekać. Przypomniało mi się jeszcze, że po jakiś bankach krąży jeszcze moje 10 $ z odsetkami. Kiedyś było ich 100. Od Babci dostałam. Ale zamiast robić interesy z konikami, założyłam sobie konto walutowe, i cierpliwie czekałam na odsetki. Koniki w międzyczasie przebranżowili się w biznesmenów. Dolara szlag trafił, a ja jak zwykle zostałam na lodzie. Któregoś dnia się wkurzyłam, i postanowiłam wypłacić moje całe sto dolców. Okazało się jednak, że dziesięć zgodnie z przepisami muszę zostawić, i teraz nie wiem co się z nimi dzieje. Banki się pozmieniały. Przestano mnie informować o odsetkach. Jak się okaże, że ja jestem właścicielem jakiegoś banku – to mnie zbytnio nie zdziwi 😉

 88. 166 bojkot TVN said

 89. 166 bojkot TVN said

  Tego jeszcze nie było:
  Religia w świecie finansów. panel na UW
  http://www.wszechnica.org.pl/?p=11&id_content=696&id_keyword=121

 90. marta15 said

  ad 60 bardzo ciekawe swiadectwo. Potwieddza to moje przekonanie, ze obecnie najgorliwszymi chrzesciajanami sa ludzie nawroceni z innych religii. Nie ma w nich czesto tej zabojczej dla wiary „letniosci”, „tumisiwizmu”, przyzwyczajenia i byle-jakosci.
  Swoja droga Judaizm to nie Mozeizm, ktory wyznawali zydzi ( judeaiczyjcy) przed narodzeniem Chrystusa.
  Judaizm powstal PO smierci Chrystusa ,jako odpowiedz na chrzescijanstwo i jest zlepkiem Talmudu i niektorych praw i rytualow STarego Testamentu. Zydzie przed Chrystusem NIE wyznawali Judaizmu, chociaz Biblia uzywa tego slowa nazywajac w Ks Machabejskiej religie Zydow ( Judejczykow) Judaizmem.
  Ale zasadniczo najwazniejsza sprwa jest ze religia wyznanwana PRZED narodzeniem Chrystusa przez Zydow, ( Judejczykow) zostala PO smierci i Zmartwychwastaniu Chrystusa uznana za przestarzala, i zabroniona do wyznawanai i uprawiania POD KARA GRZECHU i potepienia wiecznego.

 91. marta15 said

  bardzo ciekwa analiza reklamy promujacejtzw. transhumanizm.
  Warto rzucic by jakis artykul o transhumanizmie, ktory ma zadanie zrobienie z ludzi zdalnie skierowanych robotow/niewolnikow.
  http://vigilantcitizen.com/latestnews/droid-dna-hyper-intelligence-commercial-and-its-transhumanist-message/

 92. marta15 said

  kolejny ciekway wpis o transhumanizmie. Transhumanizm laczy sie z „ideologia” lucyferianska, bo i takowa istnieje.
  .http://vigilantcitizen.com/latestnews/the-national-intelligence-council-predicts-a-very-transhuman-future-by-2030/

 93. marta15 said

  tu kolejna ciekawa wiadomosc.
  Wykonawczyni lucyferianskiej piosenki, „Die Young”, zwana Kesha , uwielbianej przez zaczadzone tlumy mlodziezy wyznala, ze byla ZMUSZONA aby ja wykonac. Jej wpis szybko zostal usuniety z Tweetera jako politycznie niepoprawny.
  „..“In reality, Ke$ha didn’t do anything for any LOLs. She did not direct the video. She is just performing what she is told to perform, like most pop stars.
  The fact of the matter is: Illuminati symbols are becoming more prevalent because that was the plan all along – to gradually make them part of popular culture.
  The occult elite is revealing itself and the masses are dancing to their tunes….”
  .http://vigilantcitizen.com/latestnews/keha-claims-she-was-forced-to-sing-die-young/

 94. osoba prywatna said

  Olejek eteryczny,
  który uśmierzy Twoje bóle głowy

  Olejek eteryczny pozyskiwany z mięty pieprzowej jest jednym ze skarbów aromaterapii. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, ponieważ mięta pieprzowa jest wykorzystywana w medycynie już od tysięcy lat, jest więc jedną z tych roślin, których działanie poznano najlepiej. Jej niezwykłe właściwości były przedmiotem wielu badań klinicznych i naukowych (1)(2).

  W sprzedaży występuje zazwyczaj pod swoją łacińską nazwą mentha piperita, dzięki czemu możesz być pewny, że masz do czynienia z właściwym gatunkiem rośliny.

  Jak za chwilę się przekonasz, warto zaopatrzyć swoją łazienkę w olejek miętowy, ponieważ jego dobroczynne działanie nie ogranicza się tylko do przynoszenia ulgi w migrenie.
  Odkryj cudowny świat aromaterapii

  Aromaterapia polega na leczniczym wykorzystaniu substancji zapachowych pozyskiwanych z roślin (wyciągów i olejków eterycznych), a więc jest działem ziołolecznictwa, nazywanego przez ekspertów fitoterapią.

  Jest to nauka stara jak świat, ponieważ rośliny i ich aromaty od zawsze były człowiekowi niezbędne dla zdrowia. Jednak dopiero w XX wieku dokonał się w tej dziedzinie ogromny postęp. Tak naprawdę, zaledwie od około stu lat naukowcy koncentrują swoje badania wyłącznie na zapachach.

  Podobnie jak wiele ważnych odkryć, początek aromaterapii był dziełem przypadku: w 1910 r. francuski chemik René-Maurice Gattefossé, który eksperymentował ze sztuką perfumeryjną, poważnie poparzył sobie ręce w wyniku eksplozji w laboratorium. Doszło do zakażenia rany, którą wkrótce opanowała zgorzel gazowa – przypadłość, która w tamtych czasach oznaczała niechybną śmierć.

  W odruchu desperacji chemik ściągnął bandaże i posmarował rany lawendowym olejkiem eterycznym, który stosował do produkcji perfum, a którego podejrzewał o silne właściwości odkażające i sprzyjające zabliźnianiu się ran. Podobno efekty były zdumiewające. Niezaprzeczalnie, René-Maurice Gattefossé pokonał chorobę i to skłoniło go do zajęcia się badaniem właściwości olejków eterycznych.

  To właśnie on w 1935 r. jako pierwszy użył pojęcia „aromaterapia”. Warto odnotować, że również z Francji wywodził się jeszcze jeden wielki mistrz w tej dziedzinie – Jean Valnet.

  Dzięki współczesnym technikom destylacji dzisiejsza aromaterapia może sięgać po aromaty roślin bardzo zwartych, czerpiąc z nich tak zwane „olejki eteryczne”, o których ostatnio jest tak głośno.
  Olejki eteryczne

  Na olejek eteryczny składają się substancje czynne, czyli wszystkie składniki o właściwościach leczniczych. Otrzymuje się go w wyniku poddania świeżej rośliny destylacji z parą wodną. Olejek ma zatem identyczny zapach co roślina, z której powstał, jednak o wiele bardziej intensywny.

  Czasami do uzyskania jednego litra olejku eterycznego potrzeba kilku ton roślin (3), co wyjaśnia, dlaczego niektóre z nich osiągają naprawdę astronomiczne ceny. I tak na przykład litr olejku eterycznego uzyskanego z tak prozaicznej rośliny jak estragon, może kosztować nawet 820 euro!

  Nie radzę dać się zwieść ofertom promocyjnym: zbyt tani olejek eteryczny będzie z pewnością albo bardzo niskiej jakości, albo wręcz „podrobiony”, czyli rozcieńczony lub zmieszany z innymi substancjami naturalnymi (oleje roślinne, alkohole) czy syntetycznymi (rozpuszczalniki, barwniki, syntet yczne substancje zapachowe…).
  3 sposoby stosowania olejków eterycznych

  Olejki eteryczne można stosować na 3 sposoby, w zależności od dawki i rodzaju olejku.

  1. Wewnętrznie

  Możesz na przykład nanieść olejek na chleb pełnoziarnisty lub inną żywność o stałej konsystencji. Chleb spełni tu funkcję nośnika: obniży stężenie olejku (nie zmniejszając jednak spożywanej ilości) i wyeliminuje ryzyko poparzeń wewnętrznych, które mogą wystąpić w razie bezpośredniego spożycia.

  Olejek eteryczny możesz również rozpuścić w innym oleju, ale nie w roztworze wodnym, ponieważ olejki nie rozpuszczają się w wodzie.

  2. Przez masaż

  Wetrzyj olejek w skórę, jednak nigdy na zbyt rozległej powierzchni, stosując olej roślinny jako nośnik (roztwór 20%, czyli 2 krople olejku eterycznego na 8 kropli oleju roślinnego).

  Koniecznie rozmasuj miejsce aplikacji, ponieważ pozwoli to substancji czynnej przeniknąć w głąb skóry i dotrzeć do krwiobiegu, by wywołać efekt terapeutyczny. Działanie olejku jest słabsze, gdy stosuje się go w kąpieli.

  3. Przez rozpylanie

  Ta metoda zaledwie w niewielkim zakresie dotyczy mięty pieprzowej, której poświęcona będzie dalsza część artykułu, jednak olejki eteryczne możesz również rozpylać w domu za pomocą dyfuzora rozpraszającego w powietrzu mikroskopijne kropelki. Nie stosuj jednak dyfuzorów podgrzewających, ponieważ wysoka temperatura może zmienić właściwości olejków.
  Niesamowite właściwości olejku eterycznego z mięty pieprzowej

  Przejdźmy jednak do naszego głównego tematu: niesamowitych właściwości mięty pieprzowej.

  Olejek eteryczny z mięty pieprzowej (mentha piperita) pomaga między innymi na ból głowy, nudności, nieprzyjemny oddech, problemy z trawie niem czy niskie ciśnienie – a więc jest jak podręczna apteczka.

  W przypadku bólu głowy wystarczy, że naniesiesz na palec wskazujący dwie krople olejku oraz wmasujesz go w skronie i czoło. Trzeba przy tym uważać, by nie dostał się do oczu, ponieważ spowoduje podrażnienia (w takim wypadku obficie przemyj oczy zimną wodą i niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą).

  Zwykle nie ma potrzeby rozcieńczania olejku z mięty pieprzowej. Jeśli jednak u osoby szczególnie wrażliwej spowoduje on podrażnienia, wystarczy rozcieńczyć go olejem roślinnym z dziurawca (w przypadku bólu głowy) lub stosowaną na co dzień oliwą z oliwek.

  Taki masaż wywołuje efekt wazodilatacji (rozszerzania naczyń krwionośnych): krążenie spowalnia, co działa uspokajająco. Efekt jest błyskawiczny. Już po kilku minutach pojawi się pierwsze wrażenie chłodu, a przede wszystkim ustąpi ból głowy.

  Jeśli zastosowanie mięty pieprzowej nie pomaga, jej działanie możesz uzupełnić innym olejkiem eterycznym o nadzwycz ajnej (i nie jest to przesada) skuteczności w zwalczaniu bólu głowy. Chodzi o olejek z golterii, który w połączeniu z olejem z dziurawca, przynosi ulgę szybko i skutecznie.

  Nieprzyjemny oddech, nudności (niezrównana skuteczność) i wszelkiego rodzaju problemy z trawieniem (wymioty, wzdęcia, niestrawność…) zwalczysz, nakładając 1–2 krople na chleb pełnoziarnisty i zjadając całość (nie przekraczaj 3 dawek dziennie). Daje to niemal natychmiastowy efekt i zapewnia świeży oddech przez kilka godzin – dłużej niż jakakolwiek „miętówka” czy dowolny inny środek.

  Proponuję przeprowadzenie ciekawego eksperymentu polegającego na wtarciu olejku eterycznego z mięty pieprzowej w wierzch stopy. Po kilku minutach wywoła to – uwaga, uwaga – miętowy zapach w ustach! Pokazuje to, jak szybko olejek miętowy przenoszony jest w organizmie (być może doczekamy się tej sztuczki w repertuarach cyrków?).

  W przypadku kaszlu możesz wmasować 2 krople olejku miętowego w klatkę piersiową, aby uwolnić wydzielinę oskrzeli w wyniku działania zawartego w nim mentolu.

  Masaż z zastosowaniem olejku eterycznego z mięty pieprzowej przydaje się także przy łagodnych urazach. Jak podaje magazyn specjalistyczny „Profession Kiné” (5), „mechanizm działania mentolu polega na wywołaniu uczucia chłodu i spowodowaniu miejscowej analgezji (znieczulenia), który to efekt bardzo doceniają wszyscy lekarze sportowi mający za zadanie przynieść szybką ulgę łagodnie kontuzjowanemu zawodnikowi”.

  Wreszcie, radzę stosować olejki eteryczne pochodzenia naturalnego: skoro masz je stosować wewnętrznie, wziewnie i przezskórnie, lepiej żeby nie zawierały substancji chemicznych. Olejki takie można znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością, sklepach zielarskich, a także w aptekach.
  Cena

  Olejek z mięty pieprzowej kosztuje nieco mniej niż przeciętny olejek eteryczny: cena buteleczki o pojemności 10 ml (około 200 kropli) wynosi od 6 do 40 złotych – w przypadku olejku naturalnego. Taka ilość wystarcza na rok stosowania.
  Środki ostrożności przed zastosowaniem

  Nie należy olejkami eterycznymi zastępować konwencjonalnego leczenia bez porozumienia z lekarzem prowadzącym.

  Z olejkami eterycznymi w czystej postaci trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie, ponieważ łatwo podrażnić nimi skórę, a w szczególności śluzówkę (oczy, nos itp.). W razie wystąpienia nawet najmniejszego podrażnienia – mocniej rozcieńcz olejek.

  W razie wątpliwości skonsultuj się z najbliższym farmaceutą lub zielarzem, który będzie w stanie udzielić Ci dalszych informacji.

  Aby zapobiec zmianom właściwości olejków eterycznych, przechowuj je w ciemnym miejscu o sta łej temperaturze około 20°C i w oryginalnej buteleczce. W takich warunkach olejek możesz przechowywać nawet ponad 5 lat.

  Zdrowia życzę!

  Jean-Marc Dupuis

  PS Podziękowania dla Xaviera Kerna, inżyniera biomedycznego i pasjonata medycyny naturalnej, który pomógł mi w napisaniu tego artykułu. Xavier pisze na temat naturalnych sposobów na zdrowie i dobre samopoczucie na swojej stronie internetowej Whitney Crossroads: http://www.whitneycrossroads.com/

  Źródła:
  (1) Göbel H et al. Effect of peppermint and eucalyptus oil preparations on neurophysiological and experimental algesimetric headache parameters, Cephalalgia, 1994, 14:228-234
  (2) Dew MJ, Evans BK, Rhodes J., Peppermint oil for the irritable bowel syndrome: a multicentre trial, „British Journal of Clinical Practice”, 1984, 38:394, 398
  (3) Wikipedia: http://fr.wikipedia.org/wiki/Huile_essentielle
  (4) A. Zhiri, D. Baudoux et M. L. Breda, Huiles essentielles chémotypées, poradnik, Editions Inspir Development
  (5) M. Faucon „Profession Kiné”, [artykuł dra Michela Faucona farmaceuty-aromaterapeuty], wrzesień–październik–listopad 2011, s. 60–62. Dalsze informacje: http://apps.who.int/medicinedocs/en/d/Js4927e/20.html (strona w języku angielskim)

 95. Wandaluzja said

  Ad 82: Ja 40–30 lat temu wiedziałem, że Cegielski napyta sobie biedy. Nie chodziło tylko, że chciałem produkować u Cegielskiego minireaktor URSZULA SIPIŃSKA, który kupili w 1977 r. we wrocławskiej Toshibie Amerykanie i Japończycy, a teraz robi też Skoda jako REAKTOR IV GENERACJI, ale i o „pobożne życzenie” Dolmelu o ELEKTROTECHNICZNY sojusz z Cegielskim dla Wpływu na górnośląską metalurgię, co Cegielski arogancko odrzucał, gdyż musiałby zaprzestać ZABAWY ze szwajcarskimi silnikami okrętowymi, które były marzeniem Zamechu. W ten sposób Cegielski niszczył arogancko nie tylko polską elektrotechnikę, ale i górnośląską metalurgię, która była atutem światowym.
  DZIĘKI TEMU pierwszym polskim koncenem Światowym został nie Cegielski, ale cieszyńka OLZA, sprzedana zaraz przez Balcerowicza za psie pieniądze, gdy z Cegielskim jako KOMPLEKSEM elektrotechniczno-metalurgicznym by mu ma tak łatwo nie poszło.
  Można to porównać do Zamordowania przez Amerykanów Tesli, żeby bombę atomową zrobił znany erotoman żydowski – ale nie zrobił – jednak za bombardowanie przez US AF Armii Czerwonej Amerykanie dostali taktyczne bomby atomowe od Wilekiego Admirała Doeniza. Hrabia Kurowski wytłumaczył mi, że pedofilia i seksualizm sa przejawem homoseksualizmu.

 96. najnowszy model terminatora said

 97. najnowszy model terminatora said

  http://nczas.com/wiadomosci/europa/rejwach-na-wegrzech-emerytury-ofiar-holokaustu-wzrosna-o-50/

 98. Wosiu said

  Tylko świnie, tylko łosie,
  chodzą do kin na „Pokłosie”.
  (aut. moje)

  Tymczasem nowy antypolski film wchodzi na ekrany:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Film-Pawla-Chochlewa-Tajemnica-Westerplatte-trafi-do-kin-15-lutego,wid,15181005,wiadomosc.html

  Jakimś dziwnym trafem kurew Chochlew dokończył swoje wybździny.

 99. 166 bojkot TVN said

  Efekty działalności ateistów, satanistów i Wojewódzkich, Majewskich, Neonówek oraz wszystkich innych kretynów, kretynek (Szczuka, Nowicka, Senyszyn, Tysiąc) widać bardzo wyraźnie w tej notce:
  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/matka-szymonka-z-bedzina-pograzyla-katarzyne-w,1,5387730,region-wiadomosc.html

 100. Tralala said

  Kaplica Paulińska: ciąg dalszy. Hermeneutyczna ciągłość?
  Kaplica Paulińska. Zamknięta na lata do remontu. Pobawmy się liczbami. Koszt remontu – 3 mln euro. Oddana do użytku 30 czerwca 2009 roku (dzień po 29 czerwca). Czerwiec – 6 miesiąc. 2009: 2+9=11. Jedenastka – liczba mistyczna hebrajskiej Kabały, od której uzależnione są wszystkie tajemnice i cała symbolika masonerii. Liczba m.in. światła i pokoju. Benedykt XVI odprawił nieszpory inauguracyjne 4 lipca. Czwarty lipca 2009 wypadł w sobotę, 6 dzień tygodnia. Szósty dzień, licząc z 29 czerwca. Czwarty lipca: 4+7=11. Druga jedenastka. Jeszcze jedna i mamy 3×11=33 -> 3+3=6. Koniec zabawy, wracamy do faktów.

  Kaplica Paulińska. Znajduje się w sercu Watykańskiego Pałacu. Podczas remontu kaplica była nieużywana. Można trafić na informacje, że ołtarz został usunięty oraz zmieniony podczas remontu. Zniknął również obraz Matki Bożej oraz świece.

  Watykańska Kaplica Paulińska przeznaczona jest do adoracji Najświętszego Sakramentu. Przed konklawe, nim kardynałowie udadzą się do kaplicy sykstyńskiej, spotykają się w kaplicy paulińskiej, gdzie składają uroczyste przysięgi. Benedykt XVI stwierdził: „Nie odbywają się tu uroczyste celebracje z udziałem ludu. Tutaj następca Piotra i jego współpracownicy medytują w milczeniu i adorują Chrystusa żywego.” Kaplica bywa uznawana za serce chrześcijaństwa. Związana jest z rolą papieża jako strażnika Ciała Chrystusa. W kaplicy znajdują się dwa obrazy Michała Anioła – przedstawiające nawrócenie św. Pawła i ukrzyżowanie św. Piotra. Tym dziwniejsze jest zamknięcie kaplicy na tak długi okres czasu. Benedykt XVI powiedział: „Obie te ikony mogą stanowić dwa akty jednego dramatu – dramatu Misterium paschalnego: Krzyża i Zmartwychwstania, śmierci i życia, grzechu i łaski”
  Krążą również pogłoski o dokonanej przez Benedykt XVI rekonsekracji kaplicy. Elementy zaczynają pasować i tworzyć jedną całość?

  http://semperfidelisetparatus.blogspot.ca/2013/01/kaplica-paulinska-ciag-dalszy.html

 101. 166 bojkot TVN said

  „Nowy Ekran” jak „Okno życia”
  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/85166,sad-najwyzszy-przekazal-sprawe-daniela-kloca-do-ponownego-rozpatrzenia

  Już choćby tylko dla tej sprawy wart był cały ludzki wysiłek i ŁŁ, i p.Opary, i wszystkich innych uczciwych ludzi, którzy mogą czynić dobro jako BLOGERZY, dopóki istnieje wolny internet i żaden barbarzyńca nie nałożył mu jeszcze kagańca.

  Trzeba życzyć skatowanemu człowiekowi powodzenia w walce z sądowniczo-prokuratorską mafią.
  Czy winni bezprawnych działań zapłacą odszkodowanie z własnej kieszeni?

 102. 166 bojkot TVN said

  SOWA I KOT
  http://www.liveleak.com/view?i=733_1354058488

 103. Wosiu said

  Fajnie by było, gdyby ktoś mający konto na Youtube przetłumaczył i dodał polskie napisy.

 104. JO said

  „NIE DAJE OWSIAKOWI” – Piekne Panie Gajowy , to nadaje sie na Plakat. Czy to Pana Pomysl ten Znaczek?

 105. Wosiu said

  Re102/166 Bojkot TVN

  Papuga i kotek

 106. Kar said

  re;96

  chwala kiciorom!-to odpowiedni anons dla tej maskardy

 107. Marucha said

  Re 104:
  Wymyśliłem sobie, żeby zamieścić coś anty-owsiakowego w gajówce, zacząłem szukać dobrego motywu… a tu masz, znalazłem gotowe „serducho”. Więc wziąłem i zastosowałem.

 108. Griszka said

  Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy Owsiakowi rusza w te niedziele ? Ostatnim razem dzieciarnia obstawila kazda brame przy moim parafialnym kosciele. W pewnym momencie myslalem, ze bede musial przepychac sie lokciami do wejscia…
  Podejrzewam, ze datki z puszek pochodza w wiekszosci z takiej zbieraniny pod kosciolami. W niedziele nie ma lepszej „miejscowki” na prowadzenie dzialalnosc zebraczej. Pewnie dlatego Jurek szybko odwolywal swoje slowa o zbiorce na eutanazje, gdy sobie przekalkulowal ewentualne straty.

 109. JO said

  ad.107. Panie Gajowy to Genialny Antyowsiakowy Plakat!!! Tekst i „serducho” Mowia za wszystko.

  Twen Plakat powinien byc drukowany i przyklejany wszedzie a ulotki z tym znakiem rozdawane.

 110. JO said

  ad.108. Oczywiscie ,z e judeoksieza popra Owsiaka….

 111. mironik said

  Ja tam w markecie przy kasie już dziś widziałem puszki wośp.

 112. Marucha said

  Re 111:
  Proponuję przygotować sobie fałszywe banknoty z papieru i napisać na nich coś obraźliwego. Wrzucać zwinięte do każdej napotkanej puszki.

Sorry, the comment form is closed at this time.