Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Birobidżan – pierwsze państwo żydowskie

Posted by Marucha w dniu 2013-01-29 (Wtorek)

Birobidjan – The First Jewish State
http://rehmat1.com/2010/06/13/birobidjan-the-first-jewish-state/
13.06.2010, tłumaczenie Ola Gordon

7 maja 1934 roku rosyjski dyktator Józef Stalin (kryptożyd, którego 3 żony były Żydówkami) razem z żydowskimi pomagierami komunistycznymi stworzyli autonomiczne państwo żydowskie w Birobidżanie, jako alternatywę dla marzenia o Eretz Israel światowego ruchu syjonistycznego (pod kierownictwem austriackiego Żyda Teodora Herzla) – socjalistycznego / komunistycznego państwa w brytyjskiej Palestynie.

Przed II wojną światową – żydowska populacja tego żydowskiego państwa liczyła ponad 200.000. Ale większość tych Żydów ogłupiła propaganda światowych syjonistów i zrobili aliya do Palestyny, wypędzając rodowitych muzułmanów i chrześcijańskich Palestyńczyków poprzez kradzież ich ziemi.

Warto zauważyć, że wielu przywódców światowego ruchu syjonistycznego, łącznie z jego pierwszym przewodniczącym dr Chaimem Weizmannem (zm. 1952) było rosyjskimi Żydami. Żeby upewnić się, że brytyjski plan przyznania dużej części (56%) Palestyny europejskim Żydom nie okazał się być bytem kapitalistycznym – później zabawił się w akuszerkę przy narodzinach Izraela. Amerykański prezydent Franklin Roosevelt był przeciwko ustanowieniu żydowskiego państwa komunistycznego w Palestynie, jak powiedział królowi Saudowi w 1944 roku. Ale prezydent Truman wspierał Światowy Kongres Syjonistyczny i lobbował członków ONZ o ustanowienie żydowskiej ojczyzny w Palestynie (jak zrobił Obama na Radzie Bezpieczeństwa ONZ w przypadku nowych sankcji przeciwko programowi nuklearnemu Republiki Islamskiej kilka dni temu).

26 listopada 1947 roku pomysł uznania syjonistycznego bytu przez organizację światową przegrał głosami 32 do 25. Żydowski nacisk był silny by zmienić głosy oponentów. 29 listopada, z pomocą Moskwy, zagłosowano 33 za i 24 przeciwko. Ale Truman kilku godzinami uprzedził Stalina w uznaniu nowego państwa. Amerykańska Partia Komunistyczna zorganizowała wielką celebrację w Nowym Jorku. Ponad 60% członków tej partii stanowili Żydzi.

Amerykański historyk Edwin Schoonmaker, redaktor naczelny American Hebrew, w książce “Democracy and World Dominion” [Demokracja a dominacja świata] napisał: “Według zdobytych przez autora informacji kiedy przebywał w Rosji kilka tygodni temu, nie zniszczono ani jednej synagogi, jak było w przypadku setek – może tysięcy greckich kościołów katolickich. . . w Moskwie i innych dużych miastach widać kościoły chrześcijańskie w procesie niszczenia. . . rząd potrzebuje lokalizacji na duży budynek. . . odszczepieńczy Żydzi kierujący rewolucją, która miała zniszczyć religię jako “opium dla ludu”, w jakiś sposób oszczędzili rosyjskie synagogi”.

Dom w starej, drewnianej części Birobidżanu.

Czy społeczności żydowskie są w Rosji prześladowane – jak proizraelskie grupy chciałyby by Amerykanie wierzyli – żeby byt syjonistyczny mógł sprowadzić więcej rosyjskich Żydów by zmienić okupowaną Palestynę w demograficzne państwo żydowskie. Pewne źródła uważają, że obecny prezydent Rosji, Dmitri Medwediew, ma żydowskie korzenie.

10 sierpnia 2009 roku Michael Collins Piper zaproponował ‘opcję Birobidżanu’ jako rozwiązanie konfliktu palestyńskiego. Napisał:

“Wzrastająca liczba zwolenników sprawiedliwego pokoju na Bliskim Wschodzie, postrzegają to co nazywano “opcją birobidżańską” jako ostateczne (i słuszne) rozwiązanie trwającego problemu Palestyny, gdzie żydowscy osadnicy z Europy i Ameryki (i z innych krajów) wypędzili tubylczych Arabów (chrześcijańskich i muzułmańskich) i w roku 1948 ustanowili państwo Izrael.

Wśród najbardziej prominentnych z osób propagujących birobidżańskie rozwiązanie na Bliskim Wschodzie jest lady Michele Renouf, czarująca osobistość z brytyjskiej telewizji, której szczere opowiadanie się za swobodą myśli i wypowiedzi doprowadziło ją do bezpośredniej konfrontacji z siłami w proizraelskim lobby, zdecydowanymi uciszyć każdą i wszelkie opinie (lub fakty historyczne), sprzeczne z ich programem.[jej strona tutaj jailingopinions.com]

Czym więc jest Birobidżan i jaki ma związek z problemami Bliskiego Wschodu? Fakt, że nieliczni wiedzą o tym, że w roku 1928 zostało ustanowione (pod auspicjami Związku Sowieckiego) pierwsze w ogóle nowoczesne państwo żydowskie, znane potocznie jako Birobidżan, na granicy Rosji z Chinami, nieopodal Pacyfiku.

Birobidżan

Birobidżan był pierwszym terytorialno-administracyjnym bytem na świecie przeznaczonym dla żydowskiego narodu w oparciu o ich żydowską narodowość. Krótko mówiąc, Izrael nie był pierwszym państwem żydowskim. Był nim Birobidżan – i istniał lata przed powstaniem Izraela. Żydzi z całego świata zostali zaproszeni do żydowskiej ojczyzny, oficjalnie znanej pod nazwą Żydowskiego Regionu Autonomicznego, i wielu przyjechało, w tym ponad 1.000 Żydów spoza Związku Sowieckiego. A język aszkenazyjskich Żydów – jydisz – ustanowiono jako oficjalny język żydowskiego państwa.

Projekt ten poparły amerykańskie organizacje żydowskie, łącznie z “Ambidżanem” – Amerykańskim Komitetem Birobidżańskim – wśród którego członków znaleźli się Albert Einstein i wybitny amerykańsko-żydowski autor B Z Goldberg. To pierwsze państwo żydowskie XX wieku poprzedziło powstanie Izraela w Palestynie o ponad 20 lat. Ale w 1948 roku ustanowiono Izrael, w wyniku dużego rozlewu krwi i zniszczenia, jakie spadły na chrześcijańskie i muzułmańskie narody Palestyny.

Od tego czasu miliony wypędzonych Palestyńczyków, zmuszone do opuszczenia domów, walczyły o przetrwanie, wielu z nich mieszka w gettach na wolnym powietrzu, które są niczym więcej niż co jest znane jako obozy koncentracyjne. Ta brzydka historia jest dobrze znana niewielu ludziom na planecie, ale nadal jest tajemnicą dla Amerykanów.

W rzeczywistości, Birobidżan jest wirtualnym żydowskim rajem. Miejsce dwóch synagog, miasto Birobidżan ma 77.250 mieszkańców. W latach 1970 otworzono jydisz teatry. Tradycje jydisz i żydowskie były wymogami we wszystkich szkołach publicznych przez niemal 15 lat, nauczane nie jako coś egzotycznego, lecz jako część narodowego dziedzictwa regionu.

Obecnie są ci, łącznie z tym autorem, którzy opowiadają się za pokojowym przemieszczeniem Żydów teraz, z Palestyny do Birobidżanu.

W ostatnich latach, coraz więcej żydowskich rodzin powraca do Birobidżanu, który dla nich jest bardziej tolerancyjny i bezpieczny do wychowywania rodzin, niż to czego doświadczyli w państwie syjonistycznym.

——————————————————————-

Rozwiązaniem niekończącego się kryzysu na Bliskim Wschodzie może być pierwsza żydowska ojczyzna
Solution to Unending Mideast Crises May Lie in First Jewish Homeland

http://mikepiperreport.com/Articles_Archive/AmericanFreePress/AFP2009_07-12/Michael_Collins_Piper_AFP20090810_Solution_to_Unending_Mideast_Crises_May_Lie_in_First_Jewish_Homeland.html
Michael Collins Piper [fragment]

[…] Lady Renouf oceniła co można osiągnąć przez odmłodzone państwo żydowskie w Birobidżanie: “Dzięki przesiedleniu Żydów do oryginalnej przedizraelskiej ojczyzny, Palestyna może zostać zwrócona prawowitym właścicielom, ofiarom najdłuższej i najbardziej notorycznej niesprawiedliwości”.

Birobidżańska synagoga, zakończona w 2004 roku, stoi obok ośrodka w którym mieści się szkoła niedzielna, biblioteka, muzeum i biura administracji. Budynki oficjalnie otwarto w 2004 roku w 70 rocznicę ustanowienia Autonomicznego Żydowskiego Regionu (JAR). W kwestii wspólnoty żydowskiej, gubernator Nikolaj Michajlowicz Wolkow stwierdził, że zamierza “wspierać każdą dobrą inicjatywę proponowaną przez lokalne organizacje żydowskie”.

W 2007 roku zainicjowano Pierwszy Birobidżanski Międzynarodowy Program Letni Języka Jydisz i Kultury, przez profesora jydisz Borysa Kotlermana z Uniwersytetu Bar-Ilan. Na święto Hanuka w roku 2007 skonstruowano największą na świecie menorę. Birobidżański Uniwersytet Żydowski współpracuje z lokalną wspólnotą religijną. Uniwersytet jest unikalny na rosyjskim dalekim wschodzie, można studiować język hebrajski, historię i klasyczne teksty żydowskie.

Teraz miasto chwali się państwowymi szkołami uczącymi jidysz, jak również wydziałem anglo-jidysz w kolegium, religijną szkołę jidysz i przedszkole. Dzieci w wieku 5-7 lat uczęszczają na 2 lekcje tygodniowo gdzie uczą się mówić w jidysz, jak również żydowskich piosenek, tańców i tradycji. Szkolną menorę skonstruowano w roku 1991. Jest to szkoła państwowa z trwającą pół dnia nauką jidysz (około 120 uczniów). Wielu z nich kontynuuje naukę w Szkole nr 2, gdzie jest także trwający pół dnia kurs jidysz. Jest także jedyny w Rosji Instytut Pedagogiczny z nauką jidysz. Obecnie 14 szkół państwowych naucza języka jidysz i żydowskich tradycji.

Zwolennicy opcji birobidżańskiej rozwiązania kryzysu na Bliskim Wschodzie mówią,, że pierwsze kroki obejmą formalne uznanie Birobidżanu jako jedynego samorządnego państwa żydowskiego, a tereny Bliskiego Wschodu znane teraz jako “Izrael”, “Gaza” i “Zachodni Brzeg” będą stanowić państwo Palestynę. Oczywiście ONZ i USA (szczególnie), jak również inne kraje i byty, które interesowały się Bliskim Wschodem, zapewnią konieczną pomoc w przemieszczeniu Żydów obecnie mieszkających w Izraelu do Birobidżanu i zachęcą inne kraje do włączenia się w tę pomoc.

Niektórzy ludzie dobrej woli posunęli się tak daleko, że proponują, iż amerykańska pomoc i niemieckie odszkodowania przeznaczone dla Izraela powinny być przekierowane na przewiezienie z Palestyny wszystkich żydowskich mieszkańców do Birobidżanu i przewiezienie ich wszystkich rzeczy osobistych; ta pomoc pieniężna zostałaby wykorzystana na budowę domów dla żydowskich imigrantów do Birobidżanu. W przyszłości, pomoc i odszkodowania wcześniej przeznaczone dla Izraela zostałyby przekierowane do Birobidżanu.

Cała ta sprawa powinna być przedmiotem debaty, ale ci którzy postrzegają Birobidżan jako odpowiedź na konflikt na Bliskim Wschodzie, ogólnie uważają, że stanowi ona ludzką propozycję, która może się okazać pierwszą w ogóle żydowską ojczyzną i doprowadzić do ostatecznego rozwiązania trwałego problemu Palestyny.

Za http://gazetawarszawska.com

Zobacz też:

Komentarzy 13 do “Birobidżan – pierwsze państwo żydowskie”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. Błysk said

  Ciekawa informacja. Wynika z niej ,że jeszcze przed II wojną światową nie było koncepcji Izraela , ale była koncepcja państwa żydowskiego .Zrealizował ja Stalin ,chyba pół żyd . Z chwila przeforsowania powstania państwa Izrael Birobidżan upadł sam przez się.

 3. Griszka said

  „odszczepieńczy Żydzi kierujący rewolucją, która miała zniszczyć religię jako “opium dla ludu”, w jakiś sposób oszczędzili rosyjskie synagogi”.

  Jak widać nie tacy znowu odszczepieńczy.

 4. Fran SA said

  Nalezy dodac, ze Birobidzan ma obszar Szwajcarii, dwie ogromne rzeki (stad nazwa: dwurzecze inaczej: Mezopotamia?) duzo lasow i zdrowy klimat.
  Niestety amerykanscy zydzi, a i wielu w Izraelu brzydza sie jidysz i wynalezli nowy jezyk hebrajski, ktory z jezykiem liturgicznym plemion hebrajskich nie ma wiele wspolnego ( takie zydowskie Esperanto – Zamenhoff byl w koncu zydem).
  Innym problemem dla Birobidzanu jest fakt, ze syjonisci ustanowili osrodek kontroli militarnej na Bliskim Wschodzie i daza do kontoli nad cala ropa i gazem BW. Ze obecni zydzi maja wiekszy zwiazek z Azja niz z Palestyna nie ulega kwestii, natomiast politycznie amerykanskie zydki wola draki z Egiptem, Libia i Irakiem. Bo tam jeszcze tyle ropy i .. zlota.
  Zydy w sasiedztwie Syberii i syberyjskich skarbow ziemi tez moga stanowic w przyszlosci powazne zagrozenie dla Rosji.

  Jakby sie nie krecil i nie obracal… to na karku siedzi .. wybraniec

 5. JO said

  ad.2. Pan sie znow myli, koncepcja Izraela byla juz dawno….wczesniej niz przed Wojna….

 6. Gdyby zydom oddac cala kule ziemska, to stwierdzili by, ze jest ona dla nich za mala…
  Bo jakze byloby to mozliwe, aby zydzi sami byli na Ziemii i zyli z wlasnej pracy?
  Kto by ich utrzymywal?
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Nobody said

  Ad. 3 Bardzo mnie ciekawi opisana selektywna walka z religią. Czy istnieją jakieś dane które by to potwierdziły, chodzi mi o takie informacje które mógł bym przedstawić także etatowym shabesgoiom.

 8. Fran SA said

  AD. 5
  JO
  I tak, i nie. Z zydkami nie wiadomo bylo co zrobic od dawna. Wywalano ich z wielu krajow, ale nie bylo specjalnie dyskusji na temat panstwa Izrael. Mrzonki byly o tym, zeby zydki mogly sobie ‚przytulic zmeczone glowy do wlasnej krainy’, powstaly w czasie rewolucji przemyslowej (Na Bliskim Wschodzie odkryto zloza ropy!!). Szukali tego przytulenia zmeczonej glowy i pejsow wszedzie: Bata, czeski zyd od butow (bardzo dobrych zreszta) wykupil Patagonie. Potem syjonisci wymyslili Ugande, bo tam podobno sa korzenie zydowskie; potem przyszedl Madagaskar,
  (i juz bez korzeni) Kimberley w Australii, Birobidzan, a wczesniej .. Krym o czym pisala pani Toranska,
  Alisci, okazalo sie, ze sa te pejsy i ich nie-pejsate syjonisci wszedzie: i daja dupy gdzie sie da. I sie mnoza: administracyjnie, bankowo, politycznie, zbrojnie i w ogole politycznie. Do tego, nie wolno ich krytykowac, bo zaraz Rysio wrzasnie, ze to ‚komuchy krytykuja zydkow’.

 9. Zerohero said

  Brak dostępu do morza. Na południu odradzające się Chiny, które raczej ciężko zażydzić. Na północy Rosja. Fatalnie takie coś wpływa na ego narodku, który musi być „naj”. Lepiej mieć za sąsiadów wspólnoty plemienne, państwa postkolonialne, słabo zorganizowane. Wtedy wychodzi „geniusz” małego narodku walczącego z przeważającym liczebnie wrogiem he he. Każdy syjonista mówiąc o wojnach na BW masuje się po kroczu. To 90% przyjemności z istnienia Izraela!

 10. Zerohero said

  Re 7, Nobody

  Marek Jan Chodakiewicz jest historykiem, pracuje dla Żydów i wyraża postawy żydofilskie. Powinien być zatem strawny dla szabesgojskiego leminga.

  http://www.eioba.pl/a/23c5/marek-jan-chodakiewicz-holokaust-polakow

  Na przykład, wydaje się, że żydowska mniejszość wycierpiała proporcjonalnie chyba najmniej w latach trzydziestych. Yuri Slezkine podaje, że w latach 1937 i 1938 tylko około 1% sowieckich Żydów aresztowano za zbrodnie polityczne – a Polaków 16%. Na początku 1939 r. liczba Żydów w Gułagu była niższa o 15.7% niż ich ilość w społeczeństwie sowieckim.

  Nie mam info nt. synagog jako obiektów sakralnych.

 11. qaz said

  Żydowski parlament obraduje w… Krakowie
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/749799,zydowski-parlament-obraduje-w-krakowie-zdjecia,2,6,id,t,sm,sg.html#komentarze

 12. revers said

  http://aangirfan.blogspot.de/2013/01/goebbels-family-rich-and-jewish.html

  do tego sami homoseksualisci

 13. Nobody said

  Dziękuję za informacje

Sorry, the comment form is closed at this time.