Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Amerykanie zrezygnują z tarczy w Europie?

Posted by Marucha w dniu 2013-02-02 (Sobota)

Ekspert wpływowego waszyngtońskiego think tanku podważa sens dalszej budowy w Europie amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej, którego komponenty w 2018 roku mają być w Polsce. Uważa też, że USA powinny porzucić zamiary dalszego rozszerzania NATO.

Zdaniem Michaela O’Hanlona z Brookings Institution, należy się liczyć w tych sprawach ze zdaniem Rosji. Pod rządami Władimira Putina Rosja od dawna protestuje przeciw rozszerzaniu Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschód i budowie tarczy w Europie.

Stosunki USA z Rosją znacznie pogorszyły się w ostatnich miesiącach, co stwarza problemy dla prezydenta Baracka Obamy. Jego administracja potrzebuje pomocy Moskwy w rozwiązaniu kryzysu w Syrii, powstrzymaniu Iranu przed uzbrojeniem się w broń nuklearną i izolacji Korei Północnej na arenie międzynarodowej.

O’Hanlon uważa, że Waszyngton powinien być także „elastyczny″ w sprawie tarczy antyrakietowej.

– Musimy się zastanowić czy rzeczywiście jej potrzebujemy. I nie sprawić przy tym, by Polska odczuwała, że tarcza to probierz amerykańskiej lojalności wobec niej. Jeśli dojdziemy do wniosku, że tarczy nie potrzebujemy, nie powinniśmy jej dalej budować – powiedział ekspert Brookings Institution.

O’Hanlon jest zdania, że należy kontynuować realizację tzw. pierwszej i drugiej fazy obrony rakietowej w Europie, w których będzie ona bronić kontynentu przed irańskimi rakietami krótkiego zasięgu. Powinno się jednak – jak sugeruje – zawiesić decyzję o realizacji fazy trzeciej i czwartej, celem której ma być rozmieszczenie antyrakiet do obrony przed rakietami średniego i dalekiego zasięgu.

IK, PAP
http://naszdziennik.pl

Obrona kontynentu przed „irańskimi rakietami” oraz irańską bronią atomową istotnie spędza nam sen z powiek. Podobnie, jak swego czasu atomowa, biologiczna i chemiczna broń Iraku – a także reżym Łukaszenki i zmiany klimatyczne na Ziemi.
Za to publiczną deklarację Izraela, iż gotów jest pogrążyć całą Europę i świat w nuklearnym piekle, traktujemy jako śmieszny przykład szmoncesu.
Admin.

Komentarze 23 do “Amerykanie zrezygnują z tarczy w Europie?”

 1. lopek said

  „Obrona kontynentu przed “irańskimi rakietami” oraz irańską bronią atomową istotnie spędza nam sen z powiek. Podobnie, jak swego czasu atomowa, biologiczna i chemiczna broń Iraku – a także reżym Łukaszenki i zmiany klimatyczne na Ziemi.
  Za to publiczną deklarację Izraela, iż gotów jest pogrążyć całą Europę i świat w nuklearnym piekle, traktujemy jako śmieszny przykład szmoncesu.”
  Admin.
  Koniec cytatu.
  Otóż to! Tylko kiep sądzi, że na amerykańskich, rosyjskich, etc – przyciskach atomowych palce trzymają Amerykanie, Rosjanie, etc.
  Dlatego, pożoga atomowa wcale nie musi wyjść „gdzieś” z Bliskiego Wschodu.

 2. Zbigniew Козил said

  Pan Lopek, nie wiem, ale w Rosji to raczej Putin trzyma na cynglu. No chyba że on wedle pana też okaleczony. Rosja jest teraz jako państwo dość poważna. „Polska” państwowość mogłaby palce u stup lizać tym na szczytach władzy w Rosji.

  Najbylszego ministra obrony w Rosji (a to 100 razy więcej znaczy w państwie atomowym niż np. Sikorski) możliwe, że spotka mamro, siedzenie za kratkami.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Pytanie: czy jakiegokolwiek ministra w III RP skazano za cokolwiek?

 4. Zbigniew Козил said

  stopy – u stóp.

  “Polska” państwowość mogłaby palce u stóp lizać tym na szczytach władzy w Rosji.

  Słowo państwowość też powinno by bycć w cudzysłowie, bo w Polsce takiej nie ma.

  Na razie daleko do skazywania byłego ministra obrony w Rosji. Oficjalnie, to chyba nawet nie jest oskarżony. Ale mocno śmierdzi wokół niego. Media teraz ten temat wyciszają. Nikomu on nie potrzebny. To, że odstawiono od Władzi też wiele znaczy.

 5. Zbyszko said

  Tarcza w Polsce była potrzebna do ściemniania społeczeństwu ze konieczna jest u nas obecnośc amerykańskich wojsk „pokojowych”. teraz jak juz wojska okupacyjne są tu rozlokowane z Echelonem, to tarczowa ściema jest już niepotrzebna. Szkoda forsy.

 6. antka kobity szwagra brat said

  …troche wyjaśnien – ale po rusku!….dlaczego – гринго….. rezygnują….

 7. Zbigniew Козил said

  Ma pani Antka coś do powiedzenia to niech powie. A nie skazuje na patrzenie filmów jewrejskich nie wiadomo co. Chocia, niczego sobie. Ale dziękuję serdecznie. Idż pan sie odpieprzy.

 8. Marucha said

  Re 4:
  Stwierdzenie oczywistego faktu, że:
  – Państwo Polskie jest parodią państwa, wasalskim tworem, którym rządzi zagranica i za granicą ustanowione „prawa”, pozbawionym gospodarki i mediów
  – Państwo Rosyjskie, mimo wielu trudności, jest PAŃSTWEM, tworem suwerennym, niezależnym, liczącym się na świecie
  spowoduję u gównomózgowców natychmiastowe rzygnięcie „ruską agenturą”

 9. Zbigniew Козил said

  O tu jest niezłe. Mnie tak w ogóle bardzo podoba się muzyka żydowska. Pamiętam, gdzieś w 1993 może w Amsterdamie. Kapela młodych. Na placu przy centrum handlowym w dzielnicy Eilmeir. Moja była żona (która być może sama jest) aż oderwać mnie nie mogła.

  Hava Nagila

 10. Zbigniew Козил said

  Ale to wcale nie jest tak bardzo różne. „Nasza” Natasza też śpiewała Hava Nagila, tylko znaleźć nie umiem. Potem jej zabroniono niektórego śpiewania za łamanie praw autorskich. Być może dlatego zagrała w filmie o 20-tym. Ona jest niezła wcale. Tylko głupkowata, zdaje się.

 11. miodzio said

  …ale jaja.

 12. RomanK said

  Muzyka tzw zydowska, klajzmerska,,to muzyka hasydow..a hasydzi nauczyli sie grac na Kresach od Karpackich Cyganow i Gorali….prosze zwrocic uwage na skad kapeli,,skrzypce…,klarnet i koniecznie cymbaly…

 13. Zbigniew Козил said

  Jaja? Pan widział jaja?

  Pewien mój znajomy w Toronto poszedł ze znajomą do restauracji „rosyjskiej”. A on taki, że chciałby być z ludźmi. Tam zaczęli śpiewać i tańczyć na estradzie, po żydowsku. Chciał z niemi zabawić się. O nie… to nie dla ciebie. Dostał kopa. Tak jaja wyglądają.

  Татьяна Буланова „Лето-зима” 2000

  Ja nie bardzo za tego rodzaju muzyką. Ale to jest naprawdę niezwykłe. To zostaje w pamięci. Aż sam uwierzyć nie potrafię. Jest niezwykłe. Tylko nie od razu rozumie się to. Tu może lepiej nie patrzeć, a wsłuchać się. Obraz psuje i rozprasza. Ja mam w pamięci w mym wyobrażeniu lepsze wykonanie.

 14. Zbigniew Козил said

  @12 Pan RomanK Na Wiki piszą, że Hava Nagila pochodzi z Ukrainy.

 15. Zbigniew Козил said

  OK, pan jest nie zrównany. Pokażę żonie. Ale skoro już ten temat. Pieprzecie cieszymy się, że Amerykanie nie zrezygnują z tarczy w Europie ?

  Warto zdawać sobie pojęcie, ja ta muzyka po świecie (jeśli ktoś nie słyszy, to trudno). I jak to wszystko w istocie proste jest. Az dziw bierze.

  Nawet sobie pomyślałem. Będzie u nas seminarium na uniwersytecie, duże, regionalne, będą i profesory z Moskwy. Mnie trzeba coś przygotować. I chciałbym też, aby moja studentka miała krótki wykład. A dlaczego by nie zrobić wystąpienia razem? Zamiast na sztywno? Jak taniec? Raz ona raz ja. Na zmianę. Rytmicznie. Na temat. Raz ja raz ona. Tu zdjęcie ona, tam ja. To ona wyjaśnia, tam ja? Tam ta ram tam tam…

 16. Marucha said

  Re 15:
  A tuż między zmianą – Pan i studentka – krótka wstawka na harmonijce ustnej 🙂

 17. Zbigniew Козил said

  Panie Marucha, fizyce nie potrzeba harmonijki. Sfery będą grać niebieskie. Muzyka sfer. Oh, jak pan nie ma wyczucia… Może ewentualnie można by Bacha.

 18. Maciej said

  Ciekawy film o Putinie, dobrze w nim wypadł. Sprawa tarczy także jest w nim poruszana w sposób, który może wskazywać na Putina jako alternatywę wobec bagna polityki usraela.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Nie upieram się bynajmniej przy harmonijce ustnej. Przecież może być fujarka, bałałajka albo nawet cymbałki.

 20. Zbigniew Козил said

  A jednak pan uparciuch. Ja tylko jako tako słyszeć potrafię muzykę, a też mi wzieło się to wcale nie tak dawno i nie wiadomo skąd (tę od sfer słyszałem od zawsze). Zagwizdać na palcach mógłbym. Łatwiej przyszłoby mi zagrać na nerwach (cudzych, acz komuś na moich tez byłoby łatwo). Uważa pan, że Bach nie nadawałby się, np. w wykonaniu Yo-Yo Ma?

 21. Rysio said

 22. Fran SA said

  Moze taka mala i niesmiala dygresja od muzyki, tancowania i ludowych instrumentow muzycznych..

  Tarcze rakietowe zastapily kamery i radary. Podobna cena i sprawnosc prawie taka sama. No i pozytek wiekszy; moga przynosic staly dochod … ‚przedstawicielom’ wladz..

 23. Zbigniew Козил said

  @12

  Mnie żona Rosjanka mówi, że ten w tym wykonaniu to on gołuboj (homo). Nawet on tego jakoby nie kryje.. Im wszystko można, jakby.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: