Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Choć złą sprawę szatan po…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Tad o McGregor: Moskwa się nie …
  Józef Bizoń o Zorganizowany system wyłudzani…
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Tad o McGregor: Moskwa się nie …
  Józef Bizoń o Wyniki referendów – za R…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Metro na Pradze budowane bez zabezpieczeń? Mieszkańcy Targowej protestują przeciwko dalszym pracom.

Posted by Marucha w dniu 2013-02-03 (Niedziela)

„Metro budują. Targową rujnują!”, „Ratujmy Targową” – takie transparenty towarzyszyły mieszkańcom Pragi Północ w proteście przeciw niewystarczającemu zabezpieczeniu kamienic przed skutkami budowy drugiej linii metra w Warszawie. Kilkudziesięciu prażan pikietowało dziś przy pl. Wileńskim, alarmując że w wyniku zaniedbań konsorcjum ściany w ich kamienicach pękają.

Jak powiedział mieszkaniec tej ulicy Targowej Jakub Gawlikowski, pikietujący domagają się zaprzestania budowy metra w rejonie pl. Wileńskiego, dopóki wykonawca (konsorcjum AGP Metro Polska – PAP) nie zabezpieczy w dostateczny sposób budynków. Podkreślił, że szczeliny w mieszkaniach przy ul. Targowej podczas ostatnich kilku miesięcy znacznie się powiększyły.

Mieszkańcy obawiają się o swoje życie – zaznaczył.

Niektórzy mieszkańcy mówili, że pęknięcia w mieszkaniach pojawiły się dopiero po rozpoczęciu prac związanych z budową metra.

Nie wykupiłabym mieszkania, gdyby budynek był pękający – powiedziała właścicielka mieszkania przy ul. Targowej Ewa Godun.

Zaznaczyła, że w związku z pęknięciami w mieszkaniach, z inicjatywy mieszkańców złożono do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez konsorcjum AGP Metro Polska. [Jak sama nazwa, AGP Metro Polska wskazuje, nie jest to firma polska, lecz dominuje w niej kapitał włoski i turecki. Vide http://budowametra.pl/kategorie/wykonawca – admin]

Rzecznik konsorcjum AGP Metro Polska Mateusz Witczyński zaznaczył we wtorek, że na trasie budowy drugiej linii metra na Pradze znajduje się 180 budynków, które były monitorowane jeszcze przed rozpoczęciem budowy i będą monitorowane w jej trakcie, a także rok po zakończeniu budowy.

Podkreślał wówczas, ze za każdym razem, gdy mieszkańcy zgłaszają uszkodzenia, zalecana jest ekspertyza, czy powstały one w związku z budową metra i jeśli uszkodzenia powstały z winy wykonawcy, naprawę szkód pokrywa AGP Metro Polska.

Według AGP Metro Polska najtrudniejszy odcinek ze względu na stan budynków znajduje się między ul. Targową a ul. Zamoyskiego. Witczyński podkreślił, że fundamenty niektórych budynków zostały już wzmocnione za pomocą tzw. przewiertów sterowanych. Poza tym na budynkach umieszczono czujniki, które dokonują pomiarów.

Zapowiedział, że pierwsza z tarcz, które wydrążą tunel drugiej linii metra z pl. Wileńskiego na Powiśle zacznie pracę w lutym.

Centralny odcinek drugiej linii metra będzie miał siedem stacji (rondo Daszyńskiego, rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion, Dworzec Wileński) i połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Umowę na projekt i budowę centralnego odcinka drugiej linii metra stołeczny ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł.

PAP/mall
http://wpolityce.pl/

Komentarze 4 do “Metro na Pradze budowane bez zabezpieczeń? Mieszkańcy Targowej protestują przeciwko dalszym pracom.”

 1. Pękają ściany? No i bardzo dobrze! Stare się wyburzy i wybuduje nowe. Będzie praca! 🙂

 2. Marucha said

  Re 1:
  Wybuduje się nowe, piękne galerie handlowe, banki, ewentualnie strzeżone osiedla.
  Dawni mieszkańcy mogą sobie mieszkać w kanałach.

 3. 25godzina said

  Na Pradze wybory samorządowe w 2010 wygrała PO, miastem rządzi PO wiec do kogo pretensje?

  http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/146507.html#tabs-3

 4. Ad. 2

  Powstanie wielkie centrum Biedronek i ciuchlandów, szmatexów, a tubylcy będą mieli „darmowy transport” do tego centrum. Transport z osiedla kontenerów, do których zostaną przesiedleni. Oczywiście to przesiedlenie będzie tylko TYMCZASOWE… 🙂

  ——–
  Godzisz się? – Masz!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: