Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Quo vadis Palikocie?

Posted by Marucha w dniu 2013-01-29 (Wtorek)

Zamknijmy na moment oczy i wyobraźmy sobie, że nie wybuchła druga wojna światowa, a II RP AD 2013 ma się bardzo dobrze. Co cztery lata odbywają się wybory. Kto byłyby ich zwycięzcą?

Sondaż preferencji współczesnych Polaków, przy zastosowaniu podziałów politycznych obowiązujących w II Rzeczypospolitej wykonał Instytut Homo Homini. Jego wyniki znalazły się w najnowszym numerze tygodnika „Uważam Rze”. To pierwszy tego typu eksperyment, przeprowadzony po 1989 roku. I tak oto respondenci mający do wyboru partie i obozy polityczne, obok nazw których znajdowały się nazwiska najbardziej kojarzonych polityków, na pierwszym miejscu wskazali na sanację (obóz piłsudczykowski).

Lider rankingu cieszył się 38 proc. sympatiami badanych. Na drugim miejscu uplasowało się Stronnictwo Narodowe z w 21 proc., a za nim Stronnictwo Ludowe z 20 proc. Pewnie miejsce w parlamencie miałoby jeszcze Stronnictwo Pracy (12 proc.), powstałe z połączenia chadeków i Narodowej Partii Robotniczej. Wyraźna awersja do lewicy spowodowałaby natomiast balansowanie na granicy progu wyborczego przez socjalistów z PPS. Na kompletnym marginesie znaleźliby się komuniści.

Dwie największe partie mają wśród swoich wyborców wysoki odsetek osób odnoszących się z sympatią do obozu sanacyjnego. Dla PO i PiS to prawie, co drugi wyborca tych formacji. Podobnie jak Solidarnej Polski. Z tą różnicą, że wyborcy partii Ziobry równie chętnie głosowaliby na Stronnictwo Narodowe. Podobnie uczyniłby co czwarty wyborca PiS i PSL.

Sympatycy PO obdarzyli równym zaufaniem chadeków, ludowców i endeków (po około 15 proc.). Z kolei wyborcy PiS bardziej sympatyzowaliby z Stronnictwem Ludowym niż Stronnictwem Pracy. Współcześni ludowcy chętnie głosowaliby, co wydaje się normalne, przede wszystkim na SL, ale równie ciepło wyrażali się, o czym już była mowa o narodowcach. Nie szczędzili też dobrych słów o chadekach.

A lewica? Zaskoczeniem nie jest najlepszy wynik PPS wśród zwolenników SLD. Większym natomiast prawie co piąty głos sympatyków partii Leszka Millera dla Narodowej Demokracji. Najlepiej na lewicy wypadły zaś – Stronnictwo Ludowe i sanacja. No i największa bomba sondażu – elektorat partii Palikota. Nie tak lewacki jak sobie to wyobrażamy. Przykłady? Najwięcej wskazań dla chadeckiego Stronnictwa Pracy.

Czy to tylko żart palikotowych respondentów po kilku skrętach trawki? Nie dziwią dobre wyniki ludowców i sanacji, obu formacji sytuujących się przed wojną na lewo od centroprawicy. Także sentyment do Komunistycznej Partii Polski, ale mniejszy od ciepłych słów dla narodowców.

W ostatnim czasie Ruch Palikota zanotował ostry zjazd w sondażach. Stracił mniej więcej co drugiego wyborcę z 2011 roku. Czy to oznacza, że przy Palikocie pozostali w dużej mierze ludowi chadecy? Biłgorajski filozofie qou vadis?

Wanda Grudzień
http://www.prawy.pl

Jak tak dalej pójdzie, to przy Palikocie pozostaną sami patrioci, katolicy, wrogowie pedalstwa i przeciwnicy aborcji. Hmmm… czy to chciała nam przekazać autorka? – admin.

Komentarzy 17 do “Quo vadis Palikocie?”

 1. Kibic said

  Lider RP Janusz Palikot poinformował, że jego formacja chce skierować do sądu sprawę „faszystowskich wypowiedzi” m.in. posłanki PiS Krystyny Pawłowicz dotyczących homoseksualistów oraz posłanki RP Anny Grodzkiej. Ruch planuje też wniosek do sejmowej komisji etyki. Na stronie Ruchu wypowiedzi Pawłowicz porównywane są do słów Heinricha Himmlera.

  Podczas ubiegłotygodniowej debaty w sejmie nad projektami w sprawie związków partnerskich Pawłowicz mówiła m.in.: „W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot”.

  >>>

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ruch-Palikota-Pawlowicz-do-sadu-za-faszystowskie-wypowiedzi,wid,15291960,wiadomosc.html

 2. Kibic said

  Chcecie wiedziec dokad zmierza Palikot…?
  Świat bez Jarosława …
  Jest w naszym kraju jedyny legalny związek partnerski – polityczny związek Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

  ZAPROSZENIE

  Europa Plus: DLACZEGO DO EURO?

  >>>
  http://januszpalikot.natemat.pl/48543,swiat-bez-jaroslawa

 3. Griszka said

  Bolszewicy od Palikota widzę nadal działają w oparciu o dyrektywy wydane ongiś przez Stalina. Jak członkowie RPP miotali k*wami („siadaj k…” do posła Balta) na lewo i prawo podczas obrad sejmu to nikt tym nie zajął. Nagle wszystkie taśmy z nagraniami się pogubiły i nijak to można było oddać do analizy. To samo z tymi zaczepkami w kierunku Kaczyńskiego. Palikot omal nie narobił w gacie, gdy nagle ten sam poseł SLD wlazł na jego konferencję i nazwał sprawę po imieniu… Janusz prawie się popłakał tak na niego naskoczyli 🙂

 4. Griszka said

  @2
  Czemu Pan linkuje tutaj teksty biłgorajskiego pajaca z lisiej nory, sponsorowanej przez państwowy Orlen. Niech Pan mi powie Panie Krzysztofie, lubi Pan sobie poczytać ten zajadle antyklerykalny portal ? Między artykułami pałującymi Polaków za mord w Jedwabne, tekstami zachwalającymi związki pedalskie i polowaniami na pedofilów wśród plebanów jest Pana idol Janusz i jego oświecone mądrości. Co takiego wspaniałego odnajduje Pan w tej biłgorajska mendzie, której fundują kampanie wyborczą w ramach PO emeryci i studenci (ci ostatni później jakimś dziwnym trafem dostają ciepłe posadki w strukturach partii miłości) za drobne składki, po kilkanaście tysięcy złotych każda, i to w przytomności prokuratury ? A bo szczeka na Jarkacza niczym burek Stefan ? Matko, ale wyczyn – a reszta dokonań Palikota jakoś Pani zupełnie umyka. No, wzruszające.. Nawet widzę, że Pan zaakceptował esbeka Kotlińskiego i Rozenka, Grodzkie i ciota Biedroń też Panu jakoś nie wadzi i inne karły moralne z pod sztandaru RPP. .

 5. Brat Dioskur said

  Odnosnie wpisow serwowanych nam przez Kibica.
  Zrodel nieukrywanej sympatii naszego „francuskiego lacznika” ( a moze nawet lacznika czegos bardziej zakonspirowanego) do Palidurnostanu nalezy szukac w dalekiej przeszlosci,kiedy to ten szachista byl jeszcze pieszczochem PRL-u!Wypsnelo mu sie bowiem ,ze w 80′ ” sponsorowany” byl przez Hute Wa-wa i Zaklady w Swidniku.Dobre sobie , w tych czasach nie znano jeszcze sponsoringu ,natomiast uprzywilejowani sportowcy tacy jak pilkarze ,hokeisci, koszykarze itd. ,reprezentujacy masowe dyscypliny sportowe mieli po kilka etatow w najlepszych zakladach PRL-u.Dawalo im to dochod miesieczny nawet 10 krotnie wyzszy od sredniej krajowej.Tacy socjalistyczni amatorzy!. Dyscypliny bardziej eliterne takie jak brydz ,czy szachy nie byly objete’sponsoringiem” chyba…. ze bylo sie dobrze ustawionym i do takich musial nalezec Kibic ,ktory sam przyznal,ze mial etaty w Hucie W-wa i w Swidniku.Oczywiscie zjawial sie tam tylko po wyplate.Symptomatyczne dlatego jest dlatego jego wyrzekanie na Solidarnosc,ktora sierpniem przeciela wiele takich lukrowanych karier.Nie cofa sie on nawet przed cytowaniem Rakowskiego ,ktory na przytaczanym przez Kibica zebraniu obrzucal Solidarnosc obelgami pewnie tez i dlatego ze mu wlasnie wtedy ktos z sali przypomnial jego wlasnego syna,ktory dal drapaka do Hiszpanii wypinajac sie na jego gensekowska mosc,zas wkrotce sladami syna podazyla matka ,znana skrzypaczka Wilkomirska!Wrcaja do przypadku Kibica,byc moze duza tez role odgrywa tu prymitywny oportunizm i Kibic czapkuje Palikotowi tylko dlatego ,ze ten jest czlonkiem Bilderberga.Taki tani ,przyziemny blichtr…..

 6. Griszka said

  @5
  Ciekawych się rzeczy dowiaduje…

 7. Kibic said

  R-4

  Cytat:
  Griszka powiedział/a
  2013-01-29 (wtorek) @ 12:48:02
  @2
  Czemu Pan linkuje tutaj teksty biłgorajskiego pajaca z lisiej nory, sponsorowanej przez państwowy Orlen. Niech Pan mi powie Panie Krzysztofie, lubi Pan sobie poczytać ten zajadle antyklerykalny portal ?

  Szanowny Panie „Griszka”,

  Czemu linki do tekstow Pana Palikota lub tych o Jego dzialalnosci?

  To proste: aby otworzyc oczy i sprowokowac do samodzielnego myslenia takich jak Pan i mu podobni.

  Toc Wy obrzucacie Go wyzwiskami nie majac odwagi (brak argumentow?!?) podjac polemiki…

  Pozwoli Pan, ze stwierdzenie „ten zajadle antyklerykalny portal” potraktuje jako krzyk zaslepionego fanatyka.

  Gdzie Pan widzi antyklerykalizm???

  Konkretnie: gdzie?!?

  Z naleznym szacunkiem,
  Krzysztof Pytel

  z Reims,

  29.01.2013

 8. Griszka said

  @7
  „To proste: aby otworzyc oczy i sprowokowac do samodzielnego myslenia takich jak Pan i mu podobni.
  Toc Wy obrzucacie Go wyzwiskami nie majac odwagi (brak argumentow?!?) podjac polemiki…”

  Na co otworzyć oczy ? Kiedy skłamałem na temat Palikota ? Wtedy, gdy mówiłem, że jakaś małpa w Prokuraturze Okręgowej w Wa-wie kryje tę prostytutkę polityczną, umarza postępowania co do nieścisłości w jego zeznaniach podatkowych, bo Pan Janusz jest filozofem, on ma takie ma podejście do własności materialnej ? Przecież to kpina z litery prawa. Palikot z niewiadomych powodów jest kryty przez prokuraturę. Nie pierwszy raz.
  Albo gdy podpisywał lojalki esbekom i to dwukrotnie – później się drze na sejmowych korytarzach, że IPN to szambo. Gdzie jest reszta jego teczki ja się pytam ? To są moje argumenty.
  I będą one okraszone wyzwiskami. Ja nazywam złodzieja i esbecką cichodajkę po imieniu. Nie mam zamiaru litować się na tym typem z pod ciemnej gwiazdy, kumplem Tuska i Komorowskiego. Do ludzi Pańskiego pokroju nie docierają oczywiste fakty, że Palikot jawnie demoralizuje młodzież i ma poparcie wśród najgorszego odpadu społeczeństwa. Pan ,ma do niego podejście czysto religijne, dlatego Pan nie zauważył ani mojej argumentacji ani Grodzkiej wielkiej jak szafa ani kłamcy lustracyjnego Kotlińskiego. Jest Pan w niego zapatrzony jak w święty obrazek i basta. Nie ma z Panem żadnej dyskusji, jest tylko deklaracja wiary i święte przekonanie o słuszności działalności degenerata Janusza. Dlatego staram się od razu wyciągać wszystkie jego brudy na wierzch. Tak się z wami, wyznawcami Świętego Janusza z Biłgoraja rozmawia.

  „Pozwoli Pan, ze stwierdzenie “ten zajadle antyklerykalny portal” potraktuje jako krzyk zaslepionego fanatyka.
  Gdzie Pan widzi antyklerykalizm???”

  Jeszcze z pół roku temu nawet lemingi na tym portalu płakały, że nie chcą czytać tych cotygodniowych odcinków z plotkami o księżach i lolitkach. Przejadł już im się ten tani antyklerykalizm dla upośledzonych umysłowo serwowany na lisim portalu. Tydzień w tydzień trwały tam festiwale pałowania Kościoła. A Pański idol też cały czas w tym cyrku uczestniczy. Chyba, że znowu Pan udał, że nie widział wybryku Palikota chociażby związanego ze Świętem Trzech Króli.

 9. Fran SA said

  Willkomrska spotkalismy osobiscie. Jezdzila po swiecie i opowiadala, ze nie miala nic wspolnego z Rakowskim. A ich syn poprosil o azyl.
  Ja to nie bardzo mam rozeznanie, gdzie sie zaczyna, a gdzie konczy skurwysynstwo uprzywilejowanych, niezaleznie od systemu..

 10. marta15 said

  tacy ludzie jak Palikot i jemu podobni powinni byc rozga wygonieni na obrzeza miast z zakazem pojawiania sie miedzy ludzmi. To ,ze tak nie jest i taka szuja spod najciemniejszej gwiazdy, promuje swoje lotrowskie zasady, swiadczy do jakiej zgnilizny moralno-spolecznej doszedl nasz upodlony kraj, kiedysdumny i prawdziwie chrzescjianski, a obecnie nurzajacy sie radosnie w szambie pogansko-satanistycznym, z resztka „katolicyzmu „a la sekta watykanska w wydaniu slodko-kremowkowym .

 11. Sowa said

  Polecam adminowi do wklejenia:

  Karol Trammer
  Białe plamy i czarne dziury

  nr 2/2011 |

  Patrząc na transport publiczny z perspektywy wielkich miast, może się wydawać, że po okresie fascynacji motoryzacją następuje rozkwit mobilności niezależnej od samochodów. Problem w tym, że równocześnie podupada transport publiczny na prowincji.

  W Warszawie rozpoczęto budowę drugiej już linii metra. Uruchamiane są coraz to nowe linie szybkiej kolei łączącej miasta aglomeracji. Brzegi Wisły spaja niezależny od ruchu samochodowego pas autobusowo-tramwajowy, po którym pojazdy komunikacji miejskiej kursują co minutę. W Krakowie uruchomiono nitkę tramwajową pod centrum miasta – z podziemnego przystanku można wyjść na perony dworca kolejowego. W Poznaniu bezkolizyjna trasa szybkiego tramwaju zapewnia połączenie centrum z największymi osiedlami w północnej części miasta. To tylko wybrane nowoczesne inwestycje transportowe w dużych ośrodkach.

  W tym samym czasie dla mieszkańców „Polski powiatowej” samochód coraz częściej staje się jedyną szansą na mobilność. Bo PKS likwiduje kolejny autobus do najbliższego miasta, a kolej wycofuje z niego ostatni już pociąg do dużych aglomeracji.

  Całość:
  http://nowyobywatel.pl/2011/04/30/biale-plamy-i-czarne-dziury/

 12. marta15 said

  jeszcze raz ten ciekawy artykul do przeczytania.
  https://marucha.wordpress.com/2013/01/19/czy-chrzescijanie-powinni-kochac-niegodziwych/

 13. Już starsi ludzie dawno mówili:
  „…Koryto zostaje, tylko świnie się zmieniają…”
  Pozdrawiam

 14. marta15 said

  „…Pozwól bym wprowadził tutaj pytanie. Co twoim zdaniem jest prawdziwą manifestacją bratniej miłości?
  Utrzymywanie morderców, gwałcicieli i uwodzicieli dzieci, przy życiu by mogli szerzyć spustoszenie na naszych bliźnich lub ich dzieciach, czy pokazanie prawdziwej chrześcijańskiej miłości poprzez ochronę,czyli doprowadzenie morderców, gwałcicieli i uwodzicieli dzieci do śmierci?
  Gdy mówimy, że kochamy bliźnich, a potem przelewamy tą miłość na tych, którzy wyniszczają naszych bliźnich, to NIE jest chrześcijańska miłość. Jest to SZALENSTWO …”
  https://marucha.wordpress.com/2013/01/19/czy-chrzescijanie-powinni-kochac-niegodziwych/

 15. MatkaPolka said

  Wnoszę o ekshumację ciała Mariana Palikota, alkoholika i szmalcownika, ojca Janusza Palikota!
  https://marucha.wordpress.com/2013/01/27/wnosze-o-ekshumacje-ciala-mariana-palikota-alkoholika-i-szmalcownika-ojca-janusza-palikota

  Palikot ten ordynarny wygłup, na którego trzeba patrzeć w szerszym aspekcie niszczenia Polski, tkanki moralnej, wartości ludzkich w ogóle i chrześcijańskich.

  Jaka chadecja , jaki ludowiec, jaka endecja, jaka lewica, jaka prawica –
  Te bydle medialne w żaden sposób nie przystaje do tych pojęć. Jest celowo lansowany dla demoralizacji społeczeństwa.

  Sanacja – jako lider rankingu. To jakaś pomyłka !! Ludzie nie znaja faszystowskich rządów Pilsudskiego, agenta nazistowskich Niemiec i masonerii. Nie pamiętają faszystowskich , antypolskich , masońskich rządów piłsudczyków, odpowiedzialnych za klęskę wrześniowa, śmierć 8 milionow Polakow
  Nie pamiętają Berezy kartuskiej, katowania bohaterów narodowych i patriotów , nie pamiętają ofiar zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej

  Albo sondaż jest fałszowany i stanowi element propagandowy
  albo
  To nie żadna sanacja, a Sterylizacja umysłów Polaków
  Z myślenia w ogóle
  Z wiedzy historycznej
  Z myślenia politycznego , państwowego, narodowego

  Palikot na scenie publicznej i politycznej (dodajmy jego towarzyszy partyjnych typu Anna Grodzka i Biedroń) to wskaźnik kompletnej degrengolady polityki państwowej i myślenia społecznego.
  Propaganda neonazistowska jak najwyraźniej robi swoje – przypomnijmy 85-90 % prasy w rekach niemieckich i żydowskich – robią to w określonym celu.

  Jakie wybory (jak i niby sondaże) – kompletnie fałszowane na każdym etapie procesu wyborczego – od niekonstytucyjnej Ordynacji wyborczą sposobu wyłaniania kandydatów i niedopuszczanie jakiejkolwiek innej opcji , przez fałszowanie wyników – itd. …

  Ta władza i ci liderzy polityczni, te pseudoelity nie maja jakiegokolwiek mandatu sprawowania władzy. Wszystkie ustawy i traktaty są dlatego nieważne!!

  Palikot powinien być uwieziony i publicznie wychłostany za szerzenie zniewagi i demoralizacji
  W normalnym państwie, ale w Polsce wszystko CELOWO jest sprowadzane do ABSURDU, a najlepszym przykładem jest istnienie Palikota w obszarze publicznym.

 16. qaz said

  Anna Grodzka, dawniej Krzysztof Bęgowski: „GP” o przeszłości posłanki Ruchu Palikota
  http://www.eostroleka.pl/anna-grodzka-dawniej-krzysztof-begowski-8222gp8221-o-przeszlosci-poslanki-ruchu-palikota,art30256.html

 17. TomUSAA+ said

  Re: 11, Sowa: według planów jak najwięcej ludzi powinno mieszkać w miastach. Uzależniają się wtedy od pracodawcy/banku/władzy. Poza miastem zawsze jest łatwiej o coś własnego, a to z kolei, nie podoba się demokratom/lewicy/lewakom i innym mendom. Właśnie wróciłem z Chin po ośmiu tygodniach. To, co zobaczyłem zapiera dech. W Chinach cala ziemia należy do państwa (bez wyjątku!). Chłop pracuje na roli (bardzo ciężko). W mieście niby życie łatwiejsze, bank daje pożyczkę na mieszkanie i…chlup, trzeba zacząć spłacać. To mieszkanie i tak możne być własnością tylko przez max. 70 lat (sic!!). Grunt i tak jest…itd. I pracować trzeba na maxa. Na każde zwolnione miejsce jest min. 500 (pięciuset) kandydatów. Rozrzut placowy, jak stąd na Marsa. Jak się Chiny rozkleją, to po nas.

  Pozdrawiam Wszystkich Gajówkowiczow i Pana, Panie Gajowy. WordPress jest no, no w Chinach. Brakowało mi wpisów. Za to kapitalistycznego komunizmu najadłem się po dziurki w nosie!

Sorry, the comment form is closed at this time.