Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Wolne tematy (38 – …
  gnago o Próby pisania historii Holokau…
  I*** o Palma odbija
  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Sprawa porwania obywatelki Watykanu, Emanueli Orlandi

Posted by Marucha w dniu 2013-01-11 (Piątek)

Link do poniższego artykułu podesłała p. Tusia – admin.

Pod tą petycją podpisało się już 100 tysięcy osób z całego świata.

Podpisz ją także ty!!! http://www.emanuelaorlandi.it/

*                   *                    *

TEKST PETYCJI

Prawda o Emanueli Orlandi

Do Kardynała Tarcisio Bertone
Sekretarza Stanu Papieża Benedykta XVI

Eminencjo,

porwanie Emanueli Orlandi, obywatelki watykańskiej, które miało miejsce w 1983 roku, rzuciło cień i wątpliwości co do zachowania się Watykanu, który w ciągu ostatnich trzech dekad nie miał odwagi, by zburzyć mur milczenia i zapomnienia wzniesiony wokół tej historii.

Państwo Watykan całkowicie zrezygnowało z szukania swojej niewinnej obywatelki, wywołując oburzenie wielu ludzi i tych wszystkich kapłanów, którzy codziennie poświęcają się temu, aby życie najsłabszych było poszanowane.

Nadszedł czas, aby wysłać silny sygnał zmiany.

Prosimy, aby zostało otwarte dochodzenie wewnątrz Watykanu, w sprawie porwania Emanueli Orlandi i aby ustanowiono Komisję Kardynalską, która podejmie zobowiązanie, z uczciwością i dobrą wolą, aby wydobyć prawdę o tej haniebnej i nieludzkiej historii.

Niech ofiara Emanueli, żywej lub martwej oraz wieczyste męczeństwo jej rodziny, przyczyni się do głębokiej i radykalnej zmiany w umysłach tych, którzy na szczycie hierarchii kościelnej, prowadzą ten Kościół coraz dalej od nauk Jezusa.

Pietro Orlandi
18 października 2012

*                    *                      *

Podpisz petycję przez internet. Więcej informacji:
http://www.emanuelaorlandi.it/

*                    *                      *

CHCIAŁBYM, ABY TAKŻE POLACY WŁĄCZYLI SIĘ W SPRAWĘ POSZUKIWANIA PRAWDY O ZAGINIĘCIU EMANUELI ORLANDI

Z Pietro Orlandi, bratem zaginionej Emanueli rozmawia Agnieszka Zakrzewicz

Nadal wiemy stosunkowo mało o sprawie Emanueli Orlandi, choć od jej zniknięcia upłynęło już 30 lat. Pana 15-letnia siostra zniknęła 22 czerwca 1983 roku, w dzień, w którym Jan Paweł II odbywał drugą pielgrzymkę (16 – 23 czerwca 1983 r.) do swojej ojczyzny objętej jeszcze stanem wojennym. „Przybywam, ażeby być z moimi rodakami w szczególnie trudnym momencie dziejów Polski po II wojnie światowej” – papież powiedział do generała Wojciecha Jaruzelskiego podczas spotkania w Belwederze. Wielkie symboliczne znaczenie miało też spotkanie w Tatrach, w Dolinie Chochołowskiej z Lechem Wałęsą, przywódcą Solidarności. Włoski dziennik „Corriere della Sera“ informował na pierwszej stronie: „Wałęsa zobaczy papieża“. Dla Polski to był ważny moment historyczny. Co natomiast Pan pamięta z tamtego dnia, w którym zaginęła Emanuela?

– To był bardzo gorący, czerwcowy dzień, który nie różnił się niczym szczególnym od innych. Zjedliśmy wspólnie obiad i Emanuela miała iść na ostatnią lekcję do szkoły muzycznej przy Placu Sant’Apollinare w Rzymie.

Niestety mam przykre wspomnienie tego ostatniego razu gdy widziałem moją siostrę, gdyż pokłóciliśmy się i ona wyszła trzaskając drzwiami. Chciała, żebym odwiózł ją do szkoły na motorze, bo czasami to robiłem. Ja jednak byłem umówiony. Wiele razy w życiu żałowałem, że jej nie odwiozłem… Wszyscy mi mówią, że to, co miało się wydarzyć i tak by się wydarzyło, na przykład dzień później. Nie wiem…

Emanuela wyszła z domu i miała dwie możliwości: iść pieszo lub jechać autobusem. Dwie drogi były różne. Moja siostra wsiadła do autobusu, bo już było późno. Wysiadła na przystanku przy Corso Rinascimento i ostatni odcinek drogi poszła na piechotę. Wtedy, na wysokości Senatu zatrzymał ją mężczyzna w samochodzie, który zaoferował jej pracę – rozdawanie ulotek na pokazie mody Sióstr Fontana. Emanuela powiedziała, że musi zapytać rodziców. On ją uspokoił, mówiąc, że może przyprowadzić również ich. Zaoferował się, że poczeka na nią po lekcji i da jej materiały reklamowe, żeby pokazała w domu.

Emanuela poszła na zajęcia i przed wyjściem ze szkoły zadzwoniła do domu, żeby o tym wszystkim opowiedzieć. Rodziców nie było, rozmawiała ze starszą siostrą, która powiedziała jej, że proponowane wynagrodzenie wydaje jej się zbyt wysokie i że lepiej jak porozmawia wieczorem z tatą.

Moja siostra wyszła po zajęciach i do 19.10 była w towarzystwie swojej koleżanki, która później pojechała do domu. Druga młodsza siostra, wraz z przyjaciółmi, czekała na nią dwieście metrów dalej. Widząc, że Emanuela nie pojawiła się o umówionej godzinie, poszli w kierunku szkoły, gdzie dotarli około 19.30. Już jej tam nie było. Od tego momentu wszelki ślad po niej zaginął. Wraz z moim ojcem poszliśmy od razu na policję złożyć zawiadomienie o zniknięciu naszej bliskiej. Nie chciano jednak go przyjąć, gdyż upłynęło zbyt mało czasu. Tłumaczono nam, że może oddaliła się dobrowolnie i tylko się spóźni.

Właśnie tego dnia Jan Paweł II był na pielgrzymce w Polsce. Do dziś zastanawia mnie fakt, że papież został od razu poinformowany o „nietypowym spóźnieniu” 15-letniej obywatelki watykańskiej, gdy wsiadał do samolotu odlatującego do Rzymu. Watykan wiedział, że jest planowane porwanie i obawiał się go.

W październiku wystosował Pan petycję do watykańskiego sekretarza stanu, kard. Tarciso Bertone. Podpisało się pod nią już 100 tysięcy osób z całego świata. Powiedział mi Pan, że chciałby, aby także Polacy włączyli się w sprawę poszukiwania prawdy o zaginięciu Emanueli Orlandi, tak jak robi to już wiele osób innych narodowości. Pana zdaniem porwanie Emanueli ma bezpośredni związek z Polską?

– Nie wiem, czy ma bezpośredni związek z Polską, ale ma z tym, co Jan Paweł II zrobił dla Polski w jej najtrudniejszym momencie historii po drugiej wojnie światowej. Ufam też w to, że może z Polski, od osób, które były najbliższe papieżowi, otrzymamy wreszcie jakąś wskazówkę dotyczącą tego, co stało się z Emanuelą.

„Fakt, iż tak uporczywie milczy się o sprawie Emanueli Orlandi, świadczy o tym, że prawda jeszcze przeszkadza komuś w Watykanie” – powiedział Pan te słowa. W książce Gianluigiego Nuzziego „Jego Świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI”, jest również ten, w którym odradza się papieżowi, by mówił publicznie o Emanueli Orlandi, gdyż to może sprawić wrażenie, że ma Pana rację.

Fakt, że nie chce się, aby papież choćby wymienił imię Emanueli świadczy o tym, że prawda o jej zniknięciu komuś w Watykanie nadal przeszkadza. Takie zachowanie wystawia Stolicę Apostolską na krytykę opinii publicznej, bo wystarczy zapytać kogokolwiek na ulicy o sprawę Emanueli Orlandi – odpowiada, że za Spiżową Bramą wiedzą wszystko i to ukrywają. Dlaczego ludzie tak myślą? Bo skłania ich do tego milczenie tej instytucji.

Jesteśmy coraz bliżej prawdy i wcześniej, czy później wyjdzie ona na jaw. Mam nadzieje, że stanie się to jak najszybciej. Nie boję się. Jestem zdeterminowany szukać do końca życia mojej siostry i czuję, że mam po mojej stronie opinię publiczną. Chcę poznać prawdę o jej zniknięciu, jakakolwiek by ona nie była.
Myślę, że dotąd, aż prawda nie wyjdzie na jaw, będzie ona wisieć nad głowami tych, którzy są odpowiedzialni za zniknięcie Emanueli, jak miecz Damoklesa.

Pomimo wszystko jest Pan nadal osobą wierzącą?

– Jest to dość trudne. Chciałbym, aby ktoś pomógł mi wierzyć bardziej gorliwie. Co innego jednak jest wierzyć w Boga, a co innego wierzyć ludziom. Przez wszystkie te lata nie straciłem mojej wiary, nadal jestem praktykującym katolikiem.

Całość wywiadu z Pietro Orlandi ukaże się w książce Agnieszki Zakrzewicz „Głosy spoza chóru“, wydanej przez wydawnictwo Czarna Owca w 2013 roku.

http://wcieniusanpietro.blogspot.se

Komentarzy 8 do “Sprawa porwania obywatelki Watykanu, Emanueli Orlandi”

 1. RomanK said

  Wszysko sie exponuje….byle plunac..ale jedyne slady zaciera…
  Jedynym sladem byla propozycja wymiany Emanuelli na Ali Agce….wiadomo- ze wyszal ze srodowiska Banda della Magliani…ktora miala powaiazania ze Szarymi Wilkami..a po wielu latach okazalo sie- ze i jedna i druga byly tylko frontstore dla Gladio…a Gladio byla dzielem i narzedziem amerykanskich Sluzb Specjalnych…..
  Ale najlepiej rznie sie kupke na progu Bazyliki Sw Piotra…widac daleka ze kontestator,,tradycyjny zreszta ..gowniany- bo gowniany, ale kontestator… i wiadomo co najweazniejsze ze nikt za to w dupe nie kopnie:-))))

 2. Mati Rani said

  Ad1. O]! to dobre, nie widzialem polaczenia zamachu z Gladio, ale wyglada logicznie, pozdrawiam Panie ROmanie

 3. RomanK said

  Proponuje zaczac zbierac podpisy pod petycja….. zeby Papiez sie przyznal..ze to ON porwal z JPII i Vatykanem Emanuele dla orgii sexualnych..w obcej ambasdadzie….a potem ja zjedli w galarecie!
  A jaksie nie przyznaja natychmista po petycji tzn ze winni sa jej smierci! Niech raz tej sprawiedliwosci stanie sie zadosc!
  Tak po polsku..sarmacku szast prast wg najwietszejrycersjkiejnajsprawiedliwszejszkacheckiejJOjomani:-))))

 4. terra incognita said

  jest pan, panie Romanie obsceniczny

 5. RomanK said

  ad,,,niech bedzie,,ale nie obeszczany:-)) jak terra incognita canis :-)))

 6. wet3 said

  @ 5
  Nie wiem kto jest obsceniczny, ale wielmozna chyba rozumem nie grzeszy … (albo ktos za to placi …)

 7. wet3 said

  @ 6
  Oczywiscie, pomylilem punkt odniesienia. Powinno byc „@ 4”.

 8. Wandaluzja said

  Kilkakrotnie przymierzałem sie d/s Emanualei Orlandi, ale dopiero po butelce wina bułgarskiego dscydują się. Dla mnie najważniejszą była wymina Emanueli na Ali Akczę, w co NIE WIERZYŁEM. Komendant Szarych Wilków Oral Celik mówił: SZARPIECIE CYNGLA, KTÓRY O SPRAWIE POJĘCIA NIE MA, PRZESŁUCHAJCIE MNIE – z czego wnioskowałem, że był asekurowany przez Urszulę Sipińską, która – dla Chronienia Mnie – wzięła na siebie odium Zamachu na Jana Pawła II.
  Jeśli mam rację to Emanuela był eksponentem Największego Katastru w postaci MOJEJ Drogi Krzyżowej, którą ogłosili Niemcy. Świat Zawalił się, gdy Urszula Sipińska NIE WZIĘŁA na siebie odpowiedzialności za ZAKATOWANIE Popiełuszki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: