Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Albo nic nie rozumieją, albo źle Polsce życzą.

Posted by Marucha w dniu 2013-02-02 (Sobota)

Próbne balony w sprawie członkostwa Polski w strefie euro zostały wypuszczone

Wszystko na to wskazuje, że zaraz po klepnięciu traktatu fiskalnego przez większość sejmową Platforma – PSL wspomaganą przez niby opozycję z SLD i Ruchu Palikota, rozpocznie się „jazda” z podjęciem decyzji w sprawie członkostwa Polski w strefie euro.

Próbne balony wypuścili już w tej sprawie obecna europosłanka Platformy Danuta Huebner, komisarz ds. budżetu UE Janusz Lewandowski, a także przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Dariusz Rosati [Sami Polacy z korzeniami, jeśli ktoś nie wie – admin].

Teraz na odbywającej się w Monachium 49 Konferencji Bezpieczeństwa reprezentujący tam nasz kraj minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wprawdzie na konferencji prasowej ale wygłosił tezę, „że w politycznym interesie Polski jest przynależność do najściślejszego kręgu decyzyjnego UE a więc wejście do strefy euro”. Przy czym jako uzasadnienie do tej decyzji przytaczał takie argumenty, za używanie których student na I roku ekonomii na egzaminie musiałby dostać ocenę niedostateczną.

Pierwszy z tych argumentów brzmiał „sytuacja w sferze euro się polepsza o czym świadczy spadek oprocentowania greckich obligacji”.

Kto jak kto ale minister spraw zagranicznych, który zapewne nie raz uczestniczył w posiedzeniach różnych gremiów unijnych, powinien wiedzieć, że Grecja korzystając z kolejnych pakietów pomocowych UE, MFW i EBC już dawno „zeszła z rynku” i nie emituje swoich obligacji, a więc nie pożycza na rynku pierwotnym.
Obligacjami greckimi obraca się na wtórnym rynku, a do spadku ich oprocentowania przyczynił się tylko i wyłącznie EBC, który w tamtym roku kupował obligacje krajów Południa strefy euro, w sytuacji kiedy już nikt inny nie chciał ich nabywać i powoli stawały się one papierami śmieciowymi.

Mówienie więc o obniżaniu rentowności obligacji greckich jako argumencie, który ma świadczyć o tym, że strefa euro wychodzi z kłopotów jest tak kuriozalne, że aż trudne do wyobrażenia, że może go używać ponoć „światowy” polski minister spraw zagranicznych.

Drugi z kolei argument przedstawiony przez Sikorskiego to ponoć pozytywne doświadczenia Słowacji i Estonii w związku z przyjęciem przez te kraje waluty euro.

Już samo porównywanie gospodarki 40 milionowego kraju z gospodarką kraju o ludności wynoszącej 1,3 miliona jakim jest Estonia, i wyciąganie z tego jakiś wniosków dla Polski , świadczy o tym, że minister Sikorski nie ma wiedzy ekonomicznej na poziomie elementarnym.
Natomiast jeżeli chodzi o skutki wprowadzenia euro na Słowacji, to wprawdzie jest ona 4-krotnie mniejsza od Polski i ma odpowiednią mniejszą gospodarkę ale tutaj porównania są już bardziej uzasadnione.

Przy czy wnioski dla Polski z wejścia Słowacji do strefy euro w 2009 roku, są dla naszego kraju tylko odstraszające. Wyraźne spowolnienie wzrostu gospodarczego, zmniejszenie atrakcyjności inwestycyjnej dla kapitału zagranicznego ze względu na znaczący wzrost kosztów wytwarzania, wyraźne pogorszenie poziomu życia dużej części mniej zamożnych Słowaków to tylko niektóre z tych ostrzeżeń.

Jest jeszcze jedno, które chyba najtrafniej ujął prezes NBP Marek Belka „Słowacy płaczą i płacą”. To o wkładzie budżetu Słowacji do kolejnych pakietów pomocowych dla Grecji, Portugalii i Irlandii. Do tej pory ten kraj kosztowało to około 8 mld euro (w pomocy pieniężnej i gwarancjach kredytowych).

Ale podobny poziom argumentacji prezentuje także prezydent Komorowski i premier Tusk, którzy coraz częściej nawołują do rozpoczęcia debaty o wejściu Polski do strefy euro.
Wstrzemięźliwość wykazuje w tej sprawie tylko prezes NBP Marek Belka, ale jak długo będzie się on opierał działaczom Platformy, nie bardzo wiadomo.

Przy takim poziomie wiedzy o skutkach naszego członkostwa w strefie euro wśród najważniejszych urzędników w naszym państwie, wyraźnie widać, że decyzja o odejściu od narodowej waluty, leży niestety w rękach dyletantów.

http://wpolityce.pl/

Decyzje w Polsce nie należą do dyletantów, lecz pilnych i całkiem kompetentnych wykonawców rozkazów płynących zza granicy. Bynajmniej nie wschodniej, jak mniemają „prawicowi” patridyoci.
Admin.

Komentarzy 30 do “Albo nic nie rozumieją, albo źle Polsce życzą.”

 1. Brat Dioskur said

  Zeby tylko wprowadzenie euro w Polsce nie stalo sie drugim oblezeniem przez Szwedow Jasnej Gory….

 2. Należy jak najszybciej opuścić ten dom wariatów nazywany Unią Europejską.

  Prawdą jest, ze Unia zrobiona dobrze, przydałaby się wszystkim krajom Europy. Jednak Unia jest zrobiona tak źle, że tego już poprawić się nie da. To można już tylko zaorać.

 3. La Reine said

  Co bedzie z nasza Ziemia Pradziadow jak prawie wszyscy chca uciekac na Zachod (poniewierka murowana bo swiatowy kryzys trwa) i kto zaludni Polske, no kto? Tak nie wolno, trzeba bronic Ojczyzny i nie zostawic Obcym!

 4. Zbyszko said

  La Reine @3 tylko w grudniu ubiegłego roku, tylko z Katowic, wyjechało za chlebem ok 18tyś młodych ludzi… a nam ciągle wmawia się że Polska to Kraj 40 milionowy… skąd niby te 40 mln skoro za samego Tuska wyjechało podobno 3mln ilu naszych Rodaków dobiła służba zdrowia (a raczej jej brak) itd, itd. Niektórzy mówią, że od początku przemian gospodarczych Polaków ubyło już powyżej 10mln

 5. pikador said

  Żydowski parlament obraduje w… Krakowie

  Europejski Parlament Żydowski (EJP) rozpoczął wczoraj swoje obrady w sali obrad krakowskiej rady miasta. To nowa instytucja powołana przez Europejską Unię Żydów, a wyłoniona w drodze głosowania internetowego. Pomysłodawcą powołania takiej instytucji był Szimon Peres, prezydent Izraela. W parlamencie zasiada 120 posłów z 45 krajów całego kontynentu. Działalność parlamentu finansuje ukraiński miliarder Igor Kolomoisky.
  Europejski Parlament Żydowski powstał w ubiegłym roku, ale szybko zyskuje na znaczeniu. Zaraz po inauguracji parlamentu, jego przedstawiciele zostali przyjęci przez premiera i ministra spraw zagranicznych Izraela, a także króla Jordanii.Główna siedziba EJP znajduje się w Brukseli. Obraduje w tamtejszym gmachu Parlamentu Europejskiego, gdzie dotąd trzykrotnie spotykał się na swoich sesjach. Spotkanie w Krakowie jest pierwszym poza Brukselą.

  Jego gościem był wczoraj ambasador Izraela w Polsce.

  Na sali obecni byli także polscy posłowie Jarosław Sellin (PiS), Marcin Święcicki i Beata Małecka-Libera (oboje PO) – przewodnicząca polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej. Dziś na sesji ma się pojawić Igor Kolomoisky, do którego należą m.in. linie lotnicze Aerosvit, które do niedawna utrzymywały połączenie Ukrainy z Krakowem i klub piłkarskiDnipro Dniepropietrowsk.

  Posłów powitał prezydent Jacek Majchrowski, który wskazał na wielowiekową tradycję tolerancji i wielokulturowości Krakowa. Współprzewodniczący parlamentu Joel Rubinfeld (Belgia) mówił o trzech powodach zorganizowania sesji właśnie w Krakowie. Pierwszy to fakt, że Polska była przed II wojną światową centrum życia żydowskiego. Drugi to odradzanie się tutaj tego życia obecnie. – A po trzecie, Polska od kilkudziesięciu lat jest przyjacielem państwa Izrael – podkreślał.
  Parlament jest organizacją lobbingową. Za główne cele stawia sobie walkę z antysemityzmem i promowanie interesów państwa Izrael w Europie.

  Joel Rubinfeld, składając wczoraj sprawozdanie z działalności parlamentu podkreślił, iż współczesny antysemityzm w Europie ma różne oblicza. Inny jest na zachodzie kontynentu, gdzie napędza go konflikt żydowsko-muzułmański, a najtragiczniejszym przejawem było zastrzelenie uczniów w żydowskiej szkole w Tuluzie. Na przykładzie Estonii i Węgier mówił o odradzaniu się nazizmu. Przedstawiciele parlamentu interweniowali w obu tych krajach. Podobnie zareagowali, gdy w internetowym sklepie firmy Apple pojawiła się antysemicka aplikacja.

  Wśród żydowskich posłów są dwie Polki. Jedna z nich to Klaudia Klimek, przewodnicząca krakowskiego oddziału Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. Jest przewodniczącą komisji ds. mediów.

  – Zależy nam na tym, by zademonstrować, że chodzi nam nie tylko o te ważne i tradycyjne dla organizacji żydowskich kwestie jak Holocaust czy antysemityzm, ale także upowszechniać wiedzę o współczesnym życiu żydowskim w Europie. Dlatego przygotowaliśmy projekt stworzenia sieci dziennikarzy obywatelskich, którzy będą informowali o przejawach tego życia – tłumaczy Klaudia Klimek.

  Krakowska sesja ma się zakończyć m.in. przyjęciem konstytucji parlamentu, czyli jego statutu. Dzisiejszy dzień posłowie spędzą w Muzeum Auschwitz, a po wieczornych obradach w Krakowie spotkają się na gali w hotelu Sheraton.

  http://gazetawarszawska.com/

 6. revers said

  a ile dobije przez brak podstawowch ubezpieczen spollecznych

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych zbankrutował, to już pewne. INFORMACJA PODANA 2 lutego 2013 NA STRONIE TVN – A POTEM BŁYSKAWICZNIE ZDJĘTA TU LINK:

  http://kontakt24.tvn.pl/artykul,zus-zbankrutowal,893777.html

  Wszystkie media milczały, aby n…Mehr anzeigen
  http://kontakt24.tvn.pl/artykul,zus-zbankrutowal,893777.html
  kontakt24.tvn.pl

  pozostanie tylko zestaw getriatyczny owsiaka EXIT z lozem gietriatycznym Abrahama

  http://www.scpr.org/programs/airtalk/2013/01/22/30183/assisted-suicide-brings-judicial-leniency/

 7. Radosław37 said

  Dziś ponad 80% Polaków jest przeciwko euro. Rządzące menty chcą na siłę wprowadzić „coś” co będzie katastrofą. Pora uciekać chodź by na Białoruś lub Rosji.

 8. Baron Srul Radziwiłl said

  Szanowne Proszepaństwo,
  Są Państwo w błędnym zrozumieniu całokształtu. Większość mieszkańcy Polski (to jest chodzi o takie mieszkańcy, które się liczą, a nie jakaś hołota), jest za przyjęcie euro i w ewogóle wszystko, co pochodzi od nasza Unia.
  Tak pisze nasza Gazeta Wyborna, którą Szanowne Proszepaństwo kupuje i chętnie czyta.

 9. Dictum said

  Cóz to za naiwny tytuł artykułu!
  Świetnie rozumieją i dobrze wiedzą, co robią. A jak Polsce życzą? Tak jak agenci poprzebierani za Polaków. Czy który z nich zawraca sobie głowę myśleniem o tym, co czeka Polskę po wejściu do strefy euro. Ci zdrajcy wykonują tylko swoje agenturalne zadania.
  A my, Polacy, możemy tylko pokiwać palcem w bucie.

 10. Maciejaszu said

  http://telegraf24.pl/artykuly/kategoria/27/8356/zus-zbankrutowal

  Nawiązując do bankructwa ZUS – u…

 11. GW said

  Ad 8

  Nareszcie i w powrocie!
  Shalom Panie Baronie i z dolu do gory, i dookola.

 12. marta15 said

  Cytat

  WAZNA wiadomosc
  http://www.deliberation.info/syrian-aircraft-attack-u-s-naval-station-in-norfolk-virginia/

 13. Ad. 8

  Pan Baron! Jakże się cieszę! 🙂 Sto lat obecności w Gajówce życzę! 🙂

 14. Agenci Wpływu Rosyjskiego said

  a ja, skoro muszę wybierać między okupacją żydowską, rosyjską i niemiecką, stawiam na niemiecką. Tylko z Niemcami możliwy jest casus Drzymały – Ruscy zabijają takich otwarcie, a żydki powodują samobójstwo i znęcaja się nad rodziną. Znając mentalność Niemców, uważam że szybciej ich spolonizujemy niż oni nas zniemczą.

  Maruchę czytam, tak jak GW, bo z braku polskich mediów, prawdę trzeba składać z fragmentów u jednych i drugich – żydków, jak i ruskich agentów wpłytu typu Marucha

 15. La Reine said

  RE: 14
  Alez Panowie Agenci Wplywu Rosyjskiego, przeciez BRD nie jest niezaleznym i suwerennym organizmem panstwowym od roku A.D. 1945…a ktoz tam rzadzi? Mhm….
  wystarczy popatrzec antropologicznie i jest odpowiedz!
  No i coz teraz? na kogo postawic? komoz zufac?pytanie retoryczne…moim zdaniem postawic na POLAKOW i to szybko bo nikt nam nie pomoze …jesli sami sobie nie dopomozemy!
  Z Panem Bogiem!

 16. gracjusz said

  agencie wpływu, odsrało cie czy co ?

 17. marta15 said

  super pisoenka

 18. Maciejaszu said

  Pani Marta należy do młodszego pokolenia jak mniemam, hmmm?

 19. Rysio said

  re 17 Co to – białe murzyny śpiewają?

  W USA tacy nazywani są przez nigrów wigry (white biały)
  i bardzo są też przez czarnych nie lubiani.

 20. Marucha said

  Re 19:
  Tak teraz wygląda polska kultura ludowa, panie Rysiu.
  Szkoda tylko, że w ramach symetrii nie widziałem jeszcze murzynów ubranych w góralskie kapelusie, z ciupagami, śpiewających „Lezała dziwcyna pod jedlinom”…

 21. Tralala said

  Obce sluzby mundurowe do pacyfikowania Polakow ?

  http://pl.gloria.tv/?media=393985

 22. MatkaPolka said

  Emisja pieniądza jest sprawa gardłową
  I nie mowa tu o drukowaniu banknotów lub biciu monet.

  Gotówka(Cash) znajdująca się w obiegu to zaledwie 3% do 5% całej emisji pieniądza. Pozostała i główna część pieniądza emitowana jest w postaci rożnych rodzaje pożyczek, kredytów, hipotek, linii kredytowych.

  W Polsce Konstytucyjnie – (Art. 220 ) Jedynie Narodowy bank Polski uprawniony jest do emisji pieniądza

  Podobnie w Konstytucji USA – Art. 1 punkt 8 mówi, ze jedynie Kongres USA ma prawo emisji pieniądza ( na owe czasy bicia monet)

  Zapewne tak samo jest w innych krajach.

  Problemem jest przywłaszczenie sobie prawa emisji pieniądza przez prywatną szajkę międzynarodowych banksterów i odebranie tego prawa narodom.

  To zaledwie kilku indywiduów uzurpujących sobie prawo wyłączności i kontroli emisji pieniądza.

  Banksterzy to prawdziwi bandyci – wywołują wojny, zabijają lub wybierają przywódców politycznych, napadają lub bombardują niezależne państwa, korumpują polityków. Są odpowiedzialni za wszelkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

  Lista zbrodni jest długa. Mówimy o Rewolucji Francuskiej, Rewolucji Bolszewickiej w Rosji, pierwszej i drugiej wojnie światowej, Zabojstwo prezydenta USA Johna Kenediego, Kadafiego ….

  Tych ludzi trzeba postawić przed pręgierzem publicznym , publicznie wychłostać i dokonać publicznej najwyższej kary na jaka zasługują.

  Avaaz – Posadźmy fałszywych bankierów za kratkami
  avaaz.org/pl/bankers_behind_bars_f –
  Jako świadomi obywatele zaniepokojeni konsekwencjami kryzysu finansowego, którego skutki odczuwamy na własnej skórze, wzywamy Cię

  W Polsce obecnie agentami MFW i Banku Światowego, Euro-pejskiego Bankui Centralnego bez wątpienia sa Belka, Rostowski, Tusk, Komorowski i cala ta kamaryla „władzy”i sprzedajny Sejm produkujący antypaństwowe , antynarodowe, antyspołeczne, antypolskie ustawy.

  Ta władza, te ustawy i tak nie są ważne – permanentnie fałszuje się wybory na każdym etapie procesu wyborczego – począwszy od niekonstytucyjnego(kryminalnego) Kodeksu Wyborczego, poprzez zabójstwa liderow politycznych a skończywszy nad cudami nad urną

  Pieniądz kruszcowy emitował np. Kadaffi- Złoty Dinar przez co naruszył monopol MFW i banksterów , za co został zabity. Za to samo został zabity prezydent John Kennedy, który ośmielil się wydrukować dolar poza systemem Rezerwy Federalnej

  Każde państwo, każdy naród ma prawo emisji pieniądza

  stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka

  SYSTEM BANKOWY I SYSTEM EMISJI PIENIĄDZA
  – to chyba największa Żydowska Podmianka

  System finansowy wymyślony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Wystarczy powrócić do podstawowych definicji pieniądza, a wszystko okaże się proste i oczywiste.

  EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWA

  Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, że nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…

  A wiec najkrótsza lekcja.

  1.Pieniadz to uniwersalny środek wymiany – (rybak nie musi płacić stolarzowi toną ryb za komplet mebli)

  2. Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd – Emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa.
  Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.

  3. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj.

  Pieniądz NIE JEST WŁASNOŚCIĄ ani „pana bankowego, ani „pana rządowego”. Ani bankier ani rząd, ani premier, ani prezydent , ani sejm nie jest właścicielem pieniądza. Pieniądza to dobro narodowe.

  Pieniądz nie jest własnością ani Centralnego Banku Krajowego, ani Centralnego Banku Europejskiego.

  Wszelka dyskusja o polityce, wojnach, historii, prawie, antysemityzmie nie ma sensu, jeśli nie zrozumie się SYSTEMU BANKOWEGO.

  Kto ma prawo emisji pieniądza ten kontroluje gospodarkę, prawo i parlament, media i polityków. WSZYSTKIE INNE TEMATY TO TAK NAPRAWDĘ TEMATY ZASTEPCZE

  „Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się, kto stanowi, jakie prawa”- baron Rothschild

  Wszystkie wojny w Ameryce w XIX w kręciły się wokół przechwycenia prawa emisji pieniądza i Centralnego Systemu Bankowego

  PRZEZ 100 LAT (od chwili powstania 1776 r.) USA BYŁY KRAJEM NAJWIĘKSZEJ PROSPERITY , NAJWIĘKSZĄ POTĘGA EKONOMICZNA NA ŚWIECIE.

  PO MNIEJ NIŻ 100 LATACH od wprowadzenia Federal Reserve Act w 1913
  USA stały się NAJWIĘKSZYM DŁUŻNIKIEM NA ŚWIECIE ( w stosunku, do kogo???)

  Federal Reserve Board (FRB) –Bank Centralny w USA powstał w wyniku spisku – ustawa została przepchnięta w 23 grudnia 1913 kiedy większość kongresmenów i senatorów rozjechała się na święta Bożego Narodzenia do domów – tak na prawdę ustawa nigdy nie została ratyfikowana.

  Wg. Konstytucji USA (Art. 1 punkt 8– dlaczego pierwszy? –może to ważne)
  prawo emisji pieniądza ma jedynie Kongres. FRB – to prywatna instytucja

  „The Congress shall have Power…to coin the Money and regulate the Value thereof”

  Nie wszyscy jednak wiedza ze właścicielami i głównymi akcjonariuszami „AMERYKAŃSKIEGO” Federal Reserve Board są stare europejskie Domy Bankowe

  Rothschild- London and Berlin;
  Lazard Bros- Paris;
  Israel Stiff:- Italy;
  Kuhn-Loeb Company- Germany;
  Warburg- Hamburg, Amsterdam,
  Goldman and Sachs NY( ten sam, który ostatnio grał przeciw Złotówce )
  Lehman Bros: NY – tak, tak – ten sam stary dom bankowy Lehman, który osadził Pruskiego Augusta II na tronie Polski i doprowadził do rozbiorów
  Rockefeller- NY

  Pieniądz, jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!

  Pieniądz nie jest własnością pana bankowego, ani pana rządowego

  Zapis w Konstytucji Polskiej – , za emisje pieniądza odpowiedzialny jest Narodowy Bank Polski, którym reguluje

  Sejm Polski, tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie), NIE może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!

  Również prezydent i premier nie ma takich uprawnień – Nie mogą przekazywać prawa emisji pieniądza do innych nawet, jeśli bardzo by tego chciał.

  Jakaż to jurysprudencja pozwala przekazywać władze innym podmiotom, skoro się jej nie ma

  Premier rządu nie może przekazywać władzy emisji pieniądza, komu innemu, bo sam takiej władzy nie ma.
  Sejm również nie może przekazywać takiej, bo nie ma prawa pozbywania się takiej władzy powierzonej Sejmowi przez naród, bo naród jest właścicielem pieniądza, a nie Sejm.

  To tak jak pan Zagłoba ofiarował królowi szwedzkiemu Inflanty, a nie Niderlandy, ale pan Zagłoba nie był właścicielem, ani Inflantów ani Niderlandów.

  Jest tu wyraźne ograniczenie konstytucyjne. W tym sensie istnienie EBC i Euro jest nielegalne, bo niezgodne z KONSTYTUCJAMI krajów członkowskich Unii Europejskiej.

  Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny?
  Czy Euro jest w ogóle legalne?

  Na banknocie Euro nawet nie ma żadnego podpisu – zaprzeczenie jakiejkolwiek definicji pieniądza i procedura bankowym.
  Unia Europejska to stosunkowo nowy twór. Tak samo jak Europejski Bank Centralny.

  Prawo emisji pieniądza zostało podstępnie wykradzione wbrew konstytucji i woli obywateli państw UE. To jest to wbrew prawu.

  Głównym uzurpatorem do tej własności jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.

  Ostatnio obserwujemy zawalanie się tego Systemu Bankowego.
  Zbombardowano Libie i zabito Kaddafiego, bo emitował swój własny zloty Dinar kruszcowy,

  Przedtem Sadama Husejna w Iraku.

  Grecji chce się narzucić koniecznie pomoc i przyjecie pożyczki, odciągnąć od wystąpienia ze strefy Euro i powrót do Drachmy.

  W katastrofie smoleńskiej zginął Sławomir Skrzypek, prezes NBP, który odmawiał przyjęcia „dobroczynnej linii kredytowej” z MFW; na jego miejsce powołano pracownika (agenta) MFW min. Belkę, który, a jakże rozszerzył natychmiast dobroczynna linie kredytową

  Prezydent USA John Kennedy zginął w zamachu, , kiedy zaczął drukować swój własny pieniądz poza systemem Federal Reserve.
  Obecnie AntyPapież Taubera-Ratzingera B16 nawołuje do Jednego Banku Światowego

  Innymi słowy chce odebrać ludziom, narodom świata ich największy przywilej, przywilej emisji pieniądza. Rzeczywiście B16 to najcięższy Bombowiec światowego Syjonizmu

  Pakiety stabilizacyjne to przejaw ratowania walącego się systemu walutowego.
  Tak naprawdę żadnego kryzysu nie ma.

  Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ, bo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza.

  (Chyba, że się pozbędzie tego prawa – przykład Grecji jest bardzo charakterystyczny – oddali prawo emisji drachmy na rzecz Euro i zostali zbankrutowani )

  Dlatego tez Chiny tworzą własna walutę opartą o złoto. Czy zostaną zbombardowani

  stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/08/20/chiny-tworza-swiatowa-walute-oparta-na-zlocie

  Pozbycie się tej władzy jest po prostu nielegalne. A tak naprawdę prawnie jest niemożliwe
  Ale ta władza musi być kontrolowana i ograniczona przepisami, aby żaden „szaleniec w laboratorium” nie mógł emitować pieniędzy bezcelowo powodując inflację , albo manipulator typu niesławnego Balcerowicza podnosić stopy procentowe do niewiarygodnych wartości i to do tyłu.

  Potrzebna jest rzetelna informacja, edukacja społeczna, a nie manipulacja.

  I. O. U. S. A. – Amerykański czek bez pokrycia (1/8) (PL)
  youtube.com/watch?v=peMfWCzU1eM&sns=en

  Kadafi a złoty dinar
  youtube.com/watch?v=L0fPQpyP5mQ&NR=1

  Muammar Kadafi od kilku lat lobbował w Afryce za sprzedażą ropy za złoto. Chciał do tego użyć nowego muzułmańskiego pieniądza – Złotego Dinara.

  Wcześniej Sadam Husain w Iraku próbował zrobić to samo – został napadnięty i zabity, kraj zbombardowany.

  Muammar Kaddafi miał otrzymać Nagrodę Praw Człowieka ONZ
  stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/29/muammar-kaddafi-mial-otrzymac-nagrode-praw-czlowieka-onz

  Raport ONZ dowodem na kłamstwa NATO i USA w sprawie Libii

  Kilka państw NATO zaangażowanych w masowe morderstwo tysięcy libijskich cywilów, włączając Danię, Niemcy, Hiszpanię i Włochy, tak samo jak Australię, CHWALIŁO Pułkownika Muammara Kaddafiego za jego wspaniałą pracę na polu praw człowieka i było gotowych przyznać w marcu jemu i Libii nagrodę ONZ. Jednakże zmieniając front o 180 stopni wszczęły one zamiast tego wojnę przeciwko Libii.

  Zanim NATO i USA zaczęły bombardować Libię, ONZ przygotowywało się do przyznania nagrody pułkownikowi Muammarowi Kaddafiemu i Libijskiej Dżamahiriji za osiągnięcia w dziedzinie praw człowieka. Zgadza się – ten samem człowiek, pułkownik Muammar Kaddafi, o którym NATO i USA opowiadają nam od miesięcy, że jest „brutalnym dyktatorem”, był wyznaczony do otrzymania nagrody za swoje osiągnięcia w dziedzinie praw człowieka w Libii. Jakież to dziwne, że ONZ miało zamiar przyznać „brutalnemu dyktatorowi” nagrodę w dziedzinie praw człowieka pod koniec marca.

  RAPORT KOMISJI PRAW CZŁOWIEKA ONZ (Human Rights Council – United Nation)

  Report of the Working Group on the Libyan Arab Jamahiriya [Document A/HRC/WG.6/9/L.13]

  http://search.ohchr.org/search?q=cache:uTAoCS_JOOwJ:www2.ohchr.org/english/bodies/hrcouncil/docs/16session/A-HRC-16-15.pdf+Report+of+the+Working+Group+on+the+Libyan+Arab+Jamahiriya+%5BDocument+A%2FHRC%2FWG.6%2F9%2FL.13%5D&site=default_collection&client=default_frontend&output=xml_no_dtd&ie=UTF-8&proxystylesheet=en_frontend&access=p&oe=UTF-8

  Tak więc, pytam się – kim jest ten “brutalny dyktator”, któremu Rada Praw Człowieka Zgromadzenia Ogólnego ONZ przygotowywała się dać nagrodę za prawa człowieka w okolicach końca marca?

  Więc przekonaliby nas, że wiedzieli, że był on „brutalnym dyktatorem”, a jednak zdecydowali się przyznać mu nagrodę za prawa człowieka?! Zadziwiające! Zadziwiające kłamstwa, które opowiadają nam media, NATO i rząd USA. Absolutnie zadziwiające!

  Nie zaskakujące, lecz zadziwiające! Lecz wciąż bardziej zadziwiający jest fakt, że raz za razem, większość amerykańskiego społeczeństwa – bez zadawania pytań – wierzy w każde jedno słowo pochodzące z mediów „informacyjnych”.

  Czego możemy nauczyć się od Arabów?
  (bo przecież od Żydów nauki pobieramy na co dzień)
  marucha.wordpress.com/2011/05/18/czego-mozemy-nauczyc-sie-od-arabow

  Prawdziwym powodem bezprecedensowego ataku na Libie, suwerenny i niezależny kraj, było to , że Kaddaffi bił swoja własną monetę – Zloty Dinar – i chciał zastąpić dolara w rozrachunkach za ropę naftową.
  Drugim powodem jest to, ze chciał nawadniać pustynne obszary Sahary – projekt Wielka Rura
  I mógł się stać zapleczem żywnościowym dla Afryki
  .

  Na coś takiego banksterzy nie mogli pozwolić – niezależność finansową i żywnościową.

  Przed atakiem rozdał broń dla mieszkańców Libii , aby mogli bronić się przed agresorami. NATO zorganizowało bandy Al.-Kaidy i bombardowało i zabijało cywili – kobiety i dzieci ze szczególnym okrucieństwem.

  Zabicie niezależnego przywódcy kraju woła o pomstę do nieba.
  Co by to było gdyby zbombardować Obame, Merkel albo Sikorskiego – to byłoby chyba „nie demokratyczne”, ale zabicie Kadaffiego jest „demokratyczne”.

  Dziwne , ze wszystkie kraje arabskie sa atakowane jedne po drugim – czyżby z powodu niezależnego muzułmańskiego prawa finansowego – banków bez lichwy.

 23. MatkaPolka said

  poprzedni wpis czeka na moderacje

 24. MatkaPolka said

  Kadafi a złoty dinar

 25. MatkaPolka said

  Jan Kobuszewski Kazimierz Brusikiewicz – Mistyka Pieniądza

 26. MatkaPolka said

  Kabaret Dudek –w tym sęk

 27. Fran SA said

  Euro w Polsce?

  Mane, Tekel, Ufarsim

  (babilonskie graffiti)

 28. Wyglada na to, ze my Polacy jestesmy do tego stopnia idiotami, ze nie potrafimy sobie sami wydrukowac pokwitowan za wlasna wykonana prace i jestemy zmuszani przez wlasna niewiedza do korzystania z obcych pokwitowan, ktore nazywa sie najzwyczajniej gotowka – papierki z obrazkami…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pieniadze, to najzwyklejsza anonimowa FAKTURA (INVOICE), ktora nabiera sily nabywczej po wykonaniu pracy lub uslugi…przez kazdego uslugodawce lub producenta.

 29. @ 19, Rysio:
  Wigry to akurat jest jezioro na Mazurach, gdzie byłem dwukrotnie z przyjaciółmi z Hamburga i z Austrii (taki kleine rewanżyk za Alpy i za narodowo-socjalistyczny Oktoberfest z ekipą Combat 18 – stare, dobre czasy…). Wigry to zdaje się jest też nazwa polskiego roweru, o ile firma była/jest autentycznie polska. Natomiast lewą, hiphopowo-zaćpaną hołotę o total-zwęglonych mózgach, żeby być precyzyjnym to zwie się nie wigry, ale WHIGGERS [łigers] – na bazie splitu słów „white niggers”, czyli dosłownie: „białe czarnuchy”. Nie dziwię się, że oryginalni synowie Adama i małpy nimi gardzą, bo ja sam będąc Biały też nimi gardzę – w końcu frajerzy od tego są, żeby ich dymać (zwłaszcza gdy sami się proszą), a większość jest całkowicie stracona i niereformowalna – nawet jak dostaną po ryju za koszulkę Chuja Guevary czy z jakąś Muzyką przeciwko rasizmowi, to rozumku im od tego nie przybędzie, a co najwyżej ostrożności. Niestety, za sprawą koszermediów czy owsikowatych imprez, taka mentalna i moralna pauperyzacja młodych, to jest coraz powszechniejsze zjawisko… 😦

  A co do tematu to wystarczy orzec, iż Unia Europejsata jawnie zmienia się w Eurozolimę.

 30. wow said

  Do zwolenników opcji „pro-niemieckiej”:

  W Niemczech nadal znajdują się oficjalnie bazy okupacyjne -podobnie jak we Włoszech i Japonii. Czy ktoś może uważać, że państwo z bazami okupacyjnymi na swoim terytorium może prowadzić całkowicie niezalezną politykę zagraniczną?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: