Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Tajemnicze interesy izraelskiej spółki

Posted by Marucha w dniu 2013-01-07 (Poniedziałek)

Tajemnicza izraelska firma Sapiens, wspólnik nabywcy majątku polskich stoczni, od 1991 roku robi interesy w Polsce – dowiedziała się „Gazeta Polska”. Systemy informatyczne spółki Sapiens funkcjonowały w najważniejszych państwowych firmach i instytucjach, m.in. w NBP, PKO BP i Kancelarii Sejmu.

O firmie Sapiens, sprzedającej specjalistyczne systemy komputerowe, zrobiło się głośno po publikacjach GP, dotyczących United International Trust (UIT) – nieznanej szerzej spółki z Antyli Holenderskich, która kupiła majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie. Jak z nich wynika, UIT współpracuje z firmą Sapiens od 20 lat. UIT jest m.in. członkiem zarządu Sapiens International (prawo Antyli Holenderskich zezwala na taką operację), a Gregory Elias z UIT ma prawo reprezentować udziałowców Sapiens. Oficjalne dokumenty firmy z Izraela wskazują też na wojskową przeszłość ludzi z kierownictwa Sapiens. Jednym z dyrektorów Emblaze Group (konsorcjum, do którego należy Sapiens), jest Nahum Admoni – były szef Mossadu, pisze GP.

Z ustaleń GP wynika również, że izraelski wspólnik nabywcy polskich stoczni działa na naszym rynku od 1991 r. Prowadzi bowiem interesy z polską spółką, której prezesem jest… Andrzej Feliks Kuroń, młodszy brat Jacka Kuronia.

– Zgadza się, z Sapiens współpracujemy od 1991 r. – potwierdza w rozmowie z „GP” Andrzej Kuroń, szef Sapiens-Polska i założonej jeszcze w PRL firmy, noszącej dziś nazwę: System 2000 Przedsiębiorstwo Rozwoju i Innowacji.

System 2000 jest od 18 lat „wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Sapiens International Corporation NV w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu systemów komputerowych, opartych na nowoczesnych generatorach aplikacji Sapiens”. Kuroń twierdzi, że „dopatrywanie się sensacji w biznesowej współpracy jego firmy z byłymi wojskowymi z Izraela jest „szukaniem dziury w całym”.

Jednak przedsiębiorstwa i instytucje, z którymi współpracował System 2000, mają bardzo szczególny charakter i znaczenie dla państwa. Spółka Kuronia za pomocą narzędzi Sapiens opracowywała systemy m.in. dla Narodowego Banku Polskiego, PKO BP, Kancelarii Sejmu, Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych (KRUS), a także dla PZL Warszawa Okęcie. W PKO BP był to system obsługi centrali banku w zakresie dystrybucji świadectw udziałowych NFI. Jak czytamy na stronie firmy System 2000, obejmował on „utrzymanie centralnej kartoteki uprawnionych do nabycia świadectw (ponad 27 mln pozycji), aktualizowanej na podstawie danych PESEL”, a także codzienne przetwarzanie danych o dystrybucji.

Jeśli chodzi o NBP, to system Sapiens (wdrożony w 1993 r.) realizował „prowadzenie rachunków bieżących banków w Centrali NBP” oraz transakcje rozliczeniowe on-line między centralami banków. Dla KRUS firma Andrzeja Kuronia wykonała tzw. centralną hurtownię danych, służącą do gromadzenia i udostępniania informacji istotnych dla centrali Kas. Z kolei Kancelaria Sejmu – czytamy na stronie internetowej Systemu 2000 – wybrała generator aplikacji Sapiens do „realizacji systemu obsługi procesu legislacyjnego”. Spółka Kuronia robiła też oprogramowanie wykorzystywane podczas wypłat Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”.

Obecny prezes Sapiens International – Roni Al-Dor – służył w izraelskich siłach powietrznych, ukończył też prestiżową uczelnię informatyczną podlegającą sztabowi sił powietrznych Izraela. Rami Doron, jego kolega z zarządu, przez sześć lat był ekspertem od elektroniki w armii Izraela. Sagi Schliesser – kolejna postać z kierownictwa Sapiens – przez wiele lat stał na czele Computer Training School w żydowskich siłach obronnych. Martin Greenberg – wiceprezes Sapiens – przez 8 lat pracował w wojskowym centrum komputerowym „Mamram”, specjalistycznej jednostce przetwarzającej informacje dla wszystkich jednostek wojskowych Izraela. Stworzyła ona m.in. specjalną wewnętrzną sieć komputerową (tzw. system intranetowy) na użytek izraelskiej armii.

W latach 90. kiedy Sapiens zdobywała międzynarodowy rynek pracowali w niej ludzie o podobnym doświadczeniu. Wtedy też wykonywała zlecenia m.in. dla izraelskiego wojska i wielu światowych koncernów, jak IBM, Nissan czy Norwich Union.

Mimo to, Andrzej Kuroń twierdzi, że Polacy nie powinni mieć żadnego powodu do obaw. Jego zdaniem Sapiens International, jako świetna spółka informatyczna (SIC!), nie posiada i nie posiadał dostępu do danych, które znajdują się w systemach w Polsce.

Można by się także zastanawiać jak Andrzej Feliks Kuroń, brat Jacka Kuronia, zdołał założyć w PRL – państwie, którego władze jeszcze trzy lata wcześniej uznawały jego brata za wroga ustroju, firmę prowadzącą interesy z zagranicznym partnerem. Jak bowiem przyznaje sam Kuroń, w 1991 r. doszło do kontaktu z firmą Sapiens, z centralą w Izraelu. Od tego samego roku współpracował z PKO BP, potem z Narodowym Bankiem Polskim, dla którego spółka robiła system rozrachunków międzybankowych.

Napisał(a) za:Niezależna Gazeta Polska/AJa
http://www.aspektpolski.pl/

Zob. też:

Żadnych zdjęć budynków firmy Sapiens nie udało nam się znaleźć.

A jeśli chodzi o założenie firmy przez p. Andrzeja Kuronia, to po prostu zawdzięcza je swym zdolnościom, wykształceniu oraz uczciwości.
Admin

Komentarzy 8 do “Tajemnicze interesy izraelskiej spółki”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. […] https://marucha.wordpress.com/2013/01/07/tajemnicze-interesy-izraelskiej-spolki/ […]

 3. Fran SA said

  Przyznam sie, ze nie bardzo rozumiem naiwnosc Polusow. Przeciez Polska podpisala umowe z Izraelem na temat udostepniania ( ale nie wzajemnego) bazy danych, m.innymi w sprawie … Holokaustu, telekomunikacji i paru innych ciekawych dziedzin.
  W czasie kampanii wyborczej w Polsce ( tak jak w USA) ‚inteligentni’ Polacy zadaja ‚uczone’ pytania swoim kandydatom: ‚Co kandydat mysli o pedalach i zwiazkach pedalskich i czy popiera skrobanki’.
  Sprawy o znaczeniu narodowym, gospodarczym i polityce zagranicznej ZADNEGO Polaka w czasie wyborow nie interesuja. Amerykaniana tez nie. Potem sie wszyscy budza z reka w … przepelnionym nocniku.
  A miedzy wyborami Polacy zajmuja sie tym, co im skorumpowane politykusy kaza, prasa poleca, a Izrael podpowiada.
  Slomiane chocholy!

 4. RomanK said

  .
  “I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają,
  jak w każdym demokratycznym państwie,
  to polityka wobec Izraela się nie zmieni“
  – Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael – 11.09.2006 r.

 5. Griszka said

  Serio ? W GP Sakiewicza napisali, ze izraelskie sluzby specjalne dzialy na szkode Polski ? Szok I niedowierzanie.

 6. Ad .5

  „W GP Sakiewicza napisali, ze izraelskie sluzby specjalne dzialy na szkode Polski ? Szok I niedowierzanie.”

  – Nie bądź pan frajer! Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni… 🙂 Oni potrafią robić za rząd USA, za Alkaidę, za Hamas, za Czerwone Pantery, za rząd Polski, za komunistów, sowietów, polpotów, idiotów, za co chcesz! 🙂 I krytykować coś, co za chwilę i tak zostanie skrytykowane? Co za problem! Skrytykują to jako PIERWSI! I w ten sposób wzmocnią swoją wiarygodność w oczach lemingów.

 7. mywaylee said

  powiem krótko kto ma trochę zielonego pojęcia to wie że zydzi mieszają wyborami w polsce bankami i czym sie tylko da gołym okiem widać do czego doprowadzono polske ruina przedsiebiorstw,handlu,itp polak ma służyć zydowi jako parobek przyklad jak sie traktuje pracownikow hiper marketow (de facto zydowskich)takie pytanie czy ktos jest w stanie to wszystko zatrzymac ????

  Dobrze, że kolejna osoba to dostrzega – admin

 8. JO said

  ad.7. Zydowskie Hipermarkety jak niegdyc Zydowskie Karczmy. Arenda sie powtarza. My dzis na wlasnych Oczach jak w teatrze mozemy przesledzic jak Upadala I Rzeczpopolita.

  Dzis taki Szlachcic zwykly to obywate- Polak PRL Bis a Magnaci to Rzadzacy.

  I mimo takiej wiedzy taki Roman K bluzga na Szlachte.
  Tak, my bluzgamy na Lemingi ale sposrod Lemingow My wychodzimy, my co widzimy , slyszymy, my co jestesmy wyrzucani z Kraju a nawet Zabijani…

  Czy wiec jest moralne by oskarzac cala szlachte? Czy jest wiec moralne by oskarzac caly narod Polski?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: