Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Atomowy front na Zaporożu
  PK o Żydowska kloaka przetacza się…
  Bogusz o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Emilian58 o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Krzysztof M o Twój kot się na ciebie obraził…
  prostopopolsku o Putin morduje ryby
  Anucha o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Stiopa o Putin morduje ryby
  revers o Atomowy front na Zaporożu
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (58 – …
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  Enya o Twój kot się na ciebie obraził…
  adsenior o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Szwajcaria: mimo dostępu do broni, przestępczość jest niewielka

Posted by Marucha w dniu 2013-02-08 (Piątek)

Mimo powszechnego posiadania broni w Szwajcarii, przestępczość dokonywana z jej użyciem jest tak niewielka, że jak podaje BBC, statystyki prawie milczą na tent temat. W kraju, w którym liczba ludności wynosi około sześciu milionów, w posiadaniu obywateli jest co najmniej dwa miliony sztuk broni palnej, obejmującej około 600 tys. karabinów szturmowych i 500 tys. pistoletów.

Szwajcaria posiada unikalny system obrony narodowej, który rozwijał się przez setki lat. Każdy obywatel należy do regionalnej milicji i prawie przez całe życie zgłasza się co roku na specjalne szkolenia, które trwają od kliku dni do kilku tygodni.

Mężczyźni w wieku od 21 do 32 lat służą w regularnym wojsku. W każdej chwili mogą zostać powołani do realizacji akcji obronnej. Otrzymują karabiny M-57 i 24 sztuki amunicji, które przechowują w domu. Po skończeniu 32 lat stają się członkami regionalnej milicji, uczestniczą w szkoleniach i nadal mogą przechowywać broń we własnym domu.

Państwo nie wprowadziło prawie żadnych ograniczeń dotyczących zakupu lub sprzedaży broni palnej, choć niektóre kantony ograniczyły prawo do jej noszenia w niektórych miejscach publicznych. Władza nie ogranicza obrotu, nadwyżki broni wojskowej są kierowane na rynek wewnętrzny. Za każdym razem, gdy armia zaopatruje sie w nowe modele, obywatele mogą swobodnie zakupić starsze typy.

Mimo powszechnego dostępu do broni, budynki publiczne nie są w sposób szczególny chronione. Do zbrodni z udziałem broni palnej dochodzi niezwykle rzadko. Mark Eisenecker, socjolog z Uniwersytetu w Zurychu wyjaśnia, że posiadanie broni palnej jest „zakotwiczone” w szwajcarskim społeczeństwie do tego stopnia, iż kontrola nie jest konieczna.

Szwajcarska rzeczywistość pokazuje, iż samo posiadanie broni nie jest przyczyną przestępstw. Niektórzy uważają, że wyjaśnienia tego fenomenu należy upatrywać w tym, iż Szwajcaria nie boryka się z takimi problemami społecznymi jak inne kraje. Nie jest tak rozpowszechnione zażywanie narkotyków, ani też społeczeństwo nie jest w takim stanie rozkładu, jak w innych bogatych krajach uprzemysłowionych. Szwajcarzy mają rozwinięte poczucie zbiorowej odpowiedzialności, stąd nie ma konieczności ograniczania dostępu do broni. Młodzież wychowywana jest w duchu odpowiedzialności.

Źródło: tfp.org., AS.
http://www.pch24.pl

Komentarze 154 do “Szwajcaria: mimo dostępu do broni, przestępczość jest niewielka”

 1. edmer said

  Newsy to podstawa

  Panie Ultima, być może już jutro obudzisz się pan w śród pożogi. Nad pańskim blokowiskiem będziesz pan mógł dostrzec uzbrojone helikoptery bez świateł pozycyjnych, ciągnące na Warszawę, ku wsparciu atakującej piechoty. Arterie komunikacyjne zastaniesz pan nieprzejezdne, rozjechane naszymi rośkami, przerzucającymi nas z materiałami na stolicę. Nad większymi miastami zastaniesz pan łunę i czarny, cuchnący dym. Sporo trupa położymy tej pierwszej nocy. W tej sytuacji polecam zakup odbiornika radiowego wielozakresowego oraz dobrze naładowanego akumulatora motocyklowego. Będziesz pan ciekaw chyba, jakeśmy Tuska wraz z rodzinką wrażą zgładzili i czy długo na palach dyndali, nóżkami powietrze kopiąc? I czy pani Komorowska zeszła przed czy po swym wyrodnym mężu? Będziesz pan też potrzebował udać się do swej jednostki rezerwistów, pod groźbą oskarżenia o dezercję. Sam pan widzisz, że newsy i dobry briefing to podstawa w czas wojenny. Gdy już Ojczyznę naszą wyzwolimy, to wtedy, proszę bardzo, możesz pan sobie refleksje snuć do woli. Ale na ten czas wojenny proszę być up-to-date, permanentnie odbierać i podawać feedback. Media w ten czas ostateczny, panie Thule, spełniają także funkcje operacyjne, nie tylko dyspozycyjne. Nawet pan Michalkiewicz steruje w ten czas ostateczny ręcznie i zapodał właśnie, kiedy dokładnie się jego rozrawa sądowa odbędzie. Mój kapral-konfident zaoczył w swoim czasie pod Kabulem, że wielbłądy jakieś niespokojne są. Normalnie liżą się relaksująco po, za przeproszeniem, genitaliach. A tego feralnego poranka gryzły się nerwowo po uszach. Wychowany na polskiej wiosce żołnierz od razu stwierdził, że cuś jest nie tak i zdążył jeszcze swojego oficera dyżurnego zaalertować. Zaraz potem w namioty trafiła seria rakiet-samoróbek i paru naszych już się nie obudziło. O razu widać, że należy być czujnym i znaki na niebie, ziemi i internecie pilnie obserwować.

  Wiadomości poranne
  Pan podporucznik

 2. edmer said

  czy on bredzi czy cos sie szykuje >>>?

 3. Rysio said

  „………Otrzymują karabiny M-57…….”

  Jakie karabiny M-57?

  Szwajcarzy mają stg90, w USA znane jako Sig 550, 552 i 556.

  Te ich kałachy są bardzo porządne i celne.
  Dużo lepsze od amerykańskiego AR-15.

  http://www.swissrifles.com/

  http://www.sigsauer.com/CatalogProductList/rifles-sig556.aspx

 4. Rysio said

  „……..W kraju, w którym liczba ludności wynosi około sześciu milionów, w posiadaniu obywateli jest co najmniej dwa miliony sztuk broni palnej, obejmującej około 600 tys. karabinów szturmowych i 500 tys. pistoletów……….”

  2,000,000 sztuk broni?
  Tylko tyle?

  U nas w USA tyle to się kupuje w jeden miesiąc.

 5. Rysio said

  „…..Szwajcarska rzeczywistość pokazuje, iż samo posiadanie broni nie jest przyczyną przestępstw…….”

  To tak samo jak posiadanie fiuta nie jest przyczyną gwałtów.

  🙂

 6. 166 bojkot TVN said

  Takie cóś: „Mimo powszechnego posiadania broni w Szwajcarii, przestępczość dokonywana z jej użyciem jest tak niewielka, że jak podaje BBC, statystyki prawie milczą na tent temat.”
  – mógł napisać tylko intelektualny debil. który nigdy nie łyknął logiki i wciąż mentalnie siedzi na łaskiej ziemi wokół której krąży Słońce, bo tak mu się wydaje.

  Otóż szkolony debilu NIE POMIMO – lecz DLATEGO ŻE posiadanie broni jest powszechne w Szwajcarii jest tam niewielka przestępczość. BO TAM KAŻDY WIE CO GO MOŻE CZEKAĆ JAK ZROBI KOMUŚ KRZYWDĘ – PO PROSTU BĘDZIE TO JEGO OSTATNIA CZYNNOŚĆ W ŻYCIU.
  Kiedyś znajomy przed pojechał do USA na te 3 miesiące. Jak wrócił , nie mógł pojąć, że tam w małych miasteczkach i na przedmieściach nikt nie zamykał drzwi w domach. Kiedy pytał tamtejszych Polako-Amerykanów zawsze uzyskiwał odpowiedź, taką mniej więcej: „oglądałeś amerykańskie westerny? No to widziałeś, że wystrzelali bandytów”.

  Nadchodzi czas, kiedy propagatorów takiej logiki rozbrojenia trzeba pogonić. Trzeba bronić się wszelkimi sposobami przed durniami, chronić przed nimi przede wszystkim młodzież wchodzącą w życie. Chronić jak przed zboczeńcami i zbrodniarzami. Przypominać każdemu, ze w czasie wolnej Polski tej do rozbiorów, oraz w 20-leciu międzywojennym każdy miał broń jaką chciał.
  Fakt, że od tego czasu broń stała sie doskonalsza to tylko informacja, że bez żadnej broni, jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na eksterminację.

 7. 166 bojkot TVN said

 8. Mati Rani said

  @5. Dokladnie. Kanadole tez maja kupe broni i sie nie zabijaja. Przy okazji, ilosc morderstw w USrAelu jest tak wielka, ze te mordy masowe sa ponizej promili… tam ginie pewno ze 20000 osob w wypadkach drogowych i 60000 czy wiecej od przedawkowanie painkillers… 300000000 luda tam mieszka, kupa, wiec jak ktos tam wezmia kalacha i rozprawi sie z „wrogami” ze szkoly czy z szefem z pracy to w ogóle sie nie liczy. Natomiast wziac i rozbroic te 299900000 aby wsadzic ich do Gulagów to jest duzy geszeft…

 9. Pokręć said

  No, napaść na Szwajcarię to chory pomysł. To jest wściekle górzysty kraj. ćhocby ze 3 miliony ludzi wyposażonych w broń strzelecką i ręczną przeciwpancerną, znających teren, broniących swojej ziemi i swoich rodzin… No i ze względu na Alpy wjazd czołgami jest niemozliwy. Można bombardowac z powietrza, ale góry powodują, że siła wybuchu bomb odbija sie od zboczy i idzie głównie w górę, nawet bomby atomowe łatwo Szwajcarii nie zniszczą – a jak zniszczą, to z cała Europą, bo tyle ich trzeba będzie – taka „hiroszimówka” na każdą dolinę…
  Szwajcaria w swojej sytuacji jest chyba najpotężniejszą warownią Europy. Zdobyć ją można co najwyżej „z buta”, bo zasadniczo niczym się tam nie wjedzie, jak Szwajcarzy powysadzają drogi, tunele i mosty oraz obsadzą plutonami strzelców wyborowych wszystkie górskie ścieżki i przełęcze.

 10. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 11. Griszka said

  Nie oszukujmy się, dla Ryśka to są kryptokomuniści, wszak kultywuje się tam nadal obowiązkowy pobór 🙂 Nie wspominam nawet już o tym strasznym nacjonalizmie, który do szewskiej pasji doprowadzał „ulubione żydzisko” Misesa.

  🙂 🙂 🙂 – admin

 12. Jak w USA będą broń wycofywali z publicznego obrotu, to powstanie problem, gdzie ten cały towar upchnąć? Ano trzeba znaleźć kogoś, kto te miliony sztuk kupi. A jak nabywca się nie zjawia, to trzeba go wykreować. I ten artykuł jest częścią takiego kreowania nabywcy. 🙂 Czyli: zrobią Polaków po raz kolejny w konia, sprzedając im setki ton broni i amunicji, jednocześnie wmawiając im, że JEST IM TO POTRZEBNE! 🙂

  Proszę państwa… trzydzieści parę milionów frajerów… 🙂

 13. Marucha said

  Re 12:
  Prędzej mi kaktus na … wyrośnie, niż w Polsce zaczną propagować nabywanie broni.

 14. Zerohero said

  Re Rysio

  2,000,000 sztuk broni?
  Tylko tyle?

  Bo Szwajcarzy broń traktują tak jak normalny mężczyzna broń powinien traktować. Umieją używać, mają pod ręką, ale nie myślą o niej 20 razy na dobę, nie pakują do gablotek, nie gadają o niej przy grilu, nie masują genitaliów na myśl o broni. W razie napadu skrzykną się w kilka godzin i użyją z morderczym skutkiem. Natomiast pocieszne grubaski z Ameryki, jak przyjdzie co do czego, to spękają, dadzą się aresztować, wziąć do niewoli, ewentualnie stawią żałosny amatorski opór.

 15. Zerohero said

  Re 9

  Pański optymizm nie bierze pod uwagę jednej rzeczy. Napastnik może zaszantażować zrównaniem z ziemią każdego miasta i każdej wsi. W przypadku wprowadzenia globalnego komunizmu, można wziąć w kamasze 15 milionów ludzi i po prostu zasypać Szwajcarię czapkami. Wszystko zależy od okoliczności. Z resztą za niedługo normą będą zdalnie sterowane/autonomiczne jadowite sztuczne owady i trzeba będzie zrewidować sztukę walki. Na szczęście Szwajcaria to nie kraj prymitywnych pastuchów jak Afganistan, może więc w tym wyścigu brać udział.

  Pamiętajmy też, że „święta” neutralność Szwajcarii w czasie II Wojny wynikała z istnienia

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bank_Rozrachunków_Międzynarodowych

  co pozwalało pompować kapitał z USA do III Rzeszy.

 16. Ad. 13

  Wystarczy wprowadzić ograniczenia w nabywaniu amunicji… 🙂

 17. Marucha said

  Re 15
  Ależ Panie Zerohero,
  Oni się mogą nauczyć sztuki wojennej z Internetu, zwłaszcza z YouTube. Będą na pewno świetnie wyszkoleni.

 18. Kar said

  re:9

  panie Pokrec, czy pan nie sadzi, ze obrona kraju/ojczyzny siedzi raczej w mentalnosci osobnika. A nie w topografii…mentalnosci/motywacja przedwszystkim. A my takowych nie posiadamy, bo my ciagle na walizce z naklejka uk etc..

 19. Pokręć said

  @18: ma Pan 100% racji. Problem w tym, że nam do obrony Polski nie wystarczy kilka milionów sztuk broni strzeleckiej i po granatniku p-panc na pluton oraz działku p-lot na kompanię. My mamy płaski kraj, jak pokój przechodni w Europie. Tu obrona jest o niebo trudniejsza. Owszem, powszechne posiadanie broni i amunicji bardzo pomoże, choćby w walkach miejskich a morale wrogowi bardzo szybko spadnie, jak zobaczy, że nawet wyjście z kryjówki na siku po zmroku z dużym prawdopodobieństwem skończy się zmoczeniem spodni. Pośmiertnym. Mimo wszystko, najemnik walczy dla pieniędzy a umarły z nich nie skorzysta. natomiast swojego broni się bezinteresownie (to znaczy tak powinno być).

 20. Rysio said

  re 12. „…….zrobią Polaków po raz kolejny w konia, sprzedając im setki ton broni i amunicji, jednocześnie wmawiając im, że JEST IM TO POTRZEBNE!…….”

  Po tym wpisie, jest już wiadomo że Krzysztof M to największy debil jakiego udało mi się przeczytać.

  Krzychu – a jakie ty masz wykształcenie jeżeli można zapytać.

  Idę o zakład, że państwowe wyższe – tylko ktoś z takim wykształceniem mógł napisać takie idiotyzmy i durnoty.

  🙂

 21. Rysio said

  re 17. Tak Gajowy ma rację, sztuki wojennej żołnierza może tylko nauczyć kapral w jednostce wojskowej – zwłaszcza rozkazami aby myć sracze przy pomocy szczoteczki do zębów – a opornych karanie za pomocą tzw. wora.

  🙂

  O co Panu chodzi? Przecież napisałem, że Internet wystarczy, aby z ciamajdy zrobić żołnierza.
  Bym Panu wyjaśnił, jaki jest cel dawania w d…ę żołnierzom, ale Pan nie pojmie.
  Admin

 22. Rysio said

  re 17. „….. oni ..mogą nauczyć sztuki wojennej z Internetu, zwłaszcza z YouTube………”

  Zgadza się Panie Gajowy – jest tych edukacyjnych wideo od cholery i ciut-ciut.

 23. Rysio said

  Magpul ma serie videos – lekcje są porwadzone przez 2 expertów, którzy trenują speców w najlepszych jednostakach wojskowych USA.

  Nie mówię że po takiej edukacji, będzie można zadrzeć i zwyciężyć Mika Tysona – ale w przedszkolu, nawet w starszakach – nikt nam nie podskoczy.

  😉

 24. Kar said

  re:19

  przepraszam za poprzedni wpis (18)-bo zawsze szybko z doskoku i raczej niechlujnie z mojej strony-mea culpa….pan probuje tlumaczyc nas za nasz paskudny kosmopolityzm i geograficzne polozenie..A statyska bezlitosnie wciaz swoje: ..my nie Polacy my cygany w budach na kolach rozsypani po swiecie

 25. Griszka said

  @22
  Obsługi platformy Patriot też się uczą wasi żołdacy z neta ? Nie zalewaj Rysiek.
  Składać kałacha czy prowadzić czołg to można nauczyć się w 3 godziny, tylko że to jest jedynie drobny aspekt wojaczki.

 26. Psiemislavius said

  Re 6:
  My młodzi musimy się bronić przed takimi żydzinami, jak ty Bojkotstein. 😛

 27. Rysio said

 28. Rysio said

  re 25. „….Obsługi platformy Patriot też się uczą wasi żołdacy z neta ?…”

  Nie wiem – ale jeżeli można się nauczyć mechaniki kwantowej z youtube to i obsługi Patriot też.

  Obsługa Patriot to nie jest neurochirurgia, było nie było obsługują je amerykańskie buraki, które ledwo skończyły szkołę podstawową (obecnie nazywaną średnią).

 29. Griszka said

  @GM
  Bym Panu wyjaśnił, jaki jest cel dawania w d…ę żołnierzom, ale Pan nie pojmie.
  Admin”

  Jakbym dostał pod swoją komendę jakiego przygłupa z wyrokiem to by szybko się zorientował. A i na myciu kibla się nie kończyło w takich wypadkach. Przyłożenie w mordę i przeganianie takiego po poligonie w pełnym oprzyrządowaniu i masce p-gaz to podstawa, aby przywrócić gagatka do pionu.
  Albo kompletnego patałacha, który naraża swoimi wygłupami życie całego oddziału.
  Inna sprawa, że wojsko PRL było kompletnie zdezorganizowane wbrew oficjalnej propagandzie. Nasze parchy nie umiały nawet dbać o ten sprzęt, który był trzymany w magazynach. Szczególnie ciężarówki.

 30. Griszka said

  @28
  Rysiek, śmiało nam jeszcze wciśnij bajkę, że rakiety do tego systemu można kupić w pierwszym lepszym demobilu wraz instrukcją obsługi.
  A specyfikacje i wszelkie schematy tak ważnego sprzętu należy umieszczać obowiązkowo na widoku i w przystępnym formacie, tak aby każdy wróg mógł sobie to pobrać i wykorzystać dla własnych interesów.

 31. Rysio said

  W pierwszym lepszym nie.
  A co do kupna to potrzebna jest odpowiednia ilość zielonych – ale ty takiej ilości nigdy nie będziesz miał.

 32. Rysio said

  re 29. Szwajcarzy mają taką dobrą armię bo tam ich zapewne podczas przeszkolenia wojskowego równo leją po ryjach i przypominają im cały czas, że są nikim, zwykłym mięsem armatnim.

  W PRLu Ludowe Wojsko Polskie było wzorowane na Sowieckim w którym nędznie uzbrojonych niewolników gnało do walki NKWD, opornym strzelając w plecy.

  Ty Griszka miałbyś zapewne najlepjej wyszkoloną kompanię w Polsce – wytarczyłoby tylko abyś kilku żołnierzy podczas treningu ukatrupił i doprowadził do „permanentnego poziomu”.

  Cała reszta zaraz by się sama doprowadziła „do pionu”

  🙂

  Widzę, że koncept uzbrojonego obywatela, który nie jest batogiem zmuszany do obrony ojczyzny – Ojczyzny, którą naprawdę miłuje, jest ci zupełnie obcy.

 33. Rysio said

  re 14. „……Natomiast pocieszne grubaski z Ameryki, jak przyjdzie co do czego, to spękają, dadzą się aresztować, wziąć do niewoli, ewentualnie stawią żałosny amatorski opór……”.

  Tylko chudzi, niedożywieni i karmieni brukwią są dobrymi żołnierzami.

  🙂

 34. Rysio said

  „…jaki jest cel dawania w d…ę żołnierzom, ale Pan nie pojmie…..”

  Ależ cel dawania w dup..ę żołnierzom (np. w PRLu i w ZSRR) był bardzo prosty.

  Żadne z nich, dopóki nie został psychicznie złamany nie bronił by kraju, w którym był i jest traktowany jak bydlę.

  Widać, że g… Pan wiesz o wojsku. Nawet takim prl-owskim – admin

 35. Griszka said

  @31
  Tak, Patrioty w demobilu. Na pewno zrzutkę zorganizuje Heniem z Wieskiem w ramach swoich prywatnych funduszy… a może im jaki żyd udzieli kredytu 🙂 Puknij się w ten pusty łeb liberale.

  @32
  Oczywiście Rysiek. Takiego kryminalistę skazanego za napad, który trafi na twój rewir i tobie się odgraża należy pogłaskać po główce a rekrutowi, który mierzy do innego z odbezpieczonej i załadowanej broni należy nagrodzić cukierkami. Nie ma to jak armia Ryśka, tak zdyscyplinowana, że byle szeregowiec skacze po głowie oficerowi. Nie wiem kto takie kocopały kupuje po za ciotkami wierzącymi w bożka Misesa.

 36. Griszka said

  Rysiek, to jak to jest w armii liberałów. Demokratycznie podejmują decyzję, z którego sztucera zdejmą dziś pocisk manewrujący czy jak ? 🙂

 37. Griszka said

  @37
  „Widzę, że koncept uzbrojonego obywatela, który nie jest batogiem zmuszany do obrony ojczyzny – Ojczyzny, którą naprawdę miłuje, jest ci zupełnie obcy.”

  Nie jest mi obcy, ale jestem realistą a nie marzycielem zaczytanym w utopię serwowaną mi przez „ulubiony żydzisko”. Nawet nie mam już dłużej siły wdawać się w dyskusję, gdzie ktoś próbuje zastąpić regularną armię ze zdezorganizowaną zbieraniną motłochu z giwerami. To mogło się sprawdzać podczas wojen prowadzonych w XVIII i XIX wieku, ale nie w obecnych warunkach.

 38. Marucha said

  Re 28:
  Podobno z Youtube można też nauczyć się jazdy na nartach, karate, boksu oraz neurochirurgii.

 39. Griszka said

  @38
  Jeszcze nie dorzucą instrukcje krok po kroku jak budować rakiety balistyczne i będzie komplet 🙂 🙂

 40. Marucha said

  Jeszcze trochę, i zacznę wywalać albo cenzurować obłąkane brednie p. Rysia, które rozwalają dyskusję.

 41. Rysio said

  „………Widać, że g… Pan wiesz o wojsku. Nawet takim prl-owskim – admin……….”

  Każdy Panie Gajowy wie o czymś na podstawie swojego doświadczenia. W wojsku PRLowskim nie byłem – dostałem kategorię D.

  🙂

  A w swoim życiu spotkałem tylko jednego faceta który chciał pójść do wojska. Spotkałem go w Austrii w obozie dla uchodźców.

  Jego ojciec był w SS, mówił biegle po polsku. Pod koniec wojny odziały radzieckie w drodze na Berlin, wyprzedziły jego jednostkę. SS wiedziało że ruscy rozwalają SS bez sądu, tak że jego ojciec ukrył się w jednej z wiosek, a potem ożenił się z Polką.

  Ten jego syn (jabłko nie pada daleko od SS-mańskiej jabłóni) cały czas mówił, że chce zabijać – jego mrzeniem było oglądać śmierć z bliska – z Austrii zamierzał się dostać do Francji, do Legii Cudzoziemskiej.

  Byłby z niego wzorowy żołnierz, karny, posłuszny, wykonujący wszystkie SS-mańskie rozkazy Griszki.

  Moim wzorcem nie są tacy ludzie, Panie Gajowy – moim wzorcem są ci dwaj poniżej:

  http://www.lewrockwell.com/orig7/mccarthy7.html

  http://www.lewrockwell.com/grigg/grigg-w90.

  PS Powinien Gajowy bardzo dokładnie te dwa teksty przeczytać – fascynująca lektura.

 42. Rysio said

  re 38 Oczywiście, że napewno tak.

  W szkole średniej nauczyłem się sam grać na gitarze, od czasu do czasu, przy okazji, podpatrując lepjej odemnie grających.

  W obecnej dobie, dzieciaki, mogą podpatrywać i uczyć się przy pomocy YouTube, podpatrując – kiedy tylko chcą – najlepszych gitarzystów na świecie.

  Co to za różnica Panie Gajowy, czy nauczyciel stoi przy tablicy w klasie, czy przy tablicy na YouTube?

  Żadna.

  Uczeń naprawdę chcący i pragnący się czegoś nauczyć potrzebuje tylko samozaparcia i samodyscypliny.

  🙂

  Bo jak wszyscy bardzo dobrze wiemy świat dzieli się tylko na samouków i na nieuków.

  PS Klęska obecnej edukacji państwowej np. w takim USA polega na tym, że za wszelką cenę system chce nauczyć nieuków, którzy do nauki mają podejście seksulane – p i e r d o l ą ją.

 43. Wosiu said

  Tacy tu niektórzy spece od wojskowości, a nikt nie zauważył, że w tekście jest błąd. Oczywiście nie 24 sztuki amunicji tylko 240 sztuk (8 magazynków). 🙂

  Co do Szwajcarów, sprawa nie jest taka prosta. Szwajcarzy to cyborgi. W niektórych kantonach w blokach nie można wody w klopie spuścić po 22, bo jest cisza nocna. Jak się spuści, zaraz 10 sąsiadów dzwoni na mendownie i przyjeżdża patrol na sygnale…

  O tym, że Szwajcaria jest bezpieczną siedzibą dla NWO, chyba nie muszę przekonywać.

 44. Ad. 43

  „Co do Szwajcarów, sprawa nie jest taka prosta. Szwajcarzy to cyborgi. W niektórych kantonach w blokach nie można wody w klopie spuścić po 22, bo jest cisza nocna. Jak się spuści, zaraz 10 sąsiadów dzwoni na mendownie i przyjeżdża patrol na sygnale…”

  – Serdeczne dzięki za ten tekst! Rodacy czasowo poza granicami Polski przebywający: zamieszczajcie takich tekstów WIĘCEJ! Dzielcie się z nami swoją WIEDZĄ!

 45. Ad. 42

  „Uczeń naprawdę chcący i pragnący się czegoś nauczyć”

  – A ty głupi Rysiu, to myślisz, że jaki jest odsetek takich, którzy „pragną się czegoś nauczyć”? 🙂

 46. Nipies i te wszystkie glupie nicki said

  „W szkole średniej nauczyłem się sam grać na gitarze, od czasu do czasu, przy okazji, podpatrując lepjej odemnie grających.”

  No, nie, ta pozornie niewinna kropelka juz przelewa czare mdlacej slodyczy.
  Nie mam sil, ani energii nawet zeby komentowac powyzsze.
  Nie mam juz w ogole nerwow na to, co sie ostatnimi czasy dzieje na Gajowce.

  Pan wybaczy, Gospodarzu, ale pozegnam sie grzecznie i kulturalnie, dopoki resztki owej kultury jeszcze sie tam gdzies paletaja na dnie jestestwa. Sprobuje robic cos pozytecznego. Moze zbuduje swoja wlasna Rybaczowke u druha Borucha. A moze calkowicie wylacze te depresyjne a frustrujace elektroniczne zabawki i znow zajme sie gotowaniem domowego piwa. Ku pokrzepienu serc.

  Moze, jak mnie najdzie kaprys, zajrze kiedys przez gajowkowe okno, zeby powiedziec dobry wieczor, ale nie za predko. Musze znormalniec.

  Dziekuje, Rysiu, ze sprawiles, ze dojrzalem do tej decyzji,

 47. Griszka said

  @41
  Byłby z niego wzorowy żołnierz, karny, posłuszny, wykonujący wszystkie SS-mańskie rozkazy Griszki.”

  Rysiowi się już wszystko chrzani. Myli zwykła wojskową dyscyplinę jaka jest w każdym wojsku na świecie z despotyzmem rodem z armii Czyngis Chana czy legionów rzymskich. Rysio jest po prostu cofnięty w rozwoju o jakieś 500 lat. Według niego piechota nadal główną siłą na polu walki a zaprowadzić można porządek w armii jedynie przez publiczne egzekucje.

  Z religia liberałów nie ma sensu dyskutować. Zresztą każdy widział jak Rysiek mnie molestował, że to ja mam z własnej kiesy kupować zestawy rakiet za kilka miliardów złotych, co jest psim obowiązkiem państwa. Może nam jeszcze jakiś prywaciarz ma nam wszystkie autostrady zbudować ? Na łeb upadłeś Rysiek albo trollujesz 🙂

 48. Griszka said

  @48
  „W wojsku PRLowskim nie byłem – dostałem kategorię D.
  A w swoim życiu spotkałem tylko jednego faceta który chciał pójść do wojska.”

  Biedny Rysiek. Dwa błędy logiczne w argumentacji w tej samej wypowiedzi. Pierwszy. Rysiek wiele lepiej chociaż widział tylko na obrazku a drugi to już zwykłe chamstwo, bo sprowadzać do absurdu tę kwestię, że każdy człowiek, który chce \wstąpić do wojska to z automatu faszysta, jest zdecydowanie ciosem poniżej pasa. I na dodatek w stylu znanej gazetki żydowskich komunistów.

 49. Rysio said

  „……. Oczywiście nie 24 sztuki amunicji….. ” Z tego co wiem to Szwajcarzy są zobowiązani trzymać jedną paczkę amunicji w domuj 24 sztuki.

  Pamiętam, że jak to czytałem to sam byłem zdumiony, że tak mało.

  Może ktoś kto mieszka w Szwajcarii, wyprostuje nast w tym temacie.

 50. Rysio said

  Griszka dla mnie każdy socjalista, czy narodowy ( faszysta), czy międzynarodowy (komunista) to taka sama bandycko-złodziejska swołocz.

 51. 166 bojkot TVN said

  48/Griszka
  Nie trzeba być geniuszem intelektu, żeby ocenić żydowskie zamulanie gajówki przez Rysia.

  166 ma niejasne podejrzenia, że po zlikwidowaniu poboru do wojska, instytucja ta może sobie teraz wybierać z chętnych, pod warunkiem, że ci chętni są obrzezani. Zamiast wojska polskiego, będziemy mieli wojsko żydowskie, A co to znaczy wiedzą już teraz Palestyńczycy.
  Dotychczas każdy chłopak, nawet z najbardziej zapyziałej wsi mógł poznać techniki walki, najnowszą technikę, o której nie miał pojęcia, Obowiązkowa służba wojskowa miała wielki sens szczególnie dla tych najbiedniejszych, którzy tylko dzięki wojsku mogli poznać świat większy niż ich wieś i najbliższa okolica. Jak doniósł mi jeden z ostatnich poborowych – odbywał te KILKA lat temu służbę z chłopakami, którzy pierwszy raz w życiu widzieli spłuczkę i baterie mieszające przy umywalce. To nie jakaś teoria – to praktyka.

  Przy tym zjawisku strasznej biedy w bogatym kraju europejskim, teorie Missesa głoszone przez Rysia jawią się jak pie..lenie jakiegoś zdrowo rąbniętego wariata. Czy my musimy słuchać/czytać wciąż tych samych wariatów? Rysiów, Palikotów, Niesiołowskich, Balcerowiczów, Lewandowskich, Bieleckich, Kwaśniewskich? Wariatów lub zdrajców, sługusów ukrytego okupanta.

 52. Rysio said

  re 47. „……..Myli zwykła wojskową dyscyplinę jaka jest w każdym wojsku na świecie ……..”

  Nie pieprz głupot Griszka – w każdym?

  Czy chcesz przez to powiedzieć, że zdyscyplinowane szwajcarskie wojsko, strzelało by to szwajcarskich studentó gdyby dostało taki rozkaz?

  Strzelali by do nich tak samo jak armia chińska, która wytłukła kilkadziesiąt chińskich studentów na Tienamen Square?

  Puknij się w swój pusty łeb.

 53. Rysio said

  re 51. Nie przesadzaj parchatka – to nie Rysio – to ty bojkotka nawoływałaś do głosowania na żydów w ostatnich wyborach.

  Do tej pory nie potrafiłaś wyminić nawet jednego polskiego polityka na którego warto było oddać głos – nie potrafiłaś bo dobrze wiesz, że do wyboru były same parchy.

 54. Rysio said

  re 46. Z tego wpisu widać że – Nipies I Te Wszystkie Glupie Nicki – nigdy niczego sam się nie nauczył.

  😦

  Smutne to i przykre.

  Bardzo proszę aby blogowicze, którzy sami nauczyli się grać na gitarze ( tzn. tacy którzy nigdy nie chodzili do ogniska czy szkoły muzycznej) wyprostowali go w tym temacie.

 55. Rysio said

  re 45. „……. A ty głupi Rysiu, to myślisz, że jaki jest odsetek takich, którzy “pragną się czegoś nauczyć”?………”

  Nie mam najmniejszego pojęcia, nie wiem czy jest ich 5 10 czy 50%.

  Wiem, że Rysiów którzy pragną się czegoś nauczyć jest 100%.

  Wiem też, że każdy jeden debilny belfer – będzie czuł się zagrożony i wmawiał wszystkim, że bez jego boskiej pomocy, nikt niczego się nie nauczy.

 56. Griszka said

  @52
  Rysiek widzę, że zaczynasz mnie łapać za słówka, ale to miecz obusieczny, bo wtedy wychodzi na to, że tych Polaków, którzy wstępowali do Wojska Polskiego, chociażby po to aby obronić ich Ojczyznę przed swołoczą bolszewicką należy określić mianem „wrednych rządnych krwi nazioli”. Tak nauka płynie z twojej rzewnej historyjki.
  I dobrze wiesz o co miałem na myśli, jesteś mistrzem w sprowadzaniem wszystkiego do absurdu.

  PS. Spytaj też tych Szwajcarów czy z własnej kiesy robią zrzutki na zestawy przeciwlotnicze czy im to organizuje państwo z podatków, jak już wywołałeś ich do tablicy.

 57. Griszka said

  @166
  Rysiek to robi dla zabawy. Ewidentnie to widać, gdy obraca każdy argument strony przeciwnej w dowcip. Na razie mi ciężko uwierzyć, że on traktuje całkiem poważnie te głupoty, które opowiada.

 58. Rysio said

  „…..Co do Szwajcarów, sprawa nie jest taka prosta. Szwajcarzy to cyborgi. W niektórych kantonach w blokach nie można wody w klopie spuścić po 22, bo jest cisza nocna. Jak się spuści, zaraz 10 sąsiadów dzwoni na mendownie i przyjeżdża patrol na sygnale…..”

  Griszka, zwracam honor – po tym wpisie widać, że szwajcary też by mordowali swoją ludność cywilną gdyby dostali taki rozkaz.

  Jak dyscyplina to dyscyplina!

  Ordnung muss sein!

 59. Rysio said

  „……Rysiek to robi dla zabawy……….”

  Absolutnie nie – uważam, że LWP to było zniewolenie Polaków i zmuszenie ich do obrony socjalistycznego systemu który był i jest całkowicie bandycki, złodziejski i morderdczy.

  Nie tylko jak tak uważam – wojska niemieckie na początku II wojny światowej były witane przez Rosjan jako wyzwoliciele – dopiero gdy rosjanie zobaczyli, że niemcy mordują tak samo jak NKWD zaczęli z nimi walczyć.

 60. Griszka said

  @58
  Uczepiłeś się jednej formułki jak pijany płotu i dalej kontynuujesz tę durną zabawę. Jak się bawimy w ten sposób to nie wychodźmy z piaskownicy. Rysiek uznał, że każdy polski patriota, który zapisał się do Polskiego Wojska to był kryptonazista, sadysta z karabinem w ręku.

  PS. To jak to jest w tej Ameryce ? Na samolotu polujecie ze sztucera a szeregowiec wydaje rozkazy generałowi czy jak, że tak męczysz temat dyscypliny w wojsku ?

 61. Rysio said

  Girszka – a według ciebie – doborewe jednostki SS to byli niemieccy patrioci czy nie?

 62. Griszka said

  @61
  A Ułani to byli kryptobolszewicy ? A jak złapię się trakcji elektrycznej i nogi postawię na szynach to pojadę jak tramwaj ? Ile jeszcze tego typu głupich pytań zadasz ? Czy wszystko sprowadzasz do faszystów niczym dziennikarzyna z GW ?

 63. Griszka said

  @59
  „dopiero gdy rosjanie zobaczyli, że niemcy mordują tak samo jak NKWD zaczęli z nimi walczyć.”

  Ta jasne, zobaczyli i chwycili za broń. Nie kompromituj się już dalej.

 64. Rysio said

  Girszka – każdy jeden prawdziwy polski patriota nigdy by sam dobrowolnie nie wstąpił do komunistycznego tzw. Ludowego Wojka Polskiego.

  Nie dość, że założonego przez naszych wrogów Sowietów to stworzonego tylko po to aby trzymać, krótko za uzdę naród Polski i bronić przed nim komunistów łaskawie nam panujących.

  PS. Ciekawe dlaczego Łupaszka, Ogień i inni nie pchali się do tego wojska – a może oni to nie byli polscy patrioci?

 65. Rysio said

  re 63. Musisz Griszka trochę więcej poczytać w temacie.

  🙂

  Polecam pamiętniki generałów Wermahtu, walczących na froncie wschodnim.

 66. Rysio said

  re 62. Na razie, Griszka, odpowiedz na bardzo proste pytanie.

  Czy według ciebie doborowe jednostki SS to byli niemieccy patrioci czy nie?

  🙂

 67. Griszka said

  @64
  Rysiek, co ty masz tak co chwilę z tą komuną ? Może pogadamy o dwudziestoleciu międzywojennym. A może lepiej nie, bo przecież ty przyjąłeś strategię, że każdy kto został zaciągnięty z wyniku tego wstrętnego socjalistycznego poboru do woja to nazista albo bolszewik w walonkach.

 68. 166 bojkot TVN said

  64/Rysio
  Debilu!
  Wszyscy polscy patrioci musieli odbywać służbę w wojsku okupantów w czasie zaborów i dzięki temu mieliśmy w 1918 gotowe wojsko.
  Tylko zupełny debil może propagować akcję nieuczenia sztuki wojskowej młodych mężczyzn. Sprawa drugorzędną jest, gdzie się nauka odbywa. Jeśli w danym etapie dziejowym są to wojska zaborcze, albo równie antypolski PRL, to racją stanu narodu jest posyłać chłopaków do tego wojska.
  Aż przychodzi moment, kiedy z tych chłopaków wyrośnie generał, który uworzy Polską Armie. Z rysiów żaden generał nie wyrośnie, ani z tego co nam tu nachalnie wciska.

 69. Griszka said

  @65
  Wyleciałeś jak zając z kapusty z jakimś głupim przykładem. A co mnie teraz obchodzi okrucieństwo nazistów ?

  @66
  Odbijam piłeczkę. A czy Łupaszka był żądnym krwi naziolem, bo zaciągnął się do zorganizowanego przez państwo polskie wojska ?

 70. Rysio said

  Griszka przemyśl jescze raz moje pytanie.

  Czy SS-man był patriotą niemieckim czy nie.

  A potem poczytaj sobie co to jest prawdziwy patriotyzm.

  Prawdziwy patriotyzm a nie ten wyznawany przez socjalistów narodowych ( faszystów) i socjalistów międzynarodowych (komunistów)

  http://www.lewrockwell.com/paul/paul388.html

 71. Griszka said

  Jeszcze raz. Rysiek na twoją głupią zabawę polegającą na redukcji wszystkiego do hitleryzmu mogę odpowiedzieć tylko w jeden sposób:
  „Odbijam piłeczkę. A czy Łupaszka był żądnym krwi naziolem, bo zaciągnął się do zorganizowanego przez państwo polskie wojska ?”

 72. Rysio said

  re 68. bojkotka!

  🙂

  A już myślałem, że o mnie zapomniałś – kobito.

  Polacy gdyby mieli dostęp powszechny dostęp do broni to nie musieli by służyć w zaborczych wojskach.

 73. Rysio said

  Przyznam, że byłem bardzo pewny, że Łupaszka był polskim patriotą (moja 87 letnia cicia uważa go za bandytę) – ale gdy za patriotę uznał go żydowski PIS – nie jestm już tego taki pewny.

  😦

 74. Griszka said

  @68
  Ma Pani zupełną rację. A Rysiek co ? Trolluje w odpowiedzi, że niby zaborca wszystkim od razu udostępni broń 🙂

 75. Griszka said

  @73
  Za 64: „PS. Ciekawe dlaczego Łupaszka, Ogień i inni nie pchali się do tego wojska – a może oni to nie byli polscy patrioci?”

  Teraz pewnie żałujesz, że nie można edytować swoich postów. Trollerka nie jest tutaj już tak efektywna….

 76. Rysio said

  Łupaszka i Ogień o ile mi wiadomo nie byli w LWP – oni z nim walczyli bo to LWP było zbrojnym ramieniem zdrajców komunistcznych przyniesionch nam na bagnetach sowieckich.

  Griszka ty rżniesz głupa, czy naprawdę jesteś taki debilowaty?

 77. Rysio said

  Muszę przyznać, że wyzwiska parchatki-bojkotki sprawiają mi taką masochistyczną przyjemność.

  To naprawdę jest powodem do dumy i przyjmością być nazwany przez sługuskę żydów – debilem.

  🙂

 78. Griszka said

  @76
  Rysiek, sprawa jest prosta jak dwa plus dwa. Rozmowa jest generalnie o poborze wojskowym. Dla ciebie jako liberała zapatrzonego w Misesa, niczym menel w pięć złotych na jabola, jest to synonim wrednego socjalizmu i bolszewizmu a obowiązkowy pobór był tylko praktykowanych w historii przez nazistów i komunistów.
  I nadajesz jak ta katarynka w tę samą nutę.
  A to problem naszych komunistów był, że dają naszym w ręce giwery, umożliwiają dostęp do bardziej zaawansowanego sprzętu oraz uczą jego obsługi a nie mój. Później taki Bierut robił w gacie na widok każdego żołnierza w mundurze LWP, bo kilku z nich omal go nie ukatrupiło z giwer, które im bezmyślnie podarowali. A obowiązkowej służby boją się jedynie sierotki pokroju Rysia, które myślą, że jak żołnierzowi dadzą karabin i poszczują psem to zaraz się załamie i wykona ich każdy rozkaz bez szemrania. Ks. Popiełuszko też poszedł do woja. Nie obchodziły go jakieś osobiste animozje, bo wiedział, że musi to jakoś przejść, ale jak kazali mu wykonywać rozkazy sprzeczne z jego światopoglądem i wiarą to wolał odmawiać i dostawać cięgi. No, ale on był facetem a nie zestrachaną babą pokroju Ryśka.
  To tylko i wyłącznie od żołnierza zależy czy otworzy ogień czy wykona każdy inny rozkaz.
  Twoje namolne pieprzenie przypomina ujadanie lewackich dziennikarzy, którzy obrzucają błotem Benedykta XVI za to, że włożył ongiś mundur Wermachtu, gdy trzeba było bronić ojczyzny a nie uciekł od razu w krzaki i użalał się nad sobą, że niby pomaga nazistom. Co on mógł, gdy jego kraj był rządzony w tym czasie przez jakichś popaprańców. Jakby kazali mu kogoś rozstrzelać to by odmówił, ale według Ryśka człowiek nie ma własnego rozumu.

  PS. To jak w końcu ustaliłeś czy Łupaszka był patriotą czy nadal będziesz trollować ?

 79. Rysio said

  Nie motaj Griszka – chodzi o to aby każdy bez wyjątku Polak mógł kupić sobie broń, kupić i to bez żadnego pozwolenia czy kontroli rządu czy państwa.

  No ale taki koncept to nie mieści sie w twojej łepetynie dokładnie wypranej i wymóżdżonej przez wszelkiej maści komuchów.

  🙂

 80. Rysio said

  re 78. „…..Twoje namolne pieprzenie przypomina ujadanie lewackich dziennikarzy, którzy obrzucają błotem Benedykta XVI za to, że włożył ongiś mundur Wermachtu, gdy trzeba było bronić ojczyzny a nie uciekł od razu w krzaki i użalał się nad sobą, że niby pomaga nazistom. Co on mógł, gdy jego kraj był rządzony w tym czasie przez jakichś popaprańców….”

  Benedikt był w tamych czasach gówniarzem – tak że niewiele mógł ale wszyscy dorośli niemcy mogli postąpić identycznie jak Franz Jägerstätter.

  Wymagało by to od nich niesamowitej wprost nieludzkiej odwagi.

  Przynam się, że dopóki nie zostałbym postawiony przed takim wyborem jak FJ, to nie mam najmniejszego pojęcia czy by na takową było by mnie stać.

  PS Jeżeli chodzi o ciebie Griszka – to po twoich ostatnich wpisach – nie mam najmniejszych wątpliwości.

  🙂

 81. Rysio to taka hasbara, która ma bełkotem przykryć to, co na forum wartościowe. Żeby mniej wyrobieni czytelnicy tych wartościowych rzeczy nie zauważyli. I nie on jeden.

 82. Griszka said

  @79
  Rysiek jesteś żałosny, nawet jak na trolla. I ten powyższy bełkot ma niby odwrócić czyjąś uwagę od tematu przewodniego, czyli słuszności obowiązkowego poboru ? W sumie skoro sprowadzanie wszystkiego do faszyzmu zgodnie ze stalinowską dyrektywą i włażenie w skórę politruka nie pomogło to pozostało rżnąć głupa na całego. Prawdziwe jak widać jest przysłowie, że tonący nawet brzytwy się potrafi chwycić.
  Ja swoje zdanie na temat posiadania broni przez Polaków już dawno wyraziłem, oczywiście na pamięć trolla nie można tutaj liczyć, bo on jest specjalistą od zaklinania rzeczywistości. Nie mam zamiaru dłużej zwracać sobie głowy ujadaniem wioskowego kundla, który jedyne co potrafi to miotać w moim kierunku kalumnie i oszczerstwa, czyli szarpać za nogawkę.

 83. Rysio said

  re 78. “…..Twoje namolne piep..rzenie przypomina ujadanie lewackich dziennikarzy, którzy obrzucają błotem Benedykta XVI za to, że włożył ongiś mundur Wermachtu, gdy trzeba było bronić ojczyzny a nie uciekł od razu w krzaki i użalał się nad sobą, że niby pomaga nazistom. Co on mógł, gdy jego kraj był rządzony w tym czasie przez jakichś popaprańców….”

  Benedikt był w tamych czasach smarkaczem – tak że nie rozumiał co się dookoła niego dzieje – niewiele mógł.

  Ale za to wszyscy dorośli niemcy mogli postąpić identycznie jak Franz Jägerstätter.

  Albo co by było jescze lepsze – jak przystało na prawdziwych niemieckich patriotó – zaatakować własny rząd – tak samo jak to zrobili amerykanie w 1776 roku.

  Wymagało by to od niemców niesamowitej odwagi i zprzestania myślenia w ramach niemieckiego pruskiego posłuszeństwa.

  Przynam się, że dopóki nie zostałbym postawiony przed takim wyborem jak FJ, to nie mam najmniejszego pojęcia czy by na takową było by mnie stać.

  Jeżeli chodzi o ciebie Griszka – to po twoich ostatnich wpisach – nie mam najmniejszych wątpliwości.

  PS A patriota – Griszka – to nie jest człowiek, który wykonuje polecenia bydlaków w rządzie – patriota z takowymi walczy.

  Zapewne tego cię w komunistycznym wojsku nie uczyli biedaku.

  🙂

 84. Rysio said

  Ja na ciebie i twoje wypowiedzi Krzysztofie M już od dawna przestałem zwracać najmniejszą uwagę.

  Zawsze byłeś – tak samo jak obecni żydzi rządzący Polską, za tym aby Polacy nie mieli dostępu do broni palnej.

 85. Rysio said

  re 82. „…słuszności obowiązkowego poboru………”

  W prawdziwie wolnym kraju, nie może być przymusowego obowiązkowego poboru.

  Wolni ( a co za tym idzie prywatnie uzbrojeni ) obywatele nie potrzebują żadnego przymusu aby bronić ojczyzny którą prawdziwie miłują.

  Batogami do obrony ojczyzny ( tak jak to było np. w ZSRR podczas II wojny światowej ) gna się tylko niewolników.

  Gdyby ci Rosjanie mieli własną prywatną broń, to bardzo wielu z nich otworzyło by ogień w pierwszej kolejności do czerwonych żydo-bolszewików, którzy w ich wioskach i miasteczkach przemocą wcielali ich do Armii Czerwonej.

 86. Griszka said

  @82
  „Benedikt był w tamych czasach smarkaczem – tak że nie rozumiał co się dookoła niego dzieje – niewiele mógł.”

  A co może miał 5 latek ? Przestań rżnąć głupka, był w pełni świadom swoich czynów. Tak samo, gdy odmawiał uczestnictwa w różnych organizacjach nazistowskich dla młodzieży.

  „PS A patriota – Griszka – to nie jest człowiek, który wykonuje polecenia bydlaków w rządzie – patriota z takowymi walczy.”

  A ty tak niby walczysz, kanapowy wojaku Ryśku, nasz ty ucieleśniony ideale patriotyzmu ? 🙂 Mierzy się zamiary na siły, baranie.

  Dalej. Przecież byli wysocy rangą oficerowie, którzy próbowali przeprowadzić zamach na Hitlera, co ty tu insynuujesz ?

  PS. To jak Rysiek. Już nagle pobór wojskowy to nie przejaw faszyzmu ? W Iranie czy Korei Południowej też żądzą „naziści z SS” ? 🙂

 87. Griszka said

  @84
  Tak Rysiek, taki Iran to kolejna emanacja ZSRR.

 88. Rysio said

  Kto jak kto, ale Bendict XVI, który w wieku 14 lat (w 1941), wstąpił do Hitlerjugend nie jest dla mnie żadnym wzorcem patriotyzmu.

  Prawdziwy patriota Griszka nie popiera bandyckiego rządu tylko z nim walczy wszelkimi sposobami gdzie i tylko się da.

 89. Rysio said

  Widzę Griszka, że od twojego pustego łba wszytkie argumenty znakomicie się odbijają.

  🙂

 90. Griszka said

  @87
  Rysiek, wiesz jaki jest najgorszy rodzaj trolla ? Taki, który podpiera się Wikipedią i wyciera sobie gębę papieżem. Dopisali go bez pytania o zgodę, zgodnie z obowiązującym wtedy prawem a JŚ to olał i nie stawił się na żadnym spotkaniu.

 91. Rysio said

  re 87. Osobiście mam wielkie poważanie dla Iranu.
  Iran od ponad 100 lat nigdy nie zaatakował żadnego kraju.

 92. Rysio said

  Griszka – nie zdajesz sobie sprawy z tego, że lubisz papieża Bendicta XVI, tylko dlatego bo to taki sam lewak jak i ty.

  PS Nie przejmuj się chłopie – autentycznie wierzę, że zdasz sobie z tego sprawę jak tylko trochę nad tym pomyślisz.

 93. Griszka said

  @90
  No coś ty ? Przecież w Iranie są ponoć same naziole a faszyzm jest na każdym kroku ? Biednych, wygłodzonych Irańczyków przepędzają po poligonach i to przez całe dwa lata. Straszne, nie ? 🙂

 94. Griszka said

  @91
  Benedykt XVI wyniósł na ołtarze Franza Jägerstättera, który nie odmówił służby swojemu krajowi, ale nie chciał brać udziału w działaniach wojennych tylko być sanitariuszem.

  PS. Przestań trollować w końcu do diaska. Przecież na początku brałeś w obronę tego „lewaka”, że niby „za mały, aby być wszystkiego wokół świadom”. Już zapomniałeś ? A może znowu zaklinasz rzeczywistość ?

 95. Rysio said

  re 94. Odmówił, odmówił – dlatego też Franza Jägerstättera niemcy zgilotynowali.

 96. Rysio said

  A przed sądem ostatecznym Franz Jägerstätter będzie miał z górki, w przeciwieństwie do „patriotycznych” niemców, którzy zgineli w służąc ojczyźnie np. pod Stalingradem.

  Jak sądzisz Griszka?

 97. Griszka said

  @94
  Guzik z pętelką a nie odmówił. Przeszedł zasadniczą służbę wojskową a zamiast służyć na froncie jako żołnierz chciał udzielać się jako sanitariusz. I tak misternie konstruowana argumentacja Ryśka walnęła się jak domek z kart. Dobrze, że zostawiłem tę wisienkę na torcie na koniec 🙂

 98. Rysio said

  „….Przestań trollować w końcu do diaska…….”

  To wina św Tomasza z Akwinu i jego Summa Theologia, którą ostatnio bardzo dokładnie studiuję.

  PS Święty Tomasz uczy aby analizować każdy problem, pod każdym możliwym kątem – dopiero po tak dokładnej analizie dochodzi się do prawidłowego wniosku.

 99. Rysio said

  re 97. No to za co mu łeb ścieli?

 100. Griszka said

  Rysiek, walnij jeszcze jakimś cytatem na „do widzenia” ze swojego ulubionego antyklerykała Misesa. To będzie taki końcowy akord w dyskusji, którą uważam za zakończoną. Potem możesz wrócić do polowania na faszystów w Iranie. Albo na drony przy użyciu M16.

 101. Rysio said

  re 97. Ach rozumiem – rozróżniasz zasadniczą służbę wojskową od brania udziału w wojnie agresywnej.

  Brawo Griszka !

  Olbrzymi postęp z twojej strony.

  🙂

  PS Czuję, że jak jeszcze trochę na tobą poracuję i wyprostuję twoje skrzywione myślenie – to się jeszcze polubimy.

  😉

 102. Rysio said

  Griszka – a co czytałeś Misesa?

  Wiesz – to mój ulubiony żyd – mam wszystkie jego książki.

 103. Griszka said

  @98
  Przecież napisałem wyraźnie. Za odmowę służby na froncie, na obcym terytorium. Jednak przeszedł przez te piekło na ziemi , czyli nazistowską zasadniczą służbę wojskową, którą już od kilku godzin, bez ustanku wyklina tow. Rysiek, gorliwy wyznawca religii liberalizmu. Zaś inny kryptonazista, Benedykt XVI wyniósł go na ołtarze.

 104. Griszka said

  @97
  Ach rozumiem – rozróżniasz zasadniczą służbę wojskową od brania udziału w wojnie agresywnej.”

  Cały czas mówimy o zasadniczej służbie wojskowej czy związanej z nią obroną kraju.
  Teraz ci już nie pomoże łganie, że niby to cały czas rozmawialiśmy o braniu udziału w napaści na obce terytorium, zakłamany trollu.

 105. 166 bojkot TVN said

  97/
  Mamy oto dowód, że Rysio to półgłówek. Przynajmniej do tej pory. On do tej pory nie wiedział, że każdy problem trzeba przeanalizować z każdej strony, żeby mieć wyrobiony osąd. No i żeby podejmować właściwe decyzje, bo po to jest każda analiza (nie wiem czy o tym już się u św. Tomasza doczytał).
  Rysio jest głupszy niż wiejska baba z 10 dzieci. Ona to wie prawie od urodzenia, bez czytania św. Tomasza i bez bzdur Missesa.

 106. Griszka said

  Rysiek, trollu, małe deja vu, dla przypomnienia jednego z tematów przewodnich dyskusji :):)

  84:
  „re 82. “…słuszności obowiązkowego poboru………”

  W prawdziwie wolnym kraju, nie może być przymusowego obowiązkowego poboru.

  Wolni ( a co za tym idzie prywatnie uzbrojeni ) obywatele nie potrzebują żadnego przymusu aby bronić ojczyzny którą prawdziwie miłują.”

 107. Rysio said

  W prawdziwie wolnym kraju, nie może być przymusowego obowiązkowego poboru.

  Dokładnie Griszka – pobur może być tylko dobrowolny.

  Ktokolwiek siłą przymuszany do obowiązkowej słóżby wojskowej był zniewolony – i tak – zniewoleni byli wszyscy których siłą i przymusem wcielono do służby wojskowej w krajach socjalistycznych.

 108. Rysio said

  bojkotka zawsze dawałaś mi do zrozumienia, że dla ciebie nie jest ważne to, że nie jestm przystojny jak Janek Koss, ani silny jak Gustlik, ani mądry jak dowódca czołgu Rudy, ani wierny jak pies Szarik.

  Zawsze powtarzałaś że jedyne co dla ciebie się liczy to moja duża lufa – lufa jak czołgu Rudy.

  Buuuuuuuuuuuhahhahaaaa!!!!

 109. Rysio said

  pobór , służby itd…. 😉

 110. Griszka said

  @106

  „re 97. Ach rozumiem – rozróżniasz zasadniczą służbę wojskową od brania udziału w wojnie agresywnej.”

  Skończyłem dyskusję z tobą trollu, nie mam zamiaru wdawać się w gadkę z osobnikiem, który stosuje tak prymitywne manewry w dyskusji jak ten powyżej, aby wywieźć ludzi w pole. Nie będę tracił ani chwili dłużej na komentowanie tej religijnej mantry, którą nam tutaj serwujesz.
  A przykład podałem, aby nikomu nie umknęły twoje śliskie i chamskie zagrywki.

 111. 166 bojkot TVN said

  107/Rysio
  Tobie została tylko lufa. Jak sie myśli lufą to widać słychać i czuć. Szczególnie u takiego Arschlocha z lufą jak ty.

  Wracając zaś do zasadniczego tematu.
  Gdybyśmy mieli obowiązek trzymania broni w domu jak Szwajcarzy, którzy WSZYSCY PRZECHODZĄ SZKOLENIE WOJSKOWE, to u nas nie byłoby takich Palikotów, Rysiów, Kwaśniewskich, Gudzowatych, Buzków Tusków ani Komorowskich, a Piterę i HGW odstrzeliłby pierwszy lepszy warszawiak za całokształt.
  Oczywiście nigdy nie znalazłby się odważny, kto wprowadziłby moratorium a potem zupełnie wyeliminował karę śmierci dla bandytów.

 112. Rysio said

  Nie przejmuj się Griszka – socjaliści wyprali ci mózg.

  Robili to przez wiele lat, powoli, bardzo dokładnie.

  Jak wszystko jeszcze raz przemyślisz i się bedziesz starał to być może zrozumiesz jaką wielką intelektualną krzywdę ci wrządzili.

  Na ra.

 113. Rysio said

  „…….Gdybyśmy mieli obowiązek trzymania broni w domu……..”

  bojkotak – kochanie ty moje.

  Wyłam że się wreszcie z tego żydowskiego konceptu, że jakiś parch ci musi zawsze na wszystko pozwolić.

  Chodzi o powszechny niczym nie ograniczony dostęp do broni – a każdy urzędnik który by w ten spontaniczny i całkowicie dobrowolny process ingerował powinien prawnie dostawać kilka lat pierdla albo jeszcze lepjej w czapę.

  Shalom.

 114. Griszka said

  @111
  Taka tania zagrywka to może jedynie działać Onecie prymitywny trollu, nie po tym popisie, który tutaj odstawiłeś 🙂 Wypad na swój dawny rewir, może chociaż tam ktoś kupi taką ciemnotę jak ta, że niby Ratzinger sam się zapisał do Hitlerjugend albo, że w Iranie są sami wredni faszyści, piorący ludziom mózgi.

 115. 166 bojkot TVN said

  112/Arsclochu
  Chodzi o obowiązek posiadania broni przez każdego obywatela po odbyciu służby wojskowej niezależnie od prawa posiadania broni pasującej do torebki przez każdą blondynkę.
  W Polsce mielibysmy wówczas armię kilkumilionową, podejrzewam ok 6-7 milionową. Tylu obywateli liczy cała Szwajcaria.
  Niezadowoleni nie mieliby potrzeby maszerować 11.11. tylko po prostu odstrzeliliby każdego zdrajcę-polityka.

 116. Rysio said

  Griszka – o Ratzingerze to tak prawdę powiedziawszy to myślę mniej niż o zeszłorocznym śniegu.

  A rozkazy to se możesz dawać swojej starej.

  🙂

 117. Rysio said

  bojkotka – każdy obywatel po odbyciu przymusowej służby wojskowej, ma już doładnie wyparny mózg tak jak Griszka.

  Griszka w życiu by nie strzelał do polityka, tylko na rozkaz polityka do protestujących bezbronnych ludzi.

  Wyraźnie przecież napisał, że jego ideałem jest zdyscyplinowany żołnierz, taki który dostał w du..pę – wykonujący bezwzględnie rozkazy władzy.

 118. Rysio said

  „….112/Arsclochu…….” strasznie lubię te twoje pieszczoty słowne – mów do mnie jeszcze.

 119. Griszka said

  Rysiek, przypominam twoje łgarstwa, bo lubię się pastwić nad takimi małymi trollami jak ty. Nigdy nie byłeś zdolny do prowadzenia jakiejkolwiek dyskusji, bo to co odstawiasz to jest na poziomie najwyżej idioty Niesiołowskiego, łganie w żywe oczy połączone z naklejaniem etykietek i kretyńskim dowcipem, którzy może najwyżej rozśmieszyć jakiegoś niesprawnego umysłowo.
  I każdy to widział.
  Możesz się tam jeszcze odgryzać jak podwórkowy burek i napinać anonimowo przed monitorem jak przystało na rasowego onetowego trolla, czy rajcować artykułem z wikipedii. Mam to gdzieś. Dzięki za dzisiejszy występ, pacanie :):)

  PS. Rozumiem, że masz gdzieś czy obrabiasz tyłek Ratzingerowi, bo tak ma każda wioskowa plotkara, ale nie wiem jak to niby łączysz z tymi moralizatorskimi przytykami o świętych i katolicyzmie ? Chyba, że jesteś schizofrenikiem ? 🙂

 120. Griszka said

  Rysiek, rusz swoje opasłe dupsko z kanapy a nie opowiadaj jak to niby inni strzelali do polityków. Chyba, że lubisz się odgrażać przed monitorem jak gimnazjalista i prężyć mięsień piwny siedząc wygodnie w fotelu.

 121. Zerohero said

  Re 51 B166

  166 ma niejasne podejrzenia, że po zlikwidowaniu poboru do wojska, instytucja ta może sobie teraz wybierać z chętnych, pod warunkiem, że ci chętni są obrzezani. Zamiast wojska polskiego, będziemy mieli wojsko żydowskie,

  Słusznie 166 prawi, ale jest jeszcze opcja nieco naturalniejsza. Do wojska pójdą tylko „zawodowcy” czyli zdemoralizowani psychopaci dla których wartością jest pieniądz. Na takiej armii władza może polegać lepiej niż Jaruzelski na LWP. W razie czego są odwody w postaci analogicznych oddziałów krajów NATO. Mamy już precedensy, np. prostesty w Hiszpanii tłumili policjanci z innych krajów.

  Dotychczas każdy chłopak, nawet z najbardziej zapyziałej wsi mógł poznać techniki walki, najnowszą technikę, o której nie miał pojęcia, Obowiązkowa służba wojskowa miała wielki sens szczególnie dla tych najbiedniejszych, którzy tylko dzięki wojsku mogli poznać świat większy niż ich wieś i najbliższa okolica. Jak doniósł mi jeden z ostatnich poborowych – odbywał te KILKA lat temu służbę z chłopakami, którzy pierwszy raz w życiu widzieli spłuczkę i baterie mieszające przy umywalce. To nie jakaś teoria – to praktyka.

  Armia może być okazają do szeregu pożytecznych szkoleń przydatnych w cywilu.

  – kierownaie pojazdami
  – obsługa komputera
  – pierwsza pomoc itd.

  Może. Bo w praktyce, to różnie. W PRL to chyba ziemniaki głównie obierali.

 122. Zerohero said

  A poza tym można myśleć elastycznie.

  Choćby taki pomysł jak możliwość wykupienia się z armii. Wiadomo, że ludzie zamożni będą dawać łapówy komisjom. No to niech to będzie oficjalnie. np. kto był w armii ten ma do końca życia niższy PIT, np. zamiast 15% płaci 12%. A co! Albo jednorazowe wykupienie w postaci 6 średnich krajowych.

  Albo kto nie chce, bo nie, ten zrzeka się prawa głosu….

  Ułatwienie służby wojskowej. Po co np. zaraz na drugi koniec Polski. Po co ciurkiem rok. Niech będzie 6 miesięcy + doszkolenia wakacyjne.

  itd.

  To nie musi być ponura branka i rok z życiorysu. Armia (rezerwa) będzie liczna a liberały, geje, synowie elitki – będą mieć OFICJALNĄ drogę uniknięcia tego koszmaru.

 123. Rysio said

  re 121. „…….. Do wojska pójdą tylko “zawodowcy” czyli zdemoralizowani psychopaci………..”

  Czyżbyś Zerohero pisał o Griszce?

  🙂

 124. Rysio said

  „……..W PRL to chyba ziemniaki głównie obierali……..”

  Żołnierze obieerali ziemniaki dzień i noc pod dowódctwem kaprala Griszki bo głównym celem było zasypanie wroga obierkami.

  😉

 125. Griszka said

  O kurka, ale nobilitacja. Rysiek roznosi o mnie plotki niczym baba. Podobny zaszczyt kopnął obecnego papieża.

 126. Zerohero said

  re 52, Rysio

  Strzelali by do nich tak samo jak armia chińska, która wytłukła kilkadziesiąt chińskich studentów na Tienamen Square?

  A za tymi studentami nie stał jakiś chiński Bolek, Geremek? Bo ja kiedyś takim studenciakom kibicowałem, a teraz widzę, że to frajernia na plecach której instaluje sie agentury. Obstawiam, że gydyby nie pacyfikacja rozwydrzonych studentów, to dziś Chiny byłyby zapyziałą dziurą tonącą w długach, sojusznikiem NATO, BŚ, MFW…

 127. Rysio said

  No to tylko żałować że LWP Jaruzelski i kapral Griszka – tak samo jak Chińczycy – nie wytłukli kilkudziesięciu najbardziej opornych.

  Bylybyśmy dzisiaj Chinami Europy.

 128. Griszka said

  Ej Rysiek, byłeś nawalony czy jak. No wiesz, wtedy, gdy chrzaniłeś coś o świętości i prawowiernym katolicyzmie, bo jak widzę obrabiasz mi ciągle tyłek jak jakaś wioskowa łajza albo esbecki kundel ? I nie tylko mnie.
  Nie dałeś rady w normalnej dyskusji to teraz próbujesz mnie zrównać z mordercą Jaruzelskim, ty mała internetowa mendo ?

 129. Griszka said

  Popiełuszkę też zrównaj łajzo z psychopatą Jaruzelskim, bo też odbył zasadniczą służbę wojskową i nie płakał jak baba, jeśli oczywiście masz odwagę internetowy gnojku.

 130. Easy Rider said

  Dlaczego Szwajcaria mogła pozostać taką nietkniętą i nieco wsteczną enklawą pośród silnych krajów ościennych, które jakoś jej nie wchłonęły, ani nie narzuciły swoich rozwiązań? W Szwajcarii kobiety uzyskały prawa wyborcze dopiero w 1946 r. Kraj ten do 2002 r. nie należał nawet do ONZ, co jest dziwne tym bardziej, że na jego terenie istniały od dawna agendy tej organizacji, natomiast do dzisiaj nie należy do UE (i nikt Szwajcarów do tego nie zmusza), jedynie do strefy Schengen. Czy dlatego, że wszyscy mieszkańcy wyposażeni są w broń? Bądźmy poważni.

  „Szwajcarskiego” argumentu często używają zwolennicy powszechnego dostępu do broni, jednak kluczem do zrozumienia sytuacji Szwajcarii są oczywiście banki, obsługujące globalne rządy i korporacje. Chociaż, jak któryś z przedmówców wspomniał – również fakt, że NWO wybrało sobie Szwajcarię na swoją siedzibę, należy bowiem dodać, że ONZ, posiadająca w Szwajcarii liczne agendy, w tym zbrodniczą WHO (szczepionki) – sama jest również agendą NWO. No cóż – kraj niewielki, trudno dostępny, położony centralnie, z piękną przyrodą – żyć, nie umierać. Na poziomie NWO nie mają znaczenia żadne ustroje ani ideologie, bo jest to poziom czystej władzy, jednak ONI wolą działać w kraju spokojnym od walk politycznych, terroru islamskiego i pedalskich demonstracji – mimo, że aplikują te środki innym krajom. W tym też celu, tj. dla zapewnienia przede wszystkim własnego spokoju – pozwalają na bezprecedensowy w Europie dostęp do broni, a szwajcarskie lemingi myślą, że to dla ich bezpieczeństwa, a tak naprawdę – bezpłatnie pełnią rolę jakby ochroniarzy agend NWO i brudnych pieniędzy globalistów, zgromadzonych w niezliczonych bankach.

  Do pełnienia roli społecznych ochroniarzy, powszechny dostęp do broni jest niezbędny, natomiast w razie wojny – jaką siłę militarną przedstawia dzisiaj pospolite ruszenie ludzi wyposażonych w pukawki przeciw zawodowej armii? Dzisiaj, w dobie technik satelitarnych i laserowych, samolotów bezzałogowych, broni psychotronicznych, zdolnych sparaliżować dźwiękiem lub falami elektromagnetycznymi cały tłum? Dzisiaj nikt już nie pamięta niedawnego przykładu agresji NWO na Libię, gdzie był powszechny dostęp do broni – i co im to pomogło w obliczu współczesnej machiny wojennej? Natomiast z czysto ludzkiego punktu widzenia, nie zazdroszczę szwajcarskim ojcom rodzin, którzy okresowo są zmuszani do zabawy w wojnę – ja też nie chciałbym, aby ktoś zmuszał mnie co jakiś czas do zabawy w paintball. To, czy kule są ostre, czy napełnione farbą – nie zmienia charakteru tej zabawy.

 131. Rysio said

  Griszka nie bluzgaj – twoje bluzganie dowodzi tylko tego, że puszczają ci nerwy i że występuje u ciebie dysonans poznawczy.

  PS Co zresztą samo w sobie jest dobrym objawem – znaczy, że jeszcze masz sumienie i że podświadomie cię ono gryzie.

 132. Od samego poczatku Szwajcaria jako panstwo mialo g….no do powiedzenia w kwestii swojej „neutralnosci” politycznej czy militarnej. W zydowskich planach – mam na mysli I i II wojne swiata byla ujeta swego rodzaju talmudyczna „klauzula” o „integralnosci” (niezaleznosci) nie Szwajcarii jako panstwa, ale glownie dotyczyla wlasnie BANKOW!!!!. To tam od samego poczatku dyktatorzy, zlodzieje, szubrawcy, oszusci deponowali i deponuje swoje „lupy” bez praktycznie zadnej kontroli i w scislej tajemnicy.
  Przez szwajcarskie banki byly wszystkie „przelewy” na oplacanie „buntownikow”, „rewolucjonistow”, „komisarzy” i innych „spartanow” broniacych przede wszystkim zydowskich interesow w Europie i Azji…

  No tak, zapomnialem, ze „ekonomia” Szwajcarow jest oparta na …zegarkach i zoltych serach…:))))]
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czy jest to dziwne, ze szwajcarskie banki ujawniaja sekrety tylko zydom???

 133. Rysio said

  re 130. „…….. ja też nie chciałbym, aby ktoś zmuszał mnie co jakiś czas do zabawy w paintball…….”

  Całkowicie cię rozumiem Easy Rider – moje dzieciaki w każdą zimę – zmuszają mnie do jazdy na nartach.

  😦

 134. 166 bojkot TVN said

  132/JzT
  Tym bardziej można wymagać, żeby szwajcarskie rozwiązania zastosować w Polsce. Sama reakcja na tę propozycję obnaża prawdziwy rodowód i cele każdego polityka.
  W kretyńskich hasłach i programach wyborczych przerabialiśmy II Japonię, II Irlandię, byliśmy straszeni Bialorusią, ale nikt nie wspomniał ani o II Szwajcarii, ani o Wielkiej Brytanii, że o drugich USA nie wspomnę, bo na samą myśl pokładam się ze śmiechu i nie mogę pisać. Nikt na razie nie chciał nas też przerobić na drugi Watykan.

 135. Re: 134

  Osobiscie nie widze zadnego powodu, aby wprowadzac szwajcarskie „pomysly” w Polsce.
  Nie moim zamierzeniem jest obiecywanie II czy III Japonii, ani miec nawet na uwadze „rozwiazania” Watykanu. Moim zamierzeniem jest to, aby Polacy stali sie Polakami w doslownym tego slowa znaczeniu i przestali „malpowac” zewszad durnych „idei” …
  Mysle, ze jestesmy pomyslowym, pracowitym i katolickim Narodem, wiec nie potrzebujemy w zasadzie niczego, co stawialoby nas w sytuacji kompromisowej, a tymbardziej uleglej wobec oszustow czy zlodziei…(obecnie okradajacych nasza Ojczyzne).

  Tak wiec nie musimy sie prosic o cokolwiek, a ja daleki jestem od tego, aby nawet myslec o takim akcie.
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 136. Griszka said

  @131
  Dawno już nie spotkałem tak zakłamanej mendy internetowej. Marucha miał rację nie dość, że g*wno wiesz o wojsku to jeszcze braki w wiedzy nadrabiasz kalumniami i oszczerstwami na poziomie wiejskiej plotkary.

  A mały zestrachany gnojek, który co chwila pozwala sobie na knajackie odzywki rodem z pod budki z piwem wobec kobiety a który jednocześnie poucza mnie, że ja niby bluzgam w odpowiedzi na jego niewybredne oszczerstwa pokazuje tylko jaką jest żałosną kreaturą. I nie pieprz z łaski swojej o dysonansie poznawczym, bo nikt na poważnie nie weźmie argumentacji trolla, który podpiera się w swoich żałosnych wywodach wikipedią i to na dodatek nieudolnie.

 137. Easy Rider said

  Ad 133/Rysio

  Rzeczywiście, nie wspomniałem, że niektórzy wyrośnięci chłopcy (do których Rysio chyba chciałby się zaliczyć) lubią bawić się w te kulki z farbą i tutaj trudno byłoby mówić o gwałcie. Chociaż, niektóre panie na przykład, to nawet chciałyby, aby je zgwałcić, jak w tym kawale z Dzikiego Zachodu: wszystkie to wszystkie – babcia też!

 138. Marucha said

  Re 41:
  W wojsku PRLowskim nie byłem – dostałem kategorię D.

  Jednym słowem – impotent namolnie gadający o seksie… 😉

 139. Griszka said

  @138
  🙂 🙂 K.O.

 140. Rysio said

  Kapralu – wojsko które myśli to nie wojsko.

  Przykład – kapral Griszka to bardzo dobrze udowadnia – który nie tylko został wymóżdżony ale także nauczony chamstwa i kradzieży.

  No cóż – kłaniają się wzorce armii czerwonej.

  PS Gajowy też pisze o KK i o parchach a i jednym i drugim chyba nie jest.

  🙂

 141. Rysio said

  Zresztą, dużo lepjej uzbroić całe społeczeństwo.
  To wojsko, kaprala Griszki od prawie 100 lat dostaje w du…pę.

  Jedyna wygrana była w 1920 roku pod Komorowem.

  😦

 142. Griszka said

  @141
  „ale także nauczony chamstwa i kradzieży.”

  Jak nie umiesz dyskutować to chociaż przestań mnie w końcu obsikiwać, kundlu. A i bądź mężczyzną a nie plotkarą i nazwij po imieniu sprawę. Popiełuszko też został nauczony kradzieży oraz wymóżdżony podczas tego straszliwego obowiązkowego poboru. Tak samo Franz Jägerstätter. Ten ostatni według pokracznej argumentacji impotenta Ryśka był gotów nawet pomóc Hitlerowi w dokonywaniu zbrodni. Tak go przerobili w wojsku. Rysiek, wie lepiej, jak każdy troll zjadł wszystkie rozumy, chociaż oglądał poligon tylko przez szybkę od telewizora to też teraz myśli, że tam każdy z automatu jest przerabiany na żądnego krwi naziola.

  PS. Rysiek, co jest. Na chamstwo narzekasz ? No sorry. Ja nie jestem taki pocieszny idiota jak ty, że jak mnie obrażają to skaczę ze szczęścia, zdrowia życzę i w ogóle dziękuje . Normalny człowiek tak nigdy nie zareaguje. Jak kogoś od morderców wyzwiesz to bukietu kwiatów się nie spodziewaj. Chyba, że ty jesteś z jaskini i stąd to twoje zdziwienie.

 143. 166 bojkot TVN said

  Rysio!
  Pod Komarowem ……
  Ale ty i tak nie wiesz gdzie to

 144. Griszka said

  @143
  Spoko, sprawdzi w wikipedii i błyśnie w towarzychu niczym inny yntelygent, Bronek Bul.

 145. 166 bojkot TVN said

  144/Griszka
  Może sprawdzić, ale i tak nie uwierzy, bo mu Misses nie napisał ….

 146. Brat Dioskur said

  Co prawda nie bede sie pchal na pierwsza linie ognia ,ale z boku dorzuce kilka istotnych uwag.Ratzinger nie wstapil do HJ tylko go tam wpisano z automatu. .Odmowa byla szalenstwem oznaczala totalny ostracyzm.!Mozna to tylko porownac do sowieckiego komsomolu.LWP nie bylo wojskiem stojacym na strazy interesow Polakow .Byly wyjatki ,bo ponoc ,a IIPN cos nieskory zeby to zglebic,rozstrzelano w 81′ nieznana ilosc zolnierzy i oficerow ,ktorzy odmowili rozkazu.Brat ojca ,byl w wojsku w krytycznym 70′ na Pomorzu i bral udzial w wypadkach na Wybrzezu.Opowiadal ,a bylo to dla niego wielka trauma ,ze dostali rozkaz strzelania do zblizajacego sie tlumu ,co prawda w ziemie, ale jednak. Kompania sie jednak zawahala i oficerowie skoczyli z pistoletami,a zolnierze wymieniali uwagi pod jakim katem nalezy strzelac zeby rykoszety przenosily nad tlumem.Opowiadal tez ,ze ludzie przewracali golymi rekami wozy pancerne.Wujek bardzo nienawidzil sluzby w LWP mowiac ze sa to 2 lata skreslone z zycia.Wydaje sie jednak ,ze kazdy powinien przejsc przeszkolenie ,ale 24 miesiace to stanowczo za dlugo,gora 6-8 miesiecy powinna wystarczyc..Natomiast Lupaszka w LWP nie byl ,ale Ogien tak i to nawet w …UB!Zbuntowal sie widzac jakie sa cele i metody tej organizacji.Bitwa pod Komarowem bedaca ostatnia bitwa czasow napoleonskich nie byla jedyna wygrana,bo przeciez Kleeberg zbil Niemcow pod Kockiem ,no a o Bitwie Warszawskiej juz chyba nie musze przypominac.Odnosnie Komarowa ,Budionny przed bitwa mial powiedziec na odprawie do dowodcow pulkow ,ze dotad walczyli z jazda niemiecka ,austriacka i bialogwardyjska ,ale dopiero teraz beda walczyc z prawdziwa kawaleria!No ale juz sie wycofuje ,bo wlasnie kieruja na mnie ogien z mozdzierzy……

 147. Marucha said

  Re 42:
  Porąbany głupcze… nauczysz się PRAKTYKI z Internetu? Nauczysz się wykonywać operacje chirurgiczne, jeździć na rowerze czy boksować?

  A może to wszystko jakaś prowokacja ze strony Rysia? Bo mi po prostu nie mieści się w głowie, że ktoś może być aż tak durny… tak totalnie pojebany, popierdolony, ochujały…

  Lubiłem Pana, panie Rysiu, za pewną pogodę wewnętrzną, za stoicyzm w przyjmowaniu ataków, także za poczucie humoru.
  Ale ostrzegam Pana: jeśli Pan sobie żartuje, to proszę z żartami skończyć, bo nikogo już nie śmieszą.
  A jeśli Pan NIE żartuje, to proponuję przenieść się na forum:
  http://tylko.dla.idiotow.org

 148. Marucha said

  Re 46:
  Nie opuszcza się klasztoru, bo jeden ze współbraci to krypto-heretyk…

 149. Marucha said

  Ad 147:
  Jeszcze powstrzymałem się przed banem p. Rysia…. Ale wisi on już na cienkim włosku.

 150. Marucha said

  Ad 149:
  Po przeczytaniu dalszych kilku wpisów Rysia włos pękł.
  Mam już dość zasrywania gajówki przez skończonego idiotę. Mam dość rozwalania każdej dyskusji przez Rysia, dość wyciągania przez stu mądrych jednego kamienia, jaki głupiec wrzucił do wody.

 151. Marucha said

  Panie Griszka, z imbecylami się nie dyskutuje. Imbecyla Pan nie przekona, a tylko sam spadnie na jego poziom.

 152. Griszka said

  @151
  Innymi słowy dyskusja zamieni się w zapasy w kisielu. Szkoda było mojego straconego czasu.

 153. Miet said

  Uważam decyzję Pana Gajowego za słuszną ze wszech miar.
  Gajówka jest bardzo popularnym miejscem na Internecie ale szkoda, że właśnie przez rozmaitych trolli jest zapaskudzana, co odstrasza wielu mądrych dyskutantów, którzy chcieliby tutaj zaglądać.

  Znam Internet od samego początku jego istnienia.
  Pamiętam pierwsze listy dyskusyjne – np. Poland-L. Wtedy dochodziło do nawalanki – ale przeciwnik dysponował grupą dość inteligentnych cwaniaków, którzy podminowywali niewygodną dla niego dyskusję poprzez dość wyrafinowane metody.
  Teraz Internet rozrósł sie do niepoliczalnych rozmiarów i ilość miejsc dla dyskutantów jest ogromna.
  To spowodowało, że tych inteligentnych cwaniaków już nie wystarcza aby rozwalać wszystkie nieprawomyślne miejsca.
  Przyjęto więc starą i prostą metodę – wysyła się w dane miejsce taki nawet niewielki desant prostaczków, którzy nie muszą być ani mądrzy, ani inteligentni – mają za zadanie wkraczać w popularne tematy i wypowiadać się w nich często i im głupiej tym lepiej.
  Jeżeli znajdą chętnych do nawalanki, to właśnie o to chodzi, mają ciągnąć to dokąd się tylko da – im bardziej to wszystko przemienia się w duractwo, tym lepiej – i o to właśnie chodzi.
  Chodzi o storpedowanie każdego ważnego ale trefnego tematu tak, aby po pewnym czasie nikt już nie pamiętał o czym była dyskusja.

  Wiem, że dla Pana Gajowego to niełatwa praca aby nad tym wszystkim panować bo doba ma tylko 24 godziny.
  Szkoda jednak Gajówki aby miała się poddać pod panowanie takim panarysiowym intelektualizdom.

  Na koniec dodam, że ja też kiedyś panarysiowe wypowiedzi traktowałem jako pełną humoru zabawę. Po pewnym czasie jednak zmieniłem zdanie wg. starego porzekadła, że co za dużo to niezdrowo.

 154. Marucha said

  Re 153:
  Ja naprawdę, mimo poglądów, lubiłem jakoś Rysia za poczucie humoru i za pewien stoicyzm.

  Niestety, już nie mogłem wytrzymać rozwalania przez niego każdej dyskusji głupawymi uwagami, podśmiechujkami z rzeczy które do śmiechu nie są, wymądrzaniem się na tematy co do których ludzie mądrzy mają wątpliwości itd. Najgorsze że do rozmów z Rysiem wciągały się osoby mające ciekawe rzeczy do powiedzenia, lecz marnujące swe zdolności na niepotrzebne dyskusje, co do których z góry wiadomo było, że Rysia nie przekonają, za to wciągną innych dyskutantów w bagno bełkotu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: