Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Zbyszko o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Lily o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wspólny apel Cerkwii Rosji i Ukrainy o powstrzymanie ludobójstwa

Posted by Marucha w dniu 2013-01-11 (Piątek)

Link do artykułu podesłał Amicus wraz z komentarzem: „O apelu ani widu ani słychu w prasie katolickiej”.
Co świadczy najlepiej, jak „katolicka” jest ta prasa.
Sam zaś list jest pięknym świadectwem mowy „Tak, tak – nie, nie”. Bez ogródek, bez eufemizmów, bez niedomówień. Proszę go porównać z banalnym memłaniem mediów „katolickich”, że „dobro jest lepsze, niż zło, a najważniejsza jest miłość”…
LEKTURA OBOWIĄZKOWA!
Admin.

Złożony na ręce na ręce: Deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy i Rosyjskiej Dumy Państwowej

Ideologia globalnej redukcji liczby ludzkości ma na celu przeprowadzenie duchowego, moralnego i fizycznego ludobójstwa.

Jej głównymi aktorami są ONZ, światowi bankierzy i żydomasońskie organizacje i loże, które za pomocą ponadnarodowych struktur kierują światową polityką. Wojna światowa, którą oni rozpoczęli z zamysłem redukcji liczby ludzkości, prowadzona jest za pomocą profesjonalnego oszustwa systemu Antychrysta, który to system jest tworzony w całym świecie.

Podstawową zasadą, którą oni wprowadzają jest „dobrowolna” samozagłada. Podstawowymi obiektami ich agresji nie są bazy militarne ale maleńkie, bezbronne dzieci. Najbardziej skutecznym sposobem osiągnięcia ich duchowej, moralnej i ostatecznie fizycznej likwidacji jest odebranie im szczęśliwego dzieciństwa, odebranie im kochających rodziców, pozbawienie ich rodzinnego ciepła ogniska domowego i uczynienie z nich bezdomnych, porzuconych stworzeń, które poddadzą się przemocy, bezprawiu, demoralizacji i satanizmowi. Po tym wszystkim staną się one zaprogramowanymi bio-robotami, które po popełnieniu ciężkich przestępstw skończą życie samobójstwem.

Strategia, która wykorzystywana jest w tej wojnie to psychologiczna manipulacja i systematyczne oszustwo pochodzące bezpośrednio ze strony oficjalnych władz. Ludzie jeszcze do tej pory nie rozumieją, że są oszukiwani przez oficjalne instytucje państwowe, oficjalne dokumenty i nawet przez własne państwa. Ta strategia oszustwa stosowana jest w tym celu żeby wyeliminować jakikolwiek opór i żeby ta wojna toczyła się możliwie najskuteczniej. Za pomocą metod psychologicznych każdy naród i każdy człowiek powinien zapewnić sobie własną samozagładę. Jeżeli ktokolwiek chciałby ratować zmanipulowaną ofiarę to sama ofiara wystąpi przeciwko swemu dobroczyńcy.

Jedną z metod tej III Wojny Światowej jest zaprojektowany obłęd i szaleństwo, które negują największe doświadczenie dotyczące rodziny i wychowywania dzieci. Tak zwani nowi specjaliści i architekci zaplanowanej redukcji, inaczej ludobójstwa, ludzkości, są inspirowani przez samo Piekło, wymyślili nie ludzkie, ale czysto szatańskie projekty do demonizacji i satanizacji przyszłego pokolenia. Służą im do tego dwie główne zasady:

– ideologia gender-gay (płciowo-sodomicka)
– prawo dla nieletnich

Ideologia płciowo-sodomicka (gender-gay) z tak zwanymi prawami dla mniejszości seksualnych wprowadza i promuje zboczenia najcięższego kalibru, nie tylko pedofilię ale nawet zoofilię i nekrofilię…

ONZ wprowadza w tym programie tak zwane wychowanie seksualne dla dzieci w wieku 5 lat a nawet poniżej tego wieku. Pod różnymi górnolotnymi hasłami i frazesami, jak na przykład „prawa dziecka” albo „eliminacja przemocy w rodzinie”, promuje najbrutalniejszą tyranię w historii ludzkości. W konsekwencji tego nastąpi wymieranie jednego narodu po drugim.

Dzisiaj malutkie kraje, takie jak Finlandia, Norwegia, Holandia, już w istocie wymierają.

Na bazie likwidacji wartości moralnych, wartości instytucji rodziny, normalnego zdrowego wychowania, zdolności rozróżniania dobra od zła, sprawiedliwości od bezprawia, powinno być stworzone nowe pokolenie bio-robotów i przestępców.

Będzie ono sprawiedliwie wymierzać zemstę na społeczeństwach, które odrzuciły prawdę, uwierzyły kłamstwu i otworzyły drzwi temu najstraszniejszemu systemowi. Było tak i z janczarami, którzy byli najbardziej okrutnymi tyranami własnego ludu.

Największą winę za cały ten system powszechnego samobójstwa narodów ma „katolicka” hierarchia razem z protestanckimi „kościołami”, które to przyjęły ducha świata tego i ludobójczą moralność. Pobożne i obłudne frazesy są jedynie ich asekuracją. [Niestety, to prawda – admin]

Ta apostacka (odstępcza, zdradliwa) „katolicka” hierarchia zaprzecza podstawowym Prawdom Wiary! Przez przyjęcie ducha Asyżu, ducha Antychrysta, zdradziła ona Ewangelię Jezusa Chrystusa (List Świętego Pawła Apostoła do Galatów 1: 8-9).

Owocem herezji i synkretyzmu jest amoralność. Wiadomości o skandalach pedofilskich w „Kościele Katolickim” przefrunęła od Ameryki przez Irlandię do Australii. Obłudna hierarchia do tej pory nie chce odbyć prawdziwej pokuty. Wiele „kościołów” protestanckich już zaakceptowało sodomię, tę nową antymoralność (na przykład „biskupka” w Sztokholmie to jawna lesbijka). Te odstępcze, zdradzieckie antykościoły są duchowym Babilonem i Nierządnicą Antychrysta. Te antykościoły są strategiczną częścią ludobójczego planu demonizacji ludzkości !!!

Do mechanizmów prawa dla nieletnich należy tak zwana „mediacja” i „probacja”.

Co to takiego „mediacja”? Mediacja odrzuca solidne procedury sądowe i przynależy do tak zwanej „restorative justice” (sprawiedliwość rekonstrukcyjna). Mediator jako strona trzecia zawsze ma na celu rozstrzygnięcie sporu tak żeby nie doszło do sprawy sądowej, żeby nie istniały żadne dokumenty i nie była zachowana ani jedna sprawiedliwość i przestrzeganie prawa. W systemie mechanizmów prawa dla nieletnich mediatorzy są donosicielami, którzy śledzą dzieci i ich rodziny i konstruują sztuczne oskarżenia.

Służba probacji ma kompetencje do odebrania dziecka, bez żadnych wyjaśnień, każdej rodzinie lub ze szkoły i oddania go rodzinie zastępczej. I może to być dokonane w przeciągu jednego dnia, bez udziału jakiegokolwiek sądu i bez żadnych rzeczywistych powodów.

Dzieci zabiera się rodzicom i oddaje rodzinom zastępczym i dopiero wtedy poszukuje się sztucznego pretekstu żeby ich czasowe odebranie zmienić na trwałe. Ponadto dzieci są tak szybko przemieszczane z jednej rodziny zastępczej do innej, że, na przykład, w Bułgarii traci się już kontrolę w sprawie rzeczywistego miejsca pobytu dziecka. Po prostu nie wiedzą gdzie ono jest. [Vide znany przypadek porwania dzieci polskiej rodzinie w Norwegii, zakończony – szczęśliwie – wykradzeniem ich przez detektywa Rutkowskiego i ucieczką do Polski – admin]

Cóż to jest tak zwana rodzina zastępcza? Rodzina zastępcza jest sztuczną strukturą.

Nie można w jej wypadku mówić o stałej, prawdziwej adopcji dziecka.

Jest to zasadniczo niekontrolowany, cyniczny i przestępczy biznes na dzieciach.

Strukturę tę wprowadzają zbrodniczy architekci ONZ, Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i innych ponadnarodowych struktur. Obłudnie likwiduje się domy dziecka i instytucje dla niemowląt i to szlachetnie wyjaśnia się tak zwanym przenoszeniem dzieci do rodzinnych struktur wychowawczych. W istocie jest to sprytne, pod przykrywką szlachetnej działalności, przeprowadzanie manewru bezoporowego wprowadzania okrutnego mechanizmu rodzin zastępczych, który to mechanizm będzie już służył do moralnej likwidacji dzieci skradzionych ze szczęśliwych rodzin. Dzieci krążą pomiędzy rodzinami zastępczymi, od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Jest to całkowita utrata przez dziecko nie tylko rodzinnego ciepła ale i poczucia bezpieczeństwa. Motywacja komercyjna jest anormalna.

W Norwegii biznes-przedsiębiorstwo tak zwanej „Foster family” (rodzina zastępcza) co miesiąc otrzymuje na jedno dziecko 9 tysięcy euro.

Pytanie: za co? Odpowiedź: za to, że nowy system zniszczy psychikę przyszłego pokolenia, oderwie go od miłości rodzicielskiej, opieki i zdrowego wychowania.

Rodzinami zastępczymi są dzisiaj sodomici, lesbijki, pedofile, narkomani, alkoholicy i cyniczni „biznesmeni”, dla których dzieci są „żyłą złota”.

Ale co to za absurdalne zachowanie państwa widzimy? Czy deputowani, wybrani przez społeczeństwo, stracili swoje sumienie i zdrowy rozsądek? Jak mogą uchwalać takie zbrodnicze prawa?

Robią to dlatego, że cały system chowa się za największymi autorytetami, którymi są ONZ, Rada Europy, Unia Europejska i fundacje „charytatywne”, a „Kościół” w obliczu tych zbrodni milczy !!! Prócz tego terminologia prawna jest niejasna a kto nie zna ludobójczej ideologii ten daje się oszukiwać pięknie brzmiącym frazesom, za którymi kryją się najcięższe zbrodnicze projekty.

Normalni ludzie są pasywni ponieważ nie chcą uwierzyć, że takie zbrodnie mogą w ogóle istnieć i że mogą pochodzić od oficjalnych władz, z oficjalnego ustawodawstwa i mogą istnieć pod terminami „wolność” i „ochrona”…

Jest to największe międzynarodowe oszustwo w historii !

Cały ten zbrodniczy system dąży do stworzenia bio-robotów, które będą dokonywać najcyniczniejszych przestępstw. Dlatego dzieciom odebranym kochającym rodzicom mogą bez powodu aplikować elektrowstrząsy i przeprowadzać na nich operacje podczas których będą zabijać część tkanki mózgowej a w niektórych krajach już istnieją takie prawa (Kanada). Zbrodni takich nie dokonywali nawet nazistowscy zbrodniarze w obozach koncentracyjnych na więźniach skazanych na karę śmierci.

Jeżeli dziecko przejdzie przez ten zbrodniczy system to stanie się zaprogramowanym przestępcą i praktycznie niemożliwością już będzie żeby ono w ogóle kiedykolwiek stało się normalnym człowiekiem. Tyrania, której jest ono poddane, wywołuje duchową ranę, która będzie źródłem nienawiści, zemsty i cynizmu. Chodzi tutaj w rzeczywistości o zmianę myślenia i całej psychiki. Do publicznej wiadomości podano informacje na temat zbrodniczego programowania dziecięcej psychiki metodą „alfa, beta, delta”.

Alfa –  faza przygotowawcza, psychologiczna manipulacja i elektrowstrząsy
Beta – gwałcenie seksualne, pedofilia, sodomia
Delta – zbrodnicze programy sadyzmu, zabójstw i wreszcie samobójstwo

Tak chcą zmienić psychikę dzieci żeby służyły one ludobójczemu planowi współczesnych zbrodniczych struktur ONZ, światowych bankierów i żydomasońskich architektów ludobójstwa.

Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat wzywa władze Ukrainy i Rosji i wszystkich deputowanych do unieważnienia ratyfikacji fałszywych i oszukańczych konwencji, zaleceń i rezolucji ONZ, Unii Europejskiej, Rady Europy. Apelujemy do Rosji i Ukrainy o odesłanie wszystkich zagranicznych tak zwanych organizacji „charytatywnych” i fundacji wraz z ich niszczycielskimi projektami. Żądamy unieważnienia wszystkich ustaw i projektów ustaw dotyczących ideologii płciowo-sodomickiej (gender-gay) i prawa dla nieletnich!

Wzywamy do odseparowania się obu narodów od Parlamentarnego Zgromadzenia Rady Europy. Rosja i Ukraina mają wystarczającą ilość bogactw naturalnych żeby mogły uniknąć utraty swojej suwerenności państwowej w śmierdzącej szopie współczesnej, amoralnej Zachodniej Europy. Trzeba koniecznie uczynić ten rewolucyjny krok.

Trzeba także zakazać działalności ponadnarodowej tajnej organizacji żydomasońskiej i jej odgałęzień, które to organizacje pracują nad przygotowaniem ludobójstwa Ukrainy i Rosji.

Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat wzywa wszystkich chrześcijan żeby w tym roku nieprzerwaną modlitwą rozpoczęli prosić Boga o ratunek. Każdy uczestnik niech się modli w domu codziennie w Świętą Godzinę od 20:00 do 21:00 i jeszcze swoją jedną godzinę w ciągu jednego tygodnia w miesiącu (http://vkpatriarhat.org.ua/ru/?p=3502 )

Bóg pragnie uratować Ukrainę i Rosję od ludobójstwa, które przygotowali zdrajcy narodu i ponadnarodowe struktury.

Eliasz
Patriarcha Bizantyjsko-Katolickiego Patriarchatu

Metody OSBMr Tymoteusz OSBMr
Biskupi – Sekretarze

Lwów, Ukraina 10 października 2012 roku

Kopie na ręce:

Deputowani Rady Najwyższej Ukrainy i rosyjskiej Dumy Państwowej
Przywódcy cerkiewni Ukrainy i Rosji

Odnośnik do oryginalnej publikacji: 
http://uogcc.org.ua/en/actual/article/?article=8409

http://www.eioba.pl

Dopisane o godz. 18.00 tego samego dnia.
Zobacz komentarz nr 21 autorstwa RomanaK, zawierający pewne sprostowanie.
Admin

Komentarzy 50 do “Wspólny apel Cerkwii Rosji i Ukrainy o powstrzymanie ludobójstwa”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. myszka said

  To tylko jedna z metod ludobójstwa, gdyby KK nagłośnił wszystkie rewolucja pewna, niestety sprzedał się NWO, kasa i władza ważniejsze od ludzi.

 3. Sław. said

  Pan Waldemar Pastuszka ma opracowane wyjście z żydowczyzny: http://www.youtube.com/user/Polonocentryzm.

 4. 25godzina said

  Ktoś się orientuje, co jest podstawą do wystąpienia o azyl polityczny obywatela UE (Polaka) np w Rosji? Cy w ogóle jest taka możliwość?

 5. 25godzina said

  >Vide znany przypadek porwania dzieci polskiej rodzinie w Norwegii, zakończony – szczęśliwie – wykradzeniem ich przez detektywa Rutkowskiego i ucieczką do Polski – admin

 6. AlexSailor said

  Non posumus.

 7. AlexSailor said

  @Slaw
  To bydle powinno zgnić w najlepszym razie w więzieniu.

 8. jowram said

  Generał Marian Janicki – szef BOR najprawdopodobniej odejdzie ze sprawowanej funkcji na przełomie stycznia i lutego. Jeżeli tak się stanie otrzyma emeryturę w wysokości ok. 10 tys. zł.

  Sam szef BOR nie potwierdza, że odchodzi ze służby, ale jego najbliższe otoczenie twierdzi, że taką decyzję już podjął i sam chce złożyć dymisję – informuje jeden z dzienników.

  Odejście szefa BOR ze stanowiska to nagroda dla niego za niedopełnienie obowiązków podczas planowanej wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku w 2010 roku – mówi poseł Stanisław Piotrowicz, wiceprzewodniczący parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/gen-janicki-odejdzie-z-bor/

 9. AlexSailor said

  @25godzina

  Zamiast myśleć o azylu, trzeba w oparciu o Rosję montować opór i opozycję w Polsce.
  Problemem jest skretynienie Polaków.

  Proszę przeczytać dyskusje w sprawie projektów ustawy o zabieraniu dzieci zakazującej między innymi karania potomstwa.
  Stopień skretynienia jest tak duży, że nawet Lis się myli, twierdząc, że widzowie nie są tak głupi jak się myśli, lecz są znacznie głupsi.
  To już nie jest nawet głupota, to jest masochistyczna autodestrukcja.
  Cóż dużo pisać.
  Znaczna część społeczeństwa popiera nie tylko wysokie podatki, ale nawet szaleństwo radarowo-mandatowe naszych oprawców.

 10. 25godzina said

  @AlexSailor(9)
  Lubie pożartować, ale tym razem pytam na serio. W Polsce nie m żadnej opozycji, to co jest to KOR 2.0 i znowu wszystko sie zmieni tak, ze wszystko zostanie po staremu. Historia się powtórzy oczywiście jako farsa. Jest już Wałek 2.0, Solidarność 2.0, podziemne pisma 2.0, Urząd Cenzury 2.0, PZPR 2.0, ZSL 2.0, PAX 2.0, SD 2.0 itd itp

  Po III RP będzie IVRP, tak samo antypolska, kierowana przez wilki w owczych skórach. Z resztą, żeby cokolwiek realnie i skutecznie zmienić to trzeba – jak radzi Braun – chwycić a broń. Masz gdzieś jakąś?

  Pisz projekty, zbieraj podpisy. D*py nawet sobie tym nie podetrą tylko od razu pójdzie do pieca. Polski nie ma i nigdy już nie będzie. Jej czas po prostu minął. To co dzisiaj nazywa się Polską nie ma prawa nosić tego miana. Tym żydowskim państwem można tylko gardzić, a Polaków tylko współczuć.

 11. Marucha said

  Re 9, 10:
  To fakt niezbity. Skretynienia Polaków nie da się po prostu opisać. Jakiś samobójczy masochizm… gigantyczne złoża głupoty połączone z agresją wobec prawdy…

  Kiedyś mało mnie nie spalono żywcem za to, że powiedziałem, iż – jeśli nie ma innego wyjścia – wolę, by Polska rozpuściła się raczej w żywiole rosyjskim, niż w pedofilsko-eutanastycznym gnoju satanistycznej Unii Europejskiej.

  Nie zmieniłem otóż zdania. Raczej się w nim utwierdziłem.

 12. 25godzina said

  To jest kierunek rozwoju tego parchatego, antypolskiego państwa:

  „(…)W związku z tym niezwykle dynamicznie zaczyna rozwijać się instytucja rabunkowa pod nazwą Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Ma on już prawie 400 fotoradarów i prawie 30 samochodów do łupienia kierowców. Na razie zatrudnia już 700 pracowników, ale to nie jest ostatnie słowo, bo Inspektorat planuje zakup helikopterów, a nawet dronów. Jak taki bezzałogowy dron przeleci się z Warszawy do Krakowa, to może zarejestrować nawet tysiąc wykroczeń, no i wymierzyć tysiąc mandatów.
  Zatem – nie ma obawy; mimo niekorzystnych recenzji z Brukseli, sytuacja jest dobra, chociaż nie beznadziejna. Nie tylko rząd się wyżywi, ale i polityczne zaplecze rządu i to nie dzięki jakiejś agresji, ale w rezultacie rabunku własnych, rodzonych obywateli. No to jakże w tych okolicznościach nie myśleć pozytywnie? ”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2715

  Na tym kierunku nigdy nie ma żadnych problemów i nigdy na nic nie brak pieniędzy itd itp.,ale pewnego dnia wyjedzie stad ostatni którego można okraść.

 13. AlexSailor said

  @25godzina
  Wiem o wszystkim, o czym Pani pisze.
  Walka zbrojna nie ma szans, żadnych szans na powodzenie, a poza tym nawet, gdyby szanse były, to nie ona decyduje.
  Podstawą jest wojna informacyjna.
  Gdyby społeczeństwo polskie nie było tak beznadziejnie głupie, to nawet sfałszowane wybory i ciężka broń, wsparta „międzynarodowymi oddziałami” by naszym wrogom nie pomogła.

  Wydaje mi się nawet, że wiem co trzeba robić.
  Zresztą już wiele środowisk robi właśnie to co trzeba, może nie udolnie, może w sposób kaleki, ale robi.
  Przykładem choćby Pan Grzegorz Braun, dla którego po ostatnich wydarzeniach żywię duży szacunek.

  Proszę zauważyć, o ile mamy w Polsce lepszą sytuację niż np. w Norwegii czy Niemczech.
  Aczkolwiek sprawy ulegają pogorszeniu.
  Przegrywamy bitwę o młode pokolenie.
  Na szczęście w człowieku zaprogramowane są pewne mechanizmy obronne i mamy wielką szansę wygrać nasze wnuki.

  Musimy postępować według schematu wtłaczanego do tępych łbów mojego narodu przez o. Tadeusza: „informacja, formacja, organizacja, akcja”.
  To da się zrobić, tylko trzeba by te 5-15% społeczeństwa pretendujące do jądra narodu poświęcało 5-15 godzin miesięcznie na sprawy publiczne bez nadziei na inne zyski, niż płynące z posiadania własnego, niepodległego, silnego państwa.

  Niestety jako naród i jednostki jesteśmy niesamowicie słabi, niestali, efekciarscy, nie potrafimy słuchać, zżera nas pycha, a systematyczna praca nas PRZERAŻA.

  Nie posiadamy też zdolności samoorganizacji, nie potrafimy współdziałać w grupie, wolimy znajdować to co dzieli niż to co łączy.

  W tym miejscy podliżę się gospodarzowi za kawał dobrej roboty, którą wykonał przez stworzenie i utrzymywanie tego portalu.

 14. Griszka said

  Oby więcej takich akcji ze strony katolickich hierarchów, ale na miejscu autora listu nazywałbym po imieniu sprawę i użyłbym zwrotu: „sekty protestanckie” zamiast „Kościoły protestanckie” (w oryginale: Protestant Church). Oni nie sprawują ważnych sakramentów (po za Chrztem), nie mają ważnych święceń. Jest to stado świeckich bałwanów pobrzebieranych za duchownych, którzy nagminnie łamią ewangeliczny zakaz prywatnej interpretacji Pisma Świętego.

 15. AlexSailor said

  @Marucha
  Sam Pan widzi.
  Powiedział Pan rzecz oczywistą dla człowieka obdarzonego rozumem i jaka reakcja.

  Na szczęście mamy jeszcze takie pole manewru, że nie musimy się w niczym rozpuszczać, a nawet w przypadku opcji
  azylowej, możemy zachować odrębność i tożsamość do lepszych czasów.

 16. AlexSailor said

  @Griszka
  Pan chyba nie przeczytał uważnie artykułu.
  List ten skierowały kościoły prawosławne, a nie święty Kościół Katolicki.
  Oby nie sprawdziła się przypowieść o zwietrzeniu soli i wyrzuceniu jej na podeptanie przez pogan.

 17. 25godzina said

  @AlexSailor(13)
  Nie prawda, nie liczy się świadomość większości. Większość prawe zawsze się myli i może się mylić, nie ma w tym nic złego. Liczą się elity, ich jakość i to czy mają realne narzędzia do sprawowania władzy.

  Zakładanie, ze któregoś dnia ludzie zrozumieją to utopia strata czasu i energii oraz środków.

  Co do Gajówki, to oczywiście czapki z głów, ale co ona zmienia oprócz tego, że lepiej wiemy co – jako Polacy – straciliśmy, tracimy i w końcu ostatecznie utracimy.

  Byl czas kiedy można było temu wszystkiemu zapobiec. Była na to ogromna szansa, wszystko się układało ku temu. Generał Jaruzelski mógł to zrobić. Wybrał pakt z parchami i docisnął wieko trumny.

 18. Gracjusz said

  okropne jest to słuchanie beczących baranów…. sorki, ale niech poniektórzy przeczytają jeszcze raz to co wybeczeli. Idąc na rzeź i beczeć … a niemówiłem, że tak będzie jest moim zdaniem oznaką owego zbaranienia. Ostatni Mohikanin czy też samuraj niech Was oświeci….

  AlexSailor – list ten napisało dwóch facetów z jajami. Obydwaj Rusy. I oby wygrali. A licytacja który Kościół jest ważniejszy, przez 30 lat pewnej wojny, wybiła 1/3 populacji baranów.

 19. Griszka said

  @16 AlexSailor
  Sugerowałem się tym, kto podpisał się pod tym listem:

  „Eliasz
  Patriarcha Bizantyjsko-Katolickiego Patriarchatu”

 20. RomanK said

 21. RomanK said

  Panie Gajowy Marucha ..niech pan dokona malego sprostowania…. Szumne tytuly Wspolny Apel Cerkwi Rosji i Ukrainy…nie wiele maja sie do pozycji Kosciola Bizantyjskiego Katolickiego Partyarchatu w Podhorcach bo..pod ta nazwa kryje sie tzw. klasztor Ojcow Podhoreckich,,, ks, Antoniego Dohnala…ksiedza rzymskokatolickiego, geckokatolickiego i teraz samozwanczego Patryarchy..zreszta..wiecej informcaji tu:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Eli%C3%A1%C5%A1_Dohnal

  Nie zmienia to slusznosci przeslania i Apelu i jego tresci..ale tylko daje wlasciwe informacje co i zacz..

 22. Marucha said

  Re 21:
  Dodałem odpowiednie wyjaśnienie na końcu artykułu, ale zarazem zajrzałem do Wikipedii, co piszą o ks. Dohnalu.

  Mówiąc prawdę – ten ksiądz mi się podoba!

  Na początku XXI wieku [ks. Dohnal] stał się głosicielem poglądów o potrzebie zachowania w Kościele greckokatolickim dotychczasowych zwyczajów i o możliwie szybkie zjednoczenie Kościołów unickich w Czechach i na Słowacji z Ukraińskim Kościołem Greckokatolickim, aby uniknęły one działania prądów reformatorskich podobnych do tych jakie miały miejsce w Kościele rzymskokatolickim. Za swoje działania oraz poglądy został obłożony karami kościelnymi. [Kary za dążenie do jedności??? – admin]

  W 2003 r. stał się jednym z głównych krytyków wyboru na greckokatolickiego egzarchę Czech, Ladislava Hučki. Oskarżył biskupa o współpracę z aparatem bezpieczeństwa Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej oraz o jego możliwe próby reformowania Kościoła greckokatolickiego w Czechach pod dyktando liderów wspólnoty Focolari.

  Po wydarzeniach w Czechach nie mogąc się pogodzić z nowym egzarchą wraz z grupą mnichów bazyliańskich wyjechał na Słowację. Następnie na Ukrainę, gdzie osiadł w bazyliańskim klasztorze w Podhorcach. Stanął tam na czele ruchu ojców podhoreckich, który sprzeciwia się wszelkim reformom w Kościołach greckokatolickich.

  Wraz z pozostałymi eparchami z ruchu ojców podhoreckich założył Prawowierny Kościół Greckokatolicki i obłożył wraz z nimi imiennie klątwami kościelnymi wszystkich biskupów katolickich na świecie. 5 kwietnia 2011 roku został wybrany przez synod biskupów Prawowiernego Kościoła Greckokatolickiego na urząd patriarchy Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu na Ukrainie.

  Można mieć oczywiście b. poważne zastrzeżenia co do zakładania własnego Kościoła.
  Ale żyjemy w czasach totalnego zamieszania…

 23. RomanK said

  DE gustibus non est disputandum panie Waclawie…ale oddajmy glos bliznim…:
  Kard. Huzar ostrzega przed „sektą dohnalowców”

  W ostatnią niedzielę grudnia we wszystkich cerkwiach Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego odczytano list-ostrzeżenie jego zwierzchnika, kardynała Lubomyra Huzara przed „sektą Dohnala”.

  Ta grupa byłych bazylianów, od kilku lat działa na Ukrainie, przedstawiając się jako Ukraiński Prawowierny Kościół Greckokatolicki i jest w konflikcie z władzami kościelnymi.

  Na jej czele stoi 64-letni obecnie o. Eliáš Antonín Dohnal OSBM – Czech, były kapłan rzymskokatolicki, mający za sobą również „epizod polski”. Po okresie gorliwej pracy duszpasterskiej w Kościele łacińskim w latach 1972-1991, gdy wielokrotnie był prześladowany przez ówczesną służbę bezpieczeństwa komunistycznej Czechosłowacji, przybył do Polski i tu wstąpił do greckokatolickiego zakonu bazylianów w Warszawie, przyjmując imię zakonne Eliasz.

  Po roku udał się do Słowacji i tam zaczął odtwarzać unickie życie mnisze – m.in. założył klasztor w Trebišovie i wykładał na greckokatolickim wydziale teologicznym w Preszowie.

  W 1997 r. utworzył kontemplacyjny odłam bazylianów, ale już po roku władze kościelne cofnęły zgodę na jego działalność ze względu na coraz częstsze konflikty z hierarchią zarówno łacińską, jak i unicką. Główną ich przyczyną był skrajny tradycjonalizm o. Dohnala, który na każdym kroku głosił potrzebę zjednoczenia unitów w Czechach i Słowacji z UKGK, a zarazem przestrzegał przed reformami w łonie tego Kościoła, jak to było w Kościele łacińskim po Vaticanum II.

  Gdy w 2003 r. Jan Paweł II mianował ks. Ladislava Huškę greckokatolickim egzarchą Czech, ks. Dohnal ostro się temu sprzeciwiał, zarzucając mu współpracę z czechosłowackimi służbami specjalnymi i usiłując nie dopuścić do sakry biskupiej nowego egzarchy. Władze kościelne obłożyły wówczas buntowniczego mnicha karami kanonicznymi.

  Po tych wydarzeniach ks. Dohnal wraz z grupą swych zwolenników-zakonników wyjechał do Słowacji, a w 2004 r. na Ukrainę i tam osiadł w klasztorze bazyliańskim Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Podhorcach koło Brodów. Stąd wzięła sie druga, częściej używana nazwa grupy, której przewodzi – „ojcowie podhoreccy”. W 2008 r. Stolica Apostolska oficjalnie ekskomunikowała zakonnika, gdyż miał on przyjąć sakrę – niezgodnie z kanonami kościelnymi – od byłego biskupa greckokatolickiego ze struktur podziemnych, którego ważność święceń biskupich jest podważana.

  Tę i wcześniejsze decyzje o usunięciu jego i trzech jego współbraci z zakonu bazylianów oraz o ekskomunice, nałożonej na nich przez eparchię (diecezję) sokalsko-żółkiewską UKGK, na której terenie znajdują się Podhorce, potwierdził Najwyższy Trybunał Sygnatury Apostolskiej w Watykanie.

  Kard. Huzar już w 2004 r. usiłował nie dopuścić – interweniując w tej sprawie u władz państwowych – do wjazdu byłych bazylianów z Czech na Ukrainę. W sierpniu br. Państwowy Komitet Ukrainy ds. Religii i Mniejszości Narodowych odmówił zarejestrowania Prawowiernego Kościoła Greckokatolickiego.

  Nie przeszkadza to jednak „ojcom podhoreckim” w prowadzeniu ich działalności. W Brzuchowicach k. Lwowa pod ich zwierzchnictwo przeszedł kontemplacyjny klasztor bazylianek, liczący ponad 50 sióstr – wśród nich również ze Słowacji. Niemal w każdą niedzielę grupa sprawuje nielegalne nabożeństwa przed byłym kościołem jezuitów we Lwowie i manifestacje protestacyjne wokół ratusza miejskiego.

  W swym liście-ostrzeżeniu arcybiskup większy kijowsko-halicki zwrócił uwagę, że sekta Dohnala i jego zwolenników, „działając podstępem i oszustwem, przywdziewając stroje kapłańskie i mnisze, usiłuje sprowadzić wiernych synów i córki naszego Kościoła na błędną drogę, narażając w ten sposób samych siebie i zwiedzione przez nich dusze na niebezpieczeństwo wiecznego potępienia”.

  Kardynał zaznaczył, że „wrogowie (…), znając głębokie przywiązanie ludu ukraińskiego do rodzimego Kościoła, który zawsze był dla niego ostoją, próbują oderwać nasz naród od skały Piotrowej, aby osłabić go duchowo i moralnie”.

  List wymienia „heretyckie odrzucenie autorytetu Kościoła, wyklinanie wszystkich, którzy nie zgadzają się z nimi, okultystyczno-kabalistyczne odczytywanie słów żydowskich, przedstawianych następnie jako prawdziwa forma modlitwy, bluźniercze ubóstwianie Matki Bożej, świętokradcze wróżby na paciorkach różańca, złamane losy ludzkie i rozbijanie rodzin, zbójecki sposób zagarnięcia świątyni greckokatolickiej w Czortkowie, pobicie studentów tamtejszej akademii duchownej” i wiele innych działań sekty.

  W tej sytuacji nasza Matka – Święty Kościół Katolicki i Apostolski, „w trosce o duchowe zdrowie swych wiernych dzieci, ze smutkiem musi stwierdzić, że Antonin (Eliasz) Dohnal, Robert (Samuel) Oberhauser, Ryszard (Metody) Špiřik i Bazyli (Marcjan) Hitiuk nie są ani księżmi, ani zakonnikami katolickimi wskutek zatwardziałego braku pokuty za swe przestępstwa wobec Kościoła i wiary, znajdują się w stanie wielkiej anatemy, potwierdzonej przez Rzymską Stolicę Apostolską” – napisał kard. Huzar.

  Dodał, że także ci, którzy sympatyzują z nimi, „narażają się na groźbę znalezienia się poza widzianymi granicami Kościoła Chrystusowego”.

  Na zakończenie hierarcha wezwał wiernych, aby sprawdzali, czy kapłan, którego nie znają, ma potwierdzenie swych święceń przez biskupa, w wypadku biskupów zaś – czy ich nazwiska znajdują się w Annuario Pontificio (Roczniku Papieskim, zawierającym m.in. obsadę wszystkich stolic biskupich).

  http://info.wiara.pl/doc/700309.Kard-Huzar-ostrzega-przed-sekta-dohnalowcow

  Jest pisane też tu:

  Rozłam w Cerkwi greckokatolickiej
  (…)
  http://www.bibula.com/?p=29868

  I zapewne na jeszcze wielu innych stronach.

  Wątki przenoszę do archiwum.

  _________________
  „Którzy sieją ze łzami, będą żąć z radością” – Ps.125,5
  Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
  Teresa
  Administrator

  Kto mieszka za sciana
  Dołączył: 07 Cze 2007
  Posty: 15442 Przeczytał: 393 tematy

  Skąd: z tej łez doliny
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Czw 20:21, 29 Mar 2012 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry
  Stolica Apostolska: hierarchowie grupy z Podhorców nie są katolickimi biskupami

  Kongregacja Nauki Wiary wypowiedziała się w sprawie tradycjonalistów obrządku bizantyjskiego, określających siebie nazwą „Ukraiński Prawowierny Kościół Greckokatolicki”. Watykańska dykasteria wydała deklarację, datowaną 22 lutego, ale dopiero teraz opublikowaną, o statusie kanonicznym czterech samozwańczych biskupów stojących na czele tej grupy. Nie są oni biskupami katolickimi. Kongregacja nie uznaje ważności ich święceń biskupich, stwierdzając, że są ekskomunikowani na mocy kan. 1459 § 1 Kodeksu Kanonów katolickich Kościołów Wschodnich. Przewiduje on taką karę dla konsekrowanych bez upoważnienia kompetentnej władzy. Ponadto dykasteria zwraca uwagę, że wspomniana grupa, określając siebie jako „katolicką”, czyni to bezprawnie.

  Dokument Kongregacji Nauki Wiary dotyczy czterech duchownych, z których trzej to byli bazylianie: Eliáš Dohnal, Metoděj Špiřík i Markian Hitiuk. Czwartym jest ksiądz diecezjalny Robert Oberhauser. Grupa stworzyła główny ośrodek w Podhorcach koło Lwowa, a poza Ukrainą związana jest też z Czechami i Słowacją. Wspomniani duchowni utrzymują, że zostali przed kilku laty, w 2008 r., potajemnie wyświęceni na biskupów. Usiłowali bezskutecznie zarejestrować się u władz państwowych jako „Ukraiński Prawowierny Kościół Greckokatolicki”. Watykańska dykasteria zwraca uwagę, że grupa wywołała podziały wśród wiernych, a próby nakłonienia samozwańczych biskupów, by wrócili do pełnej kościelnej komunii, okazały się daremne. Stąd na prośbę greckokatolickiego arcybiskupstwa większego kijowsko-halickiego, a także innych dykasterii Kurii Rzymskiej, kongregacja wydała niniejszą deklarację. Obok ekskomuniki stwierdza w niej kilka poważnych wykroczeń wspomnianych duchownych przeciw wschodniemu prawu kanonicznemu. Dotyczą one także fałszywych oskarżeń i szerzenia nienawiści do katolickich hierarchów.

 24. kresowiec said

  Trzeba czytać uważnie. Jest to apel Bizantyjsko-Katolickiego Patriarchatu, tylko i wyłącznie! I nie jest to żaden wspólny apel Cerkwi Rosji i Cerkwi Ukrainy. Trochę znajomości realiów i umiejętności czytania ze zrozumieniem. A tutaj link do oryginalnego tłumaczenia, które nic nie ma wspólnego z http://www.eioba.pl
  ( http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/11/03/powstrzymac-ludobojstwo/) Odrobinę przyzwoitości i uczciwości. Pokorna prośba.

 25. Marucha said

  Re 23:
  Ja tu widzę tylko typowe prześladowania tradycjonalisty przez modernistyczną hierarchię, włącznie z ekskomunikami (skąd my to znamy…).

  Błędem ks. Dohnala było założenie własnego Kościoła, poza tym – moim zdaniem – istnieją u niego pewne podobieństwa z abp, Lefebvre.

  Nie wnikam tu, czy istotnie ks. Dohnal popadł w jakieś herezje, co zmieniało by sytuację.

  Opinie Stolicy Apostolskiej straciły dla mnie, niestety, znaczenie.

 26. Marucha said

  Re 24:
  O jaką przyzwoitość, uczciwość i pokorę Pan apeluje – i do kogo ten apel?
  Do autora artykułu czy do tego, co ów artykuł zamieścił w gajówce?

  I dlaczego niby tłumaczenie zamieszczone na eioba.pl nie ma „nic wspólnego” z tłumaczeniem na stopsyjonizmowi.wordpress.com?
  Proszę czytelników o porównanie obydwu:
  * http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/11/03/powstrzymac-ludobojstwo/
  * http://www.eioba.pl/a/41w3/wspolny-apel-cerkwii-rosji-i-ukrainy-o-powstrzymanie-ludobojstwa

 27. RomanK said

  Tak panie Waclawie wyraznie podobienstwo do acbpa Lefebvre jest zwlaszcza z tylu i z daleka i wieczorem:-))))
  Raczej podobienstwa sa do tych dla ktorych, opinie Stolicy Apostolskiej stracily znaczenie.
  Tu pelna zgoda!
  Ks, Dohnal dla pewnosci zdazyl juz wyklac wszystkich,,do siebie nie podobnych..tak- ze jest pelne bezpieczenstwo w klasztorach i kapilicach jedynego Prawdziwego Kosciola Ukrainskiego…bo w sumie za taki sie podaja.
  Polakow do niego nie przyjmuja…to w razie jakby sie zrobilo tloczno:-))))

 28. Marucha said

  Re 27:
  Panie Romanie,
  Niestety, powtórzę z całym naciskiem: opinie Stolicy Apostolskiej straciły dla mnie znaczenie. To już nie są opinie katolickie, lecz w najlepszym razie protestanckie, jeśli nie po prostu masońskie i talmudyczne.

  Nie znam sprawy ks. Dohnala i dlatego nie chcę go bronić za wszelką cenę. Wydaje mi się jednakowoż, iż do takiego właśnie zachowania został niejako przymuszony. Chciał bronić Tradycji, a dostał kopa w dupę.

  Abp. Lefebvre (po pewnych wahaniach) oparł się pokusie tworzenia nowego Kościoła.
  Nie oparł się natomiast ks. Hodur i założył Polski Narodowy Kościół Katolicki w sytuacji jawnej dyskryminacji katolików polskiego pochodzenia przez Watykan,

 29. 25godzina said

  @20
  Dobry film i korekta do mojego komentarza #10. PAX’u 2.0 nie ma.

 30. RomanK said

  Ks Bp,Hodur nie zalozyl nowego Kosciola, ale przystapil do Unii Uthrehtu(1579) tzw Kosciolow Starokatolickich…to zupelnie co innego…
  Doszlo do tego…. ze KK przyjal jezyk narodowy i roznicy nie ma zadnej….moj stryj Jan byl ks, PolskoKatolickim…
  Zdaje sie, ze pan panei Waclawie obcujac z Neosarmatami,,ponosi szkody :-))) zawezenia ogladu:-)))
  Kosciol…sensu largo to- nie Kuria Vatykanska..ale Kosciol Chrystusowy…..(..KTo Ochrzci sie i Uwierzy we MNie!!!!!!
  Wdawanie sie w polityczke kurialnych imperatorow…zaciera obraz i przeslania Oblicze Pana Jezusa a w przypadkach extremalnych odbiera nawet mozliwosc zbawienia.
  Ale,,,,,jak do dzisiejszego dnia..sad o tym- Pan Bog zastrzegl tylko Sobie:-))))
  bojac sie ,ze dajac jakies uprawnienia ktoremus z urzednikow Kurii natychmiast zrobilby sie niesamowity tlok..albo w Niebie…. albo w Piekle:-))))

 31. Marucha said

  Re 30:
  To niezupełnie tak, panie Romanie…

  Bp. Hodur najpierw założył Polski Kościół Reformowany w 1903 roku (po potraktowaniu jego delegacji do Rzymu w 1898 r jako „awanturników” i nie dopuszczeniu przed oblicze papieża).
  Dopiero potem, w 1906 roku nawiązał on kontakty ze starokatolikami Unii Utrechckiej, a w 1907 otrzymał sakrę biskupią w Utrechcie.

  Różnice między KK a Kościołem Polskokatolickim są niewielkie, ale jednak są. M.in. istnienie spowiedzi powszechnej (ogólnej) lub eucharystia pod dwiema postaciami. Nie jest to jednak istotne.

  Mnie od małego uczono, ze Kościół Chrystusowy to Kościół Katolicki, poza którym nie ma zbawienia. Ale chyba nie chodził o obecny KK…

 32. RomanK said

  Zle pana Uczono:-))) niech pan dokladnie slucha tylko tego…. co uczy pan JO….wszystko co sie pan nauczyl przedtem to…. to zero….niech pan nawet nie wspomina…
  Niech pan zacznie od tego -jak sie ubrac do porannych pacierzy… na nieszpory…jak sie zegnac i klekac..w ktora strone..jak boli noga, a jak boli reka..jak sie zegnac i z kim..a z kim witac…wtedy moze uznaja …ze pan jest prawdziwy i wierzy prawdziwe..i do prawdziwego kosciola nalezy.
  A potem pojdzie- jak z platka..dostanie pan palete prawdziwych Kosciolow od Ojcow Sedewakantystow po Ojcow Podhoreckich.. mniej wiecej 3875 Pradziwych Kosciolow…decyzja zaleZy od Pana… i niech pan pamieta……. Zla decyzja i z PIEKLA pan nie wyjdzie,….NIgdyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!….nawet- jak Pan Bog sie Zlituje ZakonNajprawdziwszychOjcowSwietychprzenajswietrzejprawdziwosciJoJowanywetowany agowanych pana nie przepusci..przez kordony swej ob….. rony…..

 33. 25godzina said

  Patriarchat Moskiewski Święty Synod Moskwa, 12 grudnia 2012r.
  Rosyjskiej Prawosławnej Cerkwi
  Wydział Cerkiewnej Łączności Zewnętrznej
  115191 Moskwa, Daniłowski wał 22

  Jego Wielebność
  Czcigodny Wacław Depo
  Arcybiskup Częstochowski

  Wasza Wielebność!

  Piszę do Was w związku z bluźnierczym aktem dokonanym na uwielbiony tak przez katolików jak i prawosławnych cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

  Świętokradztwo mające miejsce na Jasnej Górze 9 grudnia 2012 r. głębokim bólem odezwało się w sercach wierzących Rosyjskiej Prawosławnej Cerkwi, modlitewnie przychodzących do częstochowskiej ikony Przenajświętszej Bogarodzicy. Ten akt był przyjęty z oburzeniem i goryczą nie tylko przez wierzący naród Polski ale też przez prawosławnych Rosji.

  Z żalem przychodzi skonstatować, że w ostatnim czasie wzrosła liczba przejawów wandalizmu w odniesieniu do chrześcijańskich chramów i świątyń. Najsmutniejsze jest to, że podobnego rodzaju działania dokonywane są nie tylko tam, gdzie chrześcijanie otwarcie podlegają prześladowaniom, ale i w tych krajach, których kultura jest głęboko zakorzeniona w tradycji chrześcijańskiej. Rosyjska Cerkiew także podlega napadom w środkach masowej informacji, dokonywane są akty wandalizmu w odniesieniu do jej chramów i czczonych świątyń. Dlatego są nam zrozumiałe i bliskie te uczucia, które przepełniają teraz serca bogobojnych wierzących Waszego Kościoła. To smutne wydarzenie i podobne jemu, mające miejsce w innych krajach z nową siłą przypominają prawosławnym i katolikom o konieczności wspólnego świadectwa o chrześcijańskich korzeniach cywilizacji europejskiej.

  Proszę przyjąć zapewnienie o modlitewnym wsparciu Was i Waszej owczarni ze strony wierzących Rosyjskiej Prawosławnej Cerkwi a także życzenia sił duchowych i obfitości mocy Bożej

  Z Bożym pozdrowieniem

  +Hilarion

  Przewodniczący
  Wydziału Cerkiewnej Łączności Zewnętrznej
  Patriarchatu Moskiewskiego
  Metropolita Wołokołamskij

  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/metropolita-hilarion-w-profanacji-cudownego-obrazu/

 34. Ad. 11

  „jeśli nie ma innego wyjścia – wolę, by Polska rozpuściła się raczej w żywiole rosyjskim, niż w pedofilsko-eutanastycznym gnoju satanistycznej Unii Europejskiej.”

  – I ja wolę.

 35. Marucha said

  Re 32:
  Nie wiem, Panie Romanie, czym sobie zapracowałem na taką eksplozję sarkazmu, zresztą zupełnie chybionego.
  Ani nie jestem zwolennikiem mnożenia Kościołów w nieskończoność, ani nikogo do nich nie zachęcałem, ani nie przesadzam z trzeciorzędnymi szczegółami… Wciąż należę do Kościoła Katolickiego, acz Bóg nie dał mi łaski bycia ślepym na rozliczne i wręcz nagminne przypadki sprzeniewierzenia i zdrady ze strony hierarchii..

 36. Ad. 17

  „Byl czas kiedy można było temu wszystkiemu zapobiec. Była na to ogromna szansa, wszystko się układało ku temu. Generał Jaruzelski mógł to zrobić. Wybrał pakt z parchami i docisnął wieko trumny.”

  – Trzeba być nieskończenie naiwnym, żeby po kimś, kto przez całe życie wykonywał rozkazy innych, spodziewać się działania niezależnego, myślenia samodzielnego. 🙂

 37. Easy Rider said

  No, przyznam, że jestem zaskoczony, nie charakterem i skalą opisywanych, zjawisk, bo te znałem, tylko samym stylem i bezkompromisowością tego apelu. Oto bowiem poważne gremium, mając gdzieś tzw. politpoprawność i zarzuty o szerzenie tzw. teorii spiskowych, wali prosto z mostu prawdę o świecie. Ten apel zapewne nie przejdzie bez echa w świecie, chociaż żydomedia zrobią wszystko, żeby sprawę wyciszyć, ale jest jeszcze internet, nad którym nie mają zupełnej władzy. Może wielu ludziom, w tym w Polsce, otworzą się oczy na prawdę o świecie – tylko ilu jest gotowych na jej przyjęcie?

  Nie chciałbym wyciągać zbyt daleko idących wniosków, ale nie da się ukryć, że taki apel, adresowany do rosyjskiej Dumy, jest w obecnej sytuacji na rękę Putinowi, na którego ostatnio nasiliły się ataki międzynarodowego żydostwa i który być może planuje podjęcie jakichś kroków odwetowych. To oczywiście w niczym nie umniejsza moralnego znaczenia apelu, pozwala jednak dojrzeć jego szerszy kontekst, daleko wykraczający poza kwestie religijne. Niezależnie od tego, jakie będą dalsze reperkusje tego apelu, warto śledzić temat, gdyż może być w ogóle ciekawie.

 38. RomanK said

  Credo…..Et unam, sanctam, cathólicam et apostólicam Ecclésiam….
  Confíteor unum baptísma in remissiónem peccatorum. Et expecto resurrectionem mortuorum, et vitam ventúri sæculi
  Amen
  Kazdy…kazdy kto ma problemy, albo zaczyna miec problemy ze zrozumieniem slowa……. ” Jeden”…zasluguje na sarkzam….i braterskie przypomnienie….

  Watpic moze kazdy…nie kazdy zdradza…stad komplex Judasza nie wszystkich dotyczy…….ale wszystkim zagraza…
  Ta Starozytna Jedna Nava..plynie od samego poczatku halsem..raz lagodnym…. raz ostrym..raz w lewo…. raz w prawo… dopuki starczy sil i ludzi na obsluge masztow i reji..dotad plynie.. i niesie wszystko to……. to co na niej sie znajduje…od Poczatku…
  Zmieniaja sie szypry i bosmany..zdarte zagle i polamane reje i maszty…zatyka sie dziury, ktore zdawalo sie zatopia ten Stary Statek…pogoda i wysokosc fal…ale CEL jest Jeden i Jedna Nava I Jedno Credo!
  Credo in Unum Deum!
  Alfa et Omega……

 39. Marucha said

  Re 38:

  Kościół jest jeden…święty, powszechny i apostolski.
  Tylko coraz więcej ludzi już nie wie, gdzie on się znajduje. Czy jeszcze w Rzymie? Czy może, zgodnie z proroctwami, Rzym już zdradził, odszedł od wiary? Wiele na to wskazuje.

  Niech Bóg się nad nami ulituje w tych czasach zamętu i chaosu, gdy nawet kapłani już drogi nie znają.

  Jedno wiem: z tymi sternikami, szyprami, bosmanami, jakich dziś mamy, nasza Nawa nie płynie do celu, lecz zmierza na skały.,.

 40. 25godzina said

  @5
  „(…)- Takich rodzin jak nasza jest tam wiele. Oni też potrzebują pomocy, są wodzeni za nos i odsyłani od biurka do biurka. Tam tych dzieci jest wiele. Żebyśmy chociaż jedno dziecko odzyskali, to ja będę szczęśliwy, to będzie sukces! – mówi Arkadiusz Rybka, ojciec Nikoli.”
  http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/Archiwum__News,5800/Odbita_W_Norwegii,1271045/index.html

 41. Maciej said

  Apel z pewnością spisany szczerą intencją … Szkoda, że ci do których jest kierowany nic z tą sytuacją nie zrobią … Bo:

  a. nie chcą
  b. nie mogą
  c. myślą tylko o sobie

 42. 25godzina said

  c.d.
  I jeden z komentarzy pod filmem:

  dodał: Jacek Odpowiedz
  data dodania: 2011-08-08 20:08
  Refleksja
  Skandynawowie żądzą się własnymi prawami, czasem przeginają, wydaje mi się, że borykają się z problemem ujemnego przyrostu naturalnego i być może doszli do wniosku, że każda metoda jest dobra, jeśli tylko jest pomocna, choć jest to zalegalizowany kidnaping w stosunku do obywateli obcego państwa. Przerażająca jest obojętność państwa polskiego ( jego przedstawicieli ) w stosunku do swych obywateli. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić analogiczną sytuację w Niemczech, Francji itp. Amerykanie przysłali by nie wynajętego przez rodziców p. Rutkowskiego, ale piechotę morską. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że przy obecnej ( wieloletniej już ) polityce „prorodzinnej” w Polsce, być może już w nie odległej przyszłości, tego typu proceder zacznie być stosowany również i u nas. Pozdrowienia dla Nikole, wyrazy szacunku dla rodziców.

 43. maasteer69 said

  Ad 7 AlekxSailor
  @Slaw

  To bydle powinno zgnić w najlepszym razie w więzieniu.

  nie znam tego pana Pastuszki, ten komentarz pozostał bez echa, może coś więcej na ten temat

 44. RomanK said

  Gdzie jest Kosciol Powszechny…. czyli Catholicos??????bo Katolicki znaczy…powszechny…i nic wiecej….
  Odpowiem….
  Kościół Chrystusowy tworzą 3 grupy : Kościół walczący, cierpiący i triumfujący. Wszyscy tworzymy jedno Ciało Chrystusowe. Pomiędzy nami istnieje zależność modlitwy i wstawiennictwa. Swięci w Niebie, z Najświętszą Maryją Panną na czele, pomagają nam swoim wstawiennictwem. Stąd powinniśmy uciekać się do nich w trudnościach tego życia, pokusach, by nasze przejście do wieczności było pełne pokoju i w stanie łaski Bożej.
  Gdzie???? Na ziemi napewno znajduje sie Kosciol Walczacy..dwa pozostale trudno powiedziec ….gdzie – bo to raczej stany..a nie miejsca…i np tzw .czysciec rzymscy kat wierzac uwazja za miejsce..ortodoxyjni za stan…
  Jak wynika z naszej Wiary….w tym panuje duzy zamet…ruch..zmiana. przemiany i nie jest to uklad statyczny..stad koniecznosc i wymog Modlitwy…o zrozumienie i Wiare w przekazy…. Ani Nieba, ani czysca a w szczegolnosci Boga NIkt NIgdy nie widzial….a droge przebywamy kierujac sie tylko znakami na Tej Drodze i Zaufaniem w Milosierdzie BOga….w dary jakie nam dal rozum i wolna wole….z ktore pozwalajan am na zachowanie i Pokory i Posluszenstwa i reszty niezbednych do zbawienia cech i cnot Chrzescijanskich….
  Rzucanie Klatw..wyzwisk…wytrzasanie…oskarzenia o grzechy i spowiedz powszechna z nieswoich grzechow z podawaniem czyich nazwisk….jest zaprzeczeniem Przykazania Milosci….tak juz jest….po owocach poznajemy dobre drzewo…ale i drzewo zle….chrzescijan i kurdupli tych chrzescijan udajacych i pod nich sie podszywajacych….
  Nie kazdy ktory wola Panie…Panie… i wychodzi przed szereg….wejdzie:-())))

 45. Marucha said

  RE 40, 42:
  Po pierwsze – bycie rodziną zastępczą to niezły biznes w Skandynawii.
  Po drugie – Skandynawowie wiedzą, że gówniane polskie „państwo” nigdy nie potrafi zdecydowanie upomnieć się o swoje, nie mówiąc o groźbie represji dyplomatycznych.

 46. Marucha said

  Re 44:
  Panie Romanie, pytając „Gdzie jest teraz Kościół Katolicki” miałem oczywiście na myśli jego ziemskie struktury, Kościół Walczący.

  Oczywiście nie popieram, a nawet zwalczam słownie rzucanie klątw, wyzwisk i wysyłanie do piekła konkretnych osób – choć czasami nie mam raczej wątpliwości, kim jest ten czy ów „katolik”, czy to osoba świecka, czy kardynał.

  Natomiast, tak jak to robię od początku, tak i w dającej się przewidzieć przyszłości, będę wywlekał na światło dzienne przypadki sprzeniewierzania się Ewangelii i Tradycji przez ludzi, którzy powinni być naszymi pasterzami. Nic i nikt nie zamknie mi pyska.

  Wierzę, że moje sumienie nie jest aż na tyle skundlone, bym nie był w stanie pójść za jego głosem.

 47. RomanK said

  Kazdy moze…jesli tylko chce i sprobuje….

  Między sobą zachowujcie pokój! Prosimy was, bracia, upominajcie niekarnych, pocieszajcie małodusznych, przygarniajcie słabych, a dla wszystkich bądźcie cierpliwi! Uważajcie, aby nikt nie odpłacał złem za złe, zawsze usiłujcie czynić dobrze sobie nawzajem i wobec wszystkich! Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. DUCHA NIE GAŚCIE, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. (1 Tes 5:13-22)

 48. Marucha said

  Re 47:
  Tak, Panie Romanie…
  Między sobą zachowujmy pokój.
  Ale pokoju być nie może między nami, a wpuszczonymi między nas wilkami.

 49. Jan said

  Ad 44 Jeżeli na ziemi zostaną ostatnie resztówki ( może nawet tylko w jaskiniach) wiernych z Kościoła walczącego, to w łączności z Kościołem triumfującym i cierpiącym będzie nadal istniał Jeden,Święty, Powszechny i Apostolski Kościół.
  Większość wiernych odpada i odpadnie jeszcze bardziej przez utratę wiary. Tak jak w czasach Lutra odpadając od Kościoła.
  Rzym stanie się siedzibą Antychrysta. Nie zostało to nam objawione po to aby iść jak ślepe barany na zatracenie za fałszywymi przewodnikami.

 50. Sław. said

  Re 7:opinia świadczy o całkowitym Twoim zażydzeniu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: