Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Owsiak mści się na studentce z Kostrzynia, która zdemaskowała jego kłamstwa.

Posted by Marucha w dniu 2013-01-12 (sobota)

http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/01/05/robta-co-chceta/
[W oryginale sporo zdjęć – straszne… MD]

[—-] Pan Owsiak czuje się pewny siebie i atakuje jedną z mieszkanek Kostrzyna nad Odrą za to, że stanęła w obronie trzeźwości, w obronie młodzieży. Jerzy Owsiak mści się za obnażenie jego kłamstw.

Mieszkanka Kostrzyna nad Odrą, pani Renata Głuszko, została pozwana przez pana Jerzego Owsiaka, organizatora Przystanku Woodstock, przed Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim.

P. Owsiak oskarża p. Głuszko o naruszenie jego dóbr osobistych. Domaga się od niej publicznych przeprosin i nałożenia na nią przez sąd kary finansowej. Zarzuca jej, iż w artykule “Zło zwycięża tylko dlatego, że dobro milczy…” (zamieszczonym w “Tygodniku Ziemi Kostrzyńskiej”) zawarła nieprawdę. P. Renata Głuszko napisała tam m.in.:

“[Na Przystanku Woodstock w Żarach] widziałam wiele upojonej alkoholem i znarkotyzowanej młodzieży (…). Słyszałam jak pan Owsiak w wulgarnych słowach wyrażał się o naszym kraju i podburzał młodych przeciwko Polsce. Widziałam w jaki sposób odśpiewany był hymn narodowy. To była istna profanacja, za którą powinni ponieść karę (…).

Ktoś, kto rozpija młodzież jest wrogiem Narodu! Czy prawdziwy katolik stwarzałby przeszkody “Przystankowi Jezus”, a w niesamowity sposób promowałby Hare Kriszna i inne groźne sekty?!? (…).

Śmiem twierdzić, że wszystko co zostało powiedziane przez pana Owsiaka na konferencji prasowej mogło być kłamstwem. Nawet to, co tyczyło się zabezpieczenia imprezy. W swoim myśleniu posuwam się dalej. Każde słowo i działanie pana Owsiaka może być przesiąknięte kłamstwem!”

Pan Owsiak wyrwał z kontekstu całego artykułu kilka zdań, by poprzeć postawiony p. Renacie Głuszko zarzut. Jednak te zdania bronią się same! Otóż:

1  J. Owsiak zarzuca nieprawdę R. Głuszko, która napisała, iż ktoś, kto rozpija młodzież jest wrogiem Narodu!

Jest to twierdzenie prawdziwe. Ten, kto rozpowszechnia, promuje i popiera zwyczaj picia alkoholu wśród młodzieży (czyli w grupie szczególnie podatnej na uzależnienia) wzmaga ryzyko, iż młodzież może zacząć nałogowo pić alkohol. Alkoholizm jest groźną chorobą, która stała się w Polsce bardzo poważnym problemem społecznym. Okupanci niemieccy i sowieccy, wrogowie polskiego Narodu, rozpijali Polaków zachęcając do picia alkoholu. Na Przystanku Woodstock pośród handlujących przeważają stoiska z piwem. Wśród kilkuset tysięcy uczestników dominuje młodzież – szkolna, studencka, akademicka. P. Owsiak często podkreśla, że na każdym Przystanku Woodstock będzie łatwo dostępne piwo. Według nas jest to rozpowszechnianie, promocja i popieranie picia alkoholu przez młodzież. A jeśli p. Owsiak odnosi do swojej osoby wspomniane zdanie, sam potwierdza, iż ma nieczyste sumienie w tym względzie.

2  P. Owsiak zarzuca nieprawdę p. Głuszko, która pyta w artykule: Czy prawdziwy katolik stwarzałby przeszkody “Przystankowi Jezus”, a w niesamowity sposób promowałby Hare Kriszna i inne groźne sekty?!?

Gdzie tu jest nieprawda lub naruszenie dóbr osobistych p. Owsiaka? Czy dlatego się denerwuje, bo uważa się za tego, który promuje Hare Kriszna i inne groźne sekty? W książce “Dwa oblicza Hare Kriszna” p. Owsiak paraduje w stroju wyznawcy Hare Kriszna podczas jednego z Przystanków Woodstock. Znamy historię niebezpiecznego ruchu Hare Kriszna i sekt satanistycznych, znamy satanistyczne znaki, którymi posługują się niektórzy uczestnicy Woodstocku i ich idole (np. grupa Sweet Noise), satanistyczne symbole wszechobecne na Woodstocku (np. pentagram, pacyfa). Tak jak p. Głuszko obawiamy się promocji w naszym mieście niebezpiecznych sekt, ruchów i podkultur.

3  P. Owsiak uznał, że p. Głuszko naruszyła jego dobra osobiste, gdyż stwierdziła iż w obecności licznych dziennikarzy dopuścił się całej listy kłamstw.

Nie oskarżyliśmy go za ubiegłoroczne kłamstwa. Jesteśmy zwykłymi obywatelami mającymi poważniejsze obowiązki i zajęcia niż wieloletnie utarczki sądowe z osobą, która posiada imponujące zaplecze medialno-finansowe i liczy na bezkarność.

Pan Owsiak czuje się pewny siebie i atakuje jedną z mieszkanek Kostrzyna nad Odrą za to, że stanęła w obronie trzeźwości, w obronie młodzieży. Jerzy Owsiak mści się za obnażenie przez Renatę Głuszko jego kłamstw. Żąda kary finansowej, choć wie, że p. Renata jest studentką i nie posiada dochodów pozwalających na poniesienie opłat sądowych i procesowych oraz zapłacenia kary, której domaga się p. Owsiak, że nie stać jej na adwokata.

P. Owsiak wie, że studenci są biedni. Atakuje panią Głuszko, by wysłać ostrzeżenie innym krytykom jego kontrowersyjnych poczynań.

Działania p. Owsiaka są niegodziwe. Atak na p. Głuszko odbieramy jako atak na każdego z nas, na każdą osobę występującą w obronie normalności, trzeźwości, czystości i prawdy. Będziemy więc bronić jej i siebie wszelkimi prawnymi metodami.

http://dakowski.pl/

Owsiak byłby nikim,  gdyby nie poparcie udzielane mu przez moich kochanych, rozumnych i oczywiście katolickich rodaków. Gdyby nie te tysiące ochotników żebrzących z puszkami na mrozie, gdyby nie setki tysięcy bezmózgich tumanów, wkładających do tych puszek pieniądze aby poczuć się hojni i publicznie licytujących się o jakieś gówno – musiałby pójść do zwykłej roboty, być może jako stróż.
Admin

Komentarzy 68 to “Owsiak mści się na studentce z Kostrzynia, która zdemaskowała jego kłamstwa.”

 1. mywaylee said

  Śmiem twierdzić, że wszystko co zostało powiedziane przez pana Owsiaka na konferencji prasowej mogło być kłamstwem.

  hm kazdy obrzezany podobnie jak pan jurek z krwią matki wysysa klamstwo i oszustwo oni juz tak mają od urodzenia do dnia smierci 🙂

 2. pilarz said

  nie doceniła siły postępactwa i „posypią się piękne wyroki”, ale tak trzeba.

 3. AlexSailor said

  W mieście, gdzie grała tak zwana wośp obowiązywał wprowadzony przez władze lokalne ściśle przestrzegany zakaz sprzedaży alkoholu.
  Patrole zidiociałej do szpiku kości młodzieży krążyły po mieście i usiłowały sprowokować sprzedawców do sprzedaży im piwa, by natychmiast wezwać organy porządkowe.
  Natomiast na samym przystanku piwo mogło być sprzedawane legalnie ale tylko przez tych, którzy zapłacili „gospodarzom imprezy” za możliwość postawienia straganu na miejskim gruncie.
  Miasto oczywiście miało z tego figę z makiem.
  Lokalnym handlowcom oczywiście za kilka dni strat w handlu alkoholem też nikt nie zwrócił, to jest gdyby nie było wośp, to sprzedawaliby sobie normalnie.
  Mało kto o tych faktach wie.

 4. mywaylee said

  panie sailor dobrze ze wspomnial pan w ogole o polskim handlu zgodnie z dyrektywa naszego rzadu i unii polacy mają pracowac tylko w zagranicznych hipermarketach jako wykladający towar na polki zaden polak nie moze miec wlasnego sklepu tylko praca jako tani bialy murzyn tfu u zyda 🙂 by zylo sie lepiej
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,kupcy-okupuja-podziemia-przy-dworcu-centralnym,54895.html

 5. mywaylee said

  Miasto oczywiście miało z tego figę z makiem.
  Lokalnym handlowcom oczywiście za kilka dni strat w handlu alkoholem też nikt nie zwrócił,
  panie sailor chodzi o wykonczenie polskiego handlu aby polacy pracowali za psie pieniadze u tfu zyda w zagranicznym supermarkecie
  polak ma byc bialymmurzynem tu przyklad likwidacja kupcow
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,kupcy-okupuja-podziemia-przy-dworcu-centralnym,54895.html

 6. Fran SA said

  Hej! Marucha ma racje..
  Oglupianie narodu po raz nie wiadomo ktory przynosi korzysci tym co ten narod oglupiaja.
  Zawsze mnie zastanawia jak to sie dzieje, ze mozna nieukow wypedzic z puszkami na ulice, a nie mozna zapedzic do wiedzy. ( albo zwyklej ciekawosci gdzie te puszki ida)
  Wielka orkiestra Swiatecznej Pomocy miala swoje tuby i za granica. Zbierali pieniadze od Polonii. Jakos od paru lat o nich nie slychac. Ale pamietam, ze byly ‚dyskusje’ (czytaj: awantury) o tym kto i jak ich rozlicza z wyludzonych pieniedzy.

 7. Wszystko co Pan Jerzy Owsiak mówi jest jednym wielkim stekiem kłamstw.

  Robert Grunholz
  Sztokholm
  2013-01-12

 8. Jan said

  Prawda jest taka, że zło na świecie wprowadzają byty duchowymi z L na czele , posługując się róznej maści pieskami (ludzmi dla nich służacymi) Pieski od najbardziej zjadliwych do małych kundelków robią swoje według sił i kierunku szczucia.
  Owsik to taki piesek, za którym pojawia się wataha skomlących i ujadających.Niestety wielu ich dokarmia głaska. Ot i cała orkiestra, która ma grać w pierwszym dniu po końcu świata, tzn jakby była ponad wszystko i niezniszczalna. Jest tu „pieczęć” szatana – pychy.

 9. wet3 said

  @ 8
  Pan wyraznie nie docenia tegp praszywca! Biorac pod uwage jego „sukcesy” w demotralizowan iu mlodziezy – Owsiak to nie maly piesek, a tylko ostro gryzacy wilczur zajadle (tu pewnie liczy na 100%owe poparcie swoich potentatow!!!) atakujacy tych, ktorzy maja odwage obnazac jego klamstwa.

 10. marta15 said

  rece opadaja jak sie ma do czynienia z glupota.
  Jak pan gajowy slusznie napisal Owsiak bylby niczym bez miliona bezmozgowcow,
  ktorzy stoja na mrozie z puszka w zebach wyzebrujac od zaczadzonej publiki grosze na „biedne dzieci”.

 11. Schizmofrenia said

  Oby wreszcie do wszystkich dotarło co znaczy owo magiczne „sie ma”.

  Po prostu, że sie ma wszystkich w d…
  i sie ma siedzibę na Dominikańskiej za 8,5 złotego melona – pardon miliona złotych,
  i że sie ma ochotę na jeszcze więcej…

 12. Każdy, kto chce wrzucić pieniążek do owsiakowej puszki powinien zapytać trzymających tę puszkę: Gdzie są te dzieci, którym Owsiak pomógł? Pokażcie mi te dzieci!

 13. Krystyna said

  Owsiakowcy zebrza glownie pod kosciolami, ksieza powinni ostrzegac wiernych przed nimi, ale pasterze przestali juz pasc owieczki.
  Modernistyczni ksieza sami sa zaczadzeni GW i owsiakowszczyzna.
  jednym slowem robta co chceta.

 14. detektywmichaljarzynski said

  Jest takie powiedzenie, które mówi, iż „prawdziwa cnota krytyki się nie boi”. Okazuje się , ze Jerzy Owsiak nie jest taką” cnotą”
  za jaką się podaję. Jerzy Owsiak min. jako dziennikarz powinien walczyć o wolność słowa., zamiast tej wolności zakładać kaganiec dodatkowo posiłkując się sądem. Jest tajemnicą poliszynela jakiej prawdy w Polsce bronią sądy. Ma może ktoś-zwracam się do internautów- pełny tekst artykułu Renaty GŁuszko pt.”“Zło zwycięża tylko dlatego, że dobro milczy…” zamieszczonego w “Tygodniku Ziemi Kostrzyńskiej”. Proszę o wklejenie. Niezależnie od wszystkiego należy gratulować studentce Renacie GŁuszko odwagi.. Na tym przypadku okazuje się , iż system powszechnego odmóżdżania młodzieży nie działa tak doskonale jakby chcieli jego pomysłodawcy i mocodawcy. Po incydencie , wzmocnionym sprawą sadową studentki Renaty GŁuszko, należy liczyć się z sytuacją, iż takich przypadków będzie więcej. Wszystkich nie zamkną, nie ukarzą. Budzi to nadzieję.

 15. La Reine said

  Ten osobnik nawet nie zasluguje na zlamanego jednego grosika z polskiej kieszeni. Kiedy sie ludzie opamietaja i nie pozwola manipulowac i dokladac swego grosza do ponizania polskiej mlodziezy i babrania ich w blocie…to jest symbol jakim on wyraza POPiSowa POgarde dla Polakow !
  A kysz Owsiaku a kysz a kysz !
  Z Panem Bogiem!

 16. Jan said

  Ad.12 Takie pytanie zadałem przed laty. Dzięki temu dowiedziałem się jak się szkoli albo lepiej tresuje dzieci i młodzież. Od razu jeden chłopak wskazał drugiego, uratowanego sprzętem Owsika, poprzez zabieg chirurgiczny po urazie głowy. Gdy zażądałem pokazania głowy bez czapki do sprawdzenia blizn…… wycofał się i odmówił.

 17. Anna Kiesiak said

  Cokolwiek ludzie myślicie o J. Owsiaku i jego fundacji myślę, że nigdy żadnego z Was nie dotknęło nieszczęście jakim jest choroba dziecka. Jestem mamą dziesięcioletniego Jakuba, który urodził się z wrodzoną, złożoną wadą serca. W wieku 10 miesięcy był operowany. W trzeciej dobie po operacji miał zatrzymanie krążenia, potem sepsę, śpiączkę i najgorsze ze wszystkiego uszkodzenie mózgu. Pół roku później wykryto u niego krwiaka przymózgowego, którego trzeba było operować, bo zagrażał życiu. Kuba w tej chwili ma Dziecięce Porażenie Mózgowe i przeszedł jeszcze kilka operacji, wynikających z nadmiernego napięcia mięsniowego, np. operacje obu stawów biodrowych. W jego krótkim życiu spędził w szpitalach więcej czasu niż większość z Was, tu piszących przez całe Wasze życie kiedykolwiek spędzi. Zawsze mu tam towarzyszyłam. Nie twierdzę, że zawsze używano sprzętu zakupionego przez WOŚP, ale widziałam ten sprzęt w szpitalach i wiem że jest on używany i bardzo potrzebny! Jak ktoś nie ma się na kim wyżyć to zawsze sobie znajdzie jakiegoś Owsiaka. Wy macie mózgi i sami możecie decydować o tym co zrobicie z Waszymi pieniędzmi, możecie też wpłynąć na to, żeby społeczeństwo bardziej kontrolowało wszelkie fundacje i pieniądze do nich trafiające, ale zanim rzucicie kamień zastanówcie się, czy Bóg Wam dał prawo do tego i czy sami jesteście bez winy? Bo czegokolwiek by nie mówić o WOŚP – oni pomogli wielu osobom. A jeśli macie coś do hasła : „Róbta co chceta” to przypomnijcie sobie słowa Św. Franciszka – o ile je wogóle znacie… I jeszcze słowo do wszystkich: jestem prawdziwą osobą, moje dziecko na prawdę istnieje, a cierpienie którego zaznało też jest najprawdziwsze na świecie. Jeśli ktoś mi nie wierzy podaję maila: amkotwica(małpka)interia.pl, wyślę zdjęcia na priv…

 18. @17

  Oczywiście że mamy mózgi i dlatego piszemy to, co piszemy, a żebrzącej u Owsiaka młodzieży nie dajemy.

  Czy nie przyszło Pani do głowy, że gdyby to państwo nie było okradane, Pani dziecko miałoby znacznie lepszą opiekę?

  Nie wiem do jakich słów św. Franciszka Pani pije, ale to porzekadło zna każdy: „jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu najpierw rozum odbiera”. Resztę już sami oddadzą Owsiakom tego świata. http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/19322_397568396997917_223496679_n.jpg

  Pozdrawiam.

 19. gniewomirr said

  Wiązanie tego, co się dzieje podczas Przystanku Woodstock a zbiórką charytatywną Wielkiej Orkiestry, podklejanie pod to wszystko szatana… ludzie jesteście śmieszni… co do rozliczeń tej akcji, są one podane na stronie WOŚP przecież, to jest wszystko sprawdzalne, sprzęt jest chyba w każdym szpitalu w Polsce. To są naprawdę wymierne efekty… a co do samego Jurka Owsiaka… przecież one witraże w kościołach robi poza pracą w WOŚP. Fundacja ma swoje koszty również, ale jak ktoś sobie wyobraża, że to może działać za darmo, że za darmo ludzie będą przygotowywać wszystko przez wiele miesięcy to chyba jesteście z innej planety. Co do alkoholu na Woodstocku… to już ręce opadają… spróbujcie niedojdy sami zorganizować taką imprezę, przekonamy się, gdzie będzie więcej pijanych i pod wpływem narkotyków. Sam obserwując ten festiwal widzę poprawę z roku na rok. Przy setkach tysięcy ludzi zawsze znajdzie się wielu, którzy załatwią sobie alkohol i narkotyki, przecież to Polacy w większości i nie jest to dla naszego narodu jakiś problem. Jestem praktykującym katolikiem, ale ta wasza świętoszkowatość przyprawia mnie o mdłości po prostu. Zgadzam się tylko w jednym i to zdecydowanie. Ktoś powinien Jurkowi wytłumaczyć, pokazać zagrożenie jakie niesie ze sobą z pozoru niewinny ruch krisznowców. Wyłącznie tutaj widzę realne zagrożenia dla naszej młodzieży.

 20. gniewomirr said

  Przepraszam, Jurek Owsiak witrażysta to brat Jurka Owsiaka dziennikarza, ale prawdą jest, że robił witraże na początku, coś tam zapamiętałem, ale nie dokładnie. Za to doskonale wiem, bo widziałem, jak upaja się alkoholem młodzież na spotkaniu lednicowym 🙂 Na piegrzymkach to już w ogóle norma, więc proszę Jurka Owsiaka organizującego festiwal dla kilkuset tysięcy osób nie oskarżać więcej o takie rzeczy, bo to jest naprawdę prymitywne podejście i niegodne chrześcijanina.

 21. Marucha said

  Re 17:
  Oooo, leming rodzaju żeńskiego się odezwał.
  Nic leminga nie obchodzi, że to nie Owsiak daje, tylko państwo go subwencjonuje, a jego zbiórka nie pokrywa nawet kosztów.
  Choroby dziecka współczujemy, ale jeszcze bardziej współczujemy nieuleczalnej głupoty.

  Re 19:
  G. prawda. Rozliczenia zawierają co najmniej pewne „luki”, z których to luk można sobie zapewnić wygodne życie, wille w Polsce i gdzieś za granicą w ciepłych krajach.

 22. Inkwizytor said

  Re: 17

  Głupia jesteś kobieto i bardzo naiwna

 23. La Reine said

  A czy ‚Owsiak’ to jest prawowite nazwisko czy tez przybrane i Polakom odebrane?
  A merdia dzisiaj donosza ze ta ‚orkiestra’ zebrala rekordowe sumy….trudno w glupote i naiwnosc ludzi uwierzyc….

 24. 25godzina said

  @17

  Jeśli – jak Pani twierdzi – ta jednodniowa zbiórka tyle daje, to czemu nikt nie zapyta gdzie do k*rwy nendzy są oddawane miesiąc w miesiąc dziesiątkami lat składki?

 25. 25godzina said

  @20
  >…widziałem, jak upaja się alkoholem młodzież na spotkaniu lednicowym 🙂 Na piegrzymkach to już w ogóle norma,…
  Widziałeś? Na własne oczy? W Nie czy Faktach i mitach?

 26. Rysio said

  re 21. „…że to nie Owsiak daje, tylko państwo go subwencjonuje, a jego zbiórka nie pokrywa nawet kosztów..”

  Skoro jesteśmy przy temacie to może Gajowy wytłumaczy dlaczego popiera jednych socjalistów a drugich takich jak Owsiak nie?

  Ach – no chyba, że ci socjaliści rabują nie tych co trzeba i dają nie tym co trzeba. Gdyby było odwortnie to według Gajowego wszystko było by cacy.

 27. Marucha said

  Re 26:
  Każdy liberał to skończony dureń, czego dowodem jest arcydurne pytanie Rysia.

 28. revers said

 29. Fenek said

  Jaki jad, jak syczą, prychają, plują, srają aż na wymioty podchodzi! Wam faryzeusze nawet pokazać na oczy namacalne dowody to mało bo wszędzie będziecie widzieć podstęp, drugie dno a ja to widzę tak, że wam żal dupę ściska na myśl o tych sumach do których byście się najchętniej dorwali i po „swojemu” rozdysponowali na wille, samochody, kolacyjki i wyjazdy służbowe. Kto wam parszywe świnie broni konkurować z WOŚP no kto?! Nie macie tyle serca i charyzmy w sobie co pierwszy z brzegu wolontariusz WOŚP, nie dorastacie tym ludziom do pięt. Niedorozwoje umysłowe nigdy nie dorośniecie i nigdy nie zmądrzejecie jak ta baba z wigilii w Radomiu!
  http://www.youtube.com/watch?v=fzBY0bEx46M Takie indywidua powinny kiedyś poczuć na własnej skórze co to ciężka choroba a co wy zrobiliście dla bliźnich – Katolicy, wierzący i co niedzielę obowiązkowo w kościele po to aby sąsiedzi widzieli! No co zrobiliście? W wigilię pusty talerz dostawiliście a drzwi na trzy spusty zaryglowaliście?

  Taki oto (anty)poziom umysłowy reprezentują zwolennicy owsika… pardon, Owsiaka. Bełkot i bluzgi. Chyba czują się trafieni… – admin

 30. ana said

  (…)gdyby nie poparcie udzielane mu przez moich kochanych, rozumnych i oczywiście katolickich rodaków. Gdyby nie te tysiące ochotników żebrzących z puszkami na mrozie(…) gdyby nie oni, nigdy nie mielibyśmy takiego sprzętu w polskich szpitalach, nigdy nie nauczylibyśmy tylu młodych ludzi udzielania pierwszej pomocy, CHOCIAŻBY.

  ad1.(…)hm kazdy obrzezany podobnie jak pan jurek z krwią matki wysysa klamstwo i oszustwo oni juz tak mają od urodzenia do dnia smierci mierzi mnie to. i jedyne co mogę wywnisokować na temat autora tej wypowiedzi to to, że jest on antysemitą. od kiedy to antysemityzm postrzegany jest jako cnota? pięknie drodzy katolicy, pięknie! pogratulować! (a tak w ogóle to pierwszy raz słyszę, aby jurek owsiak był pochodzenia żydowskiego. pewnie dlatego, że nigdy mnie to nie interesowało, bo JAKIE TO MA ZNACZENIE?)

  ad3.W mieście, gdzie grała tak zwana wośp obowiązywał wprowadzony przez władze lokalne ściśle przestrzegany zakaz sprzedaży alkoholu.
  Patrole zidiociałej do szpiku kości młodzieży krążyły po mieście i usiłowały sprowokować sprzedawców do sprzedaży im piwa, by natychmiast wezwać organy porządkowe.
  grała tak zwana wośp? chyba chodzi panu/pani o przystanek woodstock? jeśli tak, to już spieszę z wyjaśnieniami: w kostrzynie nad odrą na czas trwania festiwalu obowiązuje częściowa prohibicja. chodzi o zakaz sprzedaży napojów o zaw. alkoholu powyżej jakiejś tam zawartości. w praktyce wygląda to tak, że nie można kupić np. wódki, czy wina, natomiast można piwo.i to w puszkach jedynie (cp do tych puszek to nie mam pewności, ale z tego co pamiętam to nidzie nie można było dostać piwa w butelkach, więc coś w tym musiało być) poza tym na teren festiwalu nie wolno wnosić (w tym piwa) szklanych butelek. ze względów bezpieczeństwa, nikt nie chciałby aby młodzież pokaleczyła się potłuczonymi butelkami. i przepraszam bardzo, ale jakie kilka dni strat w handlu alkoholem?? woodstockowicze przez te kilka dni do tego stopnia nakręcają lokalną gospodarkę, że wszyscyokoliczni przedsiębiorcy tylko czekają na ten poczatek sierpnia, bo jest to dla nich utarg kilkunastokrotnie większy niż w ciągu reszty roku! czy nikt z was tego nie zauważył!? piwo sprzedawane tylko przez tych co zapłacili za postawienie straganu
  Natomiast na samym przystanku piwo mogło być sprzedawane legalnie ale tylko przez tych, którzy zapłacili “gospodarzom imprezy” za możliwość postawienia straganu na miejskim gruncie.
  Miasto oczywiście miało z tego figę z makiem.
  piwo sprzedawane jest na przystanku zawsze przez 1 tylko firmę, firmę, która w ogromnym stopniu finansuje całą imprezę. jeśli nie sponsor piwny to festiwal nigdy by się nie odbył, bo za co? za pieniądze ze styczniowej zbiórki? tak, pewnie tego byście chcieli. ale nie, pieniądze ze styczniowej zbiórki wędrują na bardziej szczytne cele, zbiórka wośp nie finansuje festiwalu i o tym wszystkim przeczytać możecie w corocznym rozliczeniu, moi kochani katolicy, którzy wszędzie dopatrujecie się szatana.

  ad12. gdzie? wystarczy się zainteresować. wystarczy zapytać pierwszych lepszych rodziców, których dziecko pierwsze dni życia musiało spędzić w inkubatorze. na 90% było na nim naklejone orkiestrowe serduszko. wystarczy pójść na pierwszy lepszy oddział dziecięcy i spojrzeć na sprzęt który tam stoi. a potem na dzieci, które tego sprzętu katualnie używają. TAM WŁAŚNIE SĄ TE DZIECI. nfz nigdy nie wyposażyłby polskich szpitali w tak nowoczesne aparaty. nie życze tego nikomu, ale jeśli w czyjejś rodzinie stanie się nieszczęście i dziecko będzie potrzebowało specjalistycznej pomocy medycznej.. TO WŁAŚNIE BĘDZIE TO DZIECKO, NA KTÓRE OWSIAK ZBIERA OD PONAD 20 LAT PIENIĄDZE.

  ad14. krytyki? to są pomówienia. wyssane z palca treści. krytyki się nie boi, zapewniam. konstruktywnej krytyki. a to? to jest po prostu żenujące. i dlatego owsiak broni się przed takimi słowami, bo sami widzicie do czego to prowadzi: tylu ludzi zaślepionych nie wiadomo czym podpisuje się pod tym. samonakręcająca się spirala obelg pomówień i żali całego swiata. społeczeństwo chyba jednak jest zbyt głupie na to, aby móc pozwolić komuś na kontynuowanie takiego gadania. gdyby to była konstruktywna krytyka sprawa potoczyłaby się na pewno inaczej.

  ad17. DZIĘKUJĘ PANI! pierwszy rozsądny głos w tej żenującej dyskusji. tego z jakimi schorzeniami dziecko się urodzi nie możemy wybrać. ale możemy próbować je leczyć. gdyby nie wośp w wielu przypadkach byłoby to wręcz niemożliwe. bardzo cieszę się, że choć raz przez te 10 lat pani dziecko mogło być leczone przez sprzęt, na który możliwe, że sama zbierałam pieniądze. tak, to są wymierne skutki działalności fundacji. mam nadzieję, że z synkiem będzie tylko lepiej i lepiej.

  ad18. gdyby państwo nie było okradane? GDZIE TU OWSIAK ZAWINIŁ????????????????????????????????????????

  ad19. zgadzam się co do joty. właśnie: w fundacji pracują ludzie. ludzie mający rodziny. oni też je muszą utrzymać i dostać wypłatę za swoją pracę. oprócz tego fundację wspiera ogrom wolontariuszy, ale pamiętajmy, że fundacja działa cały rok. a tam pracują ludzie. ludzie mający rodziny… i tak dalej, i tak w kółko.

  ad21. nie wstyd panu? obrażać kobietę, matkę chorego dziecka? brak argumentów objawiający się w obelgach. jakie to ludzkie.
  subwencjonowane przez państwo, a zbiórka nie pokrywa kosztów? po pierwsze: kto do jasnej aniellki nagadał panu takich bzdur? po drugie: coroczne rozliczenia z działalności fundacji.

  ad 22.PO RAZ KOLEJNY: nie wstyd panu? obrażać kobietę, matkę chorego dziecka? brak argumentów objawiający się w obelgach. jakie to ludzkie. jakie to niskie!

  ad 24. pytanie do zusów, enefzetów i innych tego typu prężnie działających instytucji instytucji w naszym kraju, ale po raz kolejny ja się pytam: GDZIEŻ TU OWSIAK WAM ZAWINIŁ?

  ad25. upajanie się na wycieczkach przedmaturalnych do częstochowy i przychodzenie na drogę krzyżową tam właśnie w stanie nie pozwalającym wręcz na normalne poruszanie się. WIDZIAŁAM NA WŁASNE OCZY, NIE W FAKTACH NP.

  ad28. bardzo pięknie ironizujący pan. poza tym: bez komentarza, po prostu już ręce opadają..

  a teraz od siebie: czy wy naprawdę nie widzicie, że gdyby nie owsiak to polskie szpitale nie byłyby w stanie się utrzymac? ile dzieci zostało uratowanych dzięki jego działalności? w tym roku zbiera między innymi na łóżka geriatryczne. obyście się opamiętali i odżałowali wszystkie złe słowa i myśli przeciwko niemu i fundacji, leżąc u schyłku swego życia na jednym z takich, opatrzonych czerwonym serduszkiem. bo gdyby nie owsiak pewnie nie byłoby już dla was miejsca na oddziale. i tak, tego wam życzę. dotknąć własnymi rękoma tego dobra, które on czyni. ten wasz przeklęty i znienawidzony żyd, złodziej i wróg publiczny nr jeden.

 31. rysio said

  gdzie tu mszczenie? gazety musza odpowiadac za to co drukuja, jesli klamia to trzeba bedzie placic jesli nie to nie, krotka pilka

 32. piotr said

  A podam ciekawostkę.
  Między 01:10 a 01:25, 13.01.2013 czytałem sobie artykuł powyższy i komentarze pod nim. A trafiłem na ten artykuł poprzez link zamieszczony przy komentarzu na Interii.pl. Wróciłem na interię, odświeżyłem stronkę, i … brak jakiegokolwiek komentarza, włącznie z tym, w którym był link do powyższego artykułu, … tylko zaproszenie, żebym był pierwszym do skomentowania kolejnego sukcesu wośp.
  Pierwszy raz jestem świadkiem takiego czyszczenia i cenzury. Przykre
  Pozdrawiam

 33. saw said

  gratuluję intelektu i mądrości……gratuluję………..ale podziwiać zaczne dopiero jak zrobicie cokolwiek zamiast siedzieć na dupach i obsmarowywać innych.
  choćby Owsiak wziął połowę do własnej kieszeni to i tak ma większe zasługi niż wy. jak można tak idiotycznie pytac o to gdzie są te dzieci i o inne pierdy-merdy. to się w psychologii nazywa wypieraniem.a jak ktos wypiera rzeczy oczywiste to już chyba powinien nie do psychologa tylko do psychiatry sie udac.Ze sprzętem zakupionym przez Orkiestrę zetknął się na ten przykład każdy komu w ostatnim dziesięcioleciu ( a może i dłużej) urodziło się dziecko- bo wszystkie są badane ( to sie nazywa badanie przesiewowe)tym sprzętem. nawet certyfikat dostają-nie da sie o tym nie wiedziec tak jak o tym że słońce wschodzi na wschodzie. wiec po co temu zaprzeczać?
  Pani Głuszko gratuluje pomysłu na autoreklamę i wylansowanie siebie-koszt moze ponieśc społęczeństwo jak sie znajdzie wiecej tych którym wosp jest niewygodna ale zysk osobisty bedzie !
  A jeśli ktoś nie rozróżnia przystanku woodstock od wosp – to znaczy że nie wie o czym mówi. dyskusja jest wiec bezsensowna-gadanie dla gadania.
  podejrzewam że jestescie narzedziami pomysłodawców akcji „zniszczyć owsiaka” i poszerzacie nagonke medialna na niego-trzeba go przykrócić bo pokazuje nieudacznikom i tym przy korycie-że można tylko trzeba ruszyc dupe a nie tylko z koryta żrec.
  No-teraz możecie sobie moją wypowiedz pokomentować- że głupia i ślepa i zamulona-niestety tego już nie zobacze bo nie bede tracić czasu na dyskusje z wami.

  Gdzie ten człowiek był, gdy rozdawano rozumy? Przecież jego można by w ZOO pokazywać jako istotę, która w ogóle nie posiada mózgu, a je, pije i wydala… – admin

 34. saw said

  ale jakos ten twój komentarz jest !

 35. piotr said

  do Saw. Czytaj ze zrozumieniem. A swoją drogą, trochę edukacji polecam, porządnej edukacji. Można otworzyć w nowym oknie lub karcie, ale jak się ma naście lat, to się tego nie rozumie. Prawda??? No to Ci pa, …prawie jak „Sie ma”

 36. saw said

  do 35. Piotr.:
  jesli obrażanie mnie ulży twojej głupocie to dalej wal śmiało, ale nie polecaj mi czegoś o czym nie masz bladego pojęcia.to raz.
  naucz się umieszczac komentarze-wtedy nic ci nie zniknie, nie ocenzuruje się i nie wyczyści.to dwa.

  za totalne odmłodzenie mnie-serdeczne dzięki dziecko.
  no i drobna rada- nie wiem skąd ta agresja w tobie i chamstwo-ale zastanów sie nad tym bo to się udaje wyleczyć, tylko trzeba na terapię iśc. wystarczy chciec….

  Słuchaj, półanalfabeto – Piotrowi ocenzurowano komentarz NA INNEJ STRONIE. Rozumiesz, imbecylu, co to jest inna strona?

 37. Fran SA said

  Uderz w stol… a noga odleci.

  Naturalnie Owsiak nie podlega zadnej cenzurze ani krytyce. Swieta krowa polskiej dobroczynnosci.
  Mnie tylko interesuje, przed kim sie WOSP rozlicza? Czy przed tymi samymi ‚autorytetami’ co Fundusz Oswiecimski???

  Opowiadanie o chorych dzieciach jest tu nie na miejscu. Nikt sie nie upiera, ze CALY fundusz idzie na jachty i wille.
  Ale niewatpliwie jest to dla niektorych znakomite zrodlo dochodu .. pod plaszczykiem dobroczynnosci. Szkoda tylko, ze sie zeruje na chorych dzieciach.
  W wielu krajach jest juz od dawna rozpierducha o tzw. pomoc biednym dzieciom w Afryce; od lat pokazuja te same zdjecia biednych malych murzynkow przy kaluzach z woda bo te kaluze nie maja kranow. I po latach zbierania pieniedzy z calego swiata, te dzieci dalej pija wode z kaluzy. Nikt nam nigdy nie pokazal tych kranow, ktore zostaly zakupione dla tych dzieci.

  Ostatnio byla wielka granda o tzw. sponsorowanie dzieci na Haiti i gdzie indziej. Postanowilismy sprawdzic: okazalo sie, ze mozna sponsorowac jaks ‚sierotke’ i posylac na jej utrzymanie co-miesieczne datki. Ma to zapewniac dziecku pokarm i oswiate. Okazuje sie, ze mozna nawet dostac fotografie tego dziecka. Ale nie mozna nawiazac indywidualnych kontaktow, ani tego dziecka odwiedzic, ani zaprosic, czy nawet wyslac indywidualnie paczki. Mnie najbardziej zdumialo, ze indywidualne kontakty z takim dzieckiem ‚wplywaloby ujemnie na inne dzieci i byloby nie fair w stosunku do innych dzieci’. Przeciez wysylanie pieniedzy na jakies dziecie juz jest nie fair w stosunku do innych dzieci!
  A w koncu przyszlo wielkie trzesienie ziemi i pelno ‚podopiecznych’ dzieci zginelo w gruzach. Innym powycinali nerki. I sluch zaginal o tych sponsorowanych dzieciach.
  Natomiast pieniadze na sponsorship sa sciagane regularnie z konta sponsora!!! Czekow ani gotowki nie przyjmuja!!

  Byla bardzo nawet ladna awantura pare lat temu: Niewidoma pani zbierala na ‚tresure psow dla niewidomych’.
  Uzbierala milion dolarow i ani jednego psa nawet nie kupila.

  Jednym z najwiekszych przekretow poprzedniego stulecia byl fundusz Matki Teresy w Indiach. Wylazlo na wierzch jak sie rzad Indii zaczal upominac o podatek od tych miliardow dolarow przeslanych na tzw. ‚fundusz’ – bardzo dochodowy. Naturalnie, ze niepelnosprawna ‚swieta’ nie miala wielkiego wplywu na to, co sie dzialo dookola, ani w koncie bankowym na jej nazwisko.

  Nic dziwnego, ze coraz wiecej ludzi odnosi sie sceptycznie do roznych przebierancow, co to udaja samarytanow, a okazuja sie byc zwyklymi szalbierzami i rekinami .. finansow.
  Owsiak tak jak kazda inna charytatywna organizacja powinien podlegac publicznej kontroli, poniewaz zbiera publicznie pieniadze.

  Kupujesz glupia pare butow i lazisz po kilkunastu sklepach: sprawdzasz ceny, rozmiary, kolory; grymasisz i ogladasz ze wszystkich stron. Pozwalasz sobie na rozne komentarze.
  Tymczasem dokladasz sie do milionowej kwoty i nawet nie masz prawa zapytac o rozmiar tej pomocy???
  Give ma a break!

 38. Jolka said

  http://wzzw.wordpress.com/2013/01/13/guru-owsiak-w-11-lat-wyjal-46-zlotych-melonow/

 39. Marucha said

  Pojawiły się owsiki w gajówce 🙂

  Ale liczby są odporne na bełkot półgłówków.
  Caritas daje potrzebującym 15 (piętnaście) razy więcej niż Orkiestra Dla Baranów i ma praktycznie ZEROWE koszty własne.
  U Owsiaka koszty własne przekraczają wpływy i tylko dotacje od państwa go ratują.

 40. Fran SA said

  39. Marucha
  Nie wszedzie da sie zauwazyc belkot polglowkow.
  Niektorzy sa po prostu naslani w ramach hasbary.

  Ja jednak wroce do tego leczonego, biednego dziecka. Wyglada na to, ze w calosci bylo leczone przez podatnika, a nie zadnego filantropa – przebieranca..

  A propos: Soros tez jest nazywany ‚wegierskim filantropem’ – chyba tylko dlatego, ze wykupil Amnesty International.

 41. MamaMisi said

  Ludzie kochani! Skąd ta zawiść? Czy ktokolwiek zmusza Was to wrzucania choćby grosika do Orkiestrowej puszeczki?
  (…)

  Standardowy bełkot leminga, który znamy na pamięć, wycięto z korzyścią dla gajówki – admin

 42. Fenek said

  Do Ana słuchaj to jest jałowa dyskusja z głuchymi i tępymi faryzeuszami, (…)

  Standardowy bełkot leminga wycięto z pożytkiem dla gajówki – admin

 43. Fenek said

  Do Gajowego Maruchy : Prawda boli?;) Prawda jest nie wygodna?;)

 44. Marucha said

  Re 43:
  Z głupkami się nie dyskutuje. Przed głupkami trzeba się bronić. Np. nie wpuszczając ich do domu.

 45. Stefa said

  Chciałabym zauważyć, że to nie Owsiak rozpija młodzież na Przystanku Woodstock. Jest to wina sprzedawców, lub towarzystwa, w którym młodzież się znajduje. Powstaje kolejny problem, którego nie widzicie.. młodzież pije nie tylko na Przystanku Woodstock. Według mnie jest to wspaniała impreza, można poznać wielu ludzi. Zarówno tam, jak i w życiu codziennym są oni różni i mają różne ideały. O grupach satanistycznych nie ma po co prowadzić dyskusji, bo same symbole krzywdy nikomu nie zrobiły. Skoro jest to takie złe według niektórych z was to czemu dorośli ludzie zabierają tam dzieci?
  Co do WOŚP. Nawet jeśli wrzucicie 1 złotówkę na rok to nic Wam się nie stanie, skoro jesteście praktykującymi katolikami i wrzucacie raz na tydzień około 1-2zł na tacę. Myślicie, że w kościołach nas nie okradają? a kto ich rozlicza? Nie chcę oczywiście tutaj nikogo obrażać, a tylko porównać.
  Osobę Jurka Owsiaka, każdy może osądzać z osobna. Tak jak już ktoś wspomniał wyżej nawet jeśli jakaś część pieniędzy idzie dla niego to i tak zobaczcie ile zostaje. Według mnie dużo zrobił i zmienił w Naszym kraju i zasługuje na szacunek, jak każdy. Nie ma człowieka wszechwiedzącego, ani takiego, który nigdy nie popełnia błędów. Najpierw pomyślcie co Wy zrobiliście, żeby chociaż w jakimś drobiazgu komuś pomóc, a później osądzajcie.
  I nie ma co się tutaj wyzywać. Zamiast dostrzegać jakieś wielkie zło w sprawach, w których tak na prawdę mało można zdziałać, poszukajcie małych problemów i utrudnień obok siebie, które można naprawić, aby żyło się lepiej.

 46. Marucha said

  Re 45:
  Pani Stefo, mam lepszy pomysł.
  Niech, powiedzmy, sto tysięcy osób (to niewiele, jak na Polskę) zrzuci się dla mnie po 1 złotówce.
  To niewiele. Nic się nikomu nie stanie, nikomu nie ubędzie. Cóż to jest złotówka?

  A dla mnie? Sto tysięcy złotych to by było coś!
  Gotów jestem odpalić 5 tysięcy na biedne dzieci i na eutanazję dla staruszków, którą p. Owsiak poleca… ach, przepraszam, polecanie eutanazji to tylko niegroźny „błąd”, a któż nie robi błędów, jak powiedział pewien morderca 6-osobowej rodziny…

 47. Inkwizytor said

  Gonić owsiakowe bydło z Gajówki panie Marucha, dobrze pan robie. Przed takim tałatajstwem trzeba sie bronić.

 48. MamaMisi said

  Żałosne… tak – bo inaczej tego skomentować nie potrafię… Czy mam przedstawić szanownemu Adminowi wypisy ze szpitala, kartę choroby dziecka? Najprościej – wykasować sensowną wypowiedź, tylko dlatego, że nie zgadza się ona z poglądami szanownego „Pana Admina”. Nie jestem jedyną matką (rodzicem), którzy powiedzą to samo. Państwo mi nie pomaga w żaden sposób – tak jak pisałam w swojej wcześniejszej wypowiedzi, Caritas też ma mnie gdzieś. A to co robi Owsiak, bardzo wyraźnie i szczęśliwie pomogło mojemu dziecku.
  Lemingiem nie jestem w żadnym wypadku – potrafię MYŚLEĆ (w odróżnieniu do pana Admina), na czyjeś argumenty potrafię przedstawić swoje – nie muszę się uciekać do kasowania/obcinania czyichś komentarzy, tylko dlatego, że ta osoba ma inne poglądy niż ja. To na tyle…
  Niestety jak widzę, admin Marucha nie jest osobą z którą da się dyskutować. Pozdrawiam tych, którzy NAPRAWDĘ umieją myśleć.

 49. Sołtys said

  @48. I dzięki szanownemu adminowi to miejsce nie zamieniło się w „łonet”!!! Co do pani wypowiedzi ,można ją ująć w starym ludowym powiedzeniu.” Mamo chwolum nos. Kto? Wy mnie, a jo wos.

 50. Fenek said

  To forum dyskusyjne jedynej słusznej opcji, inne poglądy w rozumieniu Gajowego Maruchy i stałego towarzystwa z tego forum nie mają racji bytu. Po co się spierać z odpornymi na argumenty?

  Jaki jest sens dyskutowania z osobami, które udają, że nie widziały tu całej serii artykułów o podstarzałym hippisie, „Jurku” Owsiaku, w których dosłownie miażdżony jest faktami?
  Albo analfabeci, albo hasbara.
  Admin

 51. Brat Dioskur said

  Wpisy Feneka,Stefy ,MamyMisi czy Sawy wskazuja jasno co w glownej mierze decyduje o skoku jakosciowym miedzy zwierzetami a czlowiekiem!

 52. Sołtys said

  Fenek. W sumie dobrze to na koniec napisałeś.”Po co się spierać z odpornymi na argumenty?” Bo przecież są to ludzie odporni na argumenty, ale za to nieodporni na medialny szoł.

 53. 166 bojkot TVN said

  50/Fenek
  Fenek jest zapewne uczniem, bezrobotnym, albo w ostateczności pracownikiem najemnym, czyli niewolnikiem.
  Kiedy 166 było jeszcze pracownikiem najemnym=niewolnikiem, czyli w pierwszych latach WOŚP, również wspomogło akcję i miało złudne poczucie udziału w wielce pożytecznej akcji.
  Samopoczucie 166 zmieniło się z dnia na dzień, kiedy 166 przestało być niewolnikiem i samo stało się „przedsiębiorcą” rejestrując swoje skromne jestestwo w urzędzie gminy, urzędzie statystycznym i ZUS-ie jako jednoosobowa firma.
  Kiedy przyszło nowemu przedsiębiorcy płacić pierwsze podatki i składki na ZUS, nagle 166 stało się JASNOWIDZĄCE i od tego czasu przestało wspomagać WOŚ. Zaczęło bowiem liczyć skrupulatnie swoje pieniądze. No i wyszło, że na sama służbę zdrowia 166 musi płacić krocie – teraz to 254,55 zł MIESIĘCZNIE i jest to składka MINIMALNA – mniej nie można płacić – można tylko więcej patrz http://www.zus.pl/default.asp?id=35
  To jest 3054,6 zł na rok!
  Zaczęło się też zastanawiać gdzie idą te wielkie pieniądze, które muszą wpłacać tasy sami nieszczęśnicy w ilości ok 2 000 000 jednoosobowych „przedsiębiorstw”, czyli kto zużywa 6,1 mld zł + dużo więcej od zatrudnionych na etatach.
  Ponieważ nikt nie rozlicza publicznie moich wpłat, czyli mam poważne zastrzeżenia do kontroli pieniędzy i majątku, jaki z nich powstał, więc tym bardziej nie ma żadnego powodu, aby do majątkowego pier(d)olnika w służbie zdrowia dodawać sprzęt, którego nie ma kto obsługiwać, wymaga kosztownych odczynników w sytuacji, kiedy zakupiony sprzęt leży w magazynach, albo jest zajmowany przez komorników, a nie ma ani fachowców, ani pieniędzy do zwykłego leczenia i ratowania ludzi.

  Trąby w Orkiestrze brzmią coraz fałszywiej. Niebawem okaże się, że daliśmy się zrobić w trąby. Porównanie WOŚP z Caritasem nie pozostawia złudzeń co do efektywności pomocy.
  Na szczęście mamy wolny wybór, nie musimy dawać – możemy. Możemy wybrać sobie obdarowanych. Trzeba tylko uważać, żeby nie iść na skróty i nie dawać bezpośrednio darowizny doktorowi G., bo wówczas grozić może długotrwały proces przed warszawskimi sądami.

 54. wet3 said

  @ 17 i 30
  Babo!!! Twoj poziom umyslowy nie siega nawet jednego mili
  cjanta!!! Oczywiscie, zaklad moge zrobic, ze nie rozumiesz tego, co napisalem!!!

 55. Piotr said

  Cześć Saw.
  Nic do Ciebie nie mam. Może trochę się spiąłem przy pisaniu wcześniej do Ciebie, więc wymyślanie do siebie od „kretynów” nic dobrego nie wniesie. Napisałem swój komentarz tutaj jako informację o cenzurze na „Interii”. A tam nie usunięto całego artykułu, tylko nieprzychylne komentarze pod nim, włącznie z tym, w który był wklejony link do tego tutaj artykułu. Moja informacja i krytyka dotyczy wszechobecnej cenzury.
  Pozdrawiam

 56. Guernsey said

  Hymn to najładniej śpiewał Kaczyński: ” z ziemi wolskiej”, ale o tym pani Renata przecież nie wie, Lubię takie głupoty czytać, to własnie one utwierdzają mnie w tym, że warto robić coś dla młodego pokolenia. A przystanek jezus tydzień wcześniej, tydzień póxniej i po kłopocie.

 57. Fenek said

  Artykułów? Artykułami nazywasz stek pomówień? Muszę was wszystkich rozczarować nie jestem bezrobotny ani małolatem vel gówniarzem. Mam 42 lata i mimo swojego wieku doskonale potrafię zrozumieć młodzież. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że rzucając inwektywy i kalumnie podkopujecie wiarę młodzieży w bezinteresowność, zapał do wolontariatu, który po okresie wieków „ciemnych” tak pięknie się rozwija. W USA CO DRUGA OSOBA deklaruje chęć udziału we wszelkiego rodzaju zbiórkach, akcjach charytatywnych. Spójrzcie na to co zrobił J. Owsiak porwał do czynu młodzież, którą wcale nie jest tak łatwo namówić do zaangażowania się w działalność społeczną i zrobił to w najlepszy sposób poprzez zabawę. Jeśli macie podejrzenia, że ktoś ewidentnie lub w sposób wyrafinowany kradnie publiczne pieniądze to dlaczego nie zgłosicie tego w prokuraturze? Jako obywatele macie takie prawo.
  Ps do Gajowego Maruchy powiedz czy ty jako badacz pofatygowałeś się poznać tą studentkę? Rozmawiałeś z nią osobiście? Może gdybyś przeprowadził z nią dłuższą rozmowę poznałbyś jej prawdziwe intencje. Moim zdaniem to fanatyczka religijna, która w ten sposób chciała zwrócić uwagę na siebie. Histeryczne ataki na inne religie nie przyniosą oczekiwanych wyników. Jeśli chcemy aby kościoły były pełne wiernych to trzeba zacząć od edukacji duchownych.
  Marucha jeśli chcesz prowadzić rzeczową dyskusję to przestań wycinać wypowiedzi.
  Niech żyje Maryja zawsze dziewica!;)

  Panie Feniek, o czym ja mam z Panem rozmawiać? Niech Pan idzie do chirurga, może Panu wstawią do głowy układy scalone ze smartphone’a, co będzie lepsze, niż zupełny brak mózgu… – admin

 58. Jędrzej Tepper said

  Stróż na samym końcu dodaje pikanterii ale pomysł jest oparty na osobistej niechęci. Owsiak przed orkiestrą robił witraże i to rzemiosło jest bardziej prawdopodobne od zawodu stróża!

  To nie ten Owsiak, lecz Andrzej Jerzy Owsiak, Pracownia Witraży:
  http://andrzej_owsiak.republika.pl/docs/o_pracowni.html

 59. Jędrzej Tepper said

  http://owsiaknet.pl/video/26377520

 60. Jędrzej Tepper said

  Troszkę więcej ufności w słowa ludzi.
  Osobiście widziałem ~10 lat temu program pokazujący Jerzego Owsiaka przy pracy.

  Dla niedowiarków w internecie jest sporo śladów, choćby wiki „Jest także witrażystą i posiada uprawnienia psychoterapeuty”

 61. Marucha said

  Re 60:
  Gdzie są te witraże Jerzego Owsiaka?

 62. Marucha said

  Add 61:
  Zresztą, pies trącał jego witraże i uprawnienia psychoterapeuty,
  Chodzi o jego oszustwa, naciągactwo, hucpiarstwo.

 63. Jędrzej Tepper said

  ad62 – w komentarzu 59 jest wideo. Owsiak pokazuje witraże, nad którymi pracował, zamontowane w kościele.

 64. Fran SA said

  Ad.63
  Jedrzej Tepper
  Przyznam sie, ze nie bardzo rozumiem co ma chaltura w czasie stanu wojennego wspolnego z bardzo potezna organizacja w 30 lat po stanie wojennym.
  Kazdy sie kiedys-czegos uczyl. Byli nawet tacy co uczyli sie malowac obrazy.

  Chodzi o pokazanie Owsiaka w nieco lepszym świetle – że nadaje się na kogoś więcej, niż stróża. Bo może robić witraże, a także dawać seanse psychoterapii jako patentowany psychoterapeuta.
  Co prawda ja wolałbym zwariować, niż leczyć się u Owsiaka, ale nikogo nie chcę zniechęcać.
  Admin

 65. Fenek said

  Ja przynajmniej nie mam psychozy mianiakalnej na punkcie żydów, lewicowców i potrafię uszanować odmienne poglądy pod warunkiem, że nie rażą szowinizmem

  My też szanujemy poglądy, o ile są to poglądy, a nie bełkot wyuczony przez lekturę Gazetki Bez Napletka. – admin

 66. walerianda said

  Jasna cholera, trafił mi się kolejny mumerek postu. Może ktoś wyprzedzi. Moi Kochani , zapewne obie strony zechcą mnie powiesić za jedno tylko zdanie, które pozwolę sobie po wielu latach powtórzyć na tym szacownym Forum. Moim marzeniem jest to aby Ministerstwo Zdrowia przestało z nami grać i pogrywać jak i z własnym personelem i zajęło się zakupami sprzętu oraz leczeniem chorych, natomiast pan J. Owsiak zamiast zakupami sprzętu ratującego życie niech zacznie wreszcie grać i to koncerty nie koniecznie charytatywne. Przejętym paniom broniącym negatywizmów tej „imprezki” pragnę wyjaśnić, że działalność charytatywna polega na dawaniu z własnych zasobów a nie życiu na koszt wyłudzonych przy pomocy zbiórki pieniędzy i to nawet pod szczytnymi hasłami.

 67. Marucha said

  Re 66:
  Owsiak powinien się zająć (bo podobno potrafi) robieniem witraży oraz psychoterapią (też podobno ma na to państwowy patent). Może też grac koncerty – publiczność i dochód murowane.

  To, ze ktoś robi zbiórki na rzecz innych, jest samo w sobie dobre.
  Złe jest, jeśli ta osoba występuje jako dobroczyńca i robi z siebie gwiazdę mediów.
  Całkiem złe jest – jeśli dochody ze zbiórki pieniędzy nie wystarczają, aby pokryć koszty organizowania dętych imprez
  A już dnem jest, jeśli organizator zbiórek przy okazji odciąga sobie na prywatne potrzeby znaczące sumy.

 68. […] Owsiak skarży za nazwanie go „wrogiem narodu” Owsiak mści się na studentce z Kostrzynia, która zdemaskowała jego kłamstwa. Owsiak mści się na studentce z Kostrzynia, która zdemaskowała jego kłamstwa. – Gajowy Mar… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.