Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Pseudopolicjanci skazani za po…
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Upada mit „globalnego ocieplenia”. Czemu Polska milczy?

Posted by Marucha w dniu 2013-02-06 (Środa)

Z pewną satysfakcją muszę powiedzieć, iż dosłownie NIKT w gajówce nigdy nie dał wiary bredniom o rzekomo spowodowanym przez człowieka ociepleniu klimatycznym, czego dowodem liczne artykuły na ten temat. Tak, że dla nas to żadna nowina ani rewelacja. Lemingi poczekają, aż im Gazeta Wyborcza napisze, co mają myśleć.

Oczywiście minie jeszcze wiele lat i niejeden miliard na handlu powietrzem zarobi grupa globalnych oszustów kierowana przez Żyda Al Gore’a, zanim z ostatniego McDonalda znikną afisze o „klimatycznie przyjaznym” sposobie smażenia hamburgerów… i zanim ostatnia naukowa prostytutka zorientuje się, że jej dupa już nikogo nie interesuje.

Tymochowicz ma po stokroć rację: ludzie są jeszcze głupsi, niż się największemu cynikowi wydaje.
Admin.

Sześć dni temu /30.01.2013/ w TVN Meteo przeczytałam wiadomość „Zmiany klimatu okazują się nieznaczne” . Głosiła ona m.in. że:

„”Dwutlenek węgla nie jest tak ważnym czynnikiem globalnego ocieplenia, jak się uważa”.

Takie opinie wydają klimatolodzy po tym, jak zapoznali się ze wstępną wersją raportu działającego przy ONZ Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatycznych (IPCC). W ostatnich dniach raport, który miał zostać opublikowany za rok, wyciekł do Internetu. (…) Badacze z IPCC zakładali, że pomiędzy 1990 a 2012 rokiem średnia temperatura na świecie, na skutek emisji do atmosfery gazów cieplarnianych, wzrośnie o 0,3-0,5 st. C. Tymczasem wzrost temperatury wyniósł 0,15 st. C. – Temperatura nie wzrosła tak bardzo, jak przewidywano – przyznał Roy Spencer, klimatolog z Uniwersytetu Alabama, zaznaczając, że IPCC pomyliło się w swoich szacunkach aż cztery razy z rzędu.”.

Trudno nie zauważyc, że błąd sięga 200-300%. Nie sposób przewidywać czegokolwiek na podstawie tak niepewnych danych.

Z informacji portalu Energetykacieplna.pl   „Globalne ocieplenie – ONZ i naukowcy się mylili?”  dowiedziałam się więcej. Oto okazuje się, iż:

„W nieopublikowanym oficjalnie jeszcze raporcie po raz pierwszy przyznano, że Słońce i promieniowanie kosmiczne mają większy wpływ na zmiany klimatyczne niż do tej pory przypuszczano. Zmieniono również opinię w kwestii susz. W poprzednim raporcie ONZ przewidywał, że susze będą coraz częstsze, dłuższe i bardziej dotkliwe. Okazało się, że te przewidywania nie sprawdzają się. Naukowcy wycofali się również z poprzednich założeń dotyczących cyklonów. Poprzednio uznali oni, że wzrost liczby cyklonów od 1970 r. jest najprawdopodobniej związany z globalnym ociepleniem. Teraz uznano, że na podstawie tych danych statystycznych nie można konstruować żadnych pewnych przewidywań.

IPCC wycofało się również z tezy, że zaburzony może zostać Prąd Zatokowy (Golfsztrom). Nie grozi mu to w ciągu najbliższych kilku stuleci. Naukowcy wskazują jednak na szybkie topnienie lodów Arktyki i podnoszący się poziom mórz i oceanów. Jeśli dalej tak pójdzie, to ich zdaniem do 2100 r. Arktyka będzie miała „bezlodowe” lata.”.

Mędrcy z IPCC ciągle podtrzymują pogląd, że wszystkiemu winien jest człowiek, równocześnie jednak wycofują się z większości katastroficznych przepowiedni, którymi karmiono nas przez ostatnie 30 lat. Na marginesie warto stwierdzić, ze wątpliwości na temat „globalnego ocieplenia narastają od dawna.

Pod koniec 2009 r. miała miejsce afera z e-mailami wykradzionymi z brytyjskiego Instytutu Klimatologicznego. Wynikało z nich, że meteorolodzy celowo fałszują dane, by dowieść szkodliwego wpływu człowieka na klimat. W tej notce zastanawiam się jednak nad czym innym.

W grudniu 2008 rząd Tuska przyjął unijny Pakiet Klimatyczny mający na celu ograniczenie emisji CO2 jako „gazu cieplarnianego”. Jest on skrajnie niekorzystny dla polskiej gospodarki /patrz  (TUTAJ  i  TUTAJ). Żaden duży kraj przemysłowy poza UE nie zgodził się zresztą na coś podobnego. Opisane powyżej ostatnie dane IPCC podważają sensowność Pakietu Klimatycznego. Polska powinna je wykorzystać, by wystąpić przeciw niemu i żądać jego renegocjacji.

Polskie media powinny trąbić o tych danych i prowadzić kampanię propagandową na ich temat. A tu tymczasem cisza. Kilka wzmianek w niszowych portalach, takich, jak TVN Meteo – to wszystko. Co spowodowało, że Polska milczy?

elig-emerytka
http://naszeblogi.pl/

Podkreślmy jeszcze raz z całą mocą: w całej hucpie nie chodzi o to, czy klimat się ociepla, czy też nie – ale o to, czy ocieplanie jest skutkiem działalności człowieka.
Wahania temperatury na Ziemi miały miejsce przez wszystkie epoki geologiczne i są czymś naturalnym. Podobne wahania występują także na innych planetach, np. na Marsie zaobserwowano zmniejszanie się okołobiegunowych czap lodowych, choć – przyzna to chyba i sam Al Gore – działalność człowieka jest tam pomijalnie mała. 
Emisja CO2 w wyniku działań człowieka to zaledwie 2-3% tego, co emituje sama przyroda, głównie oceany, wulkany etc. Nigdy nie udowodniono, by CO2 miał aż tak dominujący wpływ na klimat. Żaden poważny naukowiec pod takimi bredniami się nie podpisał.
Admin

Komentarzy 66 do “Upada mit „globalnego ocieplenia”. Czemu Polska milczy?”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. Kronikarz said

  Une chciały w ten sposób narzucić podatek na kraje trzeciego świata, którym bogaci wepchnęli brudna produkcje – tylko o to chodziło !

  A tu Chińczycy powiedzieli NIE – no i du*a w wyszła w Kopenhadze.

  Tyle mediatycznej histerii poszło na marne !

 3. Aro said

  „Emisja CO2 w wyniku działań człowieka to zaledwie 2-3% tego, co emituje sama przyroda, głównie oceany, wulkany etc.”

  Gajowy nie dodał, że sam CO2 to tylko 3% wszystkich gazów cieplarnianych w atmosferze. Ok. 95% to para wodna a na to nie mamy już zbyt dużego wpływu. No chyba, że pocenie się wchodzi w rachubę.

 4. żyrafa said

  Zacznijmy od podstawowego faktu, że nie ma czegoś takiego, jak „gazy cieplarniane”.

 5. Zerohero said

  re 4

  Ależ są. Gdyby nie one, Ziemia nie nadawałaby się do życia, bo temperatura byłaby za niska.

 6. Fran SA said

  CLIMATEGATE :A CRIME AGAINST HUMANITY

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/climategate.php

 7. biscoter said

  Całe to globalne ocieplenie spowodowane działalnością człowieka było od początku zabobonną wiarą naukowców (bo nie było przecież oparte na solidnych faktach), którzy zresztą mają w zwyczaju wierzyć w wiele różnych pierdół, byle nie w Słowo Boże.
  W artykule, który miał być demaskatorski, pojawia się kolejny zabobon – że roztopienie się lodów arktyki spowoduje zwiększenie poziomu mórz, kiedy wszyscy doskonale wiemy, że:
  a) pod lodem Arktyki nie ma ziemi, jest woda.
  b) lód ma większą objętość niż woda.
  Co jasno pokazuje, że w przypadku roztopienia się lodów Arktyki poziom wód prędzej opadnie.

 8. 166 bojkot TVN said

  Od naszego rządu wymagam ZWROTU WSZELKICH OPŁAT, JAKIE ZOSTAŁY MI NALICZONE I POBRANE W CENIE ENERGII,ELEKTRYCZNEJ, GAZU, I BENZYNY OD DNIA KIEDY OPŁATY KLIMATYCZNE PODNIOSŁY CENY.
  Jak nie to won!
  Musimy wybrać rząd, który odzyska złodziejsko wyłudzone opłaty klimatyczne. Ci wszyscy, którzy obciążyli nimi Polaków powinni zawisnąć na latarniach Trakty Królewskiego (nie będą pierwszymi, którzy tam wisieli za zdradę).
  Nazwiska ministrów i premierów odpowiedzialnych za to mega złodziejstwo powinny być znane każdemu

 9. Griszka said

  @8
  Nazwiska prostytutek uczelnianych też.

 10. Rysio said

  „,,,,,,,Upada mit “globalnego ocieplenia”……..”

  Wszyscy dokładnie widzą, że robi się coraz cieplej.
  Nawet Gore o tym mówił w TV parę dni temu.

 11. Rysio said

  re 8. Nie podniecaj się tak bojkotka.

  Głosuj więcej.

  🙂

 12. Jan said

  Globalne ocieplenie, jest to praktycznie globalne ogłupienie. Temu służą naukowe prostytutki, również uczelniane jak zauważa 9.( Griszka)

 13. Inkwizytor said

  Re: 11

  Bojkocia teraz bedzie streczyć glosowanie pod pretekstem „klimatycznym” 🙂

 14. Fran SA said

  Jak naukowcom angielskim ukradli te e-maile, to sie okazalo, ze robili bardzo ciekawe ‚badania’. Jednym takim szalenie przekonywujacym dowodem na ocieplanie ziemskie bylo porownywanie aktualnej temperatury w miastach- ale glownie przy jezdni z temperatura sprzed 15 lat, kiedy ruch kolowy byl troszke mniejszy.
  Niektore ‚chwyty’ para-naukowe sa wprost nie do uwierzenia. A jednak…
  W jakis dziwny sposob uwierzyly w te hece ‚demokratycznie’ wybrane rzady wielu krajow i wprowadzily dziwne rozne zarzadzenia, z ktorych na ogol czerpali zyski rozni ‚zaradni’ i przedsiebiorcy a takze powazne kola naukowe, ktore otrzymywaly rozniste fundusze na bajerowanie swiata. Wprowadzono nawet studia pt. ochrona srodowiska, ktore przygotowywaly ( i pewnie dalej przygotowuja) armie bezrobotnych albo pajacow do popierania polityki rzadow.

  Wiadomo, ze istnieje za duzo energii wokol naszej planety. Ale nikogo to za bardzo nie interesuje i nie bedzie interesowalo dopoki jakies korporacje nie zwietrza zysku w np. wykorzystaniu tej energii.
  Nawet nie wiem, czy istnieje taka mozliwosc.

 15. Amadeus said

  Ciekawe kiedy obalą mit wielkiego wybuchu i ewolucji kosmosu wraz z człowiekiem z jednego atomu.
  Większość dzisiejszej nauki to takie mity i brednie że tego słuchać się nie da rady. A nagorzej bo bardzo duża masa osób(czyt. lemingów) w te „naukowe” brednie wierzy. Nieraz mi się wydaję że niektórzy są nawet gotowi iść na śmierć za te kwiatki dzisiejszej nauki
  .

 16. Zbigniew Козил said

  @15

  Nie mieszajcie globalnego ocipienia z nauką. Ocipienie nie zostało zrobione przez naukę, a przez media (no i ludzi pewnych, w tym naukowców na wysługach też). Zauważcie jednak, że to dzięki naukowcom w pewnej (małej) mierze zmienia się optyka.

  Wielki wybuch, ewolucja kosmosu, czy ewolucja życia to problem z innej kategorii.

  Jak na razie nikt nie bierze podatku od bycia bliżej małp, albo od inteligencji, IQ, itp.

  Albo używamy nauki, albo nie. Jeśli nie, to tylko czary.

  Winienie za ocipienie nauki jest takim samym ocipieniem jak wiara w ocipienie.

  Miałem możliwość skromną wejrzeć w to, jak ocipienie jest wykorzystywane, gdy żyłem w Kanadzie, robiłem pewną pracę dla człowieka o właściwym pochodzeniu. Wykorzystuje się po prostu głupotę.. no tych… lemingów zdaje się?

  Problemem naszego życia, epoki, jest to, że teraz ogłupiać można na masową skalę. Nauka zaś została zbezczeszczona, wykorzystana do manipulacji.

 17. AlexSailor said

  Ad. 15 @Amadeus

  Nie obalą, bo jak się okaże, że świat ma nie więcej niż 10 tys. lat, to wyjdzie na to, że tylko największy idiota mógłby wątpić w istnienie Boga.
  A to dla nich i ich pachołków oznacza sądy, trybunały, więzienia, plutony egzekucyjne, komory gazowe, stryczki.
  I żadne ss i tym podobne nie pomogą, bo ludzie tam pracujący też zaczną myśleć.
  Ba, oni pierwsi ich schwytają i się nimi tak zajmą, że najgorliwszy kat sadysta to pikuś.

 18. AlexSailor said

  Ad.16 @Zbigniew K.

  „Wielki wybuch, ewolucja kosmosu, czy ewolucja życia to problem z innej kategorii.”

  Myli się Pan, to taka sama kategoria problemu.
  I na tym też się zarabia nieziemskie pieniądze.

 19. Zbigniew Козил said

  @18

  I na tym i na tamtym zarabia siĘ piniondze, baksy. Ja tez zarabiam, akurat bardzo skromne ruble, za zajmowanie się nauką.

  „Myli się Pan”.

  Oh. że też wreszcie ktoś mi raczył powiedzieć to. Acz nie raczył wyjaśnić, w czym się oby mylę…

 20. Amadeus said

  Panie Zbigniewie K. Ja nie neguje matematyki, fizyki czy chemii, nie neguje. Kiedyś położyli dwa kamienie obok dwóch kamieni i widzieli że tych kamieni jest cztery. Kiedy budowali kościoły i zamki widzieli że jak przytrzymają środkowy kamień dwoma zewnętrznymi to ten kamień się nie wysunie. Czyli nauka jest oparta na obserwacji i wykorzystywaniu własności kryształów i np. ziół.
  Ale ja mowie o dzisiejszej nauce która każe sobie wierzyć np w to:
  1) Że wszechświat powstał z wielkiego buuum, ale przed wielkim buum była próżnia lub nic. To mam pytanie: co w takim razie wybuchło? Tego nauka nie potrafi ci powiedzieć ale każe ci bezwzględnie wierzyć że był wieki wybuch. To gdzie ta niby jedna najmniejsza cząsteczka atomu z której powstały galaktyki i planety? Szukają tzw. cząstki bożej aby podtrzymać mit ewolucji, Szukają życia pozaziemskiego aby podtrzymać mit ewolucji. Ale żadne z tych ich programów się nie sprawdza, ale każą ci w nie bezwzględnie wierzyć, że przynoszą ci prawdę.
  2) Wmawiają wielu młodym że np. Mars ma taką atmosferę jak teraz ponieważ jego jądro dawno temu stanęło(przestało się obracać) I to piszą w książkach. Mam tylko takie pytanie: ziemskiego jadra nie zbadali, są tylko na jego temat teorie, Marsa dopiero zbadali część jego powierzchni a co dopiero mówić o jego jadrze, jak ziemskiego nie potrafią zbadać. Więc skąd oni to wiedzą? Ale każą ci w to bez podważalnie wierzyć. A najzabawniejsze że wmawiają młodym ludziom to w książkach że taki sam los co Marsa czeka ziemie. Więc się pytam skąd oni to wiedzą?
  3)Pomijając już ewolucje darwinowską.
  Oni w cholerę pieniędzy zarabiają na tych mitach nauki współczesnej, seminaria, wykłady, książki i kosztowne programy z budżetów państwowych.

 21. Zbigniew Козил said

  „Ja nie neguje matematyki”

  No.. geniusz jakiś z pana?!

  „fizyki czy chemii, nie neguje”

  Powala mnie pan na nogi.

  „położyli dwa kamienie obok dwóch kamieni i widzieli że tych kamieni jest cztery”

  Ale to było dawno. Tamtych czasów już nikt nie pamięta. Teraz to, w co ludzie wierzą pochodzi z TVN.

 22. Joe said

  Upada mit o globalnym ociepleniu …upadna i pozostale.n.p.”kto ma pieniadze i srodki masowego przekazu…ten rzadzi swiatem”
  Duzo mitow Zydzi w historii glosili….a Bozia im zawsze pomieszal szyki…Tak bedzie i tym razem.Dlatego nalezy zapisywac.notowac co tylko sie da…bo czas rozliczenia nadejdzie.

 23. Śledczy said

  Polska nie milczy tylko milczą żydowskie prostytutki w polskim sejmie bo maja w tym ynteres.

  Tylko patrzeć jak będziemy złodziejom żydowskim za tlen płacić w zależności od pojemności płuc.

 24. osoba prywatna said

  Krowy z dziurą w brzuchu

 25. urden said

  Reblogged this on urden eye and commented:
  Pod koniec stycznia popełniłem taki oto post: http://outsideinsideblog.wordpress.com/2013/01/27/troche-o-histoerii/

  Dzisiaj epilog tej historii.

 26. Zbigniew Козил said

  @24

  Te krowy. Czy ja już o tym coś napisałem i pan dlatego?

 27. maly ajnsztajn said

  W sprawie Grenlandii.

  Do dzis dnia Grenlandia jest w poludniowej czesci zielona i ukwiecona letnia pora. I zyja tam przeurocze zwierzatka zwane lemingami. Takie male, ni to mysza, ni to chomik o dlugim i miekkim futerku. To, ze sa glupie, to mit. Do inteligencji spolecznej szczurow im wprawdzie daleko (nam ponoc tez), ale mit tego masowego wskakiwania ze skaly do morza jeden za drugim, to jest sprawka jakiegos domoroslego bajkopisarza. Nazywal sie Carl Barks i rysowal dla Walta Disneya w roku 1955. W filmie kanadyjskiej produkcji White Wilderness cala masy lemmingow spychane byly jakims specjalnym urzadzeniem do wody i na ekranie wygladalo to jak samobojstwo. Lemmingi plywaja bardzo dobrze i czesto przeplywaja ciesniny morskie w poszuliwaniu lebensraumu. A populacja ich zmienia sie periodycznie z niewyjasnionych naukowo przyczyn. Wiec prosze nie obrazac lemmingow.

  Za duzo dygresji. Zatem do drugiego punktu. Chodzi o krowy. W Indiach krowy podobno produkuja 11 milionow ton gazow, zwanych cieplarnianymi, rocznie. Glownie jest to dwutlenek wegla, metan i oczywiscie ha dwa es (na kamieniu siedzi pies i wydziela ha dwa es), Kilka lat temu News of Weird donioslo, ze hinduscy uczeni opracowali usprawnienie aparatury do pomiaru skladu i ilosci krowiego gazu. Otoz maszyna przymocowana jest do krowiego grzbietu, a rurka zakonczona probnikiem wsunieta jest w… moze lepiej pozostawmy to naszej bujnej wyobrazni. Maszyna rejestruje potrzebne parametry gazow wydechowych krowy.

  Usprawnienie polegalo na tym ze poprzednio naukowiec musial sam choodzic za krowa i nosic za nia maszyne poloczana rurka z krowa, a teraz juz nie musi, bo instrument przymocowany jest na rzemieniu do zwierzaka.

 28. maly ajnsztajn said

  Jeszcze jeden interesujacy moim zdaniem szczegol, troche zwiazany z tematem. Chinczycy sa niezwykle praktycznym ludkiem. W chinskiej wiosce ludzie mieszkaja na pierwszym pietrze, a na parterze zyja swinki, ktore puszczaja baki. W najnizszym punkcie chlewika znajduje sie kolektor gazow i rurka prowadzaca na gore, wprost do gazowego palnika, na ktorym Chinczyk gotuje sobie ryz i wode na herbate. Smacznego. Widzialem na kanale bodajze National Geographic wiele lat temu.

  Prosze mnie nie pytac, w jaki sposob Chinczycy zapomiegaja przeskakiwaniu palnika i cofaniu plomienia nazad do swinskiego pomieszczenia. Nie wiem. Moze za pomoca zaworu zwrotnego?

  Podobny motyw utylizacji biogazow wykorzystany zostal w futurystycznym filmie Water z jakims slynnym a kontrowersyjnym aktorem – nie orientuje sie w tych damskich tematach. On gral takiego czlowieka-rybe ze skrzelami.

 29. Zbigniew Козил said

  że też debili jak ten „maly ajnsztajn” delegują na ten sajt.

  Coś tu jest grane.

  Chyba nie ma kogo posłać, więc wysyłają głupków.

 30. Aksjomaty:

  1. Ludzie nie zaczną myśleć.
  2. Globalnego ocieplenia (GO) nie ma.
  3. Ludzie nie zaczną myśleć.
  4. Firmą, która zarobiła najwięcej na GO jest DuPont, Na całym świecie trzeba było wymienić gaz z freonem w instalacjach chłodniczych. Jedyną firmą, która robiła gaz bez freonu był DuPont (pewnie patent).
  5. Ludzie nie zaczną myśleć.
  6. Rząd Polski ani piśnie, jak to jest z GO, bo wtedy musiałby kombinować, jak nie zapłacić podatku za GO. A przełożeni polecili płacić. Więc Rząd Polski ani piśnie.
  Zapomniałem:
  7. Ludzie nie zaczną myśleć.

 31. xbodek said

  Dużo czasu im to zajęło 🙂
  A poniższy film istnieje od ponad 4 lat.

  Chmury słuchają się gwiazd (2008)

 32. Zbigniew Козил said

  „Chmury słuchają się gwiazd”

  Ja słucham głosu galaktyk, nie gwiazd.

  Jeszcze jeden dupek.

 33. Marucha said

  Re 15:
  Nie, proszę Pana.
  Większość nauki (nie mówię tu o pseudonaukach) ma solidne podstawy i jest prawdziwa, gdyż stosowanie jej zasad pozwala przewidywać różne zjawiska oraz konstruować działające w oparciu o jej prawa urządzenia. Jednym z nich jest komputer, na jakim Pan pisze.

  Nauka wchodzi na grząski teren, podminowany ideologią, gdy zaczyna zajmować się rzeczami ostatecznymi – np. początkiem Wszechświata.

  Nauka zajęła od początku zdecydowane stanowisko w kwestii globalnego ocipienia – żaden poważny naukowiec nie poparł tej teorii. Wielką rolę w ogłupianiu i tak durnego społeczeństwa odegrały sprzedajne media i tacyż sami pseudonaukowcy, gotowi za pieniądze głosić, iż Ziemia leży na czterech wielkich żółwiach.

 34. Grupa sławnych naukowców przez całe lata systematycznie informowała media i nie tylko, że żadnego globalnego ocieplenia NIE MA. Wszystkie te dokumenty nigdy nie były publikowane.

  Niedawno profesor, na którego badaniach oparto teorię GO, przyznał, że naginał wyniki badań do z góry założonych tez.

 35. Zbigniew Козил said

  Tak jakby przypadkiem trafiłem na ten film. Uh!

  No…

  Karol – Człowiek, który został Papieżem

  uh, oh.

 36. Mlokos said

  Dla zainteresowanych sprawą klimatu dwa (z wielu) artykułów nt. badań podważających teorie o globalnym ociepleniu:

  http://www.theregister.co.uk/2013/01/25/norwegian_co2_warming_shocker
  http://www.theregister.co.uk/2013/01/24/greenland_ice_sheet_simply

 37. maly ajnsztajn said

  Panie Kozil, czy moglby pan mi wyjasnic, o co sie pana rozchodzi?
  Czy pan jestes jakas psychiatra, ze czujesz sie pan upowazniony do osadzania czyjegos poziomu intelektualnego?
  Ja zapodaje ciekawostki poparte zrodlami, a pan sie miotasz jak lemming w klatce i plujesz pan wyzwiskami.
  To jest niegodne naukowca, jak mnie uczono.
  Uspokoj sie pan i zastanow nad soba, a wtenczas moze zaczniemy rozmawiac, jak dawniejszymi czasy.
  (chyba rzeczywiscie nie doroslismy do poziomu spoleczenstwa szczurow, jako ze Polak Polakowi polakiem…)

  Pozdrawiam Gremium.

 38. Janusz said

  biscoter powiedział/a
  2013-02-06 (środa) @ 11:46:15

  b) lód ma większą objętość niż woda.
  Co jasno pokazuje, że w przypadku roztopienia się lodów Arktyki poziom wód prędzej opadnie.

  A mnie w szkole mówili, że lód wypiera tyle wody ile sam waży – czyli jak stopnieje, to nic się nie zmieni. Czyżby teraz w szkołach nie uczyli Prawa Archimedesa? A może Prawo Archimedesa zostało stosownie do czasów „usłusznione”?

 39. Janusz said

  No i bardzo,bardzo dawno temu w PRL-owskich szkołach podstwowych i średnich były laboratoria fizyczne i chemiczne, w których sprawdzało się teorię zawartą w podręcznikach w sposób praktyczny.

 40. Mati Rani said

  Re 38. Janusz, racja, Arktyka topniejac nic nie zmieni, natomiast czesc czesc lodu jest na ladzie… ale policzylem. 3mm móglby sie podniesc poziom oceanów gdyby caly ten lód sie stopil. Policzylem zgrubsza. Czyli o kant dupy rozbic, nikt tego nie zauwazy. Wyspa Wielkanocna zbliza sie o metr do Czhie co roku… ruchy tektoniczne normale skorupy ziemskiej. Ta odrobina lodu na Grenlandii i na Antarktydzie to jak balwan na dachu domu.
  pozdrawiam

 41. Mati Rani said

  Nikt nie wspomnial o TFURCACH cyrku z CO2 – Goldman Sachs ani o celu – handlu bonami weglowymi!
  Dla kumatych: http://www.rollingstone.com/politics/news/the-great-american-bubble-machine-20100405?page=7
  Sorki, nie znalazlem po polsku, podaje hasla: Goldmann Sachs, ocieplenie, magazyn Rolling Stones

 42. żyrafa said

  Za „globalne ocieplenie” odpowiadają dżdżownice 🙂
  http://korwin-mikke.pl/ogolne/zobacz/dzdzownice_winne_globalnemu_ociepleniu/72163

 43. żyrafa said

 44. żyrafa said

  Click to access MEC-prezentacja.pdf

 45. Zbigniew Козил said

  Zy rafa,

  Czyli mamy maleńki najazd?

  Ale to nic, To przejdzie.

 46. Zbigniew Козил said

  „Boży sens życia jest ważniejszy niż samo życie”.

  Takie zdaje się być przesłanie filmu, który podałem @35.

  Tylko że film jest manipulacją. Film pokazuje to, co chcielibyśmy zobaczyć.

  Ale.

  W tym Ale całe i sedno.

  Ja nie wiem, nie całkiem umiem przekazywać myśli. A tym bardziej wtedy, gdy ich może i nie ma.

  Ale one są.

  Tylko nie całkiem w formie do przekazania.

  Jedni maja receptę („gdybym ja był skrzypkiem”). Albo „gdybym miał pieniądze”.

  Ale nawet ci z forsą i władzą też niczego nie rozumieją.

 47. Amadeus said

  @33 Marucha
  Re 15:
  Nie, proszę Pana.
  Większość nauki (nie mówię tu o pseudonaukach) ma solidne podstawy i jest prawdziwa, gdyż stosowanie jej zasad pozwala przewidywać różne zjawiska oraz konstruować działające w oparciu o jej prawa urządzenia. Jednym z nich jest komputer, na jakim Pan pisze.

  Nauka wchodzi na grząski teren, podminowany ideologią, gdy zaczyna zajmować się rzeczami ostatecznymi – np. początkiem Wszechświata.

  Nauka zajęła od początku zdecydowane stanowisko w kwestii globalnego ocipienia – żaden poważny naukowiec nie poparł tej teorii. Wielką rolę w ogłupianiu i tak durnego społeczeństwa odegrały sprzedajne media i tacyż sami pseudonaukowcy, gotowi za pieniądze głosić, iż Ziemia leży na czterech wielkich żółwiach.

  A ja właśnie pisałem o tej pseudonauce która jest forsowana jako nauka. Kiedyś rozmawiałem z moim kolegom o tej właśnie pseudonauce która jest forsowana na naukę ( i to jest to samo co z mitem o globalnym ociepleniu), który jest inż. geologii zapytałem się go aby mi dał dowód na to iż jądro ziemi przestanie się obracać. To mi odpowiedział że tak się stało na Marsie, więc tak samo się stanie na ziemi(oczywiście już zdziwiony że odważyłem się zadać pytanie podważające dogmaty naukowe, a raczej pseudonaukowe). To ja się dalej pytałem: skąd wiedzą co stało sie z jądrem Marsa. Odpowiedział mi już ze wzrokiem patrzenia jak na idiotę (bo przecież się już odważyłem zanegować dogmat naukowy a raczej pseudonaukowy pytaniem skąd wiedzą?) jego słowa odpowiedzi były mniej więcej takie: Przecież to jest napisane w książkach, naukowych książkach napisanych przez naukowców więc TAK MUSI BYĆ.

  Ma pan racje panie Marucha nie można mieszać nauki z pseudonauką.
  Ale ja właśnie pisałem o pseudonauce, którą mieszają naukowcy z nauką.
  Ta pseudonauka ubiera się w łaszki nauki i udaje naukę. Tak jak w powiedzeniu: Diabeł ubierze sie w ornat i ogonem macha.
  Naukowcy też rozpisywali książki, wykładali jako naukę mit o globalnym ociepleniu.
  Mit o globalnym ociepleniu nie jest jedynym mitem pseudonaukowym które robi za naukę. Jest ich w cholerę i jeszcze trochę.

  tacyż sami pseudonaukowcy, gotowi za pieniądze głosić, iż Ziemia leży na czterech wielkich żółwiach.

  A czy dalej w dużej mierze pseudonaukowcy udający naukowców (najwięcej jest ich teraz jako autorytetów naukowych(sik!))nie wierzą i nie rozpowszechniają dalej wiary w płaską ziemi i te cztery żółwie -mówiąc metaforycznie

  I o tym pisałem wcześniej ale widocznie pan Zbigniew K jest tak dumny i pyszny z tego że jest pracownikiem naukowym że normalnie narody kłaniać się przed nim.

 48. Zbigniew Козил said

  „pan Zbigniew K jest tak dumny i pyszny z tego że jest pracownikiem naukowym że normalnie narody kłaniać się przed nim.”

  Idź durniu i niechaj ja więcej nie mam z toba qutasie do czynienia. Kreatywo własnej wyobraźni. Fuck you.

  Panie Wacławie, czy to to dyskutowanie tutaj musi iść na tak denny poziom?

 49. Amadeus said

  I czy ja nie mam racji co do pana Zbigniewa?
  Jak na razie to pan zaniża tutaj poziom wyzywając wszystkich od głupków , qutasów i kretynów wszystkich tych którzy nie kłaniają i nie biją czołem przed pana osobą i poglądami. Nic pan nie wniósł do rozmowy oprócz wyzywania i wulgaryzowania.
  Chyba że jest pan płatnym trollem
  A jeżeli pan nie jest trollem to ma pan naprawdę problem ze swoim wydumanym i wygórowanym ego.

 50. Zbigniew Козил said

  „I czy ja nie mam racji co do pana Zbigniewa?”

  Owszem, ma pan swoją pokręconą rację.

  „Jak na razie to pan zaniża tutaj poziom wyzywając wszystkich od głupków , qutasów i kretynów”

  No zara, nie wszystkich. Tylko takich jak pan.

  „Nic pan nie wniósł do rozmowy”

  Pana łepek za maleńki najwyraźniej, aby cokolwiek pojąć.

  Idiota.

  Panie Marucha, czy naprawdę muszę się dupczyć z tymi kretynami?

 51. Amadeus said

  @50 Zbigniew K
  Tak, tak, wiem.
  Wszyscy wedłóg pana są głupkami i kretyna, qutasami i pojebami, walnietymi idiotami,
  ale pan za to ma wszeogólną i nieogarniczoną wiedze na wszystko i o wszystkich.
  Normalnie mianuje się nam tutaj nowym bógiem.
  Normalnie idź się pan leczyć.

 52. Amadeus said

  Dobra nie chce mi się kłócić, ktoś musi być mądrzejszy z tej dwójki.

 53. Zbigniew Козил said

  Jedno z najpiękniejszych równań w fizyce współczesnej to…

  równanie Schrodingera, mechanika kwantowa.

  Równanie jest różniczkowe, a przez to mało kto je rozumie, nawet studenci fizyki albo naukowcy. Ja sam zrozumiałem tylko bardzo niedawno.

  Sens równania jest taki:

  energia = energia potencjalna + energia kinetyczna

  Hi hi hi.

  Można się śmiać.

  Genialność polega na widzeniu i opisywaniu rzeczy oczywistych.

 54. Zbigniew Козил said

  Pan Amadeo,

  tutaj jest jedna z moich ostatnich prac:

  http://arxiv.org/abs/1302.0370

  A tutaj ..

 55. Amadeus said

  Można mieć wiedze, ale być głupim.
  Można nie mieć wielkiej inteligencji, ale mieć wielką mądrość.
  Wiedza i inteligencja nie czyni człowieka człowiekiem.

 56. Zerohero said

  Re 47

  Pan pomieszał. Nie chodzi o obracanie jądra a ruchy konwekcyjne. Gdy Ziemia ostygnie, to one zanikną. Kiedyś ostygnie na pewno. Mars już ostygł. Może za mały, a może za mało miał uranu? Trzeba siedzieć w temacie aby wyciągać wnioski a nawet aby rozumieć uzasadnienia pewnych tez. Z metodologią nauki jest wszystko OK. Ludzie są omylni, ale nauka sama się z błędów oczyszcza, tam wszytsko podlega krytyce. A że jacyś źli ludzie szermują „nauką” by przeforsować szwindle? Oj, to normalne. na imie Boga też niejeden drań się powoływał. Te sprawy należy oddzielać.

  Co do Wielkiego Wybuchu, to najpierw był model matematyczny, lata sporów, a po 30 latach potwierdzająca go obserwacja szumu. T W wybuchu uzasadnia np. skład pierwiastkowy wszechświata (wodór i hel).Tak jest i proszę to zostawić w spokoju. Jedne z pierwszych przymiarek do big bangu zrobił ksiądz Georges Lemaître.

  Jak Panu się to nie podoba, to proszę potraktować WW jako łamigłówkę albo hipotezę zastępczą, taką jak matematycznie skomplikowany ruch sfer wyjaśniający ruch planet w teorii heliocentrycznej. Proszę uznać, że Ziemia ma 5000 lat a skamieliny itp. traktować jako żart Boga spójny z wieloma innymi obserwacjami. Na tych rzeczach opiera się np. wydobycie surowców. Tam nie ma miejsca na ideologię geolo, bo jak ktoś się skupi na ideologii, to zacznie wiercić tam gdzie nic nie ma i zbankrutuje.

  Wmawianie, że ludzie naprykali CO2 i trzeba go ograniczyć, to po prostu podkładka pseudonaukowa na pomysł aby opodatkować działalność ludzką, która jest całkowicie skorelowana z emisją CO2.

 57. matirani said

  Przechodzimy obok sedna sprawy. Cyrk z kuponami na CO2 wymyslono jako srodek do zarobienia $$$ na operacjach gieldowych handlu tymi bonami, pozwoleniami na emitowanie gazu. Jedni kupuja, drudzy sprzedaja a w kazdej operacji za bezdurne zarabia „upowazniony posrednik” . Po jakims czasie kraje czy firmy kupia drogo pozwolenia na emitowanie CO2, banka peknie, zacznei sie oziebiac i straty beda miliardowe dla glupich czy zmuszonych przepisami kolchozniczymi do wykupienia limitu spalawczego. Juz teraz za wieksze noz 100g spalanie sie doplaca do ceny samochodu. Jeden wielki szwindel.
  Powtarzam: Nikt nie wspomnial o TFURCACH cyrku z CO2 – Goldman Sachs ani o celu – handlu bonami weglowymi!
  Dla kumatych: http://www.rollingstone.com/politics/news/the-great-american-bubble-machine-20100405?page=7
  Sorki, nie znalazlem po polsku, podaje hasla: Goldmann Sachs, ocieplenie, magazyn Rolling Stones

 58. 166 bojkot TVN said

  53/ZK
  To 166 już rozumie niektóre piątkowo-sobotnie wpisy. Polaserowalo się ZK 🙂

 59. Amadeus said

  Nie chodzi o obracanie jądra a ruchy konwekcyjne. Gdy Ziemia ostygnie, to one zanikną. Kiedyś ostygnie na pewno. Mars już ostygł. Może za mały, a może za mało miał uranu? Trzeba siedzieć w temacie aby wyciągać wnioski a nawet aby rozumieć uzasadnienia pewnych tez. Z metodologią nauki jest wszystko OK.

  Skąd pan to wie, bo pan siedzi w temacie i dlatego jest to pewnik. Sam pan nie wie dlaczego Mars jest taki, a nie inny, Może uran, a może tlen, azot, dwutlenek węgla itd? Ile tych teorii było.
  A może Mars zawsze był taki?
  I właśnie o tym mówię, jak się tyko coś przypuszcza to powinno się to zostawić w sferze „na przyszłość” a nie opowiadać bajek nie potwierdzonych niczym jako pewnik.

  T W wybuchu uzasadnia np. skład pierwiastkowy wszechświata (wodór i hel).

  Nie uzasadnia nic, na dobrą sprawę nic, ale to nic. Szumy są wszędzie nie tylko pochodzą z przestrzeni kosmicznej. I wiele jest rodzai szumów. Nawet w elektronice, elektryce nazywają pewne wartości czy sygnały jako szumy. Szum nic nie potwierdza.
  Gdzie jest ta niby samoreprodukująca się cząstka która wybuchła, z której powstał cały kosmos? Dlaczego ją dalej szukają jeżeli to jest już pewnik BO TAK NAUKOWCCY W KSIĄZKACH NAUKOWYCH PISZĄ, BO TY W TYM SIEDZISZ?.

  Proszę uznać, że Ziemia ma 5000 lat a skamieliny itp. traktować jako żart Boga spójny z wieloma innymi obserwacjami.

  Jest wielu badaczy, naukowców nie autorytetów (bo skąd ktoś jest w dzisiejszym świecie autorytetem? Bo pisze to co władza lub jakieś stowarzyszenia każą mu napisać, przez to trafa na pierwsze strony poczytnych gazet i robią go nie wiadomo jakim autorytetem) udowodnią w swych obliczeniach i nawet laboratoryjnych testach, że skamielina powstanie w przeciągu paru-dziesięcioleci, a nie paruset albo parę tysięcy lat.

  Tak jest i proszę to zostawić w spokoju

  Dlaczego mam to zostawić w spokoju, bo tak jest? To jest jakaś niedorzeczność, nie mam prawa zadawać pytań? Bo tak jest i koniec kropka. złamałem następny dogmat lub nie mam prawa nawet zadawać niewygodnego pytania: A dlaczego?

  Sam pan przecież piszesz:

  Ludzie są omylni, ale nauka sama się z błędów oczyszcza, tam wszystko podlega krytyce.

  Nauka nie jest samodzielny życiem i sama się nie obroni. Naukę tworzą ludzie. Jak wszystko ma podlegać krytyce kiedy ludziom zabrana się pytać i kwituje się słowami:

  Tak jest i proszę to zostawić w spokoju

  To nigdy nauka nie wyjdzie z tego zaklętego kręgu i dalej będziemy wierzyć w płaską ziemie i nie będziemy mogli zobaczyć co jest za horyzontem. Jak będziemy mieć dalej takich pseudonaukowców bojących się zadawać pytanie. BO TAK JEST I PROSZE ZOSTAWIC TO W SPOKOJU.

  Albo

 60. Amadeus said

  Górny ostani mój post tyczy sie do @57 Pana Zerohero

 61. Zbigniew Козил said

  a g. pani rozumie bojkotnico (@57)

  Wolę zgubić z ZeroHero niż znaleźć z pania.

  Powtarzam swoje pytanie do gospodarza Maruchy: po ki chuj on toleruje tu ewidentnych razrabiaków na tym sajcie?

  W imię być może źle pojmowanej (i wcale nie absolutnej) wolności wypowiedzi, której brakuje na innych witrynach – admin

 62. Zbigniew Козил said

  a g. pani rozumie bojkotnico (@57)

  Wolę zgubić z ZeroHero niż znaleźć z pania.

  Powtarzam swoje pytanie do gospodarza Maruchy: po ki ch*j on toleruje tu ewidentnych razrabiaków na tym sajcie?

 63. […] Całość tu […]

 64. Wandaluzja said

  http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,title,Najwiekszy-przekret-XXI-w-Prawda-wlasnie-wychodzi-na-jaw,wid,15290076,wiadomosc.html

  Największy przekręt XXI w.! Prawda właśnie wychodzi na jaw
  niewiarygodne.pl 28.01.2013 14:35
  Kto w tym sporze, za którym stoją gigantyczne pieniądze, ma tak naprawdę rację?
  A A A Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to możemy mieć do czynienia z jednym z największych „przekrętów” w najnowszej historii. Jak wynika z opublikowanych przez brytyjski dziennik „The Independent” informacji, mające olbrzymie wpływy lobby miliarderów, działające głównie w branży naftowej, mogło płacić ośrodkom badawczym za podważanie informacji na temat efektu cieplarnianego oraz prawdziwego wpływu globalnego ocieplenia na środowisko.

  Temat zmian klimatycznych oraz konsekwencji, jakie ponosi przyroda w wyniku rzekomo podnoszącej się stale średniej temperatury od wielu lat rozgrzewa różne środowiska. Swoje stanowisko w sprawie systematycznie zabierają politycy, naukowcy oraz ekolodzy. Każda z tych grup w inny sposób wypowiada się na temat zmian klimatycznych oraz ich wpływu na ekosystem. Niektórzy uważają, że w tej chwili nie zachodzą żadne symptomy, które mogłyby wzbudzać jakikolwiek niepokój; istnieją też opinie, że mające miejsce na naszej planecie zmiany, m.in. te dotyczące średniej temperatury na Ziemi, przypominają sinusoidę – oznacza to, że wszelkie przekształcenia zachodzą cyklicznie. Są w końcu i tacy, którzy sądzą, że wszystkie informacje, np. na temat ocieplającego się klimatu, to wyssane z palca bzdury, wymysł ekoterrorystów, którego nie należy traktować poważnie. Informacje, które pojawiły się w ostatnim czasie, rzucają jednak nowe światło na trwający od lat spór.

  Jak wynika z informacji zaprezentowanych m.in. w brytyjskiej prasie, wiele wskazuje na to, że w Stanach Zjednoczonych istnieje specjalna organizacja, która przyjmuje wysokie wpłaty od miliarderów. Z wielomilionowych datków fundacja opłaca badania naukowe. Rezultaty dociekań ekspertów są jednak konstruowane w taki sposób, aby ukontentować „darczyńców”, czyli podważyć pojawiające się wciąż w mediach informacje na temat globalnego ocieplenia oraz jego konsekwencji.

  Fundacja, wobec której pojawiły się oskarżenia to Donors Trust powiązana z Donors Capital Fund z siedzibą w Alexandrii, w stanie Wirginia. Jak wykazał przeprowadzony niedawno audyt, na konto stowarzyszenia trafiają wpłaty liczone w milionach dolarów, które potem zasilają rachunki organizacji badawczych. Celem tych ostatnich jest podważenie wcześniejszych ustaleń dotyczących globalnego ocieplenia.

  Organizacja zajmująca się opłacaniem badań za pieniądze pochodzące od magnatów operujących m.in. w branży paliwowej i wydobywczej gwarantuje wszystkim ofiarodawcom pełną anonimowość. Do tajemniczego klubu należą miliarderzy, których profity są w jakimś stopniu uzależnione od wyników badań publikowanych przez kręgi naukowe.

  Udało się m.in. ustalić, że jedną z osób, które wpłacały pieniądze na tajemniczy fundusz jest Charles Koch, amerykański miliarder, który wraz ze swoim bratem Davidem jest udziałowcem w słynnym koncernie Koch Industries, prowadzącym interesy w przemyśle naftowym, gazowniczym, chemicznym i energetycznym. Już wcześniej pojawiały się zarzuty ekologów, że konglomerat wspiera ugrupowania negujące globalne ocieplenie. Jak podało Greenpeace, w latach 1997-2008 suma wpłat przeznaczonych na ten cel przez Koch Industries miała sięgnąć 48 milionów dolarów.

  Na podstawie przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że znaczne wpływy, które trafiały do Donors Trust, pochodziły od Knowledge and Progress Fund – komórkę, która także powiązana jest z braćmi Koch.

  Niemałe kontrowersje wzbudził fakt, że Donors Trust ma Stanach Zjednoczonych specjalny status. Dzięki temu ludzie, którzy przekazują pieniądze na konto tej organizacji, mogą liczyć na spore ulgi podatkowe.

  Zdaniem Roberta Brulle’a, socjologa z Uniwersytetu Drexel w Filadelfii, w ciągu ostatnich dziesięciu lat na konta organizacji, które zajmowały się podważaniem pojawiających się informacji na temat destrukcyjnych skutków globalnego ocieplenia, wpłynąć mogło nawet ok. 500 milionów dolarów.

  Grono możnych scpetyków pokroju Charlesa Kocha cały czas rośnie. Wielu z nich uważa, że badania, które traktują na temat efektu cieplarnianego, są mało wiarygodne. Niektórzy z nich twierdzą, że to jedno z największych fałszerstw w historii. Kto w tym sporze, za którym stoją gigantyczne pieniądze, ma tak naprawdę rację? No właśnie, jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o…

  (rc/ac/niewiarygodne.pl)
  ***
  Dawno zauważyłem, czego późniejsze spekulacje nie wykluczyły, że KONIEC epoki Lodowcowej 12.300 lat temu był Antropomorficzny, do czego PRZYŁĄCZYLI SIĘ inni naukowcy. Tłumaczyłem to mianowicie Mezolitem, który miał polegać na upowszechnieniu się gospodarki pasterskiej, co wymagało wypalania lasów na PASTWISKA. To zaś uwolniło wielkie ilości CO2, który wywołał efekt cieplarniany i SOPIENIE lodowców kontynentalnych w Kanadzie, Skandynawii i Zachodniej Syberii.
  Zostało to potwierdzone stratygrafią lodowca Zachodniosyberyjskiego, który – blokując odpływ rzek środkowoazjatyckich na północ – utworzy wielkie morze Turkiestańskie, które utworzyło odpływ przez kanał Wołgodoński do jeziora Pontyjskiego, skąd wylewało się do Marmary i Morza Egejskiego. Po stopieniu się zaś lodowca Zachodniosyberyjskiego jezioro Pontyjskie tak wyschło, że budowano Piramidy na zachód od Krymu, które po przekopaniu przez Kara z Krakowa Bosforu – przez które wdarło się Morze Egejskie z siłą KILKUNASTU Niagar – znalazły się POD WODĄ. Piramidy krymskie wypada więc datować między stopieniem lodowca zachodniosyberyjskiego 12.000 lat temu a Przekopaniem Bosforu 6,600 lat temu.
  Od czasu Rewolucji Przemysłowej w XVIII wieku ludzkość ma Kapitalny, żeby nie mówić DECYDUJĄCY wpływ na Bilans Tlenowy, który KRZTAŁTUJE klimat. Ciągły wzrost temperatury Globalnej – choć obserwuje się lokalne ochłodzenia – przejawia się często Pustynnieniem, jak na Saharze i stepowieniem jako w Wielkopolsce. Na niektórych terenach może być zaś TYLKO LAS LUB PUSTYNIA, toteż wypalenie lasów Magrebu i Sahelu przez Arabów – dla zwiększenia taktycznej i operacyjnej przewagi dromadnicy nad konnicą – doprowadziło do ekspansji Sahary, który to proces postępuje do dziś przez ekspansję Sahary 1 km rocznie. – Jak stwierdzili Francuzi – co powtórzył Prezydent Franklin D. Roosevelt – to bez sadzenia lasów nie da się powstrzymać pustynnienia Afryki, a podobny proces jest w Azji.
  To, że czeka nas Ochłodzenie Klimatu jest Głupiego Gadaniem, co rozwiązano już 20 lat temu. Otóż lody Arktyki napędzają Golfsztrom, KALORYFER EUROPY. Stopienie lodów Arktyki, co postępuje w tempie geometrycznym, gwarantuje Polsce i Niemcom klimat FINLANDII lub zachodniej Syberii. W Bałtyku będą żyły wprawdzie morsy, ale Niemcy stracą taksę turystyczną.
  Tak jak stan Illinois stracił przez IGNOROWANIE MNIE Olbrzymią kolekcję sztuki ibero- i berberoamerykańskiej (Olmecy), tak Hiszpania, Francja i Niemcy stracą taksę turystyczną, gdyż na konferencji klimatycznej w Kioto cherubin Hitlera zastąpił moje STRATEGICZNE wnioski do efektu cieplarnianego Protokołem Kioto dla wykupienia USA przez haremy holokaustyczne.

 65. Mati Rani said

  Goldman Sachs = ocieplenie.
  KROPKA.

 66. najnowszy model terminatora said

  List gratulacyjny i medal dla van Rompuya za walkę z „globalnym ociepleniem”:
  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/medal_dla_phermana_van_rompuya_plus_video_wykopac_toto/1657

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: