Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Jak historyczna rusofobia zapędziła nas donikąd

Posted by Marucha w dniu 2013-01-29 (Wtorek)

W dzienniku „Rzeczpospolita” (16.01.2013) Wiesław Walendziak i Rafał Kasprów w artykule „Gdzie leży Polska?” pytają: „Mieliśmy szansę być państwem bogatszym i silniejszym, ale na własne życzenie wyznaczyliśmy sobie rolę nieistotną. Czy taką samą drogę wybraliby Dmowski lub Piłsudski, gdyby przyszło im żyć we współczesnym państwie?”.

Prezentują jakże inne spojrzenie na sprawy polskie niż cały tabun dziennikarzy, także tych „niepokornych”, których wyróżnikiem jest histeria i powtarzanie oklepanych smoleńskich i antykomunistycznych sloganów.

Sam dziennik „Rzeczpospolita” od razu zastrzegł, że opinie wyrażone w tym artykule są wyłącznie „prywatnymi poglądami autorów”. Wiadomo, że są, nigdy się tak nie pisze, ale polityczna poprawność i obawa przez naruszeniem obowiązującego tabu – skłoniła redakcję do jasnego „odcięcia” się od głoszonych przez autorów tez.

Cóż takiego przestraszyło redakcję? Ano poczytajmy:

„Polacy uwielbiają historię. Politycy i publicyści posługują się często do opisu współczesnego świata ideami z okresu I i II Rzeczpospolitej. Tak jakby konkretne zdarzenia i sytuacje historyczne miały być uniwersalnymi wzorcami dla losów współczesnej Polski.

Warto zacząć od tego, że Polska jaka narodziła się po roku 1989 jest całkowicie nowym państwem, nie mającym żadnego sensownego odniesienia w poprzednich formach państwowości. Najbardziej fundamentalne mechanizmy kształtujące współczesność takie jak położenie geograficzne, struktura etniczna ludności, poziom integracji z Europą Zachodnią, ryzyko konfrontacji międzypaństwowej są tak odległe od jakichkolwiek analogii historycznych, że de facto wymagają myślenia o Polsce jak o nowym europejskim państwie.

W 1989 powstało państwo położone na obszarze Centralnej Europy w granicach w jakich administracyjnie i kulturowo nigdy nie znajdowało się tak daleko na Zachodzie i nigdy nie było tak dramatycznie nieobecne na Wschodzie. Jednak odzyskanie niepodległości w 1989 roku nie tyle zaskoczyło elity polityczne, ile nastręczyło im zaskakująco poważnych kłopotów przy formułowaniu nowoczesnej wizji państwowości”.

I zaraz konkretyzują, o co im chodzi – o bezrozumną, nacechowaną fobiami i kompleksami politykę wschodnią. Czytamy:

„Dobrym przykładem jest to, że żadna siła polityczna w Polsce nie próbowała sformułować programu, w którym wynikające z „nowego” położenia geograficznego obszary takie jak np. „polityka tranzytowa” przyniosłyby wymierną korzyść państwu. Przeciwnie, w rezultacie im więcej mówiono o bezpieczeństwie energetycznym państwa i o niebezpieczeństwie utraty podmiotowości na tym polu, tym łatwiej doprowadzono do sytuacji, w której praktycznym wyrazem dywersyfikacji jest to czy kupować gaz bezpośrednio od Rosjan, czy kupować ten sam rosyjski gaz od Niemców.

Wciąż prowadzona na tym polu i mimo upływu lat zyskująca nowe formy polityka i publicystyka inspirowana często ideami czy to Dmowskiego czy Piłsudskiego na poziomie konkretnych rezultatów przyniosła efekty dokładnie odwrotne od tych propagandowo deklarowanych”.

I dalej:

„Polska, płaski jak stół kwadrat pośrodku Europy miała szansę stać się obszarem tranzytu surowców energetycznych oraz towarów w obszarze życia 500 mln ludzi. Korzyść jest łatwo policzalna. Wydajemy na zakup 10 mld m3 rosyjskiego gazu rocznie około 15 mld złotych i uznajemy to za polityczny dramat, równocześnie tracąc porównywalne kwoty na tym, że sami wyeliminowaliśmy się z systemu tranzytu surowców z Rosji do Zachodniej Europy.

Mamy do czynienia z ewenementem, po 23 latach tranzytowe rurociągi omijają nas szerokim łukiem. Nie chcieliśmy dokończyć projektu Jamał II, możliwość uczestniczenia w Nord Stream odrzuciliśmy a teraz przeglądamy się jak przyjaciel Polski, Victor Orban podjął zupełnie słuszną, z własnego punktu widzenia, decyzję o przystąpieniu do projektu South Stream.

W rezultacie gazociąg Jamalski stanie się wkrótce praktycznie niepotrzebny do celów innych niż zaopatrzenie Polski, podobnie z rurociągiem Przyjaźń, który bez większych strat dla Rosji może zostać w każdej chwili wyłączony ponieważ dostawy ropy znalazły omijające Polskę szlaki transportu (…) Na własne życzenie wyznaczyliśmy sobie rolę nieistotną strategicznie i ekonomicznie. Czy taką samą drogę wybrałby Dmowski lub Piłsudski gdyby przyszło im żyć we współczesnym państwie pośrodku Europy, między potrzebującym gazu i ropy Zachodem i gwałtownie bogacącym się Wschodem?”

Wyśmiewają reakcję elit i mediów na „sukces”, jakim było obniżenie cen gazu przez rosyjski Gazprom i polski straszak „uzależnienia energetycznego od Rosji”:

„Ogłaszając sukces negocjacji z Gazpromem wpisaliśmy się w taki sam krótkoterminowy model jakim przez lata było straszenie katastrofą energetyczną wynikającą z „zakręcenia kurka” z rosyjskim gazem w kraju, w którym cała energia elektryczna produkowana jest z węgla a większość gazu wykorzystują zakłady chemiczne.

Rosyjski gaz w bilansie energetycznym polski był i pozostaje czynnikiem strategicznie mniej istotnym niż naszych zachodnich sąsiadów. Zużywamy go ok. 14 mld m3, czyli siedmiokrotnie mniej niż Niemcy, a energię elektryczną produkujemy nieomal w całości z zakopanego w polskiej ziemi węgla. Rzekome poważne zagrożenie dla kraju brakiem dostaw było tak samo fikcyjne jak dzisiejsze sukcesy obecnej ekipy związane z pokonaniem Gazpromu w negocjacjach”.

I podkreślają:

„Wypowiadane przez polskich polityków słowa, w tym wypadku opisywały wszystko, tylko nie stan faktyczny. Bo stan faktyczny to konkretny rezultat – utraciliśmy szansę na utrzymanie pozycji kraju tranzytowego – i to w sytuacji, w której Rosja bardzo chciała swój gaz eksportować, a Zachód bardzo chciał ten gaz kupować.

Lekcję realnej polityki odrobili za to inni, czasem mniejsi sąsiedzi z UE. A przypomnijmy – startowaliśmy w sytuacji, w której ziemia pod Jamał II była już w Polsce wykupiona i budowano pierwsze przepompownie na potrzeby drugiej nitki tego gazociągu”.

Głosimy od lat jako pismo te same poglądy na ten temat. Można o nich powiedzieć, że są one uznawane przez większość jako „kontrowersyjne”. Tymczasem głoszenie ewidentnie szkodliwych bzdur uznawane jest za „polską rację stanu”.

Na tym polega dramat „wolnej Polski”, która fałszywe, wypływające z historycznych kompleksów i obcych podpowiedzi fobie, podlane solidną porcją rusofobii – uznała za paradygmat polityki zagranicznej i gospodarczej.

opr. (je)
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 80 do “Jak historyczna rusofobia zapędziła nas donikąd”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. lopek said

  Jeżeli omija się Polskę z rzeczonymi rurami czy magistralami kolejowymi – to daje to do myślenia, że na terenie Polski może być planowana jakaś wojenka zainicjowana przez obcych w sobie tylko wiadomym celu.

 3. Fran SA said

  No wreszcie ktos nazwal rzeczy po imieniu. Przeciez ta awantura byla z daleka widoczna. Polacy sie osmieszyli ta anty-rosyjska agitacja. Popieralismy slepo takich samych idiotow na Ukrainie i nie dopuszczalismy zadnej analizy logicznej tego awanturnictwa. Czy nam myszy Popiela rozum zjadly??

  A w to miejsce budowalismy bardzo kosztowne wiezienia dla CIA.
  Nikt nam nie nakazal lojalnosci wobec Moskwy, ale priorytetem dla kazdego nawet najwiekszego przyglupa w Polsce powinien byc interes Polakow.
  Czy Polacy tak oslepli z milosci do CIA a nienawisci i do Rosjan, ze nie zauwazyli, ze aktualnie idzie wielka bitwa o kontrole nad zrodlami energii?. I przydaloby sie siasc i troszke pomyslec jak sie zachowac, zeby nas w tej bitwie nie uszczkneli.
  Jak ten baca, co siedzial na drzewie i pilowal galaz na ktorej siedzial, i to od strony pnia.
  -Baco, zlomiecie te galaz i zlecicie na pysk!
  – nie zlece
  -a ja wom godom, co zlecicie
  -nie zlece
  Alisci baca przepilowal galaz, spadl na ziemie, drapie sie po obolalej dupie i godo do sie: ‚Musi jakis prorok, cy co?

  Global Research (Canada): The CIA’s Secret prisonsin Poland

  http://www.globalresearch.ca/the-cias-secret-prisons-in-poland/5320798

 4. miodzio said

  Lub, co wg mnie bardziej prawdopodobne, że jest to planowy „pokojowy” sposób pacyfikowania miejscowej ludności za pomocą odcięcia źródeł energetycznych i zaopatrzenia.
  Wilki nie zmieniły się w owieczki i baranki.
  Nie należy mieć co do tego złudzeń.
  Artykuł ma jedno ,za to bardzo istotne, fałszywe założenie / przesłanie.
  Tym przesłaniem jest przekonanie, że od Polaków cokolwiek zależy.
  Że są podmiotem ,od którego woli i myśli zależy czy stosunki np.z Rosją będą dobre czy złe.
  Otóż wg mnie jest to właśnie przykład tak krytykowanego przez autorów myślenia życzeniowego.
  Nadmienię, że jest to bardzo łaskawe założenie.
  O tym jakie będą stosunki z Rosją decyduje Rosja, a nie Polacy.
  I to bez względu na umizgi czy ich brak.
  To tyle jak idzie o ocenę „realizmu politycznego” tak często tu przywoływanego.

 5. Fran SA said

  Ad. 4
  Miodzio
  Czy Lecha Kaczynskiego Rosjanie namawiali do tych wyglupow w Gruzji???
  L.K. Skompromitowal caly narod Polski swoimi ‚wystapieniami’ w Gruzji, Izraelu i Lizbonie)
  Czy Rosjanie namawiali Polakow na popieranie pomaranczowej rewolucji na Ukrainie?
  Czy Rosjanie namawiali Polakow na bardzo drogie, ale zupelnie nieskuteczne tarcze rakietowe skierowane przeciwko Rosji??
  (rozumiem, zeby byly tansze i SPRAWNE) ale zlom??
  Czy Rosjanie namawiali nas na wiezienia CIA, w ktorych pozwolilismy torturowac zupelnie niewinnych obywateli obcych panstw wbrew polskiemu i miedzynarodowemu prawu? Te wiezienia kosztowaly nas krocie i beda nas jeszcze kosztowac bo nas chca zaskarzyc do trybunalu miedzynarodowego.
  Czy Rosjanie namwiali nas do awantury wojennej w Iraku, Serbii, Libii, Afganistanie? Awantura w samym Afganistanie kosztuje nas miliardy zlotych. A mamy za to coraz drozsza benzyne i w ramach oszczednosci bedziemy mordowac staruszkow.
  Czy Rosjanie nas namawiali, zeby popierac Ukraine w awanturze o cene gazu???
  Rosjan mozna oskarzac o wiele rzeczy. Nalezy jednak trzymac sie faktow, a nie zydowskiej propagandy.

  Czy Polakom juz mozg wysechl??

 6. miodzio said

  To Pan używa propagandy i to bardzo prymitywnej.
  Ja stwierdziłem tylko, co jest obiektywną prawdą, że to Rosja decyduje o tym jakie będą stosunki z Polską (Gruzją,Łotwą, Litwą etc.).
  Twierdzę też ,że żadne umizgi tego nie zmienią.
  Dowodem jest, że Putin rozmawia z Michnikiem, a nie z przedstawicielami narodowców jak najbardziej prorosyjskich i aż za bardzo „realistycznych”.
  To jest dowodem realizmu Putina, bliskiego powinowactwa i korzeni rozmówców ,jest też dowodem na zupełny brak realizmu „narodowców”, których Putin ma …w dupie.
  Jak i całą ich polityczną koncepcję.
  Szalenie realistyczną, niezależną i patriotyczną oczywiście.
  Rosja to imperium. Zawsze było, jest i będzie.
  I swoje stosunki z Polską będzie kształtować tak jak zechce.
  Mając na względzie wyłącznie swoje interesy.
  Kto twierdzi inaczej jest idiotą lub agentem wpływu.
  Tak samo postępują inne państwa poważne (USA,Niemcy,Chiny).
  To jest właśnie realizm.

 7. Tralala said

  ad 6
  „O tym jakie będą stosunki z Rosją decyduje Rosja, a nie Polacy.
  I to bez względu na umizgi czy ich brak.”

  Otoz to!

 8. Griszka said

  @6
  Nie przesadzajmy z tym Michnikiem, owszem Adam słodzi tak stronie rosyjskiej, że aż robi się człowiekowi momentami niedobrze, ale przecież zasłynął tym, że wkurzył Putina głupimi pytaniami o Chodorkowskiego na jednej z konferencji w ramach klubu Wałdajskiego. Jeśli już z kimś gada osobiście to na pewno nie z burkiem Michnikiem, który jest tylko tam traktowany jako dziennikarska papuga. Chyba, że Pan dysponujesz jakimiś nowymi faktami w tej sprawie.

  „Tak samo postępują inne państwa poważne (USA,Niemcy,Chiny).”

  Dwa pierwsze państwa są na pasku Izraela. Ciężko nazwać takie państwo poważnym, gdyz są one zupełnie zależne od lichwiarskiej międzynarodówki, której muszą się potem wysługiwać

 9. Joe said

  Rodzina Szechterow juz niedlugo bedzie celebrowac 100-lat dzialania na szkode Polakow….A Polacy co????
  Zamiast olac GW i tak jak ja nie wydac w zyciu 1-centa na to swinstwo….nadal placa i wspieraja tego dziada
  ktoty jedzie do Rosji po propagande a nie wsparcie Putina ktory ma go gleboko…
  Rosjanie robili i robia to co do nich nalezy…a szechterowka czy to w wykonaniu…stolcmanowym czy kaczorkowym…ma sie dobrze.

 10. Rysio said

  re 3. „…….Polacy sie osmieszyli ta anty-rosyjska agitacja……”

  To nie Polacy się ośmieszyli tylko twoi pobratymcy – Fran SA – parchy przy korycie.

  Polacy nie mieli i nadal nie mają nic do gadania.

  Wszystkie decyzje podejmują za nich miłościwie im panujący, starsi bracia w wierze.

 11. Rysio said

  Miodzio – wszystkie wypowiedzi Fran SA – to po prostu bredzenia, starego komucha.

  🙂

 12. Jan said

  @ Miodzio.
  Rosja jest w stosunku do Polski w miarę niezależnym mocarstwem i dlatego warto zapamiętać radę A.Fredry – „znaj proporcje mocium Panie”. Słabszy winien liczyć się z silniejszym sąsiadem a nie sikać pod wiatr. Mimo różnic należy z rozwagą wykorzystywać sposobności do optymalnego ułożenia stosunków, dla dobra własnego narodu a nie podżegaczy, znając swoją słabość i mizerię. A nie uznawać że od nas nic nie zależy i bez obawy o konsekwencje czynić dalej głupoty polityczne. Historia dowiodła, że robiło się powstańcze awantury na polecenia masońskie a potem lamentowało na „złego Moskala”. Wiele razy słyszałem w radiu ojca Tadeusza wychwalanie Kaczyńskiego za to, że nie dał się uzależnić Rosji i nie dopuścił do budowy gazociągu przez nasz kraj. Minęło trochę czasu i ci sami zaczęli jak stado wyjców lamentować o zamachu na nas poprzez budowę Nord Stream. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tylko we współpracy z Rosją cośkolwiek możemy.
  Daj Pan wreszcie spokój z tymi poważnymi państwami. Radziłbym najpierw dokonać analizy bilansu krzywd korzyści doznanych od nich w historii, nie zapominając przy tym możliwych przyszłych scenariuszy.
  Napuszczeni i napuszeni na Rosję a zwróceni do poważnego państwa niemieckiego zapominamy, że tym dajemy złe świadectwo o sobie. Alians z niedawnym wrogiem a pogarda i niechęć dla wyzwolicieli. Na koniec proszę sobie wyobrazić stan naszej Ojczyzny gdyby armia sowiecka pozostała na linii Bugu.

 13. Jan said

  Ad.5. „Czy Polakom już mózg wysechł??”
  Wygląda na to, że przynajmniej bardzo wielu. A może zatrzymali się w rozwoju z okresu lat 80-ych . Wolna Europa, propaganda KOR-owska, Tygodnik Powszechny, Gaz..Wyb i przepełnione miłością homilie soborowców zaprogramowały na trwałe łepetyny na jedynego wroga – komunę. Kto nie pasuje oświeconym albo uczonym i umnym inaczej dostaje odlew po ślepiach – komuch. Nie zrozumieją chyba nigdy szkodliwości zaprogramowanej i podsycanej destrukcyjnej polaryzacji.

 14. Fran SA said

  Ad.11
  Rysio
  Lepiej byc komuchem niz nieukiem.

 15. miodzio said

  Jakakolwiek opinia komucha jest bez znaczenia.
  Są to bowiem ludzie bez czci i zdolności honorowej, pozostający poza cywilizacją chrześcijańską/łacińską.
  Sami się zdyskwalifikowali i powinni być wykluczeni z jakiegokolwiek dyskursu o czymkolwiek.
  To jest i tak bardzo łaskawa kwalifikacja gdyż w moim przekonaniu jako mierzwa powinni być fizycznie zlikwidowani.

 16. Fran SA said

  16.
  Miodzio
  SS Galizien??

 17. miodzio said

  Prawda boli, ale przez to nie przestaje być prawdą.

 18. Jan said

  Prawda boli tylko zakłamanych i oszustów. Natomiast wierzący (człowiek honoru z cywilizacji łacińskiej) powinien być tylko wdzięczny za umożliwienie jej poznawania. Od kiedy to brak zoologicznej nienawiści, niechęci człowieka.do Rosji oznacza, że jest komunistą. Roman Dmowski pewnie też będzie zaliczony do agitatorów komunistycznych. Tak się składa, że bojownicy i obalacze komuny (góra) nie wiele mieli wspólnego (jeżeli coś mieli to dla pozoracji) z cywilizacją „chrześcijańsko – łacińską”.niestety.

 19. miodzio said

  Nie ma czegoś takiego jak patriota komunista.
  Albo komunista albo patriota.
  To wynika z samych definicji pojęć.
  To, że ludzie umoczeni w komunę, a więc sprzedajne kanalie , usiłują dorabiać ideologie do swoich nikczemnych życiorysów to zupełnie inna historia.
  I nie podpierać się Dmowskim.
  On z czerwonymi kurwami nie miał nigdy nic wspólnego.

  Bredzisz, człowieku i gówno wiesz o tamtych czasach – admin

 20. Rysio said

  re 16. Od faszystów to tylko może wyzywać komunista żydowski.

  🙂

 21. Kazek said

  Miodzio i Rycho zgadzam się całkowicie Ruscy rzondzom w Polsce i na Świecie i każdy patryota powinien dawac im stosowny odpór. Szczególnie należy zwalczać starych komuchów oraz szczególnie komuchów żydowskich jako najgorszą swołocz. Walcząc z komuchami należy się nawazelinować i przyjąć postawę pozytywnie wypiętą na zachód.

 22. Griszka said

  @21 Dobre 🙂

 23. Fran SA said

  Ad. 20
  Rysio
  Tytul artykulu mowi sam za siebie. Ale Rysio czytac nie umie. Przeciez wszyscy wiedza, ze to analfabeta.
  Miodzio, jak sama nazwa wskazuje lize dupe … rysiom i zydowskim piewcom ekonomii i rozkladu spolecznego.
  Rysio kocha Obame i Federal Reserve

  http://www.videosfortruth.com/banking-the-greatest-scam-on-earth/

 24. miodzio said

  Niektórzy bez wypinania nie potrafią wyobrazić sobie życia.
  I wszystkich traktują jak cweli.
  A skąd to towarzystwo (bo od towarzyszy) wie, że tam na górze, pomiędzy żydkami/usmanami a Rosją nie zawarto porozumienia co dalszych losów małowartościowego narodu polskiego ?
  Musicie się uprawiać ten „suchy branzel ” ?

 25. Griszka said

  @24
  „żydkami/usmanami”

  Wcześniej cały czas opowiadał Pan o „poważnym państwie” USA. Co się nagle tak Panu odmieniło ?

 26. miodzio said

  Nic.
  Jak pan zaczniesz posługiwać się własnym rozumem, a nie kalką na zlecenie to pan zrozumiesz.
  Może nawet przestaniesz pan odbierać rzeczywistość podstawioną jako prawdziwą.

 27. Zerohero said

  Re 4, Miodzio

  O tym jakie będą stosunki z Rosją decyduje Rosja, a nie Polacy.

  Miodzio to pozyteczny idiota globalistów, typowy zagubiony PISiak. Każdy rozumny człowiek wie, że stosunek Polski do różnych krajów (Iran, Białoruś, Izrael, Chiny, Rosja….) wyznaczają centrale w Brukseli, NY, Tel Awiwie.

  Załgany Miodzio pomija (domyślnie neguje) ten kontekst i zostawia sam duet Polski z Rosją. O jak prosto, o jak piknie. Tylko, że:

  1) Rosja jest geopolitycznym przeciwnikiem duetu USA/UE. Polska jest prowincją USA/UE. Ludność prowincji szczuje się na kraje „zewnętrzne” w celu odwrócenia uwagi od okupanta.

  2) Polska wykonuje gesty jednoznacznie antyrosyjskie, np. aktywnie uczestniczyła w wojnie gruzińskiej przeciw Rosji, jawnie zrzekła się możliwości tranzytu gazu na zachód, a politycy PIS potrafili np. przebierać się za penisa i w takim przebraniu „krytykować” Putina. Co ciekawe, nawet największe podłości i obelgi ze strony zachodu lub Izraela zostają przemilczane.

  1) dodać 2) daje wniosek:

  Zachodni okupanci postawili u nas „elitkę”, której zadaniem jest szczekać na Rosję. Pokłosiem tego szczekania są durne wpisy Miodzia, że niby jak tylko Rosja będzie OK, to Polska będzie też OK.

 28. Griszka said

  @26
  Do mnie teraz wonty ? Przecież Pan wciskał jakim to USA jest poważnym krajem a przecież każdy wie kto rozstawia tych ich wszystkich marionetkowych prezydentów po kątach. Albo jaka to niby wielka potęga militarna a gdy przychodzi co do czego to umieją jedynie napaść na słabo uzbrojone kraje III świata i to nie zawsze udanym skutkiem albo wysłać Al kaidę czy innych siepaczy, żeby odwaliła za nich brudną robotę i sterroryzowała ludność cywilną.
  To Pan się w tym momencie posługiwał kalką, nabierał na tanie chwyty propagandowe sprzedawane każdego dnia w mediach.
  I przepraszam jaką ja niby podstawioną rzeczywistość odbieram ? Ja jestem świadom, że Polak nie ma w tym kraju nic do gadania a każdy przychodzi tutaj jak na swoje. Żyd, Rosjanin czy Niemiec. Nawet białoruskie służby specjalne trzęsą naszym MSZ kiedy chcą a podskakuje nam nawet taka mała Litwa, bo jej przywódcy wiedzą kto jest aktualnie przy korycie w Warszawie.

 29. Zerohero said

  Re 24, Miodzo

  A skąd to towarzystwo (bo od towarzyszy) wie, że tam na górze, pomiędzy żydkami/usmanami a Rosją nie zawarto porozumienia co dalszych losów małowartościowego narodu polskiego ?

  Rzeczowa i uczciwa dyskusja przebiega w oparciu o argumenty a nie gdybaniowy bełkot. Fakty są takie, że:

  1. Rosji nie dopuszczono do prywatyzacji majątku w Polsce.
  2. Kupno rosyjskiego uzbrojenia dla polskiej armii jest oczywistym tematem tabu. Uzbrojenie kupujemy tylko na zachodzie.
  3. Polska siedzi po uszy w strukturach UE i NATO.
  4. Polska napada na te same kraje, które są ofiarami NATO, uznaje te same kraje, które uznaje UE i potępia te same kraje, które potępia Izrael.

  i nic się na razie nie zmienia. To są fakty.

  Podsumowując. Polska to jest duży kraj, dający duży roczny zysk z „inwestycji” i handlu (dywidenda + deficyt w handlu dają ponad 50mld$), w dodatku buforowy wobec Rosji. Tylko idiota będzie twierdził, że Zachód sobie to przehandluje ot, tak za paciorki, obietnice niewspierania jakiegoś wroga Izraela itd.

  W ogóle to takie mędrki jak Michalkiewicz zaczynają mnie coraz bardziej wpieniać. Nie może taki nigdy napisać o Syrii, Kaukazie, Iranie by zaraz potem nie postraszyć, że pewnie tam USA jakieś straaaaaaszne ustępstwa poczyniły, co muszą Rosjanom wynagrodzić – oczywiście oddając Polskę.

  No i pewnie w ogóle oddały ją już dawno temu. Sądząc z publicystyki pisiackiej, to Polska jest całkowicie w strukturach moskiewskich, a całe te nato, srato, eurokołchoz to jedna wielka „maskirowka”. A jak nie, to przecież w każdej chwili?

  Wniosek towarzyszu Miodzio? Trzeba się jeszcze bardziej integrować w UE, jeszcze więcej misjonarzy opowysyłać, przepłacić za amerykańskie uzbrojenie, dać kamienic Żydom. Mocniej i głębiej dawać się penetrować zachodnim towarzyszom. Moskiewski wróg nie śpi, on dybie na naszą suwerenność!

 30. Griszka said

  @27
  „Zachodni okupanci postawili u nas “elitkę”, której zadaniem jest szczekać na Rosję.”

  Nie wszyscy. Na część z nich przecież Rosja ma teczki i może nimi spokojnie dyrygować, Nie róbmy z FSB nagle zastępu świętych dziewic. Tylko głupi by nie skorzystał z okazji, żeby nie trzymać piesków z esbeckim rodowodem na krótkiej smyczy.

 31. Griszka said

  @29
  „2. Kupno rosyjskiego uzbrojenia dla polskiej armii jest oczywistym tematem tabu. Uzbrojenie kupujemy tylko na zachodzie.”

  A przechodzone silniki po zawyżonych cenach do naszych Migów ?

 32. Zerohero said

  Proponuję poczytać jak się pisiaki silą na geopolitykę. Przeważnie nie są w stanie mówić o relacjach USA-Rosja bez odwoływania się do Polski, która może być Rosji przehandlowana. To zastanawiające, że każda sprawa, np. Kaukaz, Iran kończy się u nich postraszeniem Rosją.

  np. Izrael i USA grożą agresją na Iran, a PISolodzy tłumaczą to jako agresję Rosji na Polskę. Ludwik Dorn nawet wywodził, że trzeba szybko zaatakować Iran, inaczej Rosja zaatakuje Polskę. Ciekawych owego rozumowania uprzedzam: to był bełkot alzheimeryka. Bez ładu i składu.

  Zachodni towarzysze nas sprzedali? Czemu? Czemu nie?!!!!! To co robić? Należy jeszcze lepiej się nadstawiać zachodnim towarzyszom, może jak głębije zakosztują, to nie zrezygnują z nas. Kto nie daje d…ten nie patriota. łubudubu.

 33. Griszka said

  @32
  „W ogóle to takie mędrki jak Michalkiewicz zaczynają mnie coraz bardziej wpieniać. Nie może taki nigdy napisać o Syrii, Kaukazie, Iranie by zaraz potem nie postraszyć, że pewnie tam USA jakieś straaaaaaszne ustępstwa poczyniły, co muszą Rosjanom wynagrodzić – oczywiście oddając Polskę.”

  Kiedy Michalkiewicz pisał o tym, że USA idzie na jakieś ustępstwa jeśli chodzi o Iran, Syrię albo transport terrorystów z Al kaidy na Kaukaz ?
  A z Panem Miodzio można się nie zgadzać, ale pisać że każdy punkt, który podnosi to bełkot i nie ma w nim krztyny słuszności to zwykły zabieg erystyczny, uderzenie poniżej pasa.

 34. Griszka said

  @32
  Ja wiem, że różni PiSolodzy pieprzą od rzeczy a Ludwik Dorn to już w szczególności, bo najchętniej wysłałby naszych do Iranu ale nie mieszajmy ich zaraz ze stanowiskiem Michalkiewicza.

 35. miodzio said

  Jak na razie pękł Nowy Ekran.
  Już go nie ma.
  Kto następny ?

 36. Zerohero said

  Re 31

  To są części zamienne do sprzętu z lat 80. Jeszcze kilka lat i pójdzie na złom. Nowego uzbrojenia kupowanego w Rosji nikt nie rozważa z definicji. Wytłuściłem aby nie miał Pan trudności w znalezienu sensu wypowiedzi.

  Natomiast co do przepłacania, to jakaś aferka jest, ale znajmy też jej proporcje. Przepłacono pośrednikom czterokorotnie za cztery silniki. Teraz to prosze porównać z kupnem 50 sztuk F16 z uzbrojeniem, szkoleniem i serwisem na 40 lat.

 37. Zerohero said

  Re 34, Griszka

  Michalkiewicz sam podał paragraf grożący Dornowi za podżeganie do wojny. Natomiast co do „mieszania”, to w felietona SM nie raz znalazłem przemycanie tezy:

  Wojna w Syrii, olej siknął, Irak, Kaukaz —–> to pewnie ruskim szachistom Polskę Obama w zamian obiecał.

  No i przyznam, że to mnie do SM jako analityka trochę zraziło.

 38. Griszka said

  @36
  Nikt nie rozważa, bo widocznie ruskie przedsiębiorstwa nie chcą naszym nic dać do łapy. To nie żaden sentyment czy jakaś zależność. My byśmy wszystko wzięli. A czy to będzie amerykański, fiński czy chiński szrot to tylko kwestia odpowiedniej łapówy.
  Zachód nas nie traktuje poważnie i nie ma do nas żadnego zaufania, więc wysyła nam jedynie sprzęt z demobilu albo atrapy.
  Zgadzam się, że obecnie znajdujemy się najbardziej w strefie wpływów syjonistów i ich przydupasów, ale jeśli chodzi o wyprzedaż złomu to oni mogą go wcisnąć praktycznie każdemu.

  Codo SM, to ja jak na razie widziałem tylko drwiny z jego strony jeśli chodzi o tę operację „demokratyzacji” Syrii za pomocą zdziczałych band najemników. To samo z Iranem.
  Jeśli jemu można coś zarzucić to straszenie ludzi demonem „interwencjonizmu państwowego”, chociaż przynajmniej ostatnio skończył z poklepywaniem po plecach JKM jak ten zaproponował organizowanie tutaj Judeopolonii.

 39. Sław. said

  Pan Pastuszka w swoich felietonach porusza sprawy bardzo poważne. ” Co innego szacunek dla tradycji, czy przodków, a co innego do rozumu „. Uniki i pomniki: http://www.youtube.com/user/Polonocentryzm.

 40. Maciej said

  Polska i Polacy po 1989 roku transformując ustrojowo mieli zapewnioną grabież majątku narodowego oraz zmianę frontu ideologicznego w pakiecie. To, że nie mamy odnogi rury bałtyckiej u siebie to nie zasługa polskiej polityki, tylko czynników zewnętrzynych, które decydują za nas. Przypomnę, że z gazociągu Jamal także nie mieliśmy żadnego profitu i nie mamy, jedynie najdroższą cenę gazu. Rura idąca po dnie Bałtyku jest najrozsądniejszą drogą ze względu na miejsce wydobycia gazu w Rosji. Polska wraz z Litwą starała się o odnogę idącą przez Litwę do Polski, L. Kaczyński miał się udać do Brukseli w tej sprawie 14 kwietnia 2010 roku. Kiedy żydzi z Chabad Lubawicz biegają wokół Putina i grają drugie skrzypce w Rosji, część forumowiczów zamyka oczy, kiedy Kaczyński dla ludności żydowskiej w Polsce i państwa Izrael był praktycznie ojcem, larum nie ma końca. Po za tym nie zapominajcie o konwergencji, jednej z głównych przyczyn pierestrojki i politycznej metody unifikacji UE z Rosją, Polski nie ma i nie będzie, czy to przy Rosji, czy w takim gremium w jakim teraz się znajduje, jej państwowość jest rozmyta …

 41. miodzio said

  Ba, Panie Macieju,
  Żebyż to ludzie trochę mózgów używali.
  Ale nie, muszą się zataczać od ściany do ściany.

 42. Jan said

  42. Panie Griszka z całą sympatią i uznaniem dla Pana, niech Pan nie nasadza się na Pana Zerohero, ponieważ to ma On rację. Szkoda aby stawać po trochę niesłusznej stronie.

 43. Rowi said

  Rzepa to szmata podobna do Gazowni Aarona Szechtera-Mycnika.

  Zydy i ich szabesgoje w kanadyjskej polonii wyja bo Kanada odmwila zakupu filmowej propagandowki o meczenskiej smierci kaczora. Choc raz ktos zrobil rozsadna decyzje w kanadyjskim rzadzie i chwala mu za to.

  “Czy Polakom juz mozg wysechl??”
  A gdzie oni mieli mozgi i kiedy?

  # 29
  Michalkiewicz to medrek dla polactfa, ale nie dla nikogo trzezwego.
  Robi na froncie propagandy co kaza i czasem napisze cos delikatnie o zydach by sie uwiarygodnic.

  #31
  “A przechodzone silniki po zawyżonych cenach do naszych Migów?”

  Lepiej wyrzucic na zlom czy zaplacic “zawyzona” cene i dalej eksploatowac?
  A moze dokupic hamerykamski zlom bo moze obiecaja ofest? Jak myslisz?
  Co do ceny – to dlaczego rusofobom maja dawac znizke?

 44. Griszka said

  @43
  Panie Janie. Żadne „nasadzanie się”. Zwykła dyskusja.

 45. Wandaluzja said

  Jak mnie uczyła kolaboratura komunistyczna to podstawą cywilizacji chrześcijańsko-łacińskiej jest przykazanie: ZŁOTO TO ŚLISKA I NIEBEZPIECZNA DLA DUSZY CHRZEŚCIJANINA RZECZ A BÓG PRZEBACZY DZIECIOM SWOIM tj. Synom Jezusa Chrystusa.
  Ja jednak, jako Słowianin, nie muszę uznawać CHRZEŚCIJAŃSKOŁACIŃSKIEJ Żydowskiej Własności Złota i kobiet, gdyż mam SARMACKI Babski Monopol Złota. Tak jak Faszyści Keynesa i Paderewskiego uratowali USA przed Wielkim Kryzysem i wykupieniem przez kapitał stalinowski NACJONALIZACJĄ ZŁOTA – gdyż renta deflacyjna złota jest wyższa od dywidendy kapitałowej – tak teraz USA bez tegoż sarmackiego prawa się przed ogierkami żydowskimi NIE OBRONIĄ.

 46. Sław. said

  40 Panie Macieju pełna zgoda.

 47. marta15 said

  ladne

 48. marta15 said

 49. Dosc dawno postawilem pytanie:
  „Z jakim polsko-jezycznym szubrawcem Putin moglby rozmawiac na temat polityki majac na uwadze totalny wplyw zydostwa w kne-Sejmie???”……
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 50. Przecław said

  #49
  Panie Jaśku, ja odpowiem pytaniem, dość retorycznym chyba.
  – A z takim jakiego sam sobie stworzy. Od czego w końcu ma Putin swoją razwiedkę, czy nie po to aby ustanawiała „swoich sk….synów” dookoła Rosji ?
  To samo pytanie można cofnąć o 217 lat wstecz. Po co ta głupia Katarzyna robiła cyrki z zaborami i dzieleniem sę Polską z Prusami i Austrią, tymi obłudnymi sprzymierzeńcami, którzy w końcu na Rosję napadli zadając jej śmiertelny cios, łącznie z wysłaniem Lenina do Rosji ? Wystarczyło przecież wysłać do Warszawy razwiedkę, która bardzo szybko i skutecznie wsparła by w Warszawie jej człowieka Poniatowskiego, obezwładniając bandę sk….synów nazywających siebie „reformatorami” a naprawdę najgorszych zdrajców w wrogów Polski.
  Odpowiedż jest dosyć prosta, ale ją już Panu.

 51. Re: 50 Przeclaw.

  Panie Przeclawie, wiem kim jest Putin, czym sie zajmowal, kogo ma w „zasiegu reki”…i nie zamierzam ani go „wybielac”, ani „oczerniac”…, gdyz Rosja i polityka Putina nie jest obiektem (glownym tematem) w chwili obecnej, a najwazniejsza jest kwestia nas Polakow wobec polityki Putina i polityki zydow wobec Putina. Mysle, ze gdyby cos sie…co daj Boze wydarzylo w Polsce…no moze jakis drugi cud, to bylibysmy w bardzo korzystnej sytuacji geo-politycznej.
  Wracajac do rosyjskiej polityki wobec kneSejmowych szubrawcow w RP, to na miejscu Putina czekalbym cierpliwie na przebudzenie Polakow, gdyz z zydami nie da sie o czymkolwiek dyskutowac czy nimi paktowac…
  Putin wie, ze pachtowanie z zydami bardzo zle sie skonczylo nie tylko w
  Rosji, ale i w innych krajach wlacznie z USA…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Imperium rzymskie bylo bardzo potezne, ale w polityce bylo karlem…niestety…

 52. Miet said

  Pani Marto – przepiękne!!!
  I tym kolędnikom jakieś tam Hallowiny nie są potrzebne. Jak można być tak nienowoczesnym i jak można nie małpować Hameryki.:-)))
  W „nowoczesnej” Polsce to już takie numery nie przejdą – my są nowoczesne ludzie.:-)))

 53. Jan said

  Ad.43 Pełna zgoda, co do Pana opinii. Szczególnie do #23 o liberalno- fenomenalno- złotousto -śpiewalnym felietoniście SM. Tylko powrót do klasycznej muzyki może wyczulić ucho na fałszywy syreni śpiew wymienionego.

 54. Jan said

  Ad.47 i 48 Dwa filmiki Pani Marty15 pokazują kontrast miedzy naszymi krajowymi wyjcami wykonującymi „przeróbki ” kolęd.

 55. Marucha said

  Re 10, 11:
  Panie Rysiu, ;po raz kolejny ostrzegam: NIE ŻYCZĘ SOBIE tego typu wypowiedzi skierowanych do innych uczestników.
  Gdyby był Pan mądrzejszy, wiele by się Pan od Frana SA nauczył.
  A tak to tylko powtarza Pan, aż do zrzygania, swoje standardowe „komunista”, „socjalizm” etc.

 56. Marucha said

  Re 41:
  Cieszy nas, iż p. Miodzio jest tu chyba jedynym (?), który umie mózgu używać. Może niekoniecznie z jego przeznaczeniem, ale dobre i to.

 57. Marucha said

  Re 15:
  Ile Pan ma lat?

  (Bardzo się Pan uaktywnił w temacie Rosji. Wprawdzie wnosi Pan informację bliską zera, ale zamętu trochę robi.)

 58. Joe said

  Re…51.Panie Jasku…mysle ze Rosjanie przeszli juz wszyskie etapy…pachtowania z Zydami.A ostatni ich „reprezentant” Jelcyn
  spi tam gdzie jego miejsce.Nie jest to latwy okres dle Putina…ale Rosja jest na dobrej drodze.Tak na marginesie.Obok naszej stacji USCG na Long Island jest w sasiedztwie rezydencja rosyjskiej ambasady.Spotykam tych ludzi i rozmawiam.
  Panie Jasku z nimi sie rozmawia jak na tym portalu.Oni wiedza gdzie „kura ma dziob”…. I z tego co wiem wsrod Narodu Rosyjskiego swiadomosc jest wykladnikiem swiadomosci tych ludzi….Na nich kurza slepota” cytacy GW…mycnika „nie ma zadnego wpluwu.

 59. Rysio said

  re 55. Panie Gajowy – komuniści i socjaliści chcieli mnie „nauczyć” (bez powodzenia) wszystkiego czego tylko mogli.

  PS. Oni uczą przede wszystkim bycia „uczciwym inaczej”.

 60. Rysio said

  Jak Pan Gajowy chce to zamiast “komunista”, “socjalista” mogę pisać „Robin Hood”.

  🙂

 61. Jan said

  Zastanawia mnie czy aby współczesna rusofobia nie ma coś wspólnego ze złymi siłami duchowymi, oddziałującymi na podświadomość. A na pewno denerwują się mocno i nie pozostają obojętne widząc do czego idzie w Rosji – odrodzenie religijne i moralne, budowy i odbudowy Cerkwi, wracające Ikony Najświętszej Panny Maryi do domów i inne „niepożądane” zjawiska. Dochodzę do wniosku,że jednak występuje taki związek.

 62. Re: 58 Joe
  Panie Joe, napisalem na temat polityki Putina wobec zydow i zydow wobec Putina, a nie jelcyna czy innych zydowskich marionetek z przeszlosci.
  Mysle Panie Joe, ze doczeka Pan chwili, ciekawej chwili, kiedy za swoja emerytalna wyplate bedzie Pan zdolny zakupic…paczke papierosow.., no i wtedy otworza sie Panu oczy na oscierz…bez zadnego „sciemniania”…walacych w panskie drzwi zolnierzy zadajacych „elktronicznego indentyfikatora”…
  Tak, tak…”hameryke” lichwiarze zydowscy juz „zwijaja”, a Amerykanow wysla „pod dywan” jako „blisko-wschodnie mieso armatnie”…
  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czyzby Islandia nie bylaby bardzo dobrym przykladem dla Rosji czy Ameryki w pozbyciu sie lichwiarskiego raka finansowego???

 63. Inkwizytor said

  Rusofobia to dzieło zydomasonerii i prusactwa. Dali temuwyraz podczas Sejmu Czteroletniego i powstań w XIXw Niestety mają w Polsce wielu zwolenników w postaci durnego polactfa

 64. To tez dzielo zydostwa i masonerii.
  Grecy lichwiarzom tak latwo nie przepuszcza. Grecy juz wiedza kto doprowadzil ich kraj do ruiny ekonomiczej i finansowej.
  na stronie:

  http://rt.com/news/athens-clashes-government-building-098/

  Grecy protesuja agresywnie pod Urzedem Pracy..
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 65. Griszka said

  @64
  Tylko, że według RT ta grupa protestujących to komuniści.

 66. miodzio said

  Komuniści to awangarda ludzkości.
  Pan się zapyta tutaj.
  Niejeden potwierdzi.
  Jedni z przekonania inni służbowo.

 67. Re.65 – Griszka…
  I Islandii liczacej 300.000 mieszkancow protesty byly podobne i Islandczycy doskonale wiedzieli o co chodzi i kogo maja wyrzucic, a zydowskie osrodki masowego razenia „informowaly” i „przyklejaly” wszelakiego rodzaju „etykietki”…
  Podobnie bylo za czasow „Solidarnosci” (tej pierwszej), gdzie zydowskie „szczekaczki” rowniez „informowaly” polska „gawiedz” o „warcholach”, „rewolucjonistach”, itd., itd.,.dopoki zydowskie sluzby nie przejely „kierowniczej roli”…skonczywszy przy „okraglym stole” swoich (sankcjonujac) przywilejow do okradania, oszukiwania i oglupiania polskiego „podatkowego bydla”…

  Wracajac do tego Forum jak rowniez do innych, to tam gdzie pojawiaja sie wolne, suwerenne i niepodlegle nikomu mysli czy pomysly, to tam zaraz pojawiaja sie z „urzedu” czy z „przekonania” ci, ktorzy wspolkrkreowali i ci ktorzy suto korzystali z lichwiarskiego systemu…
  Czy nalezy sie tymi przejmowac?
  Gdybym sie tymi „szubrawcami” przejmowal lub ich sie obawial, to spewnoscia nic i nigdzie niczego bym nie zrobil ani nie napisal.
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 68. Griszka said

  Przepraszam, ale naprawdę mi ciężko uznać serwis Russia Today za „zydowski ośrodek masowego rażenia”. To raz.

  Dwa, pisze Pan o jednej stronie okrągłego stołu a co z drugą, której przedstawiciele też biorą czynny udział w rozkradaniu majątku państwowego ? Z żadną z tych grup nie mam zamiaru mieć nic wspólnego, ani z frakcją „żydów” z PZPR ani „chamów”.. Mnie z obiema grupami, które żerują na polskiej tkance narodowej, nie łączą żadne wspólne cele. Jedni i drudzy brali co się dało za PRLu. Mnie jedynie jest żal majątku państwowego, który powstał w tamtych czasach. Starych towarzyszy partyjnych, ani trochę. Po za jednym czy dwoma wyjątkami. Reszta to parchy, które obchodzi jedynie stały dostęp do koryta.

 69. Rysio said

  re 66. 🙂

 70. Rysio said

  Miodzio, nie zapominaj o socjalistach narodowych.

 71. Griszka said

  @69
  Panie Rysio, Pan się tak nie śmieje. Różnica między libertynem a komuchem jest tak naprawdę niewielka. Jeden i drugi słucha się żyda antyklerykała. Pierwszy Misesa, drugi Marksa. Koniec, końców i tak wpadną w to samo 🙂

 72. Griszka said

  Czyli żydowską kieszeń. 🙂

 73. Joe said

  63…Jasiek z Toronto….Panie Jasku papierosow nie pale…a sposobow na utrzymanie mam kilka….moge Pana nauczyc jak sie lapie na przyklad .tunczyka…ha ha… z glodu nie umre napewno.Ale tak na powaznie…to Rosjanie mowia zupelnie co innego niz Pan….Mowia ze lichwiarzom manewr z komuna nie udal sie i Rosja nadal jest i bedzie dla Rosjan.Lichwiarze na mysl o Syberii dostaja slinotoku i dowiedzieli sie ze bez otwartej konfrontacji militarnej …tak zostanie.A tego drastycznego rozwiazania sie boja…bo wie Pan…lichwiarz strzela a Pan Bog kule nosi….Pozdrawiam Joe.

 74. Jan said

  Ad.70 „nie zapominaj o socjalistach narodowych”

  Czy Pan chociaż wiesz co oznacza ta nazwa i skąd się wzięła.
  Widocznie nie umiesz Pan pogodzić się z tym, że wielu myśli odmiennie i stąd ta nazwa dla adwersarzy, tożsama do członków partii NSDAP – siepaczy hitlerowskich. Przypominam, gdyby nie było wiadomym, że socjaliści narodowi Adolfa Hitlera. dokonali zbyt wiele złego aby ich mianem etykietować, współrodaków dyskutantów. Jeżeli Pan tego nie wie to też przypomnę, że socjalizm i komunizm, to poroniony płód łbów satanistycznych filistrów (liberalnych kapitalistów) dla wzmożenia wyzysku i niszczenia narodów głównie chrześcijańskich, wraz z celem dobrania się do cudzych bogactw naturalnych.
  Widocznie Pan nie potrafi pojąć możliwości istnienia czegokolwiek innego poza kapitalizmem i komunizm.

 75. Bart_w said

  Pani Marto, skoro juz jestesmy przy Ukrainie, udajmy sie nieco na wschod, gdzie jezyk russki przewaza nad ukrainskim.

  Kubanskij kazaczij chor (prosze zauwazyc, jak oni sie sami bawia na scenie):

 76. Griszka said

  @74
  Oni nie rozumieją tego, że kapitalizm i komunizm polega na tym samym, skupieniu praktycznie wszystkich środków produkcji w jednym ręku i ustanowieniu despotycznej dyktatury. Już teraz znaczna część światowego majątku należy do kilkunastu olbrzymich korporacji, w większości banków, którym nikt nie może się przeciwstawić.
  A socjalistą nazwą każdego kto będzie chciał zachowania majątku państwowego, zakładów produkcji wchodzących w skład strategicznych gałęzi gospodarki. Elektrowni, hut, stoczni, zbrojeniówki itd…. Nie nienawidzą instytucją jaką jest Państwo. Można sobie poczytać u Misesa jak straszy ludzi „demonem” nacjonalizmu a jednocześnie zachwala globalizację (utworzenie jednej światowej religii i inne mdłe gadki o nowym porządku). Najlepiej wszystkich zamknąć w jednym globalnym kibucu.

 77. Griszka said

  Errata: Nienawidzą

 78. marta15 said

  ad 75 dziekuje. znam dosc dobrze ten chor. jest super. a tu prze-sli-czna piosenka. po prostu przesliczna.

 79. Jan said

  Ad.79 Wielkie dzięki.Trochę Pani tym filmikiem przewietrzyła siarkowy smrodek z fotki babo – chłopa bez klejnotów (chyba).

 80. marta15 said

  ad 79 ta dla pana

Sorry, the comment form is closed at this time.