Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Krzysztof M o O tych, którzy się na niemieck…
  Boydar o Zamach na fantastykę
  Wywrotowiec o Trucie kurczaków w USA?
  Szczepan Zbigniewski o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  jasiek z toronto o To będzie gorsze niż covid: Bi…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (09 – …
  gd-ap o Czterech pancernych i Ukr…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Obława w mińskim klubie dla sodomitów

Posted by Marucha w dniu 2013-02-04 (Poniedziałek)

Około 40 osób zatrzymała białoruska milicja w nocy z piątku na sobotę w mińskim klubie gejowskim „6A”. Po ustaleniu tożsamości zostały wypuszczone – poinformowało Centrum Praw Człowieka „Wiasna”.

[Ujj, jak nam od tej „Wiosny” zajechało… ale nie zapachem kwiatów, tylko czosnku. Zob. też https://marucha.wordpress.com/2012/11/27/koniec-wiasny-na-bialorusi/ – admin]

Około 10 milicjantów ubranych po cywilnemu weszło do klubu i wylegitymowało osoby przebywające w klubie, po czym około 40 z nich przewieziono na komisariat w celu ustalenia tożsamości.

Według naocznego świadka, na którego powołuje się „Wiasna”, jeden z młodych mężczyzn w klubie zażądał od milicjanta przedstawienia się, na co został zawleczony po ziemi do autobusu i przykuty kajdankami do siedzenia. Wszystkim zatrzymanym zakazano posługiwania się telefonami komórkowymi.

W styczniu odbyły się podobne obławy milicyjne na kluby gejowskie w Mińsku i Witebsku. Od początku roku wezwano na rozmowę na komisariat co najmniej 60 członków młodzieżowego stowarzyszenia Centrum Obrony Praw Człowieka „Lambda”, pod którą to nazwą próbuje zalegalizować swą działalność ruch obrony praw gejów i lesbijek – pisze na swojej stronie internetowej „Wiasna”.

Według tej organizacji presję na środowiska gejowskie zaczęto wywierać mniej więcej tydzień po złożeniu wniosku o rejestrację stowarzyszenia w Ministerstwie Sprawiedliwości. Szefowi „Lambdy” Siarhiejowi Androsience dwa tygodnie temu zabrano paszport, gdy próbował wyjechać z Białorusi do Polski; do tej pory nie został mu on zwrócony.

– Te wydarzenia wyraźnie świadczą o zaniepokojeniu władz jednoczeniem się społeczności LGBT i wartościami, jakie rozpowszechnia nasza organizacja – oświadczył Androsienka.

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka odnosi się do środowisk homoseksualnych z dużą niechęcią. W zeszłym roku powiedział pod adresem szefa dyplomacji niemieckiej Guido Westerwellego, niekryjącego swego homoseksualizmu, że „lepiej być dyktatorem niż niebieskim” (ros. gejem).
(ap)

Za http://wiadomosci.wp.pl
Słowo „gejów” w tytule gajowy zmienił na „sodomitów”, bo nie lubi pedałów, cweli, ciot, fafciów, pedrylów itd. Nie pomoże używanie słówek.

Komentarzy 27 do “Obława w mińskim klubie dla sodomitów”

 1. Fran SA said

  Wlasciwie, porownujac akcje policji bialoruskiej z policja zachodnia (USA, Anglia, Francja) dochodze do wniosku, ze sie Lukaszence cos pomylilo i traktuje cwelow z wielka miloscia. Nie uzyli palek ani gazow lzawiacych, zapomnieli z domu wziac tizerow i broni palnej. Wystapili do tego w cywilu!!
  Najwyzszy czas wyslac ich na przeszkolenie do Chicago i Kaliforni, a potem do Afganistanu, zeby sie nauczyli jak sie traktuje podejrzanych o … cokolwiek.
  No i jeszcze paszport zabrali i nie oddali.
  Ja to juz sie przylapuje na tym, ze sie tak zachowuje jak policja USA bo sobie mysle, po co ten bumboy mial jechac do Polski? Po instrukcje?
  Sikorski sie przyznal, ze zaplacil 50 tysiecy zlotych ‚opozycji’ na Bialorusi. Suma troche smieszna ale ciekawi mnie czy’ les poofs’ tez otrzymuja wolne datki od przyjaciol z krajow osciennych?

 2. Kronikarz said

  😦

 3. TomUSAA+ said

  Prof. Pawłowicz jest w tym wywiadzie znakomita! Wreszcie trafiła kosa na kamień.
  http://www.fronda.pl/a/hit-prof-pawlowicz-masakruje-pseudo-dziennikarke-polsat-news,25708.html

 4. TomUSAA+ said

  Probuje wpisac, ale sie nie ukazuje. Teraz to jest sonda.

 5. Zbyszko said

  Czekmy na stanowczy sprzeciw, wolnego, demokratycznego świata na ten akt łamania podstawowych praw obywatelskich. Tak jak kiedyś (za PRLu) i u nas policja ściagała np wolną prasę i różne postępowe gadżety, które ludzie musili potajemnie sprowadzac np ze Szwecji

 6. TomUSAA+ said

  Juz wiem, o co chodzi. Próbuję wkleić wywiad Pol-satu z prof. Pawłowicz, i to sie nie udaje. Wywiad jest miażdżący dla dziennikarki prowadzącej. Prof. Pawłowicz jest świetna! Link jest z Frondy. Niestety, nie daje sie skopiować.

 7. jowram said

  Oddaliśmy Unii największe nasze bogactwo – młodych i aktywnych

  Smok Gorynycz, 4 lutego, 2013 niepopki

  Muszę przyznać, że to zręczny chwyt. Przemawia do wyobraźni oraz do portfela. I dlatego działa z taką mocą. Jeśli zrobilibyśmy uliczny sondaż, czy Polsce opłaca się być w Unii Europejskiej, 8 na 10 respondentów odpowiedziałoby – „Tak!”. Na pytanie dlaczego „tak’, usłyszelibyśmy, że Polska DOSTAJE z Unii duuuużo pieniędzy. Czy rzeczywiście? Policzmy szybko.

  W roku 2011 otrzymaliśmy z UE 12,05 miliardów euro. Wow! 🙂 Oczywiście – o czym już mówi się mniej chętnie – owa kwotę należy pomniejszyć o 15,7 miliarda złotych, które wnieśliśmy do budżetu UE jako składkę. Wychodzi więc – przyjmując średnią cenę euro na poziomie 4 złotych – że „dostaliśmy” na „czysto” 32 miliardy 320 milionów złotych w jednym tylko roku 2011. O kurczę! Tyle kasy! Jaka ta ciocia Unia dobra, jaka kochana…

  Spójrzmy jednak nieco szerzej. Wybaczcie: teraz liczby będą jeszcze większe. Więc będę zwięzły.

  Od czasu przystąpienia Polski do UE, z kraju wyjechało ok. dwa i pół miliona (2 500 000) Polaków, praktycznie w stu procentach w wieku produkcyjnym. Wedle różnych wyliczeń koszt wychowania i wykształcenia młodego absolwenta studiów wyższych (ponoszony przez rodzinę i państwo) to ok. 500 000 złotych (pięćset tysięcy). Jasne, nie wszyscy emigranci mieli wyższe wykształcenie, więc roboczo przyjmijmy, że jeden (1) emigrant kosztował nas (przecież państwo to nasze podatki) 250 000 (dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych). Otwieramy z „akcesoriów” kalkulator i mnożymy: 2,5 miliona razy 250 tysięcy równa się 625.000.000.000! W oczach się zera mienią – 625 miliardów złotych. Dzielimy przez 4 (taki przyjęliśmy kurs euro), otrzymujemy 156.250.000.000 euro – sto pięćdziesiąt sześć miliardów euro. Teraz wracamy do początku: w roku 2011 (roku rekordowym) otrzymaliśmy z UE 8 miliardów 80 milionów euro.

  Wnioski:

  1. Hurra!!! Już za ca. 11-12 lat Unia zwróci nam to, co jej daliśmy w ciągu ostatnich 9 lat w ramach aportu!

  2. Gówno prawda!!! NIGDY nasza obecność w UE nie będzie dla nas korzystna finansowo. Te dwa i pół miliona wychowanych i wykształconych za nasze pieniądze Polaków będzie pracować na PKB Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii. Tam będą płacic podatki, wnosić składki, kupować bilety na metro i hot dogi. TAM będą RODZIĆ dzieci.

  3. Oddaliśmy Unii największe nasze bogactwo. Nasze dzieci i naszą przyszłość. W zamian dostaliśmy do spłacenia kredyty i odsetki od nich.

  *Dane liczbowe bez problemu do sprawdzenia w sieci. Tu podaję tylko jeden link: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artyku
  ** Autor dziesięć lat temu napisał książkę o Unii wydaną w 4 środkowoeuropejskich językach w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Teraz próbuje to odpokutować.
  *** Chyba niedługo zostanie zaktualizowane stare, polskie przysłowie „Wyszedł jak Zabłocki na mydle”. Będzie się mówić „Wyszedł jak Polska na Unii”

 8. Maciej said

  Chyba oto chodzi Panie Tomku:

  http://www.cda.pl/video/6754870/Prof-Pawlowicz-Masakruje-Pseudo-Dziennikarke-Polsat-News-25012013

 9. ciotazpo said

  Mój dziadek był mądrym człowiekiem. Wymyślił powiedzenie: psa bój się z przodu, konia z tyłu, a głupiego z każdej strony. No, czy on nie był genialny?
  A pedały won

 10. Griszka said

 11. Miet said

  Ad6.
  Doskonałe wystąpienie Pani Prof. Pawłowicz.
  Gdyby w Sejmie i na polskich uczelniach było więcej takich pań,
  byłaby dla nas jeszcze jakaś nadzieja na kraj zwany Polską.

 12. Griszka said

  @9
  A ona na pewno jest tytuł naukowy profesora czy miała tylko taki tytuł, gdy prowadziła katedrę ? Nie żebym się nie zgadzał z jej zdaniem na temat związków dewiantów, ale potem komuś mogą to wypominać w dyskusji.

 13. Griszka said

  errata: ma tytuł

 14. Normalny said

  Proponuję nową nazwę dla dewiantów. „KAŁMYKI”. I tęcza w kolorze balasa.

 15. Miet said

  Ad.10
  W Polsce od wielu lat (po „transformacji ustrojowej”) istnieją dwie drogi uzyskiwania tytułu profesora: stara droga poprzez Centralną Komisje Kwalifikacyjną (kiedyś ta Komisja działała przy Radzie Państwa) i druga droga to tytuł nadawany przez konkretną uczelnię, na której się pracuje.
  Pierwsza drogą otrzymuje się tytuł naukowy a drugą tytuł ze względu na stanowisko. Ta pierwsza droga jest uważana przez ludzi nauki za ważniejszą i tytuł w ten sposób uzyskany jest niezależny od tego czy się pracuje, czy nie i nie ważne gdzie.
  Drugi tytuł w zasadzie jest aktualny tylko wtedy gdy sie pracuje i w obrębie uczelni, która ten tytuł nadała. Jednak w polskiej tradycji ludzie w relacjach grzecznościowych używają tytułów nawet wtedy, kiedy one już formalnie nie obowiązują.
  I tak np. do Wałęsy większość zwraca się per „panie prezydencie” mimo, że już dawno prezydentem nie jest.

  Wydaje mi się, że Polska bije wszelkie światowe rekordy w tytułomanii – niekiedy doprowadza to do zachowań groteskowych i komediowych.
  Dodam na koniec, że tutaj w USA jest tylko jeden tytuł naukowy – tytuł doktora (PhD albo MD) a tytuły profesorskie są nadawane tylko na danej uczelni, gdzie się pracuje i są to tytuły związane z pozycją jaką sie tam uzyskało.
  W relacjach na codzień nie używa się praktycznie żadnych tytułów.

 16. TomUSAA+ said

  Miet,- sa i to nie tylko w Sejmie, na uczelniach itd. Niestety, scena polityczno medialna jest tak szczelnie dopięta, ze nikt sie nie wciśnie, chyba, ze do odstrzału. I to właśnie chciano zrobić z Prof. Pawłowicz. A tu trafiła kosa na kamień. Une sie teraz wija z wściekłości, ale mleko juz rozlane. Z drugiej strony, to ten cały bałagan o związki partnerskie, to tylko zasłona dymna dla o wiele poważniejszych (gorszych dla Narodu) problemów.

 17. syzyf said

  cos tu nie gra ! gdzie nie patrze tam walka z pedalami ! to obecnie „najgoretszy” temat-no jest jeszcze babochlop(hm w kolejnosci odwrotgnej czyli chlopbaba hahaha) na „wicemarszalkinie”co anka chce osiagnac w tym cyrku na kole? chyba tylko premie bo przeciez „tak bylo zawsze”to i ono sie zalapie hahaha ,rozgrzewa umysly, rozpala dyskusje,skupia uwage… -wlasnie skupia uwage czyli odciaga od …czego….???

 18. marta15 said

  „..Nie ma żadnego prześladowania gejów

  Jest wielkim nadużyciem mówienie i pisanie, iż geje są prześladowani tak jak ludność czarnoskóra w przeszłości, a czasami i dziś, ale w innym wymiarze.

  Geje nie są kupowani, ani sprzedawani, geje mają te same prawa, co reszta społeczeństwa. Gej może mieć dobrą pracę, może spotykać się z innymi gejami, ma wstęp do wszystkich instytucji łącznie z kościołem, w którym może się modlić, jeśli zechce. Gej wsółżyjący z innym gejem nie może przystąpić do Komunii, ale to nie jest żadne prześladowanie.

  Gejom wolno sporządzać testamenty, wolno przepisywać swoją własność notarialnie, wolno ustanawiać pełnomocników. Gejom wolno kupować, sprzedawać, przemieszczać się.

  Nie rozumiem problemu? Gdzie jest problem?

  Dlaczego geje chcą podszywać się pod małżeństwo? Związek dwóch gejów to związek dwóch gejów. A małżeństwo to małżeństwo.

  To tak jakby osiemdziesięciolatek stwierdził, że chce mieć prawa dziecka. Bo on czuje się dzieckiem. Lub tak jakby dziesięciolatek chciał mieć prawa wyborcze, bo on czuje sie dorosły. I osiemdziesięciolatek i dziesięciolatek doznaliby dyskryminacji i mogliby zacząć głosić, iż są prześladowani i żądać zmiany prawa. Mogliby znaleźć wielu popleczników i zaszantażować całe społeczeństwo, żądająć zmiany definicji „dziecka” oraz „dojrzałości”.

  Tak można ze wszystkim. Małżeństwo to unikalna instytucja, związek sakaramentalny lub – w przypadku ludzi niewierzących – związek cywilny kobiety i mężczyzny, gdzie przyrzekają oni sobie, iż będą żyć razem na dobre i złe, przysięgają wierność.

  Należy też zrozumieć, iż ludzi krępuje ciągłe epatowanie seksualnością.

  Ludzie, nie lubią, gdy ktoś obnosi się publicznie ze swoimi prywatnymi sprawami intymnymi. A wchodzenie w szczegóły budzi obrzydzenie.

  Paradne przebrania budzą obrzydzenie.

  Nie wiadomo czemu służą te demonstracje. Wielu ludzi czuje odrazę.

  Geje są wolnymi ludzi, jak my wszyscy. Mają prawa wyborcze, mają wszystkie prawa cywilne. O co jeszcze chodzi? Gdzie jest prześladowanie?

  Każdego geja należy szanować. Nie wolno szkodzić jego zdrowiu i życiu.

  Geje nie są prześladowani w krajach chrześcijańskich tak jak dawniej ludność czarnoskóra. Geje nie wyobrażają sobie nawet, jak to jest być pozbawionym wszelkich praw, traktowanym niemal jak zwierzę, bitym, gwałconym, zmuszanym do pracy ponad siły. Geje są wolni.

  Są takie kraje, które karzą śmiercią za homoseksualizm, ale nie są to kraje chrześcijańskie. Tak dzieje się na Bliskim Wschodzie”.

 19. marta15 said

  ad 19
  zrodlo artykulu
  http://www.fronda.pl/blogi/po-owocach-ich-poznacie/nie-ma-zadnego-przesladowania-gejow,32293.html

 20. marta15 said

  „..PAWŁOWICZ do KONTENERA

  Obraz dramatyczny w dwu odsłonach z PRZESŁANIEM

  KURTYNA W GÓRĘ – widzimy salę Sejmu

  PALIPOSEŁ:

  Skup się teraz droga Izbo

  i niech się uciszy PiS, bo

  przed tak ważnym głosowaniem,

  poznać trzeba gejów zdanie.

  Nie zważajcie, proszę, na to,

  że dziś zajmę się prywatą.

  Ja od państwa chcę mieć papier,

  że, gdy z lubym się obłapię,

  robię to w legalnym związku,

  nie z chuci, a z obowiązku,

  tak jak w matrimonium prawie.

  Chcecie? chętnie wam przedstawię,

  jak się czule z lubym lubię,

  (lub zobaczcie na youtubie.)

  Lecz by szczęścia domknąć wątek,

  brak mi z USC pieczątek.

  Więc poprzyj związki, Platformo,

  niech będzie DEWIACJA NORMĄ.

  PAWŁOWICZ:

  Ach, dewianci, ach, odmieńcy,

  na myśl samą wstręt mnie kręci!

  Wara posłom od sypialni!

  Szczegółów proszę jak najmniej!

  Słusznie przecież liberały

  społeczeństwu kanon dały:

  że się nie ma urząd wślipiać

  kto z kim i jak często sypia.

  Ta zasada już sto lat ma:

  co pod kołdrą rzecz prywatna.

  PALIPOSEŁ:

  Któż postęp wstrzymać się stara?

  Państwu od sypialni wara??!!

  To zaścianek jest i draństwo:

  ma się wciąż ROZRASTAĆ państwo.

  Gejom państwa nie za wiele:

  w łóżku, w sztuce i w kościele,

  a oświaty misja taka:

  zrobić geja z przedszkolaka.

  Słusznie seksualny bon ton

  od lat w szkołach krzewi ‘Ponton’.

  Gdy oddacie gejom berło,

  wartko znów popłyną euro;

  bo świat wtedy nas docenia,

  gdy promuje rząd zboczenia.

  MINISTER:

  Dobrze mówisz – w słusznej sprawie;

  wnet zawrzemy to w ustawie,

  która szybko i wygodnie

  z homofobii zrobi zbrodnię.

  Ach, nienawiść – rzecz wszeteczna,

  wielce jednak użyteczna.

  Gdy ją wiernym sączy pleban,

  do pionu go stawiać trzeba;

  a homofobów kto wspiera,

  tego w getcie w kontenerach

  wnet zamkniemy na przedmieściu,

  z nim dziateczki, brat i teściu.

  Bez wody i elektryki

  niech cierpią za swe wybryki.

  Owacje PALIPOSŁÓW. Jednak Sejm, nieprzekonany, odrzuca projekt o związkach. Poruszenie na sali, PALIPOSŁOWIE politpoprawnie złorzeczą.

  KURTYNA z ulgą opada. Po chwili podnosi się ukazując salę wykładową

  STADKO PROFESORÓW:

  Ach jak wredna, jak wredna Pawłowicz!

  Cóż za horror! Europa co powi?

  Akademię gadzina ta kala;

  złe w młodzieży instynkty wyzwala!

  Nie jurystą a zwykłym jest zbirem,

  tak orzekli ze Środą Obirek.

  nie dość zatem surowo ją skarcić,

  co podpisem potwierdził Król Marcin,

  czas publiczną oczyścić z niej scenę.

  Dla niej pierwszy ustawmy kontener!

  PROFESOR lękliwie:

  Lecz kto kotu zawiesi dzwoneczek?

  Problem znało nawet średniowiecze.

  Nie uwięzi się SAMA Pawłowicz –

  trzeba będzie to monstrum odłowić.

  Czy poradzi sobie wiotki Biedroń

  z jej agresji siłą arcywredną?

  Nawet gdy pomogą ręka w rękę

  progresywny Palikot z Rozenkiem?

  PROFESOROWIE milkną, skonfundowani

  wchodzi GRODZKA:

  Ja co prawda zwiewną jestem damą,

  (przypominam to sobie co rano),

  lecz, co dzisiaj dotyczy niewielu,

  mam wojskowe szlify z PRL-u.

  Przez okopów mozół, nie zaś kantem,

  w mieście Łodzi zostałam sierżantem.

  A z wodzowską żyłką mocną całkiem,

  wnet z sierżanta mam zostać marszałkiem.

  Wspierać gejów nigdy się nie wzbraniam,

  więc na czele stanę polowania.

  Nie czekajmy na sygnał od Bronka,

  bo już mediów ruszyła nagonka.

  WYBIEGA a za nią STADKO PROFESORÓW

  odgłosy nagonki, słychać TuskVisionNetwork, wyróżnia się głos Stokrotki.

  KURTYNA spada

  PRZESŁANIE

  Poszli sobie… Pomyśl czytelniku,

  ta historia ma ważne przesłanie:

  pod osłoną histerii i krzyku

  na nas wszystkich szykują kaganiec………………….”

  http://www.fronda.pl/blogi/z-perspektywy-geronta/pawlowicz-do-kontenera,32322.html

 21. marta15 said

  „.PRZESŁANIE

  Poszli sobie… Pomyśl czytelniku,

  ta historia ma ważne przesłanie:

  pod osłoną histerii i krzyku

  na nas wszystkich szykują kaganiec.

  Wolność przecież w języku się mieści.

  Żaden łańcuch słów zakuć nie może;

  lecz gdy słowom podmienisz złe treści,

  wtedy sam sobie wkładasz obrożę.

  Tam, gdzie mógłbyś dziwactwo obśmiewać,

  własne myśli odganiasz precz z lękiem.

  Potem wstyd, gdy sam słyszysz, że śpiewasz

  politsłuszną lewacką piosenkę.

  Gdy sfałszują najprostsze ci słowa:

  „żona”,” mąż”, „aż do śmierci”, „sakrament”,

  już nie będziesz mógł zaprotestować;

  słów zabraknie – choć niby te same.

  Więc się zbudźmy, czas wyznać z pokorą,

  żeśmy spali miast słów strzec wolności…

  Gdy niedawno przestrzegał nas PROROK:

  „Jest przemocą większość bez wartości.”

 22. miriam said

  ZUS ZBANKRUTOWAŁ !!
  by Dzieckonmp

  TVN24 ZDJĘŁO ARTYKUŁ – TUSK WAM TO WYJAŚNI…
  KONIEC Z EMERYTURAMI info tvn – TUSK SZYKUJE OŚWIADCZENIE
  WITAM OTO NAJBARDZIEJ SZOKUJĄCA INFORMACJA W HISTORII POWOJENNEJ POLSKI !!!!
  PODANA NA STRONIE TVN – A POTEM BŁYSKAWICZNIE ZDJĘTA TU LINK
  http://kontakt24.tvn.pl/artykul,zus-zbankrutowal,893777.html

  Wszystkie media milczały, aby nie wzbudzać paniki w całym kraju,jednak słowa Mikołaja Skorupskiego, Rzecznika Prasowego ZUS, nie pozostawiają złudzeń:
  Naprawdę ciężko mi o tym mówić, bo do końca wierzyłem w rozwiązanie naszych problemów. Jednak teraz jesteśmy pewni Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie jest w stanie spłacić długów, które były zasięgane przez dziesiątki lat jego istnienia.
  Obecnie pracujemy nad możliwie najbardziej łagodna formą zamknięcia, czy też likwidacji ZUS-u. Z przykrością muszę poinformować, że: Od czerwca 2013 roku Polacy, którzy przeszli na emeryturę przed 2008 rokiem będą dostawa swoje emerytury do grudnia 2015 roku włącznie. Wypłaty (bo słowo emerytura już nie istnieje w naszym słowniku) będą niższe o 14,3% niż obecne. Emeryci, którzy przeszli na emeryturę po 2008 roku będą dostawać emerytury do kwietnia 2017 roku włącznie.
  Różnica wynika z tego, że osoby starsze mają mniejszą szansę na znalezienie alternatywnego źródła dochodu. Jedyne co możemy dla nich zrobić, to wydłużyć czas wypłacania emerytury, aby w miarę możliwości mogli się zabezpieczyć na czas kiedy emerytury przestaną być wypłacane.
  Skorupski dodaje, że sytuacja do jakiej doprowadzono ZUS nie wynika ze złego zarządzania składkami, ale z błędnego założenia systemowego.
  Donald Tusk szykuje się właśnie do konferencji prasowej i nie znamy jeszcze jego oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Jednak z nieoficjalnych źródeł wiemy, że nie ma żadnego pomysłu na wypłatę jakichkolwiek emerytur do 2023 roku!
  Po tym czasie zamiast emerytur ma być roczne dofinansowanie w wysokości około 50% kwoty średniej obecnej emerytury.
  Po rocznym dofinansowaniu byli emeryci mają być pod opieką rodziny, lub publicznych domów spokojnej starości..

  Hej media i władzo
  LUDZIE JUŻ WIEDZĄ !!!

  Źródło: http://nszzsolidarnoscmobilis.blogspot.com/2013/02/zus-zbankrutowa-tvn24-zdjeo-artyku-tusk.html

 23. Easy Rider said

  Ad 11.

  I co – czy Batiuszka nie ma racji, również w odniesieniu do Polski, kiedy mówi, że nami nie rządzą Polacy? On dobrze wie, że tu nie chodzi o samych pedałów, lecz o NWO, które wykorzystuje ich jako V kolumnę do dokonania rozkładu społeczeństw tradycyjnych, a następnie – zaaplikowania im tzw. demokracji, czyli rządów żydoamerykańskiej agentury.

 24. RomanK said

  На идеологическом фронте Восстания 1863 года / Ян Энгельгард

  trauguttДавно я не читал такой дозы демагогии и псевдопатриотических банальностей в исполнении кого-либо, кто имеет ученую степень. Речь идет о профессоре Анджее Новаке (W Sieci. №2/2013), который с большой самоуверенностью утверждает, что восстание 1863 года не только должно было вспыхнуть, но и было более чем обоснованным, правильным и достойным поддержки.

  Было это, как уверяет Новак, наиважнейшим звеном в борьбе с Россией, которая началась еще в XVIII веке, а завершилась забастовками в 1988 году. Эта борьба, ведшаяся 225 лет, – «сущность польскости». Таким образом, первый урок для народа – потери, трагедии и поражения за поражениями – это «сущность польскости». Я убежден, что это – безумный абсурд, аргумент изначально антинациональный и вдобавок неправдивый.

  В качестве отправной точки для своих исключительно эмоциональных излияний Анджей Новак берет расправу над «реалистами». Он презрительно пишет о них как о не понимающих польский дух отступников. Короче говоря, он отказывает им в чистых намерениях. Одновременно видно, что взгляды этих «реалистов» чрезвычайно раздражают его, потому что они все еще присутствуют и разделяются другими. Разрушают блаженное состояние ура-патриотов, отбирая у них чувство того, что только они правы. Стиль, с которым расправляется Новак с «реалистами», – не самой высшей пробы.

  Восстание должно было вспыхнуть против России, уверяет Новак, потому что Россия обладала 82% территории Первой Речи Посполитой, тогда как Пруссия только 7%, а Австрия 11%. Мы должны были бороться с самым крупным захватчиком. Но проблема в том, что подлинно польское, католическое население в 90% проживало на запад от Буга, а на захваченных Пруссией и Австрией территориях поляки составляли практически все их население.

  Поэтому аргумент получается крайне демагогическим. Во всяком случае, достаточно посмотреть на карту битв и столкновений восстания, чтобы осознать одно – на так называемых Захваченных землях восстания не было практически вообще, кроме Литвы, где проживало большое количество польской шляхты.

  На просторах бывшей Речи Посполитой никто не взял в руки оружия. Украинские крестьяне в России быстро схватили горстку польской молодежи и шляхты, либо отдавая ее в руки русского войска, либо жестоко убивая. Восстание обратилось к анахроничному уже в середине XIX века идеалу Речи Посполитой Трех Народов. Зачем же тогда писать о 82% польских землях, захваченных Россией, если в то время это уже было разящей неправдой, оторванной от реальности? Для того, наверное, чтобыпроизвести на читателя сильное впечатление.

  Следующий вопрос – крестьяне. Новак пишет, что восстание было элементом борьбы за сознание польского хлопа: за то, будет ли он «царским» или «польским». Действительно, национальное правительство по этому вопросу имело подготовленную программу (вольная), но дело в том, что хлопы не верили анонимной власти «панов», которые, к тому же, ссылались на времена, которые в крестьянском сознании оставались страшными. Больше верили власти реальной – то есть царской. И за это руководители повстанцев часто мстили крестьянам. Как вытекает из последних исследований – повстанческая жандармерия и другие части в общей сложности казнили (главным образом через повешение) 2000 человек, из них 2/3 были крестьянами. Борьбу за душу польского крестьянина в 1863 году Польша не выиграла, – и достигла этого лишь позже, на рубеже веков, когда Национальная Лига, отрекаясь от политической традиции 1863 года, сделала ставку на «национализацию народа» и отдала 20 лет упорной работе.

  Новак, пытаясь ужаснуть читателя и убедить его в правоте своих аргументов, – рисует ужасный образ судьбы поляков, призываемых в российскую армию. Пишет, что в 1832-1873 годах в российскую армию были призваны 200 тысяч молодых людей, из коих домой вернулись лишь 20-25 тысяч. Но если число призывников соответствует действительности (хотя оно завышено), то откуда взялась цифра тех, кто не вернулся? Исследования о поляках в российской армии продвигаются медленно, и скорее касаются офицеров, а не рядовых солдат. Во всяком случае, вывод автора нелогичен – мы восстаем в знак протеста против призыва новобранцев, чтобы после поражения их брали ещё больше?

  Как писал недавно профессор Веслав Цабан (Wies?aw Caban. Powstanie Styczniowe – Polacy i Rosjanie w XIX wieku. Kielce, 2011), на эту тему в Польше существуют несколько мифов, которые не подтверждаются фактами. Неправдой является то, что в армию забирали детей, неправда и то, что не было возможности увольняться со службы. Неправда и то, о чем пишет Новак: что поляки были вынуждены служить исключительно на Кавказе (чтобы, конечно же, бороться с чеченцами) и в Сибири. Тем временем поляки были на службе везде, в том числе и в Польском Королевстве. В то время как крестьян брали в армию обязательно (как и в Пруссии и в Австрии), то не подлежащая призыву шляхта шла в армию добровольно. Никто не утверждает, что служба в тогдашней армии, и не только в России, была чем-то незначительным, но давайте придерживаться фактов, а не придуманных, главным образом, в эмиграции, ужасных историй и вымыслов.

  Герой восстания Ромуальд Траугутт до 1862 года был русским офицером, ветераном кампании 1849 года и Крымской войны, за что получил орден и звание штабс-капитана. В этой войне, согласно последним исследованиям, воевали 6.000 польских офицеров. Добавим только, что с 1856 года российские власти не проводили в Польском королевстве призыва вплоть до злосчастного набора. Что интересно: из этого числа офицеров только 300 присоединились к восстанию, остальные остались в рядах русской армии.

  Раз речь зашла о Траугутте, то Новак цитирует его прекрасную речь во время допроса в варшавской Цитадели 22 апреля 1864 года, когда тот сказал, что единственной целью восстания было «восстановление независимости». Но Новак сознательно опустил не менее значимый фрагмент показаний. Звучал он так: «Я никому не советовал восставать, наоборот, как бывший военный, я видел всю сложность борьбы без армии и военного снабжения со страной, известной своею военной мощью». Давайте признаемся, что это очень важное заявление. Траугутт спас честь восстания, организовывая его власть, ликвидируя террор и убийства, зная одновременно, что восстание проиграет. Он пожертвовал своей жизнью и является наиболее чистой и достойной памяти фигурой этой трагедии.

  И под конец еще один важный вопрос. Новак пишет, что «реалисты» лгут, утверждая, что в это время «Россия была практически единственным из захватчиков, готовым к соглашению с поляками». Следует понять, что автор статьи пишет об этом с издевкой. Но это было правдой – разумеется, такое соглашение можно было заключить на условиях, выгодных исключительно русским и, в частности, той части элиты, которая способствовала этому. Это были, в том числе, Александр Горчаков, министр иностранных дел, важная фигура в Петербурге, Петр Валуев, министр внутренних дел, и наконец, великий князь Константин Николаевич, брат Александра II. Принятие реформ Александра Велёпольского было выражением этой тенденции – в конце замаячила перспектива возвращения к статусу Королевства периода 1815-1830 гг. Известно, что в то время это была единственная возможность улучшения судьбы поляков и Польши.

  Восстание, первоначально подталкиваемое русским командованием, враждебное Велёпольскому и великому князю, перечеркнуло эту перспективу. Сформировался странный, ужасный и неестественный, но реальный, неформальный союз наиболее отчаянной части заговора красных и наиболее жестких, реакционных кругов администрации и русской армии. Это был союз против Польши в интересах страны, которая получила большую выгоду от восстания, – Пруссии Отто фон Бисмарка.

  Восстание вспыхнуло вопреки воле большинства поляков, отдающих себе отчет в том, чем это может закончиться. Махина, которую запустили связанный с западными революционными и карбонарийскими центрами заговор красных и сторонники такой гротескной фигуры, как Людвиг Мирославский – создала безвыходную ситуацию, засасывая в водоворот этой трагедии тысячи людей. Наконец процитирую фрагмент очерка шляхтича Станислава Борковского, написанного в 1864 гож под названием «Куда нас это ведет?» и опубликованного профессором Веславом Цабаном. Это поразительный текст, полный горечи и размышлений о длящемся еще восстани. Вот наиболее существенный, по моему мнению, фрагмент:

  «Орел и Погоня, как и раньше, оставались гербом, но убийства и мерзкие изнасилования характеризовали партию (красных – ЯЭ), которая завладела судьбой Польши. Здравый общественный смысл и религиозное чувство с наивысшим негодованием осудили эти средства как недостойные честного общества, как позорящие национальный характер, отличающийся благородством и великодушием. Не могу удержаться от мысли о том, какое будущее готовит нашей стране эта моральная катастрофа. В ней нет недостатка в амбиционных людях, которые после нынешнего народного образования не нашли бы последователей, готовых во имя какого-то комитета, какого-то заговора, использовать стилет или иное оружие, с уверенностью, что служат делу страны. Зараза заговора войдет в кровь народа. Нынешние государственные мужи, наверное, с насмешкой воспримут мою мысль, но люди серьезные и честные разделяют мои опасения, которые возможно, не осуществятся. Но если кто возразит мне: почему же большинство не смогло противостоять терроризму меньшинства? Ответ прост. Меньшинство было организовано и вело войну с Россией. Для партии, которая могла бы противостоять и тому, и другому, места не было. Итальянцы могли стрелять в Гарибальди и пуля, которая его ранила, была итальянской, мы же видели, что знамя нации было в руках сумасшедших, но для польского сердца невозможно было бы объединение с врагом, чтобы вырвать его оттуда. А иначе быть не могло».

  Именно поэтому 150-ю годовщину восстания 1863 года мы должны отмечать без публицистических барабанов, без ура-патриотического взрыва, без политических подтекстов и бичевания тех, кто не проявляет ожидаемого энтузиазма. Только тогда достойно и справедливо мы отдадим дань тем, кто погиб в той войне.

  Mysl Polska, перевод с польского языка Марины Брутян

 25. Boryna said

  Tak rzeczywiście jest -pedałów wykorzystują siły międzynarodowe do zniszczenie narodu polskiego, zgodnie z założeniem starożtnego chińskiego filozofa, ( O sztuce prowadzenia wojny),aby zniszczyć naród należy najpierw zniszczyć jego moralność.

 26. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: