Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Francuska choroba poraża głównie mózg

Posted by Marucha w dniu 2013-01-22 (Wtorek)

Myśląc o dzisiejszej Francji rzadko zdajemy sobie sprawę, że historia tego kraju liczy niewiele ponad dwieście lat. 

Tak jest! Choć stwierdzenie to początkowo może szokować (przede wszystkim wzburza samych Francuzów) po chwilowym zastanowieniu trudno nie przyznać, iż obecna Francja – pod trójkolorową rewolucyjną flagą, jako narodowy hymn śpiewająca piosenkę rewolucyjnych batalionów śmierci, w ramach narodowego święta celebrująca datę wybuchu ludobójczej rewolucji, na co dzień zaś posługująca się ustawodawstwem opartym na jej „zdobyczach”, Francja winna zrodzenia rewolucyjnego ducha, który w XIX stuleciu co kilkanaście lat wybuchać będzie żywszym płomieniem, by w roku 1917 objąć pożogą Europę a potem cały świat, zbierając krwawe żniwo bez mała stu milionów ofiar – ta Francja nie ma nic wspólnego z państwem Merowingów, Karolingów, Kapetyngów, Walezjuszy i Burbonów, zgilotynowanym w styczniowy poranek Roku Pańskiego 1793.

21 stycznia przypada 206 rocznica królobójstwa dokonanego przez rewolucję na królu Francji Ludwiku XVI. Rankiem owego dnia obalony monarcha, którego wola ulicznego motłochu wydała na poniżenie i haniebną śmierć po raz ostatni wysłuchał w więzieniu Mszy Świętej i przyjął Komunię Świętą. Był spokojny i opanowany – takim też pozostał, gdy wieziono go na miejsce kaźni, jak również podczas samej egzekucji. Na deskach szafotu po raz ostatni zwrócił się do swego do ludu:

Pragnę, aby krew moja scementowała szczęście Francuzów i uśmierzyła gniew Boga. Umieram niewinny. Wybaczam sprawcom mej śmierci i proszę Boga, by krew, którą rozlejecie nie spadła nigdy na Francję.

Po chwili opadł ciężki nóż gilotyny i królewska głowa potoczyła się po stopniach szafotu. Kat podniósł ją, by pokazać ludowi…

I tak oto wola ulicznego motłochu położyła kres trwającej nieprzerwanie bez mała tysiąc trzysta lat monarchii chrześcijańskiej we Francji. Rewolucja, tak na pozór niewinnie rozpoczęta w lipcu 1789 roku, odsłoniła swoje prawdziwe oblicze. Królobójstwo okazało się jedynie preludium do ludobójstwa – wszak w roku następnym rozpocznie się Wielki Terror…

Po pierwsze, nienawiść wiary

Francuzi targnęli się na majestat i obalili tron, gdyż nade wszystko pragnęli wywrócić ołtarz – jak rzecz trafnie ujął w roku 1791 szwajcarski pisarz polityczny Christoph Girtanner, pisząc, iż filozofowie francuscy postanowili zniszczyć całkowicie chrześcijaństwo, choćby nawet przy tym miało upaść i państwo.

Rewolucja to przede wszystkim cios wymierzony w religię katolicką – jej furię najmocniej odczują ci, którzy nie zaprą się wiary. I chociaż Francja zaczęła od wiary odchodzić jeszcze przed rokiem 1760, zwolna pogrążając się w mrokach „oświecenia”, dopiero lata dziewięćdziesiąte pokażą to, co doskonale ujął w Opowieści o dwóch miastach Karol Dickens: Gilotyna zyskała godność symbolu odrodzenia ludzkości. Znalazła się w miejscu krzyża.

Pierwsza córa Kościoła wyszła na ulicę. Dosłownie i w przenośni. Zamieniła się w wyuzdaną rewolucyjną ladacznicę, kraj prześladowań, zadekretowanego ateizmu i komunizmu. Spełniło się proroctwo świętego Remigiusza wypowiedziane podczas chrztu Chlodwiga w roku 496: Królestwo to będzie wielkie wśród wszystkich na ziemi. Zwycięskie i bogate, dopóki pozostanie wierne swej wierze; będzie jednak surowo ukarane, kiedy się od niej oddali.

Jakie to smutne, iż ten, na którego Bóg złożył odpowiedzialność za losy narodu nie potrafił go uchronić przed hekatombą. Rewolucja nazwała go tyranem – trudno o większe kłamstwo! Czyż może być coś bardziej niedorzecznego niż słaby, nieudolny, naiwny tyran?! Taki właśnie był Ludwik – brakowało mu stanowczości i zdecydowania. Grzeszył też nadmierną dobrocią i łagodnością. Czy tak zachowuje się tyran?

Czy tyran może być orędownikiem swobód, czy tyran może tolerować rozprzestrzenianie się rewolucyjnej propagandy, czy tyran zawaha się przed użyciem siły?

Rewolucję można było stłumić w zarodku, król jednak – z natury przeciwny rozwiązaniom siłowym – nade wszystko pragnął zapobiec rozlewowi krwi swego ludu. Szedł na wszelkie ustępstwa w nadziei pomyślnego zakończenia konfliktu, naiwnie wierząc w dobrą wolę rewolucjonistów. Nie był przy tym tchórzem; nie raz stawał oko w oko z rozjuszoną tłuszczą wykazując spokój i siłę charakteru, które zdumiewały nawet najzagorzalszych jego wrogów. Cóż, kiedy litując się nad kilkoma setkami mętów, zezwolił na straszną śmierć ponad dwóch milionów dobrych Francuzów.

Po drugie, zaczadzenie odmóżdżeniem

Król, a wraz z nim cały Paryż, dał się oczarować pseudofilozoficznemu blichtrowi encyklopedystów. Osoby ich zdobiły salony arystokracji, ich słowa wprawiały w ekstazę damy, ich książki rozchodziły się w ogromnych nakładach, a dyrektor królewskiego urzędu cenzury nie tylko zezwalał na rozpowszechnianie wywrotowych treści, ale wręcz zakazywał publikowania wszelkiej ich krytyki!

Rewolucja uczyniła z salonowych mędrków tytanów intelektu, jednak uważniejsze wczytanie się w ich spuściznę pozwala dojrzeć wyłącznie bezbrzeżną pustkę skrytą pod maską błyskotliwej frazeologii – do tej pory notabene wywierającej wrażenie na półinteligentach, niejednokrotnie piastujących uniwersyteckie profesury).

Widzi się w nich również apostołów demokracji, ale i tu kłamstwo idzie o lepszą z nieuctwem. Trudno bowiem o większych wielbicieli tyranii – wszak to Rousseau z pogardą ostrzegał przed niebezpieczeństwem poruszenia się tych mas olbrzymich, które tworzą naród francuski, o sobie samym zresztą pisząc bez ogródek: Nigdy nie byłem zwolennikiem rządów demokratycznych. Wolę kajdany jakiegokolwiek wielkiego księcia niż nieznośne i nienawistne brzemię równych.

Nie inaczej sądził Wolter, wyznając, iż lepiej być sługą lwa z dobrego domu niż dwustu szczurów z mojego gatunku. Wyrażał się zresztą dosadniej, jak choćby stwierdzając, że lud zawsze będzie głupi i barbarzyński, są to woły, którym trzeba jarzma, ostrego kija i siana. Dodajmy jeszcze i to, że dla wymienianego zwykle jednym tchem przy powyższych „myślicielach” Diderota wzorem oświeconego władcy była caryca Katarzyna II.

Nikt z obserwujących scenę królewskiej egzekucji – czy to rewolucjonista czy rojalista – nie zdawał sobie w pełni sprawy z przełomu, jaki niesie ten jeden ruch noża gilotyny. Prawdziwe zło rewolucji objawia się bowiem dopiero po latach. Najgorszą jej stroną nie jest doraźny terror i prześladowania, lecz skutki długofalowe, przede wszystkim zaś: jej nieodwracalność. Łatwiej bowiem – jak nader obrazowo zauważył Józef de Maistre – przelać do butelek Jezioro Genewskie niż przywrócić stan sprzed rewolucji. Historia na każdym kroku potwierdza te słowa. Spójrzmy tylko na obecną Francję, spójrzmy na Rosję, ba, rozejrzyjmy się wokół po własnym podwórku…

Jerzy Wolak
http://www.pch24.pl/

Żeby dolać oliwy do ognia i wsadzić nóż w serce (a jeszcze lepiej w dupę)  polskim kretynom katolicznickim, zauważmy, iż jednym z głównych celów II Soboru Watykańskiego było pogodzenie Kościoła Katolickiego z ideami barbarzyńskiej Rewolucji Francuskiej, zamaskowanymi jako wolność, równość i braterstwo, z których wyrósł dzisiejszy liberalizm i światopoglądowa „neutralność” państwa.
Admin

Komentarzy 21 do “Francuska choroba poraża głównie mózg”

 1. […] Za: https://marucha.wordpress.com/2013/01/22/francuska-choroba-poraza-glownie-mozg/#more-29649 […]

 2. Boryna said

  Francuzów wyleczy dopiero islam.

 3. Joe said

  Re 2….Ale ten islam jest dzielem tego samego „SFURCY” co rewolucja we Francji….i wszystkie pozostale.
  A moze „un „sie wymknal z pod kontroli?

 4. Brat Dioskur said

  re2@ Boryna
  Kto ogladal mecz Simona(czarny ) z Monfilsem (bialy) oboje Francuzi to po zachowaniu czarnucha wie jak jest we Francji. Bialy kazda wygrana pilke fetowal obrocony plecami do przeciwnika ,czarnuch zas najwyrazniej przyzwyczajony do bezkarnosci, po zwycieskich zagraniach bezczelnie wygrazal rywalowi piescia i wrzeszczal cos na cale gardlo.Widac bylo arogancje i pogarde do bialego „krajana”! To byly obrazki z kortow Australii a co jest na ulicach Francji mozna sobie juz tylko wyobrazic.

 5. Jan said

  Za grzechy rodziców muszą cierpieć dzieci. Przyszła kara, bo nie chcieli przyjąć oferty od samego Pana Jezusa, błogosławionej opieki Najświętszego Serca Jezusowego, wg. przekazu św Marii Małgorzacie. Bez Boga ani do proga.

 6. Psiemislavius said

  Od tego momentu zaczęło się panowanie żydomasonerii w Europie. Rewolucyjna zaraza rozniosła się potem na cały kontynent. Ale czas jest bliski. Trzeba modlitw, aby Pan Bóg przywrócił Królestwo Francji.

 7. Kar said

  re:9

  trzeba zatrudnic gilotyne i ciac ich w plasterki, tak jak to sie robi dokladnie z marchewka w kuchni na desce kuchennej… A pozniej sie modlic

 8. Kar said

  moj komentarz odnosil sie do ad6, przepraszam za pomylke

 9. Sybirak said

  Ad. „Francuska choroba poraża głównie mózg.

  …Pierwsza córa Kościoła wyszła na ulicę. Dosłownie i w przenośni. Zamieniła się w wyuzdaną rewolucyjną ladacznicę, kraj prześladowań, zadekretowanego ateizmu i komunizmu…
  … lud zawsze będzie głupi i barbarzyński…
  …Spójrzmy tylko na obecną Francję, spójrzmy na Rosję, ba, rozejrzyjmy się wokół po własnym podwórku”

  No cóż, wystarczy w danym państwie wyrżnąć elitę (uciąć społeczeństwu głowę) a zostanie lud,
  „zawsze…(w części) głupi i barbarzyński”.

  A po tym lucyferianie zajmują miejsce elity i wmawiają otumanionemu propagandą społeczeństwu, które po jakimś czasie zaczyna „trzeźwieć”, że to przecież nie oni mordowali
  Francuzów, Rosjan, Polaków. To przecież Francuzi mordowali Francuzów, Rosjanie Rosjan, Rosjanie Polaków, Polacy Polaków.

  Słodką tajemnicą lucyferian-komunistów, jest to że to właśnie oni będąc u władzy wydawali takie rozkazy.
  „Ukryty żyd – to mądry żyd, jawny żyd – to głupi żyd”.

  A jak kończą się im korzyści – to robią KOR, zmieniają ustrój z demokracji ludowej na demokrację kapitalistyczną (zostają bojownikami postępu) przejmują władzę i dalej pasożytują na społeczeństwie.

  Wypatrujmy więc tych urodzonych wichrzycieli, nie dopuszczajmy ich do władzy, blokujmy ich niecne działania.

  Najlepiej niech jada do USA.

 10. Griszka said

  Ponoć w tamtych czasach we Francji zakazane było uprawianie lichwy…

 11. Joe said

  Re 10…W tamtych czasach moze i bylo zakazane uprawianie lichwy….trzeba bylo czyms sie podlizac.A w dzisiejszych czasach powstal Komitet Obrony Robotnikow….czy nie to samo?Zawsze „usuwanie odciskow”…uciskanemu ludowi.

 12. nieustraszona said

  Najwieksi wichrzyciele i zbrodniarze wszechczasow zawsze udawali i udaja niewinne „ofiary” wymuszajac czy wyjudzajac wspolczucie oczywiscie poparte niekonczacymi sie odszkodowaniami wraz z przepisowym wymogiem nieustannego kajania sie i przyznawania sie do „winy” ich rzekomych „katow” .

  „Zmijowe plemie” od zawsze wyrachowane i podstepne dzialalo i dziala „niewidzialnie” dzieki znajomosci psychologii i roznych technik manipulacyjnych zaczynajac wczesniej od pierwotnych wladcow roznych krajow, a konczac teraz na calych spoleczenstwach zarazonych „franca”

  Stworzono mity materialistyczne tylko po to, zeby z ukrycia manipulowac dusza czlowieka, tak jak to zrobil „slynny” Pawlow w bestialskich „cwiczeniach” na bezbronnych psach .

  O wielu innych „ojcach” wspolczesnej eugeniki, rasizmu i holokaustu brak jakichkolwiek danych w podrecznikach historii czy w dziedzinach nauk medycznych wykladanych „oficjalnie”, bo podleglych rowniez programowi eugeniki „Fundacji Rockefelera”.

  Te rozne tematy „tabu” ujete sa w ponizszych materialach i jednoznacznie wskazuja na niewyleczalne szalenstwo umyslow rasy „panow”,ktorzy postawili wszystko na jedna karte w opanowaniu , niszczeniu i przejeciu niepodzielnej wladzy nad calym swiatem w obecnych czasach stosujac tez maczuge psychiatryczna nie tylko na niepokornych politycznie , ale na cale masy zdrowych jeszcze niewolnikow z ich malymi dziecmi wlacznie :

  http://www.cchr.org/museum.html%23/museum/intro#/museum/intro

 13. Maciejaszu said

  Polecam wszystkim książkę Andrzeja M. Ciska pt. „Kłamstwo Bastylii”. Takie kompendium wiedzy o rewolucji francuskiej; dopiero po jej lekturze (nie całej jeszcze, nie zdążyłem przeczytać, chyba diabeł mi czas odbiera na lekturę) zrozumiałem ogrom zniszczeń jakich dopuścili się rewolucjoniści francuscy i jak bardzo jej mit wpływa na losy dzisiejszego świata. Aż mnie z wściekłości zatyka, gdy przypomnę sobie czego 4 lata temu uczyłem się w liceum – powstaniu wandejczyków autorzy mojego podręcznika poświęcili jedynie 2 zdania! Dopiero w necie i z „Miłujcie sie!” dowiedziałem się co tam naprawdę zaszło. U Ciska Wandea zajmuje 18- stronicowy rozdział, ale oczywiście zabrakło mi czasu by do niego dojść.

  http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=k%C5%82amstwo+bastylii

  Na allegro trochę tego jeszcze jest, ale jak komuś ta strona nie pasuje to książkę można jeszcze dostać w innych księgarniach wysyłkowych 😉

 14. Griszka said

  @GM
  Słuszna uwaga. Nawet sam kardynał Ratzinger wspominał, że rewolucja, która dokonała się na Soborze Watykańskim II można porównać do Rewolucji, tej z 1973 roku. Niestety pomimo tego, że zdaje sobie sprawę, że w Kościele wywrócono dogmatykę do góry nogami i ma świadomość, że niektóre konstytucje soborowe są sprzeczne z Syllabusem, niestety nic z tym nie zrobił…

 15. Griszka said

  z 1793 roku

 16. Griszka said

  1789. Późna pora i już mi się daty mylą.

 17. marta15 said

  a tu ciekawy artykul na temat oburzenia prof-masona ,ktory jest fanatykiem rewolucji francuskieji i jest gleboko dotkniety brakiem czolobitnosci wobec niej ,jaki motloch ma wykazywac.
  http://www.pch24.pl/obelga-czy-niewygodna-prawda-,11792,i.html

 18. marta15 said

  http://www.pch24.pl/g–kucharczyk–nienawisc-zwana-rewolucyjna-sprawiedliwoscia,11733,i.html

 19. Brat Dioskur said

  Szykuje sie niezla chryja z Euriokolchozem.Francuzki min. spr. zagr.Fabius orzekl ,ze jezeli Anglia chce wystapic z UE to Francja rozwinie przed nia czerwony chodnik!Wlasnie Cameron zapowiedzial rozpisanie referendum w ktorym Angole mieliby sie wypowiedziec za wystapieniem lub pozostaniem w Unii. Nalezy przypuszczac ,ze polskie lemingi masowo okupujace Albion i rownie masowo glosujace na PO paprawnstwo beda naturalnie za kieratem Eurokolchozu.
  Jak wiadomo Niemcy wycofuja zloto z sejfow Rez. Fed. i innych bankow teraz najwyrazniej zaniepokoilo to Holandie ,ktora rowniez chce widziec swoje zloto w swoich bankach.Okazuje sie w jest w nich obecnie 600t. tego kruszcu a 1,5 raza tyle jest na Manhattanie i w Kanadzie.O probnych wierceniach sztabek na razie sie nie mowi ,ale dobry i psu wanad….
  Skandal tez niebywaly ,no i jaki wstyd w Holandii. Tylko gdzie sie beda z tego smiail jak trzeba plakac! Otoz b. premier Holandii chadek(sic!) van Agt zebral 65 tys. podpisow pod petycja o sankcje przeciwko …nie,nie ,zadnego tam Iranowi czy KoreiPn. tylko …. Izraelowi!!!!.Niebywala ta bezczelnosc zwlaszcza w obliczu zagrozenia panstwowosci tego pierwszego po 2000 lat panstwa Zydow ,zmuszajaca nawet niektorych jego mieszkancow do szukania spokojnej przystani w zawsze naszym dla Zydow ,goscinnym kraju ,powinna sie spotkac z twardym i zdecydowanym protestem wszystkich polskich instancji …ale przegladam „biblie” polskiej mysli politycznej jaka jest Wyb Gaz i NIC!!!Nie ma tam nawet slowa o tym bezecenstwie!Teraz parlament hol. zgodnie z konstytucja (45 tys. podpisow jako minimum) musi wziasc ten niecny projekt pod obrady!Jezeli jutro nie zobacze pod ambasada Holandii w Wawie kompletu antify i nnych „Nigdy wiecej ” czy „Otwartej Rzeczyposp.” to…. no ,ale dosc pogrozek, oni bez tego maja wiedziec jak teraz postepowac w obliczu mowy nienawisci ,zwlaszcza w 65 tys. wydaniu!
  Na koniec cos dla rozluznienia i relaksu. Oto angielski ksiaze Henry oswiadcza skromnie ,ze trudnil sie w Afganistanie zabijaniem Talibow.Dobre, kochane dziecko ….

 20. Kar said

  Bracie, Harry czy Henry….jakos tak dziwnie

 21. Steve said

  Racja o tej piekielnej rewolucji francuskiej. Jesli znacie jezyk francuski, to udajcie sie na strone Egalité et Réconciliation Alaina Sorala, gdzie znajdziecie duzo ciekawych informacji, nie tylko o rewolucji.

Sorry, the comment form is closed at this time.